if- erste ifaalse nederlaag Op de valreep BASKET KALENDER 'J Fatale slotseconden Ibrecht kreeg geen steun Op hoog tempo Logisch Nooit in de wedstrijd De Beleyr matchwinnaar Taktisch Titelkansen stijgen Gentenaars in rebound De Voorpost - 3.10.1980 - 27 CABRITA ZELE - LINKEROEVER 68-67 ongeslagen mee op an de klassering te was er voor de ploeg heel wat en vliegwerk meege- 1 Voor de toeschou- zat het spektakel al- ris vervat in de span- Over de 40 minuten ;een van de twee ploe- >p geen enkel moment een definitieve kloof ;n. Vijf punten was beide kanten het jmum verschil. Cabrita >n aanvallend opnieuw felend en die slechte ge- iite geraakten ze op- |w niet kwijt. Men it niet tot een spontane lalsaktie. Anderzijds in we dat de thuisploeg och in lukt om de bal J rond de tegenstreven- jone te spelen, hetgeen 'balbezit stimuleert en i kat\ tot weinig balverlies. w) In de eerste vijf minuten had Cabrita niet veel vat op linkeroever vleugels De Prince en De Wachter, die hun trefzekerheid in een 9- 14 voorsprong omzetten. De thuisreaktie kwam er langs Coene (2 op 3) en inzonderheid Moorhamer (6 op 8), zodat aan de 13e minuut alles te herdoen was. Het ging de thuisploeg niet voor de wind: Coene naar de bank met 3 fouten en Filip Van Hassel viel uit met kniekwetsuur. Bij het ingaan van de 15e minuut leidde Linkeroever op nieuw met 25-31. Paul Van Damme toonde zich een goede wisselspeler en met een 3 op 3 bracht hij de ploeg opnieuw in de match. Ook Fransaer met een 2 op 3 en 3 op 3 vrijworpen had zijn deel in de 40-41 rust stand. In de tweede helft bleven de twee ploegen er een nek aan nek race van maken. Als Van Damme twee keer tereke scoorde en Sylvain Deprez, een niet te stoppen reeks korven lukte, geraakte Cabrita even op 56-51, maar dit betekende geen zekerheid, want Linkeroever sloeg te rug tot 58-62. De overwin ningskans werd bijzonder klein. Bij het begin van de 17e minuut stond er 66-67 op het bord. Peter Moens en Fransaer hadden de thuisploeg opnieuw bijge bracht. De twee ploegen leden toen om de beurt balverlies. Coach Versmes sen bracht opnieuw Coene en Filip Van Hassel in het was de Cabrita pivot die met een tip-in de winnende korf scoorde in de 19e mi nuut. Linkeroever kon niet meer scoren en de thuis- Deprez (Zele) mikt raak (Cabrita Zele-Linkeroever 68- 67). (wvc) ploeg hield de bal in eigen Locht 4-0, Moorthamer 13- rangen. 2, Van Hassel 0-2, Deprez Punten: Moens 0-2, Coene 6-14, Fransaer 7-2. 4-2, Van Damme 6-4, De BENO zal hi X'cld ;ren, lelijk, lano legal luive te kicede Nationale Inster - Okapi: 66-62 lis wij ons kunnen her- iren, heeft Okapi geen ;e beste souvenirs aan Waalse reisjes. In de ite plaats is er het vran- dit sjaals publiek, dat niets tiet aan Vlamingen. En tweede zijn er de 22 iidsrechters, die steeds leuw home-getint zijn, 2( 4; [neer zij in Zuid-België 45,4ef zijn. Nochtans liet 3,5,s veronderstellen dat 36,4pi in het verlies zou 3'9'fcn. Reeds na 6' sloeg 11%pi een kloof 6-11, diep- teze uit tot 16-29 aan de Ogenblik waarop Elias Minnebo 3 streepjes 2, 7,ter hun naam kregen. De zes volgende minuten waren een opeenvolging van missers. Alleen