KX iftoi®pp5?J emse ongeslagen °°L®i?da miiiiiiwiiSi si-* ngelijke strijd Een vogel voor de kat Derde keer, goede keer Sfeer genoeg laat in de achtervolging Rood en geel BERICHT VOOR DE VOLLEYBALKLUBS zoekers heer en meester Gelukkige zege 9 I fflCRHEl |f. naar moest j iverwinning iloeg laten. ïrstand De drie i'a Temse mikt dit seizoen 3oeyc dolijk naar de top. Na junteiprw'nn'ngen tegen Den ude fbelle en Anderlecht II )e Aa,est nu ook Grembergse II noeili duimen leggen. Het team WettP trainer Freddy Cornelis s voo mt een stevig geheel ït gin arover nog heel wat halen ms gaan struikelen. Irvé t thuisploeg startte vinnig )ck lojna tien minuten prijkte er vo|l(een 5-0 skore op het bord. aubet 'iep g°ed gesmeerd bij h flinli Attilaboys, die eens in het tteren2'1 van de bal, die zo aar- >p bef rond speelden dat Grem bergse meerdere problemen kende. De aanvallers be schikte tevens over een goe de trefkracht zodat met de rust Temse al een komforta- bele voorsprong had ver worven (12-3). Ook in de tweede helft kwam tot uiting dat de tegenstrever te licht woog voor dit Temse. Luc Boeykens en de 18-jarige Er- win Buytaert ontpopten zich als beste doelgetters. Aan de overzijde werd Grembergse door een voortreffelijke ver dedigingsgordel van heel wat kansen gehouden en waren er dan toch mogelijk heden dat liet doelman Ar- mand Meersman zien dat hij over heel wat talent be schikt. Hij stopte ondermeer drie strafworpen. Met veelzeg gende 22-9 cijfers haalde Temse de volle buit met vol gende spelers: Armand Meersman, Dirk Baeck, Alex Baeck, Mare Baeck, Dirk Buy taert, Erwin Buytaert, Luc Boeykens Michel Mets, Ben ny Noens, Salva Sciacca, Bart Bruyninckx en Walter Van Buyten. les Temse - Lokeren: 0-3 ize derby strookte niet met klassieke gewoonte. In lats van spektakel was er eentonige vertoning, verschil tussen staart en was in vele onderdelen irkbaar. In de eerste set De VVf1 Hades enkel wat goede opbrengen tegen een Lo- s team dat rezoluut de iiwtjes in handen nam. é'id 11 5-15 (0*1) maakte Loke de set uit. Ook in de iede set was er hoofdza- lijk éénrichtingsvolleybal Met identieke cijfers ging Hades nu ook de mist in (0-2). In de derde set noteer den we dan toch een voor sprong van Hades 4-1. Na heel wat opslagwisselingen nam Lokeren weer de maat van Hades 4-13. Zonder één enkele bedreiging won Loke ren met 8-15. Amper 18 pun ten werden door Hades aan getekend. Een karrevracht werk heeft trainer-coach Veraert nog om dit Hades tot een stevig geheel om te bou wen. Toch één lichtpunt bij de thuisploeg. De debute rende Jan Rombaut deed het voor de eerste maal in de bazis helemaal niet slecht. Hopelijk komen voor Hades betere tijden. Want of schoon nog vroeg in het sei zoen is Hades reeds drager van de rode lantaarn. Dit maakt nog geen probleem daar alle teams nog dicht bij elkaar zitten, maar op bazis van hetgeen Hades momen teel tussen de lijnen laat zien, moeten we toch de vraag stellen: «zal die nog van eigenaar veranderen?». Na deze wedstrijd heeft men opnieuw kunnen vaststellen dat Sinda nog ver van het peil verwijderd is waarop men vorig seizoen akteerde. Nu was Herentals zeker niet de eerste de beste ploeg zij prijken op de eerste plaats maar de manier waarop Sinda zich daar te weer stel de, roept vele vraagtekens op. In