hofstadegijzegem VIJFTIG JAAR HEILIG-HARTPAROCHIE V. Fouquaert: Ik vergeet de werkmensniet OVERGANG BIJ SCOUTS HOFSTADE SOCIAAL GIJZEGEM SOCIAAL GIJZEGEM KULTUREEL Kerk dringend aan herstelling toe HOFSTADE KULTUREEL 8 - 3.10.1980 - De Voorpost Op die manier kan eigenlijk de gehele uiteenzetting samen gevat worden die de Heer Valère Fouquaert hield op vrijdag 27 september 1980 in het Volkshuis te Hofstade onder het thema: Hoe ik als kristenmens een overtuigd socialist kan zijn. Doordat het tot kort voor de vergadering onzeker bleef of deze al dan niet zou doorgaan, was de opkomst minder groot dan verhoopt, maar men is beter met dertig aandach tige toehoorders dan met honderd slapers. Het lag niet in de bedoeling van de Heer Fouquaert om herrie te schoppen of om schandaal te verwekken. Evenmin heeft hij iemand willen uitdagen. De avond is dan ook geen politieke mee ting geweest met kiespropa- ganda. V. Fouquaert is niet de enige die uitgetreden is als priester en die de weg naar het socialisme is opge gaan. Walter Ceuppens stap te uit de wereld van de theo logische vrijgezellen om over te gaan naar de militan te rangen van de kommunis- tische partij. Flor Fisher, een andere uitgetreden priester, werkzaam in Elcker-lck te Antwerpen verklaarde zich onomwonden voorstander van het socialisme. Toen. in de jaren 1953-1955 in de om geving van Parijs talrijke priesters met de zegen van kardinaal Suhard de pries- tertoog aflegden, de overall aantrokken om te werken in de fabriek, lieten velen on der hen zich aansluiten bij de C.G.T. of de F.O. (Centrale Generale des Travailleurs, kommunistische vakbond en Forces Ouvrières, de sterk links opgestelde socialisti sche vakbond). Vandaag de dag, aldus spre ker, gaan steeds meer kriste nen aansluiting zoeken bij het socialisme. Getuige daarvan de groei en de bloei van de beweging «Kristenen voor het socialisme», die én kristendom én socialisme belijdt. Er bestaat een kern van kristenen voor het socia lisme waarvan de leden alle maal priester studenten zijn. In Aalst bestaat reeds een vijftal kernen voor kristenen in het socialisme. Katholie ken van traditioneien huize, zegt, V. Fouquaert, zouden hun hart vasthouden als ze zouden vernemen wie er al lemaal bij deze kernen is aangesloten. Logische weg Na deze korte inleidende be schouwingen om zijn onder werp te situeren, werd de weg geschetst die werd af gelegd vooraleer aansluiting werd gezocht bij het socialis me. Eerst diende nog een andere vraag te worden beantwoord door spreker: wie ben ik eigenlijk? Om de ze vraag te beantwoorden moest er worden terugge grepen naar wat genoemd werd, de voorgeschiedenis. De heer Fouquaert is iemand geweest die altijd heeft na gedacht, reeds van in zijn kinderjaren. Hij noemde zichzelf een echte vraag staart. Tientallen keren vroeg hij, waarom dit, waar om dat? Zijn ouders en fami lieleden kregen het zelfs van op de zenuwen. Hij was een stille en teruggetrokken den ker over feiten en gebeurte nissen uit de omgeving om ze te ontleden. Het nadenken is voor hem steeds zeer be langrijk geweest. Om dit aan te tonen werd een stukje voorgelezen uit het dag boek: «mens zijn is voortdu rend evolueren. Een mens die niet voortdurend evo lueert is een levend lijk. Er is geen leven zonder evolutie, en omgekeerd is er geen evolutie zonder leven. Een machine kan niet evo lueren. Er is slechts evolutie onder invloed van de mens en door omvorming van bui ten af. Menselijke evolutie echter, gebeurt van binnen uit door