Sint-Niklaas A en Herleving A moeten het bewijzen Tafeltennis ,de ""REEKKLUBS KLAAR OR DE KOMPETITIE De Voorpost - 26.9.1980 - 29 Nationale kompetitie start •Vlaanderen telt twee [de nationalers - Sint-Ni- A in tweede nationale !gel 2yj de heren en Herleving tweede nationale A bij 'dames. Uiteraard is de lermondse damesploeg de enige vertegenwoor- in de nationale dames ititie, daar waar bij de Sleidinge, Small it en Eikenlo Eeklo in A uitkomen. Voor al nationalers is er geen uitstel meer. Tijdens het ko mend weekend start de kompetitie. Wat de streeknationalers be treft moet gesteld dat er hard zal moeten geknokt worden om het behoud in Tweede te verlengen. St. Niklaas A dat het zonder Al- bert Schelfaut moet rooien start nu met Carl Van Camp als kopman. De veel bespro ken overgang van Louis Her mans ging niet door zulks houdt in dat St. Niklaas door het vertrek van Schelfaut en Alex De Wart wel verzwakt aan de start komt. Het trok Hoste van Wenduine aan, maar of hij de afwezigheid van Albert Schelfaut zal doen vergeten is een adder paar mouwen. Wanneer St. Niklaas op zijn sterkst achter de tafels komt zal de ploeg bestaan uit Carl Van Camp, H. Hoste, Frans Messagie en Hedwig Amelinckx. Aanvan kelijk was voorzien dat Wal ter De Cock de vierde plaats zou innemen maar Walter verkoos zelf met de B-ploeg uit te komen. Voor de ope ningswedstrijd tegen Miche- roux B zal De Cock er toch bij zijn gezien kopman Carl Van Camp met vakantie is. Voor de Herlevingdames wordt het een stap in het onbekende. Er werd niets aan het toeval overgelaten. Krista De Boes voert de ploeg aan welke verder zal bestaan uit Gerda Van Lan- genhove, Myriam Muylaert en Myriam Macharis. Herle ving had gehoopt op Linda van Langenhove te kunnen rekenen maar ze heeft verko zen er mee te stoppen. Zondag om 10 uur wordt gestart tegen Hasselt. Provincialers volgend week end in de dans. Een week later starten de provincialers. Uiteraard houdt zulks in dat in de loop van de volgende week reeds heel wat wedstrijden wor den betwist. Ook deze kam pioenschappen krijgen een groot vraagteken mee. Er zijn immers zoveel verschui vingen en transfers geweest dat we werkelijk de eerste resultaten dienen af te wach ten alvorens ons aan pro- nostieken te durven wagen. n pen Jper een week scheidt interklub - kompetitie 1980- i van de start van de 81. In Gent werd de kalen- lichtingen Wij t gerieve van alle belangstellenden geven we de „Jitaktadressen van de verschillende klubs. Van het ^nblik dat ook de nieuwe adressen van de trainings- en rklubzalen, dagen en uren van de streekklubs gekend iij zullen we deze eveneens ter kennis brengen: zing Dendermonde: Jgemeen Sekretariaat, Weggevoerdenstr. 48. Tel. >1.29.64 iningen maandag, dinsdag en woensdag 19.30 u. - 22 i Rijkslagereschool, Koning Albertstraat iterklubs - Bovenzaal Sporthal Van Langenhovestraat l Niklase TTC: jek. A. Schelfaut, Watermolenstr. 96,9180 J/76.54.77 pk. Stadszalen Leopold II laan, 26 St. Niklaas, éldrecht TTC: £ek. Benny Van den Hende, Populierenlaan 13, 2790 Bldrecht tel. 031/75.40.40 pk. café Middelkamp Dorpsstr. 12 Kieldrecht llsele TTC: |ek. Rosiers Paul, St. Elisabethstr. 60, 2740 Melsele tel. j/75.88.66 Jeugdhuis Djem, Dambrugstr. 5 Melsele. mse TTC: 'lek. Maerevoet Werner, Gebrs Van Raemdonckstr. 