Boeiend Lokalen lieten winst ontglippen seider uit het zadel VOETBALUITSLAGEN KI^K OP V PROVINCIALE Voetbal mag In een flits Na zeven weken wint Vrasene Kijk op 3e Provinciale Gevleide zege Nieuwerkerken verplettert Voord Voorpost - 24.10.1980 - 21 r b a a unterj lA/eerjjur - Olympia 2-2 een ^eede bezoekend doel- houden. Dat was kort na de Er werd gewoon de bal Nochtans is men in de Moer- verpur Moerzeke had tegen punt voor gevolg. Dat had kampwisseling toen de gespeeld. Ik stond op dat zeekse voetbalmiddens de 'Hen,| Gentse Olympia ruim de eigenlijk nooit tot stand mo- scheidsrechter een penalty ogenblik op korte afstand mening toegedaan dat men en tris om de winst thuis te gen komen. toekende aan de gasten. van die faze- Volgens mij met Olympia Gent een goe- endejiden. Met nog een kwar- Ook aan het eerste doelpunt Daar ging men in Moerzeke was er ze'^s van een lichte de ploeg aan het werk zag. gelijld speeltijd voor de boeg was een reukje, althans vol- in het geheel niet mee f°ut geen sprake. Hoe dan Een ploeg die in de algeme- ht e{l een slechte interceptie gens de mening die de plaat- akkoord. oc|k' D®. strafschop had on- ne rangschikking beslist niet 1 de lokale verdedigers selijke clubleiders erop na- Freddy De Maere hierover: middellijk de gelijkmaker op haar waarde staat ge- voor gevolg. ee( ITstjKijk op Tweede Provinciale Sint Gillis-Waas hield met een scoreloze draw rum- mer-up Heirnis van de zege. Paul Van Genechtens Temse stuurde leider Oostakker met lege handen naar huis. Dat zijn de twee belangrijkste feiten van de I jongste speeldag in Tweede A. /\j Dat Sint-Pauwels won tegen Excelsior kon nauwe- j lijks verbazing wekken, vooral omdat de jongens «van 1 tegen de grens» vorige week reeds blijken van «beter- i schap» demonstreerden. i Vrasene was tegen een nochtans allesbehalve zwak I Gandasparta aan de eerste seizoenzege toe. De aan- 'at d loop naar «betere tijden»? <d bi Intussen won Robur vooralsnog slechts één keertje, want de Moerzekenaars geraakten tegen Olympia Gent niet verder dan een 2-2. In de B-reeks was het vooral uitkijken naar het resultaat van de derby Sparta Buggenhout - SK Oudegem. De filosofen konden met een 2-0 nederlaag naar huis. SK Aalst werd in eigen buurt de das omgedaan door nieuwkomer Eendracht Meldert. De bezoekers verde digden met hand en tand een 0-1 voorsprong, werden in de tweede time in de verdrukking gevoetbald, doch counterden in extremis. Nou ja: voetbal is nu eenmaal onberekenbaar, (mvh) ilote ?ersl 'PPei Will( beti ™?%or deze overwinning heb- controle bij beide partijen jn de K.S.V.'ers de leiders vulden de dertig volgende het zadel gelicht en is minuten. Dan toch even Buynder die in tikte (1-0). Even later keek Dhaes tegen geel aan. Geert Rooms van Temse was hem hierin eer der reeds voorafgegaan. In de 28e minuut weer een mooie actie deze maal van se/sfeirnis de nieuwe vaandel- voor rust schreef Temse een Jaarjager op de voet gevolgd mooie actie op zijn actief, por de blauwshirts van maar deze werd door de j *uI Vangenechten. grensrechter afgevlagd. Ook p eerste tien minuten be- Oostakker kwam nog eens On Temse overtuigend voor het Temse doel maar taar Franky Van Buynder Van Landeghem verknoeide Dk nu weer in een glansrol de kans. ïnde geen geluk bij de af- Na de rust bleef Walter Ver- lerking. Een eerste poging meulen in de kleedkamer en pn de doelman in hoek- kwam Patrick Van De Vel op plhop verwerken en bij de de links achter plaats. Deze 1 T>lgende fase sprong verde- tweede helft bracht reeds in Iger Eddy Deckers zijn por- de zesde minuut animo, bij. Aan de overzijde Weer onderscheidde Joris selde de debuterende De Maeyer zich met een pui- ielman Joris De Maeyer ke tussenkomst. Zijn collega iberispelijk. Reeds in de aan de overzijde verliep het isde minuut moest hij een minder gelukkig toen hij een irdedigende blunder recht bal die