I hofstade. gijzegem ;t. martinuskoor IJZEGEM D.F.: 50 JAAR UITBOUW VAN MENSELIJKE CULTUUR PVV Vrouwtjes zetten jaarlijks bloemetje buiten b IAAR *N f b WACHTEND OP DE KOFFIE... HOFSTADE CULTUREEL GIJZEGEM SOCIAAL GIJZEGEM CULTUREEL CBG EN WEEK 3e LEEFTIJD HOFSTADE SOCIAAL De Voorpost - 10.10.1980 - 9 de za >ekijk( ;n. 0< jang jur vi gezell Ter gelegenheid van de viering van een halve eeuw Davids- fonds in Hofstade is het bij uitstek de gelegenheid om even in te gaan op de betekenis van het werk dat in de loop van een dergelijk lange periode werd geleverd. Vijftig jaar Davidsfonds Hofstade vieren betekent: 50 jaar onvermoeibare inzet van vele vrijwilligers, 50 jaar christelij ke vlaamse aanwezigheid en culturele aktiviteiten die het mogelijk hebben gemaakt om de bevolking te bewijzen dat cultuur iets is waar men niet bang voor hoeft te zijn, maar dat cultuur leven is, bewegen, fijn wonen, functioneel bouwen, prettig met elkaar omgaan en goede relaties hebben. Een gouden jubileum betekent voor het Davids fonds in de eerste plaats vijftig jaar vormingswerk. !oals dat met zo veel zaken het geval is, was ook een kleine o0ebeurte.nis de aanleiding tot het stichten van het Gijze- ellen lemse Sint Martinuskoor. Deze kleine gebeurtenis was het stievi eest van de arbeid, 1 mei 1955, feest van Sint Jozef, enj irbeider. Op die dag hadden enkele KWB'ers met gezang ten heilige mis opgeluisterd. Een gezellig daarna, en toen wierp pastoor De Groote op zijn eigen leuke manier een ipmerking in het midden: «Mannen, laten wij zo voort doen en een kerkkoor stichten». lit voorstel viel onmiddellijk ook deel aan de provinciale |n goede aarde en het koor wedstrijden en slaagde er in ird als Sint Martinuskoor zich in de derde divisie te rangschikken. Aldus lag de weg open naar steeds grote re prestaties. Ongelukkig ge noeg werd pastoor De Groo- lerking kwam was vanzelf- te er door ziekte toe ge- irekend diegene van wie dwongen zijn stimulerend werk te laten varen. Een nieuwe voorzitter, de Heer Huylebroeck Alois nam zijn plaats in. De taak van zijn voorganger werd met de en Waasmunster optraden. Zo ging het verder. Optre dens in samenwerking met de fanfare Vreugd en Vrede en het Sint Vincentiuskinder- koor zijn niet te vergeten. In Het doel van de stichters in 1875 was via taalverrijking streven naar taal- en volks bewustzijn. De Vlamingen worden bewust gemaakt van de levensbelangrijkheid een kleine gemeente is er van hun cultuur langs het soms nood aan goede zan- vormingswerk. De eerste gers en dat deed zich voelen, echte vlaamse aartsbis- Daarom werd aan een ge- schop Mgr. Godfried Dan- mengd koor gedacht en er neels sprak ter gelegenheid steld wordt omdat frankofo- ne en persoonlijke belangen de voorrang krijgen. Het vor mingswerk omvat voor het Davidsfonds de gehele per soon. Het boort dieper, grijpt mensen bij de kraag, grijpt mensen in de ziel. Het vor mingswerk wil de mensen zich van zichzelf bewust doen worden. Bewuste men sen betrekken bij toestanden in. jekerstend. Er werd orlopig bestuur aange steld en de man die het [neest als voorzitter in aan- werd besloten een proefter- van de inzegening van het mijn te wagen. Een gelegen- provinciaal sekretariaat van en vormen van het gemeen heid deed zich voor om ge- de gouw Antwerpen de vol- schappelijk bestaan in de mengd op te treden bij de gende woorden uit: Wat ik wereld. Davidsfonds bewon der is dit: de integrale bena- de lijn idee afkomstig was. anaf pastoor De Groote werd de i voovoorzitter en de Heer Frans ferbeiren zou voorlopig de ïerhalingen voor zijn reke ning nemen. Het koor telde zelfde vastberadenheidover- eerspp dat ogenblik zestien Ie- genomen en het koor klom 'oor men. Men bleef echter niet steeds hoger op. De belo- men bij de pakken zitten en in ning voor het gepresteerde gezinpeptember werd de Heer werk kon dan ook moeilijk