I Jtu//entodkj©§() SPEELPLEINEN: ERK VAN LANGE ADEM JEBRON STRAKS VIJF JAAR AMERIKA (V.S.) EEN LAND APPART geknipt WEDSTRIJD VAN DE WEEK OPLOSSING JUBILEUM WEDSTRIJD Voor de winteruurtjes De Voorpost - 24.10 1980 - 13 b, strad uitbouw van een degelijk speel- en ravotterreinennet in ot-Aalst, is een wens die wel door iedereen gedragen wordt, k door het stadsbestuur, dat er vorig jaar een jaar-van-het- d-belofte van maakte. Tastbaar zeg maar: bespeelbaar - resultaat is alleen nog maar de vervanging van metalen door louten speeltuigen in het stadspark. Achter de schermen bij de .diensten Jeugd, Openbare Werken en Groen werd echter verder •gewerkt. Op de gemeenteraad van 1 oktober konden een .aantal ontwerpen voor onteigening en aankoop goedgekeurd Vorden. dién en ander betekent daarom ia* Tniet dat volgende zomer kinde al naar hartelust zullen ten klauteren op houten Ispullen op Kerrebroek, in Slotje, Gijzegem, Herdersem, .ieuwerkerken, aan de Rozen- lP e")dreef. Een speelplein komt er op 1, 2, 3. We deden navraag naar wat er zoal komt iij kijken en hoever de zaken |nu staan. het jeugdservicecentrum ingt een gekleurde wand- art die duidelijke taal ipreekt. Groot-Aalst staat laar in kleurtjes (naar woonzo- je, lendbouw, bos, enz.) te Je leest er meteen van af, sommige drukbewoonde gebieden erg nood hebben aan speelpleinen. Witte opgeprikte papiertjes tonen aan waar zoiets wenselijk en mogelijk is. Niet in het wilde weg gebeurt dat; er wordt vanuit gegaan dat kleuters kleine ravotter- reintjes nodig hebben dicht bij huis, dat op wijkniveau grotere akkomodatie komt en dat er een paar grote centra komen voor gans groot-Aalst. Met stapjes en in fases wördt daar naartoe gewerkt. De normale administratieve lij densweg (ideeën, plannen, voorontwerpen, ontwerpen, onteigeningen, aankoop. vooraleer met de eigenlijke werken kan begonnen worden) Jebron In samenwerking met kunstgroep Alkuone wordt op zaterdag 25 om 20 u een Roemeense Folkavond ingencht met Nicolae Pirvu (panfluit) en Benone Damian (viool) Je moet ervoor naar de zaal St.-Augustinusinstituut om 20 u (ingang Moorselbaan), Kaarten kosten normaal 120 fr., maar in voorverkochte bundeltjes van 10 komt het op 1000 fr. Kaarten verkrijgbaar: Jebron, Jeudservicentrum, platen Kieckens en Solbemol, Standaard Boekenhandel Verder: Vrij 4: 19.30 u gebedsmoment gevolgd om 20 u, door ideeëninstuif Zat 25: 18.30 u. maandelijkse viering Woe 29: 19 u.: jebron open huis. J.A. Klakson Zat. 25: 14 u verder werken rond het thema «een leefbare stad». Leeuwerik Woe 29: 19 u.: volksdans Vrij 31: 20 u filmklubvoorstelling «Robin and Marian» (melancholische Robin-Hoofd-Film). K.S.A.-Lede Voor alle jeugdgroepen wordt op zondag 2 een voetrally ingericht. Veel zingen, een maskotte meebrengen en praktische proeven zijn de ingrediënten. Vooraf inschrijven bij Yvan De Kerpel, Kluisberg 8, Lede (053-77.71.85) uiterlijk op 26 oktober. 't Klubke (van de Mikisklub) Zon 26: 14 u. wandeling met zoektocht in de omgeving van Aaigem. Ypsilon Vrij 24: schaatsen in Brugge. Vertrek: 19 u. stipt. Pri|s: 120 fr. 11.11.11-Stuurgroep Aalst Dinsdag 4 19 u. vergadering voor de laatste konkrete afspraken. 20 u.- open informatieavond voor gans groot- Aalst over het projekt in Tana Toraja (Indonesië) dat Aalst wil steunen, (in een stadhuïszaal) Rethorika St.