Vlaanderen doet mee aan tweede «zwemweek» Zwemmen Theo Van Elsuweghe uit Zele: een nieuwe sterke haivefondkolonie Vase juniores blikken Bergen in VZK niet bij 'Schot Zenith speelt met vuur siris uitblinker op jeugdtornooi Op kop Nationaal Barcelona laureaat Herman Van Der Sijpe (Lede) kreeg gouden vleugel De Voorpost - 24.10.1980 - 29 tiende. en Gi Start op zaterdag 8 november crosste Vehent j nnecoul )e Wafi en John n nieJïterdag 8 november begint de tweede «Vlaam- .wemweek», een initiatief vzn de «Bond van jninrichtingen. Sport en Recreatiecentra» p- [zitter Matthieu Lambrechts: «Het zwemmen worden aangemoedigd en uitgerekend reddend zwemmen 19 uur - 20 uur: demonstra tie gesimuleerde zwembad redding en initiatie vervoer en bevrijdingsgrepen. vrijdag 14 nov.: verkleèd zwemmen vanaf 20 uur. ledereen mag met wille keurige (doch propere en zonder schoeisel) kledij zwemmen. zaterdag 15 nov.: speciale aktie voor diploma- en trimzwemmen. (enen baders bezoeken Weminrichtingen en wij in voor hun veiligheid, lanning en gezondheid, financieel resultaat van vrijetijds- Dtn zet de BZSR, waarvan John Van de Bossche jtichter en de pionier is, de «week» op het üw. Wat niet betekent dat we gedurende de «Sportfe weken van het jaar indommelen. Zonder GasPedewerkin9 va" sponsorende firma's zouden voorzi^ergens staan omdat nogal wat geld nodig is n sekrede realisatie. Doch het werk van de kommissie Bn.BrTe «Vlaamse Zwemweek», onder het voorzitter- Antój van jan yan Damme, kan niet genoeg worden n'r 9iT pmtoond». Geldef Q er. wan Damme, direkteur zijn niet voldoende op de z(?"™9 nov' enHubOlympos te Dender- hoogte van de waarde van n"n uuornmc e mape, zegt dat de BZSR het zwemmen op medisch, stuur, ike zijn verantwoorde- terapeutisch, pedagogisch, fcid heeft opgenomen, sportief en recreatief vlak. Daaraan moet verholpen. Al le facetten van het zwem men komen trouwens aan bod tijdens de «week» en dit ,.u..».ww. jaar leggen we vooral na- leverde inspanningen druk op het zwemmen als zwemmen v°°r publiek e meeste gevallen niet een gezonde familiale vrije- dmsdag n nov.: irken in de boekhoud- tijdsbesteding». fitometerzwemmen in sa le balansen, doch het De Vlaamse zwemweek Pienwedc'[19 met de stedelij- lanvaard dat in de over- loopt van 8 tot 15 november. ke sportdienst, met daarna sektor, de welzijnsop- In alle zwembaden van het 9ratis zwemmen voor_soao- it voorrang krijgt op Vlaamse land worden aktivi- culturele [motieven. Van Dam- teiten georganizeerd als 9roepen. «We willen de bevol- zweminstuif, verkleed en de beleidsverant- zwemmen, maraton, mee- lelijken tonen wie we tings, balletzwemmen, dis- en wat we doen. De coswimming en noem maar voert' immers reeds op. lime tijd akties zoals het Een overzicht van wat in mmen en het diplo- «onze» buurt gebeurt, kan immen. Langs de nuttig zijn. Daarom volgend imse Zwemweek» om overzicht, een en ander beter uit ,jrf komen. Voorts dient Beveren-Waas, Gemeente- 'oednlslechte naam van de ''ik Zwembad, Klapperstraat baden eens en voor ^03. uitgewist. We vragen zaterdag 8 nov: af hoe het mogelijk is kennismaken met kunst- in ons landje sommige zwemmen, esheren de zwembaden 10 uur - 12 uur: uitleg met lichtzinnig veroordelen videorecorder, initiatie en haarden van allerlei li- demonstraties, melijke ongemakken. zondag 9 nov.: i de media beoordelen Aperitiefzwemmen I nog te negatief. We we- 10 uur - 12 uur: al wie 250m zwemt en deze afstand op een trimkaart laat noteren, krijgt de aperitief «Vlaamse Zwemweek» gratis aange boden in de cafetaria, jden daarom de