Nationale voetbalkompetitie m Freethielflitsen Jacky Munaron: «Beveren speelde als uitzonderlijk geheel» Beveren viert feest! Robert Wiltems: jeugdigen goed voor andere ploegen Goethals: «Peter Creve een natuurtalent!» Opnieuw derby Scéla-Sportkring 18 - 3.10.1980 - De Voorpost Uiteraard waren de Anderiechtspelers aangesla- met twee punten naar het Brusselse terug te keren, gen na de wedstrijd tegen een ontketend Beveren. Vooral doelman Jacky Munaron bleek ontgoocheld. Aan zulke zware verliescijfers had men in het Astrid- Niet over zijn eigen prestatie, daar was trouwens park nooit gedacht. Meer, men was er van overtuigd ook geen reden toe. Beveren speelde terug beresterk. Wie kort na de aftrap dacht dat Anderlecht de leeuwen wel zou temmen kon de mening al na twintig minuten herzien. Jean Janssens keilde toen nummer één binnen na een slalom van Baecke met internationale allures. Rond het halfuur verliet Buyl met een liesverrekking het slagveld. Peter Creve werd er door Robert Goethals toch /vel erg verrassend ingedropt. Weihrauch verhuisde naar achter en de Bre- denaar werd geposteerd op de linkerflank. Een taktische gok die sukses kende. Het maakt een trainer groot. Bij de drie doelpunten die toen volgden had de kustjongen ruimschoots zijn inbreng. Nog voor de pauze wierp Peter het leder vliegensvlug naar Cluytens die Munaron lobde. Na rust toverde hij, telkens op counter, de bal erg precies op de slof van Cluytens en het hoofd van Janssens. Een tevreden trainer Goet hals wond er na afloop geen doekjes om: «Deze Peter Creve steekt boordevol talent. Het moet nog enkel openbioeien. Geef hem de kans!» Taal van een kenner, dachten we. Peter lachte zijn jongensgezicht vol sproeten rond ^oen we hem proficiat wensten met zijn geleverde prestatie. «Het is gelukt. Toch zal ik mijn kans moeten afwachten nu Wilfried Van Moer en Bob Stevens aan hun come back bezig zijn,» stelde Peter Creve zelf. Momenteel is Peter laatstejaars student elektronika in Oos tende. Elke dag kan hij er om kwart vóór vier vertrekken. Samen met reisgezel Danny De Cubber is hij dan nog net op tijd voor de avondtraining. Toch wel een zware dobber voor deze negentienjarige student. Luk VAN BEL Sfeer, spektakel, zes doelpunten, een spor tieve voetbalhappening Wie was nu het kleineAnderlecht? Eerlijk ook wij hadden nooit durven dromen dat dit Beveren met zo'n lef en zwier het gerenom meerde Anderlecht zulke pandoering zou ge ven. Onnodig te vertellen dat in het kamp van Beveren na afloop van de kraker tegen Sporting Anderlecht opnieuw de sfeer heerste als in de grote dagen. Glunderende trainers, afgepeiger de maar gelukkige spelers. Een zege tegen Anderlecht blijft voor een groots feest zorgen, al komt paars-wit nooit aan de bak op Freethiel. Het geduchte en gedurfde krachtvoetbal van de Brusselaars kreeg op Freethiel een lelijke knauw. Zodanig zelfs dat de spelopvatting van Ivic na vertoon zowel door supporter als tegen stander ernstig op de korrel werd genomen. Het gezicht van de Joegoslaaf werd warempel paars toen de tweede treffer van een onverstijt- bare Jean Janssens de l(ij)ders op een 4-0 achterstand kegelde. Toch zouden we een lans willen breken voor de jonge Kenneth Brylle Larsen. Chapeau voor de moed waarmee deze 21-jarige Deen een zaam in de front blijft doordraven. De Jean hierover: Als Ivic niet oplet zal deze Brylle vlug opbranden. Toen ik een stuk jonger was, speel de ik ook alleen in punt. Mens, wat vergt dat inspanningen! Geloof me, die jongen moet eraan kapot!». Over de