f l IOORSEL KLOPT IAND IN HAND EN eËERSTE PUNTEN ^REAL HOUDT DE ZWAAN IN BEDWANG EN NIEUWE WIJK LAAT OPNIEUW PUNT LIGGEN 'OOR PALACE B FV HARDY NEEMT REVANCHE -GROEN WIT, MOORSEL BAAN EN APOSTELKEN ZORGEN VOOR VERRASSINGEN *5 Comar Sport - Koekei berg 6-2 EERSTE OVERWINNING VOOR POST EREMBODEGEM EN LEIDERS HANDHAVEN ZICH SET0KDAMESV0ETBAL SETOKVOETBAL K0RP0RATIEFV0ETBAL ZAALVOETBAL De Voorpost - 10.10.1980 - 15 Joorsel A heeft voor de verrassing van de dag gezorgd, 1fooor de enige achtervolger van leider Turbo Cars A, een ^tederlaag toe te dienen. Nochtans waren het de bezoekers, Me via Van der Linden op voorsprong kwamen. Doch loorsel A maakte onmiddellijk hun intenties kenbaar door sihard terug te slaan. Eddy Van Haute, Jean-Pierre Moens in Kamiel Dobbelaere bezorgden de lokalen een ruime 3-1 ^oorsprong. Willy De Roeck probeerde nog wat, maar j^Vlllem De Meyst velde het zware vonnis. lp de tweede plaats in de Petter en René Vinck. Welkom ^Whikking verschijnen nu B moest tot het einde strijden ^r^pszen en Cosmos, toevallig om bij Zandmannetjes B de ®'®liee klubs, die éénmaal verlo- volle inzet te halen. De bezoe- in, maar dan ook met zware kers kwamen 0-1 voor langs '-0 cijfers. Doch die behoren Felix De Reuze, maar Jozef ^"rjjkbaar voor beide partijen Moens zorgde voor gelijke HJeds tot het verre verleden, stand. Johan De Bruyne vjloszen versloeg Palace, en bracht Welkom B terug op het v-"{osmos haalde bij Schoon- voorplan, maar ook Oktaaf De arde een ruime zege. Het liep Backer was paraat. Kamiel (2 uit langs Willy Heyvaert en Steppe zorgde voor 2-3 en vPierre Steenhout. Mario Jean-Pierre Hellinckx tervaecke kon milderen, doch larc Van de Spiegel, Frits (famback en Wilfried Van >ssem zorgde voor zware 1 - I cijfers. Welkom schijnt ein- elijk het Aalsters kompetitie- tenslotte de overwinning vast. Scotching A en Zandmanne tjes C deelden de punten, en Uitslagen Radijzen A kon zijn gunstige klassering handhaven na een 2-4 zege bij Faber A. Tot slot Georges Baetens en Alfons Van de Stock waren onmee dogenloos voor de sportieve Cosmos ploeg. Het andere Cosmos, de C-ploeg verging het heel wat beter tegen Faber B. William Wauters, Johny De Smet, Johny Daems en Léo Van den Steen .zorgde voor 4- 0, zodat de overwinningen van Yvan Van den Steen en Emiel Van de Sijpe, Faber B geen punten bijbracht. De derby tussen Radijzen B en Welkom D heeft niet ge bracht wat er kon van ver wacht worden. Daarvoor was Welkom D te superieur. Het opende via Johny Van den Borre, Patnck Schrijver her stelde wel het evenwicht, maar op Geert De Nul, Geert Buyle, Alain Swaelens en Robert Bre- wee stond geen maat. Alhoewel de gegevens over het M.T.S.A. eerder aan de magere kant bleven, moeten wij toch aan de hand van de uitslagen, enkele merkwaardige vaststellingen doen. In de eerste plaats was er het gelijkspel, dat leider De Zwaan moest toestaan op een zich hervattend Real Familial, en in dezelfde adem, dient ook Beukenhof geroemd om zijn gelijkspel tegen het roemrijke Nieuwe Wijk Hofstade. I tme te pakken te hebben, na kende Turbo Cars B - Koszen aarzelend seizoenbegin. B een zeer spannend verloop. 