NEW FOUNDLANDER ZORGT VOOR BELGISCHE PREMIERE TE AALST Hopprijskamp in Flora S.V. JEUGD ZORGT ZELF VOOR VERKEERSVEILIGHEID! IP El Jonge Kamer Aalst opent nieuw werkjaar in het Japans Deel II trilogie «De Jèzuieten te Aalst» verschijnt in december WACHTEND OP DE KOFFIE... Klaar-overtjes in 11 Aalsterse scholen 6 - 26.9.1980 - De Voorpost inami natuu tam als icht d iar te Geen massale show, wel een fijn onderonsje van liefheb bers en kenners. De echte liefhebbers dan. Zo raszuiver als hun harige viervoeter. Een toffe clubdag met een interna tionaal tintje. Een dag die voor de buitenstaander meestal onopgemerkt voorbijgaan, maar voor de bezitter van zo'n bedrijvig hondje kennelijk van uitzonderlijk blijkt, gelet op de inspanningen die hij zich soms moet getroosten om er ook bij te kunnen zijn. Een New Founlander. Een pracht van een dier. Voor de baas meer dan alleen een hond onder de velen. Immers zijn diertje is nu eenmaal het van het. De mooiste, de volmaakste. Maar ja, als ze er nu allemaal zo gaan over denken, wie heeft dan wel de mooiste. Zondag wisten ze allemaal uit de mond van een verharend deskundig mevrouwtje hoe goed hun beestje nu wel waren, of wat er aan schortte. Of baasje tevreden was? Max en Molly veegden er zwierig hun hondenvoeten aan en snuffelden en knuffelden alsof zij de enige honden ter wereld waren. Een New Foundlander nog ingezet bij reddingsope- 'Moet je eens kijken in een of raties om drenkelingen uit andere encyclopedie, daar het zilte sop te halen, staat dan dat het een krachti- Gestrande schepen werpen ge, bedrijvige hond is met reddingslijnen uit die door brede zware kop en kleine de onverschrokken held, ba- naar achter geplaatste oren. ren of geen, fluks aan wal Ze moeten wel tegen de kop worden gesleurd. Tja en als liggen. Daarenboven een dat geen mensenvriend is uitmuntend zwemmer, dan weten we d'er niks meer Wordt zo'n 70 cm hoog, is dik en vlak behaard met ru- van, en dan is het wel begrij pelijk dat trotse bezitters hun we vettige vacht. Kleuren beestjes beter wensen te zijn gitzwart of bruin. Schijn- kennen of het minstens toch baar bestaat er nog een an- trachten. Zo'n keuring waar- dere variante, een gezellige op uitsluitend en alleen hun mixture van wit-zwart. Het rashonden gekeurd worden diertje noemt dan Landseer- is nu eenmaal de ideale ge- New Foundlander, en zoals tegenheid op hun kennis aan zijn naam het zegt, is zijn deze van anderen te toetsen oorsprong te zoeken op een en nieuwe ideetjes op te ste- eiland voor de Noord-Ameri- ken. Zo kan je er allerlei er- kaanse kust. Goed zwemmer varingen horen uitwisselen staat er, één der allerbesten van training, naar voeding, ja! Daarenbocen een prima onderhoud en wat weet ik werkkracht. Werd vroeger meer, dit in afwachting van heel dikwijls ingezet door de de keuring van hun dier. vissers. Het beestje zwom dan met de netten in de bek r.® keurm9 rond de boot. En mocht de Elk ">s beantwoorden baas al eens het evenwicht aan een Zekere standaard. verliezen en een ongewild Deze laa<s«e "°rdt normaal badje nemen geen nood, opgesteld door het land van nnrcnrnnn VoOr de New met zo'n vriend in 't zelfde 2ors^r,on% water kon je onmogelijk kop- je onder gaan. Nog vlugger hoe vreemd het ook moge als wat greep ie je bij de klinken, Engeland dat deze kraag en bracht je safe op standaard bepaalt. Als je het droge. Om deze laatste voor de eerste maal zo'n eigenschap, wordt hij ook nu beestje bejegent, dan moet Foundlander is dit echter, en je wel goed uit je doppen kijken om tussen al dat war rige haar kop of staart te kunnen onderscheiden. Je even een likje laten geven is wel de beste methode? Was sen is nadien overbodig. Zo op het eerste blijkt het één van de zachtste en aan hankelijkste rassen te zijn. Nu ook terug geen flat-dier tje, je zou evengoed