SOFORT PRESS SNEL EN VOORDELIG! 1INDS FUSIE BESCHIKT AALST •VER 56 NIEUWE VERVOERMIDDELEN UD-SCHEPEN HOFSTADE: SPOORWEGFIETSPAD IS ONS IDEE Ütichting Stephan De Jonghe: til mecenaat voor jonge virtuozen VP HAALT ZWAAR GESCHUT BOVEN 1 W©ilFs Editie i Aalst limit-ii DROOGKUIS 1 UUR Erpe-Mere te boek «Geleiwoik» Aalsters gehucht van Herdersem Sluiting tweede week van het bos geen orgelpunt an der Bekens ontslag blijft aktueel Legt D#haeseleer neer fill Uil Varkensmaikt, AALST Is tochheter sneller voordeliger 'aar men gaat langs Aalsterse wegen, komt men stadsvoertuigen tegen "sïi De Voorpost IIJOAG 17 OKTOBER 1980 33' JAARGANG NR. 41 - 24 F UITGEVERIJ OE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendennonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481.36 is opvallend hoe het voertuigenpark van de stad Aalst ingste jaren een ernome expansie kende. Op de meest lelijke en onmogelijke plaatsen ziet de burger tegen- -rdig de grijze bestelwagentjes of de oranjekleurige :htwagens opdoemen. rtelt et \a kenn in de gemeenteraad is de CVP-oppositie reeds evallen hoeveel aanko- van nieuwe wagens er itsgrepen, en bij iedere mgrijke aankoop wordt door deze partij dan ook niet nagelaten kritiek te uiten op de uitgaven die dergelijke aankopen veroorzaken. Daartegenover stelt het stadsbestuur dat deze voer tuigen aangeschaft worden volgens een weloverwogen planning die in de vervan ging en aanvulling van het vroegere voertuigenpark voorzag. Het valt trouwens niet te ontkennen dat inge volge de uitgestrektheid van het grondgebied van Groot- Aalst en ingevolge de uit breiding van de stedelijke diensten, een grotere mobi liteit van het personeel noodzakelijk is. Dank zij de bereidwillige me dewerking van Schepen van Openbare werken Jan De Neve zijn wij erin geslaagd een overzicht te maken van alle aankopen van voertui gen die sinds de fusie plaats hadden. 1977 In dit jaar werd overgegaan tot de aanschaffing van 10 nieuwe voertuigen. Aldus gebeurde op 20.1.1977 de voorlopige keuring van 3 lichte bestelwagens zijnde 2 voor de stedelijke werkhui zen en 1 voor de brandweer voor een totaal bedrag van 469.661 fr. Twee maanden later werden voor een bedrag van 753.548 fr. twee voertuigen aange kocht ten behoeve van de stedelijke politie. Nog in de zelfde maand maart gebeur de de voorlopige keuring van een nieuwe vrachtwa gen met kipbak en universe le kraan voor een eindbe drag van 1.382.960 fr. De volgende levering vinden wij pas terug in de maand lees door p. 4 laatste maanden en vooral de laatste weken betwisten in huur te nemen en zelfs ihillende politieke families elkaar de eigendom van het aan te kopen. De heer Lorie, latief op de vroegere spoorwegbedding tussen Aalst en lid van het Schepenkollege :egem een fietspad aan te leggen. Zo liet enige tijd van Hofstade, merkte op dat iden de Volksunie van Hofstade weten dat zij met het tiet Openbaar Bestuur dit leggen van het bedoelde fietspad eindelijk haar slag nooit uit de handen zou mo- thuishalen want dat zij sinds 1977 ijvert voor dit gen laten gaan. Ergens werd ikt. indertijd werd er niet op gemeenten toen de spoor- ageerd. Nu echter onze weg verdween en de he iman van PVV-zijde dding vrijkwam, wenstten dat deze keer, maar de aangelanden de bedding van de zijde van de SP, hun voorstel om de oude •rlijn te gebruiken voor rekreatiefietsers definitieve vorm krijgt, hij het met nalaten de m m hun juist daglicht té Hen r de fusie van de en, et gd im zq spoi art si blei >•9 dooi besi - Hij) nomf i, hi m all da. Roi ig alle als all en aan eds, wil e mi