het ultra modern sportcomplex van Herentals stond Sinda aanvankelijk meer in bewondering voor al dat mooie dan voor de wedstrijd. Een andere ver klaring voor het compleet fa len in de eerste set bestaat er niet (15-5). Zelfde situatie in set twee met de thuis ploeg aan de leiding (6-2). Twee vervangingen bij Sin da (A.M. Van Meersche en K. Piesens werden op het ter rein gebracht) brachten een ommekeer te weeg. De wed strijd werd evenwichtiger, ook rondom het terrein kwam het talrijke publiek, tot dan ijzig kalm, los zodat de wedstrijd aangenamer werd om volgen. Met 15-13 moest Sinda de duimen leggen. In de derde herneming speelde Sinda op het peil van wel eer: met gevarieerd spel drong men volledig zijn wil op aan de thuisploeg (8-15). In de beslissende set dom melde Sinda volledig in en de gevolgen bleven niet uit: set- en meteen ook match- verlies. Enkele vaste waar den bij de St.-Niklase damesploeg blijven onder maats presteren! Er dient dringend aan de opstelling gesleuteld te worden. In sa menspraak met ALLE speel sters, dit om de gezonde en zeer open mentaliteit van Sinda niet te schaden, zal er deze week duchtig worden gepraat. Een inzinking is nog geen verdrinking en Sinda zal wel een vuist maken. H.B. Oltisj Bazel won vlot met 3-0 tegen Denderhoutem. (dw) Nationaal damesvolleybal P. Kruibeke - Helchteren 3-0 Temse Dames - Stukas Oostende: 3-0 Als je amper bij machte bent geweest om dertien scha mele punten te scoren, dan was ja geen tegenpartij. Helchteren, vorig jaar in ex tremis de redding bewerk stelligd, komt dit seizoen nog zwakker voor de dag: de ploeg liet haar twee beste speelsters vertrekken naar Hasselt en beschikt niet over het nodige reservepoten- tieel. Pardaf heeft zich dan ook op geen enkel ogenblik' tot het uiterste moeten in spannen om met sprekende cijfers te winnen. De setstan den 15-6, 15-3, 15-4 spreken dienaangaande boekdelen. Meteen staat Pardaf in het zog van de ongeslagen kop lopers. Iedere misstap van de leiders kan ze nu uitbui ten indien Kruibeke zichzelf niet betrapt op een zwakke prestatie. Met de reis naar Pitzemburg Mechelen voor de boeg, is dit alvast geen sinecure. Te meer Pardaf nog steeds geplaagd zit met de kwetsu ren van twee kernspeelsters. De recente wedstrijd tegen Helchteren was alvast geen waardemeter omtrent de vorm van de ganse ploeg. Krijgen we dit weekend be vestiging van de twee over winningen? HB volleybalklub uit Wichelen kreeg bij de eerste thuismatch een gloednieuwe aangeboden door eregemeentesekretaris Alfons Rasschaert. (vw) Het heeft tot de derde speel dag geduurd eer de Temse dames hun eerste kompeti tiezege in de wacht sleepten. Tegen Dilbeek werd het een eervolle nederlaag, maar vo rige week tegen Houthalen moest men met blozende wangen het terrein verlaten. De speelsters wisten best dat zij bij hun supporters in het krijt stonden, tegen Stu kas Oostende hebben zij hun schulden ingelost. De beker finalist botste op een Temse- team, dat speelde zoals in haar grote dagen. De fouten uit de vorige ontmoetingen werd nu uit het spel van Temse geweerd. De thuisploeg is in deze wedstrijd nooit verontrust. De geroutineerde aanval- sters met Lieve Heyman, Lie ve Van de Velde, Godelieve Melis en Leen Schoenaerts konden hun hartje nog eens ophalen en sloegen de