PQmQQntQraad N li Wijk Harding te Herdersem krijgt eigen speelplein AALST VERKOOPT MANEGE DE WIJNGAARD Motie gemeenteraad over stort Vlierzele kreeg reaktie Moorselse buurtweg wordt niet afgeschaft VRIJE tribune CVP VERLAAT RAADSZAAL WAARNA RAADSLEDEN BIJNA OP VUIST GAAN VAN DER BEKEN VERSCHEURT AMBTSEED IN OPENBAAR 2 - 10.10.1980 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. DE HEILIGSCHENNIS VAN P.P.J. VAN DER BEKE De jongste zitting van de gemeenteraad van Aalst was kort en incidentrijk. Het plechtig aan stukken scheuren van de eedfor mule door raadslid Van der Beke ervaarden sommige leden van de raad als een schokkende en weerzinwekkende gebeurtenis. Door dit spectaculair gebaar is de rebel van onze fractie geenszins ontrouw geworden aan zijn vroegere eed. Hij demon streerde alleen maar, en terecht, dat wegens het wangedrag van het schepenkollege van Komen en het uitblijven van enige sanctie hiertegen vanwege de hogere overheid dergelijke eedfor mules waardeloos worden en dus evengoed mogen vernietigd. Het was niet zijn eerste protestdaad tegen de Belgische politiek van twee maten en gewichten die ons land reeds honderdvijftig jaar teistert. Het schepenkollege van de faciliteitengemeente Komen weigert een gemeenteschool voor Vlaamse kinderen op te richten hoewel alle wettelijke voorwaarden vervuld zijn. Zij vegen met andere woorden hun laars aan de Belgische wetten waaraan zij plechtig trouw hebben gezworen. De regering moedigt deze eedbreuk nog aan door een rijksschooltje te openen in de plaats van de weerbarstige renegaten te dwingen hun plicht te doen. Dagelijks moeten de Vlaamse kinderen een haag van schimpende en dreigende canailles voorbij die de hitlergroet brengen en een ware terreurpsichose scheppen. Onze regering, machteloos en besluitloos zoals steeds, haalt ook hier de schouders op. Andere maar even tergende feiten doen zich voor te Sint Genesius Rpde, Sint Pieters Woluwe en elders. Hoofdverant woordelijke voor deze schanddaden zijn premier Martens en zijn minister van binnenlandse zaken Moreaux. Eerstgenoemde vindt het wel passend handjes te drukken van bendeleider-terrorist Happart, de andere komt de Vlaamse brandweerkazernes inspecteren! Er wordt schande gesproken over mijn houding tijdens het «warm onthaal» dat de Volksunie jongeren en,de Vlaams Radikale Jeugd minister Moreaux ser veerden. Ik hoef mij hiervoor niet te schamen omdat ik evenals collega Van der Beke hiermee wil protesteren tegen de koehan del (een autoweg tegen een schooltje) waarmee de Vlaamse ministers akkoord gaan en de grenzeloze pretentie van eentalige seigneurs die ons in onze eigen stad komen uitlachen. Dat andere collega's van de raad onze manier van doen schandalig vinden en verkiezen handjes te drukken en champagne te drinken met de landvoogd laat ik voor hun rekening, leder doet het op zijn manier. De VU vaart ook hier een onafhankelijke en non-conformistische koers, ondubbelzinnig en recht voor de raap. Jan Caudron Fractieleider DE NIEUWE AANPAK VAN GALLE - VAN MIERT Op 5 onthoudingen na vooral Jongsocialisten heeft de algemene ledenvergadering van de Aalsterse Socialistische Partij voor verdere regeringsdeelname gestemd, zo luidt het verslag in «Voor Allen» van 3.1.1980. Er zijn wel heel wat vragen gesteld en in een eindmotie worden enkele eisen tegen de muur geplakt w.o. een grote waakzaamheid vanwege de partij, verwerpen van elke privé-inmenging in de openbare diensten en het opvullen van de koders, een degelijk gekontroleerd beleid van de gemeen ten, een krisisbelasting op de grote fortuinen, stimuleren van een consensus tussen de vakbonden en een nieuw evalutiekongres als zou blijken dat de fundamentele «socialistische» eisen in het gedrang komen. Daarmee kan Galle, onder het «waakzaam» oog van Van