lUfllHTDIinSTEII GILBERT ABBELOOS: DE EEUWIG JONGE TANDARTS Schoonaarde b ontfutselt corso b een punt! Beukenhof - Cosmos Aalst 3-5 ZAALVOETBAL COMPETITIE Een met veel enthousiasme aanvallende thuisploeg heeft het niet kunnen rooien tegen de efficiëntere bezoekers. Deze kenden op de tweede minuut reeds succes via R. Van Dijck, en vijf minuten later was het opnieuw roos ditmaal langs 1. Van Mieghem. iketbalklub Den Beiaard heeft momenteel bijna meer «invalide» spelers dan taaie mannen die ider krukken gaan, gelukkig speelde Terlinden geen sterke wedstrijd (Per) Linden begon zeer zwak aan zijn wedstrijd tegen Beiaard. (Per) De Voorpost - 3.10.1980 - 15 Octaaf, nadat Turbo Cars tweemaal voorsprong nam langs Jos Jansegers en Erwin Dullaerts. Doch de twee laat ste partijen waren voor de be zoekers met winstpunten langs Roger Van Impe en Jean Mat- thieu. Radijzen A nam een goede start op Cosmos B, met winst langs E. Van de Velde, doch Geert Baeycns en Freddy Saelens sloegen terug. Doch opnieuw kon Radijzen A een vuist maken langs Jean-Pierre Hemeryckx en Jean-Pierre Van der Eist, doch kastelein Orland Van der Steen kon één puntje aan huis houden. Faber A heeft verdiend gewonnen van Zandmannetjes B. Het nam een beste start langs Her man Rasschaert en Emiel Van de Sype, doch Willy De Kinder en Frans Bislot herstelden het evenwicht. Op Faber A stond echter geen maat in de slotfa- ze. Het maakte 4-2 langs Wil liam Van den Steen en Erwin De Sutter. In de B-reeks viel een verrassing te noteren. Lei der Corso B geraakte niet voorbij Schoonaarde B en moest een puntje prijsgeven. Daarvan konden De Leeuw- kens gebruik maken om op gelijke hoogte te komen, via een 2-4 overwinning bij Palace B. De Leeuwkens scoorden langs Rudy Renneboog en Yves Stradiot, maar Polydor Temmerman bracht Palace B terug. Luc De Neve en Dany Renneboog verzekerden de Leeuwkenszcge, zodat de overwinning van Roland Van Drogenbroeck alleen nog eer vol kon zijn. Ook Krijt op Tijd A hees zich op gelijke hoogte van de leiders. Het won moei lijk van Faber B. De thuis ploeg nam nochtans een goede start met Frans Uyttersprot en Eddy De Baets, doch Laurent Vinck en Remy Van de Sype waren niet opgewassen tegen respectievelijk Freddy Dherde en Julien Legis, zodat de stand gelijk kwam. Op Henry Die- rickx en Jean-Paul Moens stond echter geen maat, zodat de beide punten in de Binnen straat bleven. Hoopvol was de nieuwe ruime overwinning van Johny Boys B bij Radijzen B. Meteen zijn de mannen van de hoek van de Dendermondse- steenweg nog de enige met het maximum der punten. Het be gon nochtans niet zo goed voor de Johny Boys. Patrick De Schrijver zette hen 1-0 achter, maar tegen Freddy Boucken- hove, Robert Verschuere, Michel Heck, Jean Kinder mans en Gilbert Van Renter- ghem was geen kruit gewassen. Rupa B kreeg het vrij moeilijk tegen Sportvrienden A, dat langs Willy De Wolf en Hugo Waegeman naar een 0-2 voor sprong klom. In extremis kon den Bruno Van den Hauwe, Francois Van den Bossche, knapt van de zware nederlaag van voor 14 dagen. Het beves tigde nu bij Zandmannetjes. Ook Cosmos kon zich hervat ten, zij het dan tegen De Post. Het liep vrij gemakkelijk naar een voldoende 4-0 voorsprong langs Wilfried Van Rossem, Jean-Pierre