En schoppen maar De klauwden Nationale voetbalkompetitie ZWAKKE PRESTATIE VERLENGSTUK VAN ZWAKKE SCHEIDSRECHTERIJ met& v. 32 - 3.10.1980 - De Voorpost Winterslag-SC Lokeren 2-0 het evenwel anders en Indien het gezegde uit de toneelwereld ook van floot voor de tackle van toepassing is in de voetballerij, dan staat SC Lokeren de Lokerse libero een er erg goed voor in Moskou. In het toneel staat een heuse strafschop. Berger slechte algemene repetitie immers borg voor een kweet zich met een goed goede première. De generale repetitie van Lokeren geplaatst schot van deze op Winterslag was gewoon barslecht. taak (1-0). Voor Lokeren Weliswaar zonder Larsen en Lubanski, maar toch was dit het sein om er nog beschikkend over voldoende kwaliteit in de steviger tegenaan te ploeg heeft Lokeren zaterdagavond aan de Genkse gaan. Van Cauter was Noordlaan nooit kunnen overtuigen. De harde aan- van het centrum naar de pak van de Limburgers en de in vraag gestelde flank verhuisd, terwijl leiding van Delsemme zorgden voor de rest. Ook ook Gudjohnsen en Lato Lokeren liet zich niet onbetuigd in deze ordinaire wisselden. Het was even- schoppartij en kreeg als rekening twee gele kaarten wel boter aan de galg aangeboden. Een wilskrachtiger en vooral zegedrifti- want ook in de tweede ger Winterslag kon uiteindelijk het meest aanspraak periode kreeg De Bree maken op de twee punten, al zou voor zulke wed- geen enkel gevaarlijk Lo- strijden best geen punten toegekend worden. kers schot te verwerken. Lubanski die woens- eerst de volle negentig ontsnapte dagavond in Polen als minuten speelde had nnL H ongewild afscheidsge- vooraan pech bi] he. ui,- "le wSr»» voorafgaandelijke vooraan pech bij het uit- schenk nog een trap op voeren van zijn maneu- een de voet had meegekre- vers. Zijn twee vleugelad- gen, kon zaterdagavond judanten en Gudjohnsen niet worden opgesteld, waren evenmin gevaar- duwfout na een kopduel. Zijn natrappen was goed voor geel, al had die naar onze mening minstens een roze schijn. Theunis legde 10 minuten voor tijd de eindcijfers vast met een grondscherend schot (2-0). Toen met dit doelpunt ook nog de spanning om trent de uitslag verdween was het voor de meeste mensen nog slechts een aftellen tot de laatste van de negentig minuten du rende schop- en duwpar- tij op het elektronisch bord verscheen. De ploegen: KFC Winterslag: De Bree, Houben, Billen, Van Les sen, Lambrichts, Thijs, Theunis, Weiss, Berger, Denier, Davids. SC Lokeren: Hoogen- boom, Verbruggen, In- gels, Somers, De Schrij ver, Mommens, Snel- ders, Verheyen, Lato, Gudjohnsen, Van Cauter. Vervangingen: 67' Thijs door Denier 87' Berger door Baia- monte Doelpunten Berger 1-0 Theunis 2-0 Gele kaarten: Mommens en Gudjohnsen Scheidsrechter: Delsemme Toeschouwers: 9.000 Robert COREMANS Monsieur Delsemme wou een propere match aan de Noordlaan Sporting Lokeren werd meteen Je das omgedaan Ook Preben Larsen die met Denemarken in Joe goslavië aan de slag was, liep er voor de Waaslan- ders niet bij. Hierin evenwel een ex cuus zoeken voor de ne derlaag aan de Genkse mijn wilden de Lokerse verantwoordelijken na af- lijk. Beveren - Anderlecht 4-1 loop niet doen. Lokeren en tikte in. Konsternatie liep inspiratieloos te in het stadion toen Del- voetballen en speelde te semme het doelpunt an- lang zonder overtuiging, nuleerde op aangeven Net voor rust lag dan het keerpunt in de arbi trage zoals later zou blij ken. Flankverdediger Houben was mee opge rukt en speelde Berger aan. Deze miste de inter-mm X1 ceptie, maar de gevolgde Davids kon nog bij de ba; Pas nadat Winterslag op voorsprong was geko men, bewezen de Waas- landers dat ook zij kun nen aanvallen, maar stuitten toen op een flink dat zij zelfs met voorwer- kollektief verdedigen van pen in de richting van de van de grensrechter. Hij had voorafgaandelijk bui- Freethiel, zate,dagavond. I pe. Ber9er ges'Q- Tegen Waterschei en Lokeren vergrijsde Beveren tot naleerd. Dit wekte b.j het een vage schimp een matjge meeloper. 