Miert, gunstig verder in de regering mee sleutelen aan de mechanismen om de citroen van de grote slachtoffers van de krisis, de werklozen, de sociaalverzekerden en de minstbedeelden, verder uit te persen. Uiteraard werd op deze vergadering nog eens gewezen op de «grote slem» van Van Miert: de 2 in de openbare diensten (zonder te zeggen dat hardnekkige geruchten de ronde doen dat de regering wel een middel in petto heeft om de voorziene 6 miljard toch uit de zakken van de openbare ambtenaren te halen), de 750 miljoen bezinetoeslag die Poswick (nog) niet krijgt voor zijn leger maar die gewoon momenteel in de frigo gestopt zijn en dus niet definitief afgeschreven, het weigeren van grotere militaire steun aan Zaïre zonder te zeggen dat we met onze Zaïre politiek reeds hopeloos in de korrupte Moeboetoenetten verstrikt zitten, en de rakettenkwestie waarover blijkbaar iedereen een verschillende interpretatie heeft van een wel zeer duistere tekst. Daarmee zijn de Aalsterse socialistische gewetens gesust. En niemand heeft minister Galle geantwoord toen hij stelde dat «de jacht op de werklozen niet zal worden toegelaten» terwijl iedereen weet dat die jacht al lang en steeds feller wordt gevoerd, ledereen schijnt trouwens ook vergeten te hebben dat een krisisbelasting op de grote fortuinen een illusie is als er niet terzelfdertijd een kadaster van deze grote fortuinen wordt aangelegd en als het fiskaal bedrog en de kapitaalvlucht niet zeer hardhandig worden aangepakt. Nochtans is dat alles perfekt mogelijk langs wettelij ke weg en zou een dergelijk beleid het overbodig maken de besparingen door te voeren op de rug van de werklozen, de zieken en de gepensioneerden. Er zijn in ons land middelen voorhanden om de werkloosheid te bestrijden: een uitgebreid relanceplan voor de bouw, het openbaar vervoer, de televerbin- dingen, het onderwijs, de sociokulturele sektor, een geleide planning voor openbare en privé-investeringen en de uitbouw van een sterke openbare ekonomische sektor, om er maar enkele te noemen. Maar daartoe moet «DE POLITIEKE WIL» er zijn om de voorhanden zijnde middelen werkelijk te mobiliseren. Die «Politieke Wil» hebben wij in het verslag van de algemene ledenvergadering van de Aalsterse socialisten vergeefs gezocht. Daarom ook vinden wij het verwaand met veel tamtam te spreken over «de nieuwe aanpak» van Galle - Van Miert Een nieuwe aanpak die alles bij het oude laat. Dit liedje is zo oud als de sociaaldemokratie zelf. Zolang de 5.P. het blijft zingen heeft de rechterzijde in ons land het terrein vrij en maakt de socialisten zelfs medeplichtig aan de verdere sociale afbraak. Dat is helemaal niet nieuw maar zo oud als de stroat zelf en door de socialisten steeds verantwoord als de «taktiek van het minste kwaod», dat minste kwaad dat ons steeds sneller van kwaad naar erger voert. Dat heeft met «oplossingen in socialistische richting» nog zeer weinig te maken. J. De Geyter CULTURELE ONVERSCHILLIGHEID? Het Festival van Vlaanderen bedenkt elk jaar de stad Aalst met een vijftal schitterende concerten. Deze bijzondere muzikale gebeurtenissen zijn voor de stad en omgeving allerhoogste toppers. Het Cultureel leven in Aalst mag dan veelzijdig en verdienstelijk zijn (denk aan de doordouwers van onze amateurs toneelverenigingen), maar met haar deelname aan het Festival van Vlaanderen, klasseert Aalst zich bij de historiche en culturele zwaartepunten van Vlaanderen. Tot ver buiten de stad trouwens voelen geïnteresseerden zich aangetrokken. Deze hoge kwalifikaties ten spijt heeft het schepenkollege tijdens de festivalconcerten 1980 geschitterd door een opvallende en volgehouden afwezigheid (de cultuurschepen uitgezonderd en schepen Van den Eede werkelijk te verontschuldigen). Wij zoeken tevergeefs naar de redenen van deze niet-deelname