I Wat Napoleon niet kon, deed Lokeren Miraketman Verheyen knalt Russen weg De Voorpost ROBEL Gudjohnsen kreeg in Moskou de ondankbare opdracht mee Lubanski te vervangen, (ag) ynamo Moskou-SC Lokeren 0-1 Uitgerekend in de allerlaatste minuut van een rangende match kwam René Verheyen op de prop ten. Scheidsrechter Redeifs had een hands van een us afgestraft en mirakelman Verheyen knalde met en effektschot de bal voorbij een wanhopig doch ergeefs graaiende Pilguil tegen het net. Het onvoor- telbare was geschied. Lokeren blijft overeind en Ka,tÜimt een trede hoger op de UEFA-ladder. ,e€ De aangeslagen Moskovieten kregen de tijd niet rime Ieer om teru9 te slaan: De Schrijver, Snelders en „jjarsen bevroren de bal in de tergend langzaam oorbiregt'kkende slotsekonden j Eigenlijk viel de goal het ideale moment. Alhoewel: niemand zag ^tet nog zitten en de circa 100 fans door dik en dun ïjie hun ploeg naar de jovjetrussische hoofd rad vergezelden, ver eenden zich met een uit- ichakeling zonder neder- fcag. ee vc René Verheyen, we- aat Senlang uit de running 'rs- Jvegens blessures, zette ^ukjOkeren in Daknam op it orirfet goede spoor toen hij ^ilguil de verkeerde kant iet htfitstuurde na de penalty- penm :s wa en pl fout op Rik Van Cauter. Ditmaal puurde hij nog maar eens het volle pond uit zijn bijna onfeilbare traptechniek: «Ik zag dat een Rus een 'gat' van een goeie meter vrijliet in de muur. Daar naartoe mik ken was de enige kans om de bal in het doel te trappen. Het lukte.» Bob Hoogenboom Die late vrijschop was de ultieme gelegenheid om de volgende ronde te bereiken. Vandaar dat Lo keren massaal aanrukte in de richting van het pe- naltygebied waarin tij- gerkat Pilguil zich bijna anderhalf uur tot de on- klopbare grootmeester had getoond. Zelfs Bob Hoogenboom verscheen op de voorposten: «Ik herinnerde me de stunt waarmee Tomaszewski vorig seizoen de krante koppen haalde,» vertelde Bouke na het verlossend eindsignaal. Als René de bal niet binnenjast, doe ik het zelf wel. Of dacht je dat ik het niet kan? Kom dan maar eens kijken naar de trainingen: Hoogenboom kan kee pen doch ook knallen.» Trainer Urbain Hae- saerts' vreugde kon niet op, maar toch bleef die, zoals steeds, nuchter ge noeg om alles te relative ren: «Die Russen mag je niet onderschatten. Dy namo mist duidelijk een puncher, een man die een aanval met een doel punt kan afronden. Langs de andere kant staat het team defensief staalsterk. Tracht maar doorheen de dichte verdedigingsgor del te dringen. Als je dan toch een opening kreëert, dan moet je nog afreke nen met de moeilijk te nemen Pilguil. De Russen hebben kaas gegeten van de stugge mandekking: ze geven niemand een duimbreed ruimte. Voor al Latisch en Minaev zijn spelers van Europees ni veau. We zijn er hoedpn- ook bij voor de volgende ronde, en dat is voorals nog erg belangrijk.» Lubanski Gudjohnsen Lubanski liep er niet bij. Dat kon ook niet. Wlo- dek sleepte de gevolgen van zijn benefietmatch mee tot in Moskou: al leen rusten kan genezing brengen. Gudjohnsen moest het dan maar rooi en. De blonde Arnor ok e« ebori Gazaev, de boeman en natrapper, liep er ditmaal niet bij tegen Lokeren. (dm) Jerge laurits De Schrijver: strafschop of niet op Winterslag? fliger )elsemme had in elk geval het laatste woord, (dm) wen iins s Pai ig aa t. Me rs b( esvei jn di <en e lebro rton® maa illend Is nie chnie >or d voora lui D e We ktobe «He -24 t( itoort k elke 10 uur en 0| j lur to tot 1i I Rik Van Cauter in extremis Rik Van Cauter zat in Moskou niet anderhalf uur op de bank: tien minuten vóór affluiten werd de jonge Ledenaar ingehaald voor Gregor Lato. Op Daknam liep Rik er eveneens in de slotfaze bij en hij lag op de koop toe nog aan de bazis van de door Verheyen omgezette penalty. Van Cauter was immers tot in de onmiddellijke buurt van Pilguil doorgedrongen, doch werd neerge legd vooraleer hij kon aanleggen. Ditmaal maakte hij zich opnieuw verdienstelijk in een team dat aan een non-stop offensief op de Russische bunker toe was. Bob Dalving: tweede time Bob Dalving speelde in Moskou de tweede time mee. Roland Inghels mocht zich na de rust omkleden en Bob stapte mee het terrein op. Hij werd in het centrum van de verdediging ge dropt waar hij onverschrokken de Russen tege moet trad en zowel schokbreker als foerier was. kreeg dus een ondankba re opdracht mee, doch heeft zich als een leeuw ingezet om zich waar te maken, ledereen is trou wens tot de laatste snik blijven doorvechten, al zag het er met het wegtik ken van de minuten als maar somberder uit: Dy namo had na het eerste wedstrijdkwartier de si tuatie in handen geno men, spekuleerde na de koffie duidelijk op het vrijwaren van de 0-0 sco re en counterde gevaar lijk in de periode dat Lo keren niets anders meer kon dan defensieve risi- ko's nemen om toch maar dat doelpunt van de kwalifikatie te kunnen blijven najagen. Dat dit gouden goaltje ten slotte slechts uit een vrijschop geboren werd, illustreert de stevigheid Negen robotten en twee artiesten: zo