«Hoe hoger men gaat, hoe dieper men valt...» HONDERD JAAR ST.-MAARTENINSTITUUT VERBOND VAN DEKENIJEN GAAT TOT AKTIE OVER «K.G.J.-nota» zet veel kwaad bloed CENTRUM GEWIJZIGD Laureaat Poëziewedstrijd woont in Erembodegem PARKINGS BEZET 4 - 24.10.1980 - De Voorpost Vervolg van pag. 1 Vertel eens iets wat meer over je zelf. Och... (nadenkend wrijft hij enkële keren over zijn baard) er valt eigenlijk niet zoveel te vertellen over me zelf. Ik ben bediende bij de spoorwegen (uitvoerende diensten van Asse). 't Is ple zant werk. Veel afwisseling en dat heb ik «vandoen». Ik ben een gelukkig man. ge lukkig getrouwd met m'n lief vrouwtje Monique (Van der Eist) Ik ben ook al papa. 3 leuke zoontjes, de oudste is Harald en deze kapoen is 4 jaar oud. In de lente van dit jaar kreeg ik er opeens een tweeling bij, loachim en Maarten. Van waar die ko men weet ik niet, mompelt hij schertsend. Je hebt toch ook hobby's? Tuurlijk, steeds tijd te wei nig. Een beetje schrijven en veel lezen... maar serieuze lektuur. Ik ben ook geabon neerd op enkele literaire tijdschriften. En verder, mijn dagelijkse portie dagblad en goede boeken. Tussen door ook nog een brokje mu ziek. Ik hoor alles graag, nou ja... graag. Maar geen opera of moderne jazz, want daar kan ik niet tegen. Als ik dan nog tijd over heb, spring ik in mijn tennisplun- je en klop wat op balletjes. Maar ik ben geen vedette. Verwacht van mij maar geen backhand a la Borg of een service la Tanner, 't Is een kwestie van in bewe ging te blijven. Je bent nu 27. wat vind je over je voorbije leven? Ik zag het levenslicht in Ne- derbrakel. Leuke tijd gehad, maar nooit lastig of moei lijk. Ik was nogal aan de triestige kant, vooral op school. Ik ben iemand die niet veel zegt, maar wees gerust, ik heb mensen vlug door. Ik neem alles op en probeer dat dan ook weer te geven. Je hebt nu voor het eerst in je carrière een poëziewedstrijd gewonnen. Wat betekent dit voor jou? Hoe waren de reakties van je vrienden? Ja een moeilijke vraag. Ik sta eigenlijk nog in m'n kin derschoenen. In feite komt de prijs wat ongelegen. Ik kan je met moeite 20 gedich ten voorleggen. Maar weet, dit was voor mij zeer stimu lerend. Het is een hart onder de riem, een broodnodige stimulans om verder te doen, want ik zou nog graag enkele zaken gepubliceerd zien. En wat was je tweede vraag? Och ja, ik zeg er eigenlijk weinig over. Maar sommigen hadden het gele zen in de krant en kwamen me enthousiast gelukwen sen. Ze vonden het mis schien plezierig voor mij, maar ik denk dat ze er zelf weinig aan hebben. Waarom denk je dat de mo derne mens zo weinig naar een dichtbundel grijpt? (Nadenkend en even nip pend aan zijn pilsje) tja: le zers hebben het dikwijls nogal moeilijk bij het vatten van de poëzie. Ook voor mij houdt poëzie op poëzie te zijn wanneer ze volledig ver klaard is. Sommige dichters zoeken hun geselekteerde ingrediënten in woordenvel- den waarbij in kritieken vaak het adjektief 'encyclo pedisch' valt. hard zijn om je plaats als ouderling in deze maat schappij kwijt te geraken, en dit alleen maar omdat je oud bent. Je voelt zelf aan dat je nog iets kan preste ren. maar de verstikkende maatschappij vindt dat je versleten bent. Voor haar ben je een nummer gewor den. Voor deze mensen zijn dikwijls een hond of een kat het enige gezelschap. Ik mag er niet aan denken of een ingehouden woede barst in me los. Waarom is de wereld toch zo hard? Vinden we deze soberheid ook nog terug in je andere werken. Ben je altijd zo pes- Daarom is voor Jan met de simistisch en triestig? pet poëzie larie. Weet je, ik De helft van mijn werken word met een scheef oog zijn sober, de andere vooral bekeken, want voor vele humoristisch. Ik schrijf ook mensen zijn dichters syno- nog enkele kursiefjes. Deze niem voor rare snuiters. Ze zijn dan vooral spottend, bij- vragen zich af waarom wij tend, ja