Stuka verdediging vaak stuk. Maar geen goede aanvallen zon der een goede voorberei ding en die was zaterdag bijna feilloos. Carla Anciaux en Trui Van Severen brach ten heel wat afwisseling in hun set ups en stelden de kustdames dikwijls op het verkeerde been. Dit Temse was onherkenbaar tegen over de vorige week. Er straalde terug wilskracht uit het team dat met 15-9, 15-7 en 15-7 setstanden nooit in moeilijkheden verkeerde. In de derde set klom Temse zelfs naar 14-2. Stuka kon toen milderen dank zij drie haarfijne opslagen van haar beste speelster Creviets, maar bij Temse had men toen al lang begrepen dat in deze wedstrijd de 3-0 zege hen niet meer kon ont glippen. Indien Temse zaterdag met de zelfde inzet VOG Antwer pen bekampt, mogen we een overwinning voorop stellen en zal Temse in de rangschikking naar de regio nen klimmen waar zij nor maal zou thuishoren. Heren 1e provinciale Baasrode - G'bergen 3-1 Van in den beginne zat er de sfeer in. De talrijke opkomst van de bezoekende suppor ters was daar zeker niet vreemd aan. Adec liet zich direct verrassen 1-5 en 2-10. De bezoekers wonnen ge makkelijk met 6-15. De tweede set revancheer de Baasrode zich: 12-4. Toch was de set niet meteen binnen: G'bergen kwam terug tot 14-14. Niet zonder moeite speelde Adec dan uit 16-14. Wispelturigheid bij de thuis ploeg was ook in de derde set troef: na 5-1 en 9-4 voor te hebben gestaan kon het wilskrachtige G'bergen te rug komen tot 12-10. De zege moesten ze echter weer aan Adec laten: 15-12. En zo verging het ook in de vierde set. Een voorsprong van 11-OM!) en 13-5 werd gehalveerd (13-10) om toch te resulteren in matchwinst voor Baasrode (15-10), Geert Aerts en P. Van Hoyweghen waren eerder verwonderlijk in een off day. Spanning troef Heren 2de provinciale B Kangoeroes Aalst - Kuklos Aalst 3-1 Spannende wedstrijd, zoals het hoort bij een derby. Kuklos verweerde zich dap per gedurende de eerste drie sets, waarvan het een wist te winnen (15-10, 15-10 en 14-16). De anticlimax kwam er in de 4de set waar Kangoeroes vooral aanval lend sterk uit de hoek kwam. Kuklos had te veel van zijn krachten geëist en werd in deze ultieme set met 15-5 naar huis ge speeld. - VC Temse: 3-2 eeVc Temse heeft in deze wed- CK trijd in het totaal meer pun- aangekend dan Achel, moest ondanks dat de ld «verwinning aan de thuis- jer >loeg laten. Achel en Temse Ljn( tadden tot voor deze ont- g noeting nog niet gewon- voor de Achelse spe- is daar nu een verande- in gekomen, voor Tem- het wachten naar de seizoenzege. 9-9 in de eerste set toon- beide ploegen zich sterk Johfan elkaar gewaagd. Toen Achel, gesteund door uitbundig publiek, zich en kwam met 15-9 aan de setwinst. In de twee set kon Temse een ach- leeferstand juist voor het berei- van de eindspurt goed a. naken: 13-13. Het kon ech otor zijn flinke remonte niet !rTjpoorzetten. Achel werd wel tijd aan de praat ge en kon slechts na setballen genadeloos 15-13 (2-0). toen Temse met 2-0 het krijt stond herrees het team. Tijdens de derde en de vierde set, die door Temse met sprekende 4-15 en 7-15 cijfers gewonnen werd, waaide de wind hoofdzake lijk uit de richting van de bezoekers. Achel moest lijd zaam toezien hoe Temse, als een herboren ploeg, terug orde op zaken zette (2-2). Maar de ineenstorting van Achel