J vielen harde klappen Nationale kompetitie St.-Niklaas A te zwak voor bezoekers Heel wat verrassingen bge cijfers j eerste Dvinciale nelsele B zonder pardon Zesde Internationaal Tafeltennistornooi van Elckerlyc Aalst Flink verweer van Melseelse jeugd Vooruitzichten Maggie (De Backer) en Don Cambrinus (Vermassen) f*) Applausmeter stijgt voor Dave Williams Tilleman, Van Riet, Willaert en Maes uitblinkers De Voorpost - 10.10.1980 - 25 PROVINCIALE KOMPETITIE Tijdens het voorbije week- start. Er kwamen verrassin- end ging de provinciale ta- gen uit de bus en er vielen feltenniskompetitie van ook harde klappen Derde Provinciale leest doorslaggevende Itaten werden in eerste [inciale geboekt. In Kiel- was Melsele A te Er werd uitgekeken r de prestatie van Cyriel jHelsland, die na meer- j jaren verblijf bij Macca- fintwerpen opnieuw de jng van de Kieldrechtse I in handen heeft. De jon- Melseelse kopman Eric natuitraeten maakte hem :e mieen set afhandig. Uiter- dingj kende de wedstrijd een i metinender verloop dan de >vervs (13-3) laten uitschij- dati Met Van Helsland won jdvejGunter Van Puymbroek [vier wedstrijden. Stuy- - 4 l moest de duimen leg- Col De gen voor Eric Verstraeten, terwijl de andere nieuwko mer Garry Vervoort het liet afweten tegen Rony Braem en Eric Verstraeten. De eer- reddende punten werden door de jongste Melseelse spelers gemaakt. Te St.-Ni- klaas stonden B en C tegen over elkaar. Coryn en Daems namen elk vier wedstrijden voor hun rekening. Luc De Bosschere won er drie, maar broer Dirk diende het te stel len met twee overwinnin gen. Regie De Neve bracht het tot twee overwinningen, terwijl Van Belleghem het derde puntje aanbracht (13- 3). Voor Jaak De Niel en Dany Inze viel niets te rapen. Drive A, een andere titelkan didaat won van Louise Marie met 12-4, terwijl de B-ploeg van Drive meer moeite had dan verwacht met de eigen C-ploeg (11-5). Herleving A, ging naar Slei- dinge en het liep niet van een leien dakje. Sleidinge, versterkt met Johan Cornelis en Richard Vercauteren, liet niets aan het toeval over. Herleving met een vertim merde ploeg geraakte nooit in wedstrijd. Jef De Maeyer bracht het tot de beste pres tatie door te winnen van Ri chard Vercauteren en Van de Veire. Dany Vermeulen klop te de Oostvlaamse kam pioen Wegghe maar geraak te niet voorbij boeman Ri chard Vercauteren. Hubert Van Langenhove en Jean Boudou wonnen niets maar eerstgenoemde had mits wat meeval de eer kunnen redden tegen Vercauteren. Jean Boudou miste zicht baar konditie (13-3). Samen vattend kan gesteld dat de uitslagen in eerste provin ciale volledig aan de ver wachtingen beantwoorden. Een eerste vaststelling: de favorieten Kieldrecht A, Slei dinge B, St.-Niklaas B en Dri ve A staan er reeds. De Panne was op bezoek bij St.-Niklaas A. Wie had ver wacht dat de thuisploeg de gelegenheid zou grijpen om met de eerste seizoenzege aan te knopen kwam bedro gen uit. De Panne liet niets aan het toeval over. De Pan ne met zijn jonge en sterk gemotiveerde ploeg dwong bewondering af. Carl Van Camp zette zich schrap en slaagde erin zijn twee eerste wedstrijden te winnen tegen Dirk Lefere en Dirk Gesqiére. Frans Messagie kwam in steun tegen Lefere, maar hiermede was ook zijn liedje gezongen. Hoste speelde te gen zowat oud bekenden. Hij dwong tot driemaal toe een belle af. Kreeg hiervoor een open doekje van de opnieuw talrijk opgekomen suppor ters maar in de beslissende sets schoot hij te kort. Hed- wig