3 Schellebelle roert de trom Dirk Van der Putten (SK Wichelen): jong talent Vierde periode beslissend Vapo klopt nu ook Desatex ielijkmaker i de 92ste minuut f Marino Spruyt houdt alles tegen Iris De Cock in grote konditie Bezoekers kraken na de rust Erpe walst over Edixvelde Drie op drie voor Hofstade leder een helft Wetteren stopt Oordegem t een nt is it de De Voorpost - 24.10.1980 - 23 Mini-voetbal derde Nationale Resocub Aalst - Mini Temse 1-2 men Munte be en Temse hebben vrij- toch tot een schot dan toon- wedstrijd naar het verleden een minivoetbal wed- den de homespelers niet flot, een moeilijke uitwed- betwist waarvan Hitch- over het beste vizier te be- strijd werd tot een goed ein- wel de scenarioschrij- schikken om een betrouwba- de gebracht. ;on geweest zijn. Een re Jean De Ryck te verschal- Ook vrijdag moet Temse ras de spanning te snij- ken. Ondertussen werd het buitenshuis acteren. In de Zou Temse haar minie- wel duidelijk dat het hier sporthal van Merelbeke roorsprong, tijdens de geen monsterscore zou wor- moet periode tot stand ge- den. Toen Temse na rust een kampen. kunnen handhaven strafcorner miste kon dit en- j Aalst nog in extremis kei de spanning bevorderen, olie buit in de wachl Heel veel kansen kregen de n, want ook die kans Temse voorspelers niet te- lorde nog tot de moge- gen een stugge verdediging, den. De voor het mini- De kans van de wedstrijd >al toch wat ongewoon werd achter in de voeten score was het gevolg gelegd van een Aalstenaar, iterke defensies en van maar die moet wellicht de liet altijd feilloze afwer- tranen in de ogen gekregen hebben van de ajuin want Temse startte nochtans deze trapte naast een open- tegen Aalst, vorig jaar doelmond. De vierde perio- acterend in tweede na- de zou de waarheid moeten Ie. Reeds in de tweede brengen. De thuisploeg mt werd een vrijschop startte deze periode met Guy Van Hoeylandt tot reeds drie hoekschoppen taf Arbyn getikt en deze wat beslist een handicap L»e pe feilloos langs een Ie- was voor de Temse afweer, oeg Ie muur van verdedigers Maar de aanvalsdrang van sten |se op voorsprong (0-1). Aalst werkte bevorderend heel wat fraaie combi- op het counterwerk van White Boys Sint-Niklaas: steeds leider na de draw tegen stadsgenoot Gerda. (dw) Korporatief voetbal Durme-Waas: Vapo heeft nogmaals onder- hoorlijk tegenspel zorgen zelfs na 20' op winst Van en jonden milderen streept dat het niet toevallig maar door doel waren de Vlaenderen maar Maseele 'an9s ™u' tot 6-0. De bezoekers lieten de armen evenwel niet zak- zijn es langs beide zijde bleef Temse. Uit een tegenactie w Wste periode ondanks paste Staf Arbyn naar Fred- fierste pei uitblijven enk joch fraai r de jtweede op de leidersplaats is ver- gastheren duidelijk gevaar- zeild. Na 5 wedstrijden staan lijker. In een uitstekende par- de Lokerse vleesbewerkers tij moest Vapo dan toch tot nog altijd met het maximum de 39' op de openingstreffer der punten. De ploeg die vo- wachten via Van Rossem rig seizoen in de loop van de omdat de Desatex-doelman kompetitie algemeen forfait meer dan voortreffelijk werk gaf na een betwisting inzake afleverde. Ondanks die voor een wedstrijd is nu goed op sprong bleef Vapo ook na de weg om titelkandidaat num- rust de offensieve kaart trek- mer één te worden en even- ken maar de stand wijzigde tueel voor een verrassing niet meer. van formaat te zorgen. Voor Eksa Oude Brug was wel nu- het seizoen kreeg Vapo im- meriek gehandikapt maar mers weinig kansen toege- beschikte met Maseele en meten. Uco leek te sterk Van Hecke over gevaarlijke van doelpun- dy Van Breuseghem en deze voor iedereen