f .p=j| G4LER1E SlAMPABtT N.KI GROOTSE SHOW Nationale voetbalkompetitie 5 E waar? open: van: Paul Vangenechten: «Tegen Waterschei valt voor Beveren weinig te rapen» Scheidsrechter Mercier:; «Niet de minste twijfel* &X LJ DENDERMONDE Rechtstreekse uit ter hand verkoop Een enige gelegenheid die U zeker niet mag missen 32 - 26.9.1980 - De Voorpost Waterschei-Beveren 1-0 Na een barslechte start werd Thor Waterschei vorig seizoen dé revelatie van ons vaderlands voet bal. De asgrauwe terrilheuvels achter het André Dumontstadion lijken er nu frisser dan ooit. Het herfstruikend groen om zich heen maar wel licht ook de steile opgang van de plaatselijke vedet- teklub Thor Waterschei zijn hieraan geenszins vreemd. Uiteindelijk behaalden de Genkenaars een ze vende plaats in de kom petitie. Klap op de vuur pijl werd echter een Euro pese droom die realiteit werd. Met lef schakelde Waterschei zeg maar ouwe, trouwe Jos Heyli- gen Beveren uit in de Heizelfinale om de cup. Als eerste Lipiburgse ploeg aasde Waterschei vorige week naar Euro pees bekersukses. De weg naar de professiona lisering lonkt. De scha duw van de mijn wijkt. Afgelopen zaterdaga vond deed vrijschopspe cialist Heyligen een aan klampend Beveren op nieuw de das om. Op het ogenblik dat zowat iede reen zich tevree stelde met een brilscore, beging Jean Janssens een fout op Van Poucke. De Thor- kapitein lepelde de bal over de geelblauwe muur en een ingekomen Surinx zorgde er voor dat Pierre Janssen onhoudbaar kon inkoppen. Het vrijschop- patent Heyligen deed het weer. Goethals kon na afloop moeilijk zijn ongenoegen verbergen. «Indien Beve ren de aangereikte kan sen benut winnen we hier voor hetzelfde geld,» stelde de leperling, die toch volmondig toegaf dat Waterschei de betere ploeg was. Pover vertoon Proficiat, Thor, met je behaalde resultaat in Ni cosia. Het ga je verder goed! Met een attentie- vol bloemenstuk stapte kapitein Jean Janssens het veld op, zijn Wase meute achter zich. Ook Waterschei dartel de netjes gerijd achter het leidend trio aan. Bel gisch topvoetbal met een Europees snuifje. Voor ons part mag dat alle maal. Een dergelijke en tree in het stadion komt de voetbalhappening en kel ten goede. De verdiende zege in Cyprus betekende voor Cor Brom een zweepslag die Thor dringend nodig had om in deze kompeti tie voor goed uit de start blokken te geraken. Toch werd het eerste bedrijf een erg mager beestje. Beide ploegen schenen hun boontjes te doppen voor één puntje. Het was enkel scheids rechter Van Volcem die toen de show stal. Bij ie dere overtreding liep de fluitenier er als een kemphaan bij maar toen Jaspers Van Poucke Dak- te in het «kot» deed hij alsof zijn neus bloedde. Vooral dank zij een goed georganizeerde Be- verense defensie en puik pakwerk van Pfaff bleven de bordjes blanco tot aan de rust. De Waaslanders liepen er vooral vooraan erg belabberd bij. Veel verder dan stereotiep sta pelspel kwam de mijn- ploeg niet. We noteerden wel enkele schoten van Van Poucke en Heyligen, maar echt gevaarlijk kon men die akties niet noemen. Vrijschop specialist Na de koffie schakelde Thor en S.K. over in een hogere versnelling. Het leek er op alsof beide ploegen er de beuk zou den tegenaan gooien. Al- bert miste ei zo na een treffer na samenspel van Cluytens en Limburger Schoofs. Indien Pudelko niet schittert op een schot van Schönberger stapte Waterschei naar