Amelinckx gaf wat hij kon maar zulks volstond niet om van de bezoekers in ver legenheid te brengen. Uit eindelijk kwamen er 3-13 cij fers op het bord. de Provinciale t in tweede provinciale iden de ploegen van Irecht en Melsele tegen- elkaar, maar dan in ile. De bezoekers ikten hun opwachting Patrick De Witte, Benny dej Den Hende, Stefan puifenberghe en Eric De tans|e, maar zulks raakte de Ie kleren van de gebroe- aleefe Raf, Hugo en Paul Ver- waaieten niet die achter de es. Is verschenen samen arts t Jean Pierre Leclercq. >ekeje ploeg ging er uiterst "•naejk tegen aan, in zoverre T)(b dat de Kieldrechtse B- s 0-feg halfweg wedstrijd ïsel Ös als geklopt mocht 1as Jden beschouwd. Raf en Wir»o Verstraeten lieten het jckbftimum optekenen wat j door JP Le Clercq werd nagedaan. Paul Verstraeten diende zich gewonnen te ge ven tegen Patrick en Eric De Witte. De 14-2 cijfers spre ken duidelijke taal. Benny Van den Hende en zijn maats stonden er eerder verbau- wereerd bij. Zulks lag niet in de lijn der verwachtingen. Patro Tivoli Hamme A kreeg Herleving B op bezoek," of de ploeg die er uiteraard moest voor doorgaan, gezien men liefst voor drie vervangingen had moeten zorgen. Voor Mare De Keyzer, Paul en Peirre De Schoesitter en Eric De Clercq was het slechts een koud kunstje om naar forfaitcijfers te klimmen. Piet Eemans en Paul Muylaert zorgden voor de sterkste re pliek bij een Herlevingploeg die te licht uitviel. Elckerlyc A werd evenmin gespaard. Voor de verplaatsing naar St.-Niklaas D dienden de Aalstenaars te voorzien in de vervanging van Cleemput en Kinck, maar zulks heeft Elckerlyc A niet belet een knalprestatie te brengen. Fleurinck en Mare De Bock gingen er sterk tegenaan en wonnen hun vier wedstrij den. Roger De Wolf en Gil bert Tas lieten elk drie over winningen optekenen. Wuy- tack en De Witte redden de lokale eer. Voor Coppens en Moenssens zat er geen over winning in. Wanneer we stellen dat Eikenlo B en Small Street B eveneens vlot aan de winnende hand ble ven zijn we rond wat tweede provinciale betreft. Op zondag 19 oktober 1980 organiseert de Aalsterse ta- feltennisklub Elckerlyc haar zesde internationaal tornooi in de sporthal Denderdal - Kortestraat te Erembode- gem Aalst. Het tornooi is voorbehou den aan de bij de KBTTB aangesloten spelers of aan gesloten bij een buitenland se door de ITTB erkende go- repering. Er is ook een reeks niet -aangeslotenen voor zien. Er wordt gespeeld op 20 tafels Sven. De inschrij vingen worden ingewacht bij Eric Pauwels, De Gheest- straat 6 te 9300 Aalst. Zoals ieder jaar worden aan dit tornooi waardevolle prijzen verbonden. Gestart wordt om 9 uur met de reeksen niet- aangeslote nen. Te 9.30 u. komen de dames en heren niet-geklas- seerden aan de beurt. Om 10.30 u. springen de heren D in de dans, terwijl de meis jes en jongens miniemen, kadetten en juniores vanaf 11 uur in het strijdperk tre den. Te 11.30 u. start voor de reeks heren veteranen. Te 13 uur gaan de reeksen heren en dames C en B- speciaal van start, terwijl te 17 uur wordt aangevangen met de reeksen B. Het zesde tornooi van Elckerlyc Aalst telt tevens voor het regel- matigheidskriterium van het weekblad «De Voorpost». Temse A, getipt als een der voornaamste kanshebbers op de titel in derde A had het bij St.