v\ i Jl Farming is business AALSTERSE HOPPRIJSKAMP WERD CALLEBAUTFESTIVAL Muziekfestival van BGJG te Baardegem V Pl Bont allerheiligenfestival te Affligem ZANDSTEENTJES DRONK JOZEF PEIRLINCK VERGIF Haute coiffure in Aalst 6 -10.10.1980 - De Voorpost De 35e edftie van de Aalsterse Hopprijskamp, een organisa- doet hij een warme oproep tie van de Hopkommissie in samenwerking met het stads- het areaal niet te vergroten, bestuur, was gekenmerkt door een ware euforie waarbij de Wel is nu het ogenblik geko- glimlach van de met 73 balen aanwezige veertien planters men om over te gaan tot en de ruim honderd sympatisanten een weerspiegeling intensievere samenwerking was van de zeven vette jaren die verleden jaar een tussen hopkwekersgroepe- aanvang namen. ringen met abstraktie van meningsverschillen en te- Werd de wedstri|d in 1977 zich toe. Hopproducenten vens van uitbreiden van kon- bijna een katastrofe vvegens gingen echter in het ver- «rlakten met brouweriien. het miniem aantal deelne- weer, groepeerden zich be- Redenen van de stijging van mers en dan ook quasi ten ter en schakelden over naar de prijzen zien de kwekers dode opgeschreven, veris- meer lonende variëteiten zelf in de minder goede den |aar waren er reeds 12 zonder uitbreiding van het oogst in Duitsland, in het tentoonstellende telers met areaal. Dit dan met biezon- mede wegens de premies 46 balen en dit (aar vormden der positieve resultaten, rooien van tal van ha maar de 73 balen hop van elk om Liep de produktie in de EEG vooral in het feit dat de ex en bij de 50 kg een rmjxrsan- terug van 40.000 ton in 77 tot trakten door de brouwerijen te nj 'ii deizeer ruime hallen 42.700 ton in 78, de inlandse uit hop in goedkope jaren van de S.V. Hora, door direk- produktie slonk eveneens en aangekocht heel wat van teur Evenetxtel graag ter be- dit van 1.800 tot 1.400 ton hun kwaliteit verliezen na té schikking gesteld. Voorheen wat gepaard ging met een verliep de wedstrijd immers inkrimping van het areaal in de Keizershailen of in de met 200 ha. Friac «-gebouwen. Momenteel blijft de teeltop- Onder de aanwezigen be- pervlakte in Asse-Aalst met merkten we naast leden van 175 ha quasi ongewijzigd het stadsbestuur met burge- met 65 planters. GrootAalst meester D'haeseleer, sche- zelf blijkt op peil met 59 ha penen Eddie Monsieur en en 21 planters met aan het Marcel De Bisschop, stads- hoofd Walter Van Brempt sekretaris Christiaan Wil- van Meldert met ruim 10 ha. lems en raadsleden Robert De opbrengst is normaal te De Pauw, Raymond Uytter- noemen voor Hallertau sprot en Julien Vinck, afge- en Brewers Gold De an- vaardigden van het departe- dere variëteiten brengen ment van Landbouw hoof- merkelijk minder op. De prij- dingenieur-direkteur Verlin- zen gingen echter fel de den en Herman Sacréas. hoogte in en bereiken meer De vóórselectie werd ge- dan het dubbele van 1979 en daan wegens de hopplan- meer dan het tiendubbele ters zelf door Willy Callebaut van 1977. en Constant Beeckman, we- Wel hebben de kwekers gens de Hopkommissie door moeilijkheden met de stij- Maurice Fache en Abel Van gende prijs van de mazout Mollem en wegens de brou- en het steeds moeilijker te werijen door de heren Brey- bestrijden van ziekteverwek- naert en Malotaux. De defi- kers die stilaan immuun 1 nitieve klassering werd dan worden tegen heel wat