de middencirkel. Rond hét uur gebeurde het dan toch. Met een Zwitserse preciesheid trapte Jos Heyligen het leder naar de verste paal waar Pierre Janssen ho ger wipte dan iedereen. Hij gunde de nationale portier enkel het nakijk ken. Surinx, ingekomen voor Gründel, vertolkte hierbij het rolletje van bliksemafleider (1-0). Enig animo ontstond er bij het einde van de par tij. Duizenden Genkse voetbalharten hielden toen stil. Jos Heyligen kopte te stil terug naar doelman Pudelko. Bert Cluytens onderschepte de bal maar zijn schot schroeide de dwars ligger. Dit Waterschei had de zege niet gestolen. Zeker niet als je bedenkt dat een vermoeiende wed strijd en reis te Nicosia bij een drukkende tempera tuur nauwelijks waren verteerd. Deze week zat er alvast werk op de Be- verense winkel om de up percut door te slikken in het vooruitzicht van de schok tegen leider Ander- lecht. Een mislukte repe titie betekent echter nog geen verloren uitvoering. Paarswit is verwittigd! Jean-Marie Pfaff: weer uitstekend, doch tegen het Water- scheidoelpunt had hij geen verhaal, (ag) Vervangingen SK Beveren: Pfaff, Jas pers, Garot, Buyl, Baecke, De Cubber, Schönberger, Albert, Schoofs, Cluy tens, Janssens. Doelpunt: 73' Pierre Janssen 1 -0 71' Surinx i.p.v. Gründel 74' Weihrauch i.p.v. Janssens 78' Creve i.p.v. Schoofs Gele kaart: Jaspers Scheidsrechter: de h. Van Volcem Toeschouwers: 12.000 TEMSE, ZONDAGNAMIDDAG Een weekeinde zonder voetbal kan voor ons nog nauwelijks. Een microbe die je gratis te pakken krijgt maar nimmer kwijt raakt. Moet ook niet. Zondag namiddag schoven we het pookje op nul in de Schoolstraat te Temse. Provinciaal voetbal en dat ondanks de aanlokke lijke topper Sint-Niklaas - Aalst op de affiche. We hebben onze keuze die middag geenszins beklaagd, integendeel. Waarom we bij KSV Temse verdwaalden? Ge woonweg om te proeven van een portie goed voetbal geserveerd door acteurs, bereid om erin te vliegen. Hoed af voor de provinciale scheids rechter al vonden we het doen en laten van ref Arnou afgelopen zondag niet altijd even ge slaagd. Het optreden van ligaratten als Paul Vangenechten bij blauwwit en ex-Sportkringer Mare Nijs bij Excelsior waren hieraan wellicht niet vreemd. Het zijn immers nu ook niet dé twee lievelingskatjes op onze voetbalvelden. Ronduit gezegd we waren naar de Scheldege- meente afgezakt om oude, getrouwe, vriend ook Paul Vangenechten nog een keertje aan het werk te zien. Met de komst van de Antwerpse brandweerman kreeg Temse wel meer spirit, technische bagage, zelfvertrouwen ook maar blijft vooralsnog zoeken en tasten om blauwwit in de goede plooi te leggen. Dat gebeurt niet van vandaag op morgen zelfs met een doorwin terde rat als Vangenechten in de rangen. Het hoeft ook allemaal niet overhaast te gebeuren. Dat begrijpen ook de supporters die opnieuw de weg hebben gevonden naar KSV. Paul Vangenechten kwam net uit de kleedkamer van de scheidsrechter om er zijn excuus aan te bieden bij het gele karton toen we hem bereid vonden voor een babbel. Toch wel vreemd. Over de wedstrijd zelf had de sinjoor weinig te zeggen. Wel dit: «Temse moet nog leren voet ballen ook al staat het op voorsprong». Een copyboekregeltje dat profs wel eens vergeten. Moed Paul! Toen de speaker met dienst omriep dat Beveren achter de mijn de duimen moest leggen hield ons gesprek even op. «Beveren heeft nooit veel weggehaald bij