terwijl Telelec aanvallers. Die afwerking ii om volgen. In schoof de bal haarfijn naast ook terug in goede doen maakte dan ook het verschil periode miste de homeportier. (0-2). Nog was. Beide superfavorieten want Ourson kon inzake volgen inmiddels op respek- veldspel doorlopend gelijke tievelijk 3 en 2 punten zodat tred houden met de bezoe kers. De lokalen kwamen taar |se dame fortuna om af- zes minuten waren de spe- het id te kunnen nemen van len. De tweemansvoorhoede zelf lAalstenaars. Een loeier van Temse bleef de verdedi- oak I Staf Arbyn kaatste via ging van Aalst aan de praat p paal terug tussen de lij- houden en in verdediging ï1"® en evenlater werd een bleef men de zaak rustig be let? b van Rudy Beck een kijken. Het vuur laaide weer verscniet. Het is wet zo aat IamamaIam ijnt Be lot toebedeeld. Aan op toen Aalst twee minuten Vapo tegen Desatex met de |J| |0Q||QQ0|0 I6Q6VISI3Q lem overzijde van het veld voor tijd een strafcorner ken men evenmin bij de mocht nemen en deze via Vapo voorlopig een tegen slag kan verwerken. Maar een dergelijke opstop per ligt niet direkt in het verschiet. Het is wel zo dat en Van Hecke konden bin- 9eerde snal larl9s De Mo' en nen de 5' de stand ombui- Tollenaere. Twee minuten gen in het voordeel van de "oor ti|d werd dan de derde gasten. Na de rust wisten own-goal opgetekend maar Eeckhout en Maseele die be- d'< keer aan de 2llde van zoekende voorsprong verder Uco- uit de bouwen. w.v.L. F.C. Boel had geen verhaal tegen Uco dat terug sterk op uits, klaSserinS: dreef is. Uit een doorlopend veldoverwicht in de eerste Uco-FC Boel helft wisten de gastheren Vapo - Desatex een veilige 4-0 ruststand te Ourson - E. O. Brug puren. Floré, Tollenaere en 1. Vapo Dhaeseleer waren de goal- 2. Telelec getters terwijl een verdedi- 3. Uco ger even voor de rust in 4. Manta eigen doel werkte. Kort na 5. Desatex de rust moest FC Boel terug 6. Eksa een own-goal inkasseren en 7. Ourson nog in dezelfde minuut kon 8. FC Boel weer Tollenaere verhoaen 55263 208 8-2 1-0 1-4 5 10 5 8 5 7 SK Wichelen verloor in eigen huis tegen de routiniers van Lutterzele. Niemand kon iets afdingen op de zege van de Dendermondse wijkploeg, al mag gezegd dat het eerste doelpunt van Lutterzele het gevolg was van een schoonheidsfoutje van een piepjonge verde diger die het te mooi wilde doen en dom balver lies leed. Scheidsrechter Daniël Van der Eecken (die man loopt in vierde provinciale zijn tijd te vergooien?) was één van de vedetten van de match. Van een ref die een topper fluit, kan geredelijk verwacht dat hij zijn taak aankan, maar je weet nooit... De beste speler stond in het verliezende kamp: Dirk Van der Putten, een zeventienjarige die alles heeft om (figuurlijk, want letterlijk is hij dat al) een grote te worden. Van der Putten moest als laatste man alle gaten dichten. Hij deed dat met een lef en een kunde die moeilijk alledaags kunnen genoemd. Deze jonge libero heeft alles wat van een eigentijds voetballer kan gevraagd: gestalte, snelheid, technièk, vista, durf. De bal in het blinde wegkoppen of wegknallen was er niet bij: steeds deed Van der Putten wat konstruktiefs. Behoorlijk geleid (en dat gebeurt bij SK Wichelen) moet uit deze voetballer-student een kraan groeien. De appel valt niet ver van de boom: vader Victor was in zijn tijd ook iemand Bovenop heeft hij de Wichelse jeugd leren voetballen. Een niet geringe opdracht die vandaag konkrete resultaten oplevert. Kijk maar hoeveel spelers van eigen kweek het zwartwitte fanionteam bevolken. (MVH) Azalea - Valentino's Overmere: 3-2 Na kleinste score moest genoe gen nemen maar dat was ken