lode lantaarn Nationaal voetbal ROTSLECHT r3"t velen vreesden, is gebeurd. Jong Lede, onge- d ftgen na drie speeldagen, liep in Roeselare tegen de 'tnp. Belangrijk is dat niemand ontgoocheld of II ingeslagen uit de Rodenbachstede is weergekeerd. Trainer Delmulle: «Bal rolde niet voor ons» V.W. Hamme - Merksplas 0-0 BR0U4E?'J idstrij welei tel ee tak hi iuksei in he el onten it ver\ andei De Voorpost - 3.10.1980 - 21 g. Uit ikkenï etreft.ïeselare-Jong Lede 2-0 f «We hebben kennis gemaakt met de nederlaag. In eerste 20 minuten hadden we met minstens een ,r Jïelpunt aan de leiding kunnen staan. Bij een eerste was26 w',c*e Bombeke het leder netjes in de goal pelen toen de lokale doelman reddeloos verslagen eletter ABLt iven later werd de iselaarse doelman rrast door een loeier n Oosterlinck. Ten kos- van een uiterste in- anning tipte hij het le- r met de vingertoppen zijn doel. Gedurende periode was Roesela- djer niet aan te pas geko men. Dit gebeurde pas en het leder via een en schamper bij Van Hove ide- Handde. Totaal verrast trijd Bakte deze zijn schot en 1st hierdoor werd Roger j en In den Bossche ge- n/et Per(L Uiteraard was ge. et deze 1-0 stand het ie/ft Btste woord niet ge- de 9d. Roeselare tapte na de kampwisseling even wel uit een ander vaatje en binnen het kwartier kopte Nonkel nummer twee tegen het net. Jong Lede ging hierop de forcing voeren, maar met de 2-0 voorsprong kon Roeselare afwach ten. Het belette niet dat groen-wit bleef aandrin gen en zich enkele reële doelkansen forceerde. Bombeke, in de eerste speelhelft reeds dicht bij de openingstreffer, ken de opnieuw geen meeval toen zijn kopbal buiten bereik van de doelman tegen de dwarsligger te pletter vloog. Evenmin was er meeval voor Dielt- jens, die steeds op vin kenslag liggend, toch door de versterkte Roese- laarse defensie geraakte. Oog in oog met de doel man zag ook hij zijn po ging in extremis misluk ken. Samenvattend kan worden gesteld dat het tempo van Jong Lede binnen de eerste twintig wedstrijdminuten ont wikkelde, nit aan te hou den was. Waren er in de ze periode evenwel toch doelpunten gevallen, dan was het moeilijk gewor den voor Roeselare om terug te komen. Jong Le de werd niet op zijn waar de geklopt. Tegen een tegenstander die in de eerste plaats voor zijn ruim 2500 supporters moeilijk te kloppen is en dan toch tot de favorieten van de reeks behoort, heeft het zich volledig ge geven. Met open vizier en volledig zijn kans gaand, is het Roeselare tege moet getreden. Niemand is dan ook aangeslagen en met trainer Eric Del- mulle en de ongeschon den spelerskern is men vast besloten volgende week opnieuw te begin nen. Na VG Oostende komt nu AS Oostende op bezoek. Jong Lede wil deze gelegenheid benut ten om zijn trouwe sup porters om nieuwe over- Eendracht Zele: na vier matchen nog geen zege. winningen te laten jui- chen, aldus klubleider Robert De Smedt, die er nog aan toevoegde dat niemand zich iets te ver wijten heeft voor deze uitnederlaag. C.V. Eric Delmulle vatte de wedstrijd als volgt samen: «Tijdens de eerste twintig minuten waren we de toestand volledig meester. Onge lukkig hebben we de kansen om op voorsprong te komen laten ontglippen al kan worden gezegd dat het leder precies niet voor ons rolde. Een dekkingsfout samengaand met enige meeval liet Roeselare toe verrassend op voor sprong te komen. Lede wist zich van deze tegenslag niet zo goed te hervatten, daar waar de thuisploeg flink gesteund door de meer dan 2000 supporters, een heel wat rustiger tweede miers! speelhelft weggaf vooral nadat het aan een 2-0 23 tf voorsprong was geraakt. Beide ploegen hebben zich ten volle gegeven en de talrijke toeschou wers hebben waar voor hun geld gekregen. Roeselare tenslotte wist de geboden kansen te benutten. Lede faalde. C.V. if tele mme