naast zijn doel was kken. Gevat verliet deze beland ging oprapen, kwet- httienjarige zijn houten- ste hij zich aan zijn voet en erk en zwiepte zich in de moest de plaats ruimen voor leten van een oprukkende De Bruyne. De combinaties invaller en verhinderde verliepen heel wat vlotter bij irder onheil. Hiermee had- Temse dan in de eerste n we ook het beste van de speelhelft en Fobé en Gio- erste helft gehad. Oostak- vanni Sciacca waagden hun er kwam zelden aan de gro- kans. In de 23e minuut back area van Temse en kwam Temse niet onver- Dn als leider nooit impone- diend aan de openingstref- Temse begon angstvallig te lol m. Temse van zijn kant fer. Een persoonlijke door- acteren en liet Oostakker zijn lcjj, wam bij verrassing slechts braak van Edwin Bonoe zette tinj >t het scheppen van een hij nog meer glans bij door er ans. Veel spelonderbrekin- aan het einde van zijn slalom ra en, een aantal mislukte de bal voor de voeten te ani assen en een moeilijke bal- schuiven van Franky Van e a had (2-1). Oostakker werd nog even opdringerig maar temeer daar de volgende er reste te weinig tijd om de tegenstander, het Gentse situatie nog recht te trekken. Heirnis, geen punten cadeau Met deze verdiende over- za| doen en men allicht al winning behoort Temse nu erg tevreden zal mogen zijn bij de helden van de reeks en wanneer men er de halve Fobé, maar de Temse spits reizen zij als favoriet zondag inzet opstrijkt, sloot de ogen voor zijn me- naar Gent. plaatst. In het eerste gedeel te van de eerste helft waren het trouwens de Gentenaars die overwegend het initiatief in handen hadden. Het was maar rond het halfuur dat de peze kanjer van Raemdonck (Robur) gaat nipt naast (Robur-OI. Gent 2-2). (vh) rollen enigszins begonnen te keren. Dat was nadat Eric Raemdonck voor de lokale openingstreffer had gezorgd. Ook na de bezoekende straf schop, zeven minuten ver in de tweede helft kwam Robur opnieuw op voorsprong. Au teur van dat doelpunt was de zeventienjarige Luc Thie- rens. Hij was aan de rust ingekomen in de plaats van Mare Vercauteren. Zijn op treden in die tweede vijfen veertig minuten kon men zeer bevredigend noemen. Robur Moerzeke had globaal genomem misschien wel aanspraak mogen maken op de volle inzet. Het had een zege best kunnen gebruiken om enige verbetering in de rangschikking te brengen, despelers en besloot zelf naar doel. Hierna verliet een hinkende Hubert Verbeke het veld en kwam Dany Cuyt op de grasvlakte. Temse bleef de bedrijvigste ploeg, Oostakker kon zich het ge vaarlijkst maken uit stil staande fasen maar voor de rest bleef de verdediging de baas en was Joris De Maeyer zeer secuur bij het plukwerk. Met nog tien mi nuten voor de boeg kon Wal ter Van Haver op pas van Giovanni Sciacca zich van zijn belager bevrijden en het tweede doelpunt aanteke nen (2-0). Dit doelpunt dat normaal een verlossende uitwerking voor Temse had moeten hebben kreeg een niet verwachte uitwerking. wil doorvoeren. Met een fraai technisch nummertje pikte Lippens de bal mee en kwam oog in oog met Joris De Maeyer, die geen verhaal E.D.M. Raemdonck (Robur) wordt door een Gentenaar tegen het gras gelegd. (Robur-OI. Gent 2-2). (vh) speelde Luc Janssens naar breken. Eind goed, al goed. andere koers kan kiezen. Er de bank en Heirman rende Want de jongste weken liep is voldoende talent om met- het terrein op. Eigenlijk wa- het fout bij Herleving dat nu tertijd uit de bedreigde zone ren die wissels veeleer takti- orde op zaken stelde, de pro- weg te klimmen en zelfs een sche zetten om het tempo te blemen uitpraatte en nu een hoofdrol te vertolken. Uitgerekend zeven weken bracht, heeft Herleving Vrasene Net voor die derde goal viel naar de eerste seizoenzege had trainer Goemare Pros uitgekeken. Het «kon» niet Barthier naar de bank geroe- blijven duren. Willy Goema- pen en Ongena ingehaald, re was aangetrokken als trai- Nadien