In aalsters .ICHTE VOORUITGANG STEDELIJK ONDERWIJS SAMENWERKING TUSSEN ALLE POLITIEGELEDINGEN EEN MUST! OP WANDEL IN STADSPARK EN 0SBR0EKB0S Rijkswachtbal Rijkswacht geeft voorbeeld van civisme men pikkels of uw woord De Voorpost - 10.10.1980 - 3 ig a laak) De rijkswacht komt tegenwoordig nogal eens in de belangstelling, i of z4 ^'i met akties tijdens betogingen, zij het door zelf te betogen om een beter statuut, •zake Vorige zaterdag was het de dag en nacht van de rijkswacht te Aalst. Na een nks eucharistieviering en een receptie in de kazerne werd er 's avonds in het feestzaal van de -fraki ^FR duchtig gevierd. Voorzitter van het feestkomitee Rudy Blom en zijn medewerkers t sch slaagden erin een puik feest te organiseren. Op de foto het feestkomitee met als tweede van troor] rechts distriktskommandant Millecam. er) de fc har ongeluksprofeten het verdwijnen van het gemeente- jk (stedelijk) onderwijs als onvermijdelijk aanzagen gaf jen te Aalst, na de fatidieke datum van 1 oktober, bewijs in de levenskracht en de impakt van ons eigen stedelijke "jtderwijs. ITjiealhepen Roels kon dan ook slen.jet ZOnder enige fierheid can |99en dat het stedelijk on- f rv^™''8 meer doet dan al- D1fen standhouden. Het kent in oPderdaad een merkbare zij ™*°Vt uiteraard niet explosieve Toruitgang. 1 feen enkele klas werd afge- lt thaft. Integendeel kwam er ™Tn klas bij in Erembode- |m en bleef in de Binnen- s naiyaat zowel de 9e kleu- 2kei%klas als de 11e lagere, ^^Sorheen slechts tijdelijk, ^handhaafd. Te Erembode- »m is er dan de mogelijk- "^id dat nog een supple- entaire klas zou kunnen nl9men a's aan9evraa9de "Repassing van artikel 34 v°ndintdubbeling wegens te da^oot aantal leerlingen, 38I) ren V>rdt toegestaan. Waar er tegen 1045 vorig jaarr Dus s. v,i Ediksvelde verleden een lichte stijging. nmSshooljaar 1 vaste titularis >as en een BTK-er, zijn er nu edel!86 vaste- Het stedelijk on- Erembodegem: 48 kleuters Dorp (2 klassen), 37 kleuters Zavel (2 klassen), 191 lagere (8 klassen). Hofstade: 132 lagere (6 klassen) Gijzegem: 78 lagere (4 klassen) Baardegem: 32 lagere (2 klassen) Herdersem: 60 kleuters 2 klassen), 74 lagere (4 klassen) Meldert: 76 lagere (4 klassen) Moorsel: Keelb.: 55 lagere (3 klassen), Tinn.: 32 kleuters (2 klassen), 72 lagere (4 klassen). In totaal telt het stedelijk on derwijs dit jaar 715 kleuters tegenover 665 verleden schooljaar en 1067 lageren Het kunstonderwijs kent in de dagschool van de Akade- mie voor Schone Kunsten irwijs heeft dus blijkbaar een lichte daling die wel ver- i wind in de zeilen al speelt band houdt met de terug- i vermindering van de nor- slag van het lagere geboor- in voor een paar jaar met tecijfer enkele jaren terug wat zich nu in het sekundiar onderwijs kan laten voelen. 104 studenten tegen 115 ver leden jaar. Qua sociale promotie zijn er reeds 496 inschrijvingen momenteel doch hier komen er nog bij tot half oktober. De akademie voor muziek, ballet en toneel kent een grote uitbreiding met 1774 studenten wat een stijging tegenover verleden school jaar betekent van niet min- ^lgt) daar uiteraard wel een aVknblangrijke rol in. 2nteiKor wat het kleuter- en la- onderwijs betreft wer- in volgende leerlingen in- ihreven: ijheidstraat: 70 kleuters (3 issen), 76 lagere (4 issen). irrebroek: 47 kleuters (2 issen). liksvelde: 35 kleuters (2 issen), 20 lagere (2 issen). inenstraat: 225 kleuters (9 der dan 227 leerlingen! issen), 261 lagere (11 issen) iveniersstraat: 44 kleuters klassen) Busbegeleiding 'ude Gentbaan: 118 kleu- Er zich van bewust dat de ig girs (5 klassen (één klas laatste jaren de taak van de om teer dan vorig schooljaar). leerkrachten steeds maar Wie wordt de nieuwe prins van Oost-Vlaanderen J 19807 Op 15 november 1980 richten de Gaa Lowies Aalst, voor de zevende maal