trad Dynamo Moskou in Lokeren aan. en de koördinatie in het In Moskou liep «rode» Gazaes er niet bij. (dm) «Russisch blok», doch te vens de waarde van een man als Verheyen. Ver heyen, de prijsschutter en de mirakelman. Reportage: Robert Coremans en Marcel Van Hauwermeiren Bob Hoogenboom: injektie Bij Bob Hoogenboom kon er dinsdagmorgen nau welijks een glimlach af. Bouke had erg veel pijn in het gewricht van de rechterpink. Er was een spuitje nodig om de pijn weg te prikken. Gezwollen bleef de vinger wel, en een handicap kon uit de kwetsuur ook al rezulteren. Toch toonde Bouke zich optimist: «Als het moet pak ik de ballen desnoods met zeven vingers en twee duimen». Dat pinkletsel van Hoogenboom is een souvenir uit de match tegen Cercle Brugge. Hij kreeg toen de shoe van Jantje Simoen tegen de hand. Kwaad opzet was er vanwege de Bruggeling niet bij, doch Hoogenboom zat met de gevolgen. Bob Dalving als het niet anders kan Slechts als het helemaal niet anders kon, zou Bob Dalving zijn zitje in de dug-out voor een rol op de grasmat mogen ruilen. De man die door Lokeren destijds bij Beerschot werd weggehaald, likte maan denlang zijn wonden, doch is sinds augustus speel klaar. Eén keer mocht Bob meedoen: tegen Standard. Dalving mist dus duidelijk kompetitie en dat zou zich wel eens kunnen wreken in een match op internationaal niveau. Bob hoopt dat hij mettertijd weer wordt ingehaald en kan bewijzen dat hij het in het fanionteam nog kan waar maken. Destijds was Moskou een oninneembare vesting voor de Franse veldheer en ook dit keer zag het er naar uit dat Dynamo met zijn ijzersterke verdediging de legers van Lokeren een halt zou toeroepen. Een ongelukkige thuiswedstrijd afgewerkt met 1-1 cijfers bracht voor de Waaslanders de verplichting mee te beuken op de Russische verdediging. Een opdracht die door de Lokerse verantwoordelijken wel werd begrepen maar daarom nog niet uitgevoerd. Het duurde dan ook tot de allerlaatste minuut alvorens Moskou de weg vrijmaakte voor een Loker se kwalificatie. René Verheyen had eens te meer met een raak schot de zaak geforceerd. Voordien was het Hoogenboom die met een knalverrichting Lokeren had gered van een vroegtijdig verdikt. Dame Fortuna die in Lokeren tevergeefs op zich had laten wachten maakte inderdaad in de negentigste van de negentig minuten te spelen partij haar opwachting in Mos kou, aan de zijde van de tricolores. Hiermee recht doen geschieden als we de globaliteit van de twee wedstrijden bekijken. De zwakte van Dynamo, het moeilijk tot scoren komen, is meteen de oorzaak geweest van hun uitschakeling. De sterkte van Lokeren lag erin te blijven geloven tot de laatste snik. Men sloeg toe op een ogenblik dat terugslaan niet meer mogelijk bleek. Het taktische plan van trainer Haesaert kreeg reeds dinsdag een flinke deuk toen duidelijk werd dat Lubanski zou moeten gemist worden. En toch moest er aangevallen worden. Men opteerde dan maar voor Gudjohn sen, Larsen en Lato in de aanvalslinie. Na zes minuten resulteer de dit reeds in een prachtkans. Snelders, Gudjohnsen en Mom mens hadden een aanval opgezet en vonden over de Russische verdedi ging de wenkende Lar sen. Preben kopte even wel van dichtbij naast. Het was duidelijk dat zelfs een gerenomeerde verdediging, die zeker tot één van de beste uit de Europabeker moet beho ren, in paniek kan gera ken. Tot tweemaal toe werd een eerder onschul dig balletje verkeerd te ruggespeeld. Het eerste kwartier ver liep licht in het voordeel van Lokeren met veel bal bezit, maar joen kwam Dynamo langszij. Het was echter duidelijk dat Moskou met een ont hoofde ploeg binnen de lijnen stond. Het hoofd ervan was gevallen op Lokeren toen de kleine balkunstenaar Gazaev Verbruggen aantrapte en hiervoor van de Franse scheidsrechter de Russi sche lievelingskleur voor geschoteld kreeg. Op het gebied van de fair-play werd het dit keer een voorbeeldige wedstrijd. Niet één keer werd er een kaart getoond en daar was ook nooit reden toe geweest. De twee ploe gen, die ieder in hun kan sen geloofden, hebben het duel sportief be slecht. Zelfs het armen gezwaai van Larsen was er niet bij. Te langzaam Hoogenboom moest een eerste maal bij de pinken zijn toen Resnik van kort bij kon uithalen. Bob, die uiterst geconcentreerd aan de wedstrijd was be gonnen, kwam tussen met de voet. Van Lokerse zijde viel het op dat ondanks of juist door het vele balbezit de akties te traag hun opvol ging kregen. De brug tus sen de verschillende compartimenten werd te traag gelegd en dat liet de Russen toe massaal in verdediging te trekken. Hoogenboom liet zich dan een tweede maal in goede zin opmerken. Een ver schot van Ninaev werd door de attente Bob uit de hoek geranseld. Lees verder p. 19 zikalc it he! ILC.T ^meri in he VRIJDAG 3 OKTOBER 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Oude; Pilguil: boeman voor Lokeren, mag zonder enige twijfel de waardige opvolger van de legendarische Yachine wor den genoemd, (dm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 17