Trainer De Cuyper buiten VIERDE PROVINCIALE Uitgestelde wedstrijd Kijk op 3e Provinciale Heropstanding Juventus Schoonaarde: blunders afgestraft Hofstade niet voorbij Erembodegem Het draait niet bij Sombeke Smetlede wi Verdiend zonder meer Van de Maele nieuwe sekretaris bij TK Meldert Bambrugge pakt punt Fysiek geeft doorslag Gevleid voor thuisploeg - c-o.o. louu - i_»e vuuipusi *>TER )RP WIEK FC Wieze-TK Meldert 2-1 Schoonaarde - Lutterzele: 3-5 Juventus Schoonaarde zon der zijn faniondoelman, op het strafbankje voor vier speeldagen, heeft het met reserve-keeper Van Huyck niet weten te klaren. De Ju- ventusjongens lagen inzake spelpeil geenszins onder bij de bezoekers uit Lutterzele, die evenwel een sneller en vooral rechtstreekser spel- beeld ontwikkelden. Een paar slippers van de invallersdoelman brachten de ganse defensie van de kook met het gevolg dat de skore vrij hoog opliep. De liefhebbers van doelpunten zijn te Schoonaarde uiter aard best aan hun trekken gekomen met liefst acht doelpunten. Het was Burs- sens die in de eerste wed strijdminuten het schutter- sfestival opende, terwijl de kwieke Van Hauwermeiren hierop tweemaal tereke een misser in de Lutterzeelse de fensie afstrafte. Toen Triest evenwel onmiddellijk na de kampwisseling de stand in evenwicht wist te brengen werd de lijn door Bursens en Walter Daman doorgetrok ken in het voordeel der be zoekers. Schoonaarde wou zich even wel bij dit verdikt niet neer leggen en kwam Vertongen opnieuw in het spoor. Er bleef toen nog zowat een kwartier te spelen en de wedstrijd kon nog best alle kanten uit. Uiteindelijk was het Triest die de eindcijfers in hun definitieve vorm goot vijf minuten vóór inrukken. Na afloop van de wedstrijd toonde men zich vooral in het kamp van de bezoekers gelukkig, Schoonaarde had trouwens nooit onder gele gen maar wist de blunders in de verdediging minder ef ficiënt af te straffen dan de St. Giilissenaars. Minder gerust is men bij Ju ventus Schoonaarde met be trekking op wat komen moet. Naast doelman Beca- don zal eerstdaags ook Gal- le, roodgeschorst op het strafbankje mogen plaats nemen en hiernaast wach ten in volgorde liefst vier uitwedstrijden met de ver plaatsing naar Racing Boon- wijk om te beginnen. Weinig gunstige vooruitzichten bij gevolg voor de Scheldezo- nen die inzake vertoon toch tot de beste ploegen uit de reeks mogen worden aan zien. De defensie zal even wel het zorgenkind blijven tot de terugkeer van de fa niondoelman. Maar ook bij FC Lutterzele bleek de verde diging wel de zwakste scha kel. Hier was het evenwei niet de doelman maar wel mannen als Moyens die ste ken lieten vallen. Gelukkig voor Lutterzele werden deze blunders door de scherp schutters ongedaan gemaakt. Het heeft niet mogen zijn. Wilskracht Hofstade liet an dermaal een haast zekere overwinning uit handen gaan in de slotminuten. Na vorige week bij Herdersem reeds een puntje te hebben verloren in de slotfaze, moest men nu ook thuis een gelijkspel toestaan aan SK Erembodegem. Hofstade startte nochtans sterk en kwam het eerste kwartier en kele keren dicht bij een doel punt. Van den Broecke schoot net voorlangs terwijl een loeier van John Peyn- saert door een verdediger van de lijn gehaald werd. Na een half uur luwde het thuis- offensief eventjes en Erem bodegem bracht de lokale doelman voor het eerst in moeilijkheden. Eric Van Gij- segem hield zijn doelvlak echter ongeschonden. Na de pauze ging de wedstrijd ver der gelijk op. Het was Wilskracht dat twintig minu ten voor inrukken dan toch de skore opende. Paul Roels drong het strafschopgebied binnen op links en werd neergelegd. Libero Luc Van Paepeghem zette de elfme- tertrap feilloos om. Het zag er nu naar uit dat Hofstade voor het eerst de volle pun- tenwinst zou boeken maar andermaal sloeg het noodlot toe. In de slotminuten mocht Erembodegem een hoek schop trappen en de