A l VOETBALKALENDER Logische ontknoping Onstuitbare Serge Van der Burght "E Knap verweer Bezoekers sterker in eindloze SlS Van Loo een talent Voetbal Hard tegen onzacht Doeltjes kermis te Oordegem Onverdiend Sombeke verdiende meer Klinkende revanche 24 - 10.10.1980 - De Voorpost f Sportief Tem se. (rdg) incial Hemaco Dendermonde - Panters Baasrode: 63-72 De Dendermondse derby topper mocht op een ruime belangstelling rekenen en in de Collegezaal heerste dan ook de sfeer der grote da gen, zoals men pleegt te noemen. De Hemaco-spion- kop werd aangevoerd door benjamin Piron, die vokaal zijn uiterste best deed om de thuisploeg naar de overwin ning te stuwen en vader Jo zef Piron, de Panters-coach, in het verlies te storten. Hemaco beschikte, op Peter Pelicaen na, over alle effek- tieven en Panters Baasrode moet het de komende weken trachten te roeien, zonder Rudy Vermeersch, onbe schikbaar wegens geelzucht. De thuisploeg startte met Wijnendaele - Verhas op de bank en een verdediging, die afgesteld was op Noël Col- pin. Panters heeft smaak ge vonden in de kombinatiever- dediging met Stevens, Willy Van den Broeck en Cois Die- riek als individuele verdedi gers en Colpin Geert Moens, onder de korf als bordenvegers. De inzet en de derbykoorts speelde beide vijftallen par ten en dit was op het score bord te zien met 8-6 aan de 5e minuut. Hemaco moest Verhas en Wijnendaele in brengen. Het begon aanval lend goed met een 2 op 2 voor Verhas en een 3 op 4 voor Wijnendaele, maar uit eindelijk konden ze te weinig gewicht in de wedstrijd leg gen om Hemaco naar een grote prestatie te stuwen. De bezoekers waren aanvallend aangewezen op Cois Dierick, die vanop de post scoorde, terwijl de spelersconcentra tie zich rond Colpin bevond. Aan de 9e minuut moest Willy Van den Broeck naar de bank met drie fouten en aan de 10e mocht Geert Moens even uitblazen die aanvallend niet aan zijn trek ken kwam met een 1 op 8. Ook Hedwig Verstappen met een 1 op 10 werd vervangen, maar broer Leo had aan de 18e minuut reeds 5 fouten. Het werd aan beide zijden een taktisch steekspel, te meer dat de aanvallers niet aan hun trekken kwamen. Op het einde van de eerste helft mistte Colpin vijf vrij- worpen, zodat de thuisploeg met 31-29 mocht rusten. In de tweede time kan Pan ters blijven rekenen op Die rick en aan de 5e 41-44. De thuisploeg kan dan toch een paar quickbreaks opzetten en Van Huffel en Pat. Van Lembergen werken af en Wijndaele helpt mee op 10 minuten van het einde de 52-52 gelijke stand op het bord te brengen. Maar men voelt het aan dat de thuis ploeg het hoe langer hoe moeilijker krijgt. Hedwig Verstappen en Verhas ko men aanvallend niet aan hun trekken. Willy Van den Broeck begint vanop de vleugel aan een recital en zijn 5 op 9 zorgen voor de eerste afscheiding in de wedstrijd 52-60. Hemaco moet zijn verdediging meer openen en daar maakt Geert Moens gebruik van om de baseline te nemen en de voorsprong 58-66 aan de 18e minuut veilig te stellen. Panters toont in de slotfase meer maturiteit en is ook beter fysisch gewapend. Het neemt langs Colpin Moens het overwicht in de rebound en het heeft in Van den Broeck Dierick betere afwerkers, zodat de 63-72 bezoekende winst niet onlo gisch kan genoemd