scoren Buitenlanders 10' RI1TIEKBEUR5 «Wij verslinden Dendermonde met haar en huid» s Dobias geen kreupele Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendeimonde. TeL 05221.4a60 STADHUIS DENDERMONDE De voorspellingen van SK Lebbeke: □OD De Voorpost VRIJDAG 24 OKTOBER 1980 SPORT DE RODE RIDDERS WISTEN AL VLUG HOE LAAT HET WAS WANT LOKEREN WAS ZATERDAG WEER ECHT IN ZIJN SAS IC Lokeren-KV Kortrijk 5-1 Afgetekende overwinning van de Lokeraars die pnieuw voetbalden als in hun goeie dagen. Hierbij iel het op dat de buitenlanders terug aan hun rekken kwamen. Ook het debuut van laatkomer lobias deed de Lokerse aanhang opnieuw handen- vrijvend dromen. Het werd een vlotte overwinning die evenwel in fjfers uitgedrukt niet de juiste weergave werd van :geen binnen de lijnen gebeurde. Kortrijk was ker niet het zwakke broertje dat zich door Lokeren ift laten inblikken. Het speelde integendeel erg |oed mee en ging pas in de tweede wedstrijdhelft, ladat de 2-0 cijfers op het bord gekomen waren, loor de knieën. Hi ijfe letc cuieerde nij breed naar zijn ploegmaats met aan wijzingen allerhande. Vast niet Iemand voor een meelopersrolletje. Het sterke debuut van de nieuwe Lokeraar stel de het eerste optreden van Korner bij Kortrijk wat in de schaduw. De Duitser haalde nooit een hoog peil, al dient aange haald dat hij in moeilijke omstandigheden debu teerde. had vera iken j ubanski tikt het tweede doelpunt binnen (SC Lokeren-KV Kortrijk 5-1). (dm) 'ït eerste vermeldens- kdige feit in deze con- itatie werd meteen doelpunt. Op het ïblik dat de elektroni- 6 stadionklok het cij- één voor het cijfer wisselde trapte Lar- een hoge voorzet >p links. Konsternatie f,i toen bleek dat deze jirzet plots een gevaar- boogballetje werd en iter de verbouwereer- Legge in diens netten Tlog (1-0). (kleteen een gedroom- I uitgangspositie voor mannen van Urbain iaert, die het gevaar- ,3t zijn wanneer het ipen van de tegenaan- kon-f kan worden gehan- vooi ^rd. ngs" irl Dobias in Twee buitenlanders ntet »buteerden in de Belgi- 3n°- fhe kompetitie. De Duit- 1)01:16r Korner was er voor vas~ et eerst bij van Kortrijk- pap zijde, terwijl de meer- lew- pudige Slowaakse inter- gro- lationaal Dobias zijn op- ?erd yachting maakte voor okeren. De Lokerse ach- irspeler werd allicht tot en vroeger dan ver wacht debuut geplaatst door het uitvallen van Rony Somers. Rony, die sukkelde met een bilkwetsuur werd ge spaard met het vooruit zicht op de Europese kon- frontatie met Dundee. Voor de Lokerse aanhang kwam de opstelling van de 32-jarige verdediger zeker niet te vroeg. Hij begon gewoon rommelig en verloor zelfs zijn eer ste duels. Maar dan vond hij het welletjes. Naarmate de zenuwen minderden en zijn aan passing op het spekglad de veld vorderde voetbal de de Slowaak zich van een goed naar een zeer goede kwotering. Is zijn stijl niet altijd even ele gant, dan valt het toch wel op dat hij biezonder efficiënt tewerk gaat, zon der al te grote risico's. ZijnTiarde tackle en juist doorzicht bij het opvan gen van zijn tegenstre ver, zullen nog veel op posanten naar de haren doen grijpen. Kenmer kend was ook zijn autori taire persoonlijkheid. Reeds van bij de aanvangsminuten gesti- DAVIDSFONDS DENDERMONDE 31okt. 1-2-3 nov. '80 open van 14tot22uur Terwijl de stortregen bleef neergieten maakten beide partijen er toch nog een aangenaam kijkstuk van. Een goed schot van Zidane na een korte vrij schop van veldheer Braem, noopte Hoogen- boom tot een eerste pa rade. Even later was het Verbruggen, dit keer niet in zijn dagje, die de Rode Brigade een helpende hand zou toesteken. Hij dribbelde zich vast tus sen drie roodhemden, totdat uiteindelijk Braem hem het leder afsnoepte. Een verraderlijke bal van B.B. en een tweede para de van Boeke Hoogen- boom. Van Lokerse zijde was er tijdens die eerste helft ook nog een paar keren gevaar. Een prachtige ge zamenlijke aanval met Dobias, Lato, Larsen en Lubanski werd uiteinde lijk door Gudjohnsen op Legge