Waterschei. Het is een moeilijk in te nemen vesting», klonk het spontaan. We zaten meteen op het gewenste spoor. Beveren maakt op dit ogenblik een moeilijke Er hapert iets De ploegen: Thor Waterschei: Pudel ko, Houben, Plessers, Lespoix, David, Heyligen, P. Janssen, R. Janssen, Ohlsson, Gründel, Van Poucke. Jong Lede-V.G. Oostende 2-0 Niet zoveel doelpunten dan in de openingswed strijd tegen Vorst maar alvast voldoende om de plaatselijke supporters een hoge borst te laten op zetten om de zes op zes van hun ploeg. Van meetaf aan nam Jong Lede de wedstrijd in handen en volgens het reeds gekende patroon poogde men onmiddellijk het hoofd van Sombeke te bereiken. Dit alles had tot gevolg dat V.G.-doelman Wittewrongei als eerste in de belangstelling kwam. In het eerste kwartier wist hij minstens een paar doelpunten te voorkomen en achteraf was ook hij het die het langst weerstond aan de steeds maar toenemende druk van Jong Lede. In die eerste periode mocht Roger Van den Bos-, sche als overbuur van Wittewrongei rustig toe kijken. jens die naar de letter op de bezoekende defensie drukte en steeds op vin kenslag lag werd in de strafschopzone onderuit gehaald. Volgens bepaal den een nogal licht toe gekend strafschop, maar als men in acht neemt dat diezelfde Dieltjens enkele minuten vooraf reeds te gen de mat werd gelegd en de scheidsrechter van dienst toen de vraag om een strafschop had weg gewuifd, was het begrij pelijk dat Mercier ditmaal niet aarzelde. Uytenhove mocht zoals naar gewoonte het zaakje opknappen. Hij deed het keurig. Het ge juich om dit verlossend doelpunt was pas uitge storven of Dieltjens liet de in buitenspel geloven de Oostendse defensie achter zich om na doel man Wittewrongei om- Bevaren geraakte away weer in de knoop Brengt de topper tegen Anderlecht nieuwe hoop periode door? «Naar mijn mening schort er iets aan het hart van de ploeg. Zou het niet kunnen dat er in Beveren teveel goede spelers rondlo pen. Het is echter niet aan mij om te oordelen over een transferpolitiek». Over zijn plaatsvervanger Philippe Garot hield Vangenechten het zeer diplomatisch bij «Ik vraag me af hoe Garot zo gemakkelijk wegraak te bij Standard». Een antwoord dat verdere commentaar overbodig maakte. De aftocht bij Beveren viel voor Vangenechten wel zwaar ook al voelde hij zich bij Temse gauw uu,s thuis. «Ik heb hier alle faciliteiten gekregen die pgans een trainer dromen kan», onderstreepte de sportieve leidsman van Temse. Toch blijft er in het hart van Vangenechten nog een heel stuk gereserveerd voor blauwgeel. Hoe kan het anders? Wanneer Paul zaterdagavond in de Beverense tribune zal zitten voor de wed strijd tegen Anderlecht wordt provinciaal voet bal terzij geschoven. «Van Beveren kan je blij- oont. ven houden», dixit Pol. i Hout Luk Van Bel lns Jkaar g »n toe bor zij e zati nderlii eens isten h aan t hier renigi oteste watt ird uil et zo\ gers adscer loral c nburg igans talen, Salle I llen», ler», lid» ei in mei lar he irklaar Toen een doelpunt uit bleef begon men zich bij Jong Lede toch wat zenuwachtig te maken en zulks illustreerde zich vooral bij de defensie, die risiko's nam. Gelukkig bleef de voorste lijn van VG Oostende onmondig zodat het voor Roger Van den Bossche beperkt bleef tot wat" raap- en plukwerk. Na de kampwisseling ging Jong Lede op zoek naar de openingstreffer. Er werd in één tijd ge speeld en telkens