zitten. Maar een at- Van der Haegen keurig om- dan in de eerste plaats de strijd hebben de Valentino's Temse verdediging zette (1-2). Begrijpelijk verdienste van de uitsteken- uit Overmere een nieuwe heel wat combinaties vreugde bij de Temsespelers de doelman van de gasten, nederlaag moeten inkasse- ien lerscheppen. Kwam het toen even later de ref de Desatex kon wel voor be- ren op het veld van Azalea. en. L tje. iite Boys - Gerda: 1-1 de de vangen te worden met een snijwonde juist onder de knie. En deze emotie was nauwelijks verwerkt toen Botte moest afgevoerd wor- een dramatische wed- tein Bogaert naar de kliniek den me^ een verzwikte enkel. overgebracht worden na een Meteen stonden de Valenti- kopduel. Er waren zelfs 8 no's n0g slechts met 10 spe- hechtingen nodig om de |ers jn ^et veld en een team wonde te dichten. Het uitval- dat duidelijk ontredderd Dramatisch omdat de ploeg len van Bogaert desorgani- Was. Even later maakte De uit Overmere niet minder zeerde duidelijk de bezoe- Moor er weer met het hoofd dan drie spelers moest eva- kende verdediging waar 3.0 van_ |n deze hopeloze vrijschop raakte Van Lierop kderen in9avdl9e Aralsa van profiteerde om toestand gooiden de Valenti. h pccnrpc ?nHat Hp wpHotriiH nnn vnnr Hp rust ppn <?f-.hiin- oor net gure weer en de te Boys, die met John Vel de deklat en schoof Velders de bal naast. Toch lag Luk van Lierop aan de basis van een strafschop die hij zelf omzette. Zijn aandringen blessures zodat de wedstrijd met 10 man moest uitge- nog voor de rust een schijn- no's a||es in de aanval en op baar veilige 2-0 voorsprong de 85' kon De Meyer mi|da. speeld worden. Opmerkelijk op het bord te prikken. Even ren en de qastheren waren ~iu:Al jn, ja l ..AA.u;: ui,nn»A n« OR v< lllende duisternis had- ders een geschikte doublure noopte de Gerdakeeper tot reeds heel wat suppor- vonden voor Lucien Moer- een onvoldoend ontzetten, (van de ruim 300) het loos. Het eerste doelgevaar dat kundig meegepikt werd 'oetterrein verlaten, kwam er langs Raemdonck door Praet. Diens plan tot scheidsrechter Note- die een inworp met het soloren werd echter gekel- een onrechtstreekse hoofd overnam maar de derd door De Wegheleire li- hop toekende in het deklat trof. Naar het einde 0). Gerda legde zich met de- deel van Gerda wel- van de eerste helft werd de ze stand van zaken niet neer toegekend voor een wedstrijd iets bitsiger met Franky De Prijcker (alweer van doelman Piessens vier gele kaarten tot gevolg: hij) werd knap vrijgespeeld, in de bijna vergeten vier- twee voor beide ploegen maar schoot rakelings voor- tsregel. Deze allerlaatste (Blommaert, De Wegheleire, l op een gelijkmaker Verschaffeit en Van Dam- benut door de voor me). Ook moest de WB-doel daarbij is wel dat de Valenti no's pas echt in hun kansen gingen geloven op het ogen blik dat ze reeds numeriek gehandicapt waren. In die periode konden ze zelfs een 3-0 achterstand ombuigen in de 3-2 eindstand terwijl de deklat nog de gelijkmaker verhinderde. Reeds in de 10' moest kapi- voorbij het half-uur kopte De nauwelijks van hun verras- Moor raak en op de 40 wist sjng bekomen toen Bogaert De Meersman met een hard er 3.3 van maakte. De gasten schot die lokale voorsprong voelden een gelijkspel in verder uit te bouwen. bun bereik en werden gedre- Na de herneming werkten ven door een uitzonderlijk de Valentino's keihard om entoeziasme. Op de 88' knal- het aansluitingsdoelpunt te de Van Wassenhove nog te- skoren. Op de 70 sloeg het gen de deklat maar de gelijk- noodlot evenwel een tweede maker kwam er niet keer toe. Rogiers diende ver- VWL langs. Wat naderhand blessuretijd