zelfs een beetje cy- toch onze vrije tijd niet beter nisch. Vooral de hoogheids- besteden i.p.v. de kostbare waanzin en de ijdelheid vqn tijd te verkwanselen met het de hedendaagse tijd vind ik schrijven van schijnbaar enorm belachelijk. (zit er een beetje glunderend bij). Geluk, dat is... niet we ten wat je daarop moet ant woorden... Nee, eventjes se rieus, geluk betekent voor mij voldoening schenken. Het leven van elke dag. geen extremen buiten je be reik gaan zoeken. Iemand die het ziet raapt het op. De anderen lopen er voorbij. Als laatste vraag: Wat wil je nog kwijt over het bekroon de gedicht? In enkele uurtjes stond het op papier. Het zijn meestal plotse invallen, ik lees iets, ik zie iets, ik hoor iets, ik voel iets en als ik daardoor gegrepen wordt, zet ik dat op papier. Daarna komt het schaaf- werk, zwoegen, dagen en gend lied vandaag is ze naar beneden gekomen haar gezicht Of stoep lachte bloed en tranen toen de vreemde vogel het requiem aanhief zeven hoog jdb aterd. oor d ost-V alster Een self service op school, plezant' Vervolg van pag nutteloze dingen. Hoe sta je tegenover dich- Ziehier één van zijn humo ristische werkjes. ters uit de romantiek. Vind Profijtig gefopt je de moderne dichlkunsl Een kortgerokte Schot uit Aberdeen Ik kan er wel van genieten riep alsmaardoor: «God sa- voor een half uurtje. Maar ve the Queen!» het is van voorbije tijd. Ik Hij doedelzakte de ganse hou niet van het romantisch night gedoe, voor mij is dat té en dronk zijn whisky Black bombastisch. Nu gaat het and White heel wat beter, de taal is doch spuwde het goedje op soberder. Ik hou vooral van de grond. Ik zal nog enkele gedachten verklaren uit m'n gedicht. De zon: iedereen heeft z'n Dhr. Vos besloot met een gold het als een verlengstuk plaats onder de zon. Als de passende hulde aan zon schijnt, voelt iedereen leerkrachten die het St. zich gelukkig. Maar de zon Maarteninstituut schijnt zo hoog. dus niet be- hebben tot wat het nu is paald voor die eenzame vrouw, die volledig buiten het hele onderwijsmecha- het woelige straattoneel nisme. Tevens sprak hij de van de ambtelijke werk zaamheden maar geleidelijk gemaakt aan zou het evolueren naar een vakmanschap met de een uitstekend radertje in nodige artistieke inslag. On- staat. De vreemde vogel een element uit de natuur, als het maar geen mens is, want mensen spelen een ne gatieve rol in m'n gedicht. Vandaag is het scharnier. hoop uit dat de huidige raars op dergelijke stramien zouden voortborduren. De heer Theo Van Looy, ereinspecteur van het kunst onderwijs en directeur van Claus, al valt al vloekend: «Damn it, 't is nogal moeilijk uit. Jë moet Sprite., het wel enkele keren lezen maar enfin, da's ook ne keer vooraleer je er iets van ver- gezond.» staat Gelukkig kan je het Hoe vjldB Ieren gedicht op verschillende - - - wijzen interpreteren. Jouw bekroonde werk nu gebeurt toch iets in het de Academie van Antwer- leven van die vrouw... Hoe pen, kwam als tweede spre- hoger men gaat, hoe dieper ker naar voor. Bij hem stond men valt. het kunstgedeelte en dan Zo zie ik' het tenminste, als vooral de beeldende kunst de lezers een andere inter- a's centraal thema in zijn pretatie hebben zoveel te redevoering. Wat vind je van de maat schappij? niet Op het eerste zicht is het een alleen vanwege de titel een «Struggle for live!». Als het modern gedicht? Wat wil je er op aan komt, knokt ieder nog meer over zeggen? Ja, niet alleen de titel, r voor zijn eigen. Maar als je dieper doordenkt, merk je ook de faktuur doet modern dat je niet zonder de ande- aan. M'n gedicht heeft iets ren kunt. Ik zei het al; ik ben van een getrilde konstruk- tie. Het staat er hard pessimistisch van aard. We komen op de wereld om te triest. De woorden 'hard' en sterven, maar het leven is triest' komen er niet in voor, heel wat meer dan wachten en toch zijn dat