1 let maakte 1 -0 langs Marcel I lobbaert, doch Pierre De Koszen B nam voorsprong langs Julien De Cock, maar I imet herstelde het evenwicht Johny De Naeyer herstelde oor Kravael. Doch overwin ingen van Frans Clottemans, héo De Quick en Guy Van de 'elde bezorgden Welkom de verwinning. Xaveer Buyle Iette de eindstand op het ord. De Post en Zandman- etjes deelden de punten. Kor- Stokken - Corso werd uitge leid en Johny Boys bleek een jBwillig slachtoffer te zijn van lider Turbo Cars, dat via leert Liebrecht, Jean-Pierre lours, Hendrik De Baere, Pa- fck Van Aerde en Raymond 'an Leifferinghe 5-0 uitliep. •ven°wie Louis redde de Johny dgloys eer. In de A reeks was nu (jgDk Rupa A ongenaakbaar, helleen Jérome Van den Abeel verJeek met opgewassen tegen 0p|onny Moeyersoen. Alle an- ,in(j(ere Rupa's, Jozef Mertens, mejluido Van den Abeele, Patrick iee|Je Strooper, Herman De Gols zoor*1 WiHy Ovaere ondervonden aars860 tegenstand van oorjcotching B. Hand in Hand B nej)lgt steeds op één puntje van ap leider. Het won met even- »lks>ote cijfers als Rupa A, Cos- ookios B kon nochtans de beste mtjetart nemen, langs Orland Van Br Steen, doch met overwin ningen van Jean-Pierre Crey- elman, Rufin Baeyens, Frans terreman, Louis Monsieur en larcel Steenhout duldde land in Hand B geen tegen- land. De Leeuwkens A had- en zeker beter verdiend dan en 2-4 nederlaag, na hun uperieure start, via Freddy loppens en Willy Impens. loorsel B zag het gevaar en erzette In een oogwenk de Ituatie via Mare Rubbrecht, loger Janssens, Louis De ver-j— a op. het evenwicht. Peter De cker was andermaal onge naakbaar. doch Jos Jansegers bracht de Merenaars opnieuw terug. Cherie Dumoulin be zorgde Koszen een 2-3 voor sprong, maar Jean Matthieu hield een punt aan huis voor Turbo Cars B. In dè B reeks trok het duel der kleintjes de aandacht van deze speeldag. Palace B dat het bezoek kreeg van Sportvrienden B, liet de mannen van de Petrus Van Nuffelstraat absoluut geen in breng. Everaert Gilbert, Tan- guy De Vidts, Jozef Leyssens, Polydor Temmerman, Mare De Pelsmaecker en Serafien Van Lengenhove zorgde voor een zware 6-0 forfaitscore. Kasseistampers A kwam met Patrick Janssens 1-0 voor, doch Frangois Van den Bos sche en Bruno Van den Hau- we verzetten de bakens. Met een was echter het Rupa-lied- je uit. Carlo Schouwers, Odi- lon Kammerman en Dany Me lis bezorgden de lokalen een 4-2 zege. Welkom C liet het ongeslagen Johny Boys B geen schijn van kans. Via Danny Baeyens en Dirk De Boeck liep Denderhoutem 2-0 uit. Gilbert Van Branteghem milderde, doch verder kwa men de Johny Boys niet. Op Alfons Stockman, Paul De Backer en Roger Brevee stond geen maat. Ook Leeuwekens B kan na zijn bezoek aan Cos- mos zijn gustige klassering handhaven. Met Danny Ren- neboog en Yves Stradiot lie pen zij 0-2 uit. Pierre-Paul Van de Keere redde de Cosmos- eer, maar Aimé Van Impe, Erereeks Moorsel - H. in Hand 4-2 Schoonaarde - Cosmos 1-5 Welkom - Kravael 4-2 Post - Zandm. 