mg GEMEENTERAAD MEERDERHEID ZET CVP SCHAAKMAT NA AANVAL DP VAN DER BEKEN FRONTALE AANVAL VAN CVP OP VOLKSUNIE Rumoerig' publiek werd uit zaal gezet men pikkels of VU is lomp, kwetsend, arrogant en onverdraagzaam Eindelijk een fontein in Aalst 'K TEIF ER NI GOED OP PEIZEN WACHTEND OP DE KOFFIE.. De Voorpost - 24.10.1980 - 3 g kunr blik ge >men omen :hamer Stout ;n uit «han< Is het e stelle ortprat en or 3 fraai spionk^ ïen en irt tot oordel e zege het be< tint he goedke ngen. ijwel alle waarnemers zijn het over eens dat de CVP- ;rt^positie in amper veertien dagen tijd tweemaal het Dij de n iderspit diende te delven tegenover de PW-SP-VU meer- ;entera rheid. Nadat deze meerheid op de raadszitting van 1 de za< tober jl. van de afwezigheid van de CVP gebruik aak te om alle agendapunten in één ruk goed te keuren, t zij ditmaal de oppositie moederziel alleen achter nadat turen ntugemeester het standpunt van het Kollege van Burge- iriteit n eester en Schepenen voorgelezen had. met het voorlezen van de m verschillende redenen agenda van de vorige ielijk t< n de gemeenteraad van raadszitting, gewet nderdag 16 oktober his- CVP-woord voeder Ghisleen mjrisch genoemd worden. Willems begon hierop te gijooit voorheen was de stellen dat hij namens zijn leen st enda, met 1 punt van de fraktie sprak. Dadelijk jk mee eerderheid en twee pun- werd hem het woord afge- e loot i die voorgesteld werden nomen door Burgemeester or de oppositie zo kort. DUaeseleer, die vroeg voor echts zelden voorheen of tegen het verslag te ts er ook zoveel belang- stemmen. De heer Willems ïlling voor een raadszit- vroeg op zijn beurt de goed- ng. Enkel bij de installatie keuring ervan uit te stel- tn de nieuwe raad op len, daar volgens de CVP de 1.1977, bij het overstap- raadszitting van l oktober in van Schepen De Bis- ongeldig was. D'haeseleer hop naar de PVV, en bij vroeg opnieuw de stern- keuze tussen Intergem ming, waartegen Willems een gemengde interkom- protesteerde. «Ik zal dit- unale was het pubhek maal het reglement stipt vervo en talrijk opgekomen, toepassen» aldus de burge tot }t verschil was nu wel dat meester. «Pas nu» riep richt it pubhek heel wat woeh- Lambert Van de Sijpe (CVP) verde<jr was dan voorheen, in vanop zijn bank. Volgens 3r He rgelijke mate dat de Bur- Willems stond het regle- ,t er n< 'meester zelfs besloot de ment hem toe het woord te pars al te ontruimen, met uit- nemen, wat hij dan ook ander ndering van de pers, die prompt deed. Hij stelde dat liet vo rder de aanval van de de beslissingen van 1 okto- van /p op de Volksunie mocht ber nietig waren omdat Van nhoren. der Beken, die moest at het stadsbestuur op al- geacht worden geen ge- limralvoorbereid was' bleek meenteraadshd meer te ^ntrulmiddell^k het intre" zijn' meestemde. Vervol- Wil11 van de zaa*' H®6* wa-t gens was hij van mening ihtie, naast BOB en rijks- dat in het raadsverslag en- ïoudii10111111 bur£er' dienden er kei de verstaanbare zaken ndelijk voor te zorgen dat opgenomen waren en niet talrijke Vu'ers en aan- de onverstaanbare. Aldus Angers van Van der Beken werden volgens hem het ge- :t niet te bont maakten, roep en de kreten van u hun beurt verspreiden raadslid Vanderbeken weg- VUJO, TAK en de gelaten Volgens de spre- de Radicale Jeugd, ker deed hij dit «op een J ior de eigenlijke zitting manier waardoor hij zijn n pamflet waarin zij hun