ging niet verder tij dens de beslissende set. Wie dacht dat Temse nu defini tief uit de startblokken was geschoten om in extremis de thuisploeg nog in het ver lies te spelen had het mis voor. Achel profiteerde in de vijfde set ongetwijfeld van het homevoordeel. De sup porters, die als een zevende man van het team tegen Temse speelden schreeuw den hun volleybalboys terug wakker. Met 8-2 werd van kamp ge wisseld. Temse gaf nog even de indruk het tij te kun nen keren 8-6, maar begaf daarna. Met 15-9 cijfers leg de Achel een 3-2 zege vast. Te sterk Dames 3de provinciale A G. Dendermonde - Ursel 3-0 Een 0-2 achterstand werd omgebogen tot een 7-3 voorsprong, maar een grillig spel Giloc kwam weer ech ter (9-10). Hierna toonden de plaatselijke meisjes weer dat ze tot echt volleybal in staat waren. Nochtans be sliste pas de 4de setbal, geslagen door Van Achter over de set (15-12). Het niet aantreden van De Vliegher bij de bezoeksters werd zeer goed aangevoeld. Een rustig meesterschap van Gilvoc leidde tot een tweede setwinst (15-8). De derde set werd de laatste. Negen maal ging de service naar het andere kamp maar Gilvoc buitte deze beter uit. 15-5 werd de eindstand. De Backer en Van Achter speelden een zeer goede wedstrijd en de dames kunnen met vertrouwen het Dirk Van Hoeyweghen smasht keihard in de match verdere seizoen tegemoet die Pardaf Kruibeke tepen KLJ speelde. rdaI zien. Heren 3de provinciale A mandsberg uit. Opgemerkte bezoekers Inghels en vooral De Keire en De Gruyter. Dendermonde - St. Amandsberg 0-3 Tumultueuze wedstrijd waarbij thuisspelers Burm en Van Beveren tegen res pectievelijk rood en geel mochten aankijken. St. A- mandsberg profiteerde van een uiterst zenuwachtig spel Gilvoc en werd in de eerste set nooit bedreigd (0-2, 4-7, 7-10, 8-13) uitslag 11-15. De tweede set speelde Gilvoc zo mogelijk nog slechter. Smashes werden in een solied blok geslagen, de receptie was helemaal fout en opslagen werden buiten of tegen het net gekeild (6-15). Het begin van de derde set was de meest toonbare, en Van Beveren en Meskens mochten op een goede prestatie terugblikken. Gil voc leidde zelfs met 11-4, maar zakte dan gewoon ineen. Via 6-12 werd het 14-12. Twee balwisselingen daarop speelde St. A- Tempo te hoog Moerbeke - Heurne 3-0 Zwakke wedstrijd van de bezoekers, voor wie het tempo duidelijk te hoog lag. In de eerste set werden ze duidelijk door Moerbeke overspeeld (15-5). Enkel in de tweede set, toen de jongens van Spectrum gas terugnamen (9-9). Toch werd nadien vlot uitge speeld (15-12). De derde set kende een gelijkaardig ver loop als de eerste (15-5). De derde set kende een gelijk aardig verloop als de eerste (15-5). Heurne, pas overge gaan uit tweede, riskeert er volgend jaar terug te spelen. Jeugd Jongens - Juniores Aalst - Baasrode 0-3 Vlotte en oververdiende ze ge van de Baasroodse jeugd. Setstanden zeggen hier genoeg: 8-15, 1-15 en 9-15. Voor opname van een verslag van een volleybalwedstrijd in «De Voorpost» neemt u bij voorkeur kontakt op met onze medewerker, de heer Dirk Verheyden Em Hielstraat 89 te 9330 Dendermonde. Tele fonisch is hij te bereiken 's avonds tussen 18u30 en 20u30 op het nummer 052/ 21.37.98. B. Het in niet Ham aer GllbertMonaal herenvolleybal Petei y Thyslemse ër tot R.T. Lokeren 0-3 i het