de verkiezing in van de prins van Oost-Vlaanderen. Dit zal plaats hebben in zaal F.F.R. Dendermondse stwg. 75 te Aalst. Het bekende showorkest The Famillyband zal vanaf 20 uur zorgen voor een echte Karnavaisfeer. We zullen er ook de Chevaliers van de Kooistraat en de prinsencaemere aan het werk zien. Verder zullen alle kandidaten die meedingen voor de titel prins van Oost-Vlaanderen, een kort shownummer op het po dium brengen. Wie de opvolger zal worden voor de prins van Oost- Vlaanderen 1979, prins Enrico uit Aalst, weten we nog niet. Toch zullen we duimen voor onze eigen Aalsterse kandidaat, prins Paul I. Doctor Humris Causa 80 Diezelfde avond zal de uitslag bekend gemaakt wor den van de eretitel «Doctor Humoris Causa». Vroegere laureaten voor deze titel waren: o.a. M. De Bisschop, De Strobbeleir G., Wauters F., Antoine I. Verandering De Karnavalgroep de Tettemoeisjen zullen voortaan vergaderen in café 't Landhuis, Grote Markt. Ook het adres van het secretariaat is veranderd. Wil je voor taan een briefje schrijven naar deze groep schrijf dan naar Steven Daelman, Gaston de Schepperstraat 43, Erembodegem. De Karnavalgroep Dor Zemme na vergaderen voor taan in hun nieuw lokaal, café 't Land van Aalst, Pontstraat 74. We zijn er alvast zelf ook eens uitgeno digd op 25 oktober voor een dansavond. Gastvedette van de avond: Godine, de man voor wie geen knopen bestaan. In deze periode waarin terrorisme, banditisme, angstpsy chose verwekt door ontsnapte gevangenen, gijzelingen en aanslagen op politieman en burger schering en inslag vormen ziet distriktkommandant van de rijkswacht luite nant Millecam alleen nog heil in doorgedreven koördinatie en daadwerkelijke samenwerking tussen rijkswacht, stads en gerechtelijke politie. De oorzaken van deze gen werd voor de overleden schrijnwekkende toestand rijkswachters, gevallen in of wegnemen schijnt eerder na de dienst, waarbij onze utopisch te zijn. Adekwate gedachten onwillekeurig te- samenwerking van de ver- ruggrijpen naar wachtmees- schillende korpsen alleen ter Borms, smartelijk na een zou een zo groot mogelijke zwaar ongeval en een beveiliging van de burger maand ziekte overleden, moeten kunnen bewerkstel ligen. Zo sprak de distriktbevel- hebber bij de receptie aan- werden beide nationale hymnen, zowel de «Braba- n?onne» als de «Vlaamse Leeuw» uitgevoerd niet voor geboden op de traditionele de eerste maal trouwens. «Dag van de Rijkswacht» in Hiermede gaf de rijkswacht de kazerne te Aalst. Dit in de inderdaad aan wie het nog huidige theoriezaal waar de niet wist en in de stad manschappen intellektueel voeder opdoen in een zaal waar vroeger het hooi voor schijnen een aantal perso nen dit inderdaad nog te ig noreren een voorbeeld de rijkswachtpaarden van de van civisme door het toepas- juist eronder gelegen stallen sen van de wetten van ons werd bewaard. Begonnen werd met een Eucharistieviering in de St.- land. Dat een paar de keurig aangenomen houding binst het Belgisch Volkslied bij de verzwaarde met o.m. op drachten en bewakingen al lerhande wil het stadsbe stuur, zoals trouwens reeds hier en daar in zwang was, stagiairs ter beschikking stellen die de schoolbus zul len begeleiden zodat de leerkrachten althans van de ze karwei zullen worden ont last. De overige uren zullen deze begeleiders dan wor den ingezet als administra tieve hulp want ook de admi nistratie wordt met de dag gekompliceerder en kom- plexer. Dergelijke dienst bestaat reeds in Vrijheidstraat, Bin nenstraat, Hofstade, Gijze gem, Erembodegem en Moorsel Herbergstraat. Op de laatste zitting van het kol lege van burgemeester en schepenen werd dat ook voorzien voor Herdersem, Meldert en Moorsel-Kaal- berg. Recyclages In deze steeds evoluerende tijd is recyclage, bijscholing, in servicetraining of noem maar op, alvast een must. Verleden jaar werd dan ook in het stedelijk onderwijs ge start in het eerste leerjaar met de vernieuwde wiskun de methode Huppel. Dat wordt nu uiteraard doorge trokken naar het tweede leerjaar. Een specialist in de ze methode, de heer De Groote, zorgt voor passende begeleiding. Kantonnale en diocesane in- spektie in samenwerking met COV hebben het dit jaar, zowel voor stedelijk als voor vrij onderwijs dan, over lees- en rekenvoorwaarden in het eerste leerjaar. Zulks ge schiedt in de scholen van de Binnen- en de St.