oorspronkelijk gedacht eun toezegden aan dc steeds verder en hardnek- an waarrond alles raaide, kiger onderstreepte». De i die het aangedurfd had CVP vroeg dan ook volgen- roee-en de vorige zitting als de zinsnede aan het verslag n otest tegen de toestand in toe te voegen: «De diskussie omen, een briefje te werd regelmatig onderbro- heuren waarop zijn eed- ken door geroep, afkeurin- rmule als raadslid ver- gen en beschikkingen en eld stond. Deze drie vere- verdere kritiek van de heer gingen noemden deze Vanderbeke in verband met ad een «uiting van ge- het waardeloze van de eed», ind verstand» dit gezien koehandel inzake Applaus pmen Zoals verwacht werd dit voorstel door de meerder- ^Hotulen heid weggestemd Toen ^Heeds bij de uitnodiging tot Van der Beken een duide- eigenlijke zitting had de lijk «neen» het horen ap- eerderheid voor een han- plaudiseerde een groot deel ge zet gezorgd Aldus van de zaal ende de gemeenteraad al- Burgemeester D'haeseleer reerst de notulen van de greep dadelijk in en waar dige zitting goed te keu- schuwde ervoor dat bij elke Indien dit zonder ordeverstoring de zaal zou leerscheuren kon gebeu- ontruimd worden, waarbij n was administratief en de rustverstoorders zelfs ettelijk meteen ook de zit- door de rechtbank kunnen eg van 1 oktober. bestraft worden. Hierop las jong idat Burgemeester hij letterlijk de tekst voor Haeseleer de Schepenen van het reglement dat be- vorige maal niet akkoord waren met Van der Beken, keurden hierop de notulen goed. Ontslag Vervolgens werd opnieuw het woord verleend aan CVP-fraktieleider Willems om zijn interpellatie over de vaststelling van de terug trekking als raadslid van Van der Beken voor te le- ,zen. Over de inhoud ervan leest U elders meer. Willems viel hierbij niet al leen Van der Beke aan maar ook het hele Vlaams-natio- nahsme, nationaal en lo kaal. Ook de kollaboratie tijdens beide wereldoorlo gen kwam ter sprake. Toen Willems het had over de «rechtsstaat» België, werd in de zaal geroepen «welke rechtsstaat?» waarop de on derbreker prompt de zaal diende te verlaten. Toen even later Willy Alloo rea geerde op een andere aan val tegen de Volksunie met de woorden: «Dat kan niet van de CVP gezegd wor den» steeg opnieuw een luid applaus op, waarop de Burgemeester ondanks de protesten van talrijke neu trale kijkers prompt de zaal liet ontruimen. Dit scheen pas het éein voor het grote kabaal. Kreten als «België Barst, «Belgikske Nikske, Vlaanderen Alles», «Repu bliek Vlaanderen» werden in koor de raadszaal inge- schreeuwd. Het werd zelfs een gedrum en gedrang van jewelste, maar een kal me politie had toch niet veel moeite om de menigte bui ten te krijgen. Terwijl Wil lems even later zijn tekst verder afwerkte, hoorde men op de Grote Markt ver der het geroep en de voet zoekers knallen. Even was er nog hilariteit in de zaal toen een schijn baar verbaasd OCMW raadslid Piet Heymans (VU) rustig de zaal binnenkwam en meteen weer buitengezet werd. «Is de geheime zitting mis schien al bezig?» vroeg de heer Heymans. Nee maar, maar wel een rumoerige zitting» replikeerde de Bur gemeester. «Ik heb noch tans nog niets gezegd» zo riep Heymans, terwijl hij rustig een appel aan het eten was. De Burgemeester was echter niet te vermur- men en riep op zijn beurt «Ge moet de zaal verlaten» wat deze dan ook rustig deed. Toen Willems verder het standpunt van de