bal kwam naar de tweede paal toe. Daar belandde hij in een kluwen van spelers en ver dween in het doel. Met de puntendeling waren slechts weinig blauw-witten te vreden. (jg) Na de verrassende thuisne derlaag van vorige week te gen Kieldrecht was de Hei- deploeg zijn supporters een revanche verschuldigd. Maar die sportieve revanche is er niet gekomen. Na de gelijkmaker van Rupelmon- de heeft Sombeke zich nooit meer kunnen herpakken zo dat de lokale zege in geen geval kon aangevochten worden. Juist in die periode werd het duidelijk dat het niet vlot draait bij White Star dat in de oefenperiode noch tans een sterke indruk liet. Op Rupelmonde ging Som beke nochtans verdienstelijk van start. Voor de rust kon den de gasten immers een licht veldoverwicht afdwin gen en kregen langs Sillis en Peleman ook de beste kan sen. Drie minuten voor tijd werd Sombeke trouwens be loond voor zijn moeite toen Sillis een inzenden van Rin- goot met het hoofd kon af werken. Een doelpunt op een cruciaal ogenblik dat de bezoekers duidelijk stimu leerde. Rupelmonde was meteen verplicht om riziko's te nemen. Lang zou Sombeke evenwel niet in deze bevoorrechte pozitie vertoeven. Reeds op de 51' was er een misver stand tussen doelman Van Moeseke en Konings zodat een center van Brys recht streeks binnen draaide. Een koud stortbad voor de be zoekers die zich nooit meer konden herpakken. Rupel monde trok dan ook steeds nadrukkelijker de wedstrijd naar zich toe en de gast heren kregen ook reële kan sen. Op de 58' kwam Jans- sens alleen voor doelman Van Moeseke maar kon niet afronden terwijl op de 65' de opgerukte verdediger Van Mieghem de dwarslat trof. Op de 78' viel dan toch het verdikt toen Castelein in de verste hoek knalde. Sombe ke kon niet meer de nodige veerkracht opbrengen om te reageren zodat de verdiende zege van Rupelmonde nooit meer in gevaar kwam. Smetlede heeft een verdie de overwinning behaald gen Westrem. De aanvang minuten waren sensatievi De gasten kwamen al snel 1 voor maar een minuut ter floot de scheidsrecht voor strafschop aan de ove kant. Guido De Jaeghere zf te deze om en bracht zi ploeg zo op 1-1. De thu ploeg was iets beter en git dan ook op zoek naar e( tweede treffer. Het was Di De Vuyst die Smetlede voorsprong zette. Na de I neming kreeg de thuisploj nog de beste kansen ma faalde al te vaak bij de afwé king. Westrem slaagde eri om gelijk te stellen en eve zag het er uit dat de 2-2 eindstand zou worden. D trainer van de thuisploeg, D Zaegher, besliste er andet over. Hij scoorde het wit nende doelpunt voor Sme lede. Een logische zege voor d gastheren die in de wed strijd globaal gezien toch d betere waren. (J.G.) Haasdonk - Baasrode: 2-0 Bij de tot zondagnamiddag ongeslagen leiders FC Baas rode waren er na afloop van de eerste nederlaag in deze kompetitie geen veront schuldigingen. Twee punten steken torenhoog in de ver klaringen. Eerst en vooral de aanvaar- I ding van de minderwaardige prestatie die de geel-blau- wen bij een sterk Haasdonk op de mat legden. «Het deed ons met een bang hart te rugdenken aan de wedstrij den die vorig seizoen sche ring en inslag waren, aldus een Baasroods klubleider, ook nu werd er maar op los gekrasseld, zat er geen bloed in de opdracht, werd er geen voetbal gespeeld.» Dat Haasdonk hiervan dan ook dankbaar gebruik maak te hoeft geen betoog. Twee de zaak is de onnoemlijke pech die Baasrode momen teel met zijn doelmannen heeft. Ringoot, Kestens en Hulbyo waren allen ge kwetst, wat zijn weerslag op de bank had. Gelukkig kon men rekenen op de tweede doelman De Valck die een gave partij speelde, al kon hem bij het tweede doelpunt wat onbesuisdheid verwe ten worden. Geen groot kwaad evenwel, want bij an dere gelegenheden was hij de juiste man op de juiste plaats. Zondag a.s. ontvangt FC Baasrode de ploeg uit Mel- sele die zondag jl. voor ei gen publiek verloor. In Baas