Steenhout. Roger Baeyens en Frits Wamback. In de beide slotpartijen maakten Luc De Greef en L. Vindevo- gel de nederlaag wat aanzien lijker voor De Post. Spannend ging het er aan toe in de wed strijd Kravael tegen Moorsel. De Meldert-boys liepen met Alfons Lannoy en Pierre Pie- ters 2-0 uit. Eddy Van Hout milderde, doch Paul Wille be zorgde Kravael een punt. Toen de overwinning maar voor het {de erereeks bleven de posi- -N k gehandhaafd, leider Turbo liep 2-0 uit, langs Patrick Aerde en Jean Pierre 1 Jnrs, alvorens Jean Pierre 1 Thaeye kon milderen. i\. fndrik De Baere, Romain en Raymond Van ifferinghe, maakten de 5-1 :ning van Palace. Ook id in Hand behaalde een 5- :ge tegen Schoonaarde. Het gemakkelijk 4-0 uit met o De Cock, Peter Van der len, Henri Baelde en Willy Roeck, Jérome Dierickx Ie de eer voor de bezoe- Jan De Meyst maakte zaak rond voor Hand in ld. Koszen schijnt heropge- grijpen lag, ging Meldert ten- onder. Geert en Willem De Meyst zorgden daarvoor. Kor te Stokken kende geen proble men bij Johny Boys. Met Theo Van den Eede, Erwin Peir- linck, Jacques Van de Velde, Geert Van den Eede en Luc Baeyens stevenden zij naar een afgetekende zege. In de slotpartij kon Nico De Wuffel de Johnyboys' eer redden. De wedstrijd Corso - Welkom was een duel voor de eerste sei- zoenpunten. De mannen uit Denderhoutem gingen het best van start. Freddy Van den Bossche en Theo De Quick maakten 0-2, doch Jean-Pierre Keymolen schiep mogelijkhe den. Frans Klodemans en Jo zef Van Snick lieten echter niet begaan en bezorgden Welkom de eerste seizoenzege. De overwinning van Alfred De Cleene was maar zalf op de Lebbeekse wonde. In de A- reeks gaat het nieuwkomer en kampioen Rupa A bepaald voor de wind. Nu werd het een afgetekende overwinning te gen Moorsel B. 0-6 langs Jozef Mertens, Guido Van den A- beele, Patrick De Strooper, Herman De Gols, Jerome Van den Abeele en Willy Ovaere. Hand in Hand B blijft in hun onmiddellijk spoor, doch had den het verre van gemakkelijk bij De Leeuwkens. Jean-Pierre Creygelman zorgde voor het bezoekend openingspunt, doch Willem Daghuit zette de ploegen gelijk. Met Frans He reman en Louis Monsieur ging Hand in Hand B recht op de overwinning af, maar Danny Van Lui stak er een beentje voor 2-3. In een spannende laatste partij bezorgde Eddy Coppens tenslotte Hand in Hand toch de overwinning. Ook Welkom B behield zijn klassering, via een ruime 5-1 zege tegen Kravael B. Felix De Reuze zette Welkom B op voorsprong en Louis Pieters sloeg terug. Daarmee was ech ter het Kravael-liedje uitge zongen. Via Johan De Bruyn, Camiel Steppe, Johan De Dobbelare en Jean-Pierre Hel- linck stevenden de Welkom Boys naar een ruime en ver diende overwinning. Scotching B - Scotching A werd een ge makkelijk hapje voor de thuis- spelende bezoekers, die met 1- 5 hun collega's geen kans lie ten. De andere 3 partijen ken den een evenwichtig en span nend verloop. Zandmannetjes C kwam tweemaal terug langs Jean De Cock en De Backer Gijzegem. Tel.: 70.33.55, zaterdag 4 en zondag 5 oktober 1980. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van den Berghe, Steenweg naar Aalst 26 Moorsel. Tel.: 053- 21.14.23, zaterdag 4 en zondag 5 oktober 1980. Nieuwerkerken Dr. Casiman, Dorpsstraat 13, Nieuwerken. Tel.: 77.15.99 (kabinet) en 77.17.90 (privé), zaterdag 4 en zondag 5 oktober 1980. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST Van zaterdag 4 oktober om 9 uur tot zaterdag 11 oktober om 9 uur Vereecken, Sint-Job straat 114, Aalst. Coppens, Corp 13, Kerksken. De mannen van De Post vonden in Cosmos A een sterke en geconcentreerde tegenstander. (Per) Cosmos A diende zaterdagavond te winnen, wou de zware nederlaag van verleden week tegen de Koszen goedgemaakt worden. (Per) Eugene Bisschop en Paul Mar- roye de punten aan huis hou den. Welkom C blijft doorbij ten. Bij Sportvrienden B nam het een beste start met J. Hun- ninck, Eli Clottemans. Paul De Backer en Alfons Stockman. Kastelein Willy Ry- dant redde de home-eer en Dirk De Boeck velde het zwa re verdict. Cosmos C diende bij Kasseistampers A diep in zijn reserves te putten. De thuisploeg kwam langs Hubert Van Biesen en Franqois De Valck 2-0 voor, doch Cosmos C verzette de bakens via Leo Van de Steen, Johny De Smet, Johny Dacms en William Wau- ters. Tot slot was er de span nende Welkom D - Cosmos D. Denderhoutem startte het best met overwinningen van Dany Baeyens en Johny Van den Borre, Hubert De Winter mil derde. Doch via Geert De Nul verzekerde de thuisploeg een punt. Twee spannende slotpar tijen met winst voor Cosmos D. Pierre Paul Van de Keere en Philemon Van Coningsloo bewerkten een oververdiend gelijkspel. Uitslagen Hand in Hand - Schoonaar de 5-1 Kravael - Moorsel 3-3 Cosmos - De Post 4-2 Corso - Welkom 2-4 Zandm. - Koszen 2-4 Johny Boys - K. Stokken 1-5 Turbo Cars - Palace 5-1 Leeuwkens - H. in Hand B 2-4 Cosmos B - Radijzen A 3-3 Welkom B - Kravael B 5-1 Faber - Zandm. B 4-2 Moorsel B - Rupa A 0-6 Scotch. B - Scotch. A 1-5 Zandm. C - Turbo Cars B 2-4 Vrij: Koszen B Rupa B - Sp. vr. A 4-2 Sp. Vr. B - Welkom 1-5 Welkom D - Cosmos 3-3 Kasseist - Cosmos C 2-4 Schoon. B - Corso 3-3 Radijzen-Jon. B. 1-5 Pal. B - Leeuwk. B Kr. opT. - Faber B Standen Ere-reeks: Turbo Cars 8, Hand in Hand 7, Koszen. Cosmos en Korte Stokken 6, Moorsel en Schoonaarde 5, De Post 4, Kravael 3, Welkom, Zand mannetjes 2, Johny-boys, Cor so en Palace 0. Reeks A: Rupa 8. Hand in Hand B 7. Cosmos B en Radij zen 5. De Leeuwkens. Turbo Cars B en Kravael B 4, Faber, Scotching en Moorsel B 3, Koszen B en Scotching B 2, Zandmannetjes B en C 0. Reeks B: Corso B, De Leeuw kens B en Krijt op tijd 7, Johny Boys B 6, Schoonaarde B en Welkom C en D 5, Sport vrienden en Cosmos D 4, Ru pa B, Cosmos C en Radijzen B 3, Kasseistampers 2, Faber B 1, Palace B en Sportvrienden B 0. A.V.H. Twintig jaar terug vestigde hij zich als jong tandarts te Erembodegem. Toen nog ongehuwd en ten prooi van vele maagdekens, was hij totaal afgestemd op zichzelf voor wat zijn «huis houden» betrof. Met de week-ends kwam zijn jong ste zuster overgevlogen uit Leuven, die hierdoor een grondige reden had om haar «kot» te verlaten en als vo gelvrije por, de wekelijkse schoonmaak ging doen bij broederlief, want een betaal de kuisvrouw kon er voor de nieuwe tandarts nog niet af. Binnen enkele maanden echter was hij reeds goed ingeburgerd in zijn nieuw dorp en belandde o.m. in de relatiekring van kommissa- ris Robbe die een privaat tennisterrein bezat, een