gebeurde staat vooraan in dit wedstrijd- meest verdienstelijke man het slijk trotseren, toen verslag, oeker, Franky De Prijcker. hij een vervaarlijk stuitende Door deze puntendeling Het is voor de Opdorpjon- 'an [ermee kwam een voor kanjer van Benoey van de blijft de formatie van trainer gens weer bij een droom "et {reen te rechtvaardigen lijn moest halen. Van," Opdorp - Opstal: 0-3 vat lag op het bord, hoewel Aerde alleen aan de lei- gebleven. Nog nooit is men In de tweede helft bleef de ding, omdat de naaste con- erin geslaagd een punt te initiatief voor meer dan thuisploeg het spel maken, currenten ook punten toe- winnen tegen de dorpsgeno- kwart van de wedstrijd terwijl de countertaktiek van gaven. ten van den Opstal. Men ligt Manil er nochtans bij iedere ont- moeting op gebrand. Het d opgeëist door de Whi- Gerda gevaarlijk bleef. Od rebroek - FC Eksaarde: 1-3 nog nooit gelukt. Ook de voorbije zondag niet. Laat ons toe zelfs te stellen dat de verliescijfers nog afgeteken- der hadden kunnen zijn. Tot faarde heeft te Verrebroek die met een lobbal zijn eigen sprong te beveiligen. Tien driemaal toe belandde een verdiende overwinning doelman versloeg. Uiteraard minuten voor het einde 9 ni optekenen. Vooral een ideale uitgangspozit.e werd het zelfs 0-3 1toen Ek- op Ihet io< r de rust waren de pou- voor de bezoekers die het saarde een biezonder knap- s van trainer Gerrit De initiatief doorlopend naar Pe aanval *on opzetten nae duidelijk de betere zich trokken en dan ook ver- waarbij Eric Vervaet de be- werden Qespeeld ln de diend de voorsDrona verder slissende voorzet trapte en tweede helft dwongen ze heest opgemerkte figuur wisten uit te bouwen. Daar weer Chris De Cock voor de bezoekers was onge- zorgde dit keer Chris De afwerking zorgde. Verre- ?3a™'dlJ,a': ^!Ldara^I~ |feld Chris De Cock. Deze Cock zelf voor toen hij op de broek spande zich nadien k'ng "J*?" valler van FC Eksaarde 75' pen inzenden van Creve no9 geweldig in om de eer ten. Eigenaardig is wel dat in razend snel is zit mo- in de vlucht overnam. te redden waar de gastheren een periode van lokaal over- partij was ontegensprekelijk iteel in grote konditie. Hij Na de rust liet Eksaarde dan dan ook 3' voor tijd in slaag- dan ook aan de bazis van dufclelijk het tempo zakken den toen doelman Stevens openingsdoelpunt en zodat Verrebroek meer in de een ver schot moest 'ossen. wicht het tweede bezoeken- opnieuw de Opstalse doel de doelpunt tot stand kwam. man Marino Spruyt. Hij is de Een aktie van Stefaan De laatste weken zowat de te Waegeneer en een afronden kloppen man. Opstal heeft al van Pierre Van Handenhove heel wat punten gewonnen oriënteerde de wedstrijd dank zij hun doelman, die vrijwel: definitief. bovendien ook een voor- Opstal was echter al in de beeldige klubspeler is. eerste helft op voorsprong Vermelden we nog dat Pier- geklommen. Auteur hiervan re Van Handenhove langs was Etienne Van der Vrfeken bezoekende kant een gele die prachtig in doel besloot, kaart krijgt toegewezen. Met Brandde de hoop op enig dezelfde kleur werden de winstpunt voor de lokalen al Opdorpenaars Stany Van na het tweede doelpunt op. Mol en Albert Van Riet ge- dan gingen de laatste illuzies konfronteerd. Laatstge- in rook op toen Stefaan De noemde kreeg ver in de Waegeneer nummer drie te- tweede helft nog een rode ,wniet zeggen dat de lokalen gen de touwen slingerde. kaart waarbij hij vroegtijdig opzetten van het kastje naar de muur In de Opdorpse voetbalmid- het toneel mocht verlaten. dens geeft men grjf toe dat Voor deze wedstrijd gingen Opstal duidelijk de betere de pupillen van de respektie- ploeg