wmN J VLAAMSE KAMERADEN HERDENKEN OVERLEDEN VRIENDEN IE VRIENDENKRING AALSTER^ STADSPERSONEEL: RUSTELOOS REIZEND VRIJE tribune kruislicht H0PPRIJSKAMP STAD AALST A.C.V. RONSELT TEN HUIZE El Salvador: wat gebeurt er??? Onze woordvoerders te Brussel 2 - 26.9.1980 - De Voorpost Intergem: de kous is nog niet af De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. Vorige zaterdag had er te Lede een korte plechtigheid plaats. Op het kerkhof werden een paar graven voorzien van verse bloemen. Aanleiding hiervan: de oorlogsmak kers, die samen lief en veel leed deelden of die menig kameraad zagen «vallen», herdachten Vlaamse helden. Het bleef ons onbegrijpelijk: buiten raadslid De Pauw Denis Wr,t v* r II KI l. n» c uit ,mPe< was 9e®n enkel lid van de Leedse Gemeenteraad IT h a f'ü°rbS.Dt,B?Sel,er- f Ma», ook zonder hen werd de waardige pleah- een Imavovorm.ngsavond in de Aolsterse M.k.s-klub in |un. II tigheid doorgevoerd, voorspeld hod, is gebeurd No het tekenen van de oprichtingsak te van de gemengde intercommunale Intergem voor gas- en Met een Vlaamse Leeuwen- rechten te laten gelden. Met elektriciteitsbedeling (de betrokken gemeenten in de Dender- vlag voorop marcheerden duizenden hebt gij gehoor streek hadden zonder onderscheid voor de gemengde vorm een twintigtal genodigden gegeven aan de wekgroep. gekozen) bleef er de minister nog een periode van zes maand om het kerkhof binnen. Aan het Het was geen daad waarin een aantal statuutswijzigingen door te voeren, dit in samen- graf van Jef De Clercq werd enig spoor van haat te be- spraak met de pnvésektor halt gehouden. Vendelleider speuren viel, maar het was Die statuutswijzigingen zijn er nu door en ze betekenen inder- Bert Van Der Speeten uit een dienende liefde voor het daad stuk voor stuk een verbetering in het voordeel van de Aalst nam er het woord. Om volk en voor Vlaanderen, gemeenten. Zo wordt de bestoansduur van de overeenkomst niets te laten verloren gaan Duuizenden zijn nooit weer- van 30 naar 20 jaar gebracht waardoor de gemeenten reeds no van hetgeen deze man zei gekeerd. Zij hebben Vlaan- 10 jaar (i.p.v. na 15 jaar) uit,de gemengde vorm kunnen (en waarvan wij soms de deren en hun familie niet uittreden. Er bestond een verbruiksgrens (4000 kilowatt) boven betekenis niet snapten!) ne- meer weergezien. Het is stil de welke de privéleverancier de prijs vroeg die hij wou en men wij zijn woorden letter- in ons hart... waarvan de gemeenten geen enkele cent zagen, deze grens lijk over: Op het thuisfront, hier in wordt drastisch verlegd zodat ook daaruit meerinkomsten voor «Toen ik mij nadenkend met Vlaanderen, zijn honderden de gemeenten te verwachten zijn. Verder wil de minister het dit papier aan mijn buro had en honderden kameraden vetorecht van de privépartner ombuigen in het voordeel van de neergezet, om neer te schrij- door sluipmoordenaarshan- publieke mandatarissen en deze ook de mogelijkheid geven om ven wat ik meende ter nage- den afgemaakt. Hoe vaak beroep te doen op «onafhankelijke» eksperten De verslagen van dachtenis van Jozef De stonden we niet bij de leven de algemene vergaderingen zullen moeten worden doorgestuurd Clercq te moeten vertellen, sloze lichamen van onze ka naar alle aangesloten gemeenten en ter inzage moeten liggen dwaalden mijn gedachten meraden. En... wij balden von de raadsleden Zoals men ziet was het op dat vlak met (hoe kan het anders) 36 jaar onze vuisten! En zij bleven informatie en demokratische kontrole nul komma nul. Tenslotte terug. Toen werd het zeer moorden... Duizenden moe- zullen vaste vergoedingen