voor mij de op de dood, je kan en je kernbegrippen van de moet er iets van maken. Ver der denk ik dat de maat schappij niet verandert. Als puntje bij paaltje komt zie je nauwelijks een ver schilpunt met vroeger. Op je eentje kan je er weinig aan veranderen, we moeten dus samenspannen. inhoud. Dat is immers voor mij mo derne poëzie, je zegt wat er niet met zoveel woorden staat; je laat open voor de lezer. En over de inhoud zelf: ik heb zelf op een flatge bouw gewoond, ik weet dus hoe erg het is. Wat moet het dan wel niet zijn voor oude re mensen? Ik wil vooral het monotone benadrukken (zie gedicht, elke dag, op dezelf de plaats, enige raam, elke avond, vele uren). Door deze herhaling probeer ik een sfeer van verveling op te roepen. Het moet enorm beter. Met enige tegenzin nam ik derwijsvorm één der oudste afscheid van dat gezellige 'n de Lage Landen. Vroeger gezin. Eddy had zich ont popt tot een vlotte prater en zijn vrouw Monique tot een aandachtig luisteraar, (zo nu en dan eens glimla chend, soms eens hoofd schuddend). Zijzelf beweer de niet van literatuur te hou den, zij hield het bij de we tenschappen, haar beroep is immers kinesiste. Maar is het niet zo dat twee tegenge stelde interesses het best met elkaar kunnen vinden... Hoogbouw (het bekroonde gedicht) daar zit ze zeven hoog Maandagmorgen hebben ze danks de toenemende dustrialisatie (rond 1860) moest de mens zijn gevoel voor kleur en kunst behou den. Daarin is men ge slaagd, o.a. de scholenge meenschap, zodat men he den ten dage zelfs een ne gentigtal instellingen voor beeldende kunst heeft. Het specifieke van deze on derwijsvorm kan op twee vlakken gesitueerd worden; nl. beroepshalve (men wil er geld mee verdienen) of als Deze kunstrichting is als on- een goed gestructureerde en georganiseerde besteding. vrijetijds- Dhr. Van Looy besloot met te zeggen dat al diegenen die hun studies in de richting van de kunst verder willen uitbouwen naar grotere cen tra moeten gaan. Hun eerste stappen hebben zij nochtans gezet in de Stedelijke Acade mie van Aalst. Nadat superior Van Spaen- donck aan Dhr. Vos en Dhr. Van Looy een gedenkpen ning van het honderd jarig bestaan van de school had overhandigd, werd de ten toonstelling voor geopend verklaard. Deze tentoonstel ling, welke nog tot 2.11.1980 loopt, verbindt de historiek van de school met het werk van leraars en oud-leerlin gen. Er is ook een schitte rend verzorgde catalogus handelend over al het ten toongestelde, samen meL een boek, van de hand vau Dhr. Van Bockstaele, te be komen. Deze pennevruchlterda handelt over «Bijdrage tofenhui! de geschiedenis van het orwrmor derwijs in het Aalsterse». ngsfe» De festiviteiten werdewvalisl voorgezet op zondag 19 okjaatse tober met een plechtige eu|> °f 1 charistieviering, rechtfnwez streeks door BRT 1 radio uitMe'e gezonden, en een academife Des sche zitting die als redenaaifaen< Mgr. Daelemans op het pro®mme gramjna staan had. Hierbifcrabb werd vooral gesproken ovei»aat- de toekomstvisie van het St.f°f da Maarteninstituut. Eeifb'i h schoolinstelling die, indierPsma men blijft werken met hetl_ zelfde idealisme als de voor bije honderd jaar, een lange - vruchtbare toekomst lf O dan ook de parkings van het stadspersoneel (achteraan elke dag op dezelfde plaats bij 't enige raam elke avond houten ogen staren Wat betekent geluk voor jou. naar 't woelige Straat- werd herschapen in één gro Méér dan het winnen van toneel te verkeersopstopping. een poëziewedstrijd? vele Uren ^*as na een Protes'br'e^ aan Nou, ik moet eerlijk toege- de ZOn Staat hooq u6t s^hePenko,le9e te beb" ven dat het een aangename hoaer dan zeven hooa ^n afgegeven werden door verrassing voor me was. *;0ger dan zeven h<>og de demonstranten de par- Want in veraeliikina met Hp de vreemde vogel bij kings vrij gegeven. Onder- het stadsbestuur verwezen- ^re dTch^eföS^ iï het raam tussen hadden leden van het lijkt. Het Aalsterse Dekenij- het stadhuis) en van het Ad- van 21 april werd door het ministratief Centrum rond 8 stadsbestuur de belofte uur bezet. Resultaat: veel stadhuispersoneel kwam te laat op zijn werk en de stad het stadhuis en van het ad ministratief centrum van de pupillenschool open te stel- mijn werk maar povertjes, zingt zijn rustbren- verbond via strooibriefjes hun grieven en eisen aan de uitvoering van het struktuur- m zijn bevolking mede gedeeld, plan van 1976 dat op 3 juni wensen van het Dekenijver-^^ «Met de jongste betoging 1976 door de toenmalige ge- bond», aldus het commu-|,js|ee Hnnr hpt Dekenijverbond meenteraad werd goedge- niqué. mjnj keurd en waarbij toen 21 De Aalsterse middenstandgen|jj parkings werden voorge- kwam in het voorjaar ook o£ en daan tijdens de drukke spiegeld. Tot nogtoe kwam straat om de Grote Marklgeme weekends de parkings van er hiervan niets in huis, ter- terug open te stellen voofcji^ Z( het stadspersoneel achter wijl ook van de 12 gestelde het verkeer, zij dan onde$er 2U eisen van april j.l. er ook wel5?P8,ait!e voorwaarden,^ n geen enkele werd verwezen- De CVP-fraktie steunde troullsnot lijkt. Zelfs het akkoord door wens dit voorste Schepenee|| len voor het publiek, doch minister Mathot om tijdens Jan De Neve beloofde eet|erbjjr nu drie maand later werd de weekends de twee hoger onderzoek te zullen instelleryamm nog niets in deze zin door gemelde ruime parkings en dr'e maand later een ant1ng vt open te stellen voor het pu- ^oord te zullen verstrekken., de bliek konden er het stadsbe- *ijn antw°°rd zal heel duijeent6 verbond eist nog eens de stuur niet toe bewegen om del|lk z|l"< de Grote Markj Vervolg van pag. 1 Michel doet het bij enkele. Zo worden twee eisen ge steld die vroeger reeds be sproken en geadviseerd werden (bv. bivakterreinen en Baardegemse hoeve). Wat Kreja betreft, wordt erop gewezen dat dit een «stedelijk ontmoetingscen trum» is (n.v.d.r. in een pers- konferentie die op 18 okto ber doorging vanwege het KGJ werd dit een «handig achterpoortje» genoemd). Er wordt aangestipt dat het vroegere jeugdhuis nu loka- lengebruiker is, net als ook Chirogewest, Team e.a. dit zijn. Inzake de samenstel ling van de jeugdraad wijst hij erop dat de gemeente raad de statuten goedkeurde en dat het bestuur demokra- tisch werd gekozen op de A.V. van 2.6.1977. De sa menstelling ervan is volledig afgestemd op het kultuur- paktdekreet zodat ideologi sche en filosofische minder heden beschermd worden. Als grond van de zaak, meent M. De Gols dat «enke le verantwoordelijken van het KGJ het niet meer kun nen aanzien dat een degelijk uitgebouwd gemeentelijk jeugdbeleid verder groeit.» Zo wordt tegenover mekaar geplaatst: het (op 27.5.1980 stemmen tegen het gemeen schappelijk aanwenden van de subsidies van 1980 en de «uitbouw van een eigen jeugdservicecentrum met uitleendienst» Als liberaal verzet hij zich tegen de praktijken waardoor «dissidente jeugd- verantwoordelijken worden uitgestoten en vervangen in de jeugdraad en dat enkelin gen steeds hun wil willen doordrukken ten koste van wie dan ook.» Tot slot roept hij het KGJ op tot het «waarmaken Hij konstateert dat de «nota» de principes van het kultuurpakt voor de jeugd raadsamenstelling radikaal in vraag stelt door 51 pro van inspraak op de plaatsen cent van de stemmen te wil- waar dit moet gebeuren en niet met achterhoedse ge vechten zoals deze «nota» en spreekt hij zijn hoop uit dat «de onderdrukte kristelij- ke jeugdorganisaties paal en perk zullen stellen aan dit feit (van onderdrukking) bin nen hun eigen groep.» De verklaring van schepen Monsieur In een uitgebreide kom- mentaar uitgeschreven len. Ook dat men een voor keur uitspreekt voor het vroegere jeugdbeleid en jeugdraad die «een toppunt van ondemokratische wer king was». Hierop herinnert