-Jozef- straat. Deze bijscholing wordt verzorgd door taakler- aars en door kleuterleidsters derde jaar. Dezelfde instan ties voor hetzelfde personeel organiseren een cyclus «2,5 en 3-jarigen, wat doe je er mee»? Begeleider is hier Mw Inspektrice Bervoets. In het vrij onderwijs gaat er dan nog een reeks door met in- spekteur De Winne over meetkundig rekenen. Fusie? Waar zowel te Aalst als te Hofstade-Gijzegem reeds een fusie van verschillende scholen werd gerealiseerd en Erembodegem blijkbaar in konditie verkeert om auto noom te blijven duikt regel matig het gerucht op dat de vier scholen van de Faluin- tjesgemeenten Baardegem, Meldert, Moorsel en Herder sem zouden fusioneren. Re kening houdend met de nor men voor een schoolhoofd zonder klas, 300 of in be- houdsnormen 180 blijkt al leszins dat minstens drie scholen zouden moeten fu sioneren om tot dat aantal te geraken. Dan blijft de vierde in de kou staan of zo men er ook Herdersem bijneemt wordt het aantal moeilijkhe den nog opgevoerd. Uit goede bron vernemen we dan ook dat het schepen kollege de mening is toege daan dat het (nog) niet aan gewezen is tot dergelijke fu sie over te gaan op pedago gische, administratieve en praktische moeilijkheden. Om dan van de politieke nog te zwijgen. LH Jozefskerk waar een militai- uitvoering van'der'Vlaamse re mis werd opgedragen Hymne ostentatief lieten af- met als voorganger E.H. zwakken nemen we er dan Shaw, aalmoezenier voor maar bij. West- en Oost-Vlaanderen. Tijdens de homilie die uit groeide tot iets helemaal an ders dan een gelegenheids- Na de mis met als slót de steeds indrukwekkende «Last Post» geblazen door trio trompetters van de toespraak wees spreker op stedelijke brandweerdienst de vloed van geweld in alle ging de gebruikelijke plech- vormen die onze kontreien, tigheid door aan de gedenk en ook ver erbuiten, over- steen van adjudant Boucke- weldigt. Met als het ware op naere, gewezen komman- het lijf geschreven evange- dant te Aalst en gefusilleerd lieteksten schetste hij zwaarte van de opdracht van de rijkswacht in deze benar- Oostakker in augustus 1944. Waar vaandrig adju dant Capelle de vaderlandse de tijden, taak die veelvul- vlag presenteerde legde dig, uiteenlopend en vol risi- kommandant Millecam, ko's is. De taak van de Kerk vergelijkt hij enigszins met hierbij geassisteerd door Mw Snoeck, de weduwe van die van de Rijkswacht, dit in de gefusilleerde, bloemen zovere deze laatste de waar- neer. den verdedigt waarop onze Daarna kon de receptie be- Westerse beschaving stoelt, ginnen met tal van persona- Na de mis, waarvan de ge- liteiten uit de rijkswacht-, po- zangen in het Latijn werden litie-, justitie- en politieke uitgevoerd, en die opgedra- middens. Vernoemen we Wie deze week even ons weekblad inkeek, zal ongetwijfeld toch met belangstelling een artikel gelezen hebben in verband met de Week van het Bos Want naar aanlei ding van deze bosweek werden in het Vlaamse land heel wat initiatieven genomen die voornamelijk gericht waren op de betekenis en de waarde van ons bospatrimo- nium of het bos en de functies, welke het vervult, beter deden kennen: bescherming van het natuurlijke evenwicht, produktie van hout, sociale en rekreatieve rol. In Erembodegem organi- een aangename wandeling seerde de plaatselijke V.T.B.