sceptici maandag 10 nov.: Ie twijfelaars willen over- gratis initiatieles duiken van en van de belangrijke af perron en wipplank itschappelijke funktie demonstratie sierduiken onze zweminrichtingen, vanaf 1m-wipplank. «zwemweek» moet ertoe woensdag 12 nov.: len het zwembadbezoek zweminstuif te drijven. We bieden het 14 uur - 16 uur: grootse wa- bliek de kans de drempel- terhappening door eigen jes te overwinnen. De bre- recreatiezwemleiders. lagen van de bevolking donderdag 13 nov.: Het toeval speelt mee in de duivensport. Drie seizoenen geleden gaf Theo Van Elsuweghe uit de Jutestraat te Zele een duifje mee op de halve fond om eens te proberen. Velen deden het voor hem en nog meer zullen het na hem proberen. Bij het overgrote deel blijft het echter bij een poging. De meesten keren terug naar hun eerste liefde: Quiévrain. De Van Elsuweghe's kregen echter de smaak te pakken en momenteel staan de Boven Parijs vluchten op de eerste plaats van hun vluchtprogramma. Dendermonde, Zwembad Olympos, Leopold II laan 18 A. Aperitiefzwemmen. leder een die een trimkaart heeft Schoonspringen in het stedelijk zwembad te Sint en minimum 250 m zwemt Niklaas: Katrien De Schinckel veroverde de nationale ontvangt een waardebon titel voor Kris Samoy en Nora De Decker, (dw) voor een aperitief. maandag 10 nov.: diplomazwemmen voor scholen vanaf 18 uur: gekleed 19 uur - 21 uur: gekleed of verkleed zwemmen 20 uur: bezoek aan zwembadinstallatie. vrijdag 14 nov.: 19 uur - 22 uur: initiatie voor alle watersporten. (duiken - kajak - surfen - zwemmen). Sluiting met feestelijk tintje. ging laat iedereen kennis maken met de zeldzame rust onder water en leert hen dui ken met de luchtfles. vrijdag 14 nov.: Het gemeentebestuur nodigt uit: Open Deur, en terbe schikking stellen van spel materiaal. zaterdag 15 nov.: jnochtans dat onze instel len zeer goed onderhou- i en gekontroleerd wor- j en dat ze hygiënisch op i zeer hoog peil staan. We interscholen wedstrijd voor lagere scholen donderd. 13 nov.: zwemmen voor minder-vali- den vrijdag 14 nov.: vanaf 19 uur: eskimotage demonstratie van duikclub «'t Zeepaardje» met moge lijkheid tot deelname van publiek. zaterdag 15 nov.: opendeurdag - Zweminstuif Gedurende gans de Vlaamse Zwemweek is er mogelijk heid tot brevet- en trim zwemmen voor publiek en scholen. Tevens wordt gedurende de maand november een kleur- wedstrijd georganiseerd voor leerlingen van de lage re scholen. Lokeren, Durmebad, Sport- laan woensdag 12 nov.: 14 uur - 17 uur: waterpret voor de kinderen Alle waterspeeltuigen mo gen meegebracht worden. 19 uur - 20 uur: gezinsmara thon: per gezin moeten er gezamenlijk om ter meest aantal meters gezwommen worden. donderd. 13 nov.: Wie gedurende deze drie da- Water-volley-tornooi (tot fi- gen elke dag minimum 500 nale), wedstrijden uitge- meter komt zwemmen krijgt schreven zowel voor een medaille. sportclubs als voor gelegen- heidsspélers. Voor deze gelegenheid wordt het kijkpubliek toege- Temse, Scheldebad, Kas- laten in de zwemhal en zal er teelstraat gelegenheid zijn om drank zaterdag 8 nov.: of dergelijke te gebruiken. Plechtige opening Vlaamse Dit geldt eveneens voor de Zwemweek door de schepen wachtende spelers. van sport. Speciaal zwemmen voor kleintjes onder de slogan: «Ik ga ook naar het zwembad». (kinderen vanuit de deelge meenten worden opgehaald met speciaal vervoer: dub beldekker of treintje) m.m.v. TSZ-zwemclub. dinsdag 11 nov.: ter gelegenheid van een bos-cross die in het schelde- park doorgaat, stellen wij het zwembad open en hou den er een Aqua-cross (nieuw recreatief spel). woensdag 12 nov.: Orez-zwemschool stelt haar zwemuur ter beschikking ploma's. voor vrienden en kennissen initiatielessen en organiseert zwemspelen zwemmen allerlei. initiatielessen donderdag 13 nov.: schoonspringen Onderwaterzwemmen met initiatielessen (5) red- gratis proefduiken. dend zwemmen Temse Watersportvereni- Marcel Van Hauwermeiren Theo neemt geen blad voor de mond als hij zegt, dat hij hoofdzakelijk voor de halve fond opteert, omdat naar zijn mening de duiven er een betere verzorging genieten. Hij heeft ervaren dat zijn dui ven beter thuiskomen na een 300 km vlucht dan na een Quiévrain opdracht. Hij meent dat het rustiger trein verkeer er voor iets tus senzit. Tijdrovende hobby Theo en zijn zoon Luc zijn melkers, die het verzorgen van een kolonie heel ernstig opvatten. Improvisatie is uit den boze. Theo werkt in ploegenstelsel en de vrije tijd die hij heeft gaat alle maal naar de duiven. Hij geeft daarbij onomwonden toe, indien zijn zoon Luc zich niet zo intens voor het dui- venspel moest interesseren, hij het getal zeker zou halve ren. Niettegenstaande hij met zijn vier koppel kwekers en zijn 12 vliegers niet over bevolkt zit. Hygiene en hokonderhoud zijn twee belangrijke punten. Zij willen kraaknette hokken. Na ieder vluchtseizoen krijgt past op het hok van de halve fondvliegers. «Het was een plezier om zien hoe de weduwnaars een half uur na hun thuiskomst reeds een verkwikkend bad na men», aldus Theo. Of daar het geheim van hun succes zit, laten we in het midden. Theo en Luc spenderen veel tijd aan hun duiven, ze ver wachten dan ook prestaties. Strenge selektie Gezondheid is primordiaal om prijzen te winnen. De gezondheid kan men bij de duiven het best 's morgens observeren. Droge uitwerp selen, witte oograndjes en witte neuzen, vormen de ba rometer van het gezondheidsbulletin. Theo neemt als steekproef daar naast nog enkele duiven in de hand. Hij verwacht bij hen een zuivere keel en een fijne open bekspleet. Duiven moeten in de eerste plaats gezond zijn, om ze in kondi- tie te brengen. Een vitamine- rijke voeding zonder gerst en met mate, staat er op het menu. Maar de gezondma- kertjes zijn-thee met honing. De duiven krijgen op het hok ze halen bij de gewone mel ker. Duiven die in zijn smaak vielen en dit was bij Van der Snickt in Berlare en Adolf De Beule uit St. Gillis Dender monde. Daar uit kweekte hij zijn eigen stam en gekruist met de Benoit Van Hespen raspaarden, is hij te duchten op Noyon en halve fond. In het naseizoen kwam er nu ook een najaarsjong bij van het Zeelse all round succes hok van Pierre Vergeylen. Theo heeft momenteel geen nood om naar andere ver sterking te zoeken. Hij staat dicht genoeg bij zijn kolonie om tijdig in te grijpen. Maar zijn sterke rustige duiven blijven de koord houden. De duiven worden niet tot op de bodem leeggespeeld. De halve fond duiven krijgen re gelmatig een rustdag. Prestaties: Halve fond 4.5: Berlare - Wanzele: Corbeil 134 oude: 1 8 36 (6); 11.5: Berlare - Wanzele: Dourdan: 204 oude: 9 (tot 2000) -41 (3); 22.6: Berlare - Wanzele: Corbeil: 107 oude: 1 - 27 (2) 29.6: Schelde en Durmever- bond: Dourdan: 100 oude: 1 - 10 (2), 104 jl.: 1 (2); 6.7: Berlare - Wanzele: Corbeil: 82 oude: 1 17 18 21 (5) en 110 jaarl: 1 28 (2); 27.7: Schelde en Durmever- bond: Orleans: 87 oude 1 21 25 (7) Sint-Niklaas, Stedelijk Zwembad, Parklaan zondag 9 nov.: 13.30 uur interscolaire zwemwedstrijden zaterdag 15 nov.: Dag van de jeugdbewe gingen 20 uur: zwemwedstrijden voor veteranen 35 j. zondag 16 nov. interscolaire