D rastische verjonging Roland De Winne mam laatste 5twijfels weg Nationale voetbalkompetitie Staf Van Camp volgt Robert Willems als trainer op Moeilijk... De Voorpost - 24.10 1980 - 19 acroix S.K. ,K. Sint-Niklaas - Rac. Mecheien 1-1 3p uitzondering van Caers, Van Bladel, Luc Van taevere en Stickens, trok trainer Willems zondag jl. ie jonge spelerskaart. Een evenement dat deels ngeblazen werd door een pak kritiek, deels door omstandigheden. rtaar ook nü is men evenmin tevreden waarbij we ons toch beginnen afvragen wie nog wel wat van roetbal afkent. Willems had vorig jaar reeds be weerd dat hij niet over de spelers beschikte die zijn ploeg vooral attraktief moesten optillen. Na het vertrek van Zidane en Veyt dan, leek het element attraktie dan ook volkomen weggedeemsterd. Maar imstandigheden die iedereen kent en begrijpt, loopte het S.K.-bestuur tot dergelijke «maatregel». )an maar zien hoe het nu vorige blikvangers zou net de vervangers van aflopen. Maar gekwets ten en wat mutaties in de ploeg, goede uitslagen buitenshuis tegenover slechte in eigen stadion, kritiek van supporters en nog wat tramelant die niks met voetbal te ma ken heeft, maken nu van Sportkring een de- gradatieploeg. Want, zoals de zaken er nu voorstaan, wordt het vechten voor het behoud. Dat was zondag bijzon der duidelijk toen je de eerste helft geen enkel on spei rauc erg< jyter p hl t Eer gt f Hi blijft de baas na een hoge voorzet, doch niemand is ter plekke om de bal r te nemen. (SK Sint-Niklaas-Racing Mecheien 1-1). (pm) w schot op doel kon nete lt ren, tenzij je een kombi- natie tussen De Smedt van Racing Mecheien en Parker, die de bal in het zijnet joeg als wapenfeit mag bestempelen. Overigens gebeurde dat drie minuten voor rust, waarbij de lezer die de wedstrijd niet gezien heeft, zich zal afvragen hoe en op welke manier wij de tijd hebben ge dood. Wie goed gekeken heeft, zag toch wat posi tiefs: de jeugdigen Pijl, Eeckman en Rodrigo zijn technisch vaardig maar komen adem tekort, wat niet eens als euvel mag aangeduid worden. Zij missen immers elk kom petitieritme. De tweede helft was be ter, attraktiever ook. Ro drigo kreeg een score kans, maar talmde iets te lang, Lacroix deed dat over en Bevers kon slechts een hoekschop afdwingen. Maar een kwartuur later gebeurde SPORTKRING MOET NU 2 KEER NAAR OE WALEN ZULLEN ZE DAAR PUNTEN KUNNEN HALEN ins >ng Lede-Izegem 3-0 te b Wie naar het terrein van Jong Lede was getogen m Ivan Bombeke opnieuw te zien scoren, is in zijn teg<erwachtingen bedrogen geworden. Niet dat de eft eedse scherpschutter beneden peil speelde. Verre ngjan, zijn reputatie bezorgde hem immers een specia- l lijfwacht die bestendig bestond uit twee en vaak it drie man. In de gegeven omstandigheden was 0 |get zelfs voor de Leedse «Bomber» zeer moeilijk om >t scoren te komen. Uiteraard heeft de aanwezig- eid van iemand als Bombeke fel ingewerkt op de emoedsgesteldheid van de Izegemse defensie, die ij snel over haar toeren ging en zelfs versterkt norme gaten liet vallen. het dan toch. Een zeer goede aanval via Lacroix, Rodrigo en Bevers vond doelman Van Daele in ge breke: 1-0. Toen de thuis ploeg wat vertimmerd werd, kreeg Sportkring het deksel op de neus. Van Gremberghe, nog al tijd een kraan van een speler, trok het leder voor het doel van Stickens waar Op de Beeck rustig kon inschieten: 1-1. Spij tig voor de goede inten