Wierook voor Weihrauch Eerste zege Tahtiek klopte Nationaal voetbal Met Albert maar zonder Baecke Beveren-AA Gent op zaterdagavond 18 - 10.10.1980 - De Voorpost VANNESTE noet uit-' Freethieij e, L. Mijl i, Michi Hoebea Desrn te injoeg. Garot voerde verkwanselde de eerste een copybooktackle uiten Pfaff redde nog maar zonder Desmet te ra- eens een doorbraak van ken maar tot ieders Desmet. verbazing wees de scheidsrechter naar de keert witte4 stip. «Felicitaties» In de 52ste minuut cen- vanwege Pfaff aan het terde Jean Janssens naar adres van Desmet voor Cluytens die zonder tal- 7aregem-SK Beveren 0-2 Met negen doelpunten uit de eerste drie thuis- eurten en geen enkele treffer op het passief voor belde men aan de Gaverbeek een suksesvol rezul- at tegen SK Beveren. De opvallend sterke prestatie in Essevee op Sclessin de week voordien, waar het arste punt buitenshuis nipt ontsnapte, en het feit at de Waaslanders nog maar weinig punten mee- raaiden uit het Regenboogstadion staafden dit wel rg optimistisch perspektief. Het werd echter een totale misrekening voor SV Varegem dat zijn goed gevuld stadion geen knal- jrestatie kon aanbieden. Beverenaar, drong door en gaf voor aan Danny Veyt, ex-Sint-Niklaze- naar, die Desmet de diep- zijn spektakulaire stunt. Enkele sekonden later dook onze nationale por tier, die zich niet liet van gen aan de schijnbewe ging van Luc Millecamps, het leder uit de linkerbe nedenhoek. Dit incident was wel kom in een saaie aanhef waarbij we enkel het gele karton noteerden van een bitsige Dieter Weihrauch. Vlak voor rust kreëerde Waregem nog twee doel- rijpe kansen. Danny Veyt men het strafschopge bied indook. Michielsen «pakte» Berre. Straf schop! De Beverense specialisten terzake be dankten voor deze kar wei. Schönberger ont brak op het appel en De Cubber miste vertrouwen na zijn misser tegen An- derlecht. Met zijn kwajongens temperament jaste Dieter Weihrauch de strafschop feilloos binnen (0-1). 't Kan verkeren... Daarvoor faalde rood wit op de cruciale mo menten in de wedstrijd. Het zat er allemaal dik in maar het kwam er niet uit. Trapt Luc Millecamps de (gekregen) strafschop tegen het net dan gaat de match wellicht een heel andere toer op. Nu ran selt die andere Rode Dui- vel de elfmetertrap uit zijn schiettent, waarmee Jean-Marie Pfaff nog maar eens bewees 's lands beste te zijn en nié mand anders, en keilt Dieter Weihrauch tegen- voets eveneens vanop de witte stip wel binnen. De ene strafschop zit, de an dere niet. 't Zijn zo'n ogenblikken die een wed strijd een definitieve wending geven. Stereo tiep beukte Waregem tot de laatste adem op zoek naar de gelijkmaker. Zoals het dan gewoonlijk afloopt, gebeurde het ook nu weer. In de slotse- konden counterde Weih rauch weer hij tot bij Cluytens die doelman Deconinck te grazen nam. Voetbal, onbere kenbaar, onvoorspelbaar ook. Daarom zo aantrek kelijk ook. De kassier van Essevee, een gelukkig man. Dat wel! Pfaff redt Zowel Waregem als Beveren traden met een noodformatie aan. Willy Vliegen, geel geschorst werd vervangen door de Chileen Juan Verdugo. De debuterende Zuida merikaan vertoonde wel klasse maar miste voor alsnog kompetitieritme. Ook geelblauw ging met drie «invallers» van wal. Albert ondervond nog steeds de naweeën van zijn duel op «training» mét Pfaff en Buyls lieskwetsuur opgelopen in de topper tegen Ander- lecht was eveneens on voldoende geheeld. Daarenboven bleef Heinz Schönberger voorzichtig heidshalve in dug-out. De Duitser kloeg over pijnen in de hiel. Een kwetsuur die hem vorig seizoen twee maanden inaktivi- teit kostte. Na negen minuten raakte Beveren ook bijna de taaie Eddy Jaspers kwijt die een kniestoot van Jean-Marie moest in- kasseren. Eddy liep er ge ruime tijd duizelig bij maar beet door. Zijn infil traties in de roodwitte de fensie en zijn verras sende pogingen op doel deden Waregem pijn. In