nadenken. Wordt het denken lamgelegd, dan wordt meteen de evolutie lamgelegd. Het nadenken wordt nu echter omgebogen tot het aanvaarden van wat anderen (de kerk, de partij...) voordenken. Aldus wordt de mens een werktuig in dienst van een systeem. Descartes zei: je pense, done je suis, omgekeerd, ik denk niet dus ben ik niet. Een denkende mens is gevaarlijk voor het establishement want dan wordt hij andersdenkend.» Milieu Een tweede belangrijk ele ment uit de voorgeschiede nis, is het feit dat V. Fou quaert afkomstig is uit een arbeidersmidden. Door deze afkomst die hij nooit zal ver loochenen werd hij sterk ge karakteriseerd. Rond de leef tijd van zes jaar was zijn Volkshuis Schuttersmaatschappij Volkshuis. In vervanging van de tweede zaterdag. Grote kermisschieting op donderdag 16 oktober 1980 1500 frank gratis plus verrassingen. Berekend op 42 schutters. Inleg 110, terug 100. Begin 19 uur. Einde 23 uur. Bal Het bal van Minister Mare Galle heeft plaats op zaterdag 11 oktober 1980 in de Keizershallen. De SP afdeling Hofstade zal in grote getalle aanwezig zijn. Kaarten te bekomen bij Eddy Dierickx, Hof te Wachenstraat 2 te 9308 Hofstade (tel.: 70I0866). SW Vanaf september is de SW hobbyclub opnieuw begonnen met haar aktiviteiten, elke eerste en derde woensdag van de maand vanaf 14 uur in het Volkshuis. Pallieter Nu de vakantie voorbij is zijn de openingsuren de volgende jeugdclub (meer dan 16 jaar) woensdag, vrijdag- en zater dag vanaf 19 uur. Zondag vanaf 16 uur. Hobbyclubs (meer dan 16 jaar); woensdag, vrijdag en zaterdag van 19 tot 21 uur 30 en zondag van 16 tot 21.30 uur. T-Dansant Op zaterdag 11 oktober 1980 ten voordele van FC The Ladies en Kickersclub 't Schuurken. Met Taltons drive in show. In zaal welkom. Hoogstraat 70, Hofstade. Begin om 20 uur. Inkom 60 F, voorverkoop: 50 frank. Blekte kermis Donderdag 16 oktober, kermisschieting op liggende wip, begin om 19 uur in Volkshuis. Vrijdag, belotting om 19 uur, 1000 frank vooruit plus inleg. Zaterdag om 19 uur, opening kermis, om 22 uur, verkiezing van Miss en Mr. Blekte. Zondag om 20 uur, volksbal in zaal de Rode Roos. Maandag om 14 uur, koffietafel voor de vrouwen en om 19 uur breughelfeesten, eveneens in café Volkshuis. vader huisbewaarder van een fabriek waar elke dag de bestofte arbeiders met zwar te gezichten de fabrieks- poort uitkwamen. Dit maak te een sterke indruk op de heer Fouquaert en hij be wonderde de mensen die zo hard werkten dat ze er zwart van werden. Zelfs maakte hij zich als kleine jongen eens zo zwart om te zijn zoals de arbeiders. Deze verbonden heid met de klasse der arbei ders is teeds blijven voort leven. Toen hij bij priesterwijding een boek kreeg aangeboden liet hij er als opdracht in schrijven: vergeet de werk nemers niet. In het seminarie, terwijl de studiemakkers gingen wan delen in de vrije natuur in de buitengemeenten ging Val ère in de barakkenwijk van Gent bij pater De Ruyck kar weitjes onknappen rond de Afriklaan, wat men toen een rode burcht noemde. Zo vlug mogelijk speelde hij zijn zwarte priestertoog uit om in een overall te kruipen en om zo van priesterstudent in klusjesman te veranderen. In die zelfde periode werd een belangrijke ervaring opge daan in de evolutie naar het socialisme. Op een vakantie dag werd er met de trein naar huis gereden, nog on wennig in de nieuwe zwarte kleding. Drie reizigers in het zelfde coupé zochten een an dere plaats op omdat ze zich niet meer op hun gemak voelden. Deze gebeurtenis deed V. Fouquaert