Terrors zaaiden geen paniek «Grey and misty» Dundee niet onderschatten Ü'if Hurvenieni: «Koest blijven» Marc Verbruggen niet naar het schavot Dundee United SC Lokerenl-1 Dundee, woensdagavond Ofschoon het nog helemaal niet zeker is dat Lokeren maar zijn inspanningen zich voorbij Dundee United zal werken en doorstoten misten rendement door naar de derde ronde in de Uefa-cup, werd woensdag- bet te traag afgeven van avond hierop toch een stevige optie genomen. de bal. Slechts wanneer Het zo belangrijke doelpunt op verplaatsing werd h'J 9een andere uitweg enioszins aan J-~Alpine geschoten. De meer zag gunde hij zijn ^nonen enigszins aan not him fwcioUo inenan. colleoa's ook een bal- yeud£,M Mommens. Een kanonbal van diens linker zoefde met een boogje boven het hoofd van Mc. Alpine, die enkele meters voor zijn doelvlak opgesteld stond. (0-1) Voor het eerst leken de door Mommens voorbij Mc. Schotten, zeker niet gierig met hun fysieke inspan- collega's ook een ningen, konden ook eenmaal scoren, al werd van hen toets. Tegen die tijd was meer verwacht. De eerste helft was maar dunne thee. de verdediging evenwel De tweede werd gekruid met twee doelpunten die opnieuw georganiseerd, meer inhoud aan de wedstrijd gaven. De Schotten vielen na- De Dundee Schotten, die achter de bijnaam «Ter- melijk met 10 aan en ver- rors» schuilgaan, konden nooit een echt schrikbe- dedigden ook met 10. wind doen gelden. De Lokeraars verloren zelden de QQr,r^100. 3, r i 4 leder nipt eenmaal aan controle op het gebeuren. Enkel in het vierde kwar- j^g,. tier rolden de Schotse aanvalsgolven vaker en die- per. Het ontbrak hen echter vooraan aan echte Dundee United wisselde kopbalspecialisten om dit uit te buiten. tijdens de rust Campbell voor Milne. En dat bleek Trainer Hasaert, die net de bilspieren en liet zich achteraf een goede zet. premier Martens, even later vervangen Marc Verbruggen, die moet door Ingels. Somers ver- met de bewaking van huisde hierdoor naar het Milne was belast, diende centrum van de verdedi- reeds na 8 minuten naar dedigend middenvelder, ging en zou daar weer de noodrem en naar de Snelders kwam dus op- een gave partij afleveren, arm van de rechtsbuiten nieuw in de ploeg en Lu- Alvorens Larsen met de te grijpen om zijn door buitenkant van de voet braakaktie te stuiten. De deze taktische even gevaarlijk kon zijn Finse scheidsrechter trok was het Hoogenboom hiervoor geel. Het eerste halfuur van de geweest die een «Schip- Voor het overige was het wedstrijd, in miserabele per-goal» had weten te een erg sportieve wed- weersomstandigheden voorkomen. Een ver strijd. De staat van het afgewerkt, had- weinig schot van Bannon sprong veld zorgde wel voor lan- om het lijf. Als prangen- erg onregelmatig van het ge tackles die evenwel de faze voor het doel natte gras op en verrastte geen kwade bedoeling in werd enkel in de zesde bijna een overigens weer zich droegen. Larsen minuut een kopstoot van voortreffelijk geconcen- kreeg nog wel geel. Hoe treerde Bob Hoogen- kon het anders. Zijn boek boom, die zowat in de met kaarten is nog niet leven rond. De uitzonderlijk goed leidende Hirvenieni het vele bewegen en ho- Om het eerste echte Lo- bestrafte de Deen hier- ge ballen tot hun sys- kerse doelgevaar te note- mee voor opzichtelijk gemaakt, ren moesten we wachten tijdwinnen. echt tot de 