met een beer op schoot kunnen zitten. En nu is het de beurt aan de deskundige, Mevr. Visser. Het uur van de waarheid ligt in haar handen. Om het nu eens haarfijn uit de doeken te doen is Mevr. Visser be reid simultaan een teefje en reu onder haar keurende, en naar de minste fout speuren de ogen, de revue te laten passeren. Ze wijst op de merkelijke verschillen tus sen beide seksen. Het vrouwtje is ook verfijnder van bouw en uitzicht. Op en top vrouwelijk, ingesteld om de rol van verleidster naar behoren uit te voeren. De reu is een echt stoere kerel, steeds bereid om zich door de andere sekse ook te laten verleiden, en ons exemplaar gedroeg zich dan ook als een echte lady-killer want zijn meeste aandacht ging uit naar het welgevormde ach terwerk van zijn partner. Een goedkeurend gesnuffel en een voor mensoren onver staanbaar gegrom was haar beloning. Mevr. Visser heeft intussen reeds de oren beet genomen en de stop beke ken. Een stop verklaart ze, is de overgang van snuit naar voorhoofd en die moet bij dit ras duidelijk gemarkeerd zijn. Ook de ogen worden nauwkeurig bekeken. Im mers een git-zwarte hond hoort ook donkere ogen te hebben. Lichtere ogen zou den een wanverhouding scheppen in het gehele beeld en dus een fout bete kenen. Zo ook wordt de gan se verhouding tussen rug, borstribbenkast, poten en wat er nog allemaal bijhoort onder de loupe genomen. En op heel diplomatische wijze vertolkt mevr. Visser haar bevindingen. Ze spreekt helemaal niet van fouten, wel zegt ze zoiets als: «we hadden graag wat meer kleur gezien». Zie je, niet direkt kritiek maar intus sen weet je toch maar wat er schort. Ook de voetjes ont snappen niet aan haar kri tisch oog. Het voetje moet nu eenmaal mooi rond zijn, want bij zwakke voeten gaan deze doorbuigen. Dan gaat ie zogezegd op zijn polsen lopen. Mooi gezegd, niet: polsen aan je voeten! Moet je toch maar weten. Ook de lengte van de staart wordt nagemeten. Speelt schijn baar ook een rol, misschien als roer of iets dergelijks bij hoge zee, zal wel op een of andere manier van belang zijn. Ook de tanden moeten er aan geloven. Een schaar- gebit hoeft het te zijn: bo venste tanden moeten zoals een schaar over de onderste snijden. Liefst toph maar niet aan onze strot. Schijnt dat één van die lieverdjes een tweetal belagers van zijn baasje zodanig met die schaar behandeld heeft dat er eentje in het ziekenhuis terecht kwam en de minder fortuinlijke direkt op 't kerkhof. Dus liefst, of best mooie meiden met mooie New Foundlanders van verre groeten als je leven je lief is! Was maar een anekdote. Het dier bleek achteraf terug het meest makke lammetje dat de ganse buurt gekend heeft! Intussen mocht ons exemplaar nog een paar rondjes draaien zodanig dat ook zijn gangwerk kan beoordeeld worden. Tjonge komt daar wat bijkijken voor je zo'n kwalificatie volledig rond hebt. De volmaakte hond bestaat niet, althans heb ik deze nog nooit ont moet stelt Mevr. Visser, wel de ideale hond. Deze bena dert het meest de volmaakte standaard. Wat ons betreft we vonden ze allemaal even mooi, ondanks de verschil lende schoonheidsfoutjes. Het was een echt onver wachte maar zeer prettige ervaring. We wensen de club verder nog alle succes in hun streven naar die vol maaktheid en bij het inrich ten van soortgelijke mani festaties. R.S. De hondenexpo in de Keizershollen: de ene vol zenuwen en de andere zo t lammetje... (Per) Op tal van plaatsen is tijdens de maand september, de maand van de hoppepluk, in de hopstreek Asse-Aalst, inzonderheid dan te Meldert, de hoppegeur waar te nemen. Waar een aantal hopkwekers de pijp aan Maarten hebben gegeven wegens de niet meer lonende bedrijvigheid en de ermee gepaard gaan de premies voor rooiing, zijn echter een aantal grotere be drijven overgebleven en na de magere jaren zijn nu