3-3 Korte Stokken - Corso uitg. Koszen - Palace 4-3 Johny Boys - Turbo Cars 1-5 Stand Turbo Cars 10, Koszen, Cos- mos 8, Hand in Hand, Moorsel 7, Korte Stokken 6, Post, Schoonaarde 5, Welkom 4, Zandmannetjes, Kravael 3, Corso, Johny Boys, Palace 0. A Reeks H. in Hand B - Kosmos B 5-1 Leeuwk. A - Moorsel B 2-4 Zandm. B - Welkom B 2-4 Scotch. A -Zandm C 3-3 Rupa A - Scotching B 5-1 Faber A - Radijzen A 2-4 Turbo Cars B - Koszen B 3-3 Vrij: Kravael B Stand Rupa A 10, Hand in Hand B 9, Welkom B 8, Radijzen A 7, Turbo Cars B, Cosmos B, Moorsel B 5, Kraeval, Leeuw kens, Scotching 4, Faber A, Koszen B 3, Scotching B 2, Zandmannetjes B en C 0. B Reeks Sportvr. A - Schoon. B 2-4 Palace B - Sp. vriend. B 6-0 Kasseist. - Rupa B 4-2 Corso B - Kr. op tijd 5-1 Welkom C - Johny Boys B 5-1 Cosmos D - Leeuwk. B 1-5 Cosmos C - Faber B 4-2 Radijzen B - Welkom D 1-5 Stand Corso B, De Leeuwkens B 9, Welkom C, Welkom D, Schoonaarde B, Krijt op Tijd A 7, Johny Boys B 6, Cosmos V 5, Kasseistampers A, Sport vrienden A, Cosmos D 4, Ru pa, Radijzen B 3, Palace B 2, Faber B 1Sportvrienden B 0. A.V.H. Een andere topper, maar dan met de rode lantaarn als inzet, werd gewonnen door Star Boys, dat met het kleinste ver schil voorbij Inno kwam. Ver rassend was wel de nederlaag van IJsboerke bij Cosmos. Adelaars ondervond bij Ti- marcha meer tegenstand dan hen lief was en was tenslotte zeer tevreden met dat ene goaltje. Morta hield nu schietkraam tegen Sunset en Juventus nam netjes de maat van een verblekend Amapola. In de zaterdagreeks I is een leider minder. Rode Duivels Denderleeuw, dat tot op heden de beste indruk hadden gela ten van de koplopers verspeel de een puntje bij Ladaboys, dat meteen terug de naam mag opeisen van giant-killer. FC Jaca maakte van die gele genheid gebruik, om alleen aan de zijde van Rayo Espa- nol te blijven. Het won niet zonder moeilijkheden van Melckenbeeckvrienden, terwijl Rayo Espanol weer eens al zijn spaans talent bovenhaal de en DDT in de vernieling speelde. Tinneboys en Simca boys handhaven zich via ge makkelijke overwinningen te gen respectievelijk Leeuwerik en Heipias. Meteen een zwar te dag voor de Ledenaren. Van Hofstaadse zijde klinken betere geluiden. Nieuwe Wijk II haalde zijn eerste punt bin nen tegen de Gijzegemme- naars van D'Hondt, terwijl Ca- mu Endoka een punt ontfutsel den. In de tweede zaterdag reeks werd het duel aan de top tussen Heizijde en Kruis ge wonnen door Moorsel, met het kleinste verschil. Ook Cobila's moest een puntje laten aan nieuwkomer GIWO, en Excel sior toonde zich eindelijk, door een gelijkspel tegen Kloksken. Ook Royal Sportief haalde een punt uit zijn confrontatie met Blauwe Vlam, terwijl Apostel ken heel nipt voor Jong Ti- marcha kwam. Uit dit alles trekt alleen Haltvrienden voor deel. Na een gemakkelijke 6-2 overwinning tegen het zwakke Parking, rukken zij op naar de tweede plaats, achter de ver moedelijke titelkandidaat Kruis Moorsel. Uitslagen Zondagsreeks Star Boys Inno 1-0 Cosmos - IJsboerke 2-1 Timarcha - Adelaars 0-1 Beukenhof - Nieuwe Wijk 1 -1 Real Familial - De Zwaan 0-0 Morta - Sunset 5-2 Juventus - Amapola Zaterdag I Tinneboys - Leeuwerik Simcaboys - Heipias Jaca - Melckenbeeck Camu - Endoka Nieuwe Wijk - Dhondt Rayo Espanol - DDT Ladaboys - Rode Duivels FC Morta won verdiend met 5-2 van Sunset. (Per) Ijsboerke (ex-molenstraat) verloor met 2-1 bij Cosmos. (Per) Daar waar wij vorige week er op wezen dat Hardy niet meer zo vlot draait als tijdens de vorige