Schor- reel was enigszins zichzelf in de Waalse heksenketel. Okapi stapelde balverlies en missers op en Pepinster kon ietwat goedmaken van zijn achterstand aan de rust 28-37. In de aanvangsfaze van de tweede helft plaat ste Pepinster een 6-0 en zulks werd de Aalstenaars fataal. Met zijn reservema- terieel op het terrein kon Frans Verhulst geen weer stand bieden, aan de op rukkende Walen, die op de 5' voor de eerste maal de leiding overnamen 46-45. Een diskussie tussen de bank en de scheidsrechters leverde zowel Frans Ver hulst als Frans Van Dries- sche technische fouten op, omdat zij geen frans wilden verstaan. En als «clou» van de ganse historie kreeg Okapi keer op keer zijlijn in plaats van vrijworpen te nemen. Okapi nam 6 vrij worpen tegen 22 voor de Walen. Bij een 66-60 stand kwam daarbij nog een inci dent met de chrono, opge lost in Waals voordeel, en meteen slikte Okapi zijn eerste nederlaag op Waalse bodem. Skoorden voor BBC Oka pi: Van Keer 6, Van den Broeck 8, Elias 5, Schor- reel 16, Lievens 6, Van den Bosch 8 en Minnebo 13. AVH eerste maal een tienpun- tenkloof op het bord 65-55. Oelbrandt brak nog even uit, doch Ongenaet had onder tussen ook aanvallend zijn draai gevonden 70-55. De overwinning binnen schot, bevroor Schorreel vakkun dig de bal, ondanks de laat ste inspanning van De Key- ser, die met zijn pocket- 3, 4,— 6' Vde Nationale 3' 4-is - Hermes Sint-Niklaas: 79-71 Sa werd een ongenadige jd aan het Sportpark te jderleeuw. Precies zoals .een wedstrijd om de eer- L ^Plaats als inzet past. Bei- 80 nipioegen opteerden voor kt. H man-to-man. Dit scheen ling i kolfje naar de hand te van de Sint-Niklase dub- w(e meter Oelbrandt, die }ns f te stoppen was door 'kof Ongenaet. Met vier "lepjes achter zijn naam, natttdween de van Hellas Irgenomen pibot dan ook \alstg naar de bank. Rie Putte- n werd ingezet om Oel- Xalsfndt te stoppen, doch ook an yjleverde niet onmiddellijk I verwachte rezultaat op. dertussen had een schit- "inde Schorreel en een a twroetende Putteman de :endjre in hun voordeel ge- cht: 14-10. Ogenblik beteBrop Verdonck, verdedi- rlucqop Schorreel, vier fouten ede.e9 en meteen ook naar de tk verhuisde. Via Raman Sint-Niklaas terug iszij 14-14 en zelfs 21-22 Het verdere verloop 6 evenwichtig, vooral t N|r coach Cornelis, nu een 4e.iible timing toepaste op uivejbrandt zodat deze enigs- '9 6? wegdeemsterde. Via 3n e?PPens' nu verdedigend Oelbrandt en Schorreel ikte Denderleeuw op- ^.en marge 31-25, - Dffch De Keyser en Aerts, oerej na het eindsignaal, V|chten Sint-Niklase terug, statij tweede periode begon twee vrijworpen voor technische fout van de iderleeuwcoach tijdens rust bracht Hermes zelfs 1 punt 39-38. Na de op- p ontplofte Putteman als ware. In verdediging aide hij het van een fy- v.A.:fch-arme Oelbrandt en in aanval was met een 3 op Onstuitbaar. De stand evo- 20^^® naar 45-40, doch It een kollektieve inspan- _»g kwam Sint-Niklaas op- 20&UW terug 49-47. Vercruys- geruime tijd op de bank i. 2üMten, vond zijn beducht 35«andsschot en meteen I 5ijs Osiris op weg naar een I 3a°'e overwinning. 52-49 pm.