naden ken, en hij besloot dat dit zwart kleed een afgrond schiep tussen hem en de gewone man. Het priester kleed sneed hem af. Als de Kerk dit kleed doet dragen, aldus de verdere redenering, dan vervreemdt zij zich be wust of onbewust van de man in de straat. In die pe riode, de jaren rond 1952, ontstond toen in Frankrijk het experiment van de pries ter-arbeider. Men legde het priesterkleed af om aan de lopende band te gaan staan Zo werd spreker een vurig voorstander van de bur- gerkledij van de priester. Men hield hem voor gek maar in 1963 kwam deze kle dij in gebruik. Veel te laat volgens hem want de kloof was ondertussen onover brugbaar geworden. Zelf een romeinse boord en een kruisje is nog te veel want klasseert de priester tussen de gegoede burgerij en tus sen de rijken, en dat was voor V. Fouquaert de groot ste doorn in het oog. In de cursus over gezinsweten- Tennis Op zaterdag 11 oktober 1980 vanaf 9 uur: Tennistornoo «Tennisclub Gijzegem» tegen «Tennisclub Generale Bank maatschappij». In het sport- en recreatiecentrum. Pensioenen Op 10 oktober 1980 herneemt de Culturele Centrale afdelinj Gijzegem haar aktiviteiten met een voorlichtingsvergade ring over de pensioenwetgeving, in café Royal (Duivenlo kaal), Stationstraat 100, Gijzegem. Gastspreker is Luc De meyere. Begin om 20 uur. Dienstcentrum Spreekdagen van burgemeester en schepenen. Schepen D< Maght. Op dinsdag 28 oktober 1980 van 18.30 u. tot 19.30 u Valère Fouquaert en Gustaaf Everaert. (Per) schappen die hij volgt te Brussel, is er ook een leer gang sociologie over kle- dingsgedrag. De stelling van de professor was dat de mensen zich niet kunnen of mogen kleden zoals zij dat willen. Het is de maatschap pij die dat bepaalt, leder mens, ieder individu moet zich statusbewust kleden, dus volgens de klasse of de stand waartoe hij behoort. In onze. samenleving is de priester gerangschikt in de klasse van de burgerij en hij moet dus ook burgerkledij dragen, de kleding van de burgerij. Dat verdraagt V. Fouquaert niet. Zijn argu mentatie: Jezus kleedde zich ook zoals de man in de straat en sprak zijn taal. Waar haalt de priester dan de hoog moed vandaan om anders te zijn? Zou het niet kunnen zijn omdat de Kerk de bood schap van Kristus niet meer waar kan maken omdat ze buiten en boven de gewone mensen staat? (gedachte van 1974). Gastarbeiders Het zelfde jaar betekende ook een keerpunt in het le ven van de heer Fouquaert. Gastarbeiders deden toen toevallig een beroep op hem. Er werd iets wakker in hen: vergeet de werkmens niet. Zo geraakte hij verstrikt in hun problemen terwijl er ook nog de parochie zelf was. Het samengaan van de twee was een onmogelijke opdracht zodat er noodzake lijkerwijze een keuze diende gemaakt te worden. Maar hoe of door wat moest hij zich in zijn keuze laten lei den. Daarom werd het evan gelie gelezen en daarin kre gen de armsten de voorkeur. De keuze was aldus ge maakt: de gastarbeiders, weliswaar tegen de zin van de bisschop. In het evange lie staat dat de blijde bood schap aan de armen wordt gebracht. Dus niet aan iede reen, eerst aan de kansar men, dus onder andere aan de gastarbeiders. Kiezen voor de armen betekent ech ter ook leven zoals zii dat doen. Als de arbeiders thuis bij V. Fouquaert kwamen dan merkten ze op dat ze in zo'n mooi huis ook wel zou den willen wonen. Hij voelde op die manier dat hij als rijk en gegoed werd aanzien. Daarom werd er verhuisd naar een woning in de Kei zerstraat te Aalst. Hij zocht werk en ondervond