CVP me dedeelde, was het duidelijk dat heel wat Vu'ers op hun tanden dienden te bijten om niet te replikeren. Op een bepaald moment toen Van der Beken verweten werd een grote bek op te zetten en deze bek dan maar in zijn pluimen te steken en een tandeloze leeuw te zijn, was het de man waarrond alles draaide teveel gewor den. «Dat is smerig» riep hij uit en enkele partijgeno ten waaronder Jan Cau- dron en Willy Van Mossel- velde slaagden slechts met veel moeite erin hem tot be daren te brengen. Voor het overige bleef het rustig tot wanneer Ghis Willems zijn interpellatie beëindigd had. Meerderheidsstandpunt Namens het kollege van Burgemeester en Schepe nen stelde de heer D'haese leer dat het optreden van raadslid Van der Beken niet kan uitgelegd worden als een ontslag, of een uittre ding of een vervallen verklaring. Zich baserend op de artikelen 80 en 81 van de gemeentewet kan er .vol gens hem ook geen sprake zijn van een uitdrukkelijke of stilzwijgende afstands verklaring van zijn man daat als raadslid, want dit kan alleen voor de eigenlij ke installatie van de raad gebeuren. Volgens het Schepenkollege is het enig geldige ontslag dat wat schriftelijk is en op eigen verzoek geformuleerd werd. Volgens de Burge meester gebeurde dit duide lijk niet. Hierbij verwees hij uitge breid naar de interpretatie van de gemeentewet door De Tollenaere. Aldus kan een raadslid niet geschorst, noch afgezet of ontzet wor den. Enkel wanneer een raadslid bij zijn eedafleg ging zou voorbehoud ma ken of uiting zou geven op één of andere manier aan zijn minachting voor de wetten van het land en het vorstenhuis, kan hij verval len verklaard worden van zijn mandaat. Dit gebeurde volgens het schepenkollege duidelijk niet want de eedverschue- ring had slechts 3 jaar en 9 maanden na de eedafleg ging plaats. Verder is men van mening dat geen enke le rechtbepaling censuur op een raadslid of een tucht- vordering ertegen toelaat. Hoogstens kan de voorzit ter van de gemeenteraad een raadslid tot de orde roe pen. De burgemeester be weerde dit niet gedaan te hebben om de rust en orde te bewaren «zoniet zouden er kwetsende diskussies ge komen zijn». Bij het einde van de tekst van het Schepenkollege, stonden alle meerderheids- leden op en verlieten de zaal. Men kon meteen ook de verbazing op de gezich ten van de CVP aflezen. Daar de raad meteen niet meer in aantal was om te vergaderen sloot de Burge meester de zitting. VEHE aktiel ïg koi koalitf rd w /oor na el pai n Aa zen, de Cl en lien I Idig VEI id is. Voor zover wij ons kunnen herinneren heeft men in de A&lsterse gemeenteraad nog geen dergelijke aanval mee gemaakt van de ene partij tegenover de andere als deze welke CVP-fraktieleider Willems lanceerde op de speciaal bijeengeroepen zitting van verleden donderdag 16 okto ber. Blijkbaar was het de bedoeling om de Volksunie op die wijze te isoleren van de andere meerderheidspartners, maar door de onverwachte houding van de meerderheid mislukte deze poging totaal. Om de kritiek te vermijden hij vroeg zich af of hij dan dat de CVP door het bijeen- ook zo moedig zal zijn om roepen van de raadszitting zijn kritiek en zijn voorbe- aan de stad een bijkomend houd in verband met zijn de C> tv in den Eede en Hooghuys trekking heeft op de orde rontschuldigd had (op- en de rust in de zaal waar- en ho llend was het feit dat uit bleek dat de