-Niklaas E moeilijker dan verwacht om op de volle inzet beslag te leggen. Mar cel Maerevoet en Van Lan- deghem legden beslag op de volle inzet en Weemaes diende zich enkel voor Lie ven Peeters gewonnen te geven. Vercauteren viel te licht uit, waardoor het nog 5- 11 werd en Linda Corde- mans, De Gendt, en Van den Branden eveneens de eer redden. De Beverse ploegen beantwoordden aan de ver wachtingen. De A ploeg haalde het vlot van Peuk (11- 5) terwijl de B-ploeg moeite had om de C- eronder te houden. De Melseelse derby tussen C en D is op een logische zege van de C- ploeg uitgedraaid. Eric Ver eist bevestigde in deze wed strijd al het goede dat over hem werd verteld. Marc Van den Eeckhoudt volgde in zijn spoor en met hem nieuwko mer Romain Staes. Guido Verstraeten rondde de 13-3 zege af met twee overwin ningen. In het verweer was Peter Weeckers de beste met twee op vier. J.P. Peelman redde de eer, maar voor De Rouck en Guy De Rijck wa ren de druiven te groen. Van de krachtmeting tussen Kemzeke en Kieldrecht C kwam niets in huis. Wegens onbeschikbaarheid van het Kemzeekse lokaal werd de wedstrijd uitgesteld. In derde D brachten Herle ving C en Elckerlyc B het verrassend tot overwinnin gen. De Herlevingers dien den met een geïnproviseer- de ploeg aan te treden. My- riam Muylaert en Staf De Proft lieten elk drie winst punten optekenen. Detlef Steiger bleef tweemaal aan de winnende hand terwijl de gegriepeerde Mare Vander- meiren voor het negende puntje zorgde. Bij de bezoe kers bracht Dirk Van den Steen het tot de beste pres tatie, Hoffelinck en Van de Velde bleven onder de ver wachtingen. De Aalsterse B- ploeg zette titelkandidaat Lebbeke een hak. Paul Gijse- linck en Dirk Verschueren legden in het tweede gedeel te de basis voor de zege. Paul Van Dorpe en Paul Pau wels bleven evenmin achter en hoe Wim De Ruysscher zich inspande, de nederlaag was niet te ontlopen. De Smedt en vooral Boeyckens bleven beneden verwachtin gen. Een andere verras sende overwinning bracht Wetteren A Hier was Patro Tivoli Hamme B te gast. De bezoekers namen een dave rende start en bij een 1-5 stand gaf niemand nog iets voor de lokale kansen. Peter Van Cauteren beantwoordde volledig aan de verwachtin gen en Frans Van Dender bleef overeind. Jef Van Cau- wenberghe liet het evenwel afweten, terwijl Johan Van Hecke het tempo niet aan kon. Langs Marc Van Ros- sum en Herwig Van Doorse- laer kwam de thuisploeg op nieuw in de wedstrijd. Hier door gestimuleerd drukten ook de veteranen Paul Van Doorselaer en Hervé Mat- thijs sterker door en zulks leidde uiteindelijk tot de ne derlaag van de Hamse B- ploeg. Wanneer we hier nog de overwinningen van Drive D en Small Street E toevoe gen, kan gesteld dat toch aardig wat verrassingen zijn uit de bus gekomen. Vierde Provinciale Tweede Nationale Heren Sambre et Meuse - St.-Ni- klase A 1 Tweede nationale Dames Herleving A - Le Logis Brus sel X Eerste provinciale Heren Melsele A - St.-Niklaas C 1 Louise Marie A - St.-Niklase B 2 Herleving A-DriveC X Kieldrecht A - Sleidinge B 1 Tweede provinciale afdeling Pacem A - Elckerlyc A 2 Herleving B - St.-Niklase D X Small Street D - Patro Tivoli A 2 Kieldrecht B - Small Street B 2 Eikenlo B - Melsele B X Derde Provinciale afdeling Peuk-St.-Niklaas E 1 Beveren C - Beveren A 2 Kieldrecht C - Beveren B X Melsele C - Kemzeke 2 Melsele D - Temse A 2 Elckerlyc B - Elckerlyc C 1 Patro B - Drive D 1 Drive F - Wetteren A 2 Herleving C - Small Street E X Reinaert - Lebbeke 2 Vierde provinciale afdeling Mikeno-Temse B 1 Kruibeke B - Madeion 2 Patro C - Kruibeke A 1 Melsele E - St.