de angst en de onrust van een werklo ze in een tijd van crisis. Veel priesters kennen die strijd niet en hebben die situaties niet doorleefd. Als priester daalde hij dan ook af van de ladder om het bestaanson- zekere leven van de arbeider te gaan leiden. Alternatief Dat arbeidersleven, evenals de periode in het Marol- lenkwartier van de hoofd stad Brussel, gaf gelegen heid om na te denken (de konstante in het leven van Valère Fouquaert) over de gastarbeider en zijn situatie. Het resultaat van de over peinzingen over de theorie van Marx en over het ver vreemdend effekt van de ar beid, leidde tot de overtui ging dat het verschijnsel gastarbeider een kankerbuil van het kapitalisme is. Is er in het evangelie iets te vin den over het kapitalisme? Jal Men kan geen twee he ren tegelijk dienen. Niet God en het geld tegelijk. Aldus besloot V. Fouquaert dat het kapitalisme is af te wijzen op grond van het evangelie zelf. Toch heeft de Kerk het nooit veroordeeld omdat zij zich schaart achter de gegoede stand. Na afwijzing van het kapitalisme bleef er als enig alternatief over een socialis tisch model van samenle ving, een maatschappij die berust op de bevrediging van de behoeften zonder meer. Deze keuze was het eindpunt in de evolutieen nadien was de kerkstruktuur onhoud baar geworden. V. Fou quaert werd full-time werker voor de gastarbeiders en hij liet zich syndikeren bij het Algemeen Belgisch Vakver bond. Er wordt weliswaar gezocht naar een vorm van compromis met het kapita lisme en men meent dat ge vonden te hebben in wat men bij ons noemt het me debeheer en in Duitsland de Mitbestimmung. Spreker noemde iets dergelijk larie en apekool omdat de arbei der steeds in de zak zal wor den gezet. Daarom moet de klassenloze maatschappij een voortdurend streefdoel blijven (wordt er daarmee bedoeld dat dit doel nooit zal bereikt worden?) en zo kan men, aldus Valère Fouquart als kristen mens een over tuigd socialist zijn. A.D.B. Jubelkoordag Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Sint Martinuskoor van Gijzegem, wordt een jubelkoordag ge houden op zondag 19 oktober 1980 om 15 uur in d< feestzaal van het Sint-Vincentiusinstituut. Volgende korei verlenen hun medewerking: Canticorum, Moorsel Chorale Sint Jan, Membach Rozenbergkoor, Waasmunster Laat Blijde Weergalmen, Aalst Sint Martinuskoor, Gijzegem. Toegang: 50 frank. Zoals het elk jaar gebruikelijk is vierden de scouts van Hofstade ook dit jaar hun overgangsfeest in hun verblijf in de bossen van het Denderland. Hierbij gingen de oudste leden van elke tak over naar de volgende tak. Het program ma ving aan met een misviering, ter plaatse in de open lucht. In zijn preek onderstreepte Eerwaarde Heer Claus, de proost, het belang van de gezonde ontspanning die door de V.V.K.S. Sint Lutgardis geboden wordt voor de jeugd van Hofstade. Op het terrein werden aller hande bekwaamheidsproe- ven georganiseerd en be hendigheidstest afgenomen. Bij de jongste categorie bleef het nog ongeveer bij speelse aktiviteiten. Bij de welpen en de jongverken ners daarentegen werd er al iets meer gevraagd van inzet en durf. Echt spectaculair werd het pas toen de oudste leden zich klaar maakten om vanop een respektabele hoogte langs een kabel naar beneden te glijden. Alhoe wel vele ouders aanwezig waren om hun eigen scout aan het werk te zien en zo nodig aan te moedigen, bleef het op die ogenblikken tamelijk stil onder de toekij kers. Voor de leden betekende de ze namiddag een hernieuw de gelegenheid om