worden. Hemaco Georges Van Miegroet: «De eerste oorzaak van onze nederlaag is de slechte af werking, daar kunnen we niet tussenuit. Maar dit vloeit voort uit gebrek aan training van verschillende spelers. Ik heb, zoals dat het geval was met mijn voor ganger, daar ook mee te ma ken. Dit heeft ook invloed op onze aanval. We kwamen niet aan bod tegen de Pan ters man-verdediging. Niet elkeen is vertrouwd met het systeem. Ik liet er dan free lance aanvallen tegengaan, maar dan is het nodig dat er spelers boven de middel maat uitgroeien en dat had den we vandaag ook niet. Ik meen toch dat de wedstrijd een andere wending had ge kregen, indien de vijfde fout van Willy Van den Broeck werd gefloten, die er vol gens mij zeker een was. Nu kon hij met 4 fouten een reeks korven scoren, die aan de basis van de overwinning lagen.» Panters Coach Jozef Piron: «Ik ben tevreden dat onze verdedigende kombinatie het opnieuw deed. Ik moet in eerste instantie Cois Dierick als de beste aanvaller cite ren. Hij was paraat om de vrijheid die hij op de vrijworplijn kreeg uit te bui ten. In verdediging waren Colpin - Moens de meesters in de rebound en dit was een belangrijke faktor. De Hema co man verdediging speelde uiteindelijk in onze kaart. Geert Moens kon de baseli- Coach ne nemen en Willy Van den Broeck deed het opnieuw op de vleugel. Voor ons is het een moeilijke opdracht die succesvol is omzeild en dit is uiteindelijk het belang rijkste.» Punten: Hemaco (27/78): Patrick Van Lembergen 6-6, Verhas 4-2, Luc Van Lembergen 4-3, Wij nendaele 6-8, Dirk Vereist 1- 2, Van Nuffel 4-8, Leo Ver stappen 4-0, Hedwig Ver stappen 2-3. Panters (30/73): Dierick 13- 15, De Beule 4-0, Guido Ver stappen 4-0, Colpin 4-4, Geert Moens 2-10, Van den Broeck 0-10, Stevens 2-4. BENO Dit zijn de basketters van Derde Provinciale B BBC Erembodegem - The De afwezigen hadden zoals steeds ongelijk! Wie nog eens basket wil zien, zoals in «The good old days», snelle, en spectaculaire tegenaan vallen kan terecht in Dender- dal te Erembodegem. Daar wordt bij elke Erembode- gemse thuiswedstrijd nog zoiets van voor een tiental jaren ten beste gegeven. De acteurs van dit basketball zijn, in de eerste plaats een onstuitbare Serge Van der Burght, een raakmikkende Willy De Mangeleer, plus daarbij drie hoge jongens en als afwerker Eddy De Wolf, voor éénmaal nochtans iets minder dan normaal, en twee verdedigers als Mare Sterck en René Tas, waar heel wat aanvallers hun tan den stuk op bijten. Daar naast kan «balletmeester» Carlos Corthals ook nog re kenen op een wroetende Guy Cobbaert, en een on tembare Yvan Triest als zes de en zevende man. Tot daar ongeveer de acteurs, Wat Donalds 96-66 het spektakel betreft: men moet het zien. Tot op heden slaagde geen enkele ploeg er in ook maar aan de knieën van de Erembodegemme- naars te komen. Zonder on gelukken staat dit seizoen niets de promotie in de weg. Bedenk maar eens dat die zeven man het klaar spelen om ei zo na een centurysco- re bijeen te werpen tegen een ploeg, die vanaf de eer ste seconden maar aan één ding denkt: de tegenstrever mag vandaag zeker geen 100 punten maken. Die tegenstrever, The Donalds uit Geraardsbergen is wel in dat opzet geslaagd, maar basket kon men dit niet noe