d Prinsjesdag inderdaad Sterker op ver plaatsing Nationale voetbalkompetitie Aalst: lebrek aan ;oncentratie... r. V' «Foei... monsieur le President Smetlede komt niet tot scoren Peter Von Wambeke: «Zelfvertrouwen kwijt» De Voorpost - 10.10.1980 - 19 KT' 'ed- i I 11 Maar het resultaat was navenant en dan zullen we morgen Willems op nieuw begrijpen als hij stelt dat hij terug naar zijn oude vertrouwde op stelling gaat met een aantal ouweren, inder- daad, die dan toch vorig :ialejMulder was de beste in een niet zo overtuigend seizoen keurige uitslagen ten^skesteam (SK Sint-Niklaas-Boom 0-2) (pm) i de, zeH| ons Du- SK Sint-Niklaas-FC Boom 0-1 FC Boom, de ploeg die blijkbaar Sportkring niet zo heel goed lijkt te liggen, heeft het dit jaar over een andere boeg gegooid. Co Prins, de trainer, haalde een aantal jeugdigen in zijn elftal en warempel, het is een zet die tot hiertoe volkomen gelukt is. Boven dien scoorde Boom relatief makkelijk. Enfin, om het kort te stellen, koppel maturiteit aan jeugdig talent en je weet van welk hout pijlen te maken. Sportkring Sint-Niklaas heeft daar blijkbaar meer last mee dan het lief is. Want wat deed Sportkrings trainer Robert Willems? Precies, een tros juniores in de veldbezet- ting opnemen en dan maar zien wat er gebeurt. kijkt men uit naar Pierre Deraet, die met de regel maat van een klok uit de reserven wordt geno men, al na 20 minuten als het even kan. Maar een Deraet, die mits de nodi ge begeleiding en oppep ping, moet toch zeker een elftal uit de tweede klasse kunnen schragen. Of ver gissen we ons in de ta lenten van de man? Dat Luc Van Haevere uit het elftal vloog, daar hebben we minder begrip voor, ook al speelt Luc wel eens met een foutje, maar het weze duidelijk gesteld dat de grootste fouten elders en bij ande ren gebeuren. Er moet dus wat veran deren bij Sportkring en liefst zo rap mogelijk want punten weggraaien elders, daar heeft nie mand (of bijna toch) wat die afwerking? aan*. Met Luc Bevers nu in Uitkijken dus maar 2jjn geliefkoosde rol, sa- naar wat er deze week men met q6 Mulder an aan taktische mogelijkhe- Lacroix, zeg nou zelf, den op het bord zal wor- ^aar moet toch wat mee Kerremans is sneller bij de bal dan Bevers. Maris kijkt toe. (SK Sint-Niklaas-Boom 0-2) (pm) Snel, maar hebben behaald. Nu al den want Wil- aan te vangen zijn? lems is er de man niet Maar wat bleek? Het eigenaardig het ook moge klinken... E. Aalst man, die blijkbaar niet ilde op Sp. Charleroi wellicht zijn beste wed- blind is voor fouten van d van het seizoen en verloor. Niet dat Aalst de wit-zwarten die niet spraak kan maken op de volle winst en dat van gisteren dateren, le- ville van het gemis aan koncentratie, waardoor mand die de hand in ei- [gastheren de geboden kansen haast «met geslo- gen boezem durft steken ogen» in goals konden omzetten, maar tevens blijft voor ons een eerlijk dat er achteraan de dekking niet klopte. Een- man. cht startte op Charleroi zeer voorzichtig, mis- A. Block lien wel té voorzichtig en keek derhalve reeds na minuten op een 1-0 achterstand. Alstublieft geen paniek Ik mis alleen mijn krik De motor van Sportkring sputterde weer; dat deed de trouwe supporters echt zeer! kapot iwn Charly bracht weer leute en amusement ar nu was den Eendracht helemaal niet content! «Belgische» Pool tuatie onmiddellijk door Eferniatinski, die zich en vooraleer men achter- gi ids vorige week had aan bij Aalst besefte wie le (jngemeld als een ideale en waar de tegenstander y vportunist, deed aldus moest aangepakt worden vroeg in de wedstrijd was Trappeniers al een faam alle eer aan. Is verslagen man. Een- k ni I zo dat Eendracht de dracht probeerde nog te kiir am heeft moeilijk te- terug te