prestatie van dit Anderlecht wou Robert Goethals maar weinig kwijt. Verstandig je niet te bemoeien in andermans keuken. Zijn assistent Rik Pauwels doorbrak het ijs: «Is het nu werkelijk nodig dat rond een bepaald sys teem of speler zo'n mythe wordt geweven? Zelfs met een geprezen Ivic-systeem loopt het mank wanneer het team niet op voorsprong raakt binnen de eerste twintig minuten.» Over de wedstrijd zelf vertelde de Beverense trainer: «In iedere wedstrijd proberen we ons eigen spelpatroon uit te voeren. Ook tegen Anderlecht hebben we ons niet laten intimide ren door namen of systeem. Het enige gevaar was de buitenspelval waarin we niet mochten trappen. Het uitgekiende spelpatroon werd van daag tot op de letter uitgevoerd.» Voor de leperling bewees de prestatie van afgelopen zaterdag nog maar eens welke aarts- moeilijke tegenstander geelblauw is en blijft in eigen nest. Onbegrijpelijk dat Beveren buitens huis degradeert tot een matige middenmoter. Indien hieraan kan verholpen worden liggen blijde momenten in 't verschiet. Uitblinkers? Liefst wou de tandem Goethals- Pauwels geen namen kwijt. Janssens, vorige zondag 36 lentes, rende als een piepjong veu len, Van Moer en Schönberger dirigeerden als volleerde feldwebels. De Beverense foeriers de den Haan en Coeck op zijn minst blos krijgen. Cluytens vond opnieuw de weg naar de schiet tent en wat gezegd van Peter Creve. Geef toe, het doorzicht en de preciesheid waarmee hij gouwe Jean en musketier Berre aan een doel punt hielp, getuigde van zijn groots talent in spe. Toch schoot Mare Baecke zaterdagavond de oppergaai. Aan de manier waarop Mare als voorstopper de Deen Brylle aan het lijntje hield, kan nationaal keuzeheer Guy Thys voor ons part moeilijk voorbij. Deze prestatie was een rode- duivelshirt waart! Luk VAN BEL Wanneer er in onze va derlandse kompetitie één speler is die het seizoen- begin niet gemist heeft, is het zeker Jacky Muna ron. Velen waren reeds aan de klasse van de nog jonge doelman uit Dinant beginnen twijfelen. Ivic wou hem zijn laatste gro te kans bieden en Jacky greep die met beide han den: hij hees zich bij de beste doelmannen van het pas gestarte seizoen. En nu die zware opdoffer tegen de Waaslanders uit Beveren? Munaron woont nu reeds een drietal jaar te Opwijk, is er getrouwd met een plaatselijke schone en spreekt een aardig mondje Neder lands: «Tegen dit Beve ren verliezen is geen schande, het team was gewoon een klasse ster ker. Indien de Waaslan ders telkens zo een voet bal brengen worden ze gemakkelijk kampioen. Maar op verplaatsing spelen ze te behoudend, ook tegen mindere ploe gen en zo gaan punten verloren. Zaterdagavond klikte het, er werd veel bewogen en bij het af werken waren ze sukses- rijk. Anderlecht haalde slechts één op vier maar we hebben dan ook dui delijk met onkans af te rekenen. Tegen Standard verloren we een punt na dat we de wedstrijd had den beheerst. Ook nu te gen Beveren kregen we in de eerste tien minuten enkele kansen. Wanneer Ronny Martens bijvoor beeld een enige moge lijkheid niet laat liggen, komen we 1-0 voor en dan gaat de match een andere kant op. De afwe zigheid van Benny Niel sen speelde ons bij de afwerking ongetwijfeld parten. Benny is een op portunist en hij had mis schien wel voor dat vroe ge doelpuntje kunnen zorgen. Dit alles breekt echter de verdienste van Beveren niet af. Zoals ik reeds zei waren ze zater dagavond een uitzonder lijk geheel.» Jacky nipt aan zijn fris drankje en wil kwijt hoe het nu verder met Ander lecht moet: «De kompeti