BASKETBALL A ^.GOLFBILJART ZAALVOETBAL c LIEFHEBBERSBASKETBALL SPORT M A R DE...GROOTSTE SPORTZAAK CORSO B EN DE LEEUWKENS B 0UTSTANDIG JEUGDHUIZEN BOSVELD ALLEEN AAN DE LEIDING! Turbo Cars en Hand in Hand geven punten prijs! BBC 0LFIT JEANS SHOP EN BBC SINT ANT00N NOG ONGESLAGEN! 14 - 24.10.1980 - De Voorpost liefhebben «porten zo m AÜLSt ges Ver I OudenhoI <x en Dir I een zwari alleei :ans liet he n de lokalet erstellen. Via ïn Johny Vai thuisploeg 2 SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN Koszen en Welkom hebben er voor gezorgd dat de kompetitie in de Erereeks niet voortijdig beslist was. Indien Turbo Cars, de overwin ning zou behaald hebben tegen Koszen, dan was het bijna zeker dat Turbo Cars naar een nieuwe titel zou gestevend hebben. Nu echter blijft de strijd nog steeds onbeslist. Turbo nam voorsprong met Geert Librecht, doch Koszen reageerde langs Josée Lannoo. Met Hendrik De Baere en Pa- Johnyboys kende een beste trick Van Aerde ging Turbo start met Gilbert Desmaret. recht op de ovenwinning af, Doch verder lieten Corso de maar Albert Volckaert en Wil- mannen van den Ouden Den ham Huylebroeck lieten niet dermondsesteenweg niet ko- begaan en zorgden voor één men. Het werd een zware 5-1 wedstrijdpunt. Hand in Hand afstraffing langs Mare Willems, heeft waarschijnlijk zijn tegen- Jean-Pierre Keymolen, Ronny strever een beetje onderschat. Van der Meerssche, Carine Het nam wel een voorsprong Vereecken en Alfred De langs Peter Van der Linden. Kleene. In de A reeks bleef doch via Marcel Cobbaert alles zowat bij het oude, daar sloeg Welkom terug. Henry de deelnemers van de kop- Balde zorgde voor 2-1, doch groep allemaal overeind ble- Welkom zorgde voor de ver- ven uitgezonderd Radijzen, rassing door langs Guy Van de dat wel voorsprong nam langs Velde en Theo De Quick 2-3 Eric Van de Velde, doch via voor te komen Op het nippert- Johny De Naeyer, Erwin Dul- je slaagde Hugo De Cock er laerts en Jos Jansegers kwam in, een punt voor Hand in Turbo B 1-3 op voorsprong. Hand uit de brand te slepen. .Jean-Pierre Van der Eist deed Door die situaties is Cosmos de lokalen nog even hopen, meteen tot op één punt geko- doch Jean Matthieu narn alle men van de leider Turbo Cars, kans weg door een overwin- Het won gemakkelijk, met ning. Leider Rupa A had geen winstpunten langs Wilfned overschot tegen De Leeuw- Van Rossem en Jean-Pierre kens A. Patrick De Strooper en Stennhout. Geert De Meyst Guido Van den Abeele lieten reageerde, maar Marc Van der Rupa 2-0 uitlopen, doch via Spiegel liet niet begaan Moor- Willem Daghuit kwamen De sel kwam nog terug via Willem Leeuwkens terug. Willy Ovae- De Meyst, maar Willy Heywert re zorgde voor 3-1maar Dany hield de Cosmos-punten aan Van Lui schonk de mannen huis. Palace-Post, werd ei zo van Kerksken nieuwe hoop. na de eerste overwinning voor Het was tenslotte Jerome Van de thuisploeg. Rudy Roels, den Abeele. die zijn fout van Jean-Pierre De Thaeye en P. vorige week goedmaakte, en Temmerman deden de lokalen zijn ploeg de ovenwinning er in geloven, doch Post kwam schonk. Hand in Hand B kwam langszij, door overwinningen bij Scotching B nooit in proble- van E Populier, N. Van Lae- men. Via Frans Heremans, them en Marcel Clabbos. Ook Marcel Steenhout en Jean- Hand in Hand B Moorsel won verdiend van Turbo Cars B met zware 5-1 cijfers. (Per) Hugh's Toff. (Per) kend langs Achiel Serlippens. doch Welkom B met Patrick be Backer, Johan De Bruyn, Johan Dobbelare en Kamiel Steppe zorgde voor 4-1 defini tieve cijfers. De ovenwinning van Romain Bouckenoghe was alleen een eervoller resul taat te noemen. Kravael B startte goed bij Cosmos B, met Louis Pieters. Daarmee was echter de Meldertse kous af Cosmos B won verdiend langs Pascal De Sterck, Mare De Vijlder, Freddy Saelens, Geert Baeyens en Orland Van den Steen. Zandmannetjes C be haalde zijn