-Jozefkollege Zat 25: 20 u.: opvoering van de show «Rethro '80». Inkom 60 fr (Peter) wordt in dit geval nog wat langer door feitelijke toestan den Zo is er op de Jeugddienst geen kontinuiteit mogelijk ge weest wat de opvolging van dit speelpleinenprojekt betreft; een te grote wisseling van aan gesteld personeel bevordert de dossierkennis niet, ondanks goede wil en inzet bij de be trokkenen. Daar komt bij dat drie stadsdiensten van telkens een andere schepen (nl. Mon sieur, SP, De Maght, PVV en De Neve, VU) elk op hun do mein eraan werken De koordi- natie zou vlot verlopen, vertel de men ons, maar alleen al het heen-en-weer-geloop, kontakt- vergaderingen en wachten op mekaar, vergt tijd. Dorpsplein wijk Harding In de nieuw-opgerichte sociale woonwijk Harding te Herder sem werden gronden voorzien voor de aanleg van noem het maar een dorpsplein, 't Is dus niet enkel een speelplein, en in tegenstelling tot de pleinen, waarover hierna meer is niet de stad ontwerper. Wel gebeurt dit door de Natio nale Dienst voor Speelpleinen en Rekreatie. Voor Harding is de definitieve fase ingetreden. Een algemene offertèaanvraag zal worden uitgeschreven De uitgaven worden geraamd op 5.451.234 fr. De aanvankelijke plannen werden wat ingekrompen, maar alles samen komt er toch dit: een basketballplein, een kaatsterrein, een avonturen- speelplaats en een vrije speel ruimte, een terrein voor peton- que, een kleuterspeelplaats, zandbakken en kaarthoek, een leeshoek. Niet onbelangrijk: de wijkbevolking heeft hier een in spraakvergadering gekregen. Astridpark, Gijzegem, 't Slot je en stadspark De gemeenteraad met een afwezige CV P-oppositie, want de verscheurde eedbrief van P.P.J. Van Der Beken, weetje- nogwel keurde het lasten boek goed voor aankoop van speelpleinen op hogervermelde pleinen 't Wordt een geza menlijke algemene offertèaan vraag, die zowat 488 988 fr zal kosten. Daar komen dan leuke veilig-houten tuigen voor, luisterend naar even leu ke namen: snorfiets, veranke ringsvoet, traktor, vogel, eend, paard, vliegtuig... Het stadspark krijgt er nog een bouwkraan en een zandgraaf- tuig bij. In het Astridjxirk («klein parkske») is de vesti gingsplaats nog niet duidelijk; mogelijks komt het nieuw park strookje naar de Gentsestraat toe, in aanmerking. 't Slotje, dat nog door het vroe gere stadsbestuur op Aalst- Rechter-Oever opgericht werd, bevindt zich nog in goede staat. Er komen enige speeltui gen bij Het voorbeeld van wat men in het rekreatiecentrum van Gij zegem wil, laat duidelijk zien waartoe integratie van diverse stadsdiensten in staat is. Zo zou bv het oude zwembassin opgevuld worden met afval en gronden door «leefmilieu» zo dat een heuvel bekomen wordt. Van dit kunstmatig hoogteverschil zou «jeugd ge bruik maken voor een glijbaan en een kabellift». Een speelto- ren komt er ook op die heuvel. Nog Gijzegem: ook in de aan leg van een polyvalent sport terrein wordt voorzien. Er ko men: een basket- en volleyball- installatie, evenals 3 badmin- tonsets Hier worden de uitga ven op 611.688 fr. geschat. Kerrebroek en Biekorf Voor het eerste speelplein waarvan de oude verroeste metalen speeltuigen ook ver vangen worden door houten werden de onteigeningsplan nen op 1 oktober goedgekeurd Wanneer deze een feit zijn, kan tot aankoop overgegaan worden. Het nog onder het vroegere stadsbestuur opgerichte ravot- terrein Biekorf aan de Boude- wijnlaan, ligt er maar