|v'ifde fout voor Rie Putte- in, die heel wat verdien- |n meenam naar de kleed- :ern;jners. Vercruysse op zijn iitje zorgde voor 57-49 en BBiorreel bracht voor de II* AFDELING 20.30 uur (4.10): Okapi Aalst - Willebroek III* AFDELING A 17.15 uur: Hermes St. Niklaas - Quaregnon IV* AFDELING A 20.45 uur (4.10): Koekelare - Cabrita Zele 20.45 uur (4.10): Eeklose - Beveren 18.15 uur: Waasmunster - Wevelgem I* PROVINCIAAL VROUWEN 10.45 uur: Pfaff Beveren - White Star 14 uur: Haantjes - Lokeren II* PROVINCIAAL 11 uur: Robac - Laarne 10.30 uur: Robot Eine - Baasrode 19.30 uur (4.10): Melsele - Akron Ronse I* PROVINCIAAL MANNEN 17 uur: Haantjes - Were Di St-Niklaas 16 uur: Erpe Mere - Dendermonde 20.30 uur (4.10): Hemaco Dendermonde - Panters Baasrode II* PROVINCIAAL A 10.30 uur: Rubac Rupelmonde - Melle 19 uur: Lokeren - Melsele 18.30 uur: Cibo Zele - Bertino 16 uur: St. Niklase - Grembergen 11 uur: Hoger Op - Eenhoorn 15.30 uur: Scheldejeugd - Vlierzele II* PROVINCIAAL N 20 uur: The Tower Aalst - Hansbeke 19.30 uur (4.10): Evergem - Leeuwerik Lede III* PROVINCIAAL B 9.30 uur: Witte Sterren - Bolas Dendermonde 11 uur: Bavo Moerzeke - Sp Temse 18.30 uur: Erembodegem - The Donalds BBC Lokeren - St. Niklase: 86-93 Een derby tussen twee ploe gen die hun eerste overwin ning nastreven is zeker geen sinecure. De Klaaskens te gen 58% afwerkend waren merkelijk de beteren van de thuisploeg en tijdens de eer ste helft kwam vooral de snelheid van St. Niklase naar voor. Was het verschil tij dens die eerste periode be stendig een 13-tal punten dan verhoogden de bezoe kers de kloof tot 20 punten na 15 minuten in de tweede helft. Beide ploegen hadden toen aan een zeer hoog tem po gespeeld en de manver dediging van Lokeren scheen blijkbaar vol gaten te zitten. De laatste 5 minuten lieten de bezoekers iedereen een speelkans en zodoende kon Lokeren nog eervolle cij fers halen. Een pluim voor de jonge De Poorter die de man van de wedstrijd werd. De show werd evenwel ge stolen door voorzitter Bracke vanvan Lokeren die trainer Jan Van Hoeyweghen uit de zaal wilde laten zetten en meer klubleider blijkt te zijn dan voorzitter van de Provin ciale Kommissie. Na zijn uit sluiting vorige week bij Bata- vo is dit de tweede misstap die wij van hem niet ver wachten. Punten: SNBC: Sauviller Guy 13p, Van der Linden 16p, De Poorter 26p, Willaert 14p, De Cauwer 2p, D'Hondt 14 p. WEG A Het treffen tussen BBC Lokeren en Sint-Niklaas groeide uit tot een goed kijkstuk, (dm) ncwr De basketters van BBC Lokeren. (dm) BOLAS DENDERMONDE - BAVO GEYWA MOERZEKE 58-79 schot een 6 op 8 binnen- keilde. BBC Osiris: Vercruysse 18, Dherdt 11, Ceuppens 14, Schorreel 14, Putteman 14, Ongenaet 8. Hermes: De Keyser 19, Sau- wilier 6, Verdonck 2, Oel brandt 24, Raman 14, Aerts 4 en De Block 0. AVH Tissac Gentbrugge-Wasocub 96-60 Onder impuls van Colman, Ost, Claessens en Van Broeck namen de bezoekers een snelle start en aan de 11e minuut met 5-31 op het scorebord was alle spanning uit de wedstrijd en kon de bezoekende coach zijn wis selspelers ruim spelgelegen- heid geven. Rust 19-46. In de tweede helft kon de thuisploeg zich reeds heel wat beter aanpassen en K. Dupont die de