Jean Janssen scoort gouden goat ol Eendracht Aalst op behoorlijk niveau na de rust 4 Nationale voetbal kom petitie flfp Georges Heylens: «Gerard Desanghere heeft mij begtepen Rudy Maes is in konditie, nu wordt het oppassen Traditie in eer gehouden Dobias bleef thuis 18 - 24.10.1980 - De Voorpost Standard-Beveren 1-1 Standard verloor een punt, Beveren won er één. en mijmerende Happel gefronst denkend aan de aiserlijke slag van woensdag, Goethals zielsgeluk- g peinzend aan lonkend Europees avontuur voor orgen. Verkoop nooit het vel vooraleer. Akkoord! aar ook wij laten ons graag meedrijven waar- n niet? op de tonen der euforie waarin het aver Beveren van afgelopen zaterdagavond met de impioenenformatie van twee jaar geleden werd irgeleken. Komaan Beveren! Zij, ken achtten, hadden dan ie het vóór de kompeti- toch maar weer het kou- e-aanvang al voor beke- de regenweer getrot- Jean Janssens: gouden goal tegen Standard, (ag) seerd om in het gitzwarte Luik hun «idolen» een riem onder het (leeuwen- )hart te steken. Supporters, een stel ra re lui. Gelukskreten stegen uit boven de klamme hit te in de stomerige kleed kamer van Beveren. Hoe kon het ook anders? De energieke Waaslanders bleven, dank zij een tref fer van gouwe, onverslijt- bare Jean Janssens, voor de derde keer op een rij tje ongeslagen in de hel van Sclessin. De Waalse haan stond er achteraf zelfs met wijd openge sperde schrikogen bij want het scheelde geen jota of de Vlaamse leeu wen bezorgden hen in het laatste kwartier nog een ongewenste upper cut. De memorabele voetbalzondag van 15 september 1979 her leefde toen eveneens in het laatste kwartier een verloren gewaande 3-0 achterstand werd wegge- jast door het Beverense invallersteam tot een ge lijke score. Herinner ook die formidabele uitsmij ter van 30 mei jl. toen de Rouches in eigen nest de bekerfinale aan hun neus zagen voorbijglippen. De Luikenaars scoor den eerst via Willy Wel lens. Wie dacht dat de roodhemden waren ge lanceerd om rivaal An- derlecht bij te benen mocht reeds na zes minu ten de mening herzien. De leeuwen klauwden. En hoe? Gehavend De Waaslanders moes ten de wei in zonder Er- win Albert en Mare Bae- cke. Ook Wilfried Van Moer, met gekraakte kuit spieren terug uit Dublin, ontbrak op het appel. Diezelfde interland, in een rugbydecor, hield ook Michel Renquin op de bank. Gerets trad aan als laatste man ter ver vanging van de herstel lende Jos Daerden. Beve ren, noodgedwongen aan een suksesvolle ver jongingskuur toe en een vormgevend Standard, dienden zaterdagavond ongetwijfeld het topnum- mer op van de negende kompetitiedag. Beide ploegen bewezen dat ze niet toevallig mede de spits afbijten van de ranglijst. EVEN GEDULD EN \NE ZIJN WEER KAMPIOEN IK BEN PHILIPPE GAROT. ALS LIBERO NOG 20 I DE BEVERSE LEEUWEN TOONDEN WEER HUN TANDEN 2IJ LEGDEN DESTANDARD-DUIVELS FEINK AAN BANDEN Nationale goalies De ouverture van de wedstrijd mochten de Rouches geheel op hun aktief schrijven. Een knappe deviatie van Wel lens, een geraffineerde kopbal van Edström, een slalom van Tahamata en een loeier van Plessers deden nat en koude, wind en een zenuwslo pende file als aanloop naar Luik vergeten. Beveren snakte in die periode wel naar adem maar liet Standard nooit op toerental komen noch zijn gewenste patronen breedvoerig uitspinnen, avond, na samenspel van De Happelmanséquipe de «bruine» (Tahamata) diende het strijdplan zelfs en de «witte» (Voorde- te beperken naar Engels ckers) uit zijn model. Alles hoog voor schietkraam. Omdat de de pot en hopen maar dat brilscore behouden bleef lange Edström met een haalde de Wiener rond knik Zweeds uithaalt. het halfuur