zaal zelfs sme :hepen Blommaert nu wel munu malitari kon ont- tijds n nwezig was), en raadslid ruimd worden. «Bravo, lui Stockman (CVP) terug mijnheer de Burgemeester» de raad verwelkomt had was de reaktie van raadslid ;t de B| Van de Sijpe (CVP). Meteen was de rust even in zijn zwaar verkeerson- tval eind juli, begon stads- kretaris Chris Willems de zaal teruggekeerd, niet don I Devallig de broer van CVP- voor lang echter. Alle meer- Van aktieleider Ghis Willems) derheidsleden, ook zij die ande j in H oep ot gij 3 schi ste ko »t zou ouwtx en he ntieus I. kopifi irbeke ie gij dat kt blin e vori ordrac oen. ne ne name leid. n kra VU n Ier be houdt Droodj iezing et, mc Zou lly All verlies 50.000 fr. zou kosten, stel de de CVP, bij monde van de heer Willems voor slechts één zitpenning uit te beta len voor de twee zittingen van 1 en 26 oktober. Hij herinnerde eraan dat de CVP van mening blijft dat de daden van Van der Be ken zijn verdwijning uit de gemeenteraad tot gevolg moest hebben, en dat de i ongeveer eedaflegging gestand te blijven, waardoor hij fataal uit de gemeenteraad ver dwijnt. «Of trekt hij van daag zijn staart in?» zo vroeg Willems zich af, nu men pogingen ziet om zijn «heldhaftig optreden af te zwakken». Hierbij verwees hij naar het artikel van Jan Caudron dat veertien dagen geleden in de politieke tri bune van dit weekblad ver- meenteraad dus opnieuw scheen, waarbij Van der E diende bijeengeroepen te worden. Op 1 oktober voer de Van der Beken, een aka- demicus, hier een circus nummer op aldus de spre ker; waarna hij pmwille van zijn grote mond door zijn partij werd bejubeld. Vol gens Willems was de VU van mening dat hij eerlijk en konsekwent was, maar In het Aalsterse stadspark siert nu ook een heuse fontein Ze was reeds een paar jaartjes aangekocht en het was opzoekwerk om de leverancier terug te vinden. Uiteindelijk spuit ze lustig door in de Ballonvijver. (Per) ken een rebel genoemd werd, een sympathieke dwarsligger die onbeheerst en ongevaarlijk is. «Men kan zich wel de vraag stel len waarom dit keer de eed het moest verduren van raadslid Van der Beken» al dus de CVP-fraktieleider, die erop wees dat vroeger Van der Beken al verbaal geweld gepleegd had tegen de Koning, de rijkswacht, voor de republiek Vlaande ren, enz. De heer Willems was van mening dat Van der Beken door zijn eed af te zweren en te verscheuren zich begeven had aan een «verboden spel». Over alle vorige zaken waartegen Van der Beken «blafte» mag men het in de demokratie hebben, maar volgens Wil lems ging zijn nieuwe daad in tegen de rechtsstaat België. Volgens de volksvertegen woordiger werd voor de rechtsleer en rechtsspraak een raadslid aldus geacht van zijn funktie te hebben afgezien, zodat de punten van de gemeenteraad waar aan hij achteraf nog deel nam, nietig zijn. «Raadslid Van der Beken schakelde dus over van eerste naar tweede vitesse». Volgens de spreker was dit de bewe ging die in de rechtststaat Bélgië niet wordt geduld, ook al is de VU gediend met zo'n optreden. Het is deze partij die volgens hem ge diend is met een casant imago van zijn leiders en leden, vermits zij het zijn die publiciteitsborden over- plakken, en die extreme standpunten innemen, die volgens hem onuitvoerbaar zijn, en waarin hun leiders niet geloven, maar die zij toch hanteren omdat het voor de partij kiezers op brengt. Willems verwees