36'. Verbruggen Maar Larsen deed ook rolt langs de flank naar goede dingen. Zo vertrok voren en vindt Gudjohn- de Lokerse goal namelijk keer op onstuimige sen voor doel, die met van zijn voet. Hij gaf de manier wanneer er ook een kopstoot de Lokerse bal door aan Verheyen door hun spionkop deed rechtve- die met een lange voor zet het hoofd van Gud- johnsen bereikte. De IJs lander speelde de bal cle ver door in de loop van als steeds zijn ploeg wijzigen opteerde in Tan- nadice-park voor een ver- banski werd het slachtof fer van ingreep. namen wat gas terug. De overtuiging bij Lokeren groeide. Het Lokerse sprookje duurde precies 12 minu ten. Mare Verbruggen verloor een bal aan Pay ne die van ver aftrok. Het schot dat vrijwel zeker zou naastgaan werd in zijn richting gecorrigeerd door Pettigrew, die het leder buiten het bereik van Hoogenboom deed terechtkomen. (1-1) Vijf minuten later creëert Lo keren opnieuw een open kans. Larsen rukt op en bedient Mommens op links. Raymond ging door en centerde op het juiste moment opnieuw aan Larsen. Deze schoot tegen de keeper aan. De geloste bal werd door La- to opnieuw tegen de keeper gejaagd. Aan de overzijde was gelukkig tot tweemaal toe Hoo genboom paraat, eerst op de zoveelste verre voorzet, daarna op een van kortbij afgevuurd schot van verdediger Stark. In de slotminuten verving trainer Hasaert Snelders nog door Laroy om het slotoffensief van Dundee te doven. Robert Coremans De ploegen: Dundee United: Mc. Alpi ne, Stark, Kopel, Philip, Hegarty, Narey, Petti grew, Bannon, Payne, Sturrock, Campbell. S.C. Lokeren: Hoogen boom, Somers, De Schrijver, Dalving, Ver bruggen, Lato, Verheyen, Mommens, Gudjohnsen, Larsen, Snelders. Vervangingen: 46' Campbell door Milne 88' Snelders door Laroy Doelpunten: 53' Mommens 70' Pettigrew Scheidsrechter De Fin M. Hirviniemi bij gestaan door de heren Laakso en Fast. Aantal toeschouwers: 7650 Gele kaarten Verbruggen en Larsen 0-1 1-1 Paul Sturroch genoteerd Het rustige tik-tak spel van Lokeren kwam er zei- forme van zijn den uit. De Schotten die moet verkeren. teem hebben konden zich niet doorzetten, ook al rea geerde hun publiek iede- oranje-zwarte favorieten ren. De bal ging evenwel te beleven viel. Rond het halfuur greep Bob Dalving plots naar centimeters naast. Larsen bleef vooraan dingen doen, De «Terrors»? Dat leek woensdagavond alleen Enkele sekonden vóór maar schijn tijdens het eerste halfuur van de match affluiten ging Eddy Snel- Dundee United-SC Lokeren. Het dungezaaide pu- ders eraf. Niet omdat hij bliek (er kwamen nauwelijks 7.000 fans opdagen) gewond of leeggespeeld deed niet wild entoesiast. De Schotse akteurs start- was. Veeleer om het ten eerder op kousevoeten. Langzaam maar zeker wanhoopsoffensief van Raymond Mommens: belangrijk doelpunt tegen Dundee, (dm) Manaqer De Rijcker de keer voetballer van de een Schotse kliniek te la- ZZ vierde in het vliegtuig dat maand. Dat bracht hem te" opereren omdat hij de Lokerse delegatie te- 7.000 frank en 4 liter achteraf nog één week veroverden ze een licht territoriaal overwicht. Doch daarmee was alles gezegd. De gevreesde en «levens gevaarlijke» hoge voorzetten kwamen nooit los. Vandaar dat Bouke Hoogenboom nooit fel bedreigd werd. Toevallig was dat niet: derend vierde kwartier het maakte deel uit van naar een veilige voor- het taktisch plan