VAN H. HART PAROCHIE JEUGDDAG WERD TOPDAG 11.11.11: AALST LAAT ARMEN NIET ZAKKEN V.U. Kalender PRINSENKAMER 10 JAAR Verbondsstudiedag K.W.B. "S - "Eb De Voorpost - 10.10.1980 - 7 is er^H opgV4 tot 13 ff. tel.: etere evoel hetlde Driesleutelstroat vond de fotozoektocht voor de Chiromeisje plaats. (Per) >pre-l e e RL »i3HSfiHR2l£ Mm ESfëliausix.-.- rïK&iï ng op jnnen sman, 17 u. in het Annie ileden elt en adslid and) dprijs iseert j. een n het /erza- werk, Ier de issen, Na de jeugdmis, werd in aanwezigheid van Schepen E. Monsieur de jeugddag officieel geopend. Als uit drukking van vreugde lieten de kinderen een 200 tal balonnetjes op. Vervolgens trok men met mooi ver sierde fietsen door de straten van de parochie. Het geheel werd muzikaal omlijst door de muziekkapel van de Chirojongens. In de namiddag waren er een 60 deelnemers voor de fotospeurtocht. Aan de hand van foto's diende men opdrachten te vervullen. In de kring waren op dat ogenblik de niet-wandelaars verwacht. Ze konden er meedoen aan allerhande oude volksspelen. Omstreeks 17.30 u. had de finale plaats van het volley- balltornooi. De preselecties werden gehouden gedu rende de maand augustus. Na een spannende wed strijd moest de Chiro-Jeugd toch de duimen leggen voor K.W.B. Uitslag Chiro - K.W.B. 1-3. Na de bekendmaking van de uitslag van het volley- balltornooi kon men aan zeer democratische prijzen, een smakelijk avondmaal nemen. En wie nog niet vermoeid was kon op de tonen van de Vlaamse volksmuziek zijn benen uitstrekken. Al bij al mag men deze jeugddag als geslaagd be schouwen, doch dient opgemerkt te worden dat de deelnemers aan deze dag allen lid waren van een jeugdbeweging; Waar waren de andere jongeren? De landelijk georganiseerde 11.11.11.-aktie voor ontwikke lingssamenwerking, kende de jongste jaren in Aalst maar weinig sukses. Dat had voor een groot deel te maken met een medewerkersgebrek, ook al omdat soms het gras onder de 11.11.11.-voeten weggemaaid werd (zoals vorig jaar door een Lachend-Geven-aktie, een paar weken vóór het 11.11.11.-weekend). Eén en ander heeft niet voor gevolg dat men er het bijltje bij neerlegt; wel dat met hernieuwd enthousiasme gestart werd met de voorberei dingen. Waar men in 1977 in Groot- Aalst nog 200.000 fr. kon omhalen, was dit in 1978 al geslonken tot 100.000 fr. Vo rig jaar werd deze som nog 'ns gehalveerd. Vorige maand legde gemeente raadslid Jan Caudron tijdens een interpellatie de vinger op de wonde. Er is niettemin goede hoop, dat de aktie dit jaar opnieuw van de grond komt. Op een eerste kontakt- tijen...). De aandacht mag er ook op gevestigd worden dat 11.11.11 een pluralistische aktie is waar alle overtuigin gen welkom en aanwezig zijn, dat internationale kon takten onderhouden worden en dat het N.C.O.S. (Natio naal Centrum voor Ontwik- kelings-samenwerking) het ganse jaar door (niet enkel t.g.v. 11.11.11) bedrijvig is vergadering, die doorging in op diverse vlakken, de Filateliezaal, Kattestraat, Aalst op 30 september II., kwamen 24 afgevaardigden van verenigingen af. Hoewel dit niet zo veel is, als men weet dat er 900 uitnodigin gen werden verstuurd (naar jeugdgroepen, sport-, kui tuur- en vrijetijdsverenigin gen...), toch biedt deze start- spannende wedstrijd tussen de twee finalisten: Chiro - KWB run-r stoere Chiro-jongens die bitter weinig aanmoedigingen kre- van hun eigen jongens toonden zich «kwikker» tegen de «oudjes». (Per) groep voldoende armslag om met het (niet te onder schatten) organisatiewerk te beginnen. «Boemerang» is trouwens maar met 7 men sen moeten van start gaan, zei een optimistische Theo Van Gyseghem op de kon- taktvergadering. 