geschoten. Een schuiver van Larsen, de Deen, deze maal opval lend braaf en zelfs kollek- tief ingesteld, gleed voor langs. Dat deed de deur dicht Op amper 10 minuten tijd werd Kortrijk dan in de tweede helft zonder medelijden afgemaakt. Een voorzet van Gud johnsen, werd door Bo Braem onvoldoende met het hoofd ontzet. Lubans ki rekupereerde het leder en schakelde enkele ver dedigers uit alvorens met een schuiver in de hoek te besluiten. Twee minu ten later een verre voor zet van een weer opmer kelijke Verheyen en Lar sen glipt tussen Quain en Schwabe door. Een lift- balletje en Legge is voor de derde maal verslagen. De vierde goal kwam er opnieuw na een pass van Verheyen. Gudjohnsen probeerde het met een kopbal die eerst tegen Legge sloeg en dan voor de lijn bleef liggen. De opportunistische Gud johnsen trapte verder in. Van dan af was het erg gemakkelijk voetballen voor de Waaslanders. Wie dat tik-tak spel van een opnieuw gemoti veerde ploeg bezig zag, droomt terug en terecht denken wij van Europees voetbal. Kortrijk, dat voor de wedstrijd toch nog een gelijk aantal punten telde als Lokeren werd nu vol ledig de adem afgesne den. Het leek wel of men bij de thuisploeg met meer mensen binnen de lijnen stond, alleszins met een groter hart. Ook Larsen kuurde weer in de goede zin. Een achterwaartse pass van hem liet Lubanski toe om de forfaitcijfers op het bord te koppen. Eer gered Bij Kortrijk bleef men vooraan op zoek gaan naar een eerreddend doelpunt dat zij ai lang Er viel na afloop van de partij tussen Kortrijk en Lokeren weinig onthutsende kommentaar te noteren. Trainer Hauwaert stelde dat Kortrijk zeker tijdens de eerste helft speelde zoals hij het verwachtte: «We waren zelfs de betere ploeg. Er werden evenwel enkele blunders begaan, die onmiddellijk werden afgestraft. Dat is normaal als je tegen klassemannen als bijvoorbeeld een Lubanski staat. Voor het overige rolde de bal niet voor ons. We hebben wel getracht aanval lend voetbal te brengen en ik geloof dat we daar ook in geslaagd zijn. De zware cijfers maken niets uit. Verliezen met 1-0 of met 5-1 is voor mij hetzelfde. Vooral de manier waarop, is belang rijk.» De Lokerse oefenmeester begon met de me dedeling dat Rony Somers wel speelklaar was, maar dat in dit verband geen risiko's werden genomen gezien de wedstrijd van woensdag. De oplossing voor dit probleem lag overigens voor de hand. Over die oplossing wou hij het volgende kwijt: «Ik ben erg tevreden over de verrichting van Dobias. Hij speelde zeer goed. We moeten hierbij ook niet vergeten dat hij hier vandaag Zidane gewoon geen kans liet en dat hij speelde op een voor hem ongewone plaats. Hij is normaal de laatste man in zijn ploeg. Een kleine tekortkoming waar nog moet aan gewerkt worden is zijn draaisnelheid. Voor het overige is het zeker een klasseman. Hij leverde vandaag ongetwijfeld het bewijs dat we geen kreupele hebben aangekocht.» Via vertaler Vacenovsky kregen we van Do bias zelf volgende kommentaar: «Ik voelde mij vandaag goed. Enkel tijdens de eerste helft waren er wat zenuwen bij. Ook de prestatie van de totale ploeg is meegevallen. Misschien werd er met te lange passen gewerkt op het gladde veld, maar voor het overige vond ik het prima. Ik ben wel erg geschrokken van de hardheid waai mee in de Belgische kompetitie wordt uitgepakt. Ook op dat gebied zal ik mij moeten aanpas sen...». R.C. verdienden, maar niet kregen. Een kwartier voor tijd was het dan toch zo ver. Een vrijschop van Zi dane zoefde door de muur waar Hoogenboom kon redden, Boeke deed zijn redding nog eens over maar moest zich uit eindelijk toch gewonnen geven op de derde Kort- rijkse poging. Ver- meersch was de gelukki ge: 5-1. K.V.K. trok zich dan nog even op aan dit tegendoelpunt en kreëer- de nog een aantal kansen tijdens hun slotoffensief. Doelpunten werden er echter niet meer ge scoord. Robert COREMANS De ploegen: SC Lokeren: Hoogenbo om, Verbruggen, De Schrijvej, Dalving, Ver- Quain, Timmerman, Po Gudjohnsen is op weg om er 4-0 van te maken. (SC Lokeren-KV Kortrijk 5-1). (dm) heyen, Dobias, Lubanski, Mommens, Gudjohnsen, Lato, Larsen. KV Kortrijk: Legge, Van- Doelpunten neste, Schwabe, Vergote, 2' Larsen mini, Braem, Ver- meersch, Zidane, Korner. Geen vervangingen. 