Btij met punt Nationale voetbalkompetitie Beveren speelt liever (en beter) 's avonds III! Ui tl Kijk op 1e Provinciale Flash 18 - 31.10.1980 - De Voorpost Beveren-Antwerp 1-1 Robert Goethals sprak zondagnamiddag na afloop van de wedstrijd tegen de Bosuilen over een kollektieve off-day van zijn elftal. Waaraan wij volledigheidshalve willen toevoegen dat Jean-Marie Pfaff hierop toch een uitzonde ring maakte. Andermaal hield de klasse van onze nationa le nummer één de Waaslanders overeind. De vonk, die mysterieuze krachten waarover H.S. het had in het Beverense Clubblad, nodig om een match te winnen ontbrak ons deze keer, vervolgde de Ieperling. Beveren heeft zondag een punt verloren, maar er tegelijk een gewonnen. Hoe ontwar je zo'n spor- krasselt en er nauwelijks in ieve knoop? Wie echter lukt de tegenstander voet- r-uropese dromen koestert, bal-mat te trappen mag loet er goed aan zo weinig zjch gelukkig achten na ne- nogelijk punten te laten gentig ronden met een pun- ggen in eigen nest. Maar tendeling. vie een wedstrijd lang Het is haast onbegrijpe lijk dat Beveren, na zo een reeks forse voetbaldagen de jongste weken, zo'n veeg uit de pan kreeg van «Great Old», dat met Lasz- lo Fazekas de beste akteur op de scène bracht. Bob Stevens kreeg als verdedi ger op geen enkel moment echt vat op deze aalglibbe- rige Hongaar. Dat de Waaslanders andermaal met een vertimmerde ploeg Daarmee waren niet alle spelersperikelen van de baan. Heinz Schönberger zat reeds de hele week met een slepende bronchitis ge plaagd en een grieperige Danny De Cubber moest vervangen worden door stoere Danny Pfaff. Wie wel op het appel verscheen, was Erwin Albert. Hier door verhuisde om takti- sche redenen zoals dat in mis zou van maken keerde met een desilluzie huis waarts. De thuisploeg kwam nooit echt nog aan de bak en zwalpte als in een notedop op een woelige zee. Alle samenspel ge raakte plots zoek. Er klop te omzeggens niets meer. Als een flanpudding zakte de Wase elf in elkaar. En dan maar voetbalteorieën verkopen! Freethielweetjes Nieuw bloed De talentscouts van Beveren blijven speuren en keuren naar jong talent. De wissels voor de toe komst.' Zopas werd de 16-jarige Surinamer Akke Gambad ingelijfd. Ook Klub Brugge had voor deze jonge spits, die speelde voor het Zeeuws-Vlaamse Terneuzen, heel wat belangstelling. 25.000 sigaren De Supportersfederatie van geelblauw kondigde aan dat tegen de eindejaarsfeesten ruim 25.000 sigaren met de beeltenis van de Beverense spelers, hun trainers en verzorger Theo Bauwens zullen te koop worden aangeboden. Happy Birthday Wist je dat op 16 november a.s. Berre Cluytens zijn 25-kaarsjestaart mag uitblazen? Wie Bert wil feliciteren met een kaartje (of zoentje) kan dit doen op volgend adres: Bernstraat 27, 2710 Hoboken. Libero Philippe Garot telt op 30 november 32 lentes. Het Waaltje woont aan de Route de Esneux 63, 4021 Neuprez. Twee keer thuis Nog twee weekends na elkaar kunnen de geelblau- we supporters hun ploeg aan huis aanmoedigen. Eerst tijdens de bekermatch zondagnamiddag, 2 november te 15 uur. Scheidsrechter is de h. Ver- haeghe. Op zondag 9 november wordt Berchem partij geven in kader van de kompetitie. Deze thuisbeurt wordt geleid door ref Delsemme. Voorverkoop voor deze wedstrijden vindt telkens plaats de zaterdag voordien van 10 