vastgelegd door de heren sproeistoffen. Robberecht, Moerman, De Burgemeester D'haeseleer Buyser en Callebaut. noemt de hoplochtingen Burgemeester D'HAESE- dragers van de faam van het I LEER wees er op dat 1977 Aalsterse en een belangrijk voor de hopteelt een kata- element in de regionale 1 strofaal jaar was waarbij landbouw waarbij de kwe- werd gevreesd dat de hop kers met hun ervaring en zou verwezen worden naar hun geëngageerd-zijn alle het domein van de folklore moeilijkheden weten te trot- i.p.v. als ekonomische tak seren. van belang. Gelukkig trof de Hoofdingenieur-direkteur EEG maatregelen om de VERLINDEN die minister La- hopteelt te beschermen. Om vens vervangt, stelt dat i de nochtans stijgende hoe- sinds 1978 in de wereld lange bewaring, wat dan uit eindelijk speelt in de kaart van de hopboer zelf. Onder de vele aanwezigen ook de heren Roger Top en Boerhaave uit Poperinge die de te Meldert residerende ASCO-koöperatieve opkoch ten en er de PACO-koöpera- tieve van maakten. Een in tense samenwerking tussen de streek Asse-Aalst en Po peringe, gebied waar sche pen De Bisschop en de Stadssekretaris Willems trouwens verleden week As se-Aalst vertegenwoor digden. Onder de aanwezigen ook de voorzitter van de Hop markt Asse Van Milleghem en de twee nieuwe leden van de Hopkommissie Van Mollem en Charles Ver linden. Ereprijzen Diensthoofd van de ekono mische dienst van de stad Aalst geassisteerd door Frans De Boom kon dan la ten overgaan tot de uitrei king van de ereprijzen en diploma's waarbij de Cal- lebauten en inzonderheid Jozef Callebaut die dan uiteindelijk een riante vrou welijke teenager bleek te zijn zodanig aan bod kwamen dat het een Callebautfesti- val werd. Ereprijs van de stad Aalst Hallertau: Jozef Callebaut, Moorsel Saaz: André Callebaut, Moorsel N. Brewer: Jozef Callebaut, Moorsel Brewers Gold: Jan Vermeir, Opwijk Rekord: Benoit Cornelis, Meldert Prijs Brouwerij De Geest Jozef Callebaut, Moorsel Prijzen der Aalst Ereprijs: Handelskamer Rekord: Vermoesen gem. Jozef Callebaut, Moorsel Tweede prijzen: Northern Brewer: Jozef Callebaut, Moorsel Brewers Gold: Jan Vermeir, Opwijk Rekord: Albien Vermoesen, Hekelgem Prijzen van de Hopkom missie Hallertau: 1. Benoit Cornelis, Meldert 2. Gebrs. Permentier, Aalst Saaz: 1. Jozef Cornelis, Meldert 2. Van Biesen, Opwijk Northern Brewer: 1. Louis Buyl, Meldert 2. Des. De Geest, Opwijk Brewers Gold: 1. Roger Baert, Meldert 2. Jan Vermeir, Opwijk Albien, Hekel- Papierslag De Chiro-afdeling Moorsel houdt op zaterdag 11 oktober haar papierslag. BGJG Ouders die levenslang recht hebben op vermindering op: het spoor en geen kinderen meer ten laste hebben kunnen nu hun kaarten laten vernieuwen bij Benoni Bosman,! Koebrug 23. Trouwboekje meebrengen en 120 fr. Na 17 u. a.u.b. Turnlessen Start van de turnlessen voor dames in de turnzaal van het klooster op woensdag 15 oktober. Meer informatie bij Annie Uvin, Stationstraat 39. Bals Op zaterdag 11 oktober in zaal Breughel PVV-Bal raadsleden Jean Van Laethem en Oscar Redant. Livin' Team speelt en dans vanaf 21 u. Gratis tombola op de ingangskaarten. Op zaterdag 18 oktober in dezelfde zaal SP-Bal-Raadslid Louis Saerens. Vanaf 21 u. speelt «The Family Band». Gratis-tombola op de ingangskaarten met als hoofdprijs een draagbaar TV-toestel. Hobby-tentoonstelling De Rijksbasisschool Moorsel, Stationsstraat 11 organiseert op zondag 12 oktober van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. een Hobby-tentoonstelling. Dit in het kleuterpaviljoen van het schoolkomplex. Naast knutselwerken allerande vindt U er een unieke verza meling poststukken alsook kunstwerken, kunstsmeedwerk, munsten, koperwerk, optische instrumenten waaronder de marinekijker van Hillers yacht «Grille 5», warmwatervissen, nestkastjes en pentekeningen van jonge kunstenaars. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen organiseert haar reel peil van Baardegem ho- se. Schepen Herman Roels derde muziekfestival in de parochiezaal op zaterdag 18 gerop te tillen. zal inderdaad aanwezig zijn oktober. Aanvang 20 u. Ook het kollege van burge- en speciale herinneringen Van het plaatselijk talent dat hieraan muzikaal meewerkt meester en schepenen van zullen worden uitgereikt. Na de E. Mc drukk balon sierde gehee van d In de fotosi opdre ogen! meed Omst bal Ito rende strijd voor Na de ballto een s En wi Vlaan Al bij schoi deeln jeugd werden reeds genoteerd. Aalst heeft hiervoor interes- Chiromeisjesgroep met zang en dans Pierrot De Block en Mar cel De Hauwere met werken van Rossini Hubert Ruyssinck met pianostukjes uit bekende Al|es wijst erop dat Jozef lijk dak te verlaten en ook zoals te verwachten was in operettes Peirlinck uit de Kapittelstraat wat huisraad mee te nemen een diepe slaap en ondertus- de families Cobbaut en ie Moorsel dan toch op het voor het nieuwe optrekje, sen werd de huisraad naar Oscar De Gols nippertje aan de dood is ont- Maar ze vreesde dat haar veiliger oorden overge- Geert De Clercq met ge- snapt. Twee personen wer- man het daar niet mee eens bracht. dichten in het kader van de den in verband met deze zou zijn. Dus moest er een Toen de man wakker werd jaren «Rodenbach en Gezel- zaak opgepakt. Ze werden plan worden beraamd om herinnerde hij zich vaag dat Ie». Ook vader de Clercq ondervraagd en een van hen de echtgenoot om de tuin te de koffie een bijsmaakje doet hieraan mee. blijft aangehouden. Uit het leiden. Een slaapmiddel in had. Hij begon dan ook zijn De plaatselijke fanfare onderzoek is ondertussen de koffie kon daartoe een echtgenote en haar bijzit te o.l.v. Marcel De Hauwere. naar v°or gekomen dat de mogelijkheid bieden. En zo verdenken. Toen die door de Een 25-tal uitvoerders oefe- echtgenote van Jozef Peir- geschiedde ook. Tijdens een bevoegde diensten werden nen hiervoor reeds een paar 'inck het met haar minnaar gezellig koffiekransje en op ondervraagd, gaven ze ook weken. op een akkoord had ge- het ogenblik dat Jozef Peir- de feiten toe. Het muzikaal ensemble gooid. Mevrouw Peirlinck linck eventjes de huiskamer Mevrouw Peirlinck werd vrij- van de families Bourlon en die niet te best meer kon verliet, deed het verliefde gelaten, maar haar minnaar Sabbe. opschieten met haar man, paartje het poeder in de kof- werd in verzekerde bewa- Marc Raes met solozang bad de bedoeling het echte- fie van de man. Peirlinck viel ring opgesloten, uit bekende operettes Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Delfine en Roger Plets. Kravaaibos Op zaterdag 11 oktober in het kader van de «Week van hej LH Bos» wandeling door het kravaal onder leiding van N. Meester, Konservator en M. De Wolf van de dienst Leefmil lieu. Presentatie van de