ties van de juniores van vorig jaar, maar op drie minuten voor tijd verloor Sportkring een punt, of moeten we schrijven «won het er eentje»? De ploegen S.K. Sint-Niklaas: Sti ckens, Van Bladel, Van Haevere, Nijs, Lode- wijckx, Caers, Bevers, Pijl, Eeckman, Rodrigo en Lacroix. Racing Mecheien: Van Daele, Smet, Van Nuffe- len, Claes, De Smedt, Van Hoof, Van Gremberghe, Van den Brande, Leys, Parker, Op de Beeck. Doelpunten: 62' Bevers (1-0) en 87' Op de Beeck (1-1) Kaarten: geel voor Eckman, Smet, Lacroix en Leys. Wijzigingen: 46' Byloos Pijl. i.p.v. Van den Brande Toeschouwers: 2000 76' Eisen i.p.v. De Smedt Scheidsrechter: de heer en 80' De Groote i.p.v. Delcourt. Bij SK Sint-Niklaas Robert Willems: niet langer trainer van SK Sint- Niklaas, (dw) Aan het begin van deze week kreeg SK- trainer Robert Willems de bons bij Sportkring Sint-Niklaas. De Lierenaar had nog een kontrakt tot het eind van dit seizoen. Maar moeilijkhe den bij de ploegopstelling, het uitblijven van de resultaten na twee wedstrijden in de kompeti tie, het weinig aanvallend karakter van het team dat toch vorig jaar de eindronde betwist te, noopte het bestuur van SK er blijkbaar toe voortijdig een einde te stellen aan de tweejari ge verbintenis. Dat gerucht deed enkele weken geleden al de ronde zodat Robert Willems dan maar overschakelde naar een komplete jeugdi ge inbreng. In het wedstrijdrelaas van zondag vindt de lezer daar een en ander uitgebreid over. Vraag die iedereen nu stelt, is of Staf Van Camp met het materiaal dat bij de geelblauwen voorhanden is, het zal kunnen rooien en of het psychologisch effekt, zoals dat in de wandeling heet, het nodige gevolg zal hebben. Immers, SK Sint-Niklaas wacht een zeer zware taak: twee wedstrijden voor de kompetitie op verplaatsing (Charleroi en Seraing) en dan nog tussenin de bekermatch op het veld van Racing Mecheien, tegen wie men zondag ei zo na een (verjongde) vuist kon maken. Andere vraag die men zou kunnen stellen is of Staf Van Camp, die nu stilaan wel het reilen en zeilen van Sportkring zal kennen, opnieuw een beroep gaat doen op de ouwegetrouwen en of hij die mensen beter zal kunnen motive ren dan zijn voorganger. Of blijft hij bij de jeugdigen die nog alles te bewijzen hebben? Op dat alles binnen enkele weken een ant woord. Dan zullen we weten of de beslissing gemotiveerd is en of dit enig effekt heeft gehad op de speelwijze die, het hoeft niet meer ge zegd, weinig schitterend was. A.G. Spelers als Dieltjens, iet in zijn sas wegens ïspijnen, en Uyttehove, laakten van de omstan- igheden dankbaar ge- ruïk om diep in de be- lekende defensie door dringen. Anderen als Poorter, ingehaald in plaats vah de gekwet- Pfaff, verstonden de inst om telkens langs flank door te dringen i met een harde voorzet irwarring te i^naen. it een dergelipre^faze erd trouwens het ope- igsdoelpunt gescoord, ieltjens kreeg de voor zet niet onder kontrole en de van ver teruggekomen Van de Voorde stuurde in paniek in eigen netten. Een meevaller misschien, maar achter Dieltjens stond ook Uyttenhove klaar om af te drukken. Amper drie minuten later was doelman De Munck opnieuw verslagen maar de kopbal van Dieltjens vloog nipt naast. De Ize gemse defensie geraakte steeds maar onder ster kere druk omdat Lede de bal vlug bleef rondspelen met het gevolg dat ieder een bij Izegem moest blij ven draven. Bij een nieu we faze