seizoenen, heeft de Lebbeekse damesploeg nu bewezen dat zij ook zonder topspeel8ters, die hun geluk beproeven In Belgische, in staat zijn tot grote daden. Na de 1-1 heenmatch had Keizerinnen nochtans er hoop in om de kampioenenploeg te doen knielen. lezlen het beperkt aantal ploegen, die nog inschreven voor ft SETOK-kompetltie, heeft voorzitter R. Van Goethem, ftmen met zijn bestuursploeg besloten al de ploegen nder te brengen in één reeks. Daaruit zou men kunnen ftronderstellen, dat de overblljvenden van de tweede reeks ftwlillge slachtoffers zouden worden voor de routiniers In de llgaklasse. Op de eerste speeldag van de kompetitie ftn men zich onmiddellijk van die opinie vergewissen. De Met hun sterkste opstelling gingen zij Hardy tegemoet Hardy was echter onstopbaar, kende over de ganse wedstrijd geen enkele dode periode en skoorde dan ook met de regel maat van de klok. Anita D'Haese opende de reeks, doch onmiddellijk reageerde Yvette Van de Stichel met een tegendoelpunt. Daar zou het spijtig genoeg bij blijven voor de Keizerinnen. Rita D'Haese was de maak ster van het tweede doelpunt, via de voet van Paulette Fran- coise, en zuster Anita nette een derde doelpunt juist voor de koffie. Keizerinnen bracht na de rust K. Verstraeten in, doch ook deze zet bracht geen baat. Hardy bleef maar door- o|(fll8ultaten zijn eerder pro-tweede klassers. igs-lroen wit. komt als eerste aan de Apostelken, die OC Aalst ate-ftbeurt in het rijtje van verras- op bezoek kreeg. Apostelken 2-6Pgen. Het versloeg een ge- klopte OC Aalst met 2-1 ^0 Bstigde waarde als Blauw wit P.Z.N.-Ocarina werd een goe- illiiku 'weed? was VK de wedstrijd. Beide ploegen Porselbaan, ^a' k'' Leeuwe- lieten voetballen. Men speelde r* d'ö een goede indruk 35' toen de eerste overtreding It tijdens de bekerwedstrij- gefloten werd. 35' evenwel ftn, via De Gendt Willy 0-1 zonder doelpunten, maar met torkwam. Nog voor de rust degelijk voetbal. 1' later viel 1_Qthter bracht Hugo Corten de het openingsdoelpunt. Alois «Wenaars terug. Na de koffie Herman was er de maker van. Kgde Jean Pierre De Wolf P.Z.N. reageerde gepast en 4-i tor 1-2, doch J.P. Peynsaert kon via Marc Van Boxelaer 5-1 kgde voor een billijk gelijk- gelijk maken. Met een lob van 2-2Jel. Maar toch was de wed- om en bij de 25 m. kon Jozef 1-5 rijd nog niet gespeeld. Refe- Cornelis de bezoekers ver- 5 ff r ^r'c Van Gijseghem, voor- trouwen schenken en even la- )en doelman van Leeuwerik, ter legde Arnold Rimbaut een lot 20 sekonden voor het verdiende 1 -3 zege vast. Kam- nde een strafschop tegen pioen van Tweede Klasse, Tri- er, n vroegere ploegmaats, poli, en de vice-kampioen van 6, ftrc Lauwers trapte die hoog de ligaklasse zullen meer dan Bn_ i de winkelhaak, doch de waarschijnlijk de grootste ien Fuwerikdoelrnan haalde op kanshebbers worden op de ti- pn fphatische wijze de bal van tel. Tripoli hakte Post in de pan Ider de deklat, en weerhield met 2-7 cijfers, en Tijl dicteer- (armee Moorsel baan van de zijn wet tegen Arendzonen, .H. In verdiende zege. De derde dat nochtans au grand com passing viel van de kant van piet was komen opdagen. Niettegenstaande het vuile regenweer brachten de beide ploegen (Excelsior - 't