en kunnen moeilijk aannemen dat het gewoon gebrek aan interesse of waardering voor het hoge culturele gebeuren zou zijn. Wij zijn de eersten om begrip (en erbarmen) te vragen voor alle politieke mandatarissen die allen een ontstuitbare vloed van uitnodigingen moeten verwerken. Het mag niet kwalijk genomen worden dat niet aan alles wordt mee gedaan; daarbij, een gewoon ekskuus volstaat veelal om voldoende begrip op te roepen. Voor het geval van de festivalconcerten schijnt het schepenkolle ge het zo niet te menen en als ik mijn dagblad mag geloven deed de burgemeester op de laatste gemeenteraadszitting, bij onder vraging over de afwezigheid van «de collega's», weinig moeite om een aanvaardbaar excuus naar voren te brengen. «Dat het college op tal van andere bijeenkomsten wordt weerhouden en deze alvast ook meer belang hebben dan het bijwonen van een concert», dat tal van aanwezigen op dergelijke concerten slechts aanwezig zijn «uit snobisme», zijn even zoveel blamaties van het Festival. Maar ook blamaties voor het schepenkollege dat met dergelijke uitspraken zijn eigen niveau bepaalt. Zijn wij dan toch een provinciaal nest? Het is niet nodig om van dit voorval een grote zaak te maken. Ik wilde van de gelegenheid slechts gebruik maken om er bepaalde Aalsterse bewindslieden op te wijzen dat het niet volstoat een groot Cultureel Centrum in de Molenstraat te bouwen: men moet ook geloven in cultuur. Of moet het altijd geëngageerde cultuur zijn? Of carnaval? Ghis Willems Daar waar iedereen verwachtte dat de raadszitting van 1 oktober tot ver over het middernachtelijk uur zou uitdei nen, gezien zomaar eventjes 70 punten in openbare zitting dienden behandeld te worden, werd het uiteinde lijk een ongewoon korte gemeenteraad, die amper 20 minuten duurde. Oorzaak hiervan was de reeds vroeger aangekondigde stunt van Volksunie-raadlid Dr. P.P.J. Van der Beken die met opgeheven armen een briefje verscheurde waarop de eedformule stond: «Ik zweer trouw aan de Koning, aan de Grondwet en aan de wetten van het Belgische volk». Volksvertegenwoordiger Ghis Willems diende deze week een parlementaire vraag in in verband met de bevlagging van de openbare gebouwen en uitvoering van de volksliederen bij officiële plechtigheden. «Sinds de K.B.'s van 5.7.1974 de bevlagging van de openbare gebouwen en de uitvoering van de volksliederen bij officiële plechtigheden reglementeerde, is bij mijn weten deze aangele genheid zowat overal te lande een bestendige bron van vaak verhitte discussies en humeurige gedragingen geweest. In de middelgrote provinciestad waar ik woon veriaten om beurten nu eens de vaderlandslievende verenigingen, dan weer de Vlaams-nationalisten een plechtigheid, omdat hen hetzij de bevlagging hetzij het uitvoeren van de volksliederen op een of ander punt stoort. En, veriaten zij de plechtigheid niet, zij dreigen er ten minste altijd mee, als de regeling daaromtrent niet naar hun zin is. Kan de Heer Minister mij meedelen welke volgens zijn bevindin gen de regeling is die in Vloanderen het meest terug te vinden is of die hem het meest redelijk voorkomt. Bijvoorbeeld: ofwel de uitvoering van de 2 volksliederen bij alle officiële plechtigheden, ofwel de uitvoering van alleen het nationaal volkslied op 21.7, alleen het volkslied van de Nederlandse Cultuurgemeenschap op 11.7 en de beide bij alle andere officiële plechtigheden, volgens welke orde van voorrang, enz... Kan de Heer Minister mij een soortgelijk antwoord geven voor wat de bevlagging betreft? Is de Heer Minister, zoals vele burgers in het land, eveneens van oordeel dat de vrijheid van keuze, voorzien in de K.B. van 5.7.74, beter zou vervangen worden door een vaste regeling die voor iedereen op alle plaatsen geldt? Ruim zes jaar minder goede ervaring op dat stuk van 5.7.74 