eerste 20 mi nuten bijna alleen voor de korven moest zorgen kreeg nu meer steun van E. Du- pont, Cool en De Petter, zo dat men via tussenstanden van 31-56 aan de 7e, 43-67 aan de 14e minuut de neder laag kon beperken tot 58-79. Punten: BOLAS: Dhondt 4-0, E. Du- pont 2-12, Cool 0-9, K. Du- pont 11-8, De Petter 2-10. BAVO GEYWA: Ost 6-2, De Munck 0-2, Van Broeck 6-0, Claessens 5-2, Van Hautte 0- 4, De Graeve 0-2, Raem- donck 3-4, Colman 18-11, P. De Ruysscher 4-4, Dhaes 4-2. BENO Breydelboys-Rubac Rupelmonde 83-69 if &T 2 Ih Een op balbezit Rubac wil de de stunt van het voorbije seizoen overdoen om Berti- ne in eigen vesting te ver slaan. Langs Becquet-Ver- schooren kwamen de weini ge shotkansen los en via 16- 10 slaagden de Rubac-man- nen erin om met statisch vertoon de thuisploeg in slaap te wiegen. Enkel De Beleyr bleef op zijn normaal peil verder spelen en na een 27-27 stand kon de bezoe kende ploeg warempel voor sprong nemen. Bertino vol hardde in de boosheid zodat halfweg een schamele 31-35 stand hun prestatie onder lijnde. De tweede helft kwam een driepunter van D'Hooghe toch licht op de wedstrijd brengen 48-43 en waar De Beleyr nog voor een 3 op 3 kon zorgen was de Rubac- rekening snel gemaakt. Be- cquet nochtans een af- standsschutter, liet ploeg maat Verschooren in de steek zodat Bertine van 48- 47 naar 65-47 kon uitlopen. Een late reaktie van Rubac kwam er niet meer daar een gebrek aan mankracht een raakmikkende Thiron niet meer kon stuiten. Verdiende zege van Berti ne tegen een nochtans zeer zwak Rubac dat waarschijn lijk de grote kandidaat afda ler wordt. Punten: Bertine: Van Steelandt 0-0, Thiron 0-12, De Boeck 0-0, D'Hooghe 2-11, Van Damme 6-6, Pauwels 6-0, De Beleyr 9-16, Persiau 8-0, Rubac: De Keersmaeker 10- 5, Verlent 0-0, Poppe 0-0, Verbeke 4-0, Becquet 10-8, Verschooren 11-21. WEGA Wasocub scheen zijn legendarische vechtlust in de kleedkamers te heb ben gelaten want enkel tijdens de eerste vijftien minuten was er spanning in de wedstrijd. Er waren weliswaar verzachtende omstandigheden als men denkt dat topschutter Jan Van Bossche gans de week in bed lag en dat ook Windey in een totale off-day verkeerde. De thuisploeg liep via 14-13 uit tot 27-21 en toen stok te het raderwerk van Wa socub volledig. Coppens in rebound en de aalvlug- ge De Meyer zetten Tis sac bij de rust reeds op rozen 41-27. Ook tijdens de tweede helft kwam Wasocub nooit in de match. Windey bleef krasselen en enkel De Geest-Gerlo akteerden op hun normaal peil. Bij Tissac daarentegen bleek De Meyer (ex-Elite) los gebroken en lukte alles wat hem onder handen viel. Zodoende kreeg Wa socub een al te zware pil te slikken. Coach Van Hecke toonde zich trou wens helemaal niet te vreden met de geleverde prestatie van zijn discipe len. Ook de 1ste klasse scheidsrechter De Wach ter moest het ontgelden. Deze referee verkeerde blijkbaar ook in een off day of was het maar om dat het hier slechts een match in vierde nationale betrof? Punten: Wasocub: Gerlo 6-8, Wa terschoot 0-5, De Geest 14-14, Van den Bossche 4-2, Windey 3-0, Colman 0-4. Tissac: Coppens 7-16, De Meyer 15-26, De Mulder 4-1, De Bolster 