dat uit- sprong zou pogen te gedokterd en vooral uit- «sturmen». Daar kwam gevoerd werd: Haesaerts niets van. Enkele hoek- verdedigers akteerden schoppen waren het eni- ver van hun strafschop- ge dat de oranjezwarten gebied en neutralizeer- eraan overhielden. De den daar de meeste infil- goal viel aan de overkant, tratiepogingen. Verheyen «vond» Gud johnsen met een geme- Dalving out ten kruispas. Gudjohnsen Het eerste halfuur was zette met een lobballetje nog niet rond toen Dal- Stark voor schut en Ray ving naar de bank ging. Mommens versloeg Mac Bob liep een verrekking Alpine met een bliksem in de dij op. Misschien *an een schot. Dat doel- had hij kunnen voort- punt lag zwaar op de doen, doch dat kon de Schotse magen. Alhoe- kwetsuur slechts verer- wel: Dundee poogde te- geren. Dus werd geen en- rug te slaan, doch er stak -»-kel risiko genomen: In- zo weinig verrassing in ghels rende het drassige hun kombinaties dat wei terrein op. Het spelbeeld nig gevaar te vrezen was. sloeg door die wissel niet om, want in die eerste verbruggen time werd Bob Hoogen- Verbruggen lag onge- boom slechts één enkel wild aan de basis van een keertje fel op de proef eigenlijk domme gelijk gesteld. Campbell was maker: inplaats van rus- daar verantwoordelijk tig de bal naar Hoogen- voor: de Schot vuurde uit boom te trappen, knalde de tweede lijn een keihar- hij het leder in het bereik de en vooral verraderlijke van Sturrock xJie naar het knal af die Bouke tot een verlaten doel schoot. Een magistrale refleks ver- goal zou het niet gewor- plichtte. den zijn als de bijdehand- Meer en meer kreeg se Pettigrew niet was ko- Lokeren vat op een men opdagen om het match die het al van de balletje dat naast zou lo- allereerste minuut af ver- pen in de voor Dundee standig onder kontrole goeie richting te de- hield: de korte toetsen viëren. van man tot man deden de Schotten af en toe van het kastje naar de muur ^.Sollen, en bovendien konden zowel Gudjohn- son. Mommens als Lato gevaarlijk uitbreken. De 0-0 bleef echter op het door de mist weggemof felde scorebord staan. de Schotten remmen. af te rugbracht zijn 49ste ver- whisky op. jaardag. De champagne- Sekretaris Frans Van had moeten blijven. Hij werd geobserveerd door flessen werden ontstop. de 5 woonde dé Mubdokter De Rijke, een en er werden toastjes en match niet bij. Hij leed sandwiches geserveerd. aan een act James Bett werd in blindedarmontsteking Schotland voor de twee- doch weigerde zich chirurg. Alle voorzorgen acute waren genomen om Dr. De Rijke in geval van nood zelf de operatie te laten uitvoeren De aankomst op de len had ons een beeld maal kon doorgaan. Van een Dundeecake met wat luchthaven in Edinburgh gegeven van een drassig het stadion ging het dan tee naar binnen te betekende meteen ken- veld omgord door verou- vliegensvlug naar de werken, nismaking met het grau- derde tribunes en een luchthaven. Er diende Voor ons was het nog we, mistige Schotland, mist die het zicht fel be- immers nog voor 24 uur v|Ug wat interviews bij- De aankomst van Spor- perkte. ingescheept te worden, eenkrabbelen. In Edin- ting Lokeren had de Opluchting toen 's Voor de spelers amper burgh kwam dan het be- piaatselijke weerman avonds alles toch nor- voldoende tijd om rap richt dat het vliegtuig niet kunnen vermurwen. Hij kwam met zijn ste reotiepe Schotse