niet meer mogen gekumuleerd worden stil in mijn hart. Mijn schrijf- ders en vaders, meisjes en met presentatiegelden (zitpenningen) en zullen de uittredings- middel werd gedurende et- gans Vlaanderen werd het mogelijkheden voor de gemeenten een verbetering inhouden. Zo telijke minuten onberoerd slachtoffer van één der trekt de minister een klein stukje recht van wat de gemeentera- gelaten. Als in een nare dro meest geraffineerde en on- den van 26 Oost-Vlaamse gemeenten, door voor de gemengde om flitsten beelden voorbij, noemelijke bevrijdingsroes, vorm te kiezen en aldus ettelijke miljoenen uit de gemeentekas- beelden die velen die hier die de wereld nog niet heeft sen te houden ten voordele van de grote elektriciteitsgroepen, aan het graf staan hebben gekend, totaal scheef hadden gestemd. gezien. Het waren beelden En die domme, logge mas- Dit dan in flagrante tegenstelling met Diksmuide dat zopas, wie die getuigden van opgehit- sa, zij sloeg, stal, onteerde, had dat durven denken, met een CVP-SP meerderheid voor een ste haat en het werd stil in moordde,... wat meer dan zuivere regie heeft gekozen. Maar daarmee is inderdaad de kous het hart. Diepe sporen van wraakroepend was! Het nog met af. Aan de grond van de zaak wordt voorlopig niet dood, ontering, vernieling werd zo erg dat hoogwaar geraakt. Het Is pas na 10 jaar nieuw kontrakt dat er weer een en vernedering flitsten als digheidsbekleders in staat keuze kan worden gemaakt, die noar we hopen en waar we een nachtmerie door de en kerk gingen steigeren? zullen voor strijden, ditmaal de zuivere distributievorm zal zijn. geest. Gebalde vuisten ont- Ook toen de sluipschutters Het zou immers ongehoord zijn dat de gemeentelijke financiën, spannen zich als van Gods toesloegen, heeft geen enke die er steeds beroerder gaan voor staan, mede door het niet hand geleid als wij de nabe- Ie van ons, ook gij niet, zich naleven van de financiële verbintenissen door het centraal dachtenis van die vele scho- laten leiden tot daden die un gezag, nogmaals de dupe zouden worden van chantage, grof ne jonge levens aan onze uniform ook maar zouden spel en slagen onder de gordel vanwege het grootkapitaal uit de verbeelding zien voorbij- ontsieren. Wij wensten de elektriciteitssector. gaan, als wij de jonge flinke handen zuiver te houden... Jos De Geyter en plichtsbewuste militan- Wij zouden hier bittere ten in onze verbeelding zien woorden kunnen uiten, aangetreden... maar de eerbied die wij be- In deze bittere ogenblikken, tuigen voor deze plaats en bezielt ons niet het wraakge- vooral Uw offer, verbieden voelen. Het loon van dit ons zulks, werk laten wij aarrhet oor- Trouwens, deze plaats (her deel van de Almachtige... kerkhof) is een oord van vre- De stod Aalst is eigenores van een belangrijk pak woonhuizen, De, spreker richtte zich ver- de en rust. Ons bezoek is nl. een 160-tal. Die huizen verhuurt zij aan partikulieren bij "°|9ens tot het graf. met de alleen maar ingegeven door schriftelijk kontrokt voor 3, 6, 9 jaren. De bedoeling von het Ogende woorden: «Jef. de eerbied en de hulde, die stadsbestuur is steeds geweest haar huizen op de eerste plaats *?en add losbrak (en wtj wensen te brengen voor beschikbaar te stellen voor mensen" met sociale nood(behoeti- 9aat samen met Uw offer.... gen, beloerden, akute problemen). Ook als het om hoogdringen- geweld), en toen de wekroep Wij zien het als een op- de gevallen gaot worden de huizen verhuurd voor een periode weerklonk in Vlaanderen, dracht, ervoor te zorgen dat van negen ,aren, om de drie iaren opzegbaar