rode wil men de zwakke prestatie zo snel mogelijk uitwissen. Melsele is ge waarschuwd... alhoewel een gewaarschuwde ploeg kan er twee waard zijn... (gdp) De Baasroodse doelman grijpt gepast in op deze poging van Verstraeten (Haasdi Baasrode 2-0). (dw) Hoe de wereld soms vreemd kan zijn, ervaren wij bij TK Meldert. Aalstenaar Robin Van de Maele, voormalig doelwachter van SK Erem bodegem en van de Blijf Jong-ploeg Erembodegem, en van Post Erembodegem, i krijgt grote kinderen, die zich bij de jeugdploegen van TK Meldert laten aansluiten. Fiere vader, volgt de eerste voetbalstappen van zoon lief, geraakt hierdoor in de organizatie van de voetbal lende Thor Kokerij, wordt terreinafgevaardigde, en promoveert tot sekretaris van TK Meldert. Om de provinciale klubs ge noegen te doen, geven wij U graag de privé-inlichtingen van de nieuwe TK-sekreta- ris: Robin Van de Maele, Boonhofstraat 10, 9440 Erembodegem, telefoon 053/70.08.85. Hij zal in deze funktie Frans Van der Biest opvolgen. (avh) De Meldertse aanvallers kregen het niet onder de markt in deze harde doch sportieve derby (Wieze-Meldert 2-1). (per) De Haasdonkse verdediging speelde tegen Baasrode kor- rekt en kordaat, (dw) S.K. Herdersem - Opdorp 1-1 S.K. Herdersem, dat het sei zoen begonnen was, met duidelijke titelpretenties, kon het nog niet waarma ken. Na een vrij sterke Beker van de Denderstreek, waar alleen tegen Winnik verloren werd, begon ook de kompe titie in positieve zin. Er werd wel gewonnen op R. Lebbe- ke, doch insiders zagen en wisten dat het rendement van de ploeg onder normaal peil lag. Kwam de wedstrijd tegen Hofstade, een gede gradeerde ploeg, die toch heel wat kwaliteit in huis heeft. Het gelijkspel was op nieuw geen doodzonde, maar toch kwamen er reeds bepaalde problemen aan het oppervlak. De derde wed strijd tegen het «zwakke» Opdorp gaf echter de door slag. Een ploeg die vorig sei zoen nog zes doelpunten moest incasseren tegen dat zelfde Herdersem en er in de Denderstreekbeker er nog eens vijf tegen de touwen kreeg, moest normaliter een te verorberen tegenstander zijn. Dat het spel lijdt onder de spanningen van de laat ste weken, is dan ook heel normaal te noemen. Reeds na vijf minuten begingen «routiniers» Fred Van den Bogaert, Johny Van Goe- them en doelman Dolf Coor- eman onbegrijpelijke blun ders, die leidden tot een 0-1 achterstand. De thuisploeg reageerde heftig, was gedu rende 20' zelfs heel goed voortgespeeld, kwam op ge lijke hoogte, maar daarmee was de kous af. Er werd voortgespeeld zonder enige inzet. Het meest opvallende was het gebrek aan fisiek bij Herdersem. Daarbij kwam dan nog het wispelturige ka rakter van een speler als Jan De Wolf, die zomaar het ter rein afstapte, en vervangen diende door Willy Dehai- neau, en de onbegrijpelijke vervanging van broer Stefan door Mare De Croock. Met een was de kogel door de kerk. Trainer Bert De Cuyper, pas overgenomen van Dog gen Erembodegem, mocht opstappen. De resultaten die hij bereikte met Herdersem, noemde hij zelf hoopge vend. Er werd nog niet verlo ren, doch de bestuurslui wa ren het daarmee niet eens. Herdersem kan en moet meer, dan slechts 4 op 6. Maandagavond werd dan de unanieme beslissing geveld. De Cuyper zal voortaan geen oefenstonden meer leiden aan de Lange Haag. Onder tussen is ook reeds de op volger bekend. Het zal de Aalstenaar, gewezen Een- drachtspeler Gilbert Waete- rinckx worden. Een gedwon gen, maar ook een goede keuze. Vooral dan voor de spelers, die na wekenlang «amusement» nu ook eens in hun werkelijke gedaante zullen te bekijken zijn. Ook voor het S.K. bestuur, dat zijn wekenlange zorgen kan wegbergen en niet in het minst voor de talrijke sup porters die een wervelend S.K. willen zien zoals verle den seizoen. Hopelijk schudt Gilbert Waeterinckx tijdig wat uit zijn mouw, om het S.K. Erembodegem van ge wezen trainer Lucien Van Boxtael