0p het Hat Z|f on9enoegen thuisfront werd Club Brugge een pandoering be- nat 711 70ltc mot \/r»r\riA#or_ zorgd met een uitgelaten vreugdedans tot gevolg. Een schrille tegenstelling die afgelopen zaterdaga- aoo'de zondebok vontj een bisnummer kreeg. De leidersploeg uit het 9 1 n" Astridpark stond op het Freethiel voor het eerst dit Zondebok seizoen op achterstand. Meer nog de Brusselaars werd poeslief werden met eigen wapens onherroepelijk wegge- De verhitte gemoede- blik.Semd: Geelblauw vertoonde zo n fysieke krach, Zo was er in de 24ste ren stelden de Waalse re- r°",ln?' '"2et «Ifs «n «rg ge alenteerd minuut een kopstoot van feree blijkbaar niet gerust fn«erlech, "I" gevreesde totaalvoetbalstijl er Theunis, die als een spet- en zijn bedoeling was tegen kon opwerpen. Het Mc-concept verwaterd, ter tegen de deklat sloeg, meteen duidelijk. Over- 2el,s ln een «en,asieloos wegtrapspel zoals straat- de mijnjongens Het feitenmateriaal van deze wedstrijd beperkte zich zowel in de eerste als in de tweede helft tot en kele schaarse momenten De rebound werd door tredingen van de thuis- Davids in de mist getrapt, ploeg werden oogluikend bengels durven plegen. De «oude» driehoek Van Moer, Janssens en Schönberger spotte zelfs met die Davids was enkele minu- toëgSstaan ie^ gelijk we'd Boborduurd. Het is 3-0. De Beveren-spelers voelen aan dat de winst binnen is. Anderlecht-keeper Munaron loopt er beteuterd I (Beveren-Anderlecht 4-1). (pm) ten later wel gevaarlijk. aardige feiten van de be- De meesterlijke pirouet; nokvol Waas stadium merrie. Een voorzet van de zoekers wel werden be- tes en combinaties die de zonder de gekwetste Pe- - Duitser Berger werd door straft. Het orgelpunt van drie musketiers uit hun ruzovic en zijn Deen Ben de Winterslag-aanvaller zijn zwakke verrichting sloffen toverden deed de ny Nielsen. De Waaslan- met het hoofd gelift, gaf hij echter weg 19 mi- paarswitte profs onbe- ders moesten de diens- Hoogenboom was op dat nuten na de hervatting, grijpelijk hollen als furies ten missen van Erwin Al- moment een verslagen Van Lessen, op de vrije zonder meester. Ander- bert, die op training een doelman, maar het leder toer, was tot in het Loker- lecht viel uit de boot. Ivic open wonde aan het suisde over de dwars- se strafschopgebied bleef pal. Hoelang echter scheenbeen had opgelo- ligger. doorgedrongen. Daar nog? De «leeuwen» van pen in een brutaal con- Van Lokerse zijde no- riep zijn taakgenoot De Freethiel klauwden terug tact met Pfaff. Wilfried teerden we geen enkele Schrijver de ex-Lokeraar ijzersterk. Cluytens en Van Moer verscheen wel uitgespeelde doelkans tij- een halt toe, die door ie- Janssens och, liever op het appel. Zijn eerste der rechtgeaard toe- geen namen stelde Goet- officieel optreden op het schouwer als volledig hals - Pauwels achteraf Freethiel in geelblauwe reglementair werd be- deden de restl shirt bezorgde Coeck en stempeld. Delsemme zag Anderlecht betrad een co een ware avond- dens die eerste periode. Toch wel een illustratie van de Lokerse zwakte. Van Cauter, die voor het De nederlaag op Winterslag lag vorige zaterdag als een steen op de maag van de Lokerse verantwoordelijken. Tijdens het napraatje met de pers in de verouderde catacombe aan de Genkse Noordlaan stonden twee thema's cen traal. Enerzijds was men wel bereid de hand in eigen boezem te steken omwille van de zwakke prestatie, anderzijds werd het optreden van scheidsrechter Delsemme fel bekritiseerd. Bij Lokeren herinnert men zich ook nog de betwiste spelleider van verleden