fportcn zo SPORT DE... GROOTST] SPORTZAAK KORPORATIEFVOETBAL 1 Doelpuntenlawines SETOKVOETBAL Tijl, P.Z.N., Arendzonen Tripoli bekeren verder SET0KDAMESV0ETBAL Nipte overwinningen Nog drie [JEUGDHUIZEN ploegen met het maximum liefhebben 14 - 3.10.1980 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN 30/0003 Het was tenslotte Callebaut A, die de zege verwierf, door een doelpunt van Van Bie- sen 5' voor het eindsignaal. In de B reeks waren de schutters aan het feest. Vooral leider B.B.L. liet een geweldige indruk. De lijst aanvoerder met slechts 9 spelers en de Bezoekers van Intercom met slechts 7 valie- den, maakten van deze mini voetbalwedstrijd een ware doelpuntenslag. Reeds bij de rust viel er aan het meesterschap van de Bank- jongens niet meer te tornen. 4-0 langs Pauwels aan de 3', Rik Stevens aan de 5' en tweemaal Guy De Wael aan de 30' en 32'. Diezelfde Guy De Wael zette aan de 45' zijn recital verder. Ook Rik Ste vens toonde zich schietlustig door aan de 48' en de 52' tot 7-0 uit te lopen. Topschutter Guy De Wael zorgde even later voor 8-0 en 9-0. Eén minuut voor tijd kon Van de Voorde het verdiende eer- reddend bezoekend doel punt scoren. Ook Resocub bleek in goede doen, vooral in de tweede helft. In de beginperiode hield FFR ge makkelijk stand tegen de nochtans ontketende bezoe kers. Gingen zelf een paar maal in de tegenaanval, maar vonden een secure Paul Schollaert op hun weg. Louis De Cock scoorde na 4' en dit was meteen de rust stand. Na de koffie begon echter de FFR-afgang. Aan de basis daarvan lag de 38-jarige ve teraan Frans Verhaeghen. Met drie doelpunten in een periode van 8' lag hij aan de basis van een ruime Resocubzege. William Payne en nog tweemaal Louis De Cock waren de andere doel puntenmakers. Tot slot was er de wedstrijd Honda-Calle- baut B. Nadat Canno aan de 15' Honda op voorsprong zette, sloeg Callebaut B te rug langs Dirk Putteman aan de 25'. Verleyen profiteerde van een misverstand van de bezoekende defensie om nog voor de rust Honda te rug op voorsprong te zetten. Diezelfde Verleyen zorgde er 5' na de koffie voor dat Calle baut B definitief door de knieëen ging Baeyens en Lambrecht velden tenslotte de zware 5-1 cijfers. Gewest Aalst In de reeks A blijft S.A.F. de toonaangevende ploeg. In de topper van de dag bij Amylum, bewees het ander maal zijn huidige waarde. Het winningsdoelpunt viel na 20' spel, toen een SAF hoekschop door Wim Saeys met het hoofd werd afge rond. Post Erembodegem vind zijn stap en zijn schut ters niet in de huidige kom petitie. Tegen WTTA, die een goede indruk laat werd het een zware 0-5 opdoffer. Reeds na 7' opende Cornelis de stand en 5' later verdub belde de Sutter de WTTA voorsprong. Nog voor de rust konden de gasten 0-3 uitlopen via Deligne. In de tweede periode kwam Post Erembodegem wel iets meer in de wedstrijd, doch kon niet verhinderen dat WTTA via De Sutter en Cornelis de 0-5 op het bord prikten. Een spannend kijkstuk werd de wedstrijd Somati-Callebaut A. Somati nam de beste start met een doelpunt van Van Herreweghe na amper 5'. Callebaut A vocht sterk terug maar moest de 30' afwach ten, alvorens de gelijkmaker er kwam van de voet van Herman Schockaert. De tweede periode was zoniet, nog spannender te noemen. Maurice Martens gaf de aftrap voor Amylum. (Per) Uitslagen Reeks A Somati - Callebaut A: 1-2 Amylum-SAF 0-1 Post Eremb. - WTTA: 0-5 Reeks B FFR - Resocub: 0-6 Honda - Callebaut B: 5-1 BBL - Intercom: 9-1 Standen A reeks: SAF 8 - vvtta, Amy lum en Callebaut A 4 - So mati en Bouw 2 - Post. Eremb. 0 B reeks: BBL 7 - Resocub 6 - Honda en FFR 4 - Callebaut B 3 - Intercom 0. A.V.H. De eertgeklasseerde van vorig jaar ontmoette tijdens het week end de tweede Jaka - Doka was dan ook een spannende wedstrijd in de M.T.S.A. (Per) De ploeg van Real Familial. (Per) Vorige zaterdag voetbalde jeugdhuis Leeuwerik tegen Arendsoog uit Aalst. (Rik) Tijl Snas heeft dank zij een nieuwe 5-2 overwinning tegen Groen Wit zijn plaats in de halve finales verzekerd. Groen Wit berustte ogen schijnlijk reeds in zijn lot na de heenwedstrijd. De Wilde, driemaal en De Coninck en Van Mieghem scoorden voor Tijl. Voor Groen Wit waren het De Grom en Dauwe. Te Lede aanschouwde men een echte suspenswedstrijd. Met twee doelpunten achterstand, begon Leeuwerik aan een ogenschijnlijke onmogelijke karwei tegen Arendzonen. Doch via tweemaal Peynsaert en éénmaal Sonck liepen de Ledenaars 3-0 uit. Dit bete kende één doelpuntje boni over de beide wedstrijden. De 200 aanwezige toeschouwers zagen Leeuwerik dan nog een strafschop geweigerd. Onder de indruk van dit