tan en iet at hé r mij et ngsvl i gai Leet gebii eker strij den ie hi 3d rei DUW 3 hij r, ood leenj en ttet gedrukte programma speelt als openingsstuk de irf ikp dermate een wijziging «Waldsteinsonate» van SteePer9aan' d® legen- Beethoven, met nogal zwaar 'Oalsring moeilijk te ontken- getormenteerde bassen, de hwas. Dirk Goubert heeft frazen kort afgebonden en I zich ook niet gemakke- koele romantische passa- l gemaakt, noch in de ges. Veel pittiger en frivoler Vervqgte noch in de diepte. Hij van beeld is «Deux d'artifi- een wettekst opgediept waarin werd bepaald dat bij een dergelijke verkoop het Openbaar Bestuur in de eer ste plaats gerechtigd is tot kopen. Er werd naar de N.M.B.S. geschreven en de ze erkende inderdaad het be staan van die wet. Met J. De Neve werd kontakt opgeno men om te wijzen op de goede verbinding die dat fietspad zou betekenen om de rijksweg te vermijden, (is dat de reden waarom de Volksunie het idee opeist, zo vraagt onze zegsman zich af). De allereerste gedachte van politieke zijde in ver band met dat fietspad ont stond dus in Hofstade onder initiatief van de heer Marcel Lorie. Eveneens werd kon- takt opgenomen met de heer Van Humbeek van de CVP- zijde van Gijzegem die even eens instemde met de ziens wijze om een rechte verbin ding te verwezenlijken tus- sen Aalst en Gijzegem. Nu de oplossing in zicht is, is het bestuur van de PVV van Hofstade verwonderd dat om redenen van politieke opportuniteit, mensen die indertijd niets met de poli tiek van Hofstade te maken hadden nu de eer willen opeisen of de bloemetjes willen snijden die anderen hebben geplant, zoals de heer Lorie het plastisch uit drukte. ledereen die iets of wat met het plaatselijk be leid in die periode vertrouwd was, zo werd voor ons be toogd zal dadelijk akkoord zijn om deze stelling bij te treden. Het is niet omdat er binnenkort gemeente raadsverkiezingen voor de deur staan dat men er aan gehouden heeft de puntjes op de i te zetten maar alleen en uitsluitend om hoger ver melde redenen. Trouwens, aldus nog steeds dezelfde bron, er kan in hoofde van hen die nu met de eer willen gaan lopen geen sprake zijn van goede trouw omdat zij nieuw zijn in de plaatselijke politiek. Ter gelegenheid van een werkvergadering enkele jaren geleden werd de juiste toedracht van de zaak aan alle betrokkenen duidelijk gemaakt. Er werd ondubbelzinnig gesteld dat de gedachte van het fietspad oorspronkelijk uitging van de PVV, en meer bepaald van Marcel Lorie. Wanneer anderen zich dus nu als ini tiatiefnemers opwerpen dan kan het niet anders, zo stelt de eerste eigenaar van de gedachte, of ze weten voor zichzelf heel goed dat de waarheid tekort wordt ge daan. We vernamen dat dit laatste reeds meer dan eens het geval zou geweest zijn ter gelegenheid van andere projekten, onder andere de sociale woningbouw en de waterzuivering. Er werd toen niet gereageerd doch deze keer, alhoewel het hier gaat' om een relatief minder be langrijke aangelegenheid, heeft men niet willen nala ten om de zaak in het reine te trekken. A.D.B. «stil» is eigenlijk een zondagnamiddagbedenking. »wel de prijzen er financieel niet om liegen, en het :ert dat verbonden was aan de uitreiking van zeer hoog iu. waren er geen affiches of persberichten te bespeu- De aanwezigen (een ruime zaal), de bloem van het Isterse muziekleven, met opvallend veel pianisten, wa- persoonlijk uitgenodigd. Dat is nogal in tegenstelling andere stedelijke «bekroningen» en «wedstrijden» ïr de publiciteit niet zelden de beloning overschrijdt. De jeschiedenis van deze namiddag speelde