van de groep een vrienden groep te maken in de echte zin van het woord. Vrienden en ka meraden waarmee men zich niet alleen amuseert, kam peert en tochten maakt, maar ook mannen waarop men in minder gemakkelijke omstandigheden een be roep kan doen. Voor velen was het ook een gelegen heid om met de jeugdbewe ging voor het eerst kennis te maken. Hen werd het vooral duide lijk gemaakt dat de leiders alles in het werk stellen om de leden al spelende de no dige lichamelijke ontspan ning te geven. Dat is echter niet het enige belangrijke. Men hecht er even veel be lang aan de scouts een goe de levenshouding aan te le ren. Wie dus nog vertrouwd moest geraken met dit leven kon dit doen tijdens de dia voorstelling die op het einde van de namiddag wer gegeven. Hier werd een overzicht g< geven en werden herinn< ringen opgehaald van vroi gere overgangsfeesten, trel tochten en kampen. Taler ten uit Hofstade zijn er oo ieder jaar bij. Het duo Fredc Horlez en Chris Vermeire gevolgd door Bart Uytte sprot en P. Van Neck dede hun best om hun publie een aangenaam muzika halfuurtje te bezorgen en oordelen naar het applai dat er op volgde, zijn ze da< in geslaagd. Bij het vallen van de avor word het stilaan tijd om h kampvuur aan te steken Pas wanneer dat goed ei wel in vlam stond en iede reen er zich samen met d muggen had rondgeschaar* werd er nog tot laat in d« avond gezongen en nage praat totdat het laatste brok je houtskool zijn rode gloei had verloren. Aldus werden oude bandei opnieuw wat hechter aan eengesloten om met versi energie het werkingsjaa aan te vatten. A.D.E hoi 50 jaar B.G.J.G. Jubileumviering naar aanleiding van 50 jaar B.G.J.G. 10 uur: Eucharistieviering (parochiekerk), Vlaggewijding. Optocht met de Koninklijke Fanfare Sint Cecilia, naar de Zijpstraat (BIBTO). 11.15 u.: Academische zitting met als gastsprekers Prof Van Mechelen, voorzitter BGJG. C. Van Landuyt, Geweste lijke voorzitter. 12 u.: receptie. 13 u.: Eetmaal ^°Ptreden «Canto Libre» (Chileense zanggroep). Dans- 'abo CBK uit Assenede (voor jeugdigen). 18 u.: einde. vervolg van p. DE KLOKKEN Op 8 september 1929 wer den drie klokken gewijd door Deken Reynaert. Ze droegen de namen René Kockhuyt (eerste pastoor), dame Ma ria De Smeth (weduwe Bos- teels) en E.H. Clement Borre- man, pastoor van het Hospi taal te Aalst. Op 2 juli 1943 haalde de bezetter via de firma Van Campenhout uit Haren twee klokken weg, de tweede van 990 kg en een diameter van 1,19 m en de derde van 1360 kg en een diameter van 1,326 m. De eerste mocht blijven. Om de klokken te kunnen wegnemen werden langs beide kanten van de deur de onderste vijf stenen wegge nomen wat bij vele paro chianen kwaad bloed zette. De nieuwe klokken werden gegoten in de Doornikse fir ma Michiels met een ge wicht van 986 en 1460 kg. Ze werden op 2 augustus 1953 door Deken De Cock gewijd. Van de zwaarste, gewijd aan het H. Hart, was Jozef Troch peter en Julia Steenhaut me ter. Van de lichtere werd Hektor Vlassenbroeck peter en Claudine Eeman meter WERKEN AAN DE KERK In 1947 kwam er de rosace, in brandramen. Centraal stond het H. Hart als pa troonheilige omgeven door acht kleinere vensters met engelenkoren. In de vier ra men kwamen Johannes de Doper, Maria, Jozef en de Goede Herder. Het waren schenkingen van de Bond van het H. Hart en de fami lies Van denabeele, Vlassen broeck en Steenhaut, en de realisatie ervan was van de Gentenaar Coppejans. In 1948 werd de kerk geschil derd door Vermeire die hier toe een nieuw Zwitsers