verwil derd bij. Plannon om daar wat aan te doen, zijn er niet. De ligging is trouwens niet zo goed: aan de drukke Ring en weinig voorbijgangers passe ren er (zodat er van passief toezicht omzeggens geen sprake is). Mogelijks wordt het tot een kleuterhoek omge vormd, maar daaromtrent stoot nog niets op papier. Nieuwerkerken, Rozendreef en verder... Ook voor Nieuwerkerken (Brouwerijstraat) bestaan er plannen. Als alles vlot verloopt zou dat terrein tegen de zomer '81 kunnen opengesteld wor den als parkgebied met spel en sportvoorzieningen. Zoals de hogervermelde projekten geschiedt dit ook in eigen be heer, en er zijn maar weinig middelen toe vereist. Momen teel is hier nog maar bitter weinig aan gebeurd Voor de Rozendreef zijn ontei geningen aan de gang voor twee stroken naast het plein en zijn de oude (metalen) toestel len verwijderd. Verder is hier eveneens nog niet veel kunnen gebeuren. Ook al mag dit alles al een heleboel schijnen, dit is echt niet zo. Mogelijkheden zijn er beslist nog Zo zouden de gronden onder de ringbrug (Dender- mondse steenweg, over Den der) kunnen gebruikt worden voor tennisvelden, openlucht- teater, scateboard e.d.m. Het Kostelijk geïnspireerd Jeugd werk drong recent aan op een inventarisatie van bruikbare braakliggende en OCMW- gronden Gelukkige initiatieven gebeuren ook vanuit andere hoeken; zo richtte de stads school de Kat (Vredeplein) een ravotterrein op, op haar speel plaats. Goed zou zijn als dit ook buiten de schooluren voor de buurt zou kunnen openge steld worden, en als andere scholen dit voorbeeld zouden volgen. Intussen mag wel een pluim op de hoed van stadsbestuur en - diensten om wat meestal geruisloos gepresteerd wordt. Hopelijk kan het resul taat nog door de huidige kinde ren geproefd worden! (Peter) In december zal het vijf jaar geleden zijn dat op het Aalsterse Begijnhof een «dekanaal centrum voor jeugdpastoraal» kwam. «Jebron» werd de naam, want ruimte moest het worden om de Bron te vinden waaruit het leven vloeit. De oppervlakkige toeschouwer dacht «er is een zoveelste jeugdklub bijgeko men», maar Jebron werd wat anders. Er staat geen pingpong- tofel en fuiven zijn er ook nog niet geweest. Wel kwam er een werking met aandacht voor: bezinning, gebed, sociale aktie, ontmoeting, eucharistie, informatie en dokumentatie,... Zo groeide Jebron uit, niet tot een achtste Aalsterse parochie, wel tot een centrum met mogelijkheden die jongeren in de bestaan de kerkwereld niet vonden. Jebron is er een gevestigde waarde op geworden in het kristelijke jeugdleven van Aalst. Ver weg lijken de pio- niersdagen toen hard ver bouwd, geplaveid en geschil derd werd in het hooggotische Begijnhofhuis nr. 1. Toch is Jebron niet «af», leeft het en dat laat zich merken in het komen en gaan van mensen, in aktiviteiten ook. Voor wie van beeldspraak houdt: in het tuintje achteraan worden in kleine potjes geraniums ge kweekt; de lente '81 zal er een stuk fleuriger op worden... Waren het aanvankelijk hoofd zakelijk hogere onderwijsstu- denten die het in Jebron zagen en er tijd en werk in stopten, vandaag zijn 't meestal 15-16- jarigen die er hun draai vinden. Ook wat jongvolwassenen, waaronder men is er blij om werkenden. De aktiviteiten worden samen met dat «pub liek» gepland. In de huidige werkingsstruktuur ligt een gro tere klemtoon op dat «van on deruit laten komen» dan