ging ook de leegge- ner en die nieuwe man bleek een geluksaanbrenger. Goe- tegen Gandasparta nogal ze- Keeper Herremans houdt Sint-Pauwels overeind nuwachtig bij. Na een paar minuten voetbal wipte hij als een tweede Goethals uit de Excelsior Sint-Niklaas is wordt genoemd. Excelsior doch toen Motica, de onbe- winst en verlies nog steeds dug-out om zijn discipelen door Sint-Pauwels niet weg- speelde gedurende die eer- taalbare klubspeler skoorde, uitgedrukt in doelpunten, aan te porren. De onzeker- gespeeld. Integendeel. De ste periode met de felle volstond dat éne goaltje Sint-Pauwels is in één ruk, heid omtrent het rezultaat Klaasjes beten zich de kie- wind in de rug en Sint-Pau- voor de volle buit. Een dub- mede door het falen van hing lang in de lucht: Vrase- *en stuk op de geelzwarte wels kon zelden een vuist beitje op zijn kant dus. koploper Oostakker te Tem- ne klom naar een 2-1 voor- defensie waarin keeper Her- maken. Toch bleef de thuis- Excelsior moest niet blozen: se, en de drawn van Heirnis sprong, doch het was pas op remans een glansrol vertolk- ploeg overeind. het deed veel meer dan zich op het terrein van Sint-Gil- tien minuten van het eind- te. Die man redde tijdens de Nadien kwam Sint-Pauwels verdedigen en kon een lis-Waas, in het spoor van de signaal dat Van de Vijvere eerste time wat in het jar- los. Veel konkreets werd uit drawn verantwoorden, leiders gekomen. Het ziet er Gandasparta met een derde flon «twee gemaakte goals» dat overwicht niet gepuurd. Maar ja: in voetbal wordt echt goed uit. doelpunt in de nederlaag duwde. Janssens had de be- slissende voorzet aange- luggenhout -0 Oudegem tussen Sparta Buggenhout men ten alle kanten ver en SK Oudegem is duidelijk wachtte. e langverwachte derby, in het kijkstuk geworden die De eerste helft speelde een et teken van het eerherstel. Ben dracht Meldert maakte een goede beurt: de nieuwkomers wonnen bij SK Aalst met 0-2. (per) «onRHiHRr' Leroy schiet naar doel, doch keeper D'Herde kreeg de bal gemakkelijk onder kont role. (SK Aalst-E. Meldert 0-2). (per) autoritair Buggenhout reso luut de aanval en dat resul teerde in een aantal doelrij- pe kansen. De Oudegemse verdediging had dan ook de voeten vol om Crets (23'), Roels (24') en Mark De Meester (25') van een goal te houden. Op de 44e minuut was het echter Oudegem dat langs de ex-Buggenhoutse stuntman Van den Berghe de mogelijkheid kreeg om aan 0-1 te geraken. De door gebroken Van den Berghe was blijkbaar zo verrast dat hij te zwak afdrukte pardoes in de armen van de goed opgestelde Herwig Tilley. Op de valreep van de eerste helft zou de andere Tilley, de middenvelder, voor de inge wijden Hugo, een hard schot op de deklat donderen. Het bleef evenwel bij een 0-0 stand, eerder gevleid voor de blauw-witten. Na de pauze zette Oudegem de zaken recht. Het bleef bij een gelijkopgaande partij al kreeg Oudegem nu langs ex- Boonwijkspeler Danijs twee schitterende kansen. Op de 56e minuut wipte Danijs zich voor Tilley doch trapte naast. Negen minuten later was het weer Danijs, die on grijpbaar voor de plaatselij ke defensie, het hoofd onder een bal kon plaatsen doch ditmaal stond Patrick Ver- heyen op de juiste plaats om dat vervelende ronde ding op de lijn weg te trappen. En op het einde van de wed strijd vielen de doelpunten. Na 78 minuten het eerste langs Crets die een verre kruispas van Van Mulders goed controleerde en met een geplaatste lob doelman Janssens het nakijken gaf. Zes minuten later lagen de eindcijfers vast langs Hey- vaert die gepast intercep- teerde op een vrijschop. In deze door scheidsrechter Bral puik geleidde wedstrijd zagen de thuisjongens Ver- heyen en Annaert de gele kaart, terwijl bij de bezoe kers Petrus Van den Broeck in het boekje werd geno teerd. (adD) Bazel - S.K. Grembergen 1-0 Zelden zal een clubleider toegeven dat zijn ploeg on verdiend een zege