brochures «Kravaaibos», «Os{ broek» en «Gerstjens» door schepen Annie De Maght. Het wonder van onze aarde Opening van de tentoonstelling door HONA, mens enl natuur, op vrijdag 10 oktober te 20 u. Verder open op] zaterdagen van 14.30 tot 20 u. en op zondagen van 11 tot 131 en van 14.30 tot 20 u. Op weekdagen op afspraak via tel.:l 053-66.70.25. Natuurhistorische tentoonstelling tot betere! kennis van de natuur en meer verantwoordelijkheidsgevoel] que leefmilieuproblematiek. «Aai, Rheuma...» Op zondag 12 oktober te 15 u. georganiseerd door KVLVÏ voordracht over «Aai rheuma...» met diskussie achteraf. veelheden bier te brouwen 4.400 ha hop werd aange- Crabbe ™et pia" werd de laatste tijd minder plant, waarvan de helft in de °begeleiding door Herman hop gebruikt. Export binnen States en een vierde de EEG nam af en Duitsland Duitsland. De bierproduktie haalde het leeuwenaandeel steeg van 773.000 hl in 1974 met zijn grote expansie naar tot 936.000 hl in 1980. Toch Bronselaer Het bestuur BGJG hoopt hiermede een stimulans te geven aan het plaatselijk muzikaal talent en het kultu- Het jaarlijks VTB-VAB-Allerheiligenfestival, reeds het de Affligembar het Ensem- twaalfde in de reeks, belooft ook dit jaar een topper te ble Harry Pinky van de partij worden. en is er tevens de toeristi sche kwis, dit jaar gewijd Behalve de traditierijke Boe- enerzijds van 900 iaar Bene- aan Portugal diktijnerleven en anderzijds Op zaterdag 8 november is van 150 jaar Vlaamse Bewe- er vanaf 14 u. een kosteloos Voor sommige boeren is farming a way of live. Zo de aanpassingsvermogen, gentlemen-boer die beter bemiddeld moet zijn dan Pe industrializatie heeft de gewone sterveling. Zo ook de part-time boer die ®mds med'"m vorige eeuw meer en liever moet werken dan anderen. Eveneens ^Ko^J^monimfinn de uitbollende boer zonder opvolger die in eigen gewijzigd. Rond 1850 was milieu en volgens eigen werkmetode naar de herfst rujm 45°/o van onze bevol- van zijn bestaan toegroeit. king bij de landbouw betrok- Voor deze mensen is landbouw een ietwat romanti- ken. In 1850 was dat nog sche reflexie, a way of live. slechts 12%. 412.000 onder Voor jonge bedrijfsleiders, de boeren van morgen, is hen werkten hoofdzakelijk a way of live echter harde realiteit. °P land" e" tuinbouwbedrij- sukses ervan af van de kwaliteit van de manager, de ondernemer, de bedrijfsleider. ken- en platenbeurs, op zich zelf reeds een bezoek overw aard, is er inderdaad een ging. Robert Orient, alge- St.-Maartenfeest waarop al- krans van socio-kulturele i manifestaties en attrakties. meen VTB-VAB-Voorzitter, Ie kinderen welkom zijn en te zal het festival openen nadat 18 u. volgt met een reisre- die het Affligems Kultureel Alfons Van Nieuwenhove portage over Portugal en Centrum vanaf vrijdag 7 tot het werk van kunstschilder vooral over de Algarve. Deze en met dinsdag 11 novem- Willy Bosteels zal hebben diamontage wordt vertoond ber zullen doen gonzen. Gastkunstenaar dit voorgesteld. Voor een fees- door Georges Gorré uit Wet telijke omlijsting zorgt de teren. Willy Bosteels. Gastland jeugdige Hekelgemse klari- 's Avonds is er het gezel- wordt Portugal land van lief- netvirtuoos Bart Van Nieu- schapsfeest onder het motto «Vrolijke Vrienden dat zijn wij». Voor animatie zorgen Niet alleen daarvan, uiler- que De Weire, kanunnik aard. Reyntens