fporten wat BASKETBALL XV c f MINI-VOETBAL ^GOLFBILJART VOETBAL LIEFHEBBERSBASKETBALL SPORT DE...GROOTST SPORTZAAK 1 POS COSMOS EN KORTE STOKKEN GEVEN TERREIN PRIJS KORPORATIEF BBL MAG OP BEIDE OREN SLAPEN SETOK Vrouwen De Hoorn wint bij Olympia en Olfit Jeans Shop alleen leider WANNEER MEN HET VERLIEZEN ONTWEND IS Stylor Aalst 3 De Leenheer Zele 5 zz REI Wil 14 - 31.10-1980 - De Voorpost liefhebben locht trutale raren De Zandmannetjes wonnen in Moorsel slechts moeizaam met 2-4. (Per) Keizt SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST linden slechts één helft mee draaien. Na een 27-27 rust stand, waren de beide Hugh's tenoren niet meer te stuiten. De Klok heeft tegen Cockpit bewezen, dat de nul niet lang meer achter hun naam zal staan. Natuurlijk indien zij op die manier en met die inzet verder blijven spelen. Na de rust bereikt te hebben met een 31-32 ruststand, kon De Klok nog 10' in het Cockpit-spoor blijven tot 42-42, De bezoe kende grote jongens Jacques Rasschaert en Wim Possé maakten echter het verschil, terwijl Guy Van den Hauwe vanop zijn vleugel ontembaar was. Ondanks het feit dat Van Geert, 31 punten aanbracht. was zijn spel te indivii ingesteld, om zijn ploeg een eerste overwinning wen. Een box-and-one oj persoon was dan ook vol» de om de wedstrijd een an wending te geven Bij C< waren de topscorers Vai Hauwe C. 21, Rasschaei Possé 16, Van den Hau\ 15; bezot saai esten, e oor tijd chermul «ew ien met sli raakte kre .lompier; '°Tpsilon, Jeai io wist lvfolgende omplee ÏPIC lol TReraal Stand na 4 speeldagen Olfit 8 - Sint Antoon, mans en Hugh's 6 - Olympia, Charlies, Cockp Den Hoorn 4 - Terlindei Den Beiaard en De Klok A -towel T jandha igenst laar nc oorerr Ingen jdspar Driema; Dank zij de steun van anderen, is Turbo Cars aardig op weg zijn titel van vorig seizoen te hernieuwen. Alhoewel slechts zeven wedstrijden gespeeld zijn, mag men dit gevolg reeds trekken, als men ziet dat de onmiddellijke achtervolgers Cosmos en Korte Stokken nu reeds punten te rapen gooien. Cosmos was nochtans het best vertrokken bij Welkom met Wilfried Van Rossem, doch de thuisploeg reageerde langs Guy Van de Velde, Mar cel Cobbaert en Theo De Quick. Cosmos had alle moei te van de wereld om in de laatste twee partijen via Frits Wamback en Willy Heyvaert nog een puntje te redden. Kor te stokken verging het echter nog slechter. Langs Theo Van den Eede, opende zij de stand, maar daarmee was hun lied uit. Hand in Hand zou eer ruime 1-5 zege venwerver, met Peter Van der Linden, H j- go De Cock, Henri Baldé, W'lly De Rouck en Jan De Meyst. Koszen komt door die pur en- verliezen van Cosmos en Kor te Stokken op een bevoorrech te tweede plaats te staan Het haalde een klinkende 1 -5 zege weg bij De Post. Verrassend was ook de 2-4 overwinning te noemen van Zandmannetjes bij Moorsel. Schoonaarde won nipt van Palace, en Kravael haalde dezelfde winstcijfers bij Johny Boys. Langs Alfons Lannoy, Pierre De Smet, Pier re Pieters en Paul Wille scoor den onmiddellijk de ovenwin ning, zodat Freddy Heck en Lowie Louis alleen de neder laag aanschouwelijker konden maken. Leider Turbo Cars kwam nooit in problemen bij Corso. Het liep 4-0 uit langs Jean Pierre Cours, Raymond Van Liefferinghe, Hendrik De Baere en Frank Van Liefferin ghe, alvorens Jean-Pierre Keymolen de Corso-eer kon redden. Het was tenslotte Ro- main Meesen, die de 1-5 over winning voor de leidersploeg op het bord zette. In de