16, (90 Tem se. Tel. 031/71.25.14. lok. Broeders van Liefde - Akkerstr. 28 Temse. "jkeno TTC: tek. Fonteyne Staf, Nederkouter, 22 9298 Wichelen. Tel. 12/42.38.28 lok. Zaal Mikeno, Schoonaardsebaan, 47a Schoonaar- sldia |veren TTC: ScaldPek- Vennens Paul, Stationstr. 68-1 2750 Beveren. Tel. 1/75.98.48 ok. «De Meir» Klapperstr. 133 Beveren oktol Ava"jmzekeTTC. Sek. Smitz Luc, Koestr. 14 2781 Kemzeke. Tel. 1/79.96.55. ok. Sporthal. iro Tivoli Hamme: >ek De Keyser Mare, Hooirt, 102 9160 Hamme. Tel. 1/53.80.39 (bureel) ok. Tivoli, Kerkstr. 149160 Hamme r rdaf Kruibeke: ek Van Strydonck Freddy, Eyckensbeekstr. 4 2760 uibeke. Tel. 031/27.38.80 lok. Zaal St. Cecilia, Langestr. 16 Kruibeke. e Korenbloem Wetteren: jSek. Van Doorselaer Paul, Meidoornlaan 4, 9200 teren. Tel. 091/69.26.51. ik. De Korenbloem, Molenstr. 18 Wetteren nw bbeke TTC: 'Sek. Heyvaert Luc, Opstalstr. 6A, 9370 Lebbeke. Tel. 2/21.31.40 fok. Zaal Casino, Laurierstr. 12 Lebbeke lelon Opdorp: fek. Baetens Eddy, Nieuwstr. 21 9360 Buggenhout-Op- zaal Madeion, Dries 71, Buggenhout-Opdorp pcerlyc Aalst: lek. Pauwels Eric, De Gheeststr. 6, 9300 Aalst. Tel. '0.54.57 Sok. Voetballokaal Terjoden, Damstr. 9440 Erembode- im iteraard komen voornoemde veertien klubs in aanmer- ns e 'n9 voor ^et regelmatigheidkriterium «De Voorpost». Van /ist. 5n wordt dan ook verwacht dat ze vóór de aanvang van is p kompetitie een duplikaat van de sterktelijst laten maal iworden en wekelijks afschriften van de scheidsrechters- °P w laden zullen laten geworden aan de verantwoordelijke tken' oor de tafeltennisbijdrage in «De Voorpost» Constant armeulen, Weggevoerdenstr. 48,9330 Dendermonde. terr P dit adres kunnen de klubdirigenten ook alle nadere s wa' lichtingen bekomen inzake de reglementering van het in< ctl gelmatigheidskriterium - dat dit seizoen per klasse- 'k^u entsreeks - leeftijdsreeks en ook per interklubreeks zal i ze 10r^en °P9emaak1- Uiteraard zijn het alleen de spelers en yyjii leelsters van de klubs welke hun medewerking verlenen, in aanmerking komen voor voornoemd regelmatig- adskriterium. C.V. dervergadering gehouden. Als voornaamste punten onthouden we dat 170 interklubploegen zullen deelnemen aan de kompeti tie 1980-81 wat een verho ging van zowat 20 ploegen betreft, net te weinig voor een vijfde provinciele. Ook het feit dat twee Hamse klubs definitief hebben af gehaakt: HK Hamme en Vlierkouter. De kompetitie start met vijf streekploegen in eerste pro vinciale heren: St. Niklaas B en C, Melsele A, Kieldrecht A en Herleving Dender monde A. In de tweede provinciale B vinden we zes streekploe gen terug Melsele B, Patro Tivali Hamme A, St. Niklaas D, Kieldrecht B, Herleving B en Elckerlyc Aalst A. In derde provinciale A zijn zowat alle Waaslandse der de provincialers bij elkaar gebracht: St. Niklaas E, Temse A, Kemzeke, Kiel drecht C, Beveren A, B en C, Melsele C en D en Puck Ertvelde. De overige derde provincialers uit de streek Dender-Durme vinden we terug in derde C nl. Herle ving C, Elclerlyc B en C, Lebbeke, Wetteren A, Patro Tivoli Hamme B. In deze reeks vormen Drive D en F, Small Street E en Reynaert de Gentse tegenhangers. Er komt geen vijfde provincia le. Wel zijn er zeven reeksen in vierde. In de vierde B vinden we St. Niklaas F, Herleving D, Madeion Op- dorp, Melsele E en F, Kruibeke A en B, Temse B, Patro Tivoli C