zich maan- geleden af. De twee laureaten. Dirk Goubert (2) en Luc (1) hernieuwden en bevestigden de uitspraak van de ce» van Debussy, waarin de prachtig vermomde harde samengesmolten dissonan ten en de verwijzing naar de Marseillaise losjes geplukt worden. Over de pedaal rijkdom waren de meningen na het koncert nogal ver deeld. De derde keuze (D'après une lecture de Dan te) van Liszt is een omstre den werk. Ik vermoed dat Liszt hier de integrale wer ken van Dante doorgemaakt heeft, want de kompositie bevat naast de beruchte technische opgaven veel passagewerk, dat een zeker gebrek aan melodierijkdom niet verbergen kan. Luc Devos, de nieuwe ster aan de pianohemel, co- ming-man der Vlaamse vir- tuozenschool, steekt na de pauze van wal met Haydn. Zijn présence en toucher, zijn visie en verwerking zijn anders. Alles gaat met de allure van de door-en-door- zekere interpretator. Haydn (Sonate in C) bruist met een parelend Andante (eigenlijk een reeks schitterende va riaties op een minithema). en het voorthollende Rondo tuimelt zo vederlicht uit de Bösendorfer, dat het de kom- ponist in al zijn beminnelij ke moeilijkheid laat open- bloeien. De 4de Ballade van Cho pin (de laatste en minst be kende) krijgt een heel rustig romantisch openvouwen, en in de 1ste Mephistowals worden alle technische kruiswegen en patetische passies met de breedste gla- mourglimlach en een korrel rubato de zaal ingespeeld. Mogen er dan ook nog twee bedenkingen bij dit hoog koncertniveau opbor relen. Het verbaast mij ten zeerste, dat de jonge gene ratie, 20-jarigen, die op maatschappelijk vlak op die leeftijd liefst met grote brok ken slaan, op muzikaal vlak de breed getreden paden en uitgebaggerde straten ver der bewandelen. Dat uitge rekend Luc Devos, de zoon van een onzer grootste en verdienstelijkste muziekre- bellen zich daar beweegt is merkwaardig. Een tweede bedenking is dat deze wedstrijd, die de naam van de Aalstenaar Stephan De Jonghe draagt, iemand die als ik de bi bliografieën en kronijken geloven mag zijn Vlaams karakter nooit wegstopte, een totale afwezigheid van (hedendaagse) Vlaamse pianomuziek toont. Het is een konstatatie. laat het toch geen geijkte formule worden. F.C. ►erlo^' uitgave van De geruchtmakende stunt van Volksunie raadslid Van der Parlementaire vraag Beken op de gemeenteraad van 1 oktober jl. waarbij hij in het openbaar zijn ambtseed verscheurde blijft de Aalsterse politieke gemoederen bewegen. Vooral de CVP oppositie, die uit protest tegen de handeling gedurende vijf minuten de zaal verliet, en meteen ook alle 58 agendapunten goedgekeurd zag, is zwaar op de tenen getrapt. Wat verwacht kon worden is dan ook gebeurd. TGEVERIJ DE CUYPER ide Vest 34 130 Dendermonde 052 21 40.60 inkrek KB 442-8601481-36 ijs voor los nummer 1.080 F 580 F 300 F mtwoordeii|ke uitgever DE CUYPER aktie - Pontstraat 64 0 Aalst 053 70.41 19 Doordat zij met haar 15 le den meer dan 1/3 van de gemeenteraad vertegen woordigt, is zij wettelijk in de mogelijkheid om een nieu we gemeenteraad samen te roepen waarvan zijzelf de agenda kan samenstellen. Van deze mogelijkheid werd dan ook prompt gebruik ge maakt, zodat de gemeente raadsleden gisteren donder dag 16 oktober speciaal dienden samen te komen om zich te beraden over de vraag van de CVP tot vast stelling van de terugtrekking als gemeenteraadslid van de heer Van der Beke. Deze par tij meent immers dat door het intrekken van zijn eed belanghebbende niet meer geacht kan worden als lid te zetelen. Terzelfdertijd wil men de herziening van de volledige dagorde van de gemeente