Vandersmis- Onze nationale portie- sen naar de bank en ren deden hun talent bij mocht Graf opdraven, momenten alle eer aan. Na een goed kwartier lan- Gouwe Jean. ceerde Jaspers orkestlei- Na koffie kwam Be- der Schönberger. Indien veren moersterk uit de Preud'homme daar geen hoek. Danny De Cubber, Nicolaysave met rauzegoed weer, haalde Piotkruid uithaalt klom f°rs u't- ^ean Janssens geelblauw op voor- hood de Westvlaming sprong. Aan de overzijde een cadeaudoelpunt aan moest onze goalie num- maar aai verraste De mer één zijn talent etale- Cubber verkwanselde dit. ren voor wie daaraan Ce openingstreffer viel nog durft te twijfelen pardoes aan de overkant, op aandringen van Taha- Tahamata terug in grote mata die vooraf Schoofs doen, voerde een enig in de wind zette en ran- nummertje op. Hij goo- selde hij een schuiver chelde het voetbalrond van Plessers, de beste door de benen van Jas- Standardspeler zaterdag- Pers» dreef door tot op de doellijn van waar hij scherp naar Wellens mik te. De Limburger liet er geen gras over groeien (1-0). Kan Standard zich op dat moment doorzetten dan staat er stoom op de ketel in Sclessin. Nu lie ten de Rouches betijen en mocht Beveren een nog sterkere vuist ma ken. Met de gevolgen vandien. Zes minuten la ter, een korte, venijnige Cluytensrush, de bal op kniehoogte naar Jean Janssens. Patat en goal (1-1). Beveren groeide. Stan dard deemsterde weg en voelde zich bijwijlen aan een zijden draad benge len. Het was zelfs Beve ren dat in het laatste kwartier aanspraak maakte op de overwin ning. De Cubber opende op Schoofs die haas Cluytens wegstuurde maar het vuurwerkschot van Creve die in één tijd overnam zeilde over de deklat. Beveren speelde ver standig de bal rond, georkestreerd door Herr Heinz. Weihrauch reve leerde op de linksachter plaats. C-reve bevestigde. De Cubber en School vertoonden meer zelfve| trouwen. Dit Beveren r spelers als Van Moer, I win Albert, Bob Stevei en Mare Baecke achter hand moet potten kuj nen breken in deze verdj re kompetitie. De ploegen Standard: Preud'hoi me, Poel, Plessers, rets, Onal, Vandersmi sen, Tahamata, Wellen Edström, Sigurvinson Voordeckers. Beveren: Pfaff, Jaspei Garot, Buyl, Weihrauc De Cubber, Schönberge Schoofs, Creve, Cluyter en Janssens. Doelpunten: 52'Wellens 58' Janssens Vervangingen: 34' Gr i.p.v. Vandersmissen Gele kaarten: De Cubbe Poel en Weihrauch. Scheidsrechter: de Schoeters Toeschouwers: 35.000 Luk VAN BI ir .acro G )ver 1 Eendracht Aalst won met uitgesproken 0-3 cijfers het treffen tegen R.C. Jet. Op die zege is niets af te dingen tenzij mis schien dat de cijfertaal wat te zwaar is uitge drukt op het passief van de Brusselaars. Laten we u dadelijk verhalen dat er in de eerste helft langs beide zijden weinig of geen spektakel te bele ven viel. Zowel de thuisploeg als het bezoekend team trap pelden op een hoopje sa men rondom de midden- cirkel. Dat leidde natuur lijk tot een onoverzichte lijk stapelspel en een jui ste 0-0 stand aan de rust. Na de kampwisseling speelde Eendracht op een hoger niveau. Het ging vlotter van de hand en vanaf dat ogenblik konden de Aalsterse spit sen beter aangespeeld worden. Na het doelpunt van Geert Van Roy ging R.C. Jet wankelen. De Brusselaars verloren het zelfvertrouwen en wer den in vijf minuten tijds k.o. geslagen met een De Aalsterse trainer Georges Heylens hield voor de wedstrijd tegen R.CJet libero Gerard De Sanghere op de bank. Ondervraagd over zijn beslissing had de Eendrachtscoach volgende filosofie voor ons over: Kijk eens, het was voor iedereen duidelijk dat Gerard momenteel in een mindere periode verkeert. Hij speelde de jongste weken te nonchalant en