pro- dukt «faresiet» gebruikte. Het werd een harmonisch geheel met de klemtoon uit eraard op het koor. De kost prijs, 182.000 F werd betaald met giften, opbrengst van. omhalingen en de gewone inkomsten van de kerk. Ook momenteel is de kerk dringend aan herschildering toe doch zulks impliceert lo gischerwijze eerst herstellin gen aan het dak wat admini stratief van geen leien dakje loopt. Zeer dringend noodzakelijk zijn alvast herstellingen aan gescheurde muren. Er wa ren immers moeilijkheden bij de fundering wegens het hellend terrein en volgens de aannemers moest er fun dering komen in gewapend beton. De huidige scheurin gen tonen hoe noodzakelijk degelijke fundering was niettegenstaande de hogere kostprijs. Ook het drukke verkeer zal voor de scheurin gen wel niet bevorderlijk zijn geweest. De Aalsterse gemeenteraad behandelde de herstellings werken aan deze kerk nog deze week. BOUW VAN DE KERK De kerk, een wijdingsvolle gebedsruimte zonder kost bare kunstschatten welis waar maar als gemeen schapsplaats voor gelovigen zeer funktioneel werd gete kend door architekt Arthur Van Overstraeten. Bij de aanbesteding waren er dertien kandidaten waar van de Firma Alfons Van Pottelberghe en Zonen uit Erembodegem - Terjoden met 1.167.000 F de voorde ligste bleek. Met dergelijke som kan momenteel de kerk zelfs niet meer hersteld worden. Er waren echter moeilijkhe den niet alleen met de fun dering maar ook om de bouw volgens de liturgische voorschriften te kunnen rich ten naar het oosten. Ook kwamen er moeilijkheden bij de afwerking en om de goe de gang van de werken te verzekeren, werd Serafien Vermoesen aangesteld om de werken op de voet te volgen. De namen van de bouwhe ren vinden we wel terug in de archieven. Niet die van de zovelen die bouwsteentjes verkochten, steungeld op haalden, diensten bewezen of gewoon met de «steen treintjes» van aan de Dender naar de bouwwerf reden. 25 JARIG JUBILEUM Het 25-jarig bestaan van pa rochie en kerk werd gevierd op zondag 8 augustus 1954 met een plechtige mis met assistentie van Deken De Cock en een feestmaal in de pastorie. Verder was er een ziekendag waarbij 27 zieken met auto's werden getrans porteerd eerst naar de kerk en achteraf naar De Kring. Verder was er een open luchttoneelvoorstelling «Christus verworpen» door Jan Vuystens opgevoerd door de toneelgroep, van Denderbelle onder regie van Staf Bruggen. Wegens het zeer koud weer was er uiter aard minder belangstelling en uiteindelijk was er finan cieel een tekort van 9.790 F. Het ontwerp, een nieuwe ei kenhouten predikstoel door Jean Pint uit Gent, kon dan ook niet worden aanvaard wegens de te dure prijs (107.000 F). NIEUWE PAROCHIE? Door het ontstaan van de nieuwe tuinwijk Horebeke- veld van S.M. Goedkope Woningen Aalst en de grote appartementsgebouwen van Dewaco langs de Rozen- dreef groeit een nieuwe ge meenschap en werd een nieuwe parochie gepland. Om die wijk pastoraal te be geleiden werd reeds een priester, E.H. Ignace Cop- pens, geboren Aalstenaar en gewezen parochiaan van het H. Hart, benoemd. Het nieuwe gebied ligt gro tendeels op de huidige paro chie O.L.V. Mijlbeek doch ook op het gebied van het H. Hart. Om alle moeilijkheden te voorkomen deed E.H. Pastoor Haers van de H. Hartparochie afstand van wat in zijn parochie ligt Geen struisvogelpolitiek zegt hij, wel een eerlijk stre ven klare wijn te schenken en konflikten te voorkomen. Hij zegt ten andere alle steun toe en wenst een vruchtbaar apostolaat aan E.H. Coppens. VIJFTIG