sinds verleden jaar de vette ingetreden. Men spreekt zelfs van prijzen dubbel zo hoog als verleden jaar. Op woensdag 1 oktober heeft vanaf 9 u., niet meer in de lokalen «Friac» maar in Bloemenveiling «Flora» aan de Albrechtlaan te Aalst de 35e uitgave van de traditio nele hopmarkt door. Deze «Grote hopprijskamp van de stad Aalst» is uitge groeid tot een belangrijke hopmanifestatie die de hop- kultuur in het Aalsterse in de aktualiteit wil stellen en een bijdrage leveren tot verede ling van de hop. Ze heeft plaats onder de auspiciën van het Aalsters stadsbe stuur met medewerking van Brouwerij «Safir» en de Han delskamer van hopplanters uit het gewest Asse-Aalst. Met zelf gesteelde hop van de variëteiten Hallertau, Saaz, Northern-Brewer, Bre- wers-Gold en Record mag men deelnemen met een on beperkt aantal balen hop. Voor de eerste baal wordt een deelnamepremie van 250 fr. toegekend, voor de 2e en 3e 100 fr. en vanaf de 4e baal, onbeperkt, 75 fr. Vanaf 14 u. mogen deze baler daags voordien ter plaatst Is worden gebracht waar rui me plaats voor lossen laden voorzien is. Aan deze prijskamp zijn rijke prijzen verbonden bovendien zullen aan de iauiji reaten diploma's worder uitgereikt. De prijskamp wordt traditio u neel besloten met een bier traktement 1/2 aangeboder el door de Aalsterse Brouweri en de Hopkommissie. LI nt va iet v coop i/as oi nigini Rogt jeug op en iryelbloi initial iljlewer r iousia Ira ee die kan i terse rotst ai ibber one Hoewel ichie >ken De (tjonge Kamer» is voor velen al lang geen onbekend begrip meer. De Jonge Kamer of «Jaycee» in de omgang, is feitelijk een grote wereldorganisatie, en wel met zeer specifieke bedoelingen. Het laatste nummer van het tijd schrift «Impuls» publiceerde een uitgebreid intervieuw met voorzitster Ria Peynsaert - Verstraete. Daaruit leerden we onder andere dat Jaycee reeds in 1915, in de U.S.A., werd gesticht. De bedoeling van de heer Giessenbier, stichter, was ondermeer het vormen van betere leiders in een betere maatschappij. Inmiddels is de Jonge Kamer al uitgegroeid tot een wereldbeweging met zowat 600.000 leden in 14.000 lokale kamers in 84 landen. In de Verenigde Staten, dat al sinds vele jaren in zijn jaar was dat mej. Frieda reusachtige grootsteden met vaak schier onoverzichtelijke Daelman), in samenwerking verkeersproblemen te kampen had, kwam men al gauw op met een politie-inspekteur het idee om de jeugd in te schakelen en haar aldus enige (dat was de heer Albert De Met 164! verantwoordelijkheid mee te geven en de gelegenheid om ervaring op te doen inzake verkeer. In «Impuls» verklaarde Ria nervergadering. In het teken Peynsaert - Verstraete onder van het nakende Jaycee-we- andere ook: «Dan is er nog reldcongres in Japan werd het credo dat we nastreven: hiervoor gezocht naar een Wij geloven dat het geloof in passend spreker die voor de God aan het leven zijn bete- gelegenheid een onderwerp kenis en doel geeft. Dat is in verband met Japan kon iets dat wij zo goed mogelijk behandelen. Men vond de moeten nastreven, maar de man die men zocht! Jaycee vorming van het individu is Aalst ontving die avond als en blijft de hoofdbrok.» En gastspreker Eerwaarde Heer zo staat de Jonge Kamer Jozef Goedertier, missiona- open voor mensen tussen 18 ris van Scheut. Jozef Goe- en 40, die zich ergens kun- dertier is bovendien een ras- nen verzoenen met dat ere- echte Aalstenaar. Hij werd do en die dan ook nog de geboren in 1907, en vertrok noodzakelijke twee peters of reeds in 1931 naar China, meters vinden om als lid te waar hij zich verdiepte in worden voorgedragen. Ge- diverse Chinese talen te Pe- durende het voorbije werk- king. In 1932, tot de tweede jaar waren de hoogtepunten wereldoorlog, vertoefde hij wel het welsprekendheids- in het barre Centraal-Mon- tornooi en de ikonenten- golië. In 