ernand Houtekete als koor- lang op zich laten wachten, e kluljeider aangesteld. Hij diri- Een derde prijs en de prijs ir 05beerde toen al twintig leden, van het sympathiekste koor n daten eerste gelegenheid om bij de Lodewijk Mortelmans bij: tofficiëel naar buiten te tre- herdenking vormde de er- 1en deed zich voor op kerst- kenning voor de inspan- R.D.Wag van het stichtingsjaar ningen. toen de nachtmis werd op- Het koor is natuurlijk niet jeluisterd. Onder impuls altijd gespaard gebleven van in de pastoor werd toen innerlijke moeilijkheden, jstreefd teneinde de bin- maar het doel is altijd ge ding onder de leden te ver- weest van stand te houden ivigen en om te komen tot en daar is men reeds 25 jaar Mn grotere regelmaat in de in geslaagd. Bij een volgen- |»rhalingen. de provinciale wedstrijd jDoei. Het Sint Martinuskoor werd er gepromoveerd naar jarerd uitgebouwd met de be- de eerste divisie en de eerste Voeling feesten in de kerk op plaats werd weggekaapt in te luisteren. Daar is het een internationale open ïvenwel niet bij gebleven. Al wedstrijd te Vucht in Neder- •oedig werden er ook op- land. Samen met het steeds Iredens buiten de kerk geor- groeiende succes werd ook maniseerd. De organisatie en het aantal optredens groter - struktuur van het koor en groter. Ook de vriend- klienden dan ook stilaan een schap onder de koorleden Iraste vorm te krijgen. Er nam toe, en men telde reeds p werd een vast bestuur ver- 36 zangers. Misschien was kozen, bestaande uit zeven de opgang iets te snel leden en aangesteld voor geweest, een termijn van drie jaar. Bij de volgende wedstrijd Dat was natuurlijk een vrij moest er voor het succes b aanpak, maar de koor- een tol worden betaald. Men Ider, het bestuur en de Ie- moest terug naar de tweede deden hun uiterste best divisie. Hier heeft het be let in 1958 een eerste stuur strak moeten doorzet- worden ten om de moedeloosheid 'rganiseerd. Tot op de en de maleise die zich onder van vandaag is dat een de leden liet gevoelen te irlijks terugkerende tradi- keer te gaan. Enkele jonge- inele gebeurtenis gewor- ren kwamen de rangen aan- den in Gijzegem en ieder vullen, jaar kan worden vastgesteld Het eerste decennium werd to pe gemeenteraad van Milaan besloot om een reclamedocu mentaire te laten maken om in de Europese cinemazalen als taorfilmpje te draaien. Om het spontaan karakter te behou- filmde men daarom winkelende toeristen en Inarktscènes met de verborgen camera, bij het monteren bleken er ineens 3 gevallen van gauwdie- (yerij, 8 rasechte diefstallen, 1 poging tot aanranding en 2 ■ikse vechtpartijen op de achtergrond te zien. [Het filmpje werd afgevoerd. fficiële reden van de gemeenteraad voor het weigeren: [nadelig voor de vrije beroepen en het creatief karakter van [onze stad. viering van het 200 jarig staan van de parochiekerk. Een vierstemmige mis voor dering van de mens gemengd koor werd aange leerd en met succes. De uit voering werd door de Vlaamse Televisie uitgezon den en het gebeuren werd een topdag uit de geschiede- Het leert mensen ontbolsteren, los doen ko men uit hun remmingen en het gevoel van onmacht Frans Van Mechelen, die het had over de bestaansredenen en de realisaties van de Bond: een noodzaak om verder te doen, vormde samen met de plaatselijke voorzitter Van Caekenberghe en de provinciale gewestelijke voorzitter Cyriel Van Landuyt het pannel op 50 jaar Bond van Grote en Jonge Gezinnen te Hofstade. (Per) van de aloude trits; gods- doen overwinnen. Het leert dienst, taal en volk. Deze de mensen kritisch denken trits is geen slogan. Het is en steeds meer menswaar- een filosofie en een optie en dig te leven. laten horen. Zo heeft het DF deel te nemen aan het open- gedurende de laatste twee bare leven. jaar de stem verheven in Eenvoudige en eerlijke men- het vormingswerk. Het Da vidsfonds richt zich tot de nis van het koor. Het