4-4, De Clercq 3-2, De Man 2-4. WEGA Were Di - Robot Eine: 71-72 Met razend snelle quick breaks schoot Were Di uit de krammen en onmiddellijk stond een 12-6 stand op het bord. Bleken Aerts - Swolfs tijdens de aanvangsminuten bij de pinken dan was het Temmerman die voor Eine toch kon tegenscoren en zijn ploeg op 25-18 brengen. De thuisploeg bleef verder het spel maken en onder impuls van een steengoede Bon- naerens bleef het verschil 29-22 na 15 minuten. Een quick-break van Verbraeken werd door de scheidsrechter echter verkeerd beoordeeld en hier kwam het cruciale moment uit de eerste helft. Het doelpunt werd geannu leerd en meteen schoot Eine een 5 op 5 in de Were di netten. De thuisploeg bleek zo aangeslagen dat halfweg een 31-40 score geenszins ;de werkelijke verhouding van beide ploegen weergaf. Were di dat op achtervolgen aangewezen was kwam kol- lektief ook goed uit de verf. Bonnaerens bleef een ge vaarlijk heerschap voor Eine en de ingekomen De Brant kon met een 3 op 4 de stand in evenwicht brengen na 15 minuten 63-63. In een span nend eind haalde Eine ten slotte 71-72 cijfers en toen 20 seconden voor het einde Were di balbezit had en op weg was naar de winnende korf kwam de genadeslag Na een balverlies schoot Swolfs onbehendig naar de bezoekende korf en meteen waren alle winstkansen ver vlogen. Met vier uitwedstrij den voor de boeg wordt het een harde eerste ronde voor Were di dat nog steeds naar de goede draai zoekt. Punten: Were di: Aerts 6-4, Bonnaerens 11-12, De Brant 4-6, Swolfs 6-0, Verbraeken 0-6, De Pauw 4-4, Verbeke 0- 8. Eine: Temmerman 16-7, Si- moens 12-6, Van Steenbrug- ge 6-6, Hu beau 4-6, Dobbe- laere 2-4, De Ruyck 0-2, De Smet R. 0-1. WEGA PANTERS BAASRODE BAVI GENT 71-60 .A.: v.A. Eenhoorn Bazel-Batavo 80-90 Dat Bazel na zijn neder laag tegen Scheldejeugd geen tweede maal wilde ver liezen was overduidelijk. Maar tegen Batavo wellicht samen met datzelfde Schel dejeugd de beste ploeg uit de reeks was dit wellicht on mogelijk. Zoals vorige week bleek Muller (ex-Falco) met zijn twee meter een te grote hinderpaal voor Bazel. Bij de rust was reeds een kloof van 34-46 gemaakt en zowel Cal- lebaut-Goethals als de ande re Batavo-spelers vertoon den een routine waaruit bleek dat de titelambities ge grond zijn. Van Renterghem kon met de hulp van Smet wel een knappe tweede helft voor het voetlicht brengen en ook Van Broeckhoven bleek een meevaller maar dit was onvoldoende om de Gentenaars van hun derde zege te houden. Punten: Bazel: Borggraaf 2, Van Broeckhoven 14, Smet 12, Toté 10, Van Renterghem 21, Willems 8, Pieters 13. Batavo: Callebaut 20, Muller 31, Goetha|s 20, Meerschaut 12, Van de Putte 5, Cooman 2. WEGA Melle - Scheldejeugd: 68-112 Voor de derde keer dit sei zoen is Scheldejeugd erin geslaagd een globaal meer dan goede prestatie weg te geven. Nu ging het tegen Melle, nochtans een home- ploeg bij uitstek. Van bij de start ging Scheldejeugd over tot een press en na een 0-9 stand waren de Gentenaars reeds gewogen en te licht bevonden. De score evo lueerde inderdaad van 2-16 naar 37-47 rustcijfers en toen bleek reeds dat de thuisploeg zich had