behaalde. Doorgaans zoekt men uit vluchten om die winst dan toch enigzins te rechtvaardi gen. In Bazel gaf men grif toe dat het deze keer een gevleide zege werd. Men zegt wel dat men vorige week de beste ploeg was en verloor. Nu waren de rollen omgekeerd. Wel waren de lokalen enigszins gehandi capt in die zin dat enkele titularissen wegens kwet suur dienden vervangen te worden. Alhoewel de rust nog met een blanke score werd bereikt waren het de Grembergenaars die op dat ogenblik op een betere pres tatie mochten terugblikken. Maar in voetbal zijn het nu éénmaal de doelpunten die tellen en wanneer je hiertoe de gelegenheden krijgt en je neemt die niet te baat dan kun je bezwaarlijk op winst geen aanspraak maken. De tweede helft vertoonde vrij wel eenzelfde scenario. Weer was het Grembergen dat een overwicht wist te realiseren, ledereen, zowel vriend als tegenstander ver wachtte zich uiteindelijk aan een Grembergs doelpunt. Tegen alle verwachtingen in zou dat goaltje aan de ande re kant van het veld tot stand komen. Doelman Luc De Lat houwer was te ver uit zijn doel gelopen en plukte de bal buiten de grote recht hoek. Dit heeft een recht streekse vrijschop voor ge volg en die zou uiteindelijk aanleiding worden tot het enige en beslissende doel punt van deze wedstrijd. Er kwam wel nog protest van wege de bezoekers die de beslissing aan de lijnrechter aanvochten. Volgens hen was hun doelman nog net binnen de grote rechthoek gebleven. Het protest lever de in geen geval resultaat. Wel in die zin dat er nog een drietal gele kaarten werden getoond aan Grembergse spelers. Langs lokale zijde werd Frankie Maes met het zelfde kleur geconfronteerd. Tevredenheid was er uiter aard na afloop in de Grem bergse voetbalmiddens in geen geval. Men moet e ter niet zoveel naar dat lo Ie doelpunt kijken dat, ree matig of onrechtmatig stand kwam. Eerst en voc moet men zelf in staat om af te ronden en dat bl nog altijd een probleem zijn bij S.K. Grembergen. E.D Eendracht Nieuwerkerken was de voorbije speeldag in een erg produktieve bui en speelde na de rust de bezoe kers uit Voorde volledig weg. Voor de pauze hielden de gasten nog goed stand. Bij de rust stond een 2-1 stand op het bord nadat Steenhout en Janssens voor Nieuwerkerken en de ge vaarlijke Ghouma voor Voorde skoorden. Na de kof fie was het hek van de d en diende de bezoekei doelman nog vier maal bal uit zijn netten te viss Het veldoverwicht van Ni werkerken werd door Ste hout en De Bosschere om zet in doelpunten. Na d overwinning telt Nieuv kerken acht punten en v< in het zog van de eersten Standard - Beveren SC Lokeren - KV Kortrijk Racing Jet - Eendracht Aalst SK Sint-Niklaas - Racing Mechelen Willebroek - Eendracht Zele Jong Lede - Izegem Aalter-VW Hamme KAV Dendermonde - Evergem Haaltert - Lokerse Kemzeke - Latem Brakel - SK Lebbeke Temse Oostakker Sint-Pauwels - Excelsior Vrasene - Gandasparta Sint-Gillis-Waas - Heirnis Robur - Olympia Gent Buggenhout - Oudegem SK Aalst - Eendracht Meldert Bambrugge - Mere Boekei - Vlierzele Nieuwerkerken - Voorde Pollare - Burst Terjoden Winnik Waasmunster - Eendracht Sint-Gillis Wieze Baasrode Sinaai - Wilskracht Moorsel 1-1 Thor Meldert Berlare 5-1 Melsele - Klinge 0-3 Haasdonk - Stekene 1-1 Bazel - Grembergen 0-0 HO Kalken - Kallo 3-0 Schellebelle SK Kalken 0-2 Azalea -Valentino's Overmere 2-0 SK Overmere - Standaard Gent 1-1 Oordegem - Ol. Wetteren 3-1 Serskamp-Aaigem 0-3 Erondegem - Iddergem 2-1 Erpe - Edixvelde 2-1 Rapide Lebbeke-Boonwijk 3-1 Herdersem-Appels 0-0 Erembodegem - Gijzegem 2-2 Opdorp - Opstal 2-0 Schroevers Moorsel - Baardegem 0-2 Wichelen - Lutterzele 0-3 Hofstade - Schoonaarde 5-0 Verrebroek - Eksaarde 6-1 Straatje Stekene - Hoogeinde 1 -2 White Boys - Gerda 3-1 Klein Laar Vrasene - Moerbeke 1-4 Meerdonk - Kieldrecht 2-0 Kruibeke - Sombeke 2-5 Heikant Zele-Rupelmonde

De Voorpost | 1980 | | pagina 21