A- reeks ging de topper door bij Cosmos, waar de B-ploeg, Welkom B diende in de ogen te kijken. Het werd een zeer spannende partij, met eerst de thuisploeg aan bod, langs Joh ny Troch en Pascal De Sterck, doch de bezoekers herstelden het evenwicht langs P. De Backer en Kamiel Steppe. Geert Baeyens gaf Cosmos B nieuwe hoop maar G. De Bruyn bezorgde Welkom B een verdiend gelijkspel. Een verrassing was wel de winst van Leeuwkens A bij Turbo Cars B. Willy Voster- mans zette de bezoekers on middellijk op de goede weg Jos Jansegers en Johny De Naeyer reageerden echter ge past, doch met Willem Daguit, Willy Impens en Freddy Uyt- tersprot behaalde Leeuwkens A een verdiende uitoverwin- ning. Het ongeslagen Rupa A moest diep in zijn reserves tasten om voorbij Kravael B te komen. Nochtans goed gestart met Patrick De Strooper en Herman De Gols moesten zij lijdzaam toezien hoe de thuis ploeg terugkwam langs Louis Pieters en Jean Sterckx. Jéro- me Van den Abeele en Willy Ovaere stelden echter hun col lega's gerust. Leider Hand in Hand B had geen enkel pro bleem met Zandmannetjes C. Marcel Pots, Frans Herreman, Rufin Baeyens, Eddy De Boeck, Marcel Steenhout en Jean-Pierre Creygelman, lie ten de Zandmannetjes geen schijn van kans. Koszen B heeft zijn goede uitslagen van de voorbije weken, niet kun nen wettigen tegen Moorsel B. Het waren de bezoekers, die 2-0 uitliepen, langs Roger Janssens en Jan De Petter, die Cheri Dumoulin ovenwon. Mare De Kegel en Valerie De Leeuw herstelden het even wicht, maar Romain Vinck en René Saeys legden de Moor- selse zege vast. Scotching B kon juichen met één punt te gen Faber A, terwijl de A-ploeg ook de halve inzet weghaalde bij Zandmannetjes B. In de B- reeks, slechts één duidelijke ovenwinning. Namelijk deze van leider Corso, dat bij Cos- mos C nooit in moeilijkheden kwam, William Doran opende de stand, en Johny Dhaen stelde gelijk. Doch op Raoul Bornau, Rudy Van der Mee- rssche, Sylvain Van de Velde en Pierre Van Damme slepen geen messen. Dan drie gelijk spelen en dan nog onverwach te. Sportvrienden A liep bij Welkom D 0-3 uit langs Hugo Waegeman. Willy De Wolf en Patrick De Meyst, en de thuis ploeg moest alles in het werk stellen, om via Alex Dhoker, Johny Van den Borre en Dany Baeyens een gevleid gelijk spel af te dwingen. De tweede verrassing kwam van Rupa B. Langs Paul Marroye opende zij de score, doch Welkom C hervatte zich via Alfons Stockman en P. De Backer. Bruno Van den Hauwe herstel de opnieuw het evenwicht, doch Dany De Boeck zorgde voor een «Hitchcock»-einde, waarin Eugene Bisschop zich de beste toonde. De meest verrassende uitslag kwam al leszins van Radijzen B, die waarschijnlijk met hun vreug de geen blijf wisten, en verga ten hun uitslag door te bellen. 3-3 tegen een derde gerang schikte is alleszins vermel denswaard. Dan volgen vier nipte overwinningen voor Kas seistampers A, Johny Boys B, Leeuwkens B en tenslotte Pa lace B. Kasseistampers A had bij hekkensluiter Sportvrien den B nochtans geen proble men, want het liep 0-4 uit via Frangois De Valck, Hubert Van Biesen, Varlo Schouwers en Odilon Cammerman. De ovenwinningen van August De Neef en Leo De Bundel waren slechts eerreddend te noe men. Johnyboys B keek al gauw tegen een verrassende 2-0 achterstand op bij Faber B, dat via Julien Legiest en Hans De Sutter uitliep. Doch de be zoekers toonden zich in de andere partijen op hun echte waarde, en behaalden langs Freddy Boeckenhove, Jean