1941 vertrok hij naar toonstelling. Maandaga- Japan en studeerde er Ja- vond 22 september werd in pans. Na 3 maand terug naar de Borse van Amsterdam Mongolië: hij belandt er in het nieuwe werkjaar officieel een interneringskamp. Het geopend met een eerste din- was oorlog... In 1946 keerde hij terug naar België. Een jaar later vinden we hem terug aan de andere kant van de wereld. Hij behaalt de titel van Master of Arts in Japanse culturele geschie denis, en wel aan de univer siteiten van Yale (New York) en Columbia (Connecticut). Van 1950 tot 1980 verblijft hij in Japan, waar hij onder an dere filosofie doceert aan de universiteit van Okayama en het «Institute for Religious Research» te Tokyo. Het was deze interessante, belezen en bijzonder begaafde man die maandagavond te gast was bij Jaycee Aalst. Na zichzelf te hebben voorge steld schakelde Eerwaarde Pater Goedertier meteen over naar zijn specialiteit: het Japans, de Japanse taal en cultuur... In een erg breed uitgesponnen betoog onder hield hij de aanwezige Jay- cee-leden over de taal als dusdanig, de verfijnde fines ses die erin kunnen terugge vonden worden, het poëti sche en het suggestieve van deze taal... Hier en daar ver wees hij, doorheen citaten van Japanse poëzie (in het Nederlands en in het Ja pans) naar socio-culturele achtergronden. Hij noemde het Japans als taal «al even mysterieus als het Japanse volk zelf». Waar het paste weidde Pater Goedertier ook eventjes uit over de wijze waarop in Japan godsdienst wordt beleefd, hoe de Ja panners tegenover de maat schappij en haar problemen staan, het gevoelsleven van de Oosterlingen enz... Steeds weer werden bewe ringen gestaafd met voor beelden. Hoewel het behan delde onderwerp op 't eerste gezicht nogal zwaar te ver werken materie schijnt te zijn bleek dit toch niet het geval. Pater Goedertier ont popte zich immers tot een vlot en spontaan spreker en kleurde zijn betoog hier en daar met een vleugje humor. Op de koop toe illustreerde hij deze avond nog met heel wat zelf genomen dia's die het mooie Japan tot in de Bourse van Amsterdam brachten. Het werd uiteinde lijk een erg lange maar toch bijzonder geslaagde avond. De Jonge Kamer Aalst stap te met deze eerste dinner- vergadering een nieuw werkjaar binnen. Heel wat initiatieven staan op stapel, plannen worden uitgebroed. Jaycee wordt stilaan ook voor jan-met-de-pet een vas te waarde. Je hoort er vast en zeker nog meer van! PHR Nederland, volgde jaren ge- Het voorbeeld verdiende en leden dat voorbeeld en de kreeg ook navolging: dit vindingrijkheid van onze schooljaar zal het «Klaar? noordenburen bij het beden- Over!» in de omgeving van ken van nieuwe woorden en niet minder dan elf Aalsterse jaar klaarover. uitdrukkingen kennend, scholen te horen zijn. hoeft het ons dus ook hele- Dit jaar zullen een honderd maal niet te verwonderen, zestigtal jongens en meisjes dat zij de jeugdige verkeers- haast dagelijks oog in oog brigadiers al spoedig «klaar- komen te staan met het ze- overs» ging noemen. nuwachtige, overhaastige Sinds vorig jaar kan men op verkeer, het grondgebied van Groot- Mogen we aan alle automo- Aalst ook die in oranje uni- bilisten van Aalst vragen om formen gestoken verkeers- de rechtstreekse konfronta- brigadiertjes aan het werk tie voor de jongeren niet te zien: in de Pontstraat te bemoeilijken door onbe- Aalst, voor het Sint-Jozefs- heerst gedrag, nervositeit of kollege en in de Zijpstraat te slecht ochtendhumeur? Hofstade, voor de Gemeen- Dat zal dan hun positieve telijke Lagere School. bijdrage zijn tot de opvoe- Hoe kwam dat zo plots tot ding van de jeugd van deze stand? stad! Smet). Tijdens de drie partijklessen wordt telkens een beoorde ling gemaakt van elke kandi daat. Wie na de vierde les (d.i. de derde praktijkles) vol doet, is het volgend school- tugu: tnedl en w iren j sar te Tijdens het schooljaar 1979^°° Bremt en Chris Van tergem. fnent« Dnder evc 4. De school maakt een beurtrol op voor de klaaro- vers. 5. Wanneer de kinderen in het zesde leerjaar zitten, start voor hen de aktie: Dit gebeurt in september, on middellijk na het begin van het schooljaar. 