hij aan het ontstaan van de hui dige jeugdraad, waarbij pre cies tegemoet gekomen werd aan de vrees van «het grootste deel van de kristelij- ke organisaties» en de niet- strekkingsgebondenen voor een samenstelling met poli over 9 vellen nam de tieke verhoudingen als in de schepen de «nota» scherp gemeenteraad zowel als een voor kristelijke organisaties bewijst hij met een aantal vb. Met klem spreekt hij ook tegen dat «sport» over een groter budget dan «jeugd» beschikt en dat de Baarde gemse scouts niet door hem, maar wel door kolle ga's De Maght en De Neve zouden gesteund geweest zijn, weerlegt hij als leugen (dergelijke beslissingen wer den kollegiaal genomen; schepen Monsieur heeft in dit geval «ja» gestemd voor werden niet alle punten door heeft om zich benadeeld te in te gaan op de eisen en verkeersvrij. De par^ keerautomaten op de Hop markt, Esplanadeplein eni Pontstraat hebben er vooe' gezorgd dat om op het eveif welk tijdstip van de dag parp keergelegenheid voorhanp den is. P t.o.v. het huidige jeugdbe- handige verspreidingswijze vocerende wijze gezichtsver- leid, en een (de grootste?) en beklemtoonde hij de be- lies doen lijden, dan geen van mensen die er niets van reidheid tot konstruktieve verantwoordelijkheid ervoor dialoog. durven opnemenIn de hoop van velen dat komaf ge maakt wordt met die spelle- (Liberaal tjes van een kleine minder- staan dat de achterban ge- Jeugdwerk Aalst) huiverde heid, besloot de schepen raadpleegd werd. De «nota» bij lezing van de «nota» voor met te stellen dat de meeste een pletrol van de katolieke kristelijke verenigingen zeer zuil op andere ideologieën, goed meewerken met het afweten. Hij betreurde na mens velen dat niet alle ver antwoordelijken inspraak Reakties hadden in de «nota» laat Jan Doorns zou ondanks hot zo over komen, ook volQëns hem - niet als provokatie bedoeld zoals dit weleer het geval huidige jeugdbeleid en dat zijn- was. Hij meent dat het kriste- ze zich niet achter de «nota» Aangaande de inhoud |jjk jeugdwerk geen reden konden stellen. op de korrel. Volgens hem werden «de zaken opzettelijk vervalst voorgesteld» en «kunnen diegene(n) die de tekst opgesteld hebben en dergelijke zaken in de open baarheid gooien niet meer als te goeder trouw be schouwd worden». Een voorbeeld hiervan: er werd aangeklaagd dat het jeugd servicecentrum niet eens be- persoonlijk door de schepen samengestelde adviesraad zoals de CARJ. Men wou bewust een punt zetten ach ter het verleden en men wil de geen jeugdraad geba seerd op «verdringing». De te bewijzen theorie van een minderheid van het KGJ was van bij den begin ne van dit jeugdbeleid dat «de stad geen initiatief kon schikt over de adressen van nemen of het was voor deze een aantal jeugdorganisa- mensen een initiatief dat zo- ties. In werkelijkheid gaven genaamd gericht was tegen deze ondanks 2 aanma- het KGJ». Vb.: vakantie- ningen hun jaarverslag niet binnen. Met unanimiteit van het bestuur .van de jeugdraad werd het regle ment toegepast en werden deze organisaties niet langer op de lijst van de jeugdorga nisaties geplaatst. Een «onduldbare pro vokatie» noemt hij het feit dat het bestuur van de jeugdraad dat om zo'n interne diskussietekst had gevraagd via de pers een pamflet te lezen kreeg. speelpleinen, jeugdinfo- beurs, jeugdservicecentrum, de jeugdraad zelf, enz. Als te verwerpen vindt hij de «eisen om bevoordeligd te worden t.o.v. de anderen» en hij staat daarbij versteld «hoe weinig bekommernis de A.V. verslag van uit: sport- en groenaanlegl). K.G.J. neemt afstand van zgn. «KGJ-nota» Op de perskonferentie van het «KGJ» werden de na men bekendgemaakt van de werkgroep die de «nota» uit werkte: Ann De Veylder, Wim Nijs, Geert Descamps, Michel Bekaert, Paul Jacobs, Guido De Cock, Hugo Van de Voorde en André Hélin. Deze laatste ontkende echter op de A.V. tot de werkgroep