hierbij naar ex-VU-voorzitter Schiltz en het Egmontpakt, alsook naar lokale toestan den. De VU staat aldus een ideaal struktuurplan voor maar anderzijds worden fa voriete afwijkingen toege staan voor hoogbouw op de Hopmarkt, storende nieuw bouw op het Keizerlijk Plein, enz. Sinds de VU in het stadsbestuur zit is het er nog nooit zo sektair aan toegegaan inzake perso neelspolitiek. aldus nog Willems. Volgens hem ging het zo ver dat de VU-kiezers hun leiders, als gewezen idealisten, niet meer her kennen. Daarom moet deze partij volgens hem bravoer- stukjes uithalen, zoals het roepen van «Moreaux Ges tapo» tegen de huidige mi nister van Binnenlandse Zaken, o.a. door kamerlid Caudron, en Schepen De Neve. De spreker begreep dat dit best gebeurde door de VU, maar dit maakte niet de re kening uit van de andere partijen die mee besturen zoals SP en PVV, die mee gekompromiteerd worden. De CVP keurt het optreden van de VU niet af omdat zij zich wil aanstellen als su per-patrioten, terwijl de partij ook de VU-pretentie betwist van super-flamin ganten te zijn. Volgens Wil lems was het de Volksunie die door haar cassant optre den «Vlaanderen, van zodra het er beter komt voor te staan, enkele stappen weer terugdringt». Na de VMO en Tak van rechtse terreur verweten te hebben, prees hij de «heldenmoed» van een aantal mensen buiten de CVP zoals Tindemans met het Egmontpakt en Jan Verroken met Leuven Vlaams. Telkens een aantal «verworvenheden» voor Vlaanderen zo moeizaam «door moedige beginselvas te mensen» bereikt worden, komt de VU volgens de volksvertegenwoordiger op de proppen «lomp. kwet send, arrogant, onver draagzaam». In feite wer den pas dan voorgoed de aanvalsregisters openge broken, vermits vervolgens het «Volkson trouwe de loyale» incivisme van de twee wereldoorlogen ter sprake kwam. Deze zouden aan de basis gelegen heb ben van het feit dat bepaal de rechtmatige aanspraken van de Vlamingen op lange termijn verschoven wer den. «Deze diensten zijn het die mensen zoals U aan Vlaanderen bewijzen. Zij brengen vertraging mee voor Vlaanderens opgang. Zij maken ons, rechtgeaar de en goedmenende Vla mingen, allemaal zonder enig onderscheid verdacht en antipatiek in en buiten ons land» aldus fraktielei- der Willems. Hij vervolgde met aan de heer Vanderbeken een aan tal weinig fraaie vragen te stellen zoals: «Zijt gij zo on verdraagzaam geworden t.o.v. de gevoelens van an deren? Of trekt gij vandaag alles terug om uw vel van gemeenteraadslid te red den? Zijt gij wel consequent genoeg om de clown uit te hangen maar niet om er de pijnlijke gevolgen van te dragen?... «Zijt gij stout maar benauwd, zoals wij in Aalst zeggen? Blaffen maar niet bijten? Een tandeloze Vlaamse Leeuw?». De CVP-volksvertegen- woordiger bleef erbij dat de wetgever en de rechtsleer en de rechtspraak de daad bestraften met het wettelijk vermoeden dat afgezien werd van de hoedanigheid van gemeenteraadslid Hij drong er nogmaals op aan dat Van der Beken zou af gezet worden als raadslid of dat hij ontslag neemt. De interpellant vroeg te vens dat men alle agenda punten van 1 oktober op nieuw zou stemmen omdat dit later volgens hem toch zal moeten gebeuren. Nadat hij de houding van de bur gemeester «Als vertegen woordiger van de Koning» bekritiseerd had, noemde hij het goedstemmen door de meerderheid van 78 agendapunten in afwezig heid van de CVP