te bekampen. Het kan. De toeschouwers kregen te Bambrugge een mooie wed strijd te zien. De thuisploeg en de bezoekers uit Eist zorgden voor een spannen de en sensatierijke match. Na dertien minuten moest thuisspeler Tegels met een blessure afgevoerd worden en Paque kwam in zijn plaats. De eerste helft lag Eist lichtjes boven en drukte dat ook uit in een doelpunt dat rond het half uur ge- skoord werd. Mergiers bracht de 0-1 op het bord. Na de pauze bleef de strijd spannend. Eist kon een veili ge voorsprong bewerken, een kwartier voor tijd. De gasten kregen een penalty toegewezen doch faalden vanop de elfmeterstip. Het bleef 0-1. Vijf minuten later opnieuw een strafschop maar ditmaal voor Bambrugge. Danny De Groote zette keu rig om en bracht zijn ploeg langszij. In een woelig wed strijdeinde bleven de verde digingen de baas over de respektievelijke aanvalsli- >nies zodat een aanvaardbare 1-1 op het bord bleef. Bambrugge pikt hierdoor weer een puntje binnen en het lijkt ons dat de klub dit jaar voldoende gewapend is om het behoud in derde pro vinciale te verzekeren. Zaalvoetbal SOS Schellebelle - SK Beervelde 3-2 Aan huis tegen het nooit te onderschatten SK Beervelde speelde leidersploeg Schel lebelle zijn zwakste wed strijd van het seizoen. De lokalen lieten zich totaal ver rassen door een blitz-start van de blauwwitten. Reeds in de allereerste minuut trof Prosper Seymortier vanop 30 meter raak. Schellebelle raakte er volledig de kluts bij kwijt en na een kwartier keek het reeds tegen 0-2 aan. Pas naar het einde van de eerste helft kwam er enig even wicht in het spel en de op portune Patrick Verheue be wees er nog eens niet veel nodig te hebben om het le der tegen de netten te prik ken. Het bracht de paarswit- ten op slag van rust terug in de match. De tweede helft begon hoopgevend. Na twee minuten oordeelde scheidsrechter Van der Haeghen een aangeschoten bal op een Beervelde-verde- diger als vrijwillig handspel binnen de zestienmeterzone en legde de bal op de penal tystip. Herman Vereecken trapte deze unieke kans op aansluiting echter binnen het bereik van de grijparmen van de Beerveldse portier. De bezoekers hadden even wel hun beste pijlen ver schoten en het fysiek sterke Schellebelle zorgde nu voor konstante druk. Evenwel zonder veel ernstig doelge- vaar. Een kopbal van heue ketste wel via.de derkant van de deklat t( het veld in. Dan maar liam Van Caneghem als plementaire aanvaller gegooid. Maar ook met werd het laatste kwa aangevat met Beerveldi winst. Scheidsrechtei der Haghen wees kort hi< een tweede keer naar de meterstip, nu voor een delijker handspel. Pal Verheue knapte de klus met sukses op. Er kwam onverwacht nog winst voor Schellebelle. Herr Vereecken mocht in de een hoekschop trappen William Van Caneghem te hierop onhoudbaar nen. Hoog liep trainer Hu broeck na afloop niet op de derde opeenvolge overwinning. Vooral de sieke paraatheid van manschappen heeft de strijd een beslissende ding gegeven. SK Beervi had over negentig mini echter ook een punt kun verantwoorden. Bij blauwwitten werd vooral sakkerd op scheidsrecli Van der Haeghen. Die n haalt volgend jaar zijn aa beien bij voorkeur niet in specialiteit-gemeente bij stek. Als onthaal wacht h daar wellicht een ganse rotte vruchten. (r Het is de lezer waarschijnlijk wel bekend dat voor de zaal sporten het eventueel afge lasten van wedstrijden te wijten is aan de weersom standigheden buiten. De wedstrijdcommissies beslui ten soms tot een algemene afgelasting wanneer door sneeuw en ijs de wegen on berijdbaar zijn en de risico's te groot. Dynamo Sint-Ni- klaas beleefde echter vorige vrijdag het unieke feit dat het omgekeerde gold: de zaal was glad en de wegen droog. Normaal moest te gen Kapellen gevoetbald worden. Deze ploeg speelt in de sporthal «Mariaburg», een complex dat nauwelijks speelklaar geraakte voor de lopende