in de beginjaren het geval was: tweewekelijks is er een «idee ëninstuif» waar allen welkom op zijn, terwijl maandelijks de «trekkersgroep» (mensen die zich verantwoordelijk weten ivoor 't geheel van de Jebron- werking) samenkomt om voor stabiliteit te zorgen, zonder zich dominerend op te stellen Dit publiek dat in leeftijd evo lueerde. Dat vast ook geen 1 omogeen blok (geweest) is c at over alles op eendere wijze cenkt. De intentie van ieder cm strijd en aanbidding, inzet cn inkeer samen te laten caan... Allemaal redenen voor c en gediversifeerd wer- l< ingsaanbod. E lly en Rickert werden uitgeno- c igd, maar ook Kristenen voor f et Socialisme mochten hun vVerking voorstellen. 11.11.11, /elzijnszorg en Broederlijk De- l< :n gingen nooit onopgemerkt voorbij, maar gebed en bezin ning zijn al evenzeer vaste waarden. Eigentijdse Jeugd mocht over de muur komen kijken, maar ook Luc Verstey- len mocht tien jaar na mei '68 zijn groene hoop uitspreken Een werkgroep Ontwikkelings samenwerking kwam en ging. Uitstappen naar Bond-zonder- Naam-D-Dagen zowel als naar een Kritische-Kristenendag konden op 't zelfde program ma, waar ook nog strandwan delingen en Brugge-bezoeken op voorkwamen. Petities" zoals voor gastarbeidersstemrecht en tegen de fascistische Grijze Wolven worden dezelfde muur geprikt als waar een pannekoe- kendag voor de buren op aan gekondigd stoat. Jebron plant... naast geraniums ook nog een programma. Er kan nog wel een en ander tussenge- schoven worden, maar 80-81 wordt als volgt gekleurd: In november wordt Wel zijnszorg informatief voorbe reid. Deze aktie van kristelijk Vlaanderen t.v.v de «vierde wereld» (kansarmen bij ons) vindt ieder jaar in december plaats. Jebron richt vier infor matieve avonden in, telkens van 19.30 u. tot 21.30 u. Op 9.11 komt Piet Cramer van Tele-Onthaal Gent over «een zamen» spreken. Op 16.11 worden de «gevangenen» be licht door Roger Beckaert. Ben Wuyts spreekt op 23.11 over «gehandikapten» en Luc Peersman (met nog iemand van het S.G.O.V.) besluit met een babbel over «gastarbei ders». H.A.K. werkt mee aan- dit programma, waarop zowel jongeren als volwassenen op uitgenodigd worden Op zaterdag 13 december (14-16 u.) is er een vormings- namiddag voor alle kateche- seleraars Ie studiejaar rond een «eerstekommunieprojekt» Het gaat om een projekt, uitge werkt door de Katechetische Dienst Brussel, dat over een periode van 3 maand de «eer ste kommunie» voorbereidt in een samenspel van leerkrach ten en ouders. Jebron wil dit in Aolst stimuleren en nodigt daarom de godsdienst leerkrachten van alle onder- wijsnetten uit. Bij de jaarwende komen traditioneel een kerstviering, een pannekoekendag voor de buren en een overgang van Film in de Leeuwerik Zowel omdat het "Stoort voor niet-rokers, als om filmbe* schadiging te vermijden, geschieden filmvertoningen in de Leeuwerik voortaan rookvrij. Meteen wordt ook een voor schrift nageleefd van de verzekeringsmaatschappij inzake brand tijdens filmvoorstellingen. Terloops: wie in dit Leeds jeugdhuis op filmbezoek wil gaan, moet wel vooraf zijn toegangskaart gaan ofhalen. Plaatsgebrek noopt tot bookingenü Béjart Zaterdag 22 november legt Jebron een bus in naar Het Ballet van de 20e eeuw (Béjart), meer bepaald naar de voorstelling «Eros en Thanatos». Wie mee wil betaalt 400 fr. en moet z'n naam noteren op het muurkrantblad in Jebron. Doe