een achter baks maneuver. Rumoer De heer Willems verwittig de de Burgemeester dat als er nog één keer een redelij ke vraag tot schorsing ge weigerd wordt aan de CVP, dat er dan rumoer van komt. Volgens hem zal de Burgemeester dan de enige Op 't gein dat er ons te wachte stoot in de monjen die moete kommen! Want ge kejje 't al goe zing: de wintjer stoo veir de deir. De blooiren zèn al goed on 't vallen en 's meires en 't 's aoves est al frissekes, ver nog ni te zeggen da 't kaad es. En all denne regen en denne windj en denne smoeir, ge zodj azoei sebiet verom in annen nest krooipen as ge 't ziet. En doboy, as de wintjer es gelek as de zoemer dieme g'had hemmen zemme wel! Van 't 's meires tot 's aoves es 't gés nat en ge 'n moetj ni probeiren van da naa nog af te royn. En 't es pertank noyg vandoeng zee. En binsjt zen de mollen verom beizeg meh klasjoeir te gei ven... Den ienen hoeip neivest den anderen beirg, 't es pesies ofda z' om ter noygst doeng. Meh aal da nat en da kaad weir 'n wildj er niet roypen. Bal ven mén noeten. Dedie zen allemol al af. Mor 'k hem dor ni veil moeite meh g'had. ZTiemme z' af gedoon ver moy. En mokt gè na ne kier a bedde da dennen boeim, ver die ienegte noeten newoor. De kinjeren hemmen der de beste meh geweist. 't Gein da meh wel teigestekt dad es de manier worop da ze dor kommen oonzitten. Ze 'n zjeneiren zeer hee nemier zee. 'k Stond er oeverlest van in men deirgat nor te zing en hooin ze getift z' hooin meh geloerif en komme vraogen ofda 'k heer ni 'n betjen kost helpen ver dedie woor da ze ni goe oonkosten. As ge goy na peist da ze zeer on 't loeipe vielen as ze meh zaogen, zedde wel. Dad es pesies ofdat dad allemol van heer es en ofda ze zeer dan meigen doeng omdat ze kinjeren zen. 'n Droeve gesteltjenis, wa moet er door va kommen? As ze 't verschil nimmer 'n kennen tissen 't heer en 't aan. Allei, meh die noeten 'n moen ek tèn toch nimmer inzitten. Mor die appelen en die peren, de die hangen dor t' hangen, mor roypen dad es eh wad anders, 'k Hem gisteren nog ienen afgetrokken en deirge- sneen, mor labinnen zaogen de teirekes nog wit. 'n Tieken dat 'n nog balange ni royp 'n was. Hoe kaan dad oeik anders? Al pertank da 'k door oeik help ver hem zee, van de meerlonjs. Die sinkors zèn al eive staat as de kinjeren. Woor dagge meh annen neis boystotj beginne ze dor 'n peer of nen appel af te pikken. Ze doeng hem op de grond vallen en tèn komme z' op de grond dor nog agaa links en rechts ne kier in pikken. Tèn lote z' hem liggen en ze goon heer achter nen anderen, 'k Hem 't al gezeid: de die zèn gralèk rizjeliet meh 'n ander zè frooit. Mor kom, tèn 'n eite me gin appelen of gin peren ooit onzen hof hein. Wajjer zeilen der ons tèn koeipen. Mor 'k vraag meh af hoe dat die mensjen da doeng die nog van heer frooit kenne verkoeipen. Kennen dedie die meerlonsj missching dresseiren of weiten de die iet ver heer weg te jaogen da z' allemol ba moy kommen? En da 't van de wintjer dier leven zal werren, dad hemmen al gezeid hein. Allei, as de mensjen die meiren ministers werren van naavoon al beginnen meh te zeggen dammen onzen seintier 'n betjen zelle moeten oontrekken, da beloeft. Ajje, ze weite zeer oeik hein da 't al veil te veir gekommen es en dat er iet moe gedoon werren. Mor 't ongelik es da z' attoyd door gon piltjeren woor dat er al ni veil nimmer af te piltjeren es