-Niklaas F 1 Herleving D - Melsele F X Wetteren B - Wetteren C 1 Elckerlyc D - Reseda Melle B 1 Eerste provinciale dames St.-Niklaas - Louise Marie 2 Herleving B - HNO Gent X C.V. De Melseelse E ploeg kwam gemotiveerd achter de tafels te Buggenhout Opdorp waar Madeion geenzins de ver wachtingen wist in te lossen. Vergauwen gaf nochtans de toon aan. De Haeck volgde in het spoor maar Van Ingel- ghem en Van den Broeck bleven beneden hun moge lijkheden. Luc Van Bogaert, kon iedereen overtuigen met vier op vier. Chris Cools ging er even sterk tegenaan en moest enkel een wedstrijd laten gaan. Guy D'Hollander en Mare Engels haalden twee op vier en zulks bean twoordde grotendeels aan de verwachtingen. Dat de Melseelse jeugd flink op de kompetitie is voorbe reid bleek ook uit de presta tie van de F-ploeg tegen de andere titelkandidaat Mike no Sch'oonaarde. Staf Fon- teyne zweette water en bloed om zijn ploeg naar de zege te loodsen. Hij werd flink gesteund door zijn ploegmaats Pauwels en Praet. De jonge Van Doorse laer kwam er niet bij te pas. In het lokale kamp zorgden Benny Smet, R. De Ruyte en vooral Marcel De Wilde en Marc Van Raemdonck voor een geestdriftig vertoon. Dat Kruibeke A won van zijn eigen B-ploeg zal niemand verwonderen. Ook het feit dat Patro Tivoli Hamme het tot een afgetekende zege bracht bij Temse B, zal nie mand verwonderen. Dirk Pauwels zorgde in het lokale kamp nochtans voor flink verweer. Marc Van Cauteren met vier, en Chris Van Cau- wenberghe, Straetman en Jan Waterschoot elk met drie wedstrijden bewezen de homogeniteit van de Hamse ploeg. Bij St.-Niklaas F kwam Herleving D op be zoek. Een gelegenheid voor Samson om het maximum te laten optekenen. Ook Herst liet zich flink gelden, terwijl De Vet en Peter De Boes met één wedstrijdzege de balans in lokaal belang deden doorwegen. Bij de be zoekers was veteraan Theo Troch onbetwistbaar de bes te, Jos De Jonghe had dui delijk last van de zenuwen, terwijl nieuwkomer Eric Vreye behoorlijk figuur sloeg. Ook Frangois De Proft mist kompetitie. Wetteren C kreeg het bezoek van Reseda A. Ronny De Groote bracht het tot een schitterende prestatie. Jean Vervl bracht het tot een behooi ke prestatie, maar voor go Van Hecke en Emiel B wens was het te zware kc Reseda A dat vorig seize degradeerde naar vierde best op weg zijn verloi plaats te heroveren. De \A terese B ploeg reisde n Tissac C en stootte er op e onverwacht sterke teg stander. De Cock bleef di maal aan de winnende ha zodat de kans om het ook de A-ploeg waar te mak open blijft. Nieuwkomer vier Vereecken deed het v behoorlijk maar zowel Pc Hauben als Francis Bauwe bleven beneden de verwac tingen. Van hen wordt in c komende weken wel beu verwacht. Met Elckerlyc L (Zwijnaarde) C zijn we aan de laatste wedstrijd toe. Eric Pauwels gaf als kopman het voorbeeld door op een draf je al zijn wedstrijden te winnen. Jaak Boeyckens en Ducor- dier volgden met drie over winningen in het spoor, ter wijl veteraan en voorzitter Rik De Bock het rijtje sloot met twee overwinningen. Samen goed voor een 12-4 en twee goud-gele punten. 3rne(.Jag was het kermis te 3diuljiekerke. De kermisvreug- kon niet op voor Roger Backer die sant in eigen dekerke werd. Er kwa- n twee overwinningen 'P°nïhet aktief dank zij Jolie tter echt talent) en Maggie tmaal uit stilstaande BH) die alle favorieten een neus zetten. De sym- ^^fileke familie De Backer eefde er een prettige dag. kermisklokken konden len. ook in zijn dagje was Don Cambrinus (Ver- Kerksken). Zelden wij Don Cambrinus zo draven. Meesterlijk ge ld door René Vermassen Don Cambrinus er zo'n op na dat niemand in bleek hem nog te be- »n. Jie en Don Cambrinus den voor de grootste issingen van de dag. slagen te Liedekerke cht 1,10 m: 1. Jolie (De ker, Liedekerke) 2. Mi- fa (Neckebroeck) 3. Up- (Neckebroeck) 4. Ho (Van Herreweghe) 5. 