en tal van hoge Maatregelen dringen zich op ambtenaren, land- en om de rendabiliteit te verbe- tuinbouwkonsulenten e.d.m. teren en de produktie kom- samen met de ingeschreven petitiever te maken op de leerkrachten, mannen van exportmarkten de basis in rechtstreeks kon- België is immers een duur takt met land- en tuinbou- land geworden met hoge lo- wers ter plekke. III ICZwlU VVO O UV LUUbClll VC1II nen en relatief hoge produk- Na de swinging fifties de de landbouweppervlakte in- tiekosten Daaraan ontsnap- golden sixties en the dark genome„ door granen, sul- pen ook onze land- en seventies werd de vraag ge- van het nationaal inkomen. Vrij ongunstige produktie- struktuur met groot aantal kleine bedrijven en een gro te bevolkingsdruk op de landbouwgrond (14,7 are teeltgrond per inwoner) dre ven onze landbouw naar minder grondgevonden akti- viteiten als kweken van var kens en pluimvee en naar intensieve tuinbouw. In 1950 was 60 procent van Harmonie Zoals trouwens ook verleden zondag neemt de Harmonie] deel aan de Wieze-Oktober-Feeststoet op 12 oktober. Start] te 11.45 u. te Herdersem. Majoretten In de nationale kampioenschappen voor teams te Bertem!,1.sPari behaalde Herdersem eens te meer schitterende plaatsen.F Hilde Van den Steen en Anja Van De Meerssche behaaldenl de 2e prijs op 26 koppels in de kategorie 12 15 jaar enj Chris Van de Velde en Ingrid Van Lierde kregen de 5e prijst op 14 teams. Bij de kwartetten gingen de 2e prijs naarj Annicq De Brucker, Nicole Pieters, Inge Podevijn en Nadinel Willems. Mutualiteit iP"^ Op zaterdag 11 oktober ACV-CM-avond met H. Mis e^^ Feestmaal. In te schrijven bij de bestuursleden. 100 fr. de en zon. Opening op vrijdag 7 no vember te 20 u. in het teken wenborgh. Dadelijk na de receptie is in Vorige week maandag kwamen een reeks Parijse manne quins noar Aalst om de haarkapsters en -kappers de allernieuwste trend te laten zien van het kapsel Ter Mael zat dan ook afgeloden vol. In een broeierige temperatuur werd een vakkundige uitleg verschaft. Volgende week brengen we de lezers meer over de huidige hoarmode. (Per) d Airekens» uit Asse en cardo del Tram» uit Asse- Terheide. Natuurlijk wordt ook een nieuwe koning Avilo met vorstin Avilo gekozen. Op zondag 9 november van af 14 u. 5e Antiek- en Oude Markt waaraan iedereen kan deelnemen. Pol Van Gucht animeert met zijn trekorgel. Ook kinderkraampjes zijn welkom. Neem onverwijld kontakt op met Laurens Van Der Schueren, Kruisstraat 23 te Hekelgem (tel.: 053- 66.72.00). Te 15 u. is er in de Abdij straat voor alle ingeschreve nen kinderen een wedstrijd in krijttekenen met als mot to «De Abdij Affligem» of «Affligem in 't krijt». Op maandag 10 zijn er vanaf 18 u. reisreportages aan de lopende band en te 20 u. projektie en schifting van de ingezonden reeksen «Bene- diktijnerabdijen in Vlaande ren en elders». Bovendien wordt die avond nog een extra-wedstrijd georgani seerd waarbij de mooiste dia's over Affligem en Maria Middelares aan bod komen, leder liefhebber mag drie dia's inleveren op de avond van vertoning, alleszins ech ter voor 20 u. Op dinsdag 11 novemxer wordt het festival besloten met «Drie excellente Cro- nyeke», een beeldverslag over het VTB-VAB-vereni- gingsleven, dit in film en dia's. Het kultureel centrum Affli gem wordt opnieuw het Mekka van elke toerist, auto mobilist, vriend