vrijdagavond na de laatste training heb ik hem diets gemaakt dat hij als bankzitter voor de wedstrijd tegen R.C. Jet was aangeduid. Gerard heeft mijn beslissing zeer sportief geapprecieerd wel wetende dat hij sukkelt met zijn vorm. Niets laat voorzien dat hij over een paar weken weer kant en klaar zal zijn. Als trainer nam ik derhalve geen gemakkelijke beslis sing, vooral omdat dat nog moest bewezen worden dat Hedwig Sergeant voor die taak zou opgewassen zijn. Dat viel allemaal best mee en voor het team en tenslotte ook voor mij. In het omgekeerde geval zouden de buksen natuurlijk om mij gericht geweest zijnaldus Georges Heylens. De Aalsterse oefen- meester was tevredefl met het resultaat, maar gaf grif toe dat zijn poulains zich tijdens de eerste helft lieten vangen aan het tempo van de thuisploeg. Er was dus een nieuwe bolwassing na de rust nodig om tijdens de tweede periode een akkurater Eendracht te zien evolueren. «Het is niet weg te cijferen dat we na de goede slart'van de kompetitie momenteel een minder vlotte periode doormaken. In zulke omstandigheden moet er geknokt worden. Dat kwam er tijdens de eerste helft niet uit. Na de rust drukten Arnolis en zijn maats wat harder op het gaspedaal met het gekende gevolg. Maar het is duidelijk dat in de volgende wedstrijden mijn poulains zich tijdens het eerste halfuur niet meer mogen laten in slaap wiegen, dat past niet voor een team waar talent genoeg aanwezig is om voor een degelijk vertoon te zorgen over gans de duur van de wedstrijdwilde Georges Heylens zondagavond kwijt. (abl) treffer van Imbert en der de goal via Leo De Smet. Zoals verwacht had trai ner Georges Heylens maatregelen getroffen na de eerder ontgoochelen de wedstrijd vóór eigen publiek tegen St. Trui den. Desanghere werd naar de bank verwezen en als libero vervangen door Sergeant die als laatste man zijn werk flink opknapte en tegen Jet voor een herwaarde ring zorgde. Uitblinker, de primus inter pares was echter Alain Van Kemseke. Als voorstop per gaf hij een onberispe lijke partij weg. Met een bewonderenswaardige zelfzekerheid ving hij de BIJ AALST HEEFT HET DE2E WEEK BESTOVEN RACING JET MOEST ER NU AAN GELOVEN Brusselse aanval steeds tijdig op en presenteerde op R.C. Jet ons inziens een van zijn beste presta ties sinds hij van Cros sing werd overgekocht. Arnolis wroette hard evenals Imbert en onder beiden mogen ze een groot aandeel van het Aalsterse sukses achter hun naam schrijven. De jonge Vermeulen draaide de ganse wedstrijd goed mee en heeft misschien nu wel definitief zijn plaats veroverd in het fa- nionteam. Eendracht Aalst vierde verleden sei zoen zijn wederopstan ding op R.C. Jet. Met di ze neiuwe zege op hi Brussels team blijft Eei dracht in de run voor ee ereplaats en kan het zoi dag a.s. met een ht nieuwd vertrouwen R Harelbeke (toch ook acht op veertien) aart pakken. a. Blo< Aalter-VW Hamme 0-2 Er zijn wellicht weinige supporters in Hamme die vorige week een over winning van hun ploeg in Aalter durfden voorspel len. Na de nederlaag te gen Dottignies had men reden om pessimist te zijn. Bovendien had de tegenstander van de voorbije zondag nog een midweekwedstrijd ge speeld tegen eersteklas ser Gantoise en werd het slechts met 1-0 cijfers in geblikt. Volgens dat een Gentse kollega ons vori ge week nog vertelde liet Aalter een zeer goeie in druk na. Maar het kan verkeren. De Durmejon- gens zijn er met de grote trom doorgegaan. De 0-2 winst die het realiseerde mag men zelfs niet eens overdreven noemen. Er hadden best met wat meeval dubbele cijfers op het bord gestaan. Van in den beginne was Ham me niet te stuiten en de grote figuur van de wed strijd