11.11.11. Sinds april heeft het N.C.O.S. (dat 11.11.11 elk jaar organiseert) in Oost- Vlaanderen een nieuwe pro vinciale sekretaris. Geert Bisschop heet hij, en hij was aanwezig op 30 september. Hij toonde zich ontgoocheld over de zgn. ontwikkelings samenwerking de voorbije 20 jaar. Ondanks alle konfe- renties en gespreksforums over de Derde Wereld, staan we minder ver dan toen, vond hij. Akties als 11.11.11 blijven noodzakelijk om drie redenen: voor de informa tieverstrekking bij ons («ons publiek krijgt te weinig infor matie, en bovendien nog slechte ook, over de Derde Wereld», meent het NCOS), voor het wijzen van politici op hun verantwoorde lijkheid («voor 11.11.11 is het Derde - Wereld - pro bleem een struktureel pro bleem en moet navenant, dus politiek opgelost wor den») en voor geldinzame ling (want omdat van werke lijke struktuurveranderingen nog geen sprake is, zijn er «hefbomen» nodig: «steen goede projekten, bovendien kleinschalig, die de bevol king waarvoor ze bedoeld zijn blijvend uit de armoede bevrijden»). Dit laatste is meest bekend: de steun gaat naar diverse projekten: glo bale streekontwikkeling, me dische, vormingsprojekten, bevrijdingsbewegingen, vrij willigerswerk... In tegenstelling tot wat wel eens gemeend wordt, nl. dat misbruiken en korruptie hoogtij vieren bij 11.11.11, wees Geert Bisschop erop dat 11.11.11 met de kaarten op tafel speelt, met een open boekhouding tot op de frank... Jaarlijks verschijnt trouwens een affiche met de diverse posten van inkom sten en uitgaven. Ook de organisatiekosten van 11.11.11 zijn erg laag (3,6 miljoen; vergelijk maar eens met de 100 miljoen voor een verkiezingsstrijd van par- Aanwezige (vertegenwoor digende) organisaties Op de kontaktvergadering waren vertegenwoordigers van zowel jeugd- als volwas senenorganisaties. De meeste daarvan konden toen al de medewerking van hun vereniging toezeggen; enkele moesten hun achter ban nog raadplegen. Event jes de aanwezigheidslijst be kijken: VVKS-Meldert, de Hopduveltjes, Chiro Tijl en Nele Nieuwerkerken, de Academie voor Schone Kun sten, V.K.S.J. Erembode- gem, Jebron, K.S.A. Sint- Maarten, H.A.K., de Paroc hiale Jeugdraad Sint-Jozef, Postzegelkring Dendria Erembodegem, het Huma nistisch Vrijzinnig Vormings werk en Oudervereniging voor de Moraal, het Liberaal Jeugdwerk, de stedelijke Ge- zins- en Jeugdraad, het Jeugdservicecentrum, het Rijksbasisonderwijs. Ook volksvertegenwoordiger- raadslid Jan Caudron en uit eraard de voorzitter van de vergadering schepen Eddie Monsieur waren er. Hadden zich verontschuldigd: sche pen De Bisschop, raadslid Moens, Feestkomiteevoor- zitter Fr. Wauters en het per soneel van de dienst Cultuur en Onderwijs. Merk op dat de deelgemeenten Erembo degem, Nieuwerkerken en Meldert hiermee vertegen woordigd zijn. Er zal ge tracht worden ook kontakt- personen te vinden in de overige deelgemeenten. Stuurgroep Alle aanwezigen op de kon taktvergadering vormden een voorlopige stuurgroep. De stuurgroep en alle ge ïnteresseerden, ook indivi duele personen zijn daarop welkom komt samen op maandag 13 oktober om 20 u. in de raadzaal van het stadhuis. Daar zal o.a. een projekt gekozen worden (Jan Caudron stelde reeds voor het Indonesië-projekt «Tana Toraja» te steunen: een groep vrijwilligers doet daar aan gemeenschapsont wikkeling door bewustma