het wel voor 't einde van deze maand. Ko-infodag in Aalst Op 4 oktober ging in Aalst (Eikstraat) op initiatief van het dekanaal team voor vormselkotechese een «ko-infodag» door. Tientallen mensen, werkzaam in de vormselkoteche se (kring 12) en de nazorg (kring 13, 14, 15...) waren gekomen om er ideeën op te doen. Guido Debree sprak het welkomstwoord uit, waarna de ploeg van «Parochiale Jeugdzorg» (Kipdorp, Antwerpen) haar splinternieuwe map voor «kring 12» voorstelde. Dit gebeurde op kreotieve belevende wijze langs een tocht doorheen het Genesisverhaal, zijnde het verhaal van Gods droom voor de mensen, een paradijselijke harmonie Met schimmenspel, toneel, zang... werd geevoceerd hoe die paradijselijke toestand van bewonderen naar bedonderen bracht. Noach als eerste natuurbeschermer komt daarbij te pas, want als alles in 't honderd dreigt te lopen door eigenwoon, machtswellust, bezitsdrang... wat doen men sen dan? Langs deze evocatie werd het eerste projekt uit de map voorgesteld. In groepjes werd daarop doorgegaan. Terwijl in een Nazorg-groep werd doorgegaan op vragen naar motivatie als katechist en het verruimen van de horizon, werd in een «kring-12»-groep een ervaringsgerichte voor stelling von de overige thema's in de nieuwe map gegeven: prestige (Bobel) t.o.v Utopia (Pinkstertoren), vreugde en verdriet; goed en kwaad Met een eucharistieviering werd deze vormingsdag besloten, die wel van grote betekenis zal zijn voor vormselkotechese en nawerking in het Aal sterse. Ballet De private balletschool «Jeugd en Ballet Troncon» kondigt voor half november twee voorstellingen aan. Opgevoerd worden: de Bolero van Ravel, De Schaatsenrijders van Meyerbeer en de tweede akte uit «het zwanenmeer» van Tsjaikovsky. De opvoeringen gaan door in de feestzaal van het Sint-Jozefskollege op zaterdag 15 november (20 u.) en zondag 16 november (19 u.) Sint-Maarten Ouders, die voor hun kinderen een bezoekje van Sint- Maarten en zijn zwarte piet aan huis willen, kunnen dit dank zij K.S.A. Sint-Maarten. Deze groep heeft voor een sekretariaat op aarde gezorgd: Raffelgemstraat 24, Aalst (telefooncentrale von de sint: 053-21 77.51Maandaga vond 10 november vanaf 17 u. kan men de sint vragen 'ns langs te komen. Te vermelden: noom en leeftijd van de kinderen, volledig adres en eventueel telefoonnummer en voorkeur uur voor bezoek. Provinciale Jeugdraad -Zoals men weet wordt al geruime tijd gewerkt aan een inventarisatie van het jeugdwerk in Oost-Vlaanderen. Hier moet uiteindelijk een «jeugdgids voor Oost-Vlaanderen» uit groeien, en het maakte allemaal deel uit van een globaal inventarisatieprojekt op gebied van jeugdzorg, kansarmen, socio-kultureel werk, sport en rekreatie. Nu verliep één en ander niet zo vlot als aanvankelijk wel verhoopt werd; het kwam tot een kortsluiting tussen Jeugdraad-werkgroepen en de provinciale administratie Elektriciteit hangt er nog wel in de lucht, moor in ieder gevol zijn de vragenlijsten nu verstuurd aan de 284 jeugdorganisaties, en zal de verwerking verder overgedra gen worden aan vast administratief personeel (het wordt dus losgehaakt van het B.T.K.