tie duurt nog lang, nu hebben we de leiding niet meer te dragen, we verloren onze eerste wedstrijd van dit seizoen en zaterdag komt Berchem op bezoek. Dan zullen we wel opnieuw de twee puntjes thuis houden. Maar voor het zover is moeten we eerst nog Kaiserslautern partij geven, ledereen is er tuk op reeds woensdaga vond opnieuw met de overwinning aan te knopen.» Dat wordt een Freethiel - Mijnheer Thijs hebt u dat gezien? traditie en dat SUPERANDERLECHT nog op mijn 36e O00 ONOVERWINNELIJK Geel-blauw bleef naar hartelust de ballen binnenknallen Sporting Anderlecht moest immers van zijn voetstuk vallen! Verdienstelijke Buyl Voor de aftrap van de schok Beveren - Anderlecht werd Freddy Buyl gehuldigd als de meest verdienste lijkste SK-speler van het voorbije seizoen. Een eresa luut dat de rasechte Beverenzoon, 20 jaar basispion in het fanionteam, tenvolle verdiende. Deze pluim viel de Beverense voorstopper te beurt na een referendum op touw gezet door het geelblauwe clubblad. Diamant centrum «Janssens» uit Sint-Niklaas schonk het feest varken een waardevolle staanklok. Proficiat Freddy! Ministerieel bezoek Een van de meest opgemerkte figuren in de eretribune van Freethiel na de koffie was Minister Chabert. Als trouwe supporter van paars-wit heeft de Mechelaar alvast weinig pret beleefd aan zijn uitstap naar het Land van Waas. Oud-gedienden Bondstrainer en ex-coach van Beveren, Guy Thijs, wordt blijkbaar een vaste klant aan de Klapperstraat. De sinjoor mag nu zeker op beide oren slapen vermits Wilfried Van Moer terug fit blijkt (of bleek). Een zorg minder voor de trip naar Dublin. Wellicht zal de glansprestatie van Mare Baecke de federale oefen- meester ook niet ontgaan zijn. Speelde Cluytens niet zo'n denderende partij zoals tegen Club Brugge de twee goals die Berre fokte waren o.i. het noteren waard in het tricolore boekje. Vriend des huize Freethiel, Paul Vangenechten en de Buffalo's Florent Truyens en Rudi Van Goethem hem gaat het minder goed, niet? waren present om de leiders te zien lijden. Anderlechtjochie Wim Hofkens, nog steeds op de sukkel na een operatie aan de achilles, diende even eens het spektakel in burgersplunje te volgen. Het deed Wimpie van Holland pijn. Spelen voor Erwin Dit stond te lezen op het tactisch bord in de kleedka mer van Beveren. Sportief! De Duitser liep er tegen Anderlecht niet bij. In een duel met Jean-Marie Pfaff liep Erwin Albert een open wonde op aan het scheen been. De kans is echter groot dat de Germaan er tegen Waregem opnieuw zal bijlopen. Buyl en Van Moer out Rond het halfuur diende «verdienstelijke» Buyl met een liesverrekking van het veld te hinken. Twee jaar geleden bezeerde Freddy zich op precies dezelfde plaats in het Astridpark. De «leeuw» bleef toen drie weken inactief. Deze week trainde Buyl wel mee maar zijn wederoptreden blijft toch twijfelachtig. Risico's nemen zou zes weken rust voor gevolg kunnen heb ben dus... Wilfried Van Moer kreeg een staande ovatie vanop de tribune mee toen hij in de dugout dook. Verdiend! Van bij de start werd de Beverense draaischijf fel aange pakt. Vooral met Ludo Coeck ging de Hasseltse herbe rgier regelmatig in de clinch. Hij hield er een erg pijnlijke trap op de kuitspier aan over. Wilfried beet moedig door al was het maar om «grote monden» te snoeren. Of hij er bij zal lopen aan de Gaverbeek kon deze week niet worden bevestigd. Britse hoop Tijdens de invallerswedstrijd Anderlecht-Beveren, eindstand 1-2, onderstreepte de 17-jarige Brit David Alcock nog maar eens welk talent