JAAR GONZENDE AKTIVITEITEN Wat er gedurende een halve eeuw qua verenigingsleven werd gepresteerd was konkreet tentoongesteld in «De Kring». Verleden vrijdag reeds had E.H. Pastoor Haers in de fa miliezaal gezorgd voor een ontvangst waarbij ruim ne gentig medewerkers en sim- patisanten kwamen opdagen. Na een welkomstwoord en vooral woorden van dank aan de vele aktievelingen opende de gelukkige paro chieherder deze merkwaar dige tentoonstelling waar op ongekunstelde doch sugges tieve wijze de aktiviteiten van de parochiale verenigin gen aan bod kwamen in een merkwaardige retrospek- tieve. De CHIRO was er present niet alleen met trommels en wimpels maar tevens met getuigestukken van hun tal rijke aktiviteiten als bvb. fietsrally's, Breughelfeesten (reeds 12de editie), dans feesten e.d.m. Helemaal vooraan bij het po dium de sierlijke «Gouden Kroon» met, omlijst, de foto van Pastoor- Stichter Kockhuyt. Verder plannen en foto's van de kerk, misge waden en kerkschatten, ou de kerkboeken en zangbun dels. KAJ en VKAJ toonden er nog blijken van hun jaren lange aktiviteiten tot ze door andere jeugdbewegingen werden opgeslorpt. KERKKOREN toonden er hun foto's met o.m. het Kin derkoor van de Patronage, het jeugdkoor dat optrad, keurig in akolietenuniform met o.m. de latere tenor Jo zef De Neef uit de Jan de Windtstraat, dat bij de grote hoogdagen optrad, en ver der dat van de Missienaai- kring en het koor met de veelzeggende naam «Harte- galm». De hele rij parochiepriesters en ook de geroepenen van de parochie die elders aktief waren was er in foto's, en een aantal ook in levende lijve, terug te vinden. Ook de «Achterlinie» met twee mis sionarissen van de parochie zelf, Frans Meganck werk zaam in Zaïre en Zuster De- villé, de zuster van de huidi ge koster, werkzaam in de Dominikaanse republiek. Ook KWB en ACV hadden en hebben er nog steeds bloeiende afdelingen die er naast getuigen van hun ak tief verleden hun huidige programma's en jaarkalen der aan het publiek voor stellen. Toneelkring «Nieuw Leven» aan zijn derde lustrum toe, vulde een heel lokaal met brochures van opgevoerde; Oo stukken waaronder o.a. Het «Dorp der Mirakelen», «Boeing-Boeing», «Montser-,^ rat», «Greenwich», «Het r\a{ Wonder», «Tamarinde», «De Ware Jakob» enz. Ook pro*?!" gramma's, plakbrieven enf*1' een hele tafel persrecensies]ke zeer lovende meestal. BuitenS0^ de opvoeringen zelf herinne-;ste' ringen aan jeugdnamidda*ve gen, poppenspelen, dansa*®ta' vonden, wandelingen, fiets-i,ad tochten e.d.m. .',97 Ver WEEK VAN HET H. HART 197 Daarmede is uiteraard deme' kous niet af want op de H.;[ Hartparochie wil men liefsï£un een hele week vieren. kun ecu MCIC «cc» VICICII- Zaterdag 4: Film «Franciscus|£ur van Zssisi» Kring, 19.30 u. |Paij Zondag 5: Jeugddag. "aa 9.30 u.: Ballonnetjesvaart endo€ jeugdoptocht ^an 14.00 u.: volksspelen in en"1' rond de Kring met foto-"ie! speurtocht. '?e.' 17.30 u.: finale volleybaltor-V,SI nooi, Hof Kring °ye 19.00 u.: Ontspanning- eri; ''n volksdansavond voor jongM® en oud. wee Dinsdag 7: gespreksavondh'sc met E.H. Heyse. d® Woensdag 8: ziekendag, mis ^k te 8.30 u. en daarna gezelligjDe samenzijn. natl Donderdag 9: kaarting voonde derde leeftijd, Kring. ;tec' Zaterdag 11: optreden van!een kleinkunstgroep «De Spel- man» Kring, 20 u. Zondag 12: slotkoncelebra- tie te 17 u. 18.00 u.: optocht achter de Fanfare van het Groen Kruis. 19.00 u.: kulturele ontspan ningsavond m.m.v. alle pa rochiale verenigingen. LH

De Voorpost | 1980 | | pagina 8