en Mikeno Schoonaarde, het vroegere Wichelen. In vierde F zijn Wetteren B en C onderge bracht alsook Elckerlyc D samen met een andere reeks Gentse ploegen. In de veteranenkompetitie is de streek vertegenwoordigd door Herleving, Elckerlyc en Wetteren. Hier worden Small Street Gent, Eikenlo Eeklo en Drive St. Amands- berg de felste tegenstrevers. In de jeugdkompetitie tre den acht ploegen aan: St. Niklaas met A en B, Melsele A en B, Herleving, Beveren, Kieldrecht en Temse. Ui teraard dreigen hier moei lijkheden omdat het P.C. blijkbaar geen rekening heeft kunnen houden met het samenvallen van de verschillende kompetities wat voor moeilijkheden kan zorgen - waardoor in extre mis nog een paar jeugdploe- gen kunnen wegvallen wat te betreuren is. Blijft de dameskompetitie die aan belangstelling heeft gewonnen. Dit neemt niet weg dat de streek Dender - Schelde - Schelde - Durme - Waas slechts door twee klubs met drie ploegen vertegenvtoordigdis: St. Ni klaas en de B en C-ploeg van Herleving Dendermon de. Laatstgenoemde klub bracht vorig jaar een volle dige ploeg gehoor- en spraakgestoorden in kom petitie. Het werd een suk- ses. De inspanningen wor den dit jaar voortgezet en er komt nu zelfs een C-ploeg. Uiteindelijk is de Voorpost streek met 52 ploegen verte genwoordigd in de provin ciale kampioenschappen. Hiernaast zijn we nog met twee ploegen van de partij in de Nationale kompetitie. St. Niklaas A in de tweede nationale bij de heren en Herleving met zijn Dames-A ploeg in tweede nationale bij de dames. Kieldrecht, St. Niklaas en Drive in eerste Twijfel laat het zeker niet over dat Kieldrecht, St. Niklaas en Drive als het trio waaruit de nieuwe kam pioen te voorzijn moet komen. Kieldrecht liet de titel in eerste provinciale reeds tweemaal aan de neus voor bij gaan, maar zal met Van Helsland als versterking, zeker te vrezen zijn. St. Niklaas B maakte een slecht seizoen en tuimelde uit derde nationale. De Klaasjes willen hun verloren plaats opnieuw innemen. Drive St. Amandsberg zag verschillende sterke spelers vertrekken, maar wist in extremis spelers als Mest- dagh van Herleving te over halen om het met Drive te proberen. Herleving A komt hierdoor in moeilijkheden temeer daar Vic Eylenbosch besloot te stoppen. Herle ving Dendermonde A, vorig jaar verrassend maar zeker niet onverdiend tweede in eerste provinciale, krijgt het bijzonder moeilijk om zich te. handhaven. Melsele A en St. Niklaas C zullen minstens met een even sterke ploeg als vorig sei zoen aantreden en kunnen bijgevolg wel voor enkele verrassingen zorgen. Wie stuit Patro Tivoli in tweede? In tweede provinciale start Patro Tivoli A als algemeen favoriet. Aanvankelijk was men geneigd Elckerlyc A als voornaamste challenger voorop te zetten. Het feit dat de aangetrokken Cleem- put wegens beenbreuk ge ruime tijd afwezig zal blij ven, herleiden de kansen van de Aalstenaars tot het minimum. Ploegen als Ei kenlo B en Kieldrecht B kunnen evenwel een woor dje meepraten, om Small Street B niet te vergeten. Melsele B en Herleving B zouden in deze reeks ook hun rolletje moeten spelen, Een waaier kanshebbers in derde provinciale In derde provinciale A wordt met belangstelling uitgeke ken naar de nieuwe kon- frontatie tussen Beveren A en Kemzeke. Beveren dat er is in geslaagd ook een derde ploeg naar derde