door beide partijen, bebt gij plichtsbewust geko Uw namen eeuwig verder hergeen de bewoners een redelijke woonzekerheid verschoft zen vdor Vlaanderen en zullen leven bij het nage- Zowel het schriftelijk kontrakteren (vroeger mondeling) als het ons vdlk- m5e te str'lden om slach' Deze moe' weten toestaan van een huurtermijn van negen jaren stemt overeen voor Vlaanderen een plaats waarom^Gl) uw jonge leven met de huurgewoonten von de streek von Aalst en is een goede veroveren... en U hebt het hebt gegeven, waarom dui- zook voor de kontroktanten begrepen dat zulks zonder zenden Vlaamse jongens Onze vakantierust werd don ook (enigszins) verstoord door drie 'n2e' niet kod verwezenlijkt hebben gegrepen naar va- opvallende punten op de agendo van de jongste gemeente- worden. Ge hebt de stem ders geweer. waarom dur- raadszitting in verbond met de goedkeuring von doe huurkon- vad uw hart gevolgd en dat zenden Vlaamse jongens en trakten die afwijkende bedingen zouden inhouden. Aon de twee 1?stem van het geweten, meisjes bereid werden ge- opportementsbewoners vari de brandweerkazerne (personeelsle- Dle «en,1 brach< samen vonden hun jonge leven te den van de stad) en oon de bewoner van de kindetkrib (geen me', de kameraden tot de geven Zij moeten weten personeelslid von de stod) zou een kontrokt onder de neus totale inzet U geloofde in de welke harde strijd hen nog te worden geduwd woorin zou bedongen worden dat de stod op elk toekomst, U hebt gestreden wachten staat, als zij een- ogenblik met eenvoudige aongetekende brief aan de huurders m open vizier, zoals u maal de sporen zullen zien zou kunnen loten weten, zonder speciole reden op te geven, dot maande dal het uw plicht van hen die zijn voorgegaan, zij hun apportement binnen de drie moanden moeten ontruimen. In d'e harde strijd Zij moeten inderdaad weten Woorom is de stod plots strenger tegeneigen personeelsleden dl?elda aad 9aaa< van waarom gij Uw leven hegt don tegen portikulieren? Waarom stelt men strengere voorwaar- vriendschap. Het heeft lang gegeven, waarom duizen den don de gebruiken von onze streek voorzien? Waarom vallen 9adPO'd alvorens wij U eer den zijn gaan sterven voor de andere conciërgewoningen niet onder eenzelfde mensenplo- t>rf"gan, waarop U door uw ons volk. Zij moeten weten gend beding? Allemool vragen die onraad doen ruiken! dffer racht hf»"- D" »'"d zijn welke heroïsche strijd er In de brandweerkazerne schijnt het eerder een zoak van elkaar dorza?.k m de omstandighe- dooide Ijzerhelden werd ge- wegdrummen te zijn moor het bestuur zou toch niet mogen den, die ons zoveel jaren het streden, eenzelfde strijd willen dooroon medeplichtig te zijn. In de kindetkrib ,s het op zijn babba" opgelegd, moet nog gesteden worden minst een zo ergerlijk geval: op zekere dog zou door een protégé Maar nu IS het ogenblik aan- en voor hetzelfde doell Zij von de VU-froktie zijn neergezet en, olhoewel geen personeelslid 9e.b™kan- Vandaag leveren moeten weten waarom hier von de stod, niet alleen huisvesting moor ook de breedst w'l U he< be"'l?.. "a U 'd Vlaanderen honderden mogelijke faciliteiten genieten tegen minieme tegenprestaties, met vergeten zijn In onze werden gedood, meer dan Door stelt zich misschien wel een onwettige toestond die, ingevol «r"d Vlaanderen en tweehonderd voor het vuur- von arbeidsongeval bv„ voor de slod oiïjstwekkende gevolgen dna k°lk- gr°a'dB kame- Pal«dd ,Brechl karnen kon hebben. In de kindetkrib is geen onmiddellijke uitzetting von zaadacbad e" T verbo"- Het blijft een zware opdracht de .huurder, te verwochten