-projekt waar het oorspron kelijk onder ressorteerde). Hoeft gezegd dat de medewerking van alle jeugdverant- woordelijken die een dergelijk vragenformulier toegezon den krijgen, noodezkelijk is? Er is ook een enquête gemeentelijk jeugdbeleid ge pland. Een kwantitatief overzicht kon reeds gepubliceerd worden. Het werd verspreid bij: burgemeesters, schepe nen, voorzitters gemeentelijke jeugdraden, jeugdkonsulen- ten, e.a. Eind augustus werd een tweede diepgaande enquête verspreid. Hiermee wil men een kwalitatief over zicht bekomen van het gemeentelijk jeugdbeleid Momenteel wordt in de diverse koepels van de provin ciale jeugdraad gezocht hoe uit het slop te geraken: wat kan een dergelijke jeugdraad konkreet doen? hoe gebeurt dit best?... Misschien kunnen vanuit plaatselijke jeugdra den wel ideeën naar boven sijpelen? (Peter) oud naar nieuw, In januari wordt het schep pingsverhaal in vier gespreks- en doeavonden behandeld voor jongelui. Het gaat om een verkorte en voor jongeren aan gepaste vorm, van wat vorig jaar in vijf keer voor volwassen gebeurde. Deze zgn. Genesis- avondeo zullen wellicht op zondag doorgaan In diezelfde maand worden Tony en Frieda, Guy en Judith (Jebronners die voor twee jaar Van onze verslaggever ter plaatse. «Passengers for flight 606, Braniff International to Dalles :ort-Worth, now boarding on gate 23». k begaf mij, na mijn bagage aan het loket te hebben afgegeven en alle douaneformaliteiten te hebben vervuld, angs de «taxfree schops» naar «gate 23». 1Hoeveel is een gros? o) 112 b) 124 c) 144 2) Wat is het kostbaarste? a) goud b) diamant c) platina i een schip (van achteren 3) Hoe heet de rechterzijde v gezien) a) stuurboord b) bakboord c) rechterzijde 4) Wat is een ooi? a) een vrouwelijk vorken b) een vrouwelijke bok c) een vrouweli|k schaap. 5) Omstreeks 1500 V.C veroverderden de Grieken een stad met een paard. Welke was het? a) Athene b) Rome c) Troje Oplossing volgende week. Sven Siou Na een controle kon ik plaats nemen in de B 747 om er negen uur later veel minder fit uit te komen De vrouwelijke dounanier, op de luchthaven van Dalles, die meer dan plichtbewust was, fouileerde mijn valies. Ze zocht tussen mijn onderbroeken naar niet bestaande schatten die il legaal ingevoerd zouden kun nen worden Uit mijn handba gage nam ze kordaat de twee mij nog resterende «Milky Ways» en gooide ze met een smak in de vuilisnemmer. Rare snuiters die Amerikanen! Maar ja, het staat nu zo een- moal in het reglement: geen invoer van voedingswaren. Achter de glazen deur lag de nieuwe wereld. Verwonderd keek ik op toen met een snelheid van 55 mijl f>er uur langs de grote autoweg de stad verlieten. Waar bleven de opwindende autorodeos van op de T V Na een tweetal uurtjes rijden stopten we bij een typisch amerikaanse woning von de voorsteden. Zo hier woonde mijn oom dus De volgende dagen ging ik echt kennis maken met de «The American way of live» vierentwintig uur op vieren twintig uur radio en televisie op zevenentwintig verschillende kanalen; te pas en te onpas onderbroken door reclame. En dan die schoppingtrips! Onze grootste grootwarenhuizen zin zijn door de kleinste. Wat je je niet kan voorstellen is dat men je koopwaar zonder vergoe ding naar je wegen brengt. Wat een service! Maar het voedsel was wel even wennen: sprakenelende vruchtensap pen, brood als een spons. Als je 's nachts de slaap niet kunt vatten; geen nood! Een pissa, een hambruger, een portie ijs of een pakje bloem kan je zon der pi oblemen meenemen naar huis als je de inhoud van de ijskast niet lust Elke dag leek een nieuw uit dagend avontuur, slangeneiren onder