was. De mening van velijke ploegen nog met me- overwicht af. Maar de afwer- de tegenstrevers was dat de kaar in de clinch. Die wed- stand nog hoger had kunnen strijd eindigde op een 1-1 worden. Uitblinker in deze gelijkspel. EDM Zoals verwacht heeft de thuismatch tegen SK Kalken voor de leiders weinig pro blemen opgeleverd. Reeds na tien minuten stond Schel lebelle op voorsprong en had hiervoor nog niet op doel hoeven te trappen. De Kalkense verdediger Jean- Pierre De Gelder devieerde een inzenden van Luc Braem buiten het bereik van zijn eigen doelman Van Der Paelt in doel. Schellebelle poogde vanuit het midden veld wel goede akties op te zetten maar vooraan ontbrak de inspiratie om dat werk nuttig uit te buiten. Vooral Herman Vereecken en Guido Janssens werkten hard maar het duurde tot de 22' voora leer Patrick Verheue een ern stige doelkans kon afdwin gen. Patrick aarzelde toen ook niet en knalde keihard in. De bezoekers voerden nu een vervanging door, wier pen zowat de hele ploeg door elkaar maar konden hiermee geen grotere drei ging vormen voor de thuis ploeg. Al verdient speler trainer Miel Van Wassenho ve heel wat lof voor zijn gro te inzet en goede ideeën. Aan het gebrek aan door zicht van zijn maats kan hij nu éénmaal niets verhelpen. Het meeste doelgevaar bleef immers ook van de paars- witten komen. Zo moest doelman Van Der Paelt een puike save uithalen op een knal van (weer) Patrick Berheue. Zonder groots voetbal te brengen bleef Schellebelle ook na rust domineren. Na geharrewar voor doel maak te Luc Braem er 3-0 van en met wat geluk lukte Patrick Verheue nummer vier. Het mooiste doelpunt werd dan afgekeurd. Guido Janssens trapte na voorbereidend werk van Paul De Kegel on houdbaar in maar de lijn rechter had bij de doorbraak van De Kegel op rechts de bal buiten de zijlijn zien gaan. De forfaitcijfers kwa men uiteindelijk toch op het bord wanneer Herman Ver eecken een strafschop mocht omzetten. Bij de be zoekers was ondertussen doelman Van Der Paelt ge kwetst uitgevallen. Maar toen stond de overwinning van de lokalen reeds lang buiten betwisting. (rm) orde zelf de overige twee wedstrijd kwam. Het aan- fers. valspatroon van de gast- aarde kwam trouwens heren was evenwel te ste- 1s na 3' op winst. Een reotiep zodat de defensie ende Chris De Cock dreef van Eksaarde weinig moeite verdediger in het nauw had om de verworven voor- WVL Kijk op Vierde Provinciale In een flits In de C-reeks blijft Schellebelle de koord houden. [Twaalf op twaalf: wie biedt rreer en beter. De paarsjes «peelden ditmaal SK Kalken met 5-0 weg. Valentino's Overmere haalde net geen punt bij [Azalea. Het geelblauwe Sportkring Overmere ging er stegen het niet te onderschatten Standaard Gent fors (tegenaan en knalde zes keer raak. Schol. I* Oordegem, en meteen zitten we in Vierde G, scoorde (niet tegen Olympia Wetteren, een debuterende ploeg, V' en moest zelf één goaltje toestaan. Genoeg om de leiding nu met zes andere teams te moeten delen. Erpe strafte een erg ontgoochelend Edixvelde af, en Serskamp pakte (eindelijk) nog eens een puntje mee, ook al ging het tegen een goed voetballend Aaigem. De topper in Vierde H werd door Lutterzele gewon nen. Wichelen barst van het talent, doch werd «in de zak gezet» door een ploeg met erg veel routine waarin Temmerman als «brein» een hoofdrol vertolkt. Herdersem komt af op kousevoeten: trainer Waete- nnckx leidde zijn discipelen naar een nipte zege tegen een tegenspartelend Appels. Schroevers Moorsel verloor nog niet. Ditmaal moest buur Baardegem eraan geloven. Op papier moest White Boys de stadsgenoten van Gerda