gezien de beschermende hond die er denba;d' dl? ka,der dvar de voor hen d,e de vlag zullen rust dood heen is blijven leven. overnemen. Europa betaal- Hoeveel ben ik u waard? SOCIAAL ZIJN MET HUURDERS Die overdadige welwillendheid voor de ene steekt schril af tegen Duizenden kameraden uit de een zware tol voor zijn de behandeling die de stodsbrigadier van het park moet onder- °nze formatie gaven gehoor bevrijding. De wereld waar- goon. De CVP oonziet de heksenjager,j ,n het pork als misschien 3a" de wekgroep «Voor ou- voor «Zij» hun leven hebben wel de zwartste bladzijde uit het zwartboek dat tegen het huidig ,ar a" baa«i»- Ook zij mee- gegeven, hebben zi| zich ze- bestuur kon geschreven worden. Uit de willekeurige gedraging nded hermeen een plicht te ker heel anders voorgehou- die het schepencollege oon de dog legt in de brandweerirazwr»; volbrengen, door tegen een den... Zij streden voor land de kinderkrib en het stadspark zou moeten blijken dat het Vlaams 9evaar a«'lda 'e volk. en voor een staten college niet weet dat het verschaffen von het rustig genot om te !'ekked". T" f'"-'5 W8S V°°r wonen een essentieel deel von hoor sociale politiek zou moeten 1/ dachttoen, dat wie zijn elk volk, dat zijn eigen ont- zj:n deel had bijgebracht, ook wikkeling kon bepalen. Ghis Willems zou ontz'en worden om zijn Europa heeft een zware tol betaald voor de zogenaam de bevrijding.... Gij allen, dierbare kamera den, ouders, Gij blijft een bestendige aanklacht tegen dit regime van haat, een haat die slechts door dom heid, of sluwheid kan inge geven worden, want als 35 jaar na deze moorden, de daders nog in gevange nschap zouden zijn, laat staan nog niet opnieuw in de gemeenschap zouden opge nomen zijn, dan is dit zeker een grote fout van de admi nistratie. Maar dat na 35 jaar deze staat nog weigert uitge stoken handen te aanvaar den om een amnestiemaat regel in overweging te ne men... dat is normaal! Hoe klein komen deze men sen te voorschijn tegenover Uw offer, dat gebracht werd uit liefde. Wij voorspellen het: eenmaal zullen ze ten- onder gaan aan hun eigen haat! Goeie kameraden, ge zijt daarboven met velen. Wij noemen U, Jef, Oscar, Borms, Podevijn, Brouns, Laplace, Staf De Clercq, Elias, Benoni Sael, Marcelle- ke Pede, Joris Van Severen, Ciriel Verschaeve, Leo Tolle- naere en de Ijzerhelden. Wees voor ons steeds een lichtend voorbeeld. Blijf ons gedurig nabij, vooral in de tijden, als het geloof in een heilige zaak ons aan het wankelen zou brengen. Blijf ons immer nabij om door uw gedachtenis de har ten hoog te houden, om trouw en onwankelbaar de strijd verder te strijden. Wij vragen U, Gij allen die rond de Lieve Vrouw van Vlaanderen zijt geschaard laat Uw nagedachtenis, door ons uit eerbied en uit dankbaarheid voor Uw offer. Bid om de liefde van gans het levens Vlaanderen, zodat de rangen zouden gesloten blijven. Vrienden, onze strijd zal nog hard zijn en er zullen wellicht nog meer slachtoffers ge vraagd worden. Denk er om dat verscheurdheid wellicht oorzaak zal zijn, dat de reeds gebrachte offers nog lang op de vrucht van het zaad van Hun offer, zal moeten wachten. Bij de aanvang van deze hul de heb ik reeds gezegd dat woorden zo schamel zijn in het aanschijn van zulke gro te daden... Daarom keren wij terug naar het waarom! Wij zijn geko men om U en allen te huldi gen, om getuigenis af te leg gen van onze onwankelbare trouw voor de edele zaak, waarvoor Uw jong leven werd afgebroken. God zal weten dat dit gebaar diep uit ons hart komt.... Hier staan wij met een bloempje, het is er eentje voor U, voor