overtrof fen. De Scheepsbouwers hadden echter hun beste pij len nog op hun boog. Kris De Pauw, het is haast een wekelijks refrein, orkestreer de zijn ploeg weer meesterlijk en ook Gosselin bleek zijn beste vleugeladju dant. Melle naderde nog eenmaal tot 55-60 maar moest toen de wet van de sterkste ondergaan. In een subliem laatste kwartier speelde Scheldejeugd inder daad de thuisploeg van het veld en lang voor tijd kon Ivo De Pauw de derde century- score op het bord prikken. Meteen klimmen de Temse- spelers in de leiderszetel van de rangschikking, leiding die zij waarschijnlijk tot op de laatste wedstrijd zullen be houden. Punten: Temse: De Pauw Kris 34 p, Gosselin 20p, Muys 5p, Aertgeerts 14p, Waltens Op, Van Lombergen 10p. Melle: Van den Eeckhoudt 4p, Baert 18p, Derocker 6p, Issele 2p, Van de Sompel 2p, Van de Sijpt R. 2p, Van de Sijpt D. 8p, Van de Sijpt Y. 26p. WEGA Coach Jef Piron had geen goed oog in het bezoekende trio Van der Haegen, Ver- nimmen, De Caestecker en hij opteerde voor een kombi- natieverdediging met De Beule of Van den Broeck, Stevens, Dierickx respectie velijk als bewakers van de Bavi aanvallers. Over het verloop van de 40 minuten heeft dit rendement opgele verd, want de bezoekers vonden nooit de goede draai in de aanval. Langs Dierick en Moens liep de thuisploeg uit tot 9-4 en als Colpin en De Beule hun duit in het zakje deden had Panters aan de 16e minuut een 27-14 voorsprong. Aan de 18e minuut bij 31-20 ver loor het even de concentra tie, waardoor de bezoekers langs De Martelaere terug kwamen tot 31-28. De thuisploeg moest het doen zonder de zieke Ver- meersch, maar het ontdekte in de tweede helft Guido Verstappen, die zich als de beste Pantersaanvaller ont bolsterde, zodat na 3 minu ten er opnieuw 41-34 op het bord stond. De volgende mi nuten kreeg de thuisploeg het toch nog moeilijk want na 10 minuten stonden de Gentenaars opnieuw langs zij 49-48. Op dat moment toonde Willy Van den Broeck, dat hij nog niets van zijn mogelijkheden heeft in geboet en hij scoorde* de korven die voor de definitie ve kloof zorgden. 65-50 aan de 15e minuut. De thuis ploeg demonstreerde toen genoeg maturiteit om de bal in eigen rangen te houden en de zege veilig te stellen. Punten: Dierick 5-2, De Beu le 4-0, G. Verstappen 0-16, Colpin 14-4, G. Moens 6-6, Van den Broeck 0-12, Ste vens 2-0. BENO V rou wenbasket Betere tweede helft Panters Baasr. Melle In de eerste helft onder ging de jonge thuisploeg de invloed van de reputatie van Melle, dat onder impuls van de Timmerman's een sterke partij vormde. De afwerking bleef dan ook onder de maat en aan de rust was er geen sprake van evenwicht meer (9-38), alleen Veerle De Boeck had voor wat tegen- OAwicht n(*7nrru1 n*».thn»Q- pioey werd in de laatste time zichzelf en voelde dat het wel wat kon tegendoen en het ging beter samenspelen, zodat met hun kollektieve in zet ze er in lukten om de laatste 20 minuten een even wichtige wedstrijd te spelen. Punten: Veerle De Boeck 6-10, Donate Cathry 0-2, Ca- rine Verheyen 2-0, Maria Spitael 1-5, Myriam De Schutter 0-2, Kindermans 0- 2, Uyttersprot 0-2.

De Voorpost | 1980 | | pagina 27