was ontegenspre kelijk Rudy Maes. Rudy heeft blijkbaar opnieuw de konditie te pakken waarmee hij vo rig seizoen niet alleen gensters sloeg, maar het bovendien ook tot top scoorder bracht. Onte gensprekelijk heeft het een groot aandeel in de jongste overwinning. Die is eigenlijk wel tot stand gekomen na een doorlo pend Hams overwicht, waarbij vooral Robby Smet en Dirk Van Buyten gestalte gaven aan een middenveld dat snel tot aktie overging en met nauwkeurig uitgemeten voorzetten de beide spit sen De Malsche en Maes wisten te bereiken. Die konden op hun beurt ge regeld oprukken tot bin nen de grote rechthoek waarbij ze niet zelden een dreigende vuist maakten. Twee verdiende doelpun ten en evenveel kostbare eenheden zijn er uitein delijk de neerslag van. Hamme was reuze in alle kompartimenten. Het kon deze keer weer een beroep doen op Robby Smet die op het midden veld grote sier maakte en op Guido Joos die als organisator in de verde diging wenken gaf aan zijn jongere kollega's. Dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Alleen Luc Schuddinck ontbrak nog in de ploeg. Gekwetst aan de knie werd hij door een dokter een tiental da gen rust geadviseerd. Hij had echter wel de reis naar Aalter meegemaakt en had na afloop volgen de kommentaar: «Mijn kollega's hebben een fantastische prestatie geleverd. Het werd mijn inziens de beste wed strijd van het seizoen. Ik ben ervan overtuigd dat dit Hamme zowat ieder een heeft bekoord. Aan vallend pakken we ster ker en sterker uit. Dat komt omdat Rudy Maes weer de grote forme heeft te pakken en ander zijds Eddy De Malsche biezonder beweeglijk is wat het de tegenstander des te moeilijker maakt. Ik denk dat we nu defini tief gelanceerd zijn en in staat zijn om de moeilijk ste opdrachten tot een goed einde te brengen.» Ook Dirk Van Buyten hield er nagenoeg dezelf de mening op na: «We zouden zo een prestatie thuis moeten kunnen herhalen. Tot nu toe is het op eigen veld nog niet zo best meege vallen. Maar ik heb nu wel de indruk dat we ons aan het tempo van bevor dering hebben aange past. Dat we dat aankun nen hebben we thans be wezen. In ieder geval is het een groot verschil tegenover vorig jaar in eerste provinciale. Je hebt thans in verschillen de ploegen met enkele individualiteiten te doen die je in eerste provincia le niet aantreft. In Aalter hebben we doorlopend de wedstrijd in handen gehad. Onze tegenstan der heeft nauwelijks de kans gekregen om zich te laten gelden. We beschik ken over een nog vrij jon ge ploeg, waarvan ik ech ter overtuigd ben dat die een flink seizoen gaan realizeren. Bovendien, en dat is zeker niet het minst be langrijk, is de sfeer meer dan optimaal. Dat maakt ons nog sterker en over tuigender dat we be kwaam zijn om een goed figuur te slaan, ook al is het ons eerste seizoen de vierde klasse.» Hamme heeft thans kans om aan huis te b vestigen. Het krijgt Eeklo op bezoek. Hi mag het zeker niet tegi struikelen. Het heeft Aalter zijn opmars ing zet. Nu moet het op zelfde weg verder gaan, E.D.I 1 >ng I d 1 De Lokerse delegatie arriveerde zonder Carl Dobias in Dundee. Deze klasbak kreeg voor zijn maidenmatch in de Belgische kompetitie een hoge kwotering mee, zodat hij moeilijk naast de ideale ploeg kon die de ««werkmensen» uit Dundee van doelpunten moest pogen te hou den. Jira, de voorzitter van de Tsjechische bond, hield vooralsnog de UEFA-licentie van Lokerens nieuwe gastarbeider in de lade. Vandaar Wie m Iva lderwa< leedse an, zi, lijfw it dri zei >t set aid v emoe ij sn torm Spel iet in sspijr laakte ghed uik c leken drir Pok pla< Pfc inst flar met rwar it ee erd t eltjer

De Voorpost | 1980 | | pagina 18