weer voor de dag. Beslist geen prettige vaststelling als je even voordien nog op een zonovergoten Belgi sche luchthaven staat. Een autobusrit door heen het Schotse dunbe volkte landschap bracht al evenmin stemming. De hagen, grote landbouw- oppervlakten, verouder de auto's, het roept alle maal zo een beetje de sfeer op van de Britse feuilletons met Corona tion Street in de spits. De aankomst in het ho tel bracht enige hoop. «Swallow Hotel», een oud gedeelte, waar des tijds nog Shakespeare in spiratie vond, aangevuld met een modern funktio- neel gedeelte waar naast de bestuursmensen ook de persmensen werden ondergebracht. Van dan af ging het beter. Het begon gewoon nog harder te regenen en de mist kwam nog harder opzetten. Zodanig zelfs dat er op woensdag twij fel over bestond of het hoogtepunt van ons ver- Dundee, woensdagavond Een doelpunt op verplaatsing in een EuropesJ kompetitie kan van goudwaarde zijn. Dat bese was er duidelijk in de Lokerse kleedkamer n< afloop van de wedstrijd tegen Dundee. Van verscheidene kanten werd echter ook he gevaar onderstreept, dat aan dergelijke uit gangspositie verbonden is. René Verheyen: «We hebben in Moskou ge leerd dat bij dergelijke uitslag alles nog mogelijl is. Het is uiteraard een luxueuze pozitie, maar d( terugmatch kan daarin verandering brengen Êk Moskou speelde bij ons ook 1-1 en wij ginger ons in Rusland toch ook kwalificeren. Ik denl trouwens dat Dundee ook in Lokeren een moei lijk te maneuvreren ploeg zal zijn. Altijd di^--1—11 verre en hoge ballen van achteraan gelanceerd. - Gelukkig voor ons tellen zij toch niet die echty li gevaarlijke koppers vooraan. Voor ons was het hier vandaag niet mogelijk, ons eigen spel te spelen. Ge kunt tégen zo'n ploegen weinig anders doen dan hard werken.», Preben Larsende nagel van De Rijcker's; doodskist zoals hij hem noemt, zag de toestand internationaal: «We hebben een erg goede uit-, gangspozitie, die we moeten kunnen houden als we thuis niet te zot gaan doen. Eigenlijk is dat) een goede zaak voor het Belgische voetbal. Hoe verder de ploegen geraken hoe meer kans er iif op een Uefa-plaats volgend jaar. Ide Wer Ook voor mij geeft deze Lokerse erkenning opjongste Europees gebied een genoegdoening. Als ik: dat de; bijvoorbeeld voor de Deense nationale ploeg ga* 'auwe spelen vraagt men mij altijd: in wat voor een klub speelt gij nu? De anderen komen namelijkt o)? uit ploegen als Barcelona, Anderlecht, Ajax, enzo. De vorige keer heb ik al kunnen terugla-i van d chen tegen die van Anderlecht. Ik heb hun» bijde gezegd: ge komt wel uit een grote klub, maar h' ligt al uit de Europabeker, terwijl wij ons kwalifi-| ceerden tegen Moskou. Zoiets doet goed aarif aa het hart.» destraa' jat te Ook de Lokerse verantwoordelijken met voor-jd de zitter Rogiers op kop lieten zich tevreden uit: «Ikp Coei moet mijn spelers bedanken voor de inspannin-falst ee gen die ze hier vandaag hebben opgebracht, want het was zeker geen gemakkelijke opdracht. Het is uitgekomen zoals onze manager en trai-| ner Vacenovsky hadden voorspeld. Het is ploeg die komt en blijft komen. Ik ben z tevreden over de uitslag en acht hierdoor de kwalifikatie zeker binnen ons bereik. Een 0-0 zou reeds formidabel zijn geweest, nu met die 1-1 is^ het nog zoveel beter.» I I James Bett, de ex-Lokeraar die momenteel in zijn eigen