paar honderd meter van zijn kabi net. Het is op dat tennisveld dat Gilbert, want zo heet hij en is zo best gekend, zijn eerste ballen over het net trachtte te slaan. De mikroob van deze sport discipline had hem dadelijk te pakken. Hij vond zelfs de tijd om hier en daar enkele lessen te volgen. Een begin neling dus van om en bij de 30 jaar die de tennissport als hobby gekozen had! En het is hem vergaan zoals bij de wijn: «hoe ouder hoe beter!» Momenteel heeft tandarts Abbeloos een C 15/2 klasse ment. Ingewijden zullen u verzekeren dat dit voor een 48-jarige een hoge kwote- ring is die nog weinigen hebben. Het is dan ook niet te verwonderen dat hij bij De Spiegeleer, Dorp 13, Lede. De Doncker, Brusselbaan 150, Hekelgent. Van den Eynde, Idder- gemstraat 46, Iddergem. WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST G. Mallego, Esplanade straat 6,. Aalst. Tel.: 77.44.08, zaterdag 4 okto ber van 14 tot 18 uur en zondag 5 oktober van 9 tot 12 uur. WACHTDIENST DIERENARTSEN Dr. De Mey, Sint-Job straat 260, Aalst. Tel.: 77.94.37, zaterdag 4 en zondag 5 oktober 1980. zijn klub «Kangaroe's» ais derde geklasseerd staat en met zijn vriend Van Nieu- wenborg bij de veteranen het te kloppen duo is in het dubbelspel. Andere uitslagen liegen er niet om; zo is hij reeds ver scheidene malen vice-kam- pioen en huidig kampioen van de tennisklub «Westclub» aan zee. Verleden jaar was hij finalist der beide Vlaanderen bij de veteranen (vanaf 45 j.), het was Sus Tronck die de beker mocht ontvangen. Twee jaar terug won hij ech ter de beker van het eerste lustrum van het Belgisch Kampioenschap van de Ge neeskunde, afdeling vetera nen, hij versloeg in de ultie me wedstrijd Dr. Sternon, een hartspecialist uit het Brusselse die een C 15 kwali ficatie op zak heeft. Verleden jaar haalde hij we gens een kwetsuur net niet de finale maar wist enkele weken geleden deze begeer de beker voor een tweede maal te veroveren dat hem het predikaat meegaf van «Belgisch Kampioen van de Geneeskunde». Alhoewel het meerendeel van zijn vrije tijd aan tennis gewijd wordt, vindt hij toch nog de mogelijkheid om ge durende de winter aan ski te doen. Ook die discipline heeft hij duchtig onder de knie en is hij steeds een te duchten klant. Tijdens zijn studententijd was het vooral de kaatssport die hem fascineerde, meer dan eens wist hij de bal over te leveren op het dorpsplein van Lebbeke, iets wat van gelijk welke kaatser niet kan gezegd worden. En al zijn al deze sportaktivi- teiten nog niet voldoende, Gilbert heeft ook zijn plui men ten volle verdiend in de «service-clubs» te Aalst. Zo was hij in 1965 sekretaris, in '66 ondervoorzitter en in '66 ondervoorzitter en in '71 voorzitter van de Round-Ta- ble. Gezien de ouderdoms- grens moest hij deze klubs als actief lid verlaten en werd als «senior» opgete kend. Daarbij bleef het niet want op 31 mei 1975 was onze tandarts medestichter van de «Lions Club - Dirk Mar tens» van Aalst. Benevens zijn bloeiende praktijk in de Kromme Elle boogenstraat te Erembode gem verzorgt hij de tand heelkunde in de O.L. Vrouw Kliniek waaraan hij verbon den is. Men kan hem als voorbeeld stellen op velerlei vlakken. Hij is vooral gekend als de sportieve tandarts die zijn leven zo weet in