king en koöperatieve aktie o.a. een jonggehuwd paar uit Erembodegem werkt eraan mee. Totale kostprijs: 500.000 fr., en zal de konkre- te organisatie vorm krijgen. Diverse voorstellen werden op de kontaktvergadering reeds gedaan. Schepen Monsieur ver klaarde zich bereid in het schepenkollege te bepleiten dat op stadskosten de geld- enveloppes zouden ver spreid worden via de post: aan 60 centiem per omslag komt dit op ongeveer 20.000 fr. Ook raadslid Caudron zoals alle aanwezigen was dit voorstel genegen. Zo wordt vermeden dat zoals vorige jaren sommige inwo ners helemaal de kans niet hebben aan de aktie deel te nemen. Verder werd voorgesteld een vaste stuurgroep te vor men met vertegenwoordi gers van alle deelgemeenten en dat er vergaderingen zou den gehouden worden in de op de vergadering niet-ver- tegenwoordigende deelge meenten. De voorzitter van de Jeugdraad M. De Gols deelde mee dat op de eerst komende Algemene Verga dering 11.11.11 op de age da staat en hetzelfde zou ook het geval zijn voor de Cul- tuurraad. Langs de Stadsbe- richten in de Aankondiger zullen wekelijks oproepen tot medewerking ver schijnen. Tot slot en ten behoeve van alle ver enigingen en geïnteresseer de personen, kan meege deeld worden dat ook dit jaar weer heel wat doku- mentatie (brochures, dia montages, boeken, spelen, fotomappen, onderwijsma teriaal...) ter beschikking c steld wordt. Een gedeelte hiervan is in het Jeugdservi cecentrum te bekomen. Men kan ook terecht op het pro vinciaal sekretariaat: Geert Bisschop, Voskenslaan 345, Gent (091/22.97.20). Met de slogan «laat de armen niet zakken», met de bereidwilli ge medewerking van velen en de interesse en geldelijke steun van nog veel meer mensen, kan het niet anders of 11.11.11 opent dit jaar een nieuw perspektief voor «de wereld morgen»... (Peter) In het lokaal «Het Gulden Vlies», Esplanadeplein 13 vindt op vrijdag 10 oktober van 18 tot 21 uur de verkiezing van een nieuw plaatselijk bestuur van de V.U. afdeling Aalst-Centrum plaats. Op zaterdag 25 oktober te 21 uur organiseert V.U. Aalst haar jaarlijks dansfeest. Dit heeft plaats in de feestzaal F.F.R. Dendermondsesteenweg, en gebeurt in samenwerking met het Orkest «De Gensters». Op dinsdag 11 november te 14.30 uur bezoeken St.- Maarten en Zwarte Piet de kinderen der V.U.-leden; dit in het lokaal «Het Gulden Vlies». Inschrijvingen voor dinsdag 4 november op volgende adressen: Het Gulden Vlies: Esplanadeplein 13. Willy Alloo: Parklaan 141, Aalst. Secretariaat: Pontstraat 27, Aalst. Plaatselijke verantwoordelijken, D.B.-leden en wijkmeesters KWB worden verwacht op de studiedag op zondag 19 oktober van 9 tot 16 u in 't Groen Kruis Na onthaal met aperitief te 9 u volgt te 9u30 na een welkom de bezinning. Te 10 u algemene inleiding door Hugo De Blende, nationaal KWB-sekretaris over het waarom, het wat en het hoe van vormingswerk, meer speciaal dan binnen de arbeidersbeweging. Te 10u45 groepsbespreking en na het middagmaal te 12 u verslaggeving. Te 14 u inleiding met diamontage over Vrijetijdsbesteding in de K.W.B. gevolgd door groepsbespreking en slot woord. Deze studiedag, bedoeld om dieper in te gaan op de rol van kristelijk geïnspireerde sociaal-kulturele vormgeving in ver enigingswerk van arbeiders, geldt als de start van een ledenwervingsaktie. LH Een vervolgverhaal van Sylvain Van der Gucht Doch de voogd van juffrouw Gabriêlle dringt aan. Nog eergisteren kwam hij aanbellen bij U en vóór de maand verstreken is zal ik verplicht worden de tweehonderdduizend frank uit te betalen. Het is waar, stamelde de advokaat. Ik moet bekennen dat me dit zeer zou teleurstellen. 