Schotland furore maakt, was even-? eens naar de wedstrijd gaan kijken. Wij vroegenkrens j hem ook naar zijn indrukken: «Het is vast eni de st zeker een goede uitslag voor Lokeren. Zoals jeasstatic Dundee vandaag hier gezien hebt, spelen zeervan altijd in de Schotse kompetitie. Het is een|u>verd moeilijk te bespelen elftal met allemaal vechters!' de a die het zelden of nooit laten afweten. Lokerenj? zal alleszins thuis moeten oppassen, want zoals ik de Terrors ken zullen zij zich nog niet zo gauw gewonnen geven.» m :e omli iselijki meer ider bi te ho< lande male 3 uitgi Op de vraag of hij het huidige Lokeren sterker stoord vond dan vorig seizoen of zwakker, antwoordde j""* de Schot voorzichtigheidshalve; «Het is moeilijk een ploeg te beoordelen na één wedstrijd. Het is wel zo dat er hier vandaag jongens bij waren die blijkbaar wel meer vertrouwen hebben dan verleden jaar, anderen lieten dan weer eenfi var- minder zekere indruk. In dit verband wil ikmt dan echter liever geen namen noemen. Dat zoul eenl weinig fair zijn. De periode van observatie wasprdo°' te klein om een dergelijk oordeel te kunnen vellen.» daar niet wilde landen en was doorgevlogen naar Cambridge, waar blijk baar minder mist was. Voor ons dus opnieuw Cambridge. Eindelijk ir schepen en dan toch ee— veilige thuiskomst rondLn ar uur in Lokeren. En dan dvan d teksten uittikken. Wat ee dat i een niet geprogram- verslaggever lijden kan. ommc meerde busreis van een R ^vrag uur van Edinburgh naar Hurvenieni. Dat is de onmogelijke naam van de ref die orde op zaken moest «blazen» in Dundee-SC Lokeren. De Fin deed het op zijn eigen manier: hij floot alles wat fout was. De letter van het reglement. De gele kaart die hij Verbruggen toonde kwam er na een fout die door velen met een vermanende vinger zou zijn afgedaan. «Koest blijven» luidt blijkbaar het devies van deze strenge man die dan toch ook weer het spel van Lokeren speelde. Lokeren, dat het hebben moest van kontrolevoetbal, het breken van het ritme dat de onstuimige Schotten wilden opleggen, en van glasheldere aanvalsak- ties. Mommens Kon Dundee zich voor ie rust niet doorzetten, Jan mocht gevreesd dat iet zich tijdens een den- De draw bleef op het bord. Larsen kon nog eens gevaarlijk uithalen op een gevat aangeven van Mommens, maar Mac Alpine redde kans rijk met de voet. De «Terrors», die zel den paniek zaaiden, wil den uit een wanhopig t. slotoffensief dan toch de bll)t namelijk de voetbal zege puren, maar noch wedstrijd zelf, wel zou Pettigrew noch Payne doorgaan Een bezoek slaagden erin Hoogen- aan het terrein om de boom te verschalken. perskaarten te gaan afha- Mare Verbruggen was er een beetje het hart van in dat hij aan de basis lag van het doelpunt dat Pettigrew scoorde. Wie zonder fouten is mag steeds de eerste steen werpen. Niemand «beschuldigde» de jonge verdediger. Haesaert: «Mare ging inderdaad in de fout, maar dat betekent niet dat hij naar het schavot moet. In Moskou speelde hij verbluffend goed. Hier in het mistige Tannadice was hij nerveuzer dan gewoonlijk. Een mens is ten slotte geen robot!» Eddy Snelders: eerst erin om taktische redenen, daarna in de allerlaatste m,nul vervangen door Laroy om tijd te winnen. Goed bekeken. Voetbal is tenslott veel meer dan tegen een bal trappen, (dm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 32