Naa spreike ze dammen allemool zolle moete kontent zen meh eh wa minder te verdienen. Mor ze 'n zeggen ni wa da ze zeer gon doeng ver 'n bétjen minder ooit te geiven! Allemol goed en wel eh wa minder verdienen, mor as 't er door tèn boy komt dagge zeikes en vast mier zetj moeten ooitgeven, tèn werd da spel benaalèk. Ten meige me zeggen dammen op 't schip va zeive joor zitten. En wannier gommen tèn nog ne kier van da schip afgeraoken? En zeg meh na ne kier: wad es 't er nog oevergebleiven van all't gein da z' ons beloefd hemmen as 't de leste kier kiezink was? Rittebézze. As nog mier onrest, mier schildj, mier weirkloeizen. Meh dorboy naa 't verooitzicht op nog mier en mier van dad allemool. Moor. mos te men 't ongelik hemmen da 't binnen 't kért neweir ne kier kiezink zol zen, wedden dagge die zelste manen verom zetj zing of affisjen stoon, al lachenen of al greimelen. en verom meh nen diel beloften die z' op veirhand weiten da ze ze toch nie 'n kennen haven En as ge door tèn nog boy pakt wa dat er op 'n ander in de wereld allemol gebeirt en hoe dat de groeite lanen heer beizeg haven meh te speilen meh 't spelleken van oerlog of vreide, meh 't leven van aal de mensjen hier op onzen eerdbol, jaan, tèn vraog ek meh dikkes af: woor goot dad allemol ooitschien? Ver ons toch mor 'n betjen te troeisten mag sintjemerten hem 'n betjen hosten. Want wajjer hemmen nog attoyd onze «Sinterjemertekeszoemer» tegoed. As 't er de kinjeren of de meerlonsj ondertissen oeik al ni gon meh riepen zèn! DOLF schuldige zijn voor het ru moer en voor de ordeversto ring. Deze laatste zal door een weigering tot schor sing toe te staan aansturen op «onwaardig optreden, op geweld, op intolerantie bin nen deze raad». «Vier jaar lang. heeft de CVP hier kundig, krachtig en op een manier die voor het bestuur dikwijls be schamend was het stunte lig beleid van de PVV-SP- VU bestuursploeg aange vallen. Tot nog toe hebt gij. Mijnheer de Burgemeester, Mevrouw en Heren Schepe nen, bij wijze van spreken, ootmoedig, zij het vaak te gen Uw zin, korrekt inge speeld op deze aanvallen en zo nodig het hoofd gebo gen. Als gij echter Uw zelf beheersing verliest, als gij brutaal wordt, als gij grof speelt, als gij op ruzie en rumoer aanstuurt, zult gij merken, dat ook de brave katholieken dit krijgshaf tig onderdeel van de debat ten onder de knie hebben» aldus tot slot de heer Willems. VEHE De brandweer van Stony-Rapids (Canada) kreeg een nieu we brandweerauto met een elevator van 68 meter. Ze reden dus naar het hoogste gebouw van de stad, en daar kropen alle brandweerlui langs de ladder omhoog tot op het dak. En toen kropen ze weer naar beneden. Allemaal, behalve een, die vond het uitzicht zo mooi, dat hij de tijd kwijtraakte en van de aftocht niets merkte. Hij begon dus zijn positie beseffende verwoed naar beneden te schreeuwen en te wuiven, en sommige voorbij gangers wuifden vriendelijk terug. In wanhoop begon hij met stenen en keien te gooien, waarop diezelfde voorbij gangers de politie opbelden. Die kwam, zag en belde de brandweer. Die kwam, zag en schoof de elevator uit, die helaas op 5 meter hoogte blokkeerde. Toen belde de brandweer de reparatiedienst en de politie de helikoptereenheid. En toen kwam de concierge uit het gebouw. Heren zei die, misschien kan u de diensttrap, die naar het dak leidt gebruiken?

De Voorpost | 1980 | | pagina 3