men. De thuisploeg daaren tegen wist op alle listige en soms onvolgbare manieren de bal aan zijn tegenstrever te ontfutselen, zodat het Giesbergse plan bijna toch teniet gedaan werd. 96-66 zegt genoeg, vooral als men weet dat bij de bezoekers een mannetje rondliep als M. Van der Maele, die liefst 32 punten voor zijn rekening neemt tegen een gemiddel de van 13 op 17 en 6 op 7 v.w. Met dergelijk verschil j in ha Melse op het bord is het natuktraetf niet nodig, dergelijke mjeen schaduwen. Eén ding! kenc immers WINNEN en mehnenc overduidelijk overyrs (1 deed de thuisploeg dati Met zodat een wedstrijdvejGunt onnodig blijkt. 'vier Scoorden: Tas 6 4 t mot Mangeleer 10 11 /Cobl 2 4 Sterck 8 6 De V" 9 Van der Burght 18'' Haantjes - Were Di 100-74 Tegen leider Haantjes heb- me' afstandsworpen nam ben de puntenloze Waaslan- Were Di heel vroeg de lei ders voor een stevige repliek ding en manverdedigend kunnen zorgen. Langs Aerts had leider Haantjes meer Cibo Zele Bertino St.-Nikl. Eikenlo - Dole Beveren 75-71 In de zaal met maximale afme tingen te Eeklo moest Dole zeker en vast trachten voor tempoverhogingen te zorgen. De eerste 10 minuten van de wedstrijd bleken een studie ronde met beide ploegen fel aan elkaar gewaagd. (26-37). Toen plaatsten de Dole jon gens een 0-8 langs Van Loo - Deyaert en meteen kwam half weg reeds de eerste kloof op het bord. Deyaert - Van Puym- broeck bleken baas in re bound, maar toch haperde het raderwerk van Dole tijdens de tweede helft. Rynwalt zorgde voor de aansluiting (43-42) en Beirnaert maakte 8 punten op een rijtje. Coach Stoop plaat ste toen Zonnelijn met een box-and-one op deze gevaarlij ke schutter maar beide ploe gen bleven in strijd voor de zege. Spanning was er genoeg want tussenstanden als 60-60, 64-64 en 79-68 bewijzen dat de overwinning van een zijden draadje hing. De Burghgraeve vond echter nooit zijn gewen ste ritma en weer was het de jonge Rynwalt die voor 73-68 zorgde. Pluym zorgde wel nog voor een tegendoelpunt maar Eikenlo speelde de bal rond en Dole moest een zoveelste nipte nederlaag slikken. Punten: Dole: Meire 4p, De Burgh graeve 16p, Pluym 8p, Van Puymbroeck 8p, Van Loo 13p, Deyaert 22p. Eikenlo: Depuydt 8p, Deleu 12p. Rynwalt lOp, Moerman 2p, Rijckaert 15p. Van Wijns- berghe 12p, Beernaert 16p. WEG A In de eerste helft heeft de thuisploeg doorlopend kun nen wedijveren met de be zoekers, die over een ruime re spelerskern beschikken. Nadat Bertino aan de 5de minuut uitliep tot 5-11, kon de thuisploeg gevat replike ren langs De Loose en de gebroeders Van Miegroet en met de hulp van een goed geïnspireerde Goeman kwa men ze na 10 minuten met 25-21 op voorsprong. Ex-Ca- britaspeler Dhooghe poogde de bakens te verzetten, maar moest er aan het kwartier uit met 5 fouten. De Beleyr was de beste bezoekende aanval ler met 18 punten in de eer ste helft en samen met Thi- ron, namen ze opnieuw het initiatief: 31-35, maar aan de rust zorgde Cibo er voor dat ze in de match bleef 45-46. In de tweede helft moest de thuisploeg doorlopend het initiatief laten aan de Waaslanders, zonder even wel op een definitieve ach terstand te worden ge speeld. De inbreng van De Bock bij Bertino werkte gunstig op het rendement en samen met Pauwels en Persiau vormden ze de basis van de tien puntenkloof. 