slaan, bleef even keln een achterstand te goed kombineren als in jn jnnen optornen, dan de eerste helft, maar kon 3rc|, s dat voorzeker niet in de zone van de waar- Ft geval zaterdagavond, heid geen vuist meer ma rt^ ken. Achteraan maakte Kir Eendrachters begre- men intussen nog maar ez n vrij vlug dat naar een eens een dekkrngsfout en magere versnelling dien- char|V Jacobs nam het rroe overgeschakeld te kadootje dankbaar in ont- waibrden. Arnolis De Smet vangst om een onover- en Vermeulen (ingeval- brugbare 3-1 op het sco- bij i voor de geschorste rebord te spijkeren. Voor- rwoibert) kregen naarmate zitter Daeleman was na de eerste helft vorderde de wedstrijd niet te fel il o eer op het middenveld ontgoocheld over zijn en i na twintig minuten poulains. «Kijk we mo- in nk zij een vlotte kombi- 9en ons n'et 'aten intimi- n. tie Sergeant - Van Roy deren door het eindresul- go< Salvador - Sergeant kon taat en ik wil niet gaan wa lange Hedwig de ba- beweren dat Sporting goi ns weer in evenwicht Charleroi geen recht pek engen. Tot aan de rust heeft op de volle inzet, geliïf Aalst zelfs de indruk nd it het geen gemakkelij- Wie doelpunten maakt, ve itegenstander zou wor- ook al worden die op een in voor de ex-eerste na- presenteerblaadje aange- il vi nalers. Na de kamp- boden, heeft het volste Lei sseling echter bewe- recht aanspraak te maken n i n de Ajuinen nog maar op de overwinning. Maar lit c ns dat ze nog niet hele- qua inhoud mochten we lem laai ontdaan zijn van het ons te Charleroi op gelijk- i ve nateurisme. Toen de te hoogte plaatsen van rvoi iheidsrechter liet aftrap- de tegenstander. Er zal n c en voor de tweede helft natuurlijk in de loop van aim vamen nog vier Aalster- deze week nog eens extra n o| akteurs het veld opge- moeten gedokterd wor- ek i ind. Het Eendrachtteam den aan het onderdeel nai ond nog niet volledig in «dekking» en onze spe- ïgorde of het was al Iers diets gemaakt wor- C.l toeurd. De gewiekste den wat koncentratie is» larly Jacobs had de si- aldus voorzitter Daele- Union Doomik-Eendracht Zele 0-0 Waren de twee thuisnederlagen in de Elststraat pijnlijk, dan heeft Eendracht na een scoreloze drawn te Leuven het klaargespeeld een kostbaar punt mee te pikken uit de Waalse torenstad. Met deze uitslag braken de Zeienaars enigszins met een oude traditie, vermits verplaatsingen naar Doornik in het verleden steeds gepaard gingen met een schamele punten- oogst. Met dit resultaat voor ogen is de Zeelse derdeklasser met de komst van Bergen zondag a.s. verplicht hun nieuwe Waalse tegenstander met aan vallend ploegwerk te bewerken, zodat de Eendracht- vlag haar plaats mag opeisen naast de wapperende kermisvaandels. Lodewijckx rekupereert de bal. De Daele keert op zijn stappen terug (SK Sint- Niklaas-Boom 0-2) (pm) naar om de moed te laten eerste schot (van Lacroix) zakken. Bruno Marin, de man in vorm, is gekwetst, Cor nells, de pion die toch iets forceren kan, even eens. Meteen heb je twee persoonlijkheden in een elftal minder dat tegen een entoesiast spelend Boom het veld op kon. De Daele, dus achter aan en Beirinckx naar de middensektor, terwijl Van Bladel, de plaats van Van Haevere innam. Op de reservenbank: de jon ge Pringels en Van Osse- laer. Zó was het spel- beeld vóór de aanvang van de wedstrijd. konden we noteren toen in de 19de minuut het zijnet trilde. Bij Boom was het op dat moment ook niet veel zaaks want daar vloog het eerste schot (van Windelen) richting Stickens toch ook maar na meer dan een halfuur spelen! Toen een knap schot van Be vers de ganse zaak wak ker schoot hadden we nog zes minuten uit de eerste helft af te haspe len, wat dus neerkomt op een biezonder pover ver toon langs beide zijden. Het