5 (Cobbaert) ien f 1,10 m: 1. Manolito (De fa|lf, Herdersem) 2. Silvia scha Troyer) 3. Petit-Dauphin n vci Wulf) 4. Bandido (De 1 zo If) 5. Sandra (Claessens) P mteht 1,20 m: 1. Fury (Van dat Meeren, Ophasselt) 2. 'k w^idra (Ghijsels) 3. Anja oreman) 4. Vicky (Min- Dew 5. Little-Vic (De Taeye) ,en f 1,20 m: 1. Fideel (De n If, Nieuwerkerken) 2. Fi- op v (Vermassen) 3. Miss- (De Wulf 4. Jesebelle ecntl 5 Albatros (Van der Issen) Herreweghe) 4. Manolito (De Wulf) 5. Albatros (Van der Smissen) Driejarigen: 1. Don Cambri nus (Vermassen, Kerksken) 2. Bentho (Verhofstadt) 3. Miss-Boy (De Wulf) 4. Petit- Boy (De Vadder) 5. Sloeber (Melckenbeeck) Vlucht 1,35 m: 1. Fleur (Waege, Oudenaarde) 2. Ka- thy (Steenhoudt) 3. Nelly (Van Eeckhoudt) 4. Rabby (Van der Meeren) 5. Don Juan (De Corte) Renpaarden (snelheid): 1. Easy-Boy (Joos, Heusden) 2. Dinamiet (Tassenoy) 3. Astrio (Van der Meeren) 4. Faro (Tassenoy) 5. Ipsy (Joos) Eenjarigen: 1. Daimler (Joos, Heusden) 2. Petit- Dauphin (De Wulf) 3. Torna do (Claessens) 4. Sonja (Bo- vé) 5. Silvia (De Troyer) Tweejarigen: 1. Silver-King (De Wulf, Herdersem) 2. Sloeber (Melckenbeeck) 3. Mistral (Van Bellinghen) 4. Niki (Bisschop) Vlucht in Sulky: 1, Acky (Dé- bo, Aspelare) 2. Osford (Ne ckebroeck) 3. Silver (Sae- rens) 4. Jolie (De Backer) 5. Sissi (Neckebroeck) Draf 1,35 m: 1. Petit-Boy (De Vadder, Haaltert) 2. Fideel (De Wulf) 3. Fideel (Vermas sen) 4. Silver-King (De Wulf) 5. Pupil (De Wulf) Vlucht 1,25 m: 1. Fury (Van der Meeren, Ophasselt) 2. Boem (De Taeye) 3. Chat- noit (Verstichelen) 4. Jimmy (Saerens) 5. Don Pablo (Zoe- tardt) Draf 1,40 m: 1. Don Cambri nus (Vermassen, Kerksken) 2. Jefke (Van Herreweghe) 3. Ilsa (Cieters) 4. Gina (De Vadder) 5. Dinamiet (Van Wassenhove) Vlucht 1,40 m: 1. Hertog (Verstichelen, Parike) 2. Rab by (Van er Meeren) 3. Don Juan (De Corte) 4 Elsie (De Maeseneire) Draf 1,30 m: 1. Goni (Van Wassenhove, Wetteren) 2. Roquepine (Fonck) 3. Ravioli (Van Wassenhove) Renpaarden (fond): 1. Irlan- de (Van Exterghem, Berlare) 2. Faro (Tassenoy) 3. Gabar (Joos) 4. Jus de Paix (Necke broeck) 5. Easy-Boy (Joos). Zondag 12 oktober: Liede kerke (OPV). Zondag 19 oktober; Buggen hout (kampioenschap der kampioènennationaal). Za terdag 25 en zondag 26 okto ber: Massemen: (Europees kampioenschap). (VDV) Boksen te Zele Het vernieuwde Boxing Club Zele was op alle vlak ken tevreden met hun eerste meeting van het nieuwe sei zoen. De publieke belang stelling was vrij goed en wat meer was: de boksfanaten gingen uiterst tevreden naar huis. Ze kregen waar voor hun geld. De amateurskam pen stonden op een vrij dat V.R.V. Jumping In manége The Paddock le Waasmunster ai cht 1,30 m: 1. Maggie Backer, Liedekerke) 2. hsp' 'V (Ste nhoudt) 3. Anne- on (Cooreman) 4. Don wac lo (Zoetardt) 5. Elsie (De 'P~ae sseneire) 1,35 m: 1. Ilsa (Cieters, tèlterre) 2. Goni (Van isenhove) 3. Ravioli (Van ■fcsenhove) 4. Roquepine lek) 5. - - Filou (Durant) „,r Cht 1,15 m: 1. Chico (Gal- Berlare) 2. Chico (Ghij- i) 3. Tomboy (Everaert) 4. >ens (De Turck) 5. Milo Maeseneire) A 1,15 m: 1. Krak (fiis- A V op, Geraardsbergen) 2. 