Kloksken) een aangename partij op de grasmat. (3- Cobilas - GIWO 2-2 Haltvrienden - Parking 6-2 Excelsior Kloksken 3-3 Royal Sportief - BI.Vlam 2-2 J. timarcha Apostelken 0-1 Standen Zondagsreeks: Morta en De Zwaan 7, Nieuwe Wijk, Juven tus 6; Real, Beukenhof en Adelaars 5; Cosmos, Sunset 4; Timarcha, Amapola en Star Boys 2, IJsboerke 1Inno 0. Zaterdag I reeks: Rayo en Jaca 8; Rode Duivels 7; Tinne boys en Simcaboys en Camu 6; Endoka 4; DDT, Heipias en Ladaboys 3; Nieuwe Wijk en Dhondt 1; Leeuwenk en Melckenbeeck 0. Zaterdag II reeks: Kruis 8; Cobilas en Haltvrienden 9; Heizijde en Kloksken 6; GIWO 5; Royal Sportief en Apostel ken 3; Blauwe Vlam 2; Excel sior Aalst 1Jong Timarcha en Parking 0. A.V.H. Een hardwerkend Comar Sport heeft deze overwinning ruimschoots verdiend. De bezoekers uit Koekelberg wer den van meetafaan onder druk geplaatst, wat resulteerde In enkele goedgerfchte doelschoten. Na de kampwisseling liet Co mar de bal rustig in eigen ran gen circuleren en na doelpun ten van Wellekens, Van Der Veken en De Pruydt klom de score op tot 6-1. Een tweede doelpunt van de bezoekers vermocht niets meer tegen het collectief sterk spelende Co mar Sport. Ploegen doelpunten: Comar Sport: Maertens, Van Der Veken 1Van Lierde, Wel lekens 4, De Pruydt 1, Kes- tens, Strobant, Ghesquiere. Het logische doelpunt dat daaruit voorvloeide kwam van de voet van Dirk Wellekens. Op de tiende minuut bouwden de bezoekers een knappe aanval op, met een schitteren de één-twee beweging, doch doelman Maertens kon op ge paste wijze redding brengen. Comar gaf de wedstrijd niet uil handen, en het was de plaat selijke schutter Dirk Wellekens die in enkele minuten tijd zijn «hattrick» volbracht (3-0). Vlak voor het rustsignaal kwam Koekelberg echter tot 3-1 terug. draaien, met als as de 37- jarige Irma Fierens, Anita D'Haese zorgde voor 4-1, met een lob zorgde Irma Fierens voor 5-1zij legde de 6-1 op op de voet van Rita D'Haese. Pa tricia Van Kerckhove stond in voor de zevende Hardytreffer, terwijl de beide laatste treffers nog maar eens van de voet van Anita D'Haese kwamen. Hiermee speelt FV Hardy voor de zesde maal op zes de fina le. De andere finalist is nog niet bekend, daar de wedstrijd DW-Ladies Hofstade niet kon doorgaan, daar het DW-ter- rein onbeschikbaar was. AVH bij 5EI De Intercom-doelman kon tegen een numeriek sterkere tegen stander hogere cijfers voorkomen. (Per) Tijl scoorde langs Ghislain De Vuyst, Willy De Jonghe en Jo han de Wilde. Een pluim gaat naar Frans Vercauteren, de Arendzonendoelverdediger, die minstens een viertal tref fers weerhield. Wembley-Po- lonia werd een éénrichtings- wedstrijd, echter uitgedrukt in een te kleine score. Polonia had echter één grote verdien ste. Onder stormloop van de SETOK nieuwkomer bleef het steeds fair op alle vlakken. De doelpunten kwamen van de voet van Rudy Satdfeld en Jean Pierre Wauters. Uitslagen Groen Wit Blauw Wit PZN - Ocarina Leeuwerik - Moorselbaan Post-Tripoli Apostelken - OC Aalst Wembley - Polonia Arendzonen - Tijl Door de ongunstige uitslagen, die Post Erembodegem behaalde, wat ons verrassend overkwam, haalde zij reeds driemaal tereke het titelverslag. Nu zij voor de eerste keer winnen, mag er hun naam zeker niet in ontbreken. Vooral daar het voor hen een zeer ongunstige tegenstander was, die zij moesten In de ogen kijken. Het pas gepromoveerde Amylum, dat tot op heden alleen voor leider SAF met het kleinste verschil moest onderdoen, heette echt een gevaar lijke tegenstander. 