eerste seizpenpunt bij Moorsel B. Het nam voor sprong langs David Van der Meerssche doch Roger Jans- sens herstelde het evenwicht. De bezoekers counterden op nieuw langs Hugo Bislot, maar ook André Van Goethem was maar met overwinningen van B een ruime ovenwinning. Ook paraat. Mare Grigowski zorgde Louis Monsieur en Jan De Scotching A leed verlies. voor 2-3, doch Eddy Boulonne Meyst behaalde Hand in Hand Nochtans startte het uitste- hield een punt te Moorsel. Ook .ii' in de B reeks geen veranderin- Turbo Cars door Hand in Hand B uit de kopgroep in de klassering geduwd. (Per) Pierre Creygelman .namen zij gezwind een 0-3 voorsprong Leopold De Neef milderde. gen nopens de leidersplaat sen. Corso B en De Leeuw kens B bleven op hun stellin gen. Corso kreeg het nochtans heel moeilijk bij Johny Boys B. Het nam wel de beste start met William Doran, doch Fred dy Heck en Gilbert Van Bran- teghem bezorgden hen een 2- 1 achterstand. Gelukkig ble ken, Raoul Bornou, Sylvain Van de Velde en Pierre Van Damme in goede doen, zodat de leidersplaats niet geschaad werd. Tegen hekkensluiter Sportvrienden B kon Rupa B aan de heropstanding begin nen Bondsvoorzitter Rudolf Maes opende de stand voor Rupa B, Willy Rydant zorgde echter onmiddellijk voor even wicht. Rupa B scoorde dan de 1-5 op een rijtje, langs Bruno Van den Hauwe, Frangois Van den Bossche, Patrick Van den Abeele en Frans De Poorter. Schoonaarde B liet Cosmos D geen kans om adem te halen Via Ronny De Troyer, Willy Bonnaerens, vaecke, Hugo Van ven, Laurent Dierickx en De Troyer werd het een nederlaag met voor Cosmos D. Welkom kon zich via een vroege voorsprong in de handhaven. Zij scoorden Paul De Backer, Eli mans. Alfons Stockman Daniel Hunninck. Frangois Valck en Albert maakten het verlies aanschouwelijker. Welkom D Cosmos C werd een de partij. Nochtans goede begin van de zulks niet veronderstellen. Danny Baeyens en Johny den Borre liep de 0 uit, doch Cost keerde langs Leo Van Steen en Johny Troch. Ale> D'Hoker gaf Welkom D op nieuw hoop, doch Williarr Wauters zorgde voor een billijl gelijkspel Hekkensluiter Jome heeft ei zo na, voor de verrassing van de dag gezorgd door de ongeslagen leidersploeg Bosveld, gedurende ruim één helft in bedwang te houden. Na een billijke 4-4 ruststand, probeerde Jome de zaak te forceren, doch kreeg op drie counters, evenveel doelpun ten te slikken, zodat Bosveld geen verdere problemen meer ondervond. Een andere «klei ne» Spokuon heeft de verras sing echter tot het einde volge houden, Ypsilon, kon op geen enkel ogenblik, de goede in druk, die zij lieten in de vorige wedstrijden bevestigen. De thuisploeg ontwikkelde van meet af aan, zulkdanig tempo en veel betere akties, dat Ypsi lon, steeds op verdedigen aangewezen was, Spokuon kreeg dan ook loon naar wer ken, en behaalde meteen zijn eerste seizoenoverwinning, In de eerste periode kon nieuw komer Zenith, Twentiers twee maal op achterstand spelen, waardoor zij de tweede helft met een ietsje te veel zelfver trouwen aanvatten. Onmiddel lijk na de kampwisseling kwa men de bezoekers op gelijke hoogte. Namen voorsprong, en Zenith ging door de knieën In de laatste 10' was Trentiers werkelijk onhoudbaar en scoorden in die periode nog Vier treffers, wat hun uiteinde lijk een welverdiende uitzege bezorgden STAND Bosveld 8, Tuf 7, Tanu 6, Twentiers 5, Terlinden, Zenith en Ypsilon 4, Tijl en Spokuon 3, Eureka 1Pallieter en Efsee 2, Eureka II en Jome O. A.V.H. In de eerste reeks, bleef alles beperkt tot één uitgestelde wedstrijd, waar Korte stokken een gemakkelijke 5-1 zege verwierf tegen Corso. In de A reeks, behaalde Hand in Hand B een ruime overwinning in de topper tegen Turbo Cars B. Langs Marcel Pots kwamen de Moorse- laars 1-0 voor. Frans Heemans verdubbelde die voorsprong, doch Raymond Van Liefferinghe liet Turbo Cars B even hopen. Willy De Rouck, Jean