raadsvergadering vanaf punt 2 bekomen, omdat de ze ongeldig zou geweest zijn. Op het ogenblik dat wij dit artikel schrijven, kunnen wij nog niet zeggen wat de reak- tie van de meerderheid tegenover deze punten was, maar één ding staat alleszins vast: er hangt elektriciteit in de lucht. Volgens schepen A. De Maght. Om alle zekerheid te hebben omtrent de wettelijkheid van de daad van raadslid Van der Beken stelde Volksverte genwoordiger en tevens CVP-fraktieleider Ghis Wil- lems zopas een parlementai re vraag aan de minister van Binnenlandse Zaken over de terugtrekking van de wette lijke eed van gemeente raadslid. Nadat de heer Willems de feiten die zich op 1 oktober in de Aalsterse raad afspeel den nog eens op een rijtje gezet heeft, herinnert hij eraan dat de eedaflegging een formaliteit is zonder de welke de uitoefening van het mandaat van gemeente raadslid wettelijk onmogelijk is. Hierbij wordt zelfs een ministriële omzendbrief van 9 januari 1888 als referentie aangehaald. Voor de heer Willems is het volgens de rechtspraak dui delijk dat in het geval titula rissen voor het mandaat van gemeenteraadslid voorbe houd maken bij hun eedaf legging of kritiek uitbrengen naar aanleiding daarvan, zij geacht worden met (meer) te zijn aangesteld. Volgens een K.B van 19.2.1927 zouden de verschillende beslissin gen waaraan zij deelgeno men hadden zelfs als nietig te'beschouwen zijn. Van de minister wenst de volksvertegenwoordiger dan ook te vernemen of be trokkene geacht moet wor den van zijn funktie af te zien zodat de gemeenteraad dit feit dient vast te stellen. Het raadslid kan natuurlijk altijd zelf de terugtrekking van zijn eed betwisten door in be roep te gaan bij de Bestendi ge Deputatie en eventueel bij de Raad van State. Meteen vraagt de Aalsterse volksvertegenwoordiger ook of de minister van oordeel is dat de beslissingen, die door de raadsvergadering van 1 oktober jl. werden getroffen, als nietig dienen beschouwd te worden. Tot slot wenst hij té verne men of het raadslid, dat vol gens hem als ontslagne mend moet beschouwd wor den, opnieuw de uitoefening van zijn ambt kan worden opgedragen wanneer het, zonder nieuwe gemeente raadsverkiezingen, tijdens de lopende legislatuur be reid is opnieuw de wettelijke eed af te leggen zonder voorbehoud of kritiek te maken. In Aalst wordt beslist roet enige spanning uitgekeken naar het antwoord dat de minister op deze vragen zal geven. VEHE Hardnekkige geruchten doen de ronde dat burge meester D'haeseleer om gezondheidsredenen bin nenkort zijn ambt zou neerleggen. Deze geruchten konden noch bevestigd noch ontkend worden, daar wij nog niet in de mogelijkheid waren om de burge meester zelf hierover te polsen. Wel reageerden een aantal schepenen, hierover ondervraagd, zeer ver baasd. Niemand, tenzij een aantal insiders, waren van dergelijk nieuws, dat indien het bewaarheid zou worden, zou inslaan als een bom, op de hoogte. Te oordelen naar hun reakties zou het hier om het zoveelste (politiek) ballonnetje gaan, dat opgelaten werd. Eén ding staat blijkbaar wel vast. De burgemeester is opneiuw aan een rustperiode toe. In tegenstelling tot wat tot op heden de traditie was, zou hij ditmaal als waarnemend burgemeester niet vervangen worden door eerste schepen Eddy Monsieur van de SP, maar zou zijn plaats ingenomen worden door de huidige schepen van Financiën en partijgenoot Gaston Van den Eede. Deze is op dit ogenblik wel met vakantie zodat op zijn terugkeer moet gewacht worden om alles administratief te regelen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 1