Het is lang geleden dat de Hamse vierde klasser nog zo een minderwaardige verrichting heeft weggegeven als afgelopen zondag tegen Merksplas. Vooral in de eerste helft ontgoochelden de plaatselijken eenieder en wie hoopte dat het na de hervatting zou beter worden kwam bedrogen uit. Vrijwel nooit hebben de Wuitens een dreigende vuist kunnen maken aan het adres van hun opponenten die al evenmin een gunstige indruk nalieten. We mogen nu wel niet iedereen met een «onvoldoende» krediteren. Achteraan waren zowel doelman Daniel De Paepe als de defensiespelers Omer Van Praet, Guido Joos, Dirk Verbustel en Mare De Malssche bij de zaak. Het was vooral op het middenveld waar het mis liep en dat trainer Willy Meersman in de tweede periode tot wissels overging verwonderde allicht niemand. Ook deze Hamse aanval werd een maat voor niets: de bezoekende keeper heeft zich t de bal gegooid. (VW Hamme-Merksplas 0-0). (wvc) De eminente trainer Willy Meersman die men zo wat de man met de glim lach kan noemen was na de wedstrijd een ont goocheld oefenmeester. «Rotslecht» was het eni ge woord dat over zijn lippen rolde. Dat de bezoekers een punt beoogden en er ook zijn in geslaagd was al duidelijk te merken van bij de aanvang. Met een defensieve ingesteld heid, een stugge man dekking en slechts twee spitsen vooraan werd ge tracht via de counter re sultaat af te dwingen. Ge lukkig waren Omer Van Praet en zijn maats ach teraan bij de zaak waar door Janssens en co wei nig kans kregen om het in het Hamse doelgebied te infiltreren. Op het Hamse middenveld draaide het bovendien vierkant. Een anders zo flink spelende voetballer als Paul Ver- meir bleek deze maal nauwelijks in zijn sas. Ook de pasgehuwde Robbie Smet had blijk baar naweeën. Zij wer den halfweg de tweede helft nog vervangen door Chris Van Dam en Ronny De Beule. Ook vooraan was Rudy Maes niet wat men van hem gewoon is, iets wat men ook van Luc Schuddinck kon zeggen. Kollektief leverden we een slechte verrichting, siste trainer Meersman na afloop. Tegen een ploeg die me in geen en kel opzicht wist te beko ren hadden we ontegen sprekelijk overtuigend moeten kunnen winnen. Voorzitter Dr. Peersman was eveneens ontgoo cheld, hoewel zijn kom- mentaar wat genuan ceerder was. We hebben doorlopend het initiatief voor ons op geëist. Maar negatief bij dit alles is dat we vrijwel geen enkele doelkans wisten te scheppen. We zijn een ploeg met ambi tie en met één winstpunt aan huis hebben we vol strekt te weinig. Ook voor de supporters, ze wa ren met pakweg 1.800 opgekomen is het een ontgoocheling gewor den. Zij hadden net als wij de eerste zege van het seizoen verwacht. Het is uiteindelijk de minst goe de verrichting geworden. Drie punten uit vier wed strijden is hoe dan ook te weinig voor een ambi tieus V.W. Hamme. Trai ner Willy Meersman zal zijn poulains deze week ongetwijfeld de levieten hebben gelezen. Zater dagavond om 19 u. speelt Hamme in Wervil zijn vijfde kompetitie- wêdstrijd. Als het daar voor de verrassing zou kunnen zorgen dan is de minder goede verrichting van de voorbije speeldag metéén vergeten. E.D.M. Trainers aan het woord Roger Verhoeren: «Fouten in Zeelse verdediging afgestraft» De Tiense trainer Ver- afgestraft. «Zele heeft haeren bleek uitermate enkele sterke individuali- tevreden met de volle teiten, maar kon mij als winst te Zele. Hij stelde geheel niet bekoren,» dat zijn ploeg in de perio- voegde hij er spontaan de na de rust de fouten in aan toe. de Zeelse defensie heeft Jan Ceuleers: «Overwinning uit handen gegeven» In tegenspraak met ging. «Deze eerste thuis- zijn kollega troffen wij overwinning werd zo- een ontgoochelde trainer maar uit handen ge- Ceuleers aan die alsmaar geven.» jammerde over de onbe nutte kansen en de fou- Geen prettige ervaring ten in de eigen