zwemwed strijden Alle dagen van de Vlaamse Zwemweek: diplomazwemmen (keu ze uit 8 verschillende di- (5) (5) taterpolo ZK 28 CCM 3 Luc en Theo Van Elsuweghe met hun halvefondprimussen. (bvw) gen was te gast aan de klaan voor een match in voorronde van het natio- il kampioenschap voor iores. Doordat enkele selspelers ingeschreven ren voor een zwemwed- jd kon WZK slechts op 8 i een beroep doen. sr... eerste kombinatie werd er Franky Lyssens in doel werkt. Wim Foubert knal de na een mooie doorbraak op de keeper, maar broer Kris toonde hoe het moest. Ook Dirk Nobels kon zijn eer ste doorbraak suksesvol af sluiten. WZK voelde dat het een makkie zou worden, en ging nonchalant akteren, waardoor enkele doelkansen verloren gingen. Mons kreeg de eerste kans van de avond, maar Bart De Maesschalck stond op de goede plaats. Het doelpunt van de bezoe kers kwam er toch, na penal ty, wat niet belette dat bij de eerste kampwisseling een 7- 1 op het scorebord stond (Wase doelpunten van Wim, Dirk, Kris en Franky). De tweede periode gaf een zelfde spelbeeld; er was in feite slechts 1 ploeg in het water (Bergen kwam slechts tot 1 doelpoging). Er kwa men ook nu zeven doelpun ten: Franky drie maal, Nest twee keer, en Kris en Dirk nog eens. Kort na de herneming lukte Bergen zijn tweede doel punt, mede door de noncha lance van de thuisploeg. Er werden weer zeven kansen benut (Franky 4 keer, Nest, Wim en Dirk elk 1 keer). Het enige wat de toeschouwers in de laatste periode nog kon boeien was de vraag of er ook nu zeven doelpunten zouden bijkomen. De spelers zorgden ervoor dat het som metje klopte. Jan Van Royen kwam net niet tot skoren, maar dat deden wel Franky opnieuw vier keer, Dirk, Wim en Nest. Bergen doelde nog 1 keer, toen Yves Wouters op het droge zat. D.M. Waterpolo >ndag was Wase vemkring present op het aterpolotornooi van Roe- lare. Naast de organise- nde vereniging, die in Yeede afdeling speelt had- in ook de eersteklasse- ubs Moeskroen, Doornik i Ghent swimming hun (elname toegezegd. Wase in weliswaar zijn sterkste oeg niet opstellen, maar eze konfrontatie op iets eer dan een maand voor it kompetitiebegin kon" ch een aanwijzing geven. moest het water in gen de plaatselijke ploeg, it bleek duidelijk dat die >g maturiteit mist om in 'rste afdeling mee te kun- in. Wase kombineerde be- 'orlijk en kon verschillende ooie doelkansen afdwin gen. De afwerking liet echter wat te wensen over, maar er ^kwam toch een vlotte 6-4 zege op het bord. Voordien had Roeselare reeds met 6-3 van Gent verloren, en was Doornik baas gebleven over Moeskroen met 6-4 cijfers. Ook tegen Gent bleek Door nik goed op dreef hoewel een 5-1 voorsprong bijna te loor ging. Voor zijn tweede wedstrijd kwam WZK uit te gen Moeskroen. Tegen deze konkurrent voor de komen de kompetitie kwam WZK goed uit de verf, waarin de zone van de waarheid liep het weer fout: de 6-2 verlies cijfers weerspiegelen geenszins het spelverloop. Nadat Doornik Roeselare had ingeblikt vloerde Gent Moeskroen met miniem ver schil. De derde wedstrijd ging te gen Doornik. Wase speelde heel behoorlijk mee, maar ook in deze wedstrijd werd de uitslag bepaald door het afwerkingspercentage. Wa se verloor met 4-2. Nadat Roeselare ook zijn vierde wedstrijd had verloren sloot WZK het tornooi a' met een match tegen Gent. Hier kre gen we de bevestiging van wat reeds in de vorige uren was gebleken: WZK had het moeilijk om de bal naast de keeper of doelpalen te plaat-" sen, en op die manier haal je geen punten: 6-4 werd het nogmaals. Na dit tornooi was duidelijk waar het