competitie. Wellicht is de avondlijke tempera tuurdaling er oorzaak van dat de vloeroppervlakte glad werd door condensatie en bijgevolg onbespeelbaar. Werk dus voor de wedstrijd- commissie om een datum voor de heruitgave vast te leggen. Vrijdag 26 september om 20 uur in de Stedelijke Sport hal, speelt Dynamo Sint-Nik- laas tegen Comar Sport Aalst. Een derby dus. j routine en ervaring van namo moeten normaal k nen opwegen tegen de der jeugdige ploeg uit Aa die vorig jaar kampit werd in 1e provinciale. Ai nam ook deel aan het nooi van Dynamo maar half augustus- -nog niet schitterende prestaties rugblikken: de ploeg ov leefde de voorronde n Hoe het inmiddels met vormpeil van de ajuinen steld is kunt U zelf meen ken en zien volgende vrijd 26 september, om 20 uur de Sporthal. FC Wieze heeft op de derde het die zeker beter in de speeldag aangeknoopt met tweede helft. Vooral dan in de overwinning. Het mag de beginperiode ervan. TK misschien wel een toeval he- Meldert speelde het offen- ten, dat juist TK Meldert sieve voetbal uit zijn grote slachtoffer werd van de dagen, zodat de thuisploeg brouwersploeg. Doch er- met de rug tegen de muur gens laat zich zulks verstaan, gedrukt werd. Toeval van In de eerste plaats, geeft der- het lot wil dat FC Wieze in gelijke derby meer strijdlust die periode zijn overwinning bij de spelers. En ten tweede vastlegde. Aan de 70' misre- waren enkele plaatswijzigin- kende de TK-doelman zich gen in het spelpatroon ook op een rolballetje van Van vruchtbaar te noemen. Daar- Goethem en de overwinning van profiteerde de thuis- was binnen schot. De storm- ploeg om onmiddellijk na de loop van Meldert duurde aftrap het heft in handen te verder tot de 70', dan waren nemen. Uit een scherpe de beste pijlen verschoten, hoek kon Wieze dan ook Zij vonden geen gaatje in de openen aan de 27' via Jan levende Wieze-muur, en lie- Vermeir, doch 8' later ver- ten dan maar de armen zak- scheen TK-aanvaller Guido ken. De laatste 20' herpakte De Leeuw alleen voor het Wieze zich een beetje en de FC-doel en de bordjes hin- gevleide 2-1 zege bleef op gen gelijk. Scheen die 1-1 het bord tot bij het eindsig- TC'Mdde^dfn'vlrSieS (avh) J™)"S(£™nva"enieParH>doch moes' in de "^laaS berusten. Wieze- Sparta Waasmunster - Berlare: 0-2 Sparta Waasmunster heeft even later nagedaan werd moest betwist worden zijn eerste thuisnederlaag door Van Cauter die een af- inzinking van de g moeten inkasseren en nog geweerde bal kon herne- kwam er niet. Berlare wel tegen het pas gepromo- men- Op het kwartier werd integendeel het initiatie veerde Berlare. Een rezultaat het dan toch 0-1 voor Berlare nadat Waasmunster i waar overigens niets op aan f°en Chris Gabriels een mis- vierde kwartier dan te merken was. De bezoe- verstand in de lokale defen- even het wedstrijdver kers hebben immers doorlo- sie uitbuitte. Waasmunster had kunnen bepalen. O pend een biezonder hoog probeerde te reageren maar 70' verdubbelde André tempo kunnen ontwikkelen, had duidelijk last met het dan met een 25-meter s te hoog voor de gastheren strakke tempo dat Berlare de bezoekende voorspr die dan ook regelmatig ondr oplegde. Een echt lokaal of- Een treffer die de gasten druk kwamen te staan. Voor- fensief kwam dan ook nooit delijk vleugels gaf. In de al tijdens het laatste halfuur op gang voor de rust. terende periode had W had Waasmunster alle moei- Bii de gastheren hield men munster heel wat moeite te van de wereld om over- rekening met het feit dat overeind te blijven. Van eind te blijven. Berlare in de tweede helft de ter en De Wilde troffen Berlare ging trouwens in inspanningen van de eerste het doelhout zodat de spurttempo van start en 45' zou moeten bekopen, te- cijfers nog gevleid kun reeds na 5' trof André Leon meer daar de wedstrijd in genoemd voor Sparta, het doelhout. Iets wat hem een hoge temperatuur

De Voorpost | 1980 | | pagina 22