200.000 fr. zo ineens uit geldspekulaties terugtrekken is veel. Zeer veel. We hebben er dus beiden belang bij dat dit niet zou moeten geschieden gij nog meer dan ik. Vooral omdat ge het zonderling gedacht hebt gehad deze nacht 20.000 fr. te gaan verliezen. Een lichtvonk ontspoot in het brein van de advokaat. Hij had de 20.000 verloren tegen Sprietvlechter en deze was de handlanger van Vosselaer! Nu eerst zag hij de valstrik waarin men hem had gelokt doch hij zweeg. Het was immers te laat... Na enkele ogenblikken hervatte hij zich echter. Maar wat doen we dan met de heer Rigault? Ik kan wel de in mijn bezit zijnde akt verscheuren of aan U overmaken doch de heer Rigault bezit hetzelfde stuk. Hiermede gewapend kan hij U dwingen hem de som voor het einde der maand terug te geven. Ik kan wel mijn handtekening weigeren doch zulks helpt ons niets vooruit. Ten andere zulks zou kunnen verdacht voorkomen en Rigault zou dagelijk de zaak in de handen van het gerecht kunnen geven. Wat zal er dan gebeuren. De heer Rigault zal zich niet aanbieden, zei de notaris met zekerheid. Zeker zal hij dat! Zeker, zeker... Neen, dat zal hij niet. Daarmede zal ik mij wel gelasten. Gij? Ja, daarom sneed ik de koek in twee. Wat bedoelt V? Dat ik U 100.000 fr. schenk en de rest voor mij houd. En zo uw berekeningen niet naar wens verlopen en Rigault zich met de akt aanbiedt en het geld terugeist? Vosselaer glimlachte. Dat zal niet gebeuren. Maar zo het toch gebeurde? drong Treems aan. Dan beste vriend, is het mijn zaak. Ik ben toch wel 200.000 fr. waard, niet? Gij zijt er dan voor niets meer tussen. Uw akte kan verloren geraakt zijn. Of verbrand. Zie, ik wil U hierbij een raad geven. Steek thuis enkele papieren in brand en doe dan geloven dat de akt zich daarbij bevond... De vlammen zullen alles verteerd hebben en met de 80.000 fr. die U van de 100.000 overblijven kunt ge de kleine onregelmatigheden die ge U hebt veroorloofd regelen. Ge zijt dan totaal witgewassen... 't Is waar, sprak de ongelukkige, gans gevangen. Ge ziet dat ik U de kans klaar maak. Dus? Ge hebt dus niets anders te doen dan me de akt te overhandigen, die in uw bezit is. Nog iets: ik moet U gelukwensen, heer advokaat, met uw brandkast. Ge moet niet bevreesd zijn dat men ze zal openbreken. Die Engelse sloten zijn verduiveld goed. Ik ga er me ook een bestellen. Treems zonk van de ene verrassing in de andere. Hoe weet ge dat? Ik heb ze U nooit getoond. De advokaat dacht dat de notaris omgang had met de duivel. De notaris echter glimlachte slechts even. Haal me de akte zei hij. En dan? Zal ik U 100.000 fr. tellen. Onmiddellijk? Ja. Een rilling voer de leden van de advokaat. Zo die schurk, die voor niets scheen terug de deizen, hem eens vermoordde! Vosselaer raadde wat er in de ziel van Treems omging en voegde er aan toe: Ik zal U in goud betalen. Daar de som nogal zwaar is om dragen, laat U dan vergezellen door een dienstbode. Twee zo ge wilt. Maar laat ze zeker niet te weet komen wat ze dragen. Ga en keer binnen een uur terug. De 5000 gouden Louis zijn dan tot uw beschikking. 