- door het stadspark. Anderen V.A.B. afdeling eind septem- gaven de voorkeur aan een ber een vierdaagse didacti- deugddoende wandeling sche tentoonstelling Het rond het Osbroekbos. Stadspark en OsbroekbosWie houdt er trouwens Met didactische panelen, tegenwoordig niet van een rijkgevulde tentoonstellings-r aangename, leerrijke en ont- kasten en met passende uit- spannende park- of boswan- hierbij, op gevaar af er te vergeten hogere rijkswacht officieren als de kolonels Van Laethem en Miny en de gewezen distriktskomman dant majoor Michiels. Verder prokureur des ko- nings De Saegher, politie- kommissaris Cottyn met kommissaris Van Den Broeck, kommissaris Pro voost, burgemeester D'hae- seleer, schepenen Monsieur, De Maght en Hooghuys, raadsleden Etienne Bogaert, Arseen Carlier, Robert De Pauw, Raymond Uyttersprot en Julien Vinck, adjudant- stadssekretaris Leopold Van Vaerenbergh, de burgemeesters van Isterdael van Denderleeuw en De Leenheer van Haaltert, een afgevaardigde van de minis ter van Openbare Werken en tal van anderen. Minister Galle had zich, wegens be dlegerigheid laten veront schuldigen. In een opgemerkte toe spraak had luitenant Mille cam over de reeds boven aangehaalde periode van onveiligheid en onrust die de rijkswacht met beperkte middelen en effektieven moest bestrijden. Hierbij stelde hij zijn adjunkt voor, luitenant Folens, licentiaat kriminologie, tweede in be vel van het distrikt Aalst. Zijn dame werd bloemen aange boden. De dag werd feestelijk beslo ten met een dansavond in de FFR-zaal waar «The Blue Li nes» zorgden voor entertain ment, een organisatie van de Distriktkommandant in samenwerking met het Na tionaal Syndikaat van het rijkswachtpersoneel. Later volgt dan nog een feestmaal want ook een rijkswachter is gevoelig voor de geneugten van het leven. Why not? LH leg door leden van de Werk groep Bomen Park-Os- deling? Nu de natuur steeds meer en meer dreigt ver broek werd getracht een drongen te worden door breed overzicht te geven van winstgevende grondspecu- het ontstaan en de evolutie latie, onverantwoorde verka- van het Osbroek en meer in velingen en wegenaanleg... het bijzonder over de flora Het was opvallend hoe tij en fauna van het stadspark dens de parkwandeling iede- en het Osbroekbos. reen een open oog had voor En om alles duidelijk te illus- de rijke verscheidenheid aan treren, het inzicht in het boomsoorten: eiken, beu- waardevolle Osbroekgebied ken, essen, linden, sparren, te vergroten en er jong en enz. Soms werd de aandacht oud wegwijs te maken, werd gevestigd op enkele zeldza- het publiek uitgenodigd om me exemplaren: een zeldza- zondag 5 oktober een gelei- me esdoorn, wilde kers, Ita- de wandeling mee te volgen liaanse kaarspopulier en... in het stadspark of rond het de perfect half-bolvormige Osbroekbos. Heel wat wandelaars zijn hiervoor te 14 uur samenge- witte paardekastanje in de omgeving van de grote Bal lonvijver. komen aan het Melkhuis- Het stadspark, 15 ha groot, in het stadspark. Daar meesterlijk aangelegd werden twee groepen ge vormd. Sommigen verkozen 1915-1916, is trouwens niet alleen een aantrekkingspunt geworden voor vele wande laars, maar ook vissers, sportlui en spelende kinde ren vinden er steeds hun gading. De wandelaars rond het Os broekbos (dat gedeeltelijk op Erembodegem gelegen is) maakten er kennis met een grote verscheidenheid aan landschappen, begroei ing, plantenassociaties en biotopen. Ze ontdekten er typisch elzenbroek en wildgroei van alles en nog wat, grassen, zeggen, moes distels, jonge berken en wil gen, ook beuken en canada populieren en kregen een idee van de ecologische waarde- van het gebied. Bij een botanisch onderzoek, door de Werkgroep Bomen Park, Osbroek verricht, wer