alle graven in Vlaanderen en ginds ver in vreemde aarde. Ook voor de Ijzersoldaten, voor onze moeders en vaders. Jef, goeie lange Jef, dank om Uw leven onder ons, dank voor al hetgene Gij voor ons betekent. Aanvaard deze blijk, met dit bloemeke. Het is een blijk van onze eerbied en van onze trouw. Weldra zijn wij wellicht weer allen samen». Nadat de drager in alle een voud het bloemstukje op het graf had neergezet, hieven de aanwezigen een lied aan: «IK had een wapenbroeder». Plechtig werd vervolgens nog medegedeeld: «Men beweert dat Jef zich aan de deurklink heeft verhangen, maar dat is niet waar! Lange Jef werd gewoon doodges lagen! Er kon niemand van de familie begroet worden. Na 36 jaar zijn deze mensen hun pijn nog niet te boven. Getuige hiervan een graf schrift: «Hier rusten de ou ders en hun zoon. Jozef De Clercq. Geboren te Lede 1921 en smartelijk overleden te Breendonk 1944.» Waardig werd door de groep naar het graf van Oscar Quintijn gewandeld. Deze man leefde van 1908 tot 1972. Aan de laatste rust plaats van deze overbeken de Vlaming nam de heer Maurits Vanderdonck het woord. Hij sprak als gewe zen schaarleider van de bri gade Aalst en als momen teel voorzitter van de «Broe derband Gent». Ook zijn woorden wensen wij woor delijk over te nemen: «Me vrouw Quintijn, geachte fa milie, beste militanten en Vlaamse vrienden: Hoewel zijn heengaan niet zo tra gisch was als dit van onze vriend De Clercq toch heeft het overlijden van onze goe de vriend Quintijn ons diep ontroerd. We hebben hem toenmaals allen gekend als een trouwe eerlijke militant van onz Z.B.-vendel."Hij was een kameraad waarop zijn oversten altijd konden reke nen. Hij was geen koploper, geen hoogvlieger, maar een kalme bezadigde gedegen strijder van het eerste uur, de rotsvast overtuigde Vlaams-nationalist. Of het een beschermingsopdracht Ons onrust en geprikkeldheid, de slapeloze nacht, ze gaan wel weer voorbij: Een pilletje of twee helpt er ons bovenop. »T Is waar maar morgen en de dag nadien komt alles weer terug, ge lost niets op en voelt u machteloos en zo alleen, alleen. De onrust in het land, de wereld in paniek, de jeugd die vragen stelt en zoekt naar licht en een houvast, «Ach, waarom leven wij, moeder en vader heeft alles nog zin?» Als een beslissing valt op hoog niveau dan is het net of 't gaat ons niet meer aan. 't Is buiten ons gegaan en op een andere planeet. Ook ons familie wordt zo vreemd, ons eigen stad, ons eigen kerk, de vakbond, de partij. «Mensen, waarom werken wij? Is 't dan alleen om geld om goed, om onze boterham?» «Wat is het, mens te zijn, met onze drang in 't bloed verder te gaan, altijd, naar wie of naar wat?» Vechten om voort te bestaan waarom, waarom? Schreien om andermans leed lijden om andermans pijn P'ln gelukkig-zijn door iemand die lacht en die zingt, glimlachen soms om d' ander geen doen... Is dat de mens? Zoeken dan/altijd, dag en dag naar de nieuwe mens: het beste in ons geven aan d' ander zonder reserve, totaal En dan. Plus est en vous» Ook dat nog, ja! Leeg-gegeven, weg-gegeven alles' Wat nu, wat nu...? Voor andren geleden. Een dag met hen in stervensnood. Een traan weggewist door hartelijkheid, een goed woord. Een huis helpen dragen ongevraagd, onbewust. Dat alles wordt goud in je open, moeë, leeggegeven handen Dan pas, misschien, gereed voor God: de God die ons zoekt de God die wij zoeken elke keer opnieuw aan iedere kromming van de weg. Met mijn onrust en angst, en met mijn schamelpogen Hoeveel, mijn God, ben ik U waard? F Moysersooi 14 september'! nazi' nt A :e sti stief dens