Pierre Creygelman en Marcel Steenhout onthielden hun tegenstanders van elk verzet. Moorsel B heeft slechts in extremis de punten weggehaald bij Radijzen A. De thuisploeg kwam op voor- reeks gaat het naar een recht- sprong met Eric Van de Velde, streeks duel tussen Corso B Eddy Boulonne stelde gelijk, en De Leeuwkens B. maar de lokalen reageerden Corso B krijgt wel gemakkelij- via Robert Vermeulen. Radij- ke punten, daar Welkom D niet zen kon echter deze gunstige opdaagde. Hun C ploeg was uitgangspositie niet vrijwaren, wel paraat, doch kon een ne- daar Louis De Petter. René derlaag met dezelfde score Vinck en Roger Janssens niet ontlopen tegen De Leeuw geen tegenstand dulden. Cos- kens B. Een verrassing no- mos B heeft een schijnbaar teerde men bij Cosmos D, gemakkelijke overwinning bij waar Johny Boys B op bezoek Scotching A te rapen gelegd was. Cosmos D opende de Nadat zij met Jozef De Leeuw, stand langs Pierre Paul Van Geert Baeyens en Mare De de Keere, en verdubbelde die Vijlder 0-3 voorkwamen, dacht doorsprong langs Hubert De men de schaapjes op het dro- Winter. Jean Kindermans ge. Doch met Achiel Serlip- sloeg terug, doch met Bruno pens, Leopold De Neef en Ro- Lefevre was Cosmos D reeds main Bouckenhove dient men zeker van één punt. Tegen steeds rekening te houden. Freddy Bouchenhove en Heek Zandmannetjes B is in zijn der- hadden zij echter geen ver- by tegen de C ploeg, aan zijn haal. Alhoewel Rupa B zijr eerste seizoenpunt geraakt, uitgestelde wedstrijd teger Koszen B geraakte niet zonder Johny Boys nipt verloor, is ei moeilijkheden voorbij toch beterschap waar te ne Scotching B. Terwijl de men, in hun spel. Tegen Krijl Scotching A ploeg Cosmos B op Tijd A leverden zij vlug hei aan de klap hield. De Leeuw- bewijs. Van den BÖBSWie kens A tenslotte schieten een opende de stand, en Eddy De heel stuk vooruit op de rang- Baets bracht Krijt op Tijd A ladder door hun 6-0 overwin- langszij. Doch op Bruno Van ning tegen Kravael B In de B den Hauwe. Petrus De Meers man, Paul Marroy en Eugene Bisschop stond geen maat. Sportvrienden A heeft eindelijk nog eens van zich doen spre ken Het won gezwind van Ra dijzen B, dat alleen in de slot- partij de eer kon redden via Luc Derop Bij de thuisploeg zorgden Hugo Waegeman, Willy De Wolf, Patrick De Meyst, Willy Rydant en Her man Saegerman voor de pun ten. Ook Cosmos C schijnt enigszins hersteld van zijn twee opeenvolgende nederla gen in het seizoendebuut. Te gen de hekkensluiters van Sportvrienden B, maakten Leo Van den Steen, William Wau ters, Patrick Van Limbergen, Johny Dhaens en Marcel Van Nieuwenborgh een spoedige beslissing. Sportvrienden B redde via Johan Van Vaeren- bergh de verdiende eer. Tot slot was er de spannende Pa lace B - Kasseistampers A. Met overwinningen van Hubert Van Biesen en Jean De Valck scheen de bezoekende partij recht op een ruime zege af te stevenen, doch Jan Van 6ug- genhout en Serafien Van Lan- genhoven herstelden het evenwicht. Carlo Schouwers liet Kasseistampers nog even op de volle inzet hopen, doch Roland Van Droogenbroeck hield een puntje aan huis. Na 3 speeldagen, noteren we slechts nog twee leiders in het Aalsters liefhebbersbasketbal. De tot vorige week ook nog ongeslagen leidersploeg van Charlie's Juwelen De Wolf, liep immers tegen de lamp, bij Hugh's Toff Shakespeare. Het werd dinsdagavond in de kille Okapizaal, een showprogramma van de bovenste plank, met enerzijds Cisse Van der Steen en anderzijds een onverbeterlijke Hedwig De Keghel in de hoofdrollen. Cisse Van der Steen stal de een incidentrijk slot won de show, door zijn reeks onmoge- thuisploeg tenslotte verdiend lijke lay-ups, terwijl Hedwig De deze topper, die liefst 2 uur Keghel het publiek bezig hield, duurde en bekroond werd met door zijn onophoudend vitten 51 overtredingen. Tegen een op tegenstrevers en scheids- gehandicapt De