2-0 0-3 A.V.H. De Postmannen waren echter geprikkeld aan deze wedstrijd begonnen. Reeds na 3' open de Edmond Callebaut de stand voor de Erembodegem- menaars. Hoezeer zij in die verdere eerste periode ook drukten. De levende Amylum- muur bleef overeind. Na de koffie viel het spoedige verdict. Na 43' verbreede Roland Car- don de kloof en 7' later werd het 0-3 langs Guy Cooman. Amylum reageerde heftig, doch verder dan een eerred- dend doelpunt van Ronald De Langhe aan de 53' kwamen zij niet meer. Callebaut A schijnt er na een moeilijk seizoenbe gin door te zijn. W Bouw is nu wel geen superploeg, doch steeds een gevaarlijke tegen stander. Het werd een even wichtige wedstrijd, en pas 5' voor de rust slaagde Callebaut erin de stand te openen, langs Van Biesen, na een dubbele 1- 2 beweging met Van Haute. De chocoladejongens slaag den onmiddellijk na de koffie, in hun opzet de stand te ver dubbelen. Een haast identieke faze als bij de openingstreffer lag aan de basis hiervan. Van Biesen en Van Haute deden opnieuw een één-twee doch ditmaal was het Van Haute, die met een lobbal de Bouw- doelman versloeg. VVTTA telt nu reeds drie punten achter stand op de ongenaakbare lei der SAF, daarvoor Somati, dat een puntje uit de brand haalde tegen de Telearaafionaens. VVTTA opende na een blan coscore aan de rust de stand aan de 62' doch zes minuten later zorgde Erauw voor de verdiende gelijkmaker. In de B-reeks blijft Resocub achter leider BBL aanzitten. Na een eerder moeilijke eerste helft afgesloten met een 1-1, met een doelpunt van Louis De Cock aan de 25' en een tegen doelpunt van Coppens aan de 30', slaagde Resocub er in zijn tegenstrever definitief op af stand te plaatsen na de rust. Ronnier scoorde 2-1 aan de 55', Patrick De Cock 3-1 (62 en tenslotte was het opnieuw Ronnier, die de eindstand vastlegde aan de 66'. Door een own-doelpunt van Van de Spiegel aan de 8' kreeg BBL, het "onverwacht moeilijk bij Callebaut B. Na 13' spel hing De Wael de bordjes in even wicht. Hoe BBL ook reageer de, de ruststand bleef 1-1 Een kwartier na de rust brak de veer bij Callebaut B, toen Van de Spiegel zijn fout herstelde met een prachtdoelpunt. en stevens zeven minuten later de eindstand op het bord zet te. Honda bevestigde zijn doeltreffendheid van de laat ste weken nog maar eens. Het slachtoffer was FFR. Reeds bij de rust 4-1 stond niets een grote 7-2 zege van Honda nog in de weg. Voor Honda scoor den Cannoo (4), Eddy Ver- leyen (2) en Raf Lambrecht (1). De twee FFR doelpunten kwamen van de voet van Michel Kemis. Uitslagen Reeks A Callebaut A - VV Bouw 2-0 Somati - VVTTA 1-1 Amylum - Post Eremb. 1-3 Vrij: SAF Stand Saf 8, Callebaut A 6, VVTTA 5, Amylum 4, Somati 3, Bouw en Post 2. Reeks B Resocub - Intercom 4-1 Honda - FFR 7-2 Callebaut B - BBL 1-3 Stand BBL 9, Resocub 8, Honda 6, FFR 4, Callebaut B 3, Inter com 0. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 15