jaar op Berin gen. Daar las hij Preben Larsen nog vóór de wedstrijd de levieten. Een ongewone zaak in de scheidsrechterij dat men voor de aanvang één bepaald persoon viseert bij de algemene richt lijnen die worden gegeven bij het keuren der studs en het controleren van de identiteit der spelers. In Lokerse kringen sprak men toen van een regelrechte provocatie ten opzichte van hun Deense sterspeler. Dit keer was Preben op de internationale toer en er dus op Winterslag niet bij. De kritiek op de spelleiding was er echter zeer zeker niet minder om. Vice-Voorzitter Keppens was het eerst beschik baar voor kommentaar. Hij leek uiterlijk het meest verbolgen en was ook het scherpst in zijn uitlatingen. - «Bij dergelijk trappen is voet ballen gewoon niet meer mogelijk. Al voetbal lend kun je hier niets komen doen. Wij houden er daarenboven nog twee gele kaarten aan over, terwijl zij geen enkele. Wat ik ook nog nooit heb geweten is het feit dat een scheidsrechter zich tijdens de rust bij enke le ploegverantwoordelijken gaat verontschuldi gen voor het afkeuren van een buitenspeldoel- punt. Het klimaat was trouwens totaal omge slagen na de rust. Hij floot volledig pro Winter slag met als toppunt het strafschopgeval. De Schrijver speelt zuiver de bal, maar Delsemme vond het nodig om een compensatiepenalty te blazer. Zoiets kan echt niet meer door de beugel.» Ook Aloys De Rijcker beschreef het toekennen van de penalty als de reinste com pensatie. Nadat men bemerkt had dat Delsem me tijdens de rust uit zijn kleedkamer was gekomen en zich was gaan verontschuldigen bij de Winterslagmensen heeft men de eigen spelers nog verwittigd. Het mocht evenwel niet baten. Lokerens manager was echter ook hele maal niet tevreden over de sportieve prestaties van zijn ploeg. «We hebben zeker niet goed gespeeld en kunnen rustig stellen dat Winter slag zelfs de meeste doelkansen creëerde. Zij waren trouwens ook veel agressiever op de bal. De gemaakte fouten werden dan wel niet op de juiste manier beoordeeld. Er is duidelijk geme ten met twee maten en twee gewichten. In het feit dat wij Larsen en Lubanski moesten missen willen we geen verontschuldiging zoeken. De oorzaken dienen elders gezocht.» Het was de eerste keer dit seizoen dat trainer Haesaert openlijk kritiek uitte op de wedstrijd leiding. Het was hem dit keer nog eens te machtig geworden. «Wij hebben geen goede wedstrijd gespeeld, maar wat de scheidsrech ter er van maakte trok helemaal op niets. Voor de wedstrijd verwittigd hij nog dat ieder achter natrappen geel of zelfs rood zou worden. Tij dens de wedstrijd zelf was hij dat blijkbaar allemaal vergeten. En dan die strafschop. Dat is gewoonweg schandalig. De Schrijver gaat zui ver naar de bal en Van Lessen laat zich dan doodgewoon vallen. Toch fluit hij. Er valt trou wens in dergelijk klimaat van achteraan-ge- trapt-te-worden niet te voetballen. Bij iedere balcontrole begin je dan te vrezen voor aansla gen. De schuld hiervan wil ik trouwens nog niet volledig aan Winterslag toeschrijven. Daarvoor was de scheidsrechter te zwak en te partijdig. Het enige positieve dat ik te melden heb is dat er gelukkiglijk geen ernstige kwetsuren zijn bijgekomen en dat is interessant met het oog op woensdag». RAZEND SNEL Anderlecht pakte van meetaf geweldig uit maar kon niet verhinderen dat Beveren rustig opge bouwde, sierlijke patro nen op het grasperk cap- rioleerde onder impuls van «meesters» Van Moer en Schönberger. De vlam sloeg meteen in Freethiel. Anderlecht creëerde toen de beste kansen maar Ronny Martens, doublure voor Benny Nielsen en Franky Vercauteren kon den ze niet benutten. In de 23* minuut verleng de Cluytens een combi natie met Heinz van Ger- manenland tot bij een mee opgerukte Jaspers. Eddy bereikte