voor het doel van Izegem duwde Mercelis de bal in de voeten van Uyttenhove die van uit een zeer scherpe hoek keihard binnenschoot. Onmiddellijk hierop liet scheidsrechter Cau- berghs een handspel in de strafschopzone onbe straft, toen Soenens op de grond liggend het le der meescharrelde. Had de scheidsrechter ingegrepen dan was de wedstrijd meteen ge speeld. Nu kwam er nog een tweede speelhelft waarin het tempo aan zienlijk daalde. Men kreeg de indruk dat bij Jong Lede de snee van het mes was. Izegem kreeg wat meer voet in de wedstrijd maar jon gens als Mortier, waarop men dan toch rekende, zaten in de greep van een uiterst oplettende De Groote. Toen Roland De Winne na een prachtige slalom door hpt miHHon. Het kan niet ontkend en iedereen merkt het: voor Sportkring Sint-Niklaas breekt een aartsmoeilijke periode aan. Pessimisten zien het elftal al aan het staartje van de rangschikking bengelen als de twee eerstvolgende wedstrijden voorbij zullen zijn. Im mers S. K. trekt naar Charleroi en Seraing, toevallig twee ploegen die vooraan in de klassering opgesteld staan. We zien zélf niet goed in hoe zulke kampagne tot een goed einde kan worden gebracht. Immers de aan breng van jongeren is goed maar ze kunnen maar optimaal gebruikt worden als ze in een geroutineerd elftal terechtkomen. Althans, dat is de teorie. Tussen teorie en praktijk bestaat kennelijk een ongelooflijk verschil en dat merk je trouwens als je de geelblauwe rangen bekijkt. Caers, die nu spelbepalende figuur zou moeten zijn, was eenvoudig nergens. Akkoord dat Bruno Marin uit het elftal staat, dat Schouppe niks van zich laat horen, dat vooraan Cornells gekwetst is, dat De Mulder ziek is, dat Beirinckx nog altijd niet kan aantreden. Zeg nou zelf, dit is een totaal verhakkelde ploeg. Maturiteit: nul maar ei zo na toch de zege in eigen stadion Het zou welkom geweest zijn. De grove kritikasters hebben uiteinde lijk gelijk gekregen: door de inbreng van de jeugd moest het anders worden. Nou ja, in hun dromen toch. Bij voorbaat echter hebben we al geschreven dat dit de waarheid geweld aan doen is. Je maakt immers van vandaag op morgen geen nieuw elftal. En let op: Sportkring mag nog tevreden zijn dat de huidige opstelling van de juniores van vorig jaar haar heel wat miljoenen in de toekomst zal opbrengen. Maar dan mag het niet panikeren en één zaak voor ogen houden: dit wordt het moeilijkste van de vijf laatste jaren. Eens dit seizoen doorsparteld, kan opnieuw aan een ander S. K. gedacht worden waarbij de jongeren één jaar aan maturiteit zullen gewonnen hebben en waarbij een kleine uitverkoop kan georga niseerd worden van te oud wordende spelers die blijkbaar niet meer de inspanningen kunnen opbren gen om dag na dag het mooie weer te willen maken. Het vechterstalent is eruit, dat staat buiten kijf. In die optiek is het in de achterste gelederen oppassen geblazen. Maar precies dat kompartiment funktio- neert heel goed. Luc Van Haevere voelt zich goed in de rol van kapitein, Gino Nijs doet uiterst fraaie dingen, is trouwens een revelatie, Van Bladel blijft van wanten weten en Lodewijckx, nou ja, komt talent tekort, om het nog jaren vol te houden. Wie wordt dan Sportkrings hoop in bange dagen? We durven het nu niet te stellen. Tenzij Cornelis en Marin zo spoedig mogelijk terugkomen, wellicht kan dan opnieuw de maturiteit wat opgevijzeld worden met wie weet