enige positieve dat genoteerd werd, was een eerder snelle inzet van de wedstrijd. Nét vóór de koffie dan toch een doorbraak van Boom met een slechte in terceptie in de Sportkringgelederen als gevolg had, wat Vinck de mogelijkheid gaf vanop pakweg 20 meter te doe len: 0-1. Onmiddellijk begon nen Pringels en Van Os- selaar aan de opwar- mingsoefeningen. Laatst genoemde zou tijdens de rust een gekwetste Bei rinckx vervangen. Boom keek nu even op verdedigende wijze zijn opponent in de ogen. Een beetje logisch toch als je aan de winst komt op verplaatsing. De Klaasjes hebben daar dan ook niks tegen kunnen doen, en dat moet dan wel jammerlijk overgekomen zijn, zo te horen aan de reakties nè de wedstrijd. Kort gezegd, we kun nen over deze wedstrijd weinig goeds op papier stellen. We nemen aan dat mensen als Marin en Cornelis moeten missen, geen aangename voor uitzichten moet geven voor wie verantwoorde lijk is, maar dat dit zelfs geen stimulans is om er «op leven en dood» tegenaan te gaan van de andere spelers dan, kan er bij ons evenmin in. Of is het toch zo dat wie ze al te gemakkelijk verdient, er de voetjes aanveegt? En mag dat dan? De ploegen SK Sint-Niklaas: Stic kens, De Groote, Nijs, Van Bladel, Beirinckx, Caers, Lodewijckx, De Daele, De Mulder, Bevers en Lacroix. Boom: Kerremans, Win delen, Maris, Brits, Van Hoorebeeck, Vinck, Van den Bossche, Degelaen, Verboven, Redel, Van- donninck. Doelpunt: 43'Vinck 0-1 Wijzigingen: 46' Van Osselaer i.p.v. Beirinckx 70' Duchesne i.p.v. Van Hoorebeeck 80' Pringels i.p.v. De Mulder 87' Perdu i.p.v. Degelaen Scheidsrechter: de heer Deroulou Toeschouwers: 2800 Na de mislukte opvoer ing tegen Racing Tienen onderging het Eendracht team andermaal enkele wijzigingen: de jonge Pe ter Van Wambeke ver huisde naar de invallers- bank ten voordele van Ronny Steeman die de stoppersplaats hernam na zijn briljante prestatie op Leuven. Hierdoor maakte Freddy Jacobs zijn debuut op de linker- backplaats en speelde Mare De Brabander zijn maidenmatch als centra le middenvelder. Met dit stugge verdedigingswerk gebaseerd op de fysieke Het is nog altijd zo dat wanneer een Vlaamsteam op verplaatsing moet naar het Waasland men er altijd niet vriendelijk wordt ontvangen. We zijn geen extrimisten doch de eersten om te beweren dat taai en andere staatsperikelen nooit tegen in de sport ingekaderd worden. Bovendien kunnen we nog onze oren sluiten wanneer een of ander scheldwoord wordt uitgekraamd door een «minus habens». Wan neer woorden als «sale Flamin» klinken uit de mond van een intelligent man als een «maitre» en die bovendien nog «président du conseil générale de Sp. Charleroi» is, dan beginnen we ons zware bedenkin gen te maken over een verder gunstig samenleven tussen onze beide taalgemeenschappen. Monsieur le président had blijkbaar naderhand wel spijt dat hij zijn scheldwoorden gericht had aan het adres van een lid van de Aalsterse beheerraad. Dat neemt niet weg dat die Waalse klubvoorzitter voor de zoveelste maal een staaltje debiteerde van Waalse chauvenis- me, zeer typerend voor onze landgenoten over de taalgrens en wat wij Vlamingen in bepaalde omstan digheden duidelijk missen. Dat neemt niet weg dat een welopgevoerde heer zulke en nog ander beschim pingen mag uiten. We kunnen dus alleen maar sluiten met.foei monsieur le président.foei maitre C... foei monsieur l'intellectuel... en voor de rest... sans rancune.... (abl) inzet van de ganse ploeg bereikte Eendracht de puntendeling, waarvoor het in feite gekomen was. Ook Union Doornik dien de de wedstrijd aan te vangen met een gewij zigd elftal waarin sterspe ler Erwin Van den Daele en de nieuwe aanwinst van Sp. Hasselt, de Ma rokkaan Moktar Zghouri