49-59 aan de 5de minuut. De thuis ploeg aanklampen. De Loo se kwam niet meer tot het rendement uit de eerste helft zodat zijn inspanning en die van Georges Van Miegroet- Goeman niet ver genoeg droeg. Punten: Werner Van Mie groet 9-3, De Loose 22-8, Van Mieghem 0-0, Georges Van Miegroet 8-8, Philips 0- 2, De Prouw 0-0, Goeman 6- 5. Bertino: De Beleyr 18-6, Van Damme 5-4, Vonck 4-0, Per siau 0-6, De Bock 0-7, Pau wels 2-8, Thiron 10-0, Dhooghe 7-0. BENO dan de handen vol. Were Di leidde na 10 minuten met 12-18 en toen ook Bonnae- rens aan scoren dacht, bleef rood-zwart aan de leiding tot 18-26. Toen brak nogmaals de veer. Enkele ongepaste vervangingen brachten Haantjes naast de bezoe kers. Delvincqiere leidde zijn ploeg op meesterlijke wijze en zocht pivot Rijckbosch (ex-Sgolba) die tegen Ver- braeken heer en meester was in de lucht. Were Di moest dus reeds voor de rust afhaken want de jonge De Brant bleek deze keer niet bij shot. (47-37). Na de her vatting liep Haantjes langs Vergucht uit tot 15 punten (65-50) en hoe de bezoekers ook reageerden, enkel Wil- in iden Irecf elk iele. ikten fried Aerts bleef op Nogmaals kw< ongepaste vervangingi ploeg ontregelen. De viel nog uit met fouteï Patr Haantjes haalde op de| De reep de honderd putenbf Voor Were Di nochtanste, m goede match, want af|de kl< kend tegen 48% bleeks Raf, nederlaag toch te zwaaijeten gedrukt op de bordjes. Punten: Were Di: Aerts De Pauw 2-2, Verbekej Verbraeken 4-4, Bonnai 14-8, De Brant 2-6, Tl baert Ph. 0-2, Swolfs 0-(feg Haantjes: Van Vossel Hs Vergucht 18-20, Mas [den Delvincqiere 4-17, Wirio Ve 0-4, Matthijs 0-2, Rijckbfcimui 19-4. i doo W Ipin scoort voor Baasrode (Hemaco-Panters Baas de 63-72) (wvc) Tweede wedstrijd voor trainer Gilbert Waterinckx en ook tweede overwinning. Hier dient men onmiddellijk aan toe te voegen dat het heel wat moeite gekost heeft om de 1-0 voorsprong te vrijwaren. Alhoewel de dominerende ploeg kon Herdersem nooit tot een behoorlijk samen spel komen. Het beperkte zich meer tot persoonlijke nummertjes, die meestal strandden in de voeten van bezoekende verdedigers. Geraakte men dan toch door het netwerk, dan kwam een te haastig schot hoog boven het doel terecht. Buggen- hout daarentegen kombi- neerde meer dan behoorlijk, doch liet aanvallend niets bewonderen. Al dient daar onmiddellijk aan toege voegd dat de lokale defen sie, met Luc Pieters en Fred Van den Bogaert als centrale verdedigers, ijzig kalm wist uit te verdedigen. Werden zij dan toch gerold, dan stond een weer perfekte Dolf Coo- reman onder de Herdersem- se lat. Het enige doelpunt viel na 25', toen een ontke tende Jan De Wolf een hoek schop afdwong, deze zelf '.rapte tot op het hoofd van Johny Van Goethem, die zijn ïerste kompetitiedoelpunt SK Herdersem-Opstal 1-0 binnenknikte. Meteen ook de rust- en eindstand. In de tweede periode zou Herder sem voor voortdurend ge vaar zorgen, doch de op har de tackles vergaste lokale aanvalslinie, liet het vlug afweten A.V.H. Oordegem-Serskamp 5-0 Oordegem heeft de neder laag van vorige week door een glansprestatie doen ver geten. Dankzij de overwin ning tegen Serskamp is de club opnieuw de enige leider in vierde G. Serskamp