tot 12 uur of op de dag zelf van 10 tot 12 uur aan de loketten in de Klapperstraat. L.V.B. Erwin Albert zette zijn wederoptreden in de verf met een doelpunt na vier minuten. (Beveren-Antwerp 1-1) (pm) de wei moesten opdraven pleitte enigszins verzach tende omstandigheden. Mare Baecke zat nog steeds stevig in het gips en zijn vervanger Weihrauch die het op de linkerback- plaats uitstekend deed te gen AA Gent en Standard, boette voor gele zonden. Aan de Freethiel hoopte men zo de Britse tiener, David Alcock zijn debuut in de basiself te gunnen. Ook dat viel aan diggelen, vermits de Leicesterboy sukkelde met een zwerende teen. Stevens dan maar. Bobby had destijds bij Ra cing Mechelen op die plaats gespeeld, maar dat was toch ook al heel lang geleden. het voetbaljargon heet het «grote» Beverense talent voor morgen Peter Cre- ve en Patrick Schoofs naar de bank. Vlug sukses Reeds in de 4de minuut opende de wederoptreden- de Erwin Albert de score. Jaspers ontweek een zware tackle van Mariman, een listige toets van Van Moer en een verraderlijk steek- pasje van de Wase skipper achter de rug van Boeck- staens zonderden de Duit ser alleen af voor de Ant- werpkooi. De linker van Erwin verdween tegen de touwen (1-0). Wie toen dacht dat Beve ren er andermaal een ker- Strafschop? Antwerp daarentegen geraakte door deze vroege voltreffer niet van de kook. Onder impuls van maestro Fazekas ongrijpbaar zondag een bedrijvige Van Camp en een talentrij ke Van der Eist maakte Antwerp een stevige vuist. Al in de 11de minuut ver diende roodwit de gelijk maker toen de Magyaar on gehinderd mocht aanleggen na voorbereidend werk van de zopas genoemde jonge snaken. Van der Eist stuurde rond het halfuur Fazekas in het gekende voetbalstraat je maar werd door Pfaff I op zéér verdachte wijze De "Great Old" zette Beveren een pad in de korf De geel-blauwen lieten meteen hun eerste thuispunt vallen prompt onderuit ge- van Fazekas gebokst. Het haald. Ref Van Volcem schot van de Hongaar werd deed alsof zijn neus bloed- door Eddy Jasper net voor de. In de eretribune, of wat de doellijn weggekopt. er voor moet doorgaan ®°k Schoofs en Creve scharrelde PC-waarnemer ingehaald voor Danny Pfaff meester Van Melckebeke en een naar adem snakken- naar stift en papier. de Schönberger konden de Daarmee was in het eers- Wase motor niet °P het te bedrijf het sop van de kool. Antwerp verdiende toen reeds naast een inspi ratieloos Beveren te staan. gewenste toerental doen aanslaan. Zij brachten wel enige vaart in de bewe gingen. De goden oordeelden er Verdiend gelijk voorlopig anders over. Na een goed uur kat en De plaatselijke aanhang muisspel gebeurde het dan kreeg in de eerste minuut toch. Een zwiepbal van na de thee en de sinaas Kaiser werd door de inge- opnieuw hoop toen Albert komen André Heerwegh op links werd weggestuurd binnengekopt (1-1). door slimme Wilfried van De Kruibekenaar deed Hasselt. Dieltjens sloot nu voetbalrecht geschieden! echter tijdig de vuisten en Hij kreeg voordien een ge duwde het leder over het Ie neus voor een fout op dwarshout. Valse hoop Albert, echter in de geelblauwe Zat er voor dit Antwerp supportersrangen want in de slotminuten een tik- Janssens en co vervielen in keltje meeval in dan grab- hun oude kwaal. beien de sinjoren de hele Eén minuut later kreeg buit mee naar