tot nu zouden zulke wijziging kunnen wettigen. Of oordeelt de Heer Minister dat de huidige regeling, voorzien bij de K.B.'s van 5.7.74, toch moeten behouden blijven, en zo ja, om welke redenen?» Nu maar afwachten wat de minister van Binnenlandse Zaken daar zal op antwoorden. In de sociale woonwijk Harding te Herdersem wer den door de Nationale Landmaatschappij een 100-tal sociale woningen opgericht. Hierbij werden de nodi ge gronden voorzien voor het aanleggen van een speelplein. De Nationale Dienst voor Speelpleinen en Recreatie werd door het stadsbestuur aangesteld als ontwer per voor het inrichten van dit speelplein. In dit projekt is naast een volledig aangepaste beplanting tevens voorzien in: een bakset-ballplein gekombineerd met een kaats terrein, een avonturen- 8peel plaats een vrije speelruimte, een terrein voor petanque, een kleuterspeelplaats, zandbakken en kaart hoek, leeshoek en andere. De uitgaven zijn natuurlijk evenredig en worden geraamd op 5.451.234 fr. Wegens de verscheiden heid van de aan te bieden materialen worden de werken uitgevoerd op basis van een algemene offer- teaan vraag. VEHE Nochtans was de zitting eerder gemoedelijk begon nen o.a. met de medeling dat schepen Blommaert va der geworden was van een flinke zoon. Ook werden twee punten bij hoogdrin gendheid op de agenda ge zet, enerzijds over het tracé van de nieuwe sociale ver kaveling Torensveld te Hof- stade en over een wijziging aan de statuten van de v.z.w. Daensmuzeum. Op positielid Raymond Uyter- sprot (CVP) vroeg van zijn kant om inlichtingen te be komen over de normen die geleid hadden tot het ont slag van 28 personeelsle den van de stad. Na enig beraad stelde de Burge meester voor dit punt naar de geheime zitting af te voeren. Zijn partijgenoot Etienne Bogaert zorgde voor enige heibel door de matige op komst van het schepenkol lege, met uitzondering van schepen van kuituur Roels. op de konoerten van het Festival van Vlaanderen aan te klagen. Burgemeester Dliaeseleer verschoonde zichzelf en de leden van zijn kollege door erop te wijzen dat allen een zeer drukke agenda dienen af te werken, waardoor zij dikwijls op andere vergade ringen weerhouden zijn. Volgens hem kwamen trou wens vele mensen uit sno bisme naar deze koncerten luisteren. «Ik hou niet steeds van de muziek die op de koncerten uitgevoerd wordt» aldus bekende hij vrijmoedig. Schepen van Financiën Van den Eede verontschuldigde zich op zijn beurt dat hij afwezig was op de manifes tatie die de dag voor de ge meenteraad plaats had. Hij had hiervoor echter een zeer valabele reden, met na me het overlijden van zijn schoonzoon. CVP-er Bo gaert bleef echter olie op het vuur gooien door te stellen dat het voor hem ook dikwijls een zware in spanning vergt om aanwe zig te zijn. Waarop Burge meester Dliaeseleer boos reageerde dat men een de- tektieve zou aanstellen om het oppoeitielid overal te volgen waar hij gaat en niet gaat. Ambtseed Nog vooraleer de vergade ring goed en wel uit de startblokken geschoten was, vroeg VU-er Van der Beken op zijn beurt het woord. Terwijl hij ostenta tief de eed scheurde die hij aflegde op de dag dat hij gemeenteraadslid werd, riep hij met luide stem dat deze eed toch waardeloos was zolang de onwettelijk heid te Komen voortduurt. Reeds in de vorige zitting had hij in een mededeling de ambtseed een komedie genoemd, dit naar aanlei ding van de gebeurtenissen in deze Waalse faciliteiten- Nadat alle raadsleden even van him verbazing beko men waren, riep raadslid Bogaert «Dat is kannibalis me». Hij eiste dat de Burge meester het voorval zou af keuren. Deze reageerde zeer kalm dat dit punt niet op de agenda stond en dat het zou besproken kunnen worden in de volgende ge meenteraad van 12 novem ber eerstkomende. Raadslid Lambert Van de Sijpe (CVP) vroeg