toch een paar punten gepuurd uit de eerstvolgende kampagne. Eén feit is zeker: Sportkring houdt er altijd de spanning in. André GOVAERT .i DhINKS-SERV 5 Luc Bevers schiet naar doel. Meteen is het 1-0. (SK Sint-Niklaas-Racing Mecheien 1-1). (pm) Retro van Lacroix, maar een doelpunt wordt het niet. (SK Sint-Niklaas-Racing Mecheien 1-1). (pm) Luc De Poorter lost verwachtingen in veld en de Izegemse de fensie nummer drie on der de duikelende De Munck binnenschoot, was de wedstrijd ge speeld. Jong Lede kon stoom aflaten en aan een lager tempo op balbezit spelen. Het was ook de periode waarin trainer Delmulle de slagvaardig heid van zijn manschap pen testte en om veilig heidsredenen Dieltjens uit het veld riep om Kino in te halen. Nog éénmaal zouden de bezoekers po gen de eer te redden, maar Roger Van den Bos sche klaarde het kalm op. Trouwens in gans de wedstriid heeft niemand opgemerkt dat hij gehan dicapt in het veld was gekomen als gevolg van een werkongeval. Voor Jong Lede bete kent deze nieuwe zege een 12 op 14. Optimale stemming dan ook in het vooruitzicht van de kon- frontatie op Tienen van zondag, waar trainer Del- mulle zijn ploeg in de normale slagorde zal doen aantreden met het inzicht er de volle inzet weg te halen. De aanval blijft volgens de Leedse oefen meester de beste verdediging, alleen moet alles volgens een taktisch plan kunnen gebeuren en met een 100 procent aan De Leedse oefenmees- ter Delmulle was in de wolken over de verrich ting van Luc De Poorter, die na gekwetst te zijn geweest, nu ingevolge de kwetsuur van Toon Pfaff, de kans kreeg zich waar te maken. «Ik wist zeker dat hij het kon, en ben gelukkig dat hij het heeft kunnen bewijzen. Men kan het dan ook een geslaagd debuut noe men. Oosterlinck die we gens de onbeschikbaar- heid van Toon Pfaff in het midden werd opgesteld, kweet zich eveneens van zijn taak. Weer eens is gebleken dat bij Lede momenteel een vervan ging geen verzwakking betekent, en dit is toch biezonder hoopvol. In verband met de eventuele titelambities wilde Eric Delmulle kwijt: «We moeten rea- inzet. listisch blijven en de noodzakelijke 25 punten zo snel mogelijk bij el kaar spelen. Met een 12 op 14 kunnen we enigs zins gerust zijn. Toch geef ik er de voorkeur aan van wedstrijd tot wedstrijd te leven. Tot op heden maakte AS Oostende de beste in druk op mij, maar deze ploeg laat het de jongste weken ook afweten. Op Tienen en in de^volgende wedstrijden tegen Leu ven, Bergen en Doornik worden we heel wat wij zer. De opdracht blijft: met drie spitsen spelen en het blijven rondspelen van de bal om de tegen stander tot lopen te ver plichten. Het feit dat de ploeg zich 100 procent inzet om de opdrachten naar de letter uit te voe ren is een geruststel ling.» Ruimere publieke belangstelling De knappe resultaten de jongste weken heb ben hun effekt niet ge mist. De belangstelling rond het terrein neemt geleidelijk toe en verge leken met de voorlaatste wedstrijd werden voor Lede-Izegem opnieuw Over deze twee belang- een paar honderd toe- rijke elementen mag men schouwers meer geteld, zich te Lede momenteel verheuaen. In dit verband drukte klubleider De Smedt de hoop uit dat de belang stelling verder zou toe nemen en dat deze supportersschaar de lo kale ploeg daadwerkelijk zou steunen. Aanmoedi gingen kunnen in vele gevallen wonderen doen. CV.

De Voorpost | 1980 | | pagina 19