ontbraken. Onder het im puls van de technisch sterke Foda trok Doornik massaal ten aanval en wist langs de ex-Ander- lechtenaar Kawa en Foda himself gevaar te schep pen voor het Zeelse doel. Het weinige maar niet ongevaarlijke werk knap te doelman Van Puyvelde met veel brio op zodat de Doornikse puntspelers niet tot scoren kwamen. Met een opnieuw zeer bedrijvige Cooreman op de linkervleugel kon Een dracht sporadisch zijn neus aan het venster ste ken. Een fraaie voorzet van de Ferrere bracht Kurt Migom alleen voor keeper Druart, aarzelde te lang om af te drukken tot een ijlings teruggekomen Doornikse achterspeler verder onheil voor zijn ploeg voorkwam. Wan neer diezelfde Migom de bal toch voorbij de Door nikse portier kreeg, werd zijn doelpunt wegens voorafgaandelijk buiten spel afgekeurd. Ook na de pauze trachtte Doornik met een blitz-offensief de Zeelse verdediging te ontmantelen maar stuitte op een sublieme Van Puyvelde die zijn doel on geschonden hield. Een dracht kreeg meer vat op het spelgebeuren maar liet zich meerdere keren vangen aan de buiten- spelval opgezet door de Doornikse verdediging. In deze periode lukte Cooreman enkele ge vaarlijke kopstoten en was Dirk de Ferrere dicht bij een doelpunt, maar een attente Druart belette de Zeelse spits het sco ren. Met wat meer aan valslust zat er in de twee de speelhelft meer in voor de Zeelse ploeg maar trainer Ceuleers verkoos een puntende ling boven het risico op nieuw de boot in te gaan. De vervanging van Mi gom door Kesteleyn en Abbeel door Van Wam beke bracht geen veran dering in het spelpa- troon, met een futloos Doornik dat nog even bo ven water kwam met een schot over de dwarslat van Collie en een poging van Depret in extremis gekeerd door de Zeelse doelman. Geen hoog staande wedstrijd waarin de versterkte verdediging van Zele nogmaals be wees gereputee de ploe gen op eigen veld in be dwang te kunnen hou den, en een Eendracht- ploeg waarvan iedereen hoopt dat het de presta ties buitenshuis eens mag verzilveren voor ei gen publiek. Na een gelijkopgaand be gin was het Massemen, dat toch meer kansen kreeg, dat 0-1 voorkwam in de dertig ste minuut. Na dit doelpunt begon Smetlede te drukken en nam het initiatief in han den. Ook na de pauze bleef Smetlede de aanvallende ploeg zonder daarbij veel doelgevaar te kunnen schep pen. Het is integendeel Mas semen dat op een counter zijn voorsprong verdubbelt. Tien minuten voor tijd scoort achterspeler Van Den Broecke. Na deze aansluitingstref fer begint Smetlede aan een laatste bestorming. Tien mi nuten lang komt de bezoe kende verdediging nog on der zware druk te staan maar Massemen houdt stand. Het heeft niemand ontgaan dat deze belofte volle jeugdspeler thans in mindere doen ver keert. Niemand van de Eendracht-familie kan zich indenken dat de Zeelse middenvelder toen hij vorig seizoqn als een «grote meneer» in de basis debuteerde, het voetballen heeft verleerd. «In de wedstrijd tegen Tienen liep ik op lome benen en drong mijn vervanging zich op. Wat ik mis is een tikkeltje zelfvertrouwen en ik kan mijn verwijdering uit de eerste ploeg ergens begrij pen. Nochtans ben ik van mening dat bijna de hele ploeg onrustig voetbalt na de magere puntehwinst en de laatste plaats in de klasse ring. Ergens hoop ik een nieuwe kans te krijgen om te tonen dat ik nog kan en reken hierbij op de noodzakelijke steun van de medemaats om mij geregeld aan te spelen, want enkel het kontakt met de bal zal mij opnieuw het nodige vertrouwen schenken.» Aldus een op weer wraak beluste Peter Van Wambeke met een vingerwijzing voor trainer Ceuleers, die ten volle bewust is van de technische kwaliteiten van zijn speler. A.J.Z.

De Voorpost | 1980 | | pagina 19