Kindermans, Michel Heck en Gilbert Van Branteghem een verdiende 2-4 overwinning. Leeuwkens B kreeg heel wat tegenstand van Krijt op Tijd A, doch verwierf uiteindelijk toch verdiend een nipte 4-2 zege Palace B komt stilaan uit de achtergrond opdagen. Edwin Van Delsen opende voor hen de score. Doch met Pierre Paul Van de Keere kwam Cos- mos D langszij. Serafien Van Langenhove en Mare Limpens deden echter Palace B jui chen, al zorgde Phillemon Van Coningsloo met zijn overwin ning nog even voor deining, doch een zeer secure Roger Dumont hield de beide wed- stnjdpunten aan huis. Standen Erereeks: Turbo Cars 13, Koszen en Cosmos 11, Hand in Hand 10, Korte Stokken 9, Moorsel, Zandmannetjes en Schoonaarde 7. Welkom, Kra vael en De Post 6, Corso 2, Palace 1Johny Boys 0. Reeks A: Hand in Hand B 15, Rupa A 14, Welkom B 13, Moorsel B 10, Cosmos B 9, De (053/21.25.56) GROOTHANDEL K??? SPORTARTIKELEN Knindei gen Ef: Leeuwkens 8, Radijzen A en Turbo Cars B 7, Koszen B en Scotching A 6, Faber A 5, Kravael B 4, Scotching B 3, Zandmannetjes B en C 2. Reeks B: Corso B en De Leeuwkens B 15, Schoonaar de B 12, Johny Boys B 11, Welkom C 10, Welkom D 9, Rupa B 8, Cosmos C 8, Krijt op tijd A 8, Sportvrienden A en Kasseistampers A 7, Palace B en Radijzen B 6, Cosmos D 5, Faber B en Sportvrienden B 0. A.V.H. Ocarina speelde zaterdag 3-3 gelijk tegen S.V. Apostelken, (Per) Olympia zonder Paul De Neve heeft slechts gedurende 10' gelijke tred kunnen houden tegen een zich overtreffend De Hoorn. 10-10. Langs Van der Speeten, Van den Steen en Thybaert sloegen de kampioenen de eerste kloof 10-18. Het was niet zozeer het aanvallend deel van De Hoorn, die het deed, doch wel hun zeer sterke verdediging, en 5' later was de stand tot 10-23 opgelopen. Olympia merkte het gevaar en begon aan een haast wanho pige pressing en kwam aan de rust terug tot 22-25. Na de 'kampwisseling ging Olympia langs een 3 op 3 van Jan Van den Eeckhoudt door op zijn elan en veroverde zelfs met 36-30 de leiding. Maar De Hoorn gaf niet af, en langs Van Stichel en Van der Speeten, sloegen zij terug 38-40. De spanning bleef, want ook Olympia reageerde langs Arijs .en Blancquaert 44-40. De Hoorn, die overschakelde op individuele mandekking, kwam via Thybaert 13 seconden voor het eindsignaal 45-45 ge lijk. De bezoekers veroverden de bal, en toen Van der Spee ten in zijn rush was naar de overwinning, werd hij foutief gestopt. Met vrijworpen haalde hij dan een verdiende ovenwin ning binnen. Topscoorders voor Olympia: Huylebroeck 6 - Van den Eeckhoudt 11 - Arijs 8 - Van den Borre 7 - Blancquaert 6 - Van Vaeren- bergh 7. Hoorn: Van der Spee ten 21 - De Swaef 2 - Van Stichel 12 - Thybaert 8 - Van den Steen 4. Koszen - Sint Antoon heeft de leidersrol ge lost. Na 13' zag de toestand er nochtans gunstig uit voor Sint Antoon. 20-23. Langs De Meyer en Vieillefon plaatste Borghmans-Ricoh dan een 12- 0. De bezoekers zagen het gevaar en kwamen via Rub- brecht en Stuerebout 38-35 terug bij de rust. De rust werd Sint Antoon fataal, want on middellijk erna. trok Borgh- mans zich definitief los. Met een puike De Meyer eerst werd het 46-38 na 3' en 61 -48 na 9'. Koszen kon nog één maal terugslaan, met Loos 65- 57 aan de 11', doch in een sterk eindoffensief, bekroond met een 3 op 3 van Sterck en een paar Tip-ins van Rony Van Ghysegem, stevende Borghmans - Ricoh nog naar een ruime 89-72 ovenwinning. Borghmans - Ricoh: Vieillefon 28 - Co Coen 10 - De Meyer 8 - R.V. Ghysegem 6 - G V. Ghysegem 14- Sterck 23. Kos- zen-Sint Antoon: Renders 4 - Rubbrecht 12 - Loos 28 - Stue- rebaut 16 - Kiekepoos 8 - Van den Steen 4. Charlies kreeg na een vrij knap seizoende buut zijn tweede nederlaag te slikken. Het werd een moeilij ke start voor beide ploegen, die de weg naar de korf maar niet vonden. Na een paar mi nuten, drongen de Olfitters hun wil op, en onder impuls van een weer sterk spelende Paul Steenhout, die in Herbert Van Callenberghe een gepast aflossingspunt vond, konden de bezoekers het verschil ma ken. De trefkracht van de Charlies liet het afweten, zodat Olfit Jeans Shop nog naar een ruime zege stevende. Topsco rers voor Olfit Steenhout 22 - Van Callenberghe 18 - De Saedeleer 10. Opel - 't Pavil joen - Maunce Maertens Sport heeft zijn tweede centuryscore beet. Deze maal tegen Den Beiaard, waar de lange afwe zigheid van Gerrit Troch zich sterk doet gevoelen. Reeds na 10' had Opel een probleemlo ze 4-32 score bijeengewor- pen. Via het jonge tempera ment van Van den Bossche, Tembuyser en L. Lefevre ste vende de bezoekende ploeg naar een 15-59 ruststand. Met een zekere ovenwinning op zak, liet Opel zijn verdediging ietwat terugvallen, wat de moedige en sportieve thuis ploeg toeliet ook aanvallend wat te presteren. 5' voor tijd kreeg Den Beiaard dan nog een bijkomende handicap, toen Filip De Vleeshauwer zich kwetste aan de voet en weggevoerd diende te worden naar de kliniek. Maakten de punten: Voor Den Beiaard: H. Stassijns 21 - De Vleeshauwer 7 - Muylaert 16 - Gossaert 2. Voor Opel: B. Borms 14 - L. Lefevre 23 - Stadfeld 12 - J. Lefevre 4 - Tembuyser 28 - Van den Bossche 24. Hugh's met een sterke Dany De Wolf, goed voor 25 punten, en een wervelende Tony Van Dries- sche met 28 punten lieten Ter- In het vooruitzicht van de topper van de volgende week tussen Hardy en D.V.V. heeft Hardy geen te beste kansen. Na hun eerder verrassende nederlaag op de openingsdag tegen Ladies, schijnt het dat de Hardy-meisjes nog moeilijk de nederlaag kunnen verteren. Begrijpelijk misschien, wan neer men weet dat de meisjes in 5 jaar nooit verloren, en nu het deksel op de neus krijgen. In hun wedstrijd tegen Keize- straeten en tweemaal Annick rinnen, kwamen er slechts 9 Coolens. Leberg met een T- opdagen, zodat het een kale dansant in de benen, en reis werd. Keizerinnen benutte slechts 10 speelsters voorhan- die kans om Hardy een afstraf- den, heeft geen weerstand fing te geven. De doelpunten kunnen bieden aan het jeugdi- kwamen van Van de Stiggel, ge temperament van D.V.V. Linda Van Damme. Ann Ver- De Gentse formatie, die aan treedt met twee twaalfjarigen, rende een 15' probeerden de drie dertienjarigen en vier D.V.V.-girls het op te indivi- veertienjarigen bracht zulkda- dualistische manier, waardoor nig spetterend vertoon, dat doelpunten uitbleven. Later zelfs Hardy in zijn grote dagen, echter kwam de ommekeer, alle hens aan dek zou moeten het ploegenspel primeerde op roepen, om hen te stoppen, nieuw en doelpunten bleven D.V.V. kwam aan de leiding dan ook niet uit. Viviane Van door een own-doelpunt van der Haeghen scoorde 0-5 en Linda Verbestel. Ingrid Wuyts Christel Coppens 0-6. Het was dreef de stand op tot 0-2 en tenslotte Linda Segers, die de even later volgden Viviane Leberg-eer zou redden. De Van der Haeghen, en Carine verdiensten gaan naar Marina Van de Casteele het goede Mertens van Leberg en naar voorbeeld van Ingrid, zodat