bestuur hele mens: godsdienst, taal twijfelde niet langer en er werd besloten om voortaan steeds gemengd op te tre den. Weldra telde het koor 52 leden. De vriendschap en de goede verstandhouding hadden het weer eens ge haald. Het verwonderde dan ook niet dat men de cultuur prijs van de gemeente in de wacht heeft weten te slepen. Dat gemengd koor ging de zelfde weg op als het oor- en cultuur, maatschappij Verandering Het vormingswerk leidt in tentioneel naar verandering; Dat waren woorden die het in eigen denken en in de Davidsfonds deugd hebben ontwikkelingsprocessen verband met de staatsher vorming. Door de veelzijdigheid en de levenskracht van de bewe ging is het Davidsfonds in sen zullen nodig zijn om dat te bereiken. De vraag stelt zich echter of de innerlijke weerstand sterk genoeg zal zijn om weerstand te bieden staat geweest een gezonde tegen alles wat wordt opge- gedaan. Zij maken het ge loof sterker in het waarom de samenleving. Vormings werk voert in zijn schild men als vrijwilligers het doet woorden als vrijheid, mon- drongen en of de oprecht heid tegenover zichzelf radi caal genoeg zal zijn om weer de weg te vinden naar een voud en eerlijkheid. Alleen op die manier is het dat een evenwicht kan gezocht wor den tussen de spanningen van de moderne tijd. Aldus werden werk en doel stellingen van het Davids fonds omschreven door gouwvoorzitter van Oost- Vlaanderen. A.D.B. langs het Davidsfonds voor de vlaamse gemeenschap. Bewust en zinvol Dat zijn historische woorden geworden. Niet omdat zij meer dan een jaar oud zijn, spronkelijke mannenkoor en maar omdat zij de inhoud het klasseerde zich voor de provincie in de derde divisie. De tweede ligt een volgende maal zeker in het bereik. In 1978 gaf de voorzitter we gens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het roer over aan een jonge weergeven van de leuze van het DF. Het DF blijft ten dien ste staan van de vlaamse gemeenschap totdat iedere Vlaming volledig tot zijn recht zal gekomen zijn en naar de volle maat van zijn kunnen mens zal kunnen en dynamische kracht die zijn. Bewust en zinvol mens samen met de koorleider die tot op heden onafgebro ken het koor heeft geleid het koor verder in rechte ba nen zal houden. 25 jaar! Nie mand had het bij de aan vang durven denken en toch staat men nu zo ver. Nog zeven van de leden-stichters zijn nu nog als zanger aktief en meerdere andere staan er ook 25 jaar. Op de feestvie- willen zijn in deze tijd van crisis is voor de leden van het DF een uitdaging. Een uitdaging die zij als kriste nen kunnen opvangen om dat zij de kracht van de blijde boodschap kennen. Het pes simisme kunnen zij overwin nen en het optimisme laten zij geboren worden zoals nieuw leven dat verwacht gen om mee te werken aan digheid, verantwoorde lijkheid en creativiteit. Met betrekking tot de gemeen schap: leefbaarheid en welzijn. Elk van deze begrippen zou genoeg zijn voor een uitge breid verhaal en samenge vat kan worden gezegd dat het vormingswerk de men sen tot hun recht laat ko men, naar de volle maat van hun kunnen mens mogen zijn. Dat de mensen weet gaan krijgen van wat hen vervreemdt en manipuleert, en dat zij samen een stuk nieuwe realiteit willen scheppen. Steeds opnieuw, levenslang. Dit soort van werk is niet het werk van de voorzitter, de sekretaris en enkele be stuursleden alleen. Het is het levenswerk van alle leden mentaliteit tot stand te bren gen in Vlaanderen. Voor het DF is cultuur een geheel van waarden waaraan de mens gestalte wil geven. Cultuur is ook levensnabij, dynamisch, en kreatief, juist ten gevolge van het voortdurend bevra gen van zichzelf en de sa menleving. The Turning Point. De culturele kern van Pallieter stelt voor Sociaal-ekonomisch °P vrijdag 10 oktober 1980: «The Turning Point»: een De sociaal-ekonomische vi- balletdanseres komt op een gegeven moment tot de