verdedi- voor de Zeelse trainer. tdrcxcht Zele-Racing Tienen 1-2 EBATlet een 1 op 8 uit vier wedstrijden zit de Zeelse ég vroeg in de problemen. Tegen een rijper en ■^Qcveeglijker Tienen heeft Eendracht evenwel de is gemist op een eerste thuiszege, maar wie niet lort kan moeilijk winnen. Wat de Eendracht- tsen zomaar verknoeiden aan kansen, lukten de loekers met een uitgekookte Nicolaes wel. Deze dige impotentie schenkt de Zeienaars een alles- lalve benijdenswaardige laatste plaats in de klas- ing en zal er in de komende weken uit een ander itje dienen getapt of het zou wel eens kunnen ikeren. ie suikermannen zijn ens de transferperio- :met de aankoop van i nieuwe aanwinsten Icia (Rac. Jette), Fau- i (Waterschei) en De Ike (Anderlecht), zeker niet gaan rondneuzen op de rommelmarkt en bo den zich in de Elststraat aan met offensieve be doelingen. Gesteund door een talrijk suppor terslegioen trok Racing vlot ten aanval en de monstreerde onder im puls van de balvaardige Garcia een dergelijk be wegingsvoetbal dat wij van Eendracht dit jaar nog niet hebben gezien. Nochtans kwamen de be zoekers eerder gelukkig op voorsprong na een reuzeflater van de jonge Zöelse doelman Danny Van Puyvelde die een zacht schot van de ex- Anderlechtenaar De Rij- cke onderdoor liet glip pen. Het duurde ruim twintig minuten voora leer Zele tot een eerste aktie kwam langs Coore- man en doelman Hout- meyers op aangeven van Hulders op de korrel nam. Diezelfde Coore- man lukte in het laatste kwartier een knap doel punt, nadat Van Wambe- ke Abbeel bediende met een prachtige voorzet en diens schot door Hout- meyers in de voeten werd gewerkt van Coore- man die het leder tegen het net knalde. De euforie voor dit doelpunt zinder de nog na toen André Maes de kans van de wedstrijd verknoeide toen Hulders Dirk De Fer- rerre in de diepte zond, lateraal voorgaf aan de vrijlopende Maes en zijn schot tot wanhoop van de Zeelse supporters naast de zijstaak zag bui tengaan. Kort voor rust was er opnieuw een su blieme Houtmeyers no dig om een knal van Ab beel uit het doel te pareren. Na de koffiepauze gaf Eendracht de indruk op zijn elan te kunnen door gaan, tot Nicolaes aan zijn huzarenstukje begon en gretig gebruik maakte van de flaters in de Een- dracht-defensie. Nadat voorstopper Jacobs een interceptie miste, glipte de Tiense spits de ruimte in, doch zijn lob sloeg over doelman Van Puy velde op de deklat te plet ter. Even later diende de Zeelse goalie een schot van Nicolaes met de voet te redden. De ex-eerste klassespeler was er na een nieuwe blunder van Jacobs opnieuw als de kippen bij om voor ge vaar te zorgen maar dien de te wachten op zijn winnende treffer tot hij na een scrimage voor het Eendracht Zele, een schot van Caes via de onderkant van de lat in het doel deponeerde. Met deze nieuwe achter stand voor ogen kwam de thuisploeg nog tot en kele loffelijke pogingen langs De Brabander en Hulders. Kort voor afflui ten zorgde Nicolaes op nieuw voor dreigend ge vaar en was er een atten te Van Puyvelde nodig om zijn ploeg voor een zware verliesscore te be hoeden. Opvallend in dit treffen was evenwel de offday van de 16-jarige Zeelse spelmaker Peter Van Wambeke, weinig in het spel betrokken en niet bij machte de thuisaanval in goede banen te leiden, op uitzondering van die fraaie voorzet die tenslot te uitmondde in het enige Zeelse doelpunt. ^jz Keeper Van Puyvelde (Zele) grijpt stijlvol in. (E. Zele-R. Tienen 1-2). (wvc) el onien de gegroepeerde bezoekende verdediging was geen tevenf**1 gewassen. (E. Zele-R. Tienen 1-2). (wvc) Billen (Tienen) lijkt in de nek te klimmen van Mtgom. (E. Zele-R. Tienen 1-2). (gb) Cooreman scoorde de gelijkmaker voor Zele, doch daarmee was het hek lang niet van de dam. (E. Zele-R. Tienen 1-2). (wvc)

De Voorpost | 1980 | | pagina 21