ver dedigde stug in de eerste helft en Oordegem kwam dan ook maar aan één doel punt in die periode. Het was Franky Van Hie die de thuis ploeg op voorsprong trapte. Na de rust barstte het offen sief echter los en Serskamp werd weggespeeld. Voor stopper Ponnet zorgde voor 2-0 en D'Haese en tweemaal Van Hie maakten de forfait- cijfers rond. Van Hie lukte dus in een hattrick. J.G. (Zondag 12 oktober 1980) I Nationale SK Beveren AA Gent (11.10.80 om 20u) (Van Volcem) RWD Molenbeek SC Lokeren (11.10.80 om 20u) (Schoeters) II Nationale La Louvière SK Sint-Niklaas (11.10.80 om 19u30) (Boeckx) Eendracht Aalst Sint-Truiden (Bots) lil Nationale A Menen Jong Lede (Thirion) Eendracht Zele Bergen (Gerney) Bevordering A VW Hamme Dottenijs (Deman) I Provinciale SK Lebbeke Racing Wetteren (Van den Abeele M.) FC Denderleeuw Kemzeke (Van Acker L.) Lokerse Standaard Denderleeuw (Praet) Olsa KAV Dendermonde (Lippens) II Prov. A Ol. Gent Sint-Gillis-Waas (Balthazar) Heirnis Gent Vrasene (Lefèvre) Sint-Pauwels Wippelgem (Mathijssens) ExcelsiorMuide (Coppens) Maldegem Temse (De Winne) Oostakker Robur Moerzeke (Anné) II Prov. B SL Houtem Buggenhout (Segers) Oudegem Eendracht Meldert (De Bruyn) Petegem SK Aalst (De Witte) III Prov. C Burst Meerbeke (Lippens A.) Sp. Geraardsbergen Terjoden (Melckebeeck) Eist Nieuwerkerken (Eeckeman) Vlierzele Bambrugge (Staes) Mere Pollare (De Wispelaere) III Prov. D Grembergen Haasdonk (Loeman) Stekene Melsele (Van Hoey) Klinge Kallo (Meiresonne) Thor Meldert HO Kalken (Lievens) Berlare Sinaai (Van Haver) Wilskracht Moorsel Wieze (Van Cauwenberghe) Baasrode Waasmunster (Okladnicoff) Eendracht Sint-Gillis Bazel (Dobbelaere) IV Prov. C Ten Ede SK Overmere (Vereecken) Valentino's Overmere Lochristi (Deknock) IV Prov. G Iddergem Smetlede (Roland) Ede EdixVelde (Van der Haegen) Serskamp Erpe (Van Herreweghe) Aaigem Oordegem (Van der Kelen) Massemen Erondegem (Lambrechts H.) IV Prov. H Lutterzele Schroevers Moorsel (Van Extergem) Doggen Schoonaarde (Redant) Opdorp Hofstade (Van der Eecken) Opstal Erembodegem (Drieghe) Gijzegem Herdersem (Van der Sijpt) Appels Rapide Lebbeke (Rottiers) Boonwijk Wichelen (Steels) IV Prov. I Sombeke Kieldrecht Moerbeke White Boys - SK Lokeren - Hoogeinde - Eksaarde Meerdonk (Van Hoyweghe) - Klein Laar Vrasene (Rietens) - Rupelmonde (Van Gasse) Heikant Zele (Burm) Straatje Stekene (Moreel) Verrebroeck (Reyniers) Kruibeke (De Kimpe) Prov. Juniores (10u) Lede Ninove (Asselman) Beveren Geraardsbergen (De Schoesitter) Racing Gent SK Sint-Niklaas (Coucke) Hamme AA Gent (Gaudissiabois) Zele Aalter (De Ridder) Oudenaarde E. Aalst (De Wilde) Zottegem SC Lokeren (De Corte) Prov. Scholieren (10u) Lede Ninove (Naudts) Beveren Geraardsbergen (Rogier) Racing Gent SK Sint-Niklaas (Bellemans) Hamme AA Gent (Gorus) Zele Aalter (Peelman) Oudenaarde E. Aalst (Galle) Zottegem SC Lokeren (De Wolf) UEFA'S (10u30) Lokeren Lierse (10u) (Verniers) SK Sint-Niklaas Racing Mechelen (Schrauwen) Harelbeke SK Beveren (Degrendel) Oudenaarde E. Aalst (11u) (Bral) Witte Sterren 49 Bolas Denderm. 