n sto Herlevi Het ïn geli I. Herli de Ie Muy in Do in Roi n opn ide sp wiste n ploe zag h 'oor H I lang iam Jitein< linder dan één uur tijd t R. Testa het klusje op lapt. Want meer dan een efdheidsbezoekje aan icheepsbouwers, was de strijd niet. Daarvoor was bezoekend iterschap té groot en rde Hades té zwak. Het er trouwens erg beden- jk uit voor Hades: zonder rwinning, één setzege l^ioe troef. En ook de spel- inische kwaliteit is be- evend. Is er reeds één radatiekandidaat ge- d? Of vergissen we ons k? Aan Hades om ons, ir sprekende resultaten, i ivertuigen van het tegen- 1 Bij Real Testa echter niets anders dan lachende gezichten: momenteel aan de leiding in zijn reeks en in een totale ander gesternte, is Testa een gevreesde tegenstander! Het draait erg vlot in de Lokerse ploeg: de automatismen zorgen voor vloeiend samenspel! Een pluim voor Hugo Thienpont en zijn team dat, in vergelij king met vorig jaar, een wa re gedaanteverwisseling heeft ondergaan. Bij de rood-zwarten was men op de voorbije wedstrijd goed voorbereid: training was aan het «blok» gesleuteld en dit leverde in de drie sets een karrevracht punten op. Vooral A. Raemdonck, G. Lo- wie en L. De Cae lieten zich hierbij gelden. Een geprik kelde J. Tinck, door scheids rechter Clappaert tijdig tot de orde geroepen, trachtte de bezoekers te intimideren maar om routiniers als Meersman, Loyez en Van Loocke van de wijs te bren gen, moet men van verder komen, Jef! Setstanden: 5- 15, 5-15, 8-15. Hades speelt met een verouderd spelpat- roon waar enkel Rombaut in positieve zin opviel. Wolfij zers en schietgeweren lig gen er wel op de weg naar Wervik, de komende tegen stander van Lokeren! HB kommentaar. (dw) -tila Temse - Grembergse II: 22-9 Nationaal damesvolleybal De Voorpost - 24.10.1980 - 27 Nationaal herenvolleybal St.-Gillis-Waas - Brugge 3-1 In blauw-witte kringen was men blij met de overwin ning. Gelet op de omstan digheden is dit verstaan baar: niet alleen ontbraken A. Kegels en C. Verbraecken, maar men moest bovendien twee spelers opstellen nl. P. Dieriks en P. Thijssen, die slechts op halve krachten speelden wegens kwetsuur. Men kon zich daarom geen betere tegenstander dromen dan Brugge, dat nog steeds op zoek is naar zijn eerste zege. Sigivok was voortdurend op achtervolgen aangewezen in de aanvangsset. Men kwam nog wel op gelijke hoogte van de bezoekers (13-13) doch in extremis ging de zege naar Brugge (13-15). Blauw-wit voelde het gevaar en sloeg keihard toe: in een totaal beheerste set vormde Brugge nauwelijks enige tegenstand (15-6). Spanning troef in set drie waar beide teams tot het uiterste stre den om die zo belangrijke tweede setwinst binnen te rijven. De bezoekende ploeg scheen daarin te slagen bij setbal 11-14. Ondanks een bijkomende handicap-spel verdeler L. Van den Bossche kwetste zich - hield Sigivok het hoofd koel en meteen stond de setzege vast (16- 14). Een onstuitbare lokale ploeg stond in een mum van tijd 12-0 voor in de slother- neming. Dat nonchalance de duurbevochten punten vlug kan verloren doen gaan, be wees Sigivok. Men moest zich schrap zetten om met 15-11 te besluiten. Zaterdag doet men de trip naar de borstelmakers uit Izegem. Betekent dit de eerste uitze ge voor een compleet St.- Gillis? HB.

De Voorpost | 1980 | | pagina 27