de vleugels werden aange speeld ontstond er pa niek in de bezoekende defensie waarin Witte wrongei zich bleef weren als een duiveltje in een doosje. Een doelpunt hing bestendig in de lucht, maar uiteindelijk kwam het toch als een echte verrassing. Dielt- zeild te hebben nummer twee binnen te schieten. Meteen was iedereen in het lokale kamp zijn zenu wen kwijt. Met zes op zes is men bij Jong Lede uiteraard meer dan tevreden. Trai ner Eric Delmulle sprak zijn vreugde uit over het feit dat zijn richtlijnen an dermaal flink werden op gevolgd en dat zulks naar de derde opeenvolgende zege heeft geleid. Op dit gebied zijn er bijgevolg geen problemen. Wel met de bank omdat Jong Lede momenteel over even volwaardige inval lers beschikt als de spe lers van de fanionelf. Zulks heeft tot gevolg dat een kracht als Luc De Poorter zelfs nog niet op de bank geraakt. Deze wordt momenteel inge nomen door Kino en Par- rez, evenmin onbeken den. De basisspelers voe len een vuurtje in de rug branden en zijn verplicht het volle pond te geven. Een luxe die Lede nooit voorheen gekend heeft en die het sportief aspekt alleen maar kan ten goe de komen al wordt de samenstelling van de ploeg er bepaald niet door vereenvoudigd. Met trainer Delmulle was ook klubleider De Smedt spreekbuis van een opge togen bestuur. De schijn werpers staan gericht op de komende verplaatsing naar Roeselare, waar Jong Lede, zes op zes, moest tegen VG Oostende, (rik) Jong Lede in de gunstige zin zou moeten bevesti gen. De defensie moet al leen nog maar wat meer rust krijgen wat met spe lers als Van Impe zeker moet mogelijk zijn. Met Toon Pfaff als centrale fi guur in het middenveld, en flink gesteund door kleppers als Oosterlinck, De Neef en De Winne moet de aanvalskracht in de komende weken nog aan sterkte winnen. Wan neer Bombeke naast Dieltjens en Uyttenhove de weg naar de netten vindt, kan Lede een aar dig woordje komen mee praten in het titeldebat. C.V. tot in de tweede helft wachten vooraleer het kon «oierson )e fee Na afloop van de wedstrijd Jong Lede-V.C Oostende gingen we even een praatje slaan meiie aar ref Mercier, die de touwtjes flink in handen hal ,ei'l( gehouden. 0l""ill( Uiteraard ging onze vraag in de richting val jet de strafschop. «Er is niet de minste twijfel ^|st Dieltjens werd eerst bij de arm en daarna bij het»n de been gegrepen ik diende me uiteraard gee/inuzika tweemaal te bedenken». Ook bij het tweedt tengc doelpunt van Jong Lede kwam er enig protesfcbbei uit de Oostendse hoek. De Smet kon Dieltjen ,nd 9 niet opvangen waardoor de buitenspelval niefi™ h' toeklapte, zoals gepland. Het feit dat hij aa deze faze ook nog een gele kaart overhield, wijsL,^IC op de zelfzekerheid van scheidsrechter Mercier. ebbei Zaal Koningshof Dijkstraat 9330 Dendermonde van donderdag 2 oktober t.e.m. maandag 6 oktober 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur ANTIEK uit alle landen MEUBELEN en KLEINMEU BELEN Chinees en Saksisch PORSELEIN KRISTALLEN TAPIJTEN: met de hand geknoopt, Perzische, Kaukasische. Chinese, uit Kashmir, Bessarahië enz. EETSERVIEZEN DRINKSERVIEZEN IVOOR ■WIJ VERWACHTEN U. SALONS: een uitzonderlijk lot zetels en salons in echt ieder, brocaat. dralon. Alle modellen aan gewaar borgd dé laagste prijzen!!! UIIGE Oude 9330 Tel 0: Bankrc Prijs vi Jiarab Smaar 3maar Verarr A, DE Redak 9300, Tel 01

De Voorpost | 1980 | | pagina 32