op zijn beurt dat zou opgetreden worden. «Wie dit doet, kan dit ook met de eigen vlaamse wetten doen» aldus de spreker die de openlijke afkeuring van de ze daad vroeg. Hij wenste dat een «dergelijk spekta kel niet meer zou voor vallen». Raadslid Van der Beken riep hierop dat hij zich niet wenste te verkopen en dat hij geen koehandelaar was. Raadslid Bogaert vond het hele spektakel de stad Aalst onwaardig, zoals ook de be toging van de zondag voor heen tegen de minister van Binnenlandse Zaken Mou- reaux. «Ik zal erover nadenken» aldus op zijn beurt een nog steeds kalme burgemeester die aandrong dat de agenda verder zou afgewerkt wor den, maar de raadsleden kwamen maar niet tot rust. Terwijl de Schepenen Mon sieur en Hooghuys blijk baar druk aan het overleg gen waren riep PVV'er Pierre Breckpot dat men Van der Beken kon buiten steken». Enigszins onverwacht vroeg raadslid Uyttersprot (CVP) hierop dat men de zitting voor vijf minuten zou schorsen. Dit werd niet aanvaard door Burgemees ter D'haeseleer die eerder voorstelde elkaar de hand te schudden en verder te vergaderen. Boos om deze reaktie verliet de CVP-fraktie voltallig de vergadering, naar zijzelf zei voor amper vijf minu ten. Ook raadslid Breckpot wou de zaal verlaten, maar hij werd tenslotte over- haald om toch maar te blij ven. Uit protest tegen wat gebeurd was stemde hij echter tegen alle agenda punten. Van de afwezigheid van de oppositie maakten enkele schepen gebruik om de bur gemeester toe te fluisteren om alle agendapunten in éénmaal goed te keuren. Het was PW-fraktieleider De Gols die tenslotte dit idee luidop verkondigde. Het spreekt voor zichzelf dat iedereen het hiermee volmondig eens was, ver mits meteen de mogelijk heid geboden werd om vlug thuis te zijn of snel één van de talrijke cafés op de aan palende Grote Markt te be zoeken. Vooraleer de gehei me zitting aan te vangen het de burgemeester echter eerst nog het antwoord voorlezen van de dienst doende goeverneur van Oost-Vlaanderen op de mo tie die de stad Aalst goedge keurd had inzake het stort van Vlierzele. Meteen kon het weinig talrijk opgeko men publiek, waaronder dan nog enkele leerlingen, die een verslagje over een gemeenteraad dienden te maken, de raadszaal ver laten. Op het einde van de gehei me zitting werd het pu bliek, dat buiten de zaal de gebeurtenissen kommenta- rieerde, nog opgeschrikt door een groot tumult. Het bleek een duw en trekpartij te zijn tussen de meerder heidsleden Breckpot en Van der Beken, waartussen PVV-er Oscar Redant als dienstdoende buffer fun geerde. Heel wat raadsleden gaven nog kommentaar maar op vallend was het grote stil zwijgen van de VU-fraktie. Wel kreeg de pers diezelfde avond nog twee mededelin gen te verwerken enerzijds van de CVP-fraktie ander zijds vanwege de Vlaams- Radikale Jongeren. CVP-fraktie In hun mededeling druk ken de CVP-raadsleden hun afkeuring uit over het feit dat een raadslid zijn eed van trouw ostentatief ver- De i Zij I Vori eucl FFR slaa reel brak door het verscheui van de eedformule en t bijgaande verklaring a gaande de waardeloosb van deze akte. Zij stel tevens vast dat de Bui) meester als voorzitter de raad en als vertegi woordiger van de Koni nagelaten had deze laak re daad af te keuren of zl enig standpunt terzake te nemen, dit ondanks verzoek van de CVP-frak «Zelfs een vraag tot sch sing van de zitting voor minuten werd door de hj. Burgemeester geweig en de afwezigheid van CVP-fraktie werd daai boven nog aangewend meer dan 70 agendapuiP te behandelen en goed keuren op een tijdspad van amper 3 minuten»! dus de mededeling van oppositie De CVP- zal de raad dan ook vei ken vernoemde daden| openbare zitting af te ren en zal tevens de stellen of het betrokkei nog de voorwaarde vei om in deze raad te zei gezien hij de afgelegde verbroken