n de irdt v T RIJ t n idsci] oeg c nde v rgelijl ordie den udinc Iking jshei' or di or de stijg erkloc me n. H Vorige zaterdag werden Jozef De Clercq en Oscar Quintijn door hun Vlaamse vriende%, herdacht. (Rik) was of een kolportage, een march of een propaganda- tocht, altijd was Oscar erbij en deed hij eenvoudigweg «zijn plicht». Ook als mens kon hij als een voorbeeld gesteld worden: hij was een goede echtgenoot en een goede vader. Hij bracht het niettegenstaande alles ver in zaken, maar ging veel te vroeg heen. Het zal hem toch een troost zijn dat zijn zoon Rutgar (moet dit niet Roger zijn?) hem opvolgde. Toch was zijn overlijden voor ons en voor zijn gezin een zwaar verlies! Zijn vrien den uit de Z.B. zijn hem nog niet vergeten! Vriend Oscar, ge hebt inder tijd Uw Vlaamse plicht ge daan: eenvoudig maar trouw. Ge hebt met ons in de Zwarte Brigade ook Uw plicht gedaan: eenvoudig en trouw. Het is in het teken van deze trouw dat we hier deze eenvoudige bloemenruiker neerleggen. Hij is het em bleem van onze erkentelijl ,w heid en onze genegenhei^. voor U, Oscar én voor 1 nabestaanden. Uw én onz eer was toch «bli trouw» De aanwezigen zongen hiet na het roerende lied «Vaat, wel mijn broeder», wat r vrouw Quintijn wel enig Jj tranen ontlokte. Hierna wer e de plechtigheid, stil zoals z6oi begonnen was, beëindigc Jn' op een waardige wijze. RD Uit de inhoud van het tweemaandelijks tijdschrift «Vrien denkrant» van het Aalsters Stadspersoneel blijkt overdui delijk de reislust van de Vriendenkring. Tijdens het weekend van 23-24 augustus maakten zij een tweedaagse reis doorheen de Ardennen en meer bepaald brachten zij een bezoek aan Durbuy, watervallen van Coo, Bouillon en de grotten van Han. Voor de 35ste maal gaat dit der stad Aalst» door, en wel jaar de «Grote hopprijskamp op woensdag 1 oktober van- In tegenstelling tot het A.B.V.V. en het A.C.L.V.B. roert het Algemeen Christelijk Vakverbond in Aalst een grootscheepse ledenwervingscampagne. Reeds tijdens de vakantieperiode kregen pas afgestudeerde jongeren ACV-korrespondentie, via de post besteld. Daarin werd de vraag gesteld aan te sluiten bij het A.C.V. T evens werd aangekondigd dat men in de week van 22 tot 26 september in het Groen Kruis terecht kan voor hulp bij het vervullen van formaliteiten om recht te hebben op werk loosheidsvergoeding, In een recent schrijven werd meegedeeld dot een ploeg mili tanten kortelings doorheen het hele arrondissement op wer- kaktie gaat. «Ze zijn overtuigd van de noodzaak van een goe de vakbond voor werknemers aan den lijve oon wat het bete kent geen beroep te kunnen doen op een vrij syndikaat. Zij hebben er heel wat voor over gehad om dit te bemachtigen.» Elke aangeschrevene werd hierbij verzocht de militonten vriendelijk te willen ontvangen. Nu maar hopen dat het A.C.V. als vrije vakbond, los von elke partijinstantie en sociale-over- leg-inkapseling naar het Poolse voorbeeld kordaat zal opkomen voor wat de kers verse A.C.V.-leden ervan ver wachten... (Peter) af 9 u. in de gebouwen van de «Bloemenveiling Flora SV», Albrechtlaan, Aalst. Deze manifestatie wil de hopkultuur in onze streek in de aktualiteit stellen. Op die wijze hoopt men een bijdra ge te leveren tot de verede ling van de inlandse hop. Auspiciën: stad Aalst, de Aalsterse brouwerij, de Han delskamer van Aalst en Ge west en bevoegde, maar niet nader genoemde, hogere in stanties. Alle hopplanters uit het ge west Aalst-Asse mogen eraan deelnemen met zelf geteelde hop van de soor ten: HALLERTAU, SAAZ, NORTHERN-BREWER, BRE WERS-GOLD en RECORD. Het