van de abdij en tevens van alle kinderen. LH tuinbouw niet. Hard dient steld: «Is de ekonomische dan ook te worden gewerkt situatie van land- en om deze diskriminatie weg tuinbouw verontrustend?», te toveren. Het investerings- Vraag die Guido Naets reeds klimaat dient te worden ver- in 1970 stelde getiteld «Is de beterd zoals in Nederland Belgische Landbouw nog te ten andere gebeurde. Zoniet redden?», geraken onze produktie- Deputé De Cuyper wees strukturen hopeloos ach- erop dat samen met het terop. Groot-Hertogdom Luxem- Anderzijds is er het afzetbe- burg ons land het enige is in leid en qua marketing is ons de EEG waar in 1978 nog land nooit zeer sterk ge- zoveel afvloeiing van bedrij- weest. Zijn onze inspannin- ven plaatsvond. 6000 bedrij- gen op dat stuk voldoende? ven gaven er inderdaad de Zijn ze efficiënt? brui aan. Tenslotte is er de kwaliteit Ook de gemiddelde opper- van de boer en tuinder zelf vlakte van onze landbouw- en hierbij kan het landbouw- bedrijven, 12 ha. tegen bv. onderwijs een belangrijke 44 ha in Groot-Brittannië, is rol vervullen. een vaag teken aan de wand. Verder het onder de voeten Studiedag van de landbouwers zelf Voor een 150-tal leerkrach- wegrukken van de grond, ten van het landbouw-, quasi onze énige natuurlijke tuinbouw- en landbouw- rijkdom, vaak dan voor be- huishoudonderwijs met be- twijfelbare doeleinden als perkt leerplan van het hele het maken van een visvijver Vlaamse land ging op dins- in een krekengebied, heeft dag 27 oogst in zaal «Ter louter negatieve resultaten Mael» een studiedag door voor onze land- en georganizeerd door het Pro- tuinbouwers. kerbieten en aardappelen. Het aandeel van de akker bouw was gezakt tot 17 pro cent van de totale land- bouwproduktie, de tuin bouw vertegenwoordigde reeds ruim 17% en de dierlij ke produktie was goed voor 65%. De toetreding tot de EEG stimuleerde België meer in de richting van de export en deze steeg van 3,8% in 1960- 64 tot 6 procent in 77-78. De EEG speelt trouwens een zeer belangrijke rol in de bui tenlandse handel, Ongeveer 80 procent van de export gaat naar EEG-partners, ter wijl 65% van onze import van hen komt. België exporteert vooral var kens, varkensvlees, eieren, melkpoeder en suiker. Ook groenten en fruit en niet- eetbare tuinprodukten. Voor de overige voedingsproduk- ten met uitzondering althans van aardappelen is België aangewezen op invoer. Beslaan de bossen ongeveer 1/5 van het grondgebied. verlies van landbouwgrond vine,aal Bestuur van Oust- ft, opgemerkte referaten had aan de industrie, de wegen- t/lddnnpron n camantirar. f 1 r Ir W Udnnonitto nlnnn. Vlaanderen in samenwer- Dr. Ir. W. Vandepitte, ekono- king met het Ministerie van misch advizeur bij de Belgi- Landbouw en de Belgische sche Boerenbond, het dan Boerenbond. Afwisselend over de situatie van onze om de twee jaar zorgt ofwel land- en tuinbouw en de zeer de BB ofwel de Provincie bedrijvige heer L. Van bouw en urbanisatie is een zware dobber. Voor de pe riode 70-78 wordt het ge middeld jaarlijks verlies ge schat op 12.000 ha. Naast de 84.000 beroepsbe de vrij sterke industrialize- ring. Deze evolutie resulteerde in de landbouw in een produk- tiestijging die zelfs in de in dustrie niet werd geëven aard. In 1866 telde men 4 konsumenten per produ cent, in 1978 waren er dit 60. Het aandeel van de