de blessuretijd van het eerste bedrijf werd de an dere Beverense flankver dediger gekwetst. Mare Baecke, momenteel in in ternationale forme, dien de drie minuten na de koffie met een kwetsuur aan de rechterknie terug naar de kleedkamers te keren. Het wedstrijdvertoon zelf dan. Waren de nodi ge ingrediënten aanwe zig om er een spektaku laire happening van te maken wel aanwezig, beide ploegen speelden zo gegroepeerd en lieten nauwelijks ruimte toe zo dat echte doelkansen en spektakel wegbleven. Tijdens de eerste helft floot ref De Bleeckere dertig keer korrekt voor overtreding waar van twintig keer richting Waregems doel. Eén keer vergiste hij zich. Daar over bestond geen twijfel bij de supporters en tegenstanders. Na twintig minuten werd een aanvalsaktie door oud-Wase gedien- den op touw gezet op links. Jan Hoebeeck, ex- Aan de Gaverbeek werd Hans Croon plots bleek: Beveren kwam met tactische knepen zijn titel-ambities onderstrepen Michielsens en de Chileen Verdugo onderscheppen een voor Cluytens voorzet (Waregem-Beveren 0-2(hdm) bij een kopbal van Mi chielsen, daarna op een loeier van Hoebeeck en een felle aktie van De- smet-Marc Millecamps. De kleinere Waregemse aanvallers bleven uitein delijk onmondig tegen het stevig verdedigings werk van de tandem Ga rot en een goed akteren- de Danny Pfaff. Beveren pakte af en toe wel uit met zijn verdui veld sterk counterwapen. Langs Peter Creve, inge vallen voor Mare Baecke, en Cluytens, dreigden de leeuwen. In de slotfaze bokste Weihrauch, de Germaan scheen in zijn dagje, een maneuver in elkaar waarbij Bert Cluy- In het vooruitzicht van de interland die onsl vaderlands elftal aanstaande woensdag in Dul blin krijgt voorgeschoteld, worden alle wedt strijden in eerste klasse op zaterdagavond 11*; oktober te 20 uur betwist. Voor het provinciale^ derby tegen de Buffalo's kunnen supportersgs vooraf kaarten bekomen aan de loketten in di Klapperstraat op de dag van de wedstrijd zei tussen 10 en 12 uur. Het gerucht als zou SK Beveren zijn resteren de thuisbeurten allemaal afhaspelen op zater dagavond, werd deze week op het klubsekreta- riaat van geelblauw ontkend. Alleen met eer interland in zicht of wanneer een tegenstandei een Europees duel de week nadien moet vechten, wordt het treffen op het verschoven naar zaterdagavond. Op het psychologische ogenblik stopte Jean-Marie Pfaff de penalty van Luc Millecamps (Waregem-Beveren 0-2) (hdm) Jaspers kwam geregeld langs de rechterflank opda gen. Bij één van die akties werd hij foutief gestopt door Mare Millecamps (Waregem-Beveren 0-2) (hdm) Beveren plooide nu wel terug en Waregem kreeg meer greep op de wedstrijd. Een dol maar blind offensief. Toch was er een erg attente doel man Pfaff nodig om on heil te voorkomen, eerst tens nog enkel moest binnenduwen (0-2). En zeggen dat we enke le weken terug diezelfde Dieter Weihrauch haast naar de prullemand ver wezen. Voetballers maar ook pennelikkers, rare lui. We zijn nu wel de eerste om mee het wierookvat te helpen zwaaien voor de Duitse, Beverense tie ner. Lof wie het toe komt. Dieter! De ploegen: SV Waregem: ninck, Denorme, L. camps, Devos, sen, Verdugo, M. Millecamps, Ortiz, Veyt. SK Beveren: Pfaff, pers. Garot, D. Baecke, De Schoofs, Van Moer, tens, Weihrauch en sens. Doelpunten: 52' Weihrauch 90' Weihrauch Vervangingen: 46' Haleyt i.p.v. Veyt 48' Creve i.p.v. Baeckt 60' Deconinck C. Millecamps Gele kaarten: en Desmet Scheidsrechter: de h. Bleeckere Toeschouwers: 10.000 Luk VAN Bfi Op het moment dat Mare Baecke naar het toppunt van zijn konditie groeide, moest de Nieuwkerkenaar vorige zondag het veld van Essevee vroegtijdig verlaten met een ernstige kniekwetsuur. De Beverense flankverdediger, dé figuur van de topper tegen Anderlecht en terend op een nationale forme, had zich in het eerste bedrijf van een sportief duel aan de knie gebles seerd toen hij een schot