niet vrezen. Maar een derby is geen «gewone match». Vandaar dat de draw geen verrassing wekt. Sombeke scoorde één keer. Genoeg om Kruibeke voor schut te zetten en zelf in het spoor van leider White Boys te blijven. Meerdonk blijft ook na zeven zondagen zonder overwinning. Een teken aan de wand. (mvh) S.K. Overmere - Standaart Gent: 6-1 Overmere heeft zich verras- reeds na 15' verdient op de stelde aan een fors gehar- send goed hersteld nadat winst. Een treffer die de gas- rewar voor het bezoekende het vorige week bij Ede-boys ten stimuleerde en even la- doel. de eerste nederlaag moest ter had de lokale doelman Na de rust probeerde Gent inkasseren. Standaard Gent zelfs de hulp van de staak de lokalen op afstand te hou- werd het slachtoffer van de- nodig om een tweede doel- den door de buitenspelval ze sportieve revanche. De punt te vermijden. Maar in open te trekken. Maar die Gentenaars hadden in Over- het derde kwartier kwam klapte niet altijd gepast mere nochtans een reputatie Overmere steeds nadrukke- dicht. Overmere liep dan ook te verdedigen. En dat deden lijker in de wedstrijd en toen in no-time uit tot 4-1 telkens ze ook tijdens het eerste half bleek wel dat de Gentse de- na hoekschop. Eerst tikte uur toen ze de gastheren fensie niet op sterke benen een verdediger in eigen doel zwaar onder druk konden liep. Op de 43' kon de Cock en in tweede istantie kon zetten. Dan was het Gentse de gastheren dan ook langs- Van der Stricht een hoek- liedje evenwel uitgezongen zij brengen toen hij een schop met succes afronden, en knalde Overmere nog hoekschop van Van der Diezelfde Van der Stricht zware cijfers op het bord. Stricht inkopte. Op slag van mocht nog een strafschop Standaart Gent begon deze rust kwam Overmere zelfs omzetten terwijl De Cock de wedstrijd inderdaad zeer nog op winst toen Buysse 6-1 eindstand vastlegde, sterk en kwam dan ook met een rake lobbal een ein- W.V.L. Minivoetbal Geschenk We mogen hier wel duidelijk stellen dat Oud en Nieuw Zele 1 punt cadeau gekregen heeft van de scheidsrechter (en dus St.-Gillis-Waas 1 punt te weinig). Inderdaad was de eerste pe riode spannend hetgeen uit gedrukt werd in een 1-1, na dat Mini voorsprong geno men had. Daarna liep Mini in de volgende periodes uit tot 1-3. Het toekennen van een strafschop, dat er geen was, en het goedkeuren van een handspeldoelpunt bracht de thuisploeg dan op gelijke hoogte. Voor de eerste maal kon Oud en Nieuw dan de leiding nemen via een prachtig (en reglementair) doelpunt 4-3. Maar Mini Oranje Erpe heeft tegen staartploeg Edixvelde de voorlijn nog eens schietoe fening laten houden. Maes, Nijs, Kuyper en Hendrickx drie maal, zorgden voor de doelpunten. Bij de rust stond een 2-0 stand op het bord en na de pauze stootte Erpe door naar 4-0. Toen kon Edixvelde tegenskoren. In de slotfaze knalden de thuisspelers dan nog twee keer een bal in de netten van Heikant speelde een zeer Deze wedstrijd werd overi- Op de 32' kon D'Hollander de bezoekende doelman die sterke eerste helft tegen de gens gekenmerkt door 7 ge- dan ook verdiend de lokale een drukke dag had. bezoekers uit Rupelmonde Ie kaarten die getrokken wer- voorsprong uitbouwen toen Bij Erpe was men uiteraard maar is dan volledig stilge- den door scheidsrechter hij een knappe aktie onhoud- tevreden over de prestatie vallen na de rust. Die kente- Burm waarvan de Heikant- baar binnen knalde, van de ploeg. Trainer Kuy- r'ng was zo frappant dat al- speler Laureys er twee in- per, zelf één van de uitblin- 'een h®* windvoordeel geen kasseerde en dus voortijdig kers, ziet zijn ploeg nu op de voldoende uitleg is. naar de