6. Wie het hele schooljaar op post is geweest en wie zijn/haar taak naar behoren vervuld heeft, krijgt het Sint-Jozefskol ege, «Brevet van Jeugdverkeers- brigadier». waagde, de schooldirek teurs Van de Maele (Sint Jozefskollege) en Paridaen: (Gemeenteschool Hofstade het eksperiment met d< klaarovers. Het Aalsters «Groot Kolle ge» kon toen over 20 klaaro vers beschikken, waarvan 1(at hun brevet behaalden, i Hofstade bekwamen de 1 klaarovers zonder uitzonder ing hun brevet. Hoe ziet de toestand er bij d(Intw^ aanvang van het nieuwi «seizoen» uit? ig ja: r 500 litnoi de pe en v isten in 'Jjw» theo lijk v sluit e Elf scholen nemen deel: Pont straat 18, Aalst, 17 klaaro-jgens vers. Ie ee jieus d do rnaat 7 nie Ter gelgenheid van de Eeuwfeesten van het St.-Jozefskoll- ge, «het groot kollege», plande het «Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis, een trilogie over de geschiedenis van dit vermaard instituut. Evenals deel I is deel II dat in december van dit jaar verschijnt van de hand van E.H. J. De Brouwer. Behandelde deel I, een lijvig boekdeel, keurig uitgege ven, van ruim 330 pagina's, de periode van bij de stich ting in 1620 tot bij de ophef fing in 1773, deel II handelt over de tweede fase van de aktiviteiten van Jezuïeten te Aalst, nl. van 1831 tot op heden. Hierbij een overzicht over de behandelde materies: 1. Een nieuwe start. 2. Van huurder tot eige naars. 3. De Jezuïeten bouwen. 4. De werking van de in stelling. 5. Het dagelijks leven van de Jezuïeten. 6. Een aristocratische franstalige school (1831- 1910) 7. De Vlaamse strijd in het algemeen en het Vlaamse In dit uitgebreid hoofdstuk wordt speciaal aandacht ge schonken aan de actie van de Jezuïeten in het verne- derlandingsproces van het middelbaar onderwijs. 8. Het college groeiend naar een meer democrati sche geest (1910-1940). 9. Toenemende democra tisering en laïcisering (1940- tot heden). 10. De schoolbevolking. 11. Het apostolaat in de col- legekerk, in de stad en over het ganse land. 12. Een register van plaats namen en van ruim 2500 persoonsnamen. Het boek van circa 452 pagi na's, rijk geïllustreerd met 140 originele foto's wordt gedrukt in formaat 28,3 bij 21,5 cm. Het wordt gebon den in kunstband en voor- wit.el. U kan voorinschrijven bij het «Genootschap voor Aalster se Geschiedenis», A. Lié- nartstraat 23 te 93:0 Aalst door overschrijving, vóór 15 oktober 1980, van 1490 fr. op prk. 000-0572139-33 of bij de boekhandel. Bij verschijnen kost het boek 1600 fr. Uiter aard is de oplage beperkt. Van deel I zijn nog enkele exemplaren te verkrijgen aan de prijs van 1200 fr. Een van de meest komplete monografieën die ooit over een onderwijsinstelling werd geschreven. In voorbereiding is deel III, het laatste. Het is getiteld «Uitstraling van het Kolle ge» en erin vindt U o.m. al de foto's van de retorika van 1886 tot op heden. Een do- kument! LH De politie van Luzern (Zwitserland) kreeg op woensdag 20 augustus om acht uur 's avonds een telefoon van een duidelijk zeer opgewon den man, die meedeelde dat er voor de ingang van het stadspark een compleet naakte vrouw stond. Achttien vrijwilligers in vier overvalwagens ruk ten dadelijk uit en inderdaad, daar stond ze... Ruim drie meter groot en in brons. Het voorbeeld van Genk Hoe komt zo'n jeugdver- Burgemeester Louis D'hae- keersbrigade tot stand? seleer die in zijn jeugd in het 1. Voor de paasvakantie krij- Amerikaanse Detroit zelf verkeersbrigadier was ge weest, speelde met de ge