gezins uitgaven qua voering daalde echter in deze periode van 80 naar 19%. Resultaten er van voor de landbouw wa ren zowel enorme afvloeiing als stijgende kapitaalsbe hoeften. Recente evoluties Onze landbouw is vooral ge richt op veeteelt. In Vlaande ren meest op varkens en pluimvee. Ook wel op kalve ren. In Wallonië meer op rundvee en gespecializeerde vleesproduktie. In december 1979 telde men 79.000 rundveehouders en 45.500 houders van varkens. Kommerciële pluimveehou ders waren er 3.150. Qua varkensproduktie was er een expansie in de perio de 70-74, een daling van 75 77 en terug een stijging in 78-79. Onze zelfvoorzie ningsgraad liep terug van 163,2 procent tot 142,6 procent. De export van varkens bleef vrij stabiel voor levende die ren. Geslacht varkensvlees bleef in 1979 nog onder het niveau van 1974. Invoer van levende varkens is sinds 1974 verachtvou-1 digd. Meest komen ze uit| Nederland of Duitsland. Biggen kwamen meest uit| Frankrijk of Duitsland. De wending in onze varkens-I houderij is weinig bemoediJ gend. Ons marktaandeel! gaat zowel in West-Duitsï land als in Frankrijk achter-l uit. Op de Italiaanse marktl slaan we beter figuur. Rundveesektor Einde vorig jaar telde men in ons land bijna 3 miljoen run deren met een produktie- waarde van ruim 56 miljard. Voor de helft runds- en kalfs vlees, de andere helft zuivel- produkten. Export van runderen blijft! vrij stabiel. Uitvoer vanl vleesbereidingen neemt] aanzienlijk toe. Grootste afJ nemers zijn Nederland en] Duitsland. Uitvoer naarj Frankrijk gaat achteruit. Ita-I lië en Nederland voeren bijF ons vooral levende dieren! in. De zuivelsektor is del meest kritieke van ons EEG-i beleid. Zo geen maatregelen] worden genomen zal he« marktonevenwicht nog toe-I nemen. Het eruit voortvloei-l end budgettair probleem isP het heet hangijzer van het|c moment. Afsiachtingspre-i mie, niet-leveringspremie,fc rekoncersiepremie en mede-f verantwoordelijkheidshef fing bleken niet afdoende. In Nederland ziet men alleen I heil in kontinentering. L H I voor de praktische realisatie. Broeck, hoofdinspekteur-di- Hrilven tellen we nnn di nnn nif iRRr va/4)c ha ric ho,,rt oor, relytei.r hii het MiniotoWo v/on kijven renen we nog 4I.UUU Dit jaar was het de beurt aan rekteur bij het Ministerie van het Provinciaal Bestuur van Landbouw, dienst Handels- Oost-Vlaanderen. Het was aangelegenheden, over de dan ook bestendig afgevaar- «Evolutie van de afzetstruk- digde De Cuyper, tevens turen in land- en tuinbouw», voorzitter van de Provinciale Landbouwkommissie en van Onze landbouw de Streekkommissie Ruimte- voeger lijke Ordening die de hon- Onze landbouw is geken- neurs waarnam en onder de merkt door de grote diversi- aanwezigen o.m. begroette teit aan uitbatingstypes en senator Cooreman, volks- produkties enerzijds en an- vertegenwoordiger Moni- derzijds door een part-time producenten. De ir de landbouw aktief te- werkgestelden bedragen 3,2 procent van de totale bevol king. Cijfer dat ongeveer overeenstemt met dat van Groot-Brittannië van de States. De stroomversnelling waar in onze landbouw sinds WO II is terechtgekomen is ener zijds de technologische enorm vooruitgang en anderzijds Tijdens de studiedag «land en tuinbouw» in Ter Mael werd er door de deelnemers flink gedebateerd. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 6