van Ortiz wou blokke ren. Mare werd van het veld gedragen. Na de koffie probeerde hij het nog even met een knieverband maar al even snel diende de stoere bonk vervangen door Peter Creve. Wat ge vreesd werd kon deze week worden bevestigd. Gescheurde kruisbanden kosten Mare Baecke drie weken gips. Nadien wordt een revalidatie- periode van minstens twee weken verwacht. Pech alvast voor de Beverense verdediger die Guy Thijs zeker al had genoteerd voor een «internationale» kans. Goed nieuws van het Beverense front was er deze week wel voor Freddy Buyl, Heinz Schön berger en Erwin Albert, die alle drie lichtjes meetrainden. Is de Duitse «toren» er tegen de Buffalo's zeker bij, omtrent Buyl en Schönber ger bestond nog enige twijfel. Eddy Jaspers die zich tijdens de wedstrijd op Waregem bezeerde aan het hoofd in een botsing met Jean-Marie, leek hiervan achteraf geen hinder meer te on dervinden. Ook hij is opnieuw fit voor de ko mende konfrontatie. L.V.B. Wervik - VW Hamme: 0-1 VW Hamme heeft in het Westvlaamse Wervik onder kunstlicht zijn eerste zege van het seizoen behaald. Die is zeker niet onver diend tot stand gekomen. Driekwart van de wedstrijd domineerden de Hamme- naars maar toch moest men wachten tot drie minuten voor het laatste fluitsignaal om die verdiende zege te zien tot stand komen. Rudy Maes was de man die voor de bevrijding zorgde. En kele minuten voordien had hij de lokale doelman al eens verslagen, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af, omdat volgens zijn versie Rudy net voor dien zich aan gevaarlijk spel had bezondigd. De Wervikse doelman heeft alvast de handen vol gehad met de Hamme- naars. Geregeld werd hij onder vuur genomen door het Hamse kanongeschut, maar wist tot bewondering van zowel voor- als tegen stander zijn ploeg in moei lijke omstandigheden over eind te houden. Bij Ham me klonken na afloop in de kleedkamer de vreugdekre ten. Begrijpelijk. Het was de overwinning waarop men nu al vijf weken zat te wachten. Het aangezicht van Willy Meersman was ten opzichte van vorige week als het verschil tussen dag en nacht. Het werd de beste ver richting van het seizoen, wat dan wel schril afstak met hetgeen er vorige zon dag werd gepresteerd. We waren, uitgezonderd de eerste tien minuten van ie dere speeltijd, de beste ploeg op het veld. Dat werd trouwens na afloop ook door de plaatselijken beaamt. Ik overdrijf geenszins wanneer ik stel dat de winstcijfers afgete- kender hadden kunnen zijn, ware het niet dat er bij onze tegenstander iemand als de genaamde De Leeuw onder de lat Stond. Die man was voor ons nu één maal een bijna niet te slo pen vesting. Hij werd door Eddy De Malsche (zeer goed), Luc Schuddinck, Rudy Maes, Paul Vermeir en Robby Smet, meerdere keren onder vuur geno men. Het was opvallend hoe sterk we evolueerden op de rechterflank. Dat kwam omdat de druk op onze defensie niet bijster groot was, wat aan Omer Van Praet toeliet geregeld op te rukken vanuit de ach terste gelederen. Dat is trouwens Omer zijn sterk ste wapen. Het had voor gevolg dat zowel Luc Schuddinck als Eddy De Malsche voortdurend in het Wervikse doelgebied ver schenen, en meermaals een dreigende vuist maakten. Luc Schuddinck werd daar zelfs eens onderuit gehaald wat naar mijn bescheiden mening met een elfmeter- trap had moeten bestraft worden. Globaal genomen werd het voor ons een ver diende zege die zeker nog met sterkere cijfers had kunnen uitgedrukt worden. Verheugend is ook het feit dat spelers als Robby Smet en Paul Vermeir die vorige week allesbehalve in hun dagje waren, zich thans op nieuw langs hun beste zijde lieten zien. aldus trai ner Meersman. VW Ham me is thans gemotiveerd om dit weekend het sterke Dottignies op eigen veld partij te geven. Ter voorbe reiding hierop oefende het deze week extra tegen tweede provincialer Vrase- ne. Het is wel enigszins gehandicapt in die