81 (Bové) 3. Berlino (Van Het aantal paarden werd be perkt door de Klein Brabant se kampioenschappen. Niettegenstaande er toch nog een flinke opkomst was en de publieke belangstel ling in de namiddag meer dan bevredigend was. De leerlingen van Michel De Beule hebben hun leraar alle eer aangedaan door uit te pakken met verschillende ereprijzen. O.a. Chris Willaert met Ben- to 1e reeks III. Mireille Meersman met Alfa le reeks I. Sabrina Maes met Wirbel 1e reeks I en tweemaal 2e. Zeker een vermelding waard is Rita Meersman die in reeks II eenmaal won en tweemaal 3e eindigde, dit met haar paarden Cartouch en Luitenant. Peter Verschelden had mis schien niet zijn beste dag maar om hem van enkele ereplaatsen af te houden moet er veel gebeuren en reed toch nog een 1e, een 2e en een 3e en 4e prijs dit in training reeks I en reeks II, wie doet beter. Een pluim voor Anouck Janssens met Pacha die in de training met een man- ègepaard dat daags voor dien nog 7 uur in de les gelopen had, zich 3e en 4e wist te klasseren. Zondag de eerste binnen- jumping in de Gouden Laars te Sinaai waar zeker veel be langstelling zal zijn. Uitslagen PROEF I - PONY'S A1 - BA- REMA A 1. Verhavert Koen - Cruor 2. Matthys Guido - Cailan PROEF II - PONY'S A2 - BA- REMA A 1. Beguin Fabienne Gipsy 2. De Bock Micheline - Tarzan 3. Roosemont Luc - Chico PROEF III - TRAINING - BA- REMA A 1. Verschelden Peter Wildfang 2. Maes Sabrina - Wirbel 3. De Clercq Eddy - Gaieté 4. Janssens Anouck - Pacha 5. Van Damme Monique - Springstar Proef 4 - Reeks 1 - BARE MA A 1. Meersman Mireille Alfa 2. Verschelden Peter Porsche 3. Michiels Nicole - Victor 4. Maes Sabrina - Inkala 5. Smets Ronny - Utah 6. Jacops Johan - Sabrina PROEF 5 - REEKS 2 - BARE- MA A 1. Tilleman Luc - Ulex 2. Van Bunder Patrick - Ursula 3. Meersman Rita - Luitenant 4. Nelis Anke - Czalfa 3 PROEF 6 REEKS 3 - BAREMA A 1. Tilleman Luc - Tempo 2. Van Riet Dominique - Rina 3. Van Assche Pierre - Flak PROEF 7 REEKS PONY'S A1 1Van Damme Jerry - Lietjen 2. Matthys Guido - Coilan PROEF 8 - REEKS PONY'S A2 1. Illegems Raf - Shiba Meersman Sonya - Silver 3. Verhavert Koen Trésor PROEF 9 - REEKS TRAINING 1. Van Damme Monique Springstar 2. Maes Sabrina - Wirbel 3. Janssens Anouck - Pacha 4. De Vos Freddy - Welkom 5. Nelis Anke - Jeunesse PROEF 10 - REEKS 1 - BARE MA C 1. Maes Sabrina - Inkala 2. Meersman Mireille - Alfa 3. Verschelden Peter Porsche 4. Verschelden Peter - Victor De Vos Freddy - Rubine PROEF 11 - REEKS 2 1. Meersman Rita - Car touche 2. De Groote Marianne - Don Pablo 3. Meersman Rita - Luitenant Verschelden Peter - Travera PROEF 12 - REEKS 3 1. Willaert Chris - Bento 2. Van Riet Dominique - Rina 3. Ollegems Jos - Patty goed niveau en de slotkamp tussen Dave Williams en de Spanjaard Molero, alhoewel hij maar een goede acht mi nuten duurde, deed het pu bliek rechtveren van entoe- siasme. Een betere ouvertu re kon men zich niet inden ken. Voor Boxing Club Zele een hart onder de riem om de bokssport te blijven pro- pagèren. Trekpleister De kamp waar met de meeste belangstelling naar werd uitgekeken was zeker die waar Williams het moest opnemen tegen Emilio Mo lero. De Spanjaard had ook 15 beroepskampen op zijn aktief en leed nog maar vier nederlagen. Hij bracht daar enboven de reputatie mee een harde puncher te zijn met een aartsgevaarlijke rechter. Dus voor Dave di- rekt een ernstige test naar zijn mogelijkheden en of hij het imago dat hij zich vorig seizoen had opgebouwd kon verder zetten. Bij