hij in petto heeft. Deze frele tiener met Hofkensallures kan het zonder meer Zijn landgenoot Greling voldeed de Beverense ta lentscouts niet en werd terug over de plas gestuurd. Verheugend was ook dat Bob Stevens de negentig minuten ronddraaide zonder pijn in de dij. Momenteel wroet Bobby om zijn conditie optimaal op peil te brengen. Beveren kan zijn «toren» nog broodnodig hebben. De twee doelpunten werden gescoord door verloren zoon Benny Pintens. Veertien dagen geleden bood de «misnoegde» Beverenzoon zich terug aan op training. Eind goed, alles O.K.I Liever 's avonds Net als tegen Club Brugge leverde Bqveren afgelopen weekeinde een knalprestatie. De geweldige sfeer in het eigen, vertrouwde Freethiel is daar aan niet vreemd. «Men kan zich zelfs afvragen of Beveren niet op zijn best uitpakt bij avond», vroeg Rik Pauwels tussendoor. Werk voor pendelaars misschien? Gouwe Jean 36! Jean Janssens werd zondag zesendertig. Een presta tie is het wanneer een speler op dergelijke eerbied waardige leeftijd nog op topniveau meedraait. Een voorbeeld voor vele jonge snaken. Toch raakte dokwerker, duivenmelker, gouwe schoen Jean Jans sens haast in de prullemand. In de Beker van Vlaande ren en bij het begin van deze competitie zat de kapitein op de bank gekneveld. Het deed de Jean pijn! De jongste matchen heeft hij aan de gokkers en twijfelaars echter bewezen dat hij het nog steeds doet. «Wie mij wil verdringen moet bewijzen dat hij beter kan», lachte de jarige. Vermelden we dat op de 21e van deze maand vriend Freddy Buyl er eveneens 36 lentes opzitten heeft. Waar is de tijd? Supporters eerst Op de vraag van het Anderlechtbestuur om de wed strijd Beveren-Anderlecht te vervroegen naar woens dagavond om zo te kunnen beschikken over al het Deens talent antwoordden de Beverense bonzen cate- goriek njet. De financiële consequenties en de vrees om de «laatwerkende» supporters buiten schot te plaatsen dienden hierbij als tegenargument. Of deze beslissing de meest «tactische» was, zal later blijken... UEFA's spelen gelijk De pupillen van trainer Guido Ferket konden op de valreep een 2-2 stand op de Bosuil uit de brand slepen. Een achterstand van twee doelpunten werd pas drie minuten voor tijd goed gemaakt. Een bijzon der goed uitgebalanceerd UEFA-team van Beveren aast dit jaar op de titel. SuccesI Luk Van Bel In het kader van het tienjarig bestaan van Eendracht Zele gaan de oud-spelers van Scela en Sportkring opnieuw in de clinch. Dit derbytreffen tussen de twee vetera- nenploegen kent zijn ver loop op zaterdag 4 okto ber om 17u30 op het ge meentelijk sportstadion. Of er opnieuw 2500 beta lende kijkers zullen zijn als in 1956 laten we in het midden, zeker is dat heel wat voetballiefhebbers de oude gloriën of vedet ten aan het werk willen zien. Ex-Sportkring zal aan treden met Cesar Waete- rinckx, Albert Michiels, Jef Michiels, Luc Van Driessche, Romain Van Driessche, Roger Baert en Odilon De Vriendt. Bij ex-Scela heeft selektie- heer en coach Remi Eeckman de keuze uit Al- bert Christiaens, Marcel Christiaens, Cesar Mi chiels, Willy De Wilde, Willy Van Driessche, An- dré Van Driessche. Jef Roosendans, Armand Christiaens, Jozef Her mans, Jef Poppe, Gilbert Van Damme, André Van Hassel, Georges De Vuyst e.a. De tijd van toen zal bij velen sportieve herinne ringen oproepen. Sportkring was altijd een gevreesd tegenstander van Scela en de derby's waren steeds hoogtepun ten in het Zeelse voetbal- gebeuren. AJZ De kleine Van Moer was weer de grote meneer. (Beveren-Anderlecht 