den zowat 400 verschillende (wilde) planten geïnventari seerd: ongetwijfeld een boeiend experiment! Het was er kalm en rustig in het Osbroekgebied! Slechts nu en dan werd de aandacht van de wandelaars afgeleid door een opvliegende vogel die even zijn terrein verken-, de of... door een kwakende kikker in een diepe sloot... Rond 17 uur kwamen de wandelaars terug samen aan het Melkhuisje Ze namen tevreden afscheid van mekaar met de stellige belofte naar hunOs- 'T 'N ES NI TE DOENG Niet, 't 'n es nimmer te doeng van iet te schroyven oever 't leven van alle daogen, want ier da 't binnen es en gedrikt es, es 't allemol swoyles al veranderd. Dad es azoei meh ons goevernement, dad es azoei meh de proys van 't daogelèks leven, gelèk as meh den naft en de mazoet en dad es azoei meh van alles, oeveraal, in ghiel de wereld. Wie es 't er den dag van vandaog nog zeik es oever den dag van meiren? Naa da 't stillekesoon verom zal gon kaad werren, 'n wetj ne mensj nimier wannier dat 'n hem hooisbrand moet indoeng. De proyzen zen op hol gesleigen en as ge vandaog kommandeirt meh 't gedacht, 't zal nog opsloon, kan 't gebeiren dagge 'k weit ni hoeveil mier moetj betolen want meiren kaan't af gesleigen zén. 't Es 'n echt zotspel! En 't er zén der die heer agaa 'n stoef meh haat gon koeipen, meh 't gedacht: as 't er giene mazoet nimmer 'n komt, kenne men ons domei verweire- men. Mor woor gojje allemol dad haat blei ven holen hè? En dad 'n kroygde oeik ni ver jakken zee. Want de die die da verkoeipen kennen begot oeik de proys, hem ek hoeire zeggen. Ajja, zeer moeten oeik leven zegge-ze en ze moeten oeik op alles reigelier den opslag betolen. En dad es tèn nog woor oeik... Mor van den andere kant kejje in azoei 'n haatstoef nog hoeilje brannen oeik, en door es 't er allicht hier ba ons nog oon te geroaken en de koelmarsjangs de die moeten toch oeik nog leven. Al pertank dat dad eh ras es dad on 't ooitsteirven es... En wie héit er na nog 'n hoeiljekot of ne keljer woor dagge koelen kentj inleggen? En woor moeje meh aal die schramoeilje nortoe, on de proys dat de vooilzakken va serrewoerdeg stoon? En de mensj en 'n zén nimmer gewoein van stof t"hemmen en alle kieren zwerte neisgoten as ze koelen gon scheppen hemmen. Ja, wajjer hemmen 't de leste joren allemol noyg gemakkelèk g'had en wajjer 'n loten ni geren da gemak flotten. Ne mensj es na iene kier azoei. Geifd hem gemak en hè wiltj nog mier gemak. En hè 'n wiltj sertoe da gemak nimmer missen. Zelfs al kost da stikken va mensjen. En woor vindje gè naa nog stikken va mensjen? Ja, 'k weifhet, geer in 't Oeisten woor da ze verom ne kier beizeg zen meh makanderen ooit te moeiren. En worom? Ze zeggen da 't es ver de petrol en wa weit ek alle mooi. Ja, dad es 't er ghielzeikes boy, mor as 't aal op 'n doeng komt 'n es 't de kleine maan zenne mazoet ni zee woor da ze ver vechten, mor 't es de bézze van ienegte groeite woor dat er weiral ne kier oen hoeip sikkeleers here kees gon ver loten. En wie voort er 't best mei? Ienegte groeite onbekendje die waopes maoken, kanongs en mitraljetten en vlie gers en bommenen. En aal da spel dad allien mor gemokt werd ver mensjen kapot te maoken. En tèn steike z' heer weg achter drapaos en geive ze reide- voeringen af op den teivei en ze zeigenen meh eh kroois of meh 'n halve moon of meh neimport wadde, as g' er mor in geloeift... En hier ba ons 'n es 't al ni veil beiter, mor ver de moment 'n vallen der nog gien doei. Nog 'n sjans. Mor op de moment da 'k teis hier on 't schroyven ben zitj ons goevernement, as ge da nog azoei meigt noemen, lierek in de patatten. En ge meig"het na kieren of drooin, gelèk as me naa ne gèrla goon 'n es da lanjeken hier woorlèk nimmer te bestieren. Schildj tot veir oever ons oeiren, weirk te kért en gralèk veil