schoentje momen teel nijpt bij Wase: in sep tember op het eigen tornooi lukte WZK vrij aardig doel punten, maar dat leek zon dag een heel moeilijke opga ve Technisch en taktisch lijkt het ons nochtans dat WZK behoorlijk op peil is. De ploeg is misschien nog iets te mak, maar dat betert wel naarmate de routine groeit. RUGBY de hokinstallatie een kom- plete onderhoudsbeurt, waarbij bleckwater het hoof dingrediënt is. Dit is een eer ste en voorname stap om hun duiven de winter op ge zonde en ontsmette, vrij van kiemen, hokken rust te gunnen. Ook de verluchting is een belangrijke faktor om van een goede akkomodatie te kunnen spreken. Op de hok ken is er verluchting aange bracht, maar het systeem is zo uitgekiend dat alle tocht geweerd wordt. Om een goede circulatie te krijgen is het dak met pannen waar nog bijkomende verluch- tingsschouwen zijn in aan gebracht. Voor de Zeelse halve fondkampioen, met zijn 10 eerste prijzen, is het ook heel belangrijk om alle overbevolking te schuwen. Liever een woonbak onbezet laten, dan er één te moeten bijbouwen. Een nieuwigheid, waar ze dit seizoen mee proefstoom- den, is het aanbrengen van een bad, waar de duiven rechtstreeks van het hok in kunnen. Het voorbije sei zoen werd dit reeds toege- Van Elsuweghe een perfekte verzorging. Ze worden er a.h.w. in de watten gelegd, maar als kompensatie ver wachten de bazen resultaat. Theo Van Elsuweghe staat bekend als een streng zifter. De vliegers moeten een se rieus palmares kunnen voor leggen, om een plaats op de hoklijst te behouden. Hij weet van zichzelf dat hij al eens te vlug een hakbijl bo venhaalt. Hij laat zich echter leiden door twee zaken: overbevolking mijden en al leen prestatiemakers houden. Geen grote namen De rode draad die door de stam loopt van deze knappe spelende melker is de stam van zijn vriend en bijna tweede tehuis Benoit Van Hespen uit Zele. Zijn halve fond stam heeft Theo opge bouwd uit twee duiven, rechtstreeks van Van Hes pens hok: de «Lampe» en het «Ei». De duiven waarmee men ge durende vele jaren de Quié vrain successen haalde kwa men ook niet van nationaal bekende kolonies. Theo ging Noyon Vijfverbond: 338 oude: 16 10 26 60 111 (5) 389 jl: 17 102 (2); Wanzele - Berlare: 216 oude: 3 16 18 21 31 3449 (10) 11.5: Zele - Lokeren - Kalken 183 oude: 7 17 76 92 (4) 253 jl: 17 35 (3) 3.6: Zele - Lokeren - Kalken: 140 oude: 17 20 22 (4) 22.6: Zele - Lokeren - Kalken: 113 oude: 4 19 27 30 (6) 129 jl: 4 6(2) 29.6: Zele - Lokeren - Kalken: 116 oude: 4 6 9 (6) 123 jl: 18 27 (3); 24.8: Zele - Lokeren - Kalken: 219 jonge: 6 50 (2) 7.9: Zele - Lokeren - Kalken: 170 jonge: 5 (1) Quiévrain 30.7: Uitbergen: 76 oude: 5 10 (2) 266 jonge: 16 48 53 68 (4) 11.8: Uitbergen: 84 jonge: 1 31 (6) 24.8: Uitbergen: 31 oude: 2 4 (2) 31.8: Uibergen: 153 jonge: 4 5 (4) 7.9: Uitbergen: 168 jonge: 1 52 (3) BENO rachtbalclub Osiris Aalst opnieuw op een sterke ugd rekenen. jdens het eerste jeugdtor- oói van het seizoen werden niets dan overwinningen enoteerd voor oranje- lauw. De kadetten troon- en boven de tegenstand uit n blikten achtereenvolgens ocholt, Temse A en Temse in. Aalst scoorde 32 maal deze wedstrijden en loest slechts zes doelpun- >n toestaan. Vermoedelijk rdt Buggenhout de groot te concurrent voor de ka- dettenploeg van Usiris die al met al toch aan de leiding staat in de tussenstand. De scholierenploeg had slechts twee wedstrijden af te wer ken. In een spannend duel werd Opstal met 9-8 versla gen tervyijl Halle met ruime 15-3 cijfers de boot in ging. In deze reeks werpen de Limburgse clubs Bocholt en Kaulille alsmede het Oost- vlaamse Buggenhout zich samen met Osiris Aalst op tot titelkandidaat. Een goede start dus voor alle Osiris- ploegen. (J.G.) Het is een publiek geheim dat de St.