heeft». Naar men later vernam een gemeenteraadslid V ,r kozen zodra hij in de vd 1 waarden verkeert en doende stemmen behaa? Hij dient wel de eed a" leggen om in de gemeeLepe raad te mogen zetelen.L men deze eed ook kan \qQen breken is een andere vra^jjg Naar Burgemeester D'l^n st, seleer de dag nadien op(jerda maandelijkse persko^ ujte rentie zegde kon hij Vorujt, gens artikel 17 van hetien e wendig reglement raadslid hoogstens tot.n ^j. orde geroepen hebben. ,m stelde wel dat hij de haiyaat ling van Van der BekenL^gg >orhei khand treurde, maar als ven ning deelde hij mede da' van niets wist en dat Jm js raadslid wel een «reajd d vist» was Indien hij entaj| Pallieterke van verle^men week zou gelezen hebljeDasJ zou hij niet zo verwondjntdu[ geweest zijn, want daW a werd het verscheuren Lrd| de ambtseed reeds v<j speld als een happenings^00|j VRJ-Aalst 'asen In een andere mededelifee ,v' die dezelfde avond f rwi's spreid werd verklaren?wm( Vlaams Radikale Jonge? verr van Aalst zich volledigK 2 koord met wat Dr. VanL|a° Q| Beken op de gemeen tea gezegd had. Deze bewefcr Qn herinnert er meteen aanL VQ zij opteert voor een ra.rhr( bliek Vlaanderen watji. het Vlaamse volk zichLssen nomi8ch, sociaal en kifessen reel kan waarmaken. Br,ph. Regelmatig worden in de Aalsterse gemeenteraad dos siers goedgekeurd betreffende de aankoop en verkoop van percelen grond of gebouwen. Op de raadszitting van 1 oktober Jl. werd echter een belangrijke beslissing genomen met name de goedkeuring van de onderhandse lassen lassen lassen pveni klass !ude verkoop van de Rijbaan De Wijngaard in de Hammestraat ning werd bekomen gem. Hier gaat het om Bij deze laatste weg gjrs (E bouwgronden met een op- het trouwens eerder om ieer d pervlakte van 714 m2 en regularisatie. 625 m2 waarvoor eveneens Misschien nog interesa^H| een verkavelingsvergun- om vermelden is het feit RH het onteigeningsplan te Aalst. Deze rijbaan, die stadseigendom is zal in zijn Tenslotte weze aangestipt ambachtelijke bedrijf totaliteit verkooht worden aan de firma Irtabox, die thans dat nog enkele kleine gron- aan de Schutterstraat^ den, deels kosteloos en Aalst definitief aanval deels tegen vergoeding werd. Het gaat hier om I aangeworven werden nodig vrijstaande café die zal 1 voor de uitvoering van we- dwijnen ingevolge de genwerken aan de Bremt- breiding van een aanpak straat te Nieuwerkerken en de fabriek, aan de Bredeweg, gelegen VEI in dezelfde deelgemeente. Punt twee van de openbare vergadering van de Aalsterse gemeenteraad voorzag de mededeling van het antwoord van de goeverneur dd. 23.9.1980 betreffende de motie die het stadsbestuur opgesteld had in verband met de stort plaats te Vlierzele. Ingevolge de reeds algeme ne bekende gebeurtenissen waarbij raadslid Van der Beken zijn ambtseed ver scheurde, en de oppositie de raadszaal verliet, werd de inhoud van deze brief in een nooit gezien ijltempo door stads8kretari8 Willems voorgelezen. Hieruit bleek dat de Bestendige Deputatie kennis genomen had van de motie van de gemeenteraad van 10 9.1980 en dat zij verklaarde dat de proble matiek van de stortplaatsen te Vlierzele haar bekend was. T4et beleid van de provincia le overheid is erop gericht de opgelegde exploitatie voorwaarden strikt te doen naleven. Het schorsen van de vergunning toegekend aan de Interkommunale Land van Aalst op 3.9.1980 dient volgens de brief dan ook gezien te worden als een uiting van de zorg voor een gezond leefmilieu. «Het staat U vrij kritiek te heb ben op deze vereniging» al dus de Bestendige Deputa tie, maar deze kritiek zou in de eerste plaats in de Inter kommunale Land van Aalst zelf dienen geformuleerd geworden te zijn. De waar nemend goeverneur herin nert er in dit verband aan dat noch hijzelf noch de Bestendige Deputatie voog dij heeft