weirkloeizen te veil. En as 't aal op 'n doeng komt 'n es 't er gin dienen die der nog on ooit kaan of die der zelfs mor teift on beginnen van mootreigelen te treffen ver die sittewoosje probeiren op te lossen. As g' a afvraogt: woor gommen nortoe, 'n kaan der dor nimmandni op antwoeren, balven: nor de kl... Van den iene kant zèn der die peizen da ze 't allemol kennen oplossen meh nieve en mier taksen en belastingen. Lanst den andere kant zen der die zeggen dat er mor ien remeide es en dad es besporen. Ja, mor wie moet er tèn die nieve taksen betolen? Vanoyges de die die nog weirken. En worop goon ze besporen? Op de die die gie weirk 'n hemmen en moete leven van 't gein dat er afg'haven werd van degein die wel nog weirken. En komeide dat er gespeldj werd! Allei, zegt da na ne kier teigen iene serjeize mensj: ver eh klein klasken, dad al bestoot, dor iveranst in 'n schoei woor da ze frans klappen, t' arranzjeiren ver kinjeren die vloms klappen, doveir zolle ze 'n ottostrade leggen. Weiral zoeiveil boeren die heer land kwoyt zèn, weiral zoeivel miljoen, of miljaren, die nimmendalen op 'n bringen, en wie zal de profoyten in zenne zak steiken? Iveranst den ienen of den anderen dikke kamerood van nen anderen dikken die 't dor ive ranst ver 't zeggen heit. Moeje der tèn van verschie ten dammen achterooitboeteren? En zeggen da ze moy nog noeit ginne minister gemokt 'n hemmen! (dolf) broek nu en dan eens terug te keren om het nog beter te leren kennen en waarderen. Misschien in de komende winter, wanneer men er goed ingeduffeld, heel wat mooie indrukken kan op doen. Of in de lente wanneer de voorjaarsbloemen bloei en en de vogels hun eerste liedje zingen. Of in de zo mermaanden wanneer alles weelderig groeit en bloeit Of later nog om... paddes toelen te zoeken en afgeval len bladeren te verzamelen. De Werkgroep Bomen Park, Osbroek maakte alvast ren dezvous met de Osbroek- vrienden voor de slotmani festatie van de Week van het Boszaterdag aan staande vanaf 14 uur in het Aalsters stadspark. Dank U Werkgroep Bomen Park, Osbroek en tot kijk! Brieven waarvan de afzender niei aan ae redaktie bekend i: komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatte betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat Aan het Melkhuisje in het Stadspark vertrok zondagnamiddag een groep wandelaars die «Het Osbroek» gingen verkennen en dit in het kader van «De week van het Bos». (Per) ANTWOERT ON DOLF Emmen ze srjees a ogiren van anne kop gezaogt mé Boemerang en emmen za gambeteirt op stroot gelèk dagge verleiden weik schreift in a Moalebeiks? Allei Dolf! Daddoik van a ni gepeist. En ge schroaaft dazze dor alle joren reklam ver moukeh, alhoewel dat pertang voaaf joor lein was. Gen schantj er just niet van te weiten. Tén doejer nog e schepken op mê 't vies te vinnen «da ze noding noeit nimmer 'n piepen woor dat da aalemol nortoe gegoon es». En ne reigel veirder stont er oever gandikap- ten «die van da spel nog noeit 'n rotte sjik gekreigen emmen». En as boekei: «Hoeveil persént van 't gein dat er rondgholdj werd, komt er ieveranst op zèn plosj toe?». Dolf jong, na eej faten. As veirzitter van 't plosjelek kommetei emmek a giniënekiër gezing op de verschillende informousje- ouvenden worda iederiën via den aankondiger op ooitgenoeidit was. En oit de pers ee oeik niet ontaven. Azzek a zeg dak vanzeleëven insj den iëregast was op 't joorleks dinee van de drakkeniers zeeje van moa missching onneimen da die akse der wél noeideg es, dad élke frang op zen bestemmink komt, bewoaijzen op touffel, en dad aal die meideweirkers, die zu noag eer best emmen gedoon, en die in Oilsjt oagentlek behoeirden tot Olie politieke strekkingen, iet anders verdienen as ne schip in eer achterste. Teifdet goemoèken?

De Voorpost | 1980 | | pagina 3