te richten dat beroep, sport en sociaal engagement te combineren zijn indien men er maar de moed en de inzet voor op brengt. Echtgenote Andrea die in '77 klubkampioene werd staat C 30/2 gekatalogeerd, is mis schien minder in haar sas op een tennisterrein maar do mineert dan weer in de ski- sport. Annick en Martine die beiden studeren aan de hu maniora van St. Bavo te Gent hebben alvast een goed voorbeeld aan hun ou ders. Ook de tennis- en ski- sport spreken hen het meest aan, alhoewel de studies voorrang krijgen. Een sportief gezin dus dat vanuit Lebbeke de Aalsterce streek is gaan bevolken en die er uitstekend in geslaagd is zich op vele gebieden waar te maken. Wanneer Gilbert zijn aktivi- teiten stopt is nog niet te voorzien. Wekelijks staat hij op de ten- nisterreinen die enkele uren in beslag nemen. Zijn om gang met vrienden en ken nissen is niet bij te houden, men vraagt zich soms wel eens af of hij geen dubbel ganger heeft! r Linden liet de tegenstander ongehinderd scoren. Geen Vider dat het van 0-8 naar 4-14 ging. (Per) Cosmos dat steeds werd te ruggedrongen in verdediging, kon enkel speculeren op de counter. Zo kwam het dat men door een goed opgezette tegenaanval langs A. Moreels de score kon uitdiepen tot 3-0. Beide ploegen poogden ook met afstandsschoten de twee doelmannen te verschalken. De gerichtheid liet langs beide zijden echter te wensen over. Op de vijftiende minuut kon Beukenhof de score terug brengen tot 3-1, dit langs L. Roelandt. In de voorlaatste mi nuut van de eerste helft ran selde de bezoekende doelman met een prachtige reflex een gemaakt doelpunt uit zijn hok. Hij kon echter niet beletten dat de 3-2 cijfers vlak voor het rustsignaal op het bord kwa men. F. Schollaert knalde een vrijschop keihard binnen. De tweede helft zou zich laten kenmerken door grove dek- kingsfouten in de Cosmosver- dediging. Beukenhof liet de geboden kansen echter volko men onbenut. Het was integendeel I. Van Mieghem die op de veertigste min., na een afgeweerde Beu- kenhofaanval, rustig kon sco ren (2-4). Werkpaard en uitblinker A. Moreels kon op de 42' het laatste bezoekende doelpunt aantekenen. Het tempo dat sinds het begin van de partij zeer hoog was, bleef gehand haafd. F. Schollaert probeerde via enkele persoonlijke acties de bakens nog te verzetten. Het was pas op de voorlaatste minuut dat I. Quintelier de eindcijfers vastlegde (3-5). Ploegen doelpunten: Beukenhof: Buyl, Schollaert (1), Boelaert, Leemans, Roe- landt (1), Van Eeckhoudt, Quintelier (1), Troch. Cosmos: Van Dijck (1), Van Mieghem (2), Moreels (2), De Bock, Sergeant, Roelandt, Graziano. Aalst Dr. A.M. Van Laethem, Erpestraat 46, Aalst. Tel.: 77.18.77, zaterdag 4 oktober vanaf 8 uur 's morgens, zondag 5 okto ber de hele dag tot maan dag 9 uur 's morgens, maandag 6 en dinsdag 7 oktober vanaf 20 uur, woensdag 8 oktober vanaf 12 uur, donderdag 9 en vrijdag 10 oktober vanaf 20 uur tot en met zaterdag 11 oktober om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erem- bodegem-Terjoden Dr. Kerckhofs, Beuken laan 24, Erembodcgem- Terjoden. Tel.: 77.46.69, zaterdag 4 en zondag 5 oktober 1980. Hofstade, Gijzegem Dr. Roggeman, Steenweg naar Dendermonde 55, WACHTDIENST DOKTERS

De Voorpost | 1980 | | pagina 15