aantal balen is onbe perkt. Een deelnemingspre mie wordt toegekend van 250 fr. voor de eerste baal, 100 fr. voor de tweede en derde en 75 fr. vanaf de 4de baal en onbeperkt. De balen mogen daags voordien ter plaatse gebracht worden vanaf 14 u. Er is ruime plaats voorzien voor het lossen en laden van de hop. rijke prijzen verbonden en aan de laureaten zullen di ploma's uitgereikt worden. Tot besluit zal er een bier traktement volgen... Alle maal beginnen plukken dus! (peter) Op de voorpagina brengt Marcel De Neve een kleurig relaas over de reis. Het «jaarprogramma 1980» ver meldt nog twee andere uit stappen in de maand okto ber: op 4 oktober a.s. een dagtrip naar Keulen, waar een bezoek wordt gebracht aan de tentoonstelling Tou- tanchamon, die momenteel in de Duitse Domstad ver toeft. Het wordt beslist een fijne dag, want op hetzelfde ogenblik hebben ook de Domfeesten plaats. Marina Paridaens geeft toe lichting en verstrekt prakti sche inlichtingen over deze toch wel aantrekkelijke dag- uitstap en heden vrijdag 26 september te 20 uur bren gen ze en Jan Buyl en Mare De Pot een lezing met dia- projektie over Egypte in de Stadsschouwburg. Om de kandidaat-deelnemers aan het reisje in de gepaste stemming te brengen. Vrijdag 17 oktober trekken de Vriendenkringers voor de derde maal naar het Brugs Boudewijnpark om er schaatsen. Het nr. 54 van de «Vrier denkrant» bevat verder no artikels over Numismatiellre' door Frans De Groeve, Perfen sonalia, Postzegelnieuw voetbalnieuws door Frank 0r Buysse en over de Flora Fauna Expo 1980 in de Anl1 werpse Zoo door Marina Paf® ridaens. Het jaarprogramma van i V.K. vermeldt verder nog: 3t kaarting op 24 oktober, he jaarlijkse Sint-Maartenfeee voor de kleintjes op zaterda 8 november, de Konings kaarting op 28 november e tenslotte op 20 december d algemene vergadering, ge I volgd door banket en nachl bal. IMAVO: Instituut voor Marxistische Vorming, start ook dit jaar weer met een reeks vormingsavonden. Op vrijdag 26 september (om 20 u.) is Jan Deplancke uitgenodigd. Hij zal spreken over «El Salvador: wat gebeurt er?» Jan is lid van het Vlaams El Salvador- komitee en medewerker van het Latijnsamerikaans College te Leuven. Elk geïnteresseerde in dat land dat moeizaam het junta-juk van zich wil afschudden, elk die 'ns achter het nieuws wil gluren is welkom in: Mikisklub, Nieuw- beekstraat 35, Aalst. (Peter) P.V.V.-Volksvertegenwoordi ger Willy Van Renterghem stel de een parlementaire vraag aan de minister van Financiën i.v.m. de drastisch doorgevoer de belastingverhoging in de duivensport Deze maatregel (Koninklijk Besluit van 22 au gustus II.) houdt o.a. in dat nu een belasting van 11 ten ba te van de staat wordt geheven op de sommen ingezet bij spe len en weddenschappen. Te vens wordt een belasting opge legd van 5 fr. op duivenringen i.p.v. 1.10 fr. Volgende vragen werden aan de (franstalig liberale) minister gesteld Welke elementen liggen aan de basis voor het treffen van voornoemde drastische belastingverhoging in de dui vensport? Moet er niet gevreesd wor den dat uitoefening van deze hobby vaak de «hobby van de kleine man» genoemd hierdoor ernstig in het gedrang wordt gebracht? Welke is de belasting opbrengst van de duivensport voor de seizoenen 1978, 1979 en 1980. Op hoeveel raamt de rege ring, na het doorvoeren van het K.B. van 22 augustus 1980, de belastingopbrengst voor 1981? Zoals gebruikelijk, duurt het wel een poosje eer een woord komt op parlementaire vragen. Even geduld dus, dui- venliefhebbers! (Peter) Inde Buy mac afde

De Voorpost | 1980 | | pagina 2