dachte om ook in Aalst het eksperiment te wagen. Hij wilde echter niet over één nacht ijs gaan en daarom werd juffrouw Frieda Dael man, verbonden aan de Dienst Organisatie van de stad Aalst, gevraagd om een bezoek te brengen aan de Limburgse stad Genk, met de bedoeling er de Jeugd- verkeersbrigadiers aan het werk te zien. Uit gesprekken met politie, schooldirekteurs, leraars, ouders en kinderen bleek duidelijk, dat iedereen in Genk zonder meer positief stond tegenover de werking van de jonge verkeersbriga- diers. Op dat ogenblik kon men in de mijnstad trou wens reeds op 23 jaar erva ring bogen! Voor de opleiding had men daar één politieman volledig vrij gemaakt en die mijnheer Mantels had zijn taak tot ie ders voldoening vervuld. Met het voorbeeld van Genk voor ogen, hield men gedu rende het schooljaar 1978-79 gen de leerlingen van het een enquête in alle Aalsterse vijfde leerjaar een brief mee, scholen en reeds na de paas- gericht aan de ouders en vakantie van datzelfde waarin ze de toelating kun- schooljaar werd in twee nen geven om hun zoon of scholen met de opleiding dochter te laten opleiden tot begonnen. klaarover. 1979-80 zag dan twee scho- Die toelating moet ook nog len, bij wijze van proef, met voor de paasvakantie bin- jeugdverkeersbrigadiers nenzijn op de Dienst Organi- buiten hun muren treden. satie. Zestien leerlingen van het 2. Tijdens de paasvakantie Aalsterse Sint-Jozefskollege wordt op de Dienst Organi- en twaalf leerlingen van de satie per school een lijst ge- Gemeentelijke Lagere maakt van de kandidaat- School van Hofstade waren k'aarov®'.s' dagelijks paraat om hun me- 3. Onmiddellijk na de paas- descholieren doorheen het vakantie begint de oplei- verkeer veilig de school bin- din9- P® kandidaat-klaaro- nen te loodsen. vers kr,J9en 4 lessen: 1 theo- De Aalsterse afdeling van de rieles, 2 praktijklessen op de Rotary Club vond het initia- De «Pioniers» De baanbrekers, de pioniers, zijn de leerlingen van het Sint-Jozefskollege en van de 9ere afdeling, Esplanade- Gemeenteschool Hofstade, plein 6, Aalst, 33 klaarovers Gemeenteschool, Zijpstraat g 49, Hofstade, 8 klaarovers. Sint-Maartensinstituut, La-kgste Bu\ zette Kind btm logsj. bij i De eretribune met de kloor-overs schouwen onze politietroepen. (Per) praktijkles tief de moeite waard en schonk uniformen. Het eksperiment was ge speelplaats en op straat. De lessen worden gegeven door een medewerker van de Dienst Organisatie (vorig die in juni van dit jaar hun brevet van jeugdverkeersbri- gadier ontvingen. Wij willen hier de namen vermelden: Voor het Sint-Jozefskollege: Serge Baeten, Bart Blomme, Jo Croux, Gert De Boever, Piet De Craecker, Dimitri De Kegel, Jurgen De Schrijver, Bart Marguillier, Bernard Sallet, Filip Syroit, Koen Van Berlamont, Kurt Van den Borre, Joost Van Hauwer- meiren, Piet Van Nuffel, Di- dier Waerseggers en Bart Vermeersch. Voor de Gemeenteschool Hofstade: Lieve Brisard, Geert Claes- sens. Geert Claeys, Luc De Coninck, Gerrit De Neve, Jo Gravez, Dimitri Maes- schalck, Erica Malschaert, Frans Parewijck, Franky Rrdant, Johan Van den Sint Maartensinstituut, Hu maniora, Esplanade 6, Aalst, 11 klaarovers. Sint-Maartensinstituut, Raf- felgemstraat 8, Aalst, 13 klaarovers. Sint-Maartensinstituut, Moorselbaan 128, Aalst, 28 klaarovers. Sint Vincentiusinstituut, Ge- raardsbergsestraat 90, Aalst, 12 klaarovers. Gemeentelijke Jongens school, Dorpsstraat 15, Mel dert, 6 klaarovers. Rijksbasisschool, Leuve- straat 37, Erembodegem, 17 klaarovers. Maria Assumptaschool A. De Cockstraat 12, Herder- sem, 11 klaarovers. Gemeentelijke Lagere School, Grote Baan 209, Her- dersem, 12 klaarovers. C.A.T. us c den: hten snoi istui fklin zen. Skur ellin Gegi latir erse mer ïhrij' Iner hel rk v Org rste ees Ice ista iade 00 k w

De Voorpost | 1980 | | pagina 6