1000 ervan overhandigt U aan de heer Sprietvlechter en de andere 1000 zijn van U. Een schone som, mijnheer Treems! Tot straks! Wankelend als een dronken man vertrok de heer Treems met zwaar zingend hoofd, als iemand die leeft in een zwarte droom. Die kerel is in mijn handen, mompelde de notaris, en keerde in zijn kantoor terug. Een spottende glimlach verscheen om zijn valse mond en hij wreef zich vergenoegd in de handen. Een schone dag!... 100.000 fr. voor mij 20.000 voor Sprietvlechter. Verder een kostbaar man die ik in de hand houd en waarmede ik de BINDERS grote dienst zal kunnen bewijzen. Allo, oude galeiboef, de fortuin lacht U toe! Tussen de half-geopende deur verscheen een hoofd: He wel? vroeg een stem. Ah, gij zijt het. Spriet..., kom binnen. Kom binnen, schurk, riep hij vrolijk. En de zaak? Geregeld! Het mager manneken dat was binnengekomen sprong vier voet hoog en trok daarbij een schrikaanjagend gezicht. Goed gewerkt! riep hij. Gij ook Sprietje, ge verdient alle lof. Voor het uur verstreken is zijt ge in 't bezit van uw 20.000 ballekes, oude zeurzak. 't Was niet gemakkelijk, hoor. Ik werkt heel de tijd met twee spellen kaarten. Ik heb grof gespeeld. Herbeginnen zou onvoorzichtig zijn. Herbeginnen, Sprietje, herbeginnen! Nooit. Hebt ge de akte? Straks is hij in mijn bezit. En... Rigault van Oordegem? O, die!... Krak... Die moet er aan... We moeten hiervoor een kloeke BINDER hebben. Clara is daar, die zal ons wel inlichten. Doch ik denk aan iets... Langzaam wreef hij de vuile hand over de kin. wordt voortgezet) Dat het tienjarig bestaan van deze vereniging natuurlijk zou uitmonden in uitbundig feesten was te verwachten. Hierover hield deken Simon D'Hondt een persconferentie op 30 september 198Q in café Brughuis. f KWB H. Hart kwam uit tegen de Chirojongens in de finale. (Per) maal zullen delegaties uit Duitsland, Nederland en gans Vlaanderen onze stede bezoeken. Om verdere contacten met buitenlandse groeperingen mogelijk te maken, zal de prinsencaemere in de maan den die vooraf gaan aan de ze heuglijke dag, bezoek brengen bij de Fidelne Köl- ner uit Keulen, de Gouden Klomp in Holland,Men zal ook aanwezig zijn op de prinsenzitting te Alphen aan Rijn in Nederland. Prinsencaemere wordt lid van het Kamavalverbond Om tot goede samenwer king te komen met alle Aal- sterse groepen, is de prin sencaemere sinds de jaar beurs lid van het A.K.V. Was het motto van de laat ste prinsendag niet: «Karna val is vriendschap». Maandag 6 oktober ging in café «Slibberen derpel» Vre deplein, een avond door ten voordele van A.K.V. De Pi kante Kastaars. Ter gelegenheid van verlo ren maandag kon men er vanaf 20 uur lekkere wor sten, trippen, rozijnenbrood en dergelijke meer veror beren. Al bij al mag dit een geslaag de realisatie genoemd worden. De feestelijkheden beginnen op 10 november 1980 in zaal Madeion, Grote Markt met het eerste Sint-Maarten nachtbal in Aalst. Het orkest «The Vocation» nodigt ons ten dans vanaf 21 uur. De ingang is er gratis. Het bal heeft als attraktie- punt, het rendez-vous van alle Sint-Maartens en zwarte Pieten, welke op die avond een rondgang deden bij de kinderen. Er zal onder al deze persona liteiten de gekste en de mooiste Sint-Maarten en zwarte Piet gekozen worden. Aan de verkozene koppels zal een geldprijs van driedui zend fr. worden toegekend en een erelint. Wie we die avond ook zullen begroeten is «Het hof der Prinsen van België». Deze groepering is nooit vrij op de Aalsterse Karnavaldagen daar ze ook terzelfder tijd hun karnavalviering hebben. Dus een unieke kans om even kennis te maken met deze mensen. 8 maart 1981prinsendag Zoals dit jaar hebben we de zondag na karnaval, de bui ten onze grenzen bekende Prinsendag. Voor de 10de

De Voorpost | 1980 | | pagina 7