48 De Abdijploeg zag op on verdiende wijze de eerste kompetitieoverwinning te loor gaan. Op het terrein wa ren ze de beteren, maar in de eindfaze van de wedstrijd kregen ze te maken met Gentse arbitrage en 5 korven werden op onbegrijpelijke wijze afgekeurd, zodat ze uit eindelijk een wedstrijd, die ze hadden gemaakt met het kleinste verschil verloren. In de eerste helft lag Bolas doorlopend aan de leiding langs Kamiel en E. Dupont (26-30). In de tweede helft zag het er naar uit dat de iatgHB ir H bezoekers langs De Pett( weg naar de overwin i waren, maar ze kregel maken met weinig 8pon middelen. Bolas zal naarmate|f kompetitie vordert verf ren. De afwerking staat|[ niet op punt en daar |T coach Staf Staelens nogl wat werk mee. Leeii^ moet ieder nieuwkomei*1®*! talen en in dat stadiuifj®*61 Bolas nu. *on, Bach dekei Punten: n n E. Dupont 12, K. Dupont^ De Decker 6, De Petter S^l Dhondt 6. Imaa' BH) di Klein Laar Vrasene - Sombeke: 2-2 Sombeke is er te Vrasene in Ringoot met de hand stopj geslaagd om de uitstekende doelman Van Moeseke prestatie van vorige week te- kalm de strafschop om. gen Moerbeke te bevestigen, bekc wilde nog meer ei De bezoekers uit Sombeke lokale doelman moest nofl werden te Vrasene evenwel harde knal van speler-tra maar matig beloond voor hun Danneels uit de winkell inspanningen, daar ze met een duwen, punt genoegen moesten ne men. Op zichzelf uiteraard een goed rezultaat want Vrasene zit momenteel in het koppelo- ton Maar op bazis van het spelverloop en de doelkansen verdiende Sombeke zeker meer. De wedstrijd begon wel even wichtig. Beide ploegen gingen Opdorp 4-0 rezoluut in het offensief waar uit aan beide zijden doelkan sen rezulteerden Op de 23' SK Erembodegem- Dat trainer Lucien Boxtael weinig kon inbi werd het dan 1-0 toen Bollaert gen tegen de heerscha fre een vrijschop met het hoofd van Herdersem, zijn vot yv binnenwerkte Sombeke, dat ploeg, vond hij niet zo wel moeite had met het kleine Maar tegen Opdorp rr terrein van Vrasene, reageerde bewezen worden dat evenwel biezonder heftig. Pie- klopping een ongeluk wi ters knalde net naast na center van Ringoot maar op de 41' Zijn discipelen was het dan toch gebeurd. Een zulks op een ruime en kende manier. Reeds n f r kwamen de lokalen op v Een gelijkmaker van Sombeke sprong, toen een hand jq op het cruciaal ogenblik. Maar binnen de grote rechtl inzenden van Konings werd door Poppe binnengekopt. de bezoekende vreugde duur de niet lang. Net voor de rust werd Bollaert in de strafschop zone gehaakt door Vermorgen en Betoncelli zette zonder par- beter voetbal, doch m )n terecht bestraft werd. Mare Mattens werd het Erembodegem bleef de g. minerende ploeg, spe j don de strafschop om. tot de 35ste minuut wacl |0 Dat koud stortbad kon een alvorens de Opdorp de jge| goed draaiend Sombeke niet sie begaf. Alain Gosse i y ontmoedigen De bezoekers 9on aan zijn hattrick. Ru zetten na de herneming een sterk offensief op. Vermorgen Opdorp reageerde knalde nipt naast en de lokale doch hun aanvallen i doelman moest een grote save zoveel organisatie, c opbrengen om een poging van praktisch nooit gevaar i Ringoot uit het doel te ranse- voor de lokale kooi. De I len Net voorbij het uur kwam ste 10 minuten gaven Sombeke dan toch voor de toc^ de thuisploeg waar tweede keer langszij toen recht op had. j y Peirsman een inzenden van A.V 0p ssei hek! cht

De Voorpost | 1980 | | pagina 24