Hoorn, kwam rechters. In de aanvangsminu- Sint Antoon gemakkelijk weg ten. viel dit falikant uit voor in de aanvangsfaze. Sterk in Hugh's, daar Cisse Van der verdediging, kon het vooral via Steen en Co steeds de leiding Rubbrecht na 10' reeds 14-4 hadden op het scorebord. Na uitlopen De Hoorn, die in de een 19-23 ruststand, kwam rebound alleen kon rekenen Hugh's stilaan terug langs Van op Van Stichel, kon niet belet den Driessche en Van der ten dat een kollektief sterkere Borght. Charlies miste langs thuisploeg 29-16 leidde aan de De Luyck en Lescrauwat- een rust. Na de kampwisseling kon paar open kansen, en mede door de foutenlast van Ver- moesen, kon de thuisploeg zelfs maximaal 46-38 uitlopen. Doch Charlies gaf zich niet De Hoorn via Van der Spee- ten, Van Stichel en De Saede- leer de tienpuntenkloof hand haven. Toen ook Steurebaut Loos hun normale gewonnen, speelde basket in trefkracht terugvonden, yvas «bowling»-stijl en naderde, via het pleit vlug beslecht. Scoor- vrijworpen van de gebroeders den voor Sint Antoon: Rub- Goubert, tot op 3 punten. In brecht 15, Kiekepoos 6, Ren ders 8, Loos 23, Steurebaut 15. Voor De Hoorn: Van der Speeten 16, Van Stichel 19, Thijbaert 2, De Saedeleer 8. Tegen een zwak akterend De Klok, dat de diensten moest missen van hun topspeler Eric Van Geert, heeft Opel 't Pavil joen de eerste century-score van het seizoen op de tabellen gezet. Opel maakte onmiddel lijk het verschil 8-27 na amper 10' speeltijd. Meteen was de winnaar gekend, want on danks alle moed en sportiviteit van De Klok-spelers, was de nederlaag onafwendbaar. Af werkend tegen liefst 63%, was het voor de bezoekers dan ook geen probleem om bij de rust 18-55 te leiden. De tweede helft was dan ook slechts een formaliteit. Alle beschikbaar spelersmateriaal kreeg zijn kans op het terrein. Doch ook de bankzitters bleken sterker dan het moedige De Klok. Scoorden: De Klok: Verleysen 6, Janssens 2, De Lil 11, De Decker 10, Backaert 11. Voor Opel. R. Van den Bossche 26, Borms 20. Lefevre 19, Tem- buyser 23, Stadtfeld 6, Gee- rinckx 9, Teirlinck 4. Olympia ondervond weinig problemen met een steeds gehandicapt Den Beiaard. Reeds bij de rust 35-12 was van terugkomen, geen sprake meer voor het moedige Den Beiaard. De tweede helft was iets meer gelijkopgaand, mede door het feit dat Olympia wat gas loste. Scoorden voor Olympia Van den Borre 26, Blanckaert 20 en Arijs 14. Van den Eeckhaudt 10 en Van Vaeren- bergh 9. Den Beiaard: H Stas- sijns 16, Van der Vorst 2, Muy- laert 9, De Vleeshauwer 8 en B. Stassijns 2. Borghmans dankte zijn overwinning bij Terlinden aan zijn knappe start. Langs een raakschieten- de Coen, en een reboundster- <e Gust Van Ghijsegen, liep 3orghmans Ricoh 0-12 uit. Terlinden reageerde heftig, ■naar moest bij de rust steeds op een tienpuntenkloof aankij ken. 18-28. In 7' tijd viel echter het definitief verdict, voor een nooit afgevende thuisploeg. 20-40. Een opzittende Terlin- denploeg, kwam opnieuw te rug tot 10 punten 34-44, maar kwam fysisch te kort om Borghmans Ricoh te bedrei gen Terlinden: De Mol 14, G. Decleer 10, G. Decleer 6, M. De Cleer 2, Lievens 8, Nuel 2. Borghmans: Vieillefon 18, Coen 18, Van Neck 4, R.V. Ghijsegem 4, G. Van Ghijse- gem 16. Olfit jeans Shop blijft stevig in zijn ieiderszetel, ook na hun confrontatie met het geduchte Cockpit. De zondag wedstrijden liggen echter de Hopmarktformatie niet, zodat men daar reikhalzend uitkijkt, naar de terugronde. Alleen Jacques Rasschaert en Wim Possé speelden op een be hoorlijk peil, zodat voor een meer komplete thuisploeg, bij wie Herbert Van Callenberghe de toonaangevende figuur was, met 20 punten, een ge makkelijke overwinning ver wierf. Stand Sint Antoon en Olfit 6, Olym pia, Borghmans, Charlies en Hugh's 4, Opel, Terlinden, Cockpit en De Hoorn 2, De Beiaard en De Klok 0.

De Voorpost | 1980 | | pagina 14