Viviane Van der Haeghen en D.V.V. 0-4 voor kwam Gedu- Katia Van de Lanotte voor in één Opnieuw geen overwinning voor de thuisploeg die kraCe»nCQ achtig op zoek gaat naar de eerste puntjes. op VOO val opteren zodat de nog twee doelpunten op! aktiva konden laten bijsL ven. Daarna werden del gels wat gevierd wat de f ploeg toeliet de beschamp 1 -5 cijfers om te buigen ii eervolle 3-5 nederlaag doelpunten kwamen varf voet van Tony Alloo. De k noodzakelijke puntjes zijnty ter opnieuw vervlogen, het degradatiespook ri voor de ogen schemert. ze> De aanvang van de wedstrijd was veelbelovend, zoals elke keer trouwens, daar Frank Du- wez onmiddellijk de weg naar de netten vond. Na deze vroe ge opdoffer gingen de bezoe kers zich beter organiseren, zowel in aanval als in verdedi ging. De resultaten bleven dan ook niet uit. Gevat gecounterd en met een grote precisie afwerkend ging men van 1-0 naar 1-3. Tony Alloo, die voor het eerst met de plaatselijken aantrad, fun-» geerde als de grote draaischijf Ploeg punten: Stylor: DuB,d®r »is^_ bij Stylor. Hij alleen vermocht echter ook niets tegen de de fensiegordel van Zele. Stylor bleef maar voor de aan- Alloo 2 - Van BrusJ Meert, Van Hoorde, PedroP°ys' sa, Floris. ^ruis llhoew Upper Honda-lntercom geprogram meerd. Intercom, die het be paald moeilijk heeft om spe lers te verzamelen, geraakte opnieuw slechts aan 7 man. Deze 7 moedigen konden dan ook een verpletterende 8-0 ne derlaag niet ontlopen, in de A- reeks kon Post Erembode- gem, leider SAF één helft in bedwang houden, vooral dankzij de voortreffelijke kee ping van de post-portier De Neve. die een fantastische wedstrijd weggaf. In de twee de periode moest hij zich ech ter toch gewonnen geven, op schoten van Wim Saeys en Willy De Vos. Ook Bouw bleef één helft overeind tegen So- mati. Aan de 51' kon De Sae deleer de lokalen dan toch op voorsprong schieten, en 9' la ter verdubbelde De Pues deze voorsprong. In de laatste mi nuut kon Bouw zijn sterk ver weer omzetten in een eerred dend doelpunt. Callebaut A kwam verrassend sterk voor de dag bij Amylum. Reeds na 5' kon Johny Van Haute de stand openen. Amylum vocht sterk terug, maar schiep te weinig kansen, voor een gelij ke stand te rechtvaardigen bij de rust. 5' na de kampwisse ling volgde dan het definitieve koud stortbad. Pessemier dreef op tot 0-2 en meteen slikte Amylum zijn derde ne derlaag. Stand De aandacht van deze zesde speeldag ging in de eerste plaats naar de topper in de B-reeks, waar Resocub leider B.B.L. moest bekampen. De winnaar van deze wedstrijd nam immers een ernstige optie op de titel. Tot een top- match is het echter nooit gekomen. Daarvoor was B.B.L. te machtig. Vooral ook omdat Resocub, niemand in zijn rangen had om Alfons Baeten aan banden te leggen. A-reeks: SAF 13, Callebaut A, Somati en VVTTA 8, Amylum 7, Bouw en Post Eremb. 2 B-reeks: B.B.L. 11, Honda en Resocub 10, F.F.R. 6, Calle baut B 3, Intercom 0. A.V.H. Moorsel slaagde er niet in om de punten thuis te houden tegen de Zandmannetjes. (Per) koffie deze voorsprong nog opdrijven. Resocub kon 2' voor het eindsignaal de eer redden, via een strafschop omgezet door Jan Callebaut. In de B-reeks stond ook nog D.V.V. Met vier doelpunten werd hij de grote mijnheer van deze wedstrijd Nadat hij in de eer ste helft met een hattrick Re socub op 3-0 achterstand plaatste, kon hij 10' na de Stand D.V.V. 4; Ladies en nen 2; Leberg en Hardy

De Voorpost | 1980 | | pagina 14