kleedkamers moest. zesde plaats komen, met Blijkbaar wisten de gast- Zoals gezegd begon Heikant Rupelmonde milderen. Een slechts twee puntjes achter- heren zich na 45' te zeker zeer sterk deze wedstrijd en doelpunt dat Heikant niet stand op de koplopers uit van de zege en vloeide de kende dan ook reeds na 17' kon wakker schudden maar Iddergem. Misschien rekent Concentratie weg. Feit is wel sukses toen Van Driessche integendeel Rupelmonde men er te Erpe op om de dat Heikant na de rust nog een persoonlijke doorbraak nog stimuleerde. De gasten vorig jaar verloren plaats in nauwelijks een voldragen forceerde en rustig kon af- kwamen dan ook verdiend derde provinciale terug in te aanval in elkaar kon steken, ronden. Een stimulans voor langszij en in de slotfaze van nemen. ^en toestand waar Rupel- de gastheren die het tempo de wedstrijd moest Heikant (jg) monde maar al te graag van nog optrokken en Rupel profiteerde om gelijk te monde voor moeilijke pro Oud en Nieuw Zele - Mini St.-Gillis Waas: 4-4 weet terug te slaan en met nog 1' te spelen staat het dan 4-4. Als Eddy Franckaert dan de winning goal gaat skoren ziet de laatste man geen andere kans dan de bal met de hand weg te slaan. Tot grote verwondering van vriend en tegenstander werd het een... vrijschop... dus geen penalty en geen twee punten voor Mini. Door het verlies van Westen- de en Zottegem komt De Grauwe Zele alleen aan de leiding en nadert Mini de kopgroep. Ook heeft Mini reeds twee zware verplaat singen achter de rug, en blijft nog alle hoop een woordje mee te gaan praten in de titelwedstrijd. G.v: Heikant Zele - Rupelmonde: 2-2 Na vier speeldagen stond Wilskracht Hofstade onder aan de rangschikking met twee punten maar na zeven wedstrijden klom de ploeg van trainer Aerts naar de vijfde plaats, na drie opeen volgende overwinningen. Het voorbije weekeinde wa ren de buren uit Schoonaar- de op bezoek. De gasten bo den stevig weerwerk en kwamen via een dekkings- fout in de lokale verdediging op voorsprong na een kwar tier spel. Hofstade bleek echter niet aaggeslagen en ging op zoek naar de gelijk maker. Die kwam er nog voor de rust. Spitsspeler Peynsaert kanjerde de bal tegen de netten en zette de rustcijfers op het bord. Na de pauze ging Wilskracht door en drukte de bezoekers terug. Dirk De Man, de haze wind van de thuisploeg, ver sloeg de Schoonaardedoel- man een tweede maal nadat Jef Bessems het voorberei dend werk deed. Toen de zelfde De Man op inzenden van Van den Broecke num mer drie binnenpikte brak de veer bij Schoonaarde. De thuisploeg kwam nog enke le keren dicht bij een doel punt doch de voortreffelijke bezoekende doelman hield de 1-3 cijfers op het bord. (jg) De kentering kwam er dus na de rust en op het uur kon maken. hlnman wicton nog hard knokken om de nederlaag te vermijden. Door het verlies van thuis ploeg Oordegem mist de klub de kans om alleen aan de leiding te komen in de rangschikking. Medeleider Iddergem moest immers een puntendeling toestaan. Het heeft echter niet mogen zijn voor Oordegem. In een zwakke eerste helft, van bei de zijden, lukte Wetteren erin rond de tiende minuut het enige doelpunt uit de partij aan te tekenen. Eëp_ listige lobbal verraste de lo kale defensie. In de tweede helft ging Oordegem rezo- luut op zoek naar de gelijk maker en drukte fel op de verdediging van de gasten. Het lokale overwicht werd echter niet omgezet in doel punten en Olympia Wette ren bleef tot het laatste fluit signaal overeind. Een ietwat ontgoochelde thuisploeg blijft hierdoor met negen punten op de tweede plaats.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23