verdict gin gen de Ledenaren teruggetrok ken spelen, en binnen de mi nuut was alles te herbeginnen. Doorcmont zette tweemaal achtereenvolgens de touwen bol. 3-2 en Arendzonen ge plaatst. In een verwoed eindof- fensief lukte Hugo Corten ten slotte toch nog 4-2. Een eerste reeks strafschoppen eindigde onbeslist 3-3. In de tweede reeks mistte Leeuwerik de tweede en was meteen uitge schakeld. Ook O.C. Aalst is in de laatste seconden uit de SE- TOK beker gestapt. Via Jans- sens tweemaal Bruylandt en Lysebeth op strafschop liep O.C. 4-2 uit, maar in de laatste seconden scoorde Tripoli, zo dat strafschoppen achterwege bleven, en meteen ook de kans voor O.C. Aalst. Met twee doelpunten voorsprong aan de terugwedstrijd begonnen had P.Z.N. echter geen zin om be houden te spelen. Integendeel, zij legden Moorselbaan op ie der ogenblik het vuur aan de schenen, en won verdiend via twee doelpunten van Van Boxelaer en één van Callebaut met 0-3. Uitslagen Tijl Snas-Groen Wit 5-2 Leeuwerik-Arendzn. 4-2 (Arendzoncn geplaatst) VK Moorselbaan-PZN 0-3 O.C. Aalst-Tripoli 4-3 A.V.H. Jaka kwam aanvallend sterk aan bod. (Per) Ladies Hofstade begon aan een haast onmogelijke op dracht tegen DVV Gent. Een jong DVV Gent dat beroep deed op de normaal toegelaten twee speelsters van K.B.V.B De Ladies, hadden daarenbo ven nog met een bijkomende handicap af te rekenen, daar sterspeelster Monique De Schrijver langs de kant diende te blijven met een scheur aan de lies. Langs Christel Cop- pens kwam DW op voor sprong, doch drie minuten voor het eindsignaal kwam La- dies langszij met een treffer van Nadinc De Troch. Nog in de euforie van de onverwachte gelijkmaker, vergaten de Hof- staadse meisjes hun defensieve opdracht, waarvan Christel Coppens gebruik maakte, om met nog 20 seconden voor de boeg 1-2 te netten. Uitslagen Keizerinnen-Hardy 1-1 Ladies-DVV Gent 1-2 A.V.H. Dat het bij kampioen F.V. Hardy niet zo rond meer draait, heeft men reeds een paar weken kunnen vaststel len. Er waren slechts 10 speel sters opgekomen voor de moeilijke verplaatsing naar Keizerinnen Assenede. dat be roep kon doen op zijn voltalli ge kern. Ondanks die numerie ke minderheid heeft Hardy Hamme zich als een grote kampioen getoond. Met aan- valster Anita Dhaese onder de lat, hebben de Hamse girls een goede uitgangspositie weten te verwerven. Zij kwamen zelfs met 0-1 voor langs Rita Dhae se, maar moesten tenslotte toch een gelijkspel toestaan, door een doelpunt van Linda Van Damme. Deze stand bleef behouden tot bij het eindsig naal. Zeker een super-presta tie voor de Hamse meisjes, waarbij de gelegenheidsdoel wachter het keurig deed, en waarbij zuster Rita de kans benutte om voorsprong te Een scheidsrechter viel er niet te bespeuren zodat een vrijwilliger de moeilijke taak vrij goed aanpakte (Per) Een attentvolle Morta verdediging liet de Ijsboerke aanvallers geen schijn van kans. (Per) Zaalvoetbal In vergelijking met voor gaande jaren, dat een aan passingsperiode vergde zijn de meeste ploegen, stilaan tot het besef gekomen, dat de punten enkel en alleen te verdienen zijn met attraktief en offensief voetbal. Harde en foutieve tussen komsten zijn stilaan uit den boze geraakt. Zeker een pluspunt voor de spelers en de verantwoordelijken. Na een barslechte wedstrijd in de openingsontmoeting, werd het nu een aantrekkelij ke partij, waarin Pallieter reeds in de eerste periode een optie nam op de over- bus. Eureka II liet zich van gen aan het winteruur, zodat Bosveld de beide punten ten geschenke kreeg. Ook Efsee was reeds 1 uur voor de wedstrijd ter plekke om Ze nith partij te aeven. Uitslagen Pallieter - Terlinden: 7-6 Tijl - Twentiers: 5-5 Eureka II - Bosveld: 0-10 FF Efsee - Zenith: 3-6 Stand Bosveld, Tanu en Zenith 4 - Tuf en Twentiers 3 - Eureka I, Terlinden, Ypsilon, Pallieter en Efsee 2 - Spokuon en Tijl 1 - Jome en Eureka II 0. A.V.H. winning. Rust 4-2. Na de kampwisseling een felle reactie van Terlinden en na 5' hingen de bordjes gelijk. Het was Pallieter, die in ex tremis Terlinden in het ver lies dompelde. Een suspen sewedstrijd werd Tijl tegen Twentiers. De nieuwkomers scoorden op slag van de af trap. Tijl reageerde verwoed, en kwam verdiend langszij. 2-2 aan de rust. Een snel spelend Twentiers zorgde ervoor dat in een minimum van tijd de bordjes 4-2 we zen in hun voordeel. Het pro fessionele Tijl liet echter niet begaan en haalde tenslotte een billijk gelijkspel uit de De kans van de wedstrijd voor Ijsboerke, maar de goed uitgekomen Morta-doelman kan val met de rechtervoet de bal tegenhouden (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 14