je venster, een echte rodeo, een indianenfeest, een pretpark zo groot als Aalst, een stand groter als onze pro vincie om don die fameuse amerikaanse tipparades niet te vergeten. Sven Siou Het juiste antwoord is: De kinderkrant is en blijft de beste. j t Wij starten vanaf vandaag met een reeks artikeltjes waarin enkele zeer interessante onderwerpen worden besproken die ons wel eens zouden kunnen helpen onze kerstvakantie of koude weekendjes een beetje op te vrolijken. We kunnen misschien maar beter dadelijk van start gaan. Voor deze eerste keer gaan we van start de magie even in huis te halen. Wat hebben we nodig? Wel, niet zo heel veel; enkel een spel kaarten waar we de beelden en de azen uit halen. We leggen de kaarten nu als volgt. AAS HEER -DAME ZOT AAS HEER DAME ZOT hoopje leg je rechts. Steeds met de gezichten naar boven. Neem ze dan op met de linker kant te beginnen. Dit herhaal je driemaal en dan leg je de eer ste kaart in vakje 1de 2e kaart in vonkje 2.. De vijfde kaart weer in vonkje 1 en zo zul je zien dot de zotten bij de zotten liggen, de dames bij de dames, de heren bij... énz. J.T. Je vertelt nu aan het publiek dat er in de kaartenwereld een zeer grote vergadering werd somengeroepen. Er is voor de zotten, de dames, de heren en de azen een aparte plaats aan geduid waar ze nu zullen heen gaan. Je legt de kaarten nu op vier hopen zodat de azen bo venaan liggen. Je vraagt nu aan het publiek hoeveel keer je de kaarten moet schudden j Het publiek 'iegt b.v. 3. Je legt nu eerst en vooral de vier hoopjes op elkaar van links te beginnen en met de gezichl naar boven. Dan leg je willekeurig hoopje van boven op de linker kant van de tafel met de gezichten naar boven, neem nog een hoopje en plaats het in het midden en det derde DAME ontwikkelingssamenwerking gingen doen in Afrika) uitgeno digd om wat te vertellen daar- In februari wordt het Ballet van de 20e eeuw (Béjart) voor een tweede maal bezocht. «Hulde aan Stravinsky» heet de produktie. In maart worden vier ge- spreksavonden gepland rond het thema «Kerk, wat denk je van je toekomst». Rond Broe derlijk Delen wordt ook wel wat gedaan en de paasvieringen in april zullen er traditiegetrouw ook in '81 bij zijn. Ontspanning komt er zeker ook bij, want «de ganse mens is belangrijk» Doorlopend De openingsuren zijn dit jaar sterk uitgebreid. Elke schooldag van 16 tot 18 u. kon j'r in Ook op woensdag van 19 tot 22 u op vrijdag van 19.30 tot 2130 u, zoterdag van 19 30 tot 22.30 u. en zondag van 19 tot 22 u. Dan is o.a het infor- en dokumentatiecentrum in te kijken en te gebruiken, dat momenteel met B.T K.-hulp op fiche gezet wordt. Momenteel kan men zich inzetten in een werkgroep litur gie, een koor, is er een vrijdags gebedsmoment (niet-geleid, maar spontaan laten groeien), een maandelijkse Taizége- bedsdienst op zondagavond, een wekelijkse zaterdagavon- deucharistie (met maandelijks een extro-verzorgde rond een thema), een redaktieraad ln- for-Jebron, lichaams- en dan- sexpressie en een gitaargroep. Beide laatste initiatieven on dervonden wel kritiek als zou men op de |eugdklubtoer gaan, maar «de ganse mens is be langrijk» citeerden we hoger al van Guido Debree. Wie wat voelt voor de Jebron- werking en ergens de juiste -uren van wil kennen: in Jebron (Begijnhof 1Aalst) willen ze 't je graag vertellen. (Peter)

De Voorpost | 1980 | | pagina 13