het begin van de eerste ronde manifesteerde Molero dat zijn reputatie op grond van waarheid was gebouwd. Hij trof de Zeelse lichte wei ter met precieze rechter di rects. Dave verpinkte even, maar zijn grootste gaven zijn echte profmentaliteit en En gels leeuwenhart, haalden de bovenhand. Williams ver pinkte even. maar bleef recht, en begon dan aan zijn nummertjes. Hij ging met zijn vechtmachineprincipes op zijn tegenstander af. zijn treffers zijn echter berekend. Op technisch vlak toont de Londenaar een bestendige vooruitgang. Hij liet Molero niet verademen en koos toch zijn momenten goed om de Spanjaard zowel in het li chaam te treffen en zijn sla- hoofd. Molero probeert het gevecht aan te gaan met Williams. Dit wordt uiteindelijk zijn ondergang. De fysieke kracht van de beschermeling van Jef Van Driessche kan niet op en naarmate de kamp vordert gaat het snel ler en wordt hij sterker. Bij zijn opponent is dat omge keerd evenredig. In de twee de ronde plaatst de Zeelse bokser een harde linker en Molero wankelt even, maar de Spanjaard heeft ook kracht in huis. Nog nooit ver; loor hij voor de limiet. Hij kan nog replikeren met een gedubbelde rechts-linker en zijn gevaarlijke rechter, die meestal juist aankomt. Het publiek geniet: na iedere ronde is het rechtgeveerd en geeft beide boksers een spontaan applaus. Het Zeie hof beleeft weer een grote boksdag. Het valt wel op dat Molero het door Williams super opgedrongen tempo niet meer kan volgen. In de derde ronde laat Williams zijn tegenstander niet meer verpozen. Hij japgt hem op. Molero loopt een kwetsuur aan de wenkbrauw op. Hij is totaal leeggebokst. Op één van die dodelijke offensie ven moet hij de knie buigen en wordt tot 8 geteld. Zijn verzorger neemt de beste beslissing en werpt de hand doek. Het publiek reageert er positief op. Het is tevreden. De logica wordt geëerbie digd. Williams wint, Molero deelt in het applaus. Met 8 minuten boksen op dat ni veau is men meer tevreden dan met 10 ronden van drie minuten waarin niets te be leven valt, De leamp tegen Pol Pay en was voor Tshinza inderdaad maar een opwarmertje. Cle ment speelde waar en wan- dige Payen, die er in de vier de ronde uit moest met een kwetsuur onder het linker oog. Na deze warming up wachtten er voor Tshinza moeilijker ogenblikken in de komende maanden. Omer Copejans: bestendige vooruitgang De kamp over 3x3 tegen Monsieur, met enkele kilo's meer aan gewicht, werd voor Omer Copejans een se rieuze test. De Lokeraar moest het hebben van zijn technische vaardigheid en zijn natuurlijke bokswijze. Hij werd onmiddellijk na de eer ste gongslag verrast door Monsieur, die met een links- rechtse kombinatie en even later nog een rechter direct Copejans onmiddellijk tot at tentie dwong. Voor de Zeel se amateur was het een be wijs dat hij ook kan inkesse- ren. Hij vangt de Brusselaar op met linker jabs en scoort punten met links-rechts kombinaties. Monsieur bokst gevaarlijk met het hoofd vooruit maar Cope jans ontwijkt goed. Vanaf de tweede ronde neemt de Lo keraar de bovenhand en ook in de derde ronde wordt hij niet meer bedreigd, zodat hij de logische puntenwinnaar wordt. Peter De Grove van Boxing Club Zele bokst on beslist met Van den Neste uit Vorst en misschien kreeg Peter heel wel wat minder dan waarop hij recht had. De Zeienaar Akkuyu won op punten van De Bruyne (Beveren) en Penders van Beveren won eveneens met de punten van de Quisi (El-

De Voorpost | 1980 | | pagina 25