over interkommu nale verenigingen. Men is trouwens van mening dat de beslissing die getroffen werd door het Land van Aalst en waarbij afgezien werd van de exploitatie van het privó-stort van de firma De Letter na een ruime dis- kussie en op een demokrati- sche wijze genomen werd. De Bestendige Deputatie be looft ook in de toekomst te zullen toezien op de eerbie diging van de opgelegde voorwaarden. Verder staat trouwens vermeld dat er zal opgetreden worden wan neer het bewijs van het storten van giftige afval stoffen zal gegeven zijn. Hieromtrent is trouwens een onderzoek aan de gang. Te oordelen naar wat Bur gemeester DTiaseleer zei op de maandelijke perakonfe- rentie, daags na de gemeen teraad, bevat de brief nog een andere alinea. Deze wenstte hij echter niet voor te lezen, ondanks het aan dringen van de pers. Ver wijzend naar een bepaald feit waarbij de provincie blijkbaar haar verantwoor delijkheid durft opnemen, zei hij aan de aanwezige journalisten dat men later nog wel zal begrijpen waar om hij op dit ogenblik niet de totale inhoud van de brief van de goeverneur aan de openbare opinie prijsgaf. VEHE gevestigd is in de Bredestraat, midden een woonzone. Naar Schepen van Finan- 225 m2 bouwgrond aan de ciën Van den Eede op de Abeelstraat wordt binnen- perakonferentie mededeel- kort openbaar verkocht, de zal het nog wel een tijdje De volgende twee eigen- duren vooraleer de verkoop dommen bevinden zich aan een feit is, vooraleer nog de Kleiatraat te Erembode- een ganse administratieve weg dient afgelegd te wor den. Ondertussen kunnen de er gevestigde verenigin gen verder gebruik maken van de lokalen. Gezien deze echter door geen kontrakt verbonden zijn met het stadsbestuur, zullen zij, éénmaal de verkoop plaats- demikdVmmUteenvBrt!Iton Het «O» stadsbestuur zloh de Jongste tijd. dsn ook dat al deze ben Ditbl1»k hon t™. Jmn rhd en dit blijkbaar onder Impuls ran de aktles van de talrijke »n opmerkingen dellik ^w^st te leefmllleuveraniglngen, systematlsoh vorset togen het somaar terzijde konden Sn op ET&nïïïïS 5 ïan ™""»s«en. legd worden door aanl de gebouwen inpalmden. legd aanvragers voldoening; geven, temeer daar hetl De gemeenteraad besloot De gemeenteraad van 1 ok- tember tot 25 september houden en open laten IVera niet alleen tot de verkoop tober diende zich aldus uit i960 werden verschillende bedoelde weg slechts I De 1 van dit gebouw, maar ook te spreken over de aan- bezwaren ingediend door klein verlies in gebrul verg tot de verkoop van heel wat vraag tot afschaffing over buurtbewoners en belang- 0n pachtwaarde aan hun adre nfirflfllfln hnnuiimmH 7n AAn InnirtA van R1 motor uon o»sllnndsn 'T' stellenden die van mening gendom geeft, waren dat op het ogenblik Er werd dan ook percelen bouwgrond. Zo een lengte van 81 meter van zullen twee percelen open- de buurtweg nr. 81 «Mol- baar verkocht worden wel- lenhol» te Mooreel Deze dat het stadsbestuur"en mi ke gelegen zijn aan de hoek aanvraag was ingediend lieuverenigingen inspan- van de Steenberg en de geworden door de heren Geldhofstraat. De opper- Van den Bossche, Aalster- taan naar steld geen gunstig gevl Eren - - te geven aan het verzoele De I rungen doen om wandelwe- de buurtweg nr. 61 tel taan -- R0" aan leggen, het niet houden in zijn wetteliponl vlakten bedragen res pek- sesteenweg te Mooreel en opging deze ideale wandel- ligging zoals hij voorkJdinri tievelijk 271 m2 en 188 m2 R. Eeman, Kattestraat 9 te weg gelegen in een rustige 0£ de atlas der buurweg! van en groene omgeving, af te wat door iedereen van'best schaffen. meerderheid tievelijk 271 m2 en 188 m2 en voor beide werd een v#- Aalst, kavelingsvergunning be- Tijdens het openbaar on- komen. Ook een perceel van derzoek, dat liep van 6 sep- Het stadsbestuur meende werd.

De Voorpost | 1980 | | pagina 2