Van Moer die door blonde Broos in het «kot» tegen de gras mat werd gebonjourd. Strafschop! De Cubber knalde vanop de witte stip tegen de dwarsligger en tot over maat van ramp werd het succesvol schot van Schoxnberger door een goed leidende ref Peeters geannuleerd wegens bui tenspel van een aange slagen De Cubber. Hon derd twintig seconden la ter gebeurde het dan toch. Mark Baecke in reu ze konditie slalomde van- op de eigen speelhelft voorbij iedereen en be reikte Jean Janssens. Op de vooravond van zijn zesendertigste zette' de Jean Freethiel in lichter laaie. (1-0. IVIC-SOLDATEN HIJGDEN Niemand had voor de af trap wellicht zo'n vertoon verwacht. Het talentrijke Anderlecht werd bij wijle van het kastje naar de muur verwezen. Routi niers als Haan en Coeck verloren er zelfs het noorden bij en vergrepen zich aan een paar pisnij dige tackles. De Iviccom- pagnie hijgde onder het Goethalsgedreun. Aan het halfuur moest Beveren wel een zware opdoffer doorslikken. Buyl diende het veld te verlaten met een liesbles sure. Weihrauch schoof naar achter en Baecke werd cipier van opportu nist Brylle Larsen. De ma nier waarop Mare zijn op dracht voltooide was ver bluffend. De ingehaalde Peter Creve verblufte eveneens vriend en tegenstander. De blonde kustjongen drukte zijn stempel op het verdere verloop. Drie minuten voor de koffie wierp hij pijlsnel tot bij Cluytens die ondanks het truitje- trek van zijn schaduw Jaspers doelman Muna ron minitieus lobde. (2-0) Het orgelpunt van een grandiose eerste speel helft. COUNTERS De tweede speelhelft was er duidelijk een van min dere kwaliteit. De euforie werd des te groter. Ivic had er Verel ingehaald voor Martens maar veel pret heeft de trouwe paarswitte aanhang niet beleefd aan het Turkse hokus pokus. Beveren kroop terug in zijn schelp en aasde op de counter. Anderlecht dreigde maar om echt gevaarlijk te zijn hield het teveel spelers achteraan. Kenneth Bryl le stond toen eenzaam in de woestijn te prediken. Om de Deen in schietpo sitie te brengen werd te veel in het wildeweg ge trapt. Het middenveld werd hierbij vergeten. Achteraan hielden Garot en Baecke voet bij stuk zoals dat van hen ver wacht werd. In het vijfde kwartier dik te Beveren zijn voor sprong nog twee keer aan. In de 60* minuut lifte Creve de bal tot bij loco motief Cluytens die er geen gras liet overgroei en. (3-0). Van Moer verliet daarop nog maar eens vroegtij dig de arena. Een dank baar publiek gaf de Lim burgse Waaslander een staande ovatie mee. De dobbels waren toen ge gooid. Maar het hoog feest geraakte niet op. Nauwelijks vijf minuten later mocht Peter Creve weer hij zijn num mertje op links nogmaals overdoen op voorzet van een behendige Schön berger. Deze keer bedien de Westvlaamse scholier loepzuiver gouwe Jean die binnenkopte. (4-0). Haast ongelooflijk! De paarswitten lieten de armen echter niet han gen en bleven doorbo ren. Eén keer met ver diend succes. De inge- sim brachte Rombouts fa zeven minuten voor doelman Pfaff met e?u vluchtschot verschalk^^®' If"1) ïrpen De man achter de Be%ale h rense tapkraan kon at «Zijn» werk beginnen..1 De ploegen: L SK BEVEREN: Pfaff, Jaspers, G Buyl, Baecke, De Cubbl Schönberger, Van Mol Weihrauch, Cluyte( Janssens. ANDERLECHT: Munaron, Jaspi Broos, Dusbaba, Groote, Vercauteren, sen, Martens, Ha Coec!:, Brylle. Doelpunten: 25'Janssens 41': Cluytens 62': Janssens 66': Cluytens 83': Rombouts Vervangingen: 29' Creve i.p.v. Buyl 46' Verel i.p.v. Martens 63' Schoofs i.p.v. Moer 63' Rombouts Jaspers Scheidsrechter: de Peeters Toeschouwers: 16.000 Luk Van BI Heinz Schönberger was weer in een begenadigde dag en speelde hel fiere Anderlecht i| het kastje naar de muur. (Beveren-Anderlecht 4-1). (pm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 32