50' Lubanski 52' Larsen 60' Gudjohnsen 66' Lubanski 73' Vermeersch 2-0 Gele kaarten: Dalving, 3-0 Quain en Dobias. 4-0 Scheidsrechter: de h. 5-0 Laenen 5-1 Toeschouwers: 6.000 De sfeer der grote da gen bij de Lebbeekse eer ste provincialen Met elf doelpunten uit vier wed strijden en geen enkele tegengoal heeft men re den om tevreden te zijn. Vooral na de 0-3 winst op Brakel, wat niemand ei genlijk had verwacht, heerste er een uitbundige sfeer in het lokaal Zwam- bershof. De spelers en hun echtgenoten waren er geïnviteerd op een etentje. Werd er weliswaar ge sproken over de verrich ting van de voorbije na middag, dan gingen al heel wat gesprekken over hetgeen wat komen moet. Zondag staat im mers de derby tegen KAV Dendermonde op het programma. Het is lang geleden dat Lebbeke de KAVD heeft kunnen klop pen. Vorig seizoen speel de Dendermonde gelijk op het Konkelgoed en 0 cijfers tegen de Lebbe- kenaars. De vorige ont moetingen tussen de bei de ploegen dateren al van enkele jaren. Dat was toen Dendermonde in eerste provinciale pro moveerde en onder het bewind van trainer Eddy Bertels twee keer de Kon- kelgoedjongens verpul verde (0-3 op het Konkel- goed en 3-1 in Gfem- bergen). Wedstrijden tussen Lebbeke en Dendermon de hebben altijd voor spektakel gezorgd. Reeds dagen van vooraf was de sfeer in de beide kampen gespannen. Vroeger was die wel al eens vijandig. In dat opzicht is er nu wel verandering gekomen. Als Dendermonde Lebbe ke een handje kan foesfe- ken zal het dit zeker doen. Omgekeerd is eveneens waar. Nu is men echter nog in het begin van de kompetitie. Geen van bei kaar rekenen. Het ziet er dan ook naar uit dat men in beide kampen tot het uiterste zal gaan om de winst op te strijken. In Lebbeke is men daar al lang op verlekkerd. De verwachtingen zijn alvast hoog gespannen. Sup porters en enkele spelers verzekerden ons zondag avond dat men deze keer Dendermonde met huid en haar gaat verslinden. Clubleider Eric Buy- taert is bezadigder: «Ik hoop natuurlijk op een zege, maar liefst van al zou ik die zien tot stand komen na een sportieve wedstrijd. De tijd dat men met getrokken messen tegenover mekaar stond is voorbij. Dit wil niet zeg gen dat we niet tot het uiterste zullen gaan. On ze ploeg speelt reuze. We zijn sterk in ieder kom- partiment en hebben nie mand te vrezen, ook Den dermonde niet.» De jeugd In het vooruitzicht van de wedstrijd tegen Den dermonde heeft SK Leb beke in Brakel een uitste kende repetitie gehou den. Het won met spet terende 0-3 cijfers en die waren trouwens geenszins overdreven. Wie in Brakel een uit stekende indrpk nalieten waren Frankie Van Den Broeck en Danny Ver- meir. Zij lagen trouwens aan de basis van het tweede en derde doel punt. Frankie Van Den Broeck stak ook het ope ningsdoelpunt op zak. Dat kwam tot stand na een aangeven van Jean- Pierre Lippens die zich op het middenveld als uit stekende spelverdeler liet bewonderen. Auteur van het tweede en derde doelpunt was ook Frankie Van Den Broeck, waar door hij metéén een hat trick lukte. In deze voltref fers was zoals gezegd ook Danny Vermeir be trokken. Bij het tweede doelpunt schudde hij twee tegenstanders van hef lichaam om dan via de linkerflank Frankie Van Den Broeck te bedie nen die vanuit een scher pe hoek de lokale doel man geen schijn van kans gaf. Bij het derde doelpunt was hij weerom opgerukt vanuit de ach terste linie. Nam een paar tegenstrevers op snel heid om opnieuw zijn jonge kollega aan te spe len die de rest van het werk deed. Naast de eerder geciteerde Van Den Broeck en Vermeir moch ten ook Johan Meert, Jean-Pierre Lippens en Leo Verhulst op een uit stekende prestatie terug blikken. EDM.

De Voorpost | 1980 | | pagina 17