-Gillisse rugbyklub Zenith met titelambities de kompetitie 1980-81 is inge stapt. Bij de eerste wedstrijd kwam zulks duidelijk tot ui ting. Don Bosco II Antwer pen werd met 20-4 ingeblikt. Piet Maetens lukte vrij vroeg in de wedstrijd een eerste try. Full Back Patrick Scri- vens rolde even later de be zoekende defensie op en maakte er 8-0 van. Jan Ver- hofstadt zorgde voor een feilloze omzetting en meteen werd het reeds 10-0 na een kwartier wedstrijd. Een tegendoelpunt van Don Bosco zette Zenith alleen maar aan om er nog wat feller in te gaan. Piet Mae tens zorgde trouwens voor betaald antwoord. In de eindfaze was Zenith zowel fysisch technisch de sterkste ploeg. Jan Van Den Bossche legde de eindcijfers vast. Een betere start kon Zenith zich moeilijk inden ken en met vertrouwen werd de verplaatsing naar Rabbits Kalmthout tegemoet gezien. Toen men vertrekkensklaar stond kwam de aap uit de mouw. Enkele spelers dien den verstek te laten gaan ingevolge kwetsuren en een paar anderen stuurden hun kat. Zulks had tot gevolg dat Zenith te Kalmthout met 12 i.p.v. 15 spelers in het veld kwam. Aanvankelijk bleek zulks niet te deren want de zwakke Rabbits werden vrij snel op een 0-14 achterstand geplaatst. Toen de vermoei dheid zich liet gevoelen kwam Kalmthout in één ruk tot 10-14 terug.'In het twee de wedstrijdgedeelte kreeg de Zenithdefensie het zeer moeilijk. Tot overmaat van ramp vielen Dirk Michiels en Geert Van Gent wegens kwetsuren uit. Met tien moest men dan pogen stand te houden, maar ook voor de moedigsten was zulks te veel. The Rabbits grepen de kans en uiteindelijk werd Ze nith met 20-16 geklopt. Jan Verhofstadt noemde het jammer. Het moet toch dui delijk zijn dat een klub die hogerop wil niets aan het toeval mag overlaten. c.v. 3de Provinciale A Dames Beervelde - Moderna Lebbeke: 1-3 Ondanks een goede eerste set (3-15) faalde Lebbeke in de tweede. Met zeer veel moeite haalde het de derde set binnen (13-15). Een volhoudend Moderna bracht de stand op 10-15 in de vierde set. Eindstand 1-3. In de rangschikking bekleedt Lebbeke de eerste plaats na 3 op 3 gewonnen wed strijden. Het nationaal Barcelona suc ces van «De Bandiet» van fondkampioen Herman Van der Sijpe uit Lede resulteert in het tussenseizoen voor de eigenaar heel wat plichtple gingen. Voor de sympathie ke Ledenaar, tot hiertoe al leen aangename geplogen heden. Zijn knappe lange af standvlieger, die zich de bes te toonde van 6660 duiven, was er nu ook de oorzaak van dat baas Herman de winnaar werd van de «Tro fee Barcelona 80» en de «Gouden Vleugel». De Barcelonaclub, die sedert drie jaar werd opgericht mocht dit jaar 1302 deelne mers inschrijven en vorige zaterdag werden de laurea ten in het Boudewijnpark te Brugge gehuldigd. Op het hoogste schavotje stond Herman Van der Sijpe. Hij moest bijna niet van het podium weg zijn, om zijn trofeën in ontvangst te nemen. Naast de Gouden Vleugel, was er een toemaatje van 10.000 fr. bij (de vrienden drinken ook graag al eens een glaasje). Verder ontving Herman een luxe erediplo ma van de hand van Brugs Graficus E. Bonte. De inter nationaal vermaarde karika turist Nesten schilderde een portret van de overwinnaar en zo ging het verder voor de familie Van der Sijpe, die in West-Vlaanderen, de ba kermat van het fondspel, de show ging stelen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 29