behoord te hebben. In elk geval ging het maar om een klein groepje, op wiens neus het deksel dan ook viel toen dinsdag een (grotere) KGJ- groep om 19 uur sa menkwam in jeugdhuis Ter linden. I.p.v. de houding af te spreken die op de A.V. gemeenschappelijk zou aan genomen worden, kwamen de tegenstellingen open en bloot te liggen. Karei Nijs bracht daar op «Gezichtsverlies» heeft dus vrijwel iedereen: jeugdraad Tevens reageert hij terecht en jeugddiensten, het jeugd- jeugdleid(st)ers op kampen op de passus die in dit blad beleid van het huidige sche- moeten vergoed worden, verscheen als zou zijn orga- penkollege, maar al even- naar analogie van vakantie- nisatie een papieren vereni- zeer het kristelijk geïnspi- speelpleinmonitoren. Een ging zijn. Onze excuses voor reerd jeugdwerk waarvan de een te vlug gemaakte veral- naam (eens te meer) mis- gemening voor het feno- bruikt werd, en dat nu op meen «koepelorganisaties» zoek is naar demokratischer de vergadering onderschre- voelen, ven. Zeer betwist werd bv. of eenstemmigheid was er wel aangaande: de punten van waarde ring voor het huidige beleid. als «papieren vereniging», werkvormen. de nood aan degelijke in- Het ging hierbij om een ver formatie over de stedelijke onderstelling van onzentwe- jeugdwerking, bv. via het ge van wat daarmee be- tijdschrift «Jeugd en Stad» doeld werd in de «nota», dat regelmatiger en sober- LiJ.A. heeft inderdaad een der zou moeten verschijnen, eigen werking. Hierin zouden moeten opge- Michel De Qfils in repliek nomen worden: verslagen op Karei Nijs, stelde dat in van A.V. en bestuur (in be- grijpelijke taal), een over- fen va Mm 1 mtren ie we inder èrtelle ïvree het pas verschenen Jaar- verslag al tegemoetgeko- zicht van wat uitgericht en men werd aan een aantal besproken wordt, info over informatie-eisen. v.z.w.'s en financiële toe standen en een diskussieru- briek «lezers schrijven», de «ondervertegenwoor- Vele aanwezigen wilden een stemming over wie er nu precies achter de «nqta» stond. Het kwam zelfs zover Vervolg van pag. diging» van het KGJ hoewel niet omdat van kristelijke zij de mate waarin dat het geval de benadrukt werd dat men is voor diskussie zorgde, zelf de «nota» nog niet goed Slechts een zeer klein aantal kon doorlezen en dat er mo- zou terugwillen naar de gelijks genuanceerd over ge- terug te vinden is voor de jeugd in 't algemeen, voor de kansarme jongeren, voor de mensen en de groepen die het moeilijk hebben in deze maatschappij». Dat er hulp geweest is «Grotendeels drie stromin gen waren op die vergade ring aanwezig: een van on genoegen (zij hebben de stempel gedrukt op de zijns inziens nogal pamflettaire tekst), een van tevredenheid 51%-toestand van weleer. Omdat de rest van de «no- dacht wordt. Niettemin ble ven velen (van andere strek- ta» niet meer kon besproken kingen, maar meerdere kris- worden, vroeg hij namens telijke vertegenwoordigers het KGJ verdaging van de konden hun gedachtengang diskussie naar het Bestuur of hierin volgen) het een «ma de e.k. A.V. Als persoonlijke neuver» vinden: eerst de menina betreurde hii de on- ieunriraad en -beleid od pro- Maar ook de RTT zou graag een dergelij ke terrein aankopen, om er een steeds maar groeiend aantal bedienden in onder te brengen. Bepaalde overheidsorganen blijken trouwens niet steeds de «ideale» politiek die uit gewerkt werd in het struk- tuurplan van Aalst Centrum te willen volgen. Zo zouden er ook grootse plannen zijn om het belanariike school gebouw van het Rijks Tech-1 nisch Instituut in de Nieuw-!) straat om te bouwen en uitl te breiden. Nochtans beziti ook deze school nog een| mooie tuin en hebben del gebouwen op zichzelf nod heel wat andere mogelijkhe-| den dan getransformeerd tef worden in de zoveelste na- schoolmastodont binnen de )e Q vroegere Aalsterse stads-[r muren. VEHE

De Voorpost | 1980 | | pagina 4