4-1). (pm) Vrij fortuinlijk hebben de geelblauwe Sportkringers bij Hasselt een puntje uit de brand gesleept. Als je na amper 12 minuten tegen een 2-0 achterstand moet opkijken, en dèt op ver plaatsing, is het duidelijk dat je niet aan de feestdis zit. Dat begreep Robert Willems eveneens, ook al stelde hij dat zijn team naar Limburg getrokken was om er de volle buit weg te graaien. «Toen we op achterstand kwamen, dacht ik nog te moeten redden wat er te redden viel. Bovendien rekende ik op de morele weerbaar heid van mijn spelers: zo bekeken voel ik me geenszins bedrogen want kijk, we kwamen te rug tot op gelijke hoogte van onze opponenten. Uiteraard ben je dan nog tevreden. Dat kan ik geenszins zeggen over de speelwijze. Maar die is niet slechter of beter dan de andere ploegen. Ik heb er nu toch al een goed pak bekeken en moet tot gelijkaardige konklusie komen. Ons vechterstemperament faalde dus zondag niet. Ondènks dat komen er toch enkele zaken aan het licht die toch niet zo heel positief zijn: het klikt nog altijd niet 100 procent.» En dan de wijzigingen. Bruno Marin trad uiteraard niet aan: de diagnose van dr. Martens was wel geen meniscus, maar toch een flinke spierverrekking. Dinsdagavond liep Bruno al enkele rondjes rond het veld maar van écht trainen was geen sprake ook al voelde hij helemaal geen pijn meer. Sportkrings dokter verbood het jonge talent echter aan te treden met het elftal. Walter Cornelis zit in hetzelfde schuitje; hij werd er te Hasselt afgenomen wegens dito euvel als Marin. Cornelis was al voorheen gekwetst maar zakte nu kompleet door. Ook dèt zal wel enkele weken vergen eer die terug in de plooi komt. De jonge Pringels die de week voordien nog bij de reserven op eenvoudige maar knappe wijze driemaal scoorde, verving de spitsaan- valler. Tijdens de rust werd ook Luc Van Haevere vervangen door Lodewijckx. Laatstgenoemde is de man die het uitstekend doet bij de reserven, daar de jongeren flink wat voetbalbagage mee geeft, maar die toch te licht werd bevonden voor het eerste elftal. Maar wat is nog logisch in voetbal? Vijf minuten voor tijd kopte Lodewijckx dan toch maar zijn ploeg naast Hasselt en raapte op die wijze een pak geld op voor zijn ploeq- maats en voor zichzelf. Hasselt speelde met drie in punt. Daarom wtSLl Wil/ems er twee backs op met Bruno van Bladel terug in de middensektor. Maar zoals iedereen weet, draait de Lierenaar in dat kompartiment heel wat minder dan op zijn ondertussen vertrouwde backplaats. Dan maar opnieuw veranderen: Van Bladel qinq u9 ?°hteruit en Lodewijckx toog naar het middelste kompartiment. Een zet die dus vruchten afwierp. In feite hebben Stickens en Lodewijckx de ploeg van de ondergang gered. «Ik probeer zoveel mogelijk jeugdigen op te stellen,» aldus Willems nog, «maar tot wat zal het uiteindelijk leiden? Die jongens vallen steen goed mee en wellicht is het mogelijk dat we ze volgend jaar al in een andere ploeg zien akteren. Wie houdt momenteel nog zulke «knapen» in tweede klasse? Draait het soms niet altijd naar wens, dan ben ik toch tevreden dat de ploegen die ik verlaten heb steeds een evenwichtige uitbouw hebben meegekregen waardoor ze et telijke miljoenen gespaard of in hun zak hebben gestoken, zoals ik wedervaren heb bij Lierse trouwens. Daaraan denken doet toch ook deugd. De reserven van Sportkring wonnen hun wed strijd met 3-0. Aan deze gemakkelijke overwin ning werd gekomen door doelpunten van Yvan Van den Neucker, Ivo Wouters en Rodriguez. André GOVAERT

De Voorpost | 1980 | | pagina 18