zin dat Luc Schuddinck gele straf- punten heeft waardoor hij de wedstrijd vanachter de omheining zal moeten bij wonen. Dat is een handicap, zegt trainer Meersman, maar hoe dan ook, zonder Luc Schuddinck moeten we bekwaam zijn om onze sup porters ook eens op eigen veld een zege aan te bieden. Vermelden we nog dat er in Wervik enorm veel Hamse supporters werden geteld. Men schijnt in Hamme blijkbaar trek te krijgen in zaterdagavond-voetbal Maar op eigen veld kan Hamme vooralsnog geen avondwedstrijden spelen omdat het over geen dege lijke verlichting beschikt. Een wenk aan het adres van het gemeentebestuur om er één te plaatsen. We hebben de indruk dat een ploeg als Hamme dat aan trekkelijk voetbal levert, op zaterdagavond mis schien nog meer volk op zijn terrein zal krijgen dan de zondagmiddag. Blijk baar is ook een meerder heid van de spelers hier voor gewonnen. EDM Jong Lede-AS Oostende 1_0 Delmulle uitermate ge lukkig. Niet alleen omdat Toen Uyttenhove pre- AS Oostende op achter- cies vijf minuten voor stand werd geplaatst, rust de brilstand van het maar vooral omdat een bord veegde, was trainer ingestudeerd nummertje in praktijk werd omge zet. Eric Delmulle had Uyttenhove immers op gedragen zijn buiten- rechts-plaats te verlaten om op te rukken naar de eerste paal bij een aanval langs links, terwijl de kopbalspecialist Bombe- ke naar de tweede paal diende te spurten. Het klopte zoals gepland en ook in de tweede speel- helft werd ei zo na uit een dergelijke beweging een tweede doelpunt geboren. Volgens trainer Del mulle is de ontmoeting Lede-AS Oostende uitge groeid tot een van de be tere wedstrijden in derde nationale. Een match die uiteraard op hoog tempo werd betwist, vooral dan in de eerste helft. Jong Lede kreeg onmiddellijk ruimte gezien de bezoe kers zoals verwacht slechts met twee spelers in spits akteerden. Dit be lette niet dat Lede op zijn tellen diende te letten bij de counters want toen schoven onmiddellijk vier tot vijf bezoekers naar voor. Bij dergelijke fazen kreeg doelman Van den Bossche trouwens de gelegenheid om zijn talent te demonstreren. Perreira tweemaal, en Maene en Travernier ach teraf, waren zijn zwaarste belagers. Het doelpunt van Lede, dat precies op tijd kwam, noopte de bezoekers na de rust echt iets te gaan ondernemen, met het ge volg dat Jong Lede uiter aard meer kansen kreeg. De soloren van De Winne had met een nieuw doel punt kunnen bekroond worden, terwijl aan overkant een opletten Van den Bossche noa was om een kogel vi Bellaert onschadelijk Fwn c maken. iar nu In het tweede strijdgedeelte zakte li <<E tempo enigszins. Eprn'at Delmulle zag een gifds stige evolutie in de if9em fensie waar Rudy v|portu Belle als laatste man fliU vro{ van zich afbeet P ^aai D'Hondt nu toch ook n< een betere konditie klii Met de huidige k< kunnen de plaatsen in ploeg erg duur wordi Eric Delmulle heeft mers het volle vertro wen in spelers als Kir I Eer De Poorter en Parrez nvrij vergeet hierbij liefst magere niet knapen als Troiè ov saert en De Troyer, wa&rden van hij trouwens een Ver gehele inzet vraagt bij i vo< invallers. Niet verwoibert) derlijk trouwens dat de eers invallers momenteel o eer o reeds 8 op 10 haalden na uiteraard vooraan in ink zij rangschikking prijken, tie S Het zit dus wel go< ialvai met Jong Lede wa i lant de opdracht luidt got is w georganiseerd te spelf enge en de bal zo snel mogel if Aa en oordeelkundig rond t hel spelen ook op vettege plaatsing. nvo Door het gelijkspel v< )nale Roeselare is Jong Le< isseli opnieuw mede aan de leiding gekomen. Uit ins d; verplaatsing naar Mene aal o wordt het maximum ve natei wacht. De ploeg is ervot :heid; gewapend en gezien n vo bevelen van de traim 'ame naar de letter worden o| akte gevolgd zit er muziek i nd. 1 de verplaatsing nat and i West-Vlaanderen. agorc C.\ beui tarly

De Voorpost | 1980 | | pagina 18