vast- sie wordt door het DF onder stelling dat ze in haar vak niet veel waarde meer heeft. Als woorden gebracht omdat zij ze h'er dieper over gaat nadenken ontdekt ze dat ze op haar als christelijke vormingsbe- leeftijd, als vrouw ook niets meer te betekenen heeft. Ze is weging bekommerd is om °P het keerpunt beland of is er misschien al overheen, deze toestand. De funda- Een aan te bevelen diepmenselijke film. Inkom 30 frank, mentele vragen in verband met-leden 40 frank. Abonnement voor 4 vertoningen: leden met deze zo mensgebonden ^00 niet-leden 120 fr. materie wil men niet uit de weg gaan. In het streven naar een autonoom Vlaan deren is het voor het DF niet om het even welke struktuur men haar geeft en hoe ze Dienstcentrum op dinsdag 28 oktober 1980; spreekdagen inhoudelijk opgevuld is. Het van burgemeester en schepenen. Schepen De Maght, van DF wil een Vlaanderen dat 18u30 tot 19u30. een waarborg is voor de vrije ontplooiingskansen van het Davidsfonds. Elk lid voor elke mens. Men wil het heeft de opdracht ontvan- leven opnieuw laten steunen Tennis op zaterdag 11 oktober 1980 vanaf 9 uur: Tennistor nooi Tennisclub Gijzegem tegen Tennisclub Generale Bankmaatschappij In het sport- en recreatiecentrum. ring in november van dit jaar zullen zij geëerd worden. Het bestuur hoopt dat deze vie ring de jongeren zal aanzet ten om de rangen te vergro ten en zo het bestaan van het bestaan van het Sint Martinuskoor nog voor vele jaren te bestendigen. A.D.B. wordt door bewuste en eer lijke mensen. Het negativis me wordt uitgeroeid en het positivisme laat men bloeien zoals de bloesem in het voorjaar. Dat is vorm geven aan de vlaamse gemeen schap en de basis leggen de verbetering van de sa menleving. Dit engagement vraagt dan ook een vrije op stelling. Men moet onge dwongen, eerlijk, de scheef getrokken toestanden kun nen aanklagen en rechtzet ten. Deze vrije opstelling is voor een christelijk vlaande- de sterkste troef die het Da- ren waarvan het zelfbeschik kingsrecht altijd weer uitge- vidsfonds in handen heeft om als vereniging de stem te op de kwaliteit. Maatschap pelijk gezien betekent dit dat men niet meedoet aan de jacht op hoge, posities, dat men breekt met iedere ver heerlijking van de persoon, dat men onbevangen hoger- en lagergeplaatsten tege moet treedt, dat men de vreugde kent van het verbor gen leven en dat men ten slotte de moed heeft om dat het aantal toehoorders gevierd met een koordag toeneemt. waarop koren uit Wieze, Hof- Het Sint Martinuskoor nam stade, Grembergen, Bornem De Katholieke Bond van de Gepensioneerden, afdeling [Hofstade, heeft er aan gehouden om in deze week voor de lerde leeftijd iets bijzonders op touw te zetten. tonder de steun en de medewerking van de bevolking is t opzet echter bij voorbaat tot mislukken gedoemd, laarom dat de Bond op een gunstige reaktie op haar lannen hoopt. Ja, en wanneer de dames aan het feesten slaan, dan weten ze ook van geen ophouden meer. Dit jaar was het weer het moment voor hun gezellig samenzijn. De zaal 't Duifken kon er van meespreken. Mochten de muren kunnen praten dan zouden ze zeker blozen als ze ons zouden vertellen wat er zoal tussen de diverse hapjes met of zonder pikant sausje, onder de dure eden van geheimhouding en in het diepste vertrouwen tussen al die dames de ronde zal gedaan hebben. Maar ja, zo gaat het er op alle damesfeest jes aan toe, en waarom zou men te Hofstade aan deze typische feministische eigenschap of deugd het hangt er vanaf hoe men het bekijkt afbreuk doen? Maar dat ze ook ernstig kunnen zijn, dat ligt nu precies niet direct in de lijn yan de verwachtingen. Culturele Centrale. Op 10 oktober 1980 herneemt de Cultu rele Centrale afdeling Gijzegem, haar activiteiten met een voorlichtings vergadering over de pensioenwetgeving. In café Royal (duivenlokaal) Stationsstraat 100, Gijzegem. Gastspreker is Luc Demeyere. Begirudm 20uur. Jubelkoordag. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Sint-Martinuskoor van Gijzegem wordt een Jubel koordag gehouden op zondag 19 oktober 1980 in de feestzaal van het Sint-Vincentiusinstituut. Volgende koren verlenen hun medewerking: Canticorum, Moorsel Chorale Sint-Jan, Membach Rozenbergkoor, Waasmunster Laat Blijde Weergalmen, Aalst Sint-Martinuskoor, Gijzegem. Toegang 50 frank. )e Bond heeft namelijk het ilan opgevat om de gepen- ioneerden een bezoek te ïten brengen door de jeugd 'an Hofstade. Een burenbe- oek of een koffieuurtje zal let niet worden. Dat ligt liet in de bedoeling. Wel uilen de medewerkers een laad van behulpzaamheid tellen De verschillende cholen en jeugdverenigin- en hebben niet geaarzeld m hun geestdriftige steun lan de onderneming toe te eggen. )p zondag 12 oktober 1980 irordt om 10 u. in de larochiekerk de hoogmis ipgedragen in het teken lan de zorg voor de bejaar- len Deze mis zal worden pgeluisterd door een koor- insemble en door het koor en de afdeling van de ge- ensioneerden. Het bestuur van de K.B.G. hoopt dat alle bejaarden, zowel de zieken als de vereenzaamden in de mate van het mogelijke aan de aktiviteiten zullen deelne men. Er is ook een bezoek gepland aan het bejaarden huis waar de leden van de bond verblijven. Op dinsdag 14 oktober is er om 15 uur een koffienamiddag in ons Huis. Er dient bij de wijkverantwoordelijken te worden ingeschreven tegen betaling van 30 frank. Inschrijvingen uiterlijk tegen 11 oktober. De Bond heeft in de loop van de maand oktober nog verschillende andere aktiviteiten op het programma staan en deze zullen ten gepasten tijde in de rubriek Hofstade sociaal terug te vinden zijn. A.D.B. Politieke toer Na de verwelkoming door hun voorzitster, Mevrouw Bertha De Lantsheer, die er buiten het voltallig bestuur van de vereniging ook me vrouw ere-Volksvertegen- woordiger D. D'haeseleer mocht begroeten, deze laat ste in het gezelschap van volksvertegenwoordiger W. Van Renterghem en echtge note, om hun plaatselijke P.V.V. voorziter M. Loire niet te vergeten en tal van ande re bestuursleden, konden de dames het gastronomische gedeelte van de avond aan vatten. Laat ons aannemen dat het eten buitengewoon goed meegevallen is. Voor de schamele honderd frank kreeg men een volledige koude maaltijd voorgescho teld. En wat heeft men op de dag van vandaag nog voor honderd frank? De dames van de PW wisten het ech ter op prijs te stellen, en de weegschaal, vetrolletjes en achterwerkjes werden vlot in de vergeethoek gesmuld. Als men dan bij het oplepe len van die «tomat-krevet» begeleid wordt door een aangepast muziekje dan is men vlug in de stemming om met volle aandacht de hesprollades aan te pakken, het ene oog op het bord en het andere reeds naar de koffie met het gebak. De kof fie was de gelegenheid bij uitstek voor de toespraak van Mevrouw D'haeseleer. Niet alleen ere-volksverte- genwoordiger maar ook voorzitster van het coördina tiecomité van de PVV-vrou- wenverenigingen. Aan het lokale maar ook op het na tionale vlak politiek ge sproken dan nog steeds haar weetje weet! Dat de damesbond(en) goed werk leveren hoeft geen betoog, maar de bond van Hofstade verdient een extra pluimpje. Een pluimpje voor de nooit aflatende militante inzet. Een steunpilaar en bakermat van een politieke partij. Een politieke partij die volgens spreker, na amper vier maanden van regeringsdeel name er toch enkele vitale beslissingen op het sociale en culturele vlak kon door drukken. Geen gelanterfant Ere-volksvertegenwoordiger Diane D'haeseleer tijdens haar toespraak. (Per) rond de communautaire dossiers, want wat onder de andere regeringen niet kon, werd de gewestvorming nu een feit aldus spreker. De aandacht moet nu in het bij zonder gaan naar de kanker van de werkloosheid. Offi cieel wordt er beweerd dat er «slechts» 400.000 volledi ge werklozen zouden zijn, maar, en hier legde spreker de vinger op de spreekwoor delijke wonde, telt men er de stagiairs, B.T.K.