provinciale over te brengen, terwijl Kemzeke blijkbaar wat ver zwakt is. Temse A, dat vorig seizoen uitpakte met enkele uitschieters kan voor de verrassing zorgen zo de familie Maerevoet zich op nieuw daadwerkelijk met de zaken bemoeit. Kieldrecht C en de Melseelse C en D-ploegen kunnen zich in dit titeldebat mengen. In derde C wordt het een tweestrijd tussen de ploe gen uit de Voorpoststreek PB -• Tt-RALEIGH maar veel zal afhangen van de krachten waarover men zal kunnen beschikken. Te Dendermonde zit men im mers ook in de greep van de legerdienst waardoor een viertal flinke krachten slechts sporadisch ter be schikking zijn. en het Gentse, met Drive D en Small Street E als gevaarlijkste klanten. Veel wordt verwacht van Patro B, Lebbeke en Wetteren A welke op de jeugd kunnen rekenen om de promotie naar tweede provinciale waar te maken. Zullen Louis De Clercq en zijn maats uit Melsele het dit seizoen waarmaken in Derde Provinciale (dw) St. Niklaas kan Herleving opvolgen De dameskompetitie vraagt de volle aandacht. Vorig seizoen reeds bestond een heel wat ruimere belangstel ling voor deze kompetitie die dankzij de tussenkomst van de Herlevingvoorzitter Constant Vermeulen op nieuw volgens de federale voorschriften werd betwist i.p.v. op een manier die precies in de kaart van enkele Gentse klubs paste. De dames kregen als gevolg hiervan heel wat meer be langstelling en uiteraard gingen meer en meer jonge dames zich aangetrokken voelen om in de kompetitie te stappen. Over acht ploe gen is de kompetitie in eerste provinciale nu ge groeid naar elf. Een ver diend sukses voor de koers wijziging. Wie het dit jaar haalt is een ander paar mouwen. St. Niklaas moet best gewapend zijn om het waar te maken, maar ook Sleidinge dat versterking kreeg met Benny Vercaute- ren zou zijn wil kunnen doordrukken. Herleving met drie dames- ploegen Herleving Dendermonde drukt zijn politiek verder door. Bij de Dendermondse klub krijgen de dames even veel kans zich in de kompe titie waar te maken als de mannen. Zulks heeft ook tot gevolg dat Herleving thans met drie damesploegen in kompetitie treedt. De A- ploeg in tweede nationale - B en C ploeg in eerste provinciale. Uiteraard blijft Herleving ook dit jaar de enige klub in België welke met een volle dige ploeg gehoor- en spraakgestoorden in kom petitie treedt. De derde ploeg werd tevens in het leven geroepen om jongere speelsters vertrouwd te ma ken met de kompetitie. Zij zullen regelmatig worden opgesteld en hun kans krijgen zich met de volwas senen te meten. In dit verband wordt trou wens een felle inspanning gedaan om het spelpeil op te trekken. Op maandag- Vooruitzichten Tweede nationale heren Micheroux B- St. Niklaas Tweede nationale dames Herleving A - Hasselt A Eerste provinciale St. Niklase B-St. Niklaas C Sleidinge B - Herleving A Kieldrecht A - Melsele A Tweede provinciale Melsele B - kieldrecht B Patro A - Herleving B St. Niklaas D - Elckerlyc A Derde Provinciale St. Niklaas E - Temse A Kemzeke - Kieldrecht C Beveren B - Beveren Beveren A - Peuk Melsele C-Melsele D Herleving C - Elcerlyc C Elckerlyc B - Lebbeke Wetteren A - Patro B Vierde Provinciale St. Niklaas F - Herleving D Madeion - Melsele E Kruibeke A - Kruibeke B Vierde Provinciale Temse B - Patro C Mikeno - Melsele F Wetteren C - Reseda A Tissac C - Wetteren B Elckerlyc D - Zwijnaarde C Eerste Provinciale Dames Herleving B - Herleving C St. Niklaas I bye C.V. Krista De Boes, aanvoerster van de Herlevingploeg in Tweede Nationale Dames, (dw) Zorgt Mikeno Schoonaarde voor de verrassing? In vierde provinciale B wordt heel wat verwacht van TTC Mikeno Schoon aarde het TTC Wichelen van weleer dat zijn tenten te Schoonaarde heeft opgesla gen in het lokaal Mikeno en een reële kans maakt om naar derde provinciale door te stoten. Uiteindelijk mo gen ze de sterkste weer stand verwachten uit Tem se, Melsele en ook uit Opdorp. Uiteraard zijn er ook nog de ploegen uit Kruibeke, Melsele, St. Ni klaas en van Herleving. In vierde F moet Wetteren B een vooraanstaande rol spe len terwijl Elckerlyc D een en ander kan bewijzen. Hier moet de voornaamste te genstand van ploegen als Reseda Melle, Egmont en Zwijnaarde verwacht wor den. Streekveteranen De titel bij de veteranen is steeds een Gentse aangele genheid geweest. Dit jaar mag evenwel worden ver wacht dat hierin enige ver andering komt. Eikenlo Eeklo zal sterk uit de verf komen maar Herleving, El ckerlyc en Wetteren moeten in orde op zaken kunnen stellen. Ergens is het jammer dat verschillende andere klubs die ook genoeg veteranen hebben niet deelnemen. avond is er geleide training o.l. van een monitor voor de gevorderden - terwijl op woensdag de beginners en de jeugd worden begeleid. Dinsdag is er uiteraard trainingsmogelijkheid voor iedereen. Elke avond wordt gestart te 19.30 u. tot 22 uur in de feestzaal van de Rijkslagereschool - Koning Albertstraat - feestzaal die door directeur Holbrecht bereidwillig werd ter be schikking gesteld aan Her leving de eerste drie werk dagen van de week. Wie belangstelling heeft voor deze trainingen kan zich wenden tot het algemeen sekretariaat van de klub. Weggevoerdenstraat 48, 9330 Dendermonde. Tel. 21.29.64. Met de kompetitie in het vooruitzicht worden de belangstellenden aange raden niet langer te aarze len. De kompetitie zelf zal Herle ving betwisten in de boven zaal van de sporthal aan de Van Langenhovestraat. De herenploegen komen in ei- Jeugdkompetitie Zeven ploegen werden in geschreven voor de jeugd kompetitie 1980-81. Op 47 aangesloten klubs is dat geen reden tot juichen. De problemen van de klubs inzake jeugdkompetitie en jeugdwerking zijn genoeg gekend. Dit belet niet dat vooral de grote klubs toch wel een sterkere inbreng zouden mogen hebben in deze kompetitie - welke doorgaat in twee reeksen. Wat de B reeks betreft, gaat St. Niklaas A als uitgespro ken favoriet van start nu Beveren enkele goede jeugdspelers ziet overstap pen naar de reeks der seniores. Kieldrecht en Mel sele kunnen nog voor sen satie sorgen - al blijkt nu reeds dat er ook wel bijko mende problemen zullen rijzen inzake de kalender die samenvalt met deze van de gen lokaal uit als volgt? De A - ploeg in eerste provinciale de zaterdag te 19 uur. De B-ploeg in tweede provin ciale de vrijdag te 20 uur. De C-ploeg in derde en D-ploeg in vierde provinciale afwis selend op woensdag te 20 uur. De veteranen op don derdag te 20 uur. Wat de dames betreft, de A-ploeg speelt thuis de zondagmorgen te 10 uur. De B-ploeg zaterdag 17 uur en de C-ploeg op vrijdag om 20 uur. De jeugdwedstrijden worden betwist op zaterdag om 15 uur.

De Voorpost | 1980 | | pagina 29