-ers en de andere tijdelijk geplaatste werklozen erbij, dan bena dert men het schrikwekkend getal van maar liefst 700.000. Een nachtmerrie achtig cijfer dat binnen af zienbare tijd nog zou over schreden worden. Er is dus meer dan genoeg werk aan de winkel. Ook de inflatie dient met harde hand te worden aangepakt. Dat de PVV inzake de belastingver mindering woord hield is weer eens een overduidelijk bewijs dat de partij geen wind verkoopt aldus nog steeds spreker. Wat er be loofd wordt wordt ook gedaan. Ondanks alle tegenkantin gen heeft de PVV haar woor den door daden kunnen in lossen. Het is vroeger altijd zo geweest en zo zal het in de toekomst zeker blijven. De toespraak werd besloten met een oproep voor blij vende steun en vertrouwen. Een vertrouwen dat onder geen enkel voorwendsel zal ontgoocheld worden. De PW neemt een optie op de toekomst. Dat is een garan tie voor morgen. Het woordje «dank» was te vens het sein voor de tap kast om de intussen opge daagde echtgenoten even eens van enige lafenis te voorzien. Geen koffie, wel een schuimend drankje, goed gekoeld uit fluks lopen de kranen. A.D.B Schoolbal. Tweede groot schoolbal van de Gemeentelijke Lagere School, Zijpstraat 49, Hofstade. Op zaterdag 25 oktober 1980 vanaf 21 uur. Orkest: The Swinging Band, zanger Elvin Star. Inkom 60 frank. T-Dansant op zaterdag 11 oktober 1980 in het jeugdhuis Pallieter, Zijpstraat. Gratis inkom voor wie een korte rok of een korte broek draagt. Anders 10 frank toegang. Discobar Jumbo draait wat u vraagt. Fotoclub. Dirk Pierreux en Geert Van der Eist van het jeugdhuis Pallieter starten deze maand met een nieuwe cursus fotografie. Gratis toetreden tot de fotoclub, donkere kamer beschikbaar. Inlichtingen in Pallieter. Gitaar. Eerstdaags wordt begonnen met een gitaarcursus onder leiding van Freddy Horlez, gitarist van de groep Molotov Inlichtingen in Pallieter. Schutters. In vervanging van de tweede zaterdag houdt de schuttersmaatschappij van het Volkshuis een grote kermis- schieting op donderdag 16 oktober 1980. 1.500 frank gratis plus verrassingen. Berekend op 42 schutters. Inleg 110, terug 100. Begin 19 uur, einde 23 uur. Blekte kermis. Donderdag 16 oktober, kermisschieting op liggende wip, begin om 19 uur in Volkshuis. Vrijdag, belotting om 19 uur, 1000 frank vooruit per inleg. Zaterdag om 19 uur opening van de kermis, om 22 uur verkiezing van Mr. en Miss Blekte. Zondag om 20 uur, volksbal in zaal De Rode Roos. Maandag om 14 uur koffietafel voor de vrou wen en om 19 uur breughelfeesten eveneens in café Volkshuis. Bal. Het bal vao minister Mare Galle heeft plaats op zaterdag 11 oktober 1980 in de Keizershallen. De SP- afdeling Hofstade zal in grote getale aanwezig zijn. Kaarten te bekomen bij Eddy Dierickx, Hof te Wachenestraat 2 te Hofstade. T-Dansant op zaterdag 11 oktober 1980 ten voordele van F.C. The Ladies en Kickersclub 't Schuurken Met Taltons Drive-in-show. In zaal Welkom, Hoogstraat 70, Hofstade. Begin om 20 uur. Inkom 60 frank, voorverkoop 50 frank. Lindeveldfeesten De eerste lindeveldfeesten worden ge houden op 11, 12 en 13 oktober 1980. Vrijdag 10 oktober: 19 uur: Antiekmarkt in zaal Ons Huis. Gratis bal met Klein Muzieksken. Zaterdag 11 oktober: om 14 uur: fietsrally voor deelnemers van 8 tot 88 jaar. Iedereen prijs. Inschrijving en prijsuitrei king in café Óns Huis. 22 uur: Grote jazzavond met Honky Tonk in zaal Danny. Gratis inkom. Zondag 12 oktober: voormiddag: platte rust. Om 14u30: koffietafel voor de geburen in zaal Dam./. Belotting in zaal Ons Huis. 2.000 fr. vooruit. 22 uur: stuitingsbal in zaal Danny. TDansant in zaal Ons Huis. 24 uur: verbranding van de feestpoppen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 9