de metro- Pfaff II geel onder de neus pool. Gelukkig stond er geduwd voor een fout op voor Beveren een uitste- Boeckstaens. In de 53ste kende doelman Pfaff in de minuut tekende Antwerp ei schiettent. Dat kon hoege- zo na de verdiende gelijk- naamd niet gezegd worden maker aan. Een hoek- van zijn medemaats die er schop, getrapt door ex- loom en zonder spirit bij- Ajacied Kaiser werd door liepen, doelman Pfaff in de voeten Na afloop was iedereen in de Beverense kleet mer echt gelukkig metl i gevleide ene punt. Acfcj af hebben we ons vraagd wie Beveren een Europese droom I kunnen houden met crack als Fazekas in I a rangen. Spijtig dat zo'nj ren t lent wordt afgebot in een I Bosuilpoesta. De ploegen SK Beveren: Pfaff, Jaspfl Garot, Buyl, Stevens, Moer, Schönberger, 1 bert, Pfaff D., Cluytq Janssens. Antwerp: Dieltjes I Boeckstaens, Koekelcoé Velkeneers, Marimi Ipermans, Fazekas, M Ier, Van der Eist, V Jl* Camp en Kaiser. Doelpunten: 4' Albert [0 j) 65' Heerwegh Vervangingen: mmm 48' Heerwegh i.p.v. Veil neers 61' Schoofs i.p.v. Pfaff E 67' Creve i.p.v. Schö berger 77' Goris i.p.v. Muller Gele kaarten: Pfaff E Heerwegh en Kaiser Scheidsrechter: de h. Vl Volcem Toeschouwers: 12.000 Leo doch Kruibekenaar André Heerwegh, via Sparta Zwijndrecht terecht geko men bij Antwerp, werd door trainer Davidovic de wei ingestuurd om de ge kwetste Velkeneers te ver vangen. Met een kopbal be zorgde hij rond het uur roodwit de meer dan ver- wegzinkt in het moeras waar snertvoetbal troef is? We geven grif toe dat «great old» een kollektieve verrichting ten beste gaf die schril kontrasteerde met hun huidige klassering. Toch blijft het onbegrijpe lijk dat de Wase elf na de vroege voltreffer van Albert Hij verbloemde ander zijds niet de kronkels die sommige titularissen te kijk stelden. Van Moer vrat wel zyn kilometers maar kon nooit de lijnen naar beho ren aan elkaar klitten. Schönberger hapte meer naar lucht dan te orkestre ren. Begrijpelijk als je weet 1PJ k van weleer. Ze stelden zich té vlug tevreden met een hoge zwiepbal voor het kot, hopend dat de Duitse toren zijn knikker wel zou onder plaatsen. Wij zien het allemaal veel liever naar ouderwets mo del langs de flanken gebeu ren. Geen wonder ook dat supporters een typische bui tenspeler als de kustzoon Peter Creve er van bij de aftrap hadden willen zien bijlopen. Hopelijk wordt dit natuurtalent, net als het doelpuntensaldo van de jongste weken, niet afgebot door de terugkeer van Er win Albert, die zich wel uitsloofde om er iets van te maken. Dat zeker! Opvallend is ook dat Be veren iets méér kan bij een avondmatch dan op een goeie, ouwe zondagnamid dag. Het duo Goethals-Pau- wels haakte hierop ietwat pisnijdig in: «En zegge, dat we daarover zelf kunnen beslissen!». Waarmee ze zich eens verklaarden dat dit Beveren de ambiance van de avondwedstrijd wel licht nodig heeft om uit te blinken. Het deed de aan wezige bestuursleden de wenkbrauwen fronsen. Tijdens de winterperiode ziet het bestuur alvast geen financieel heil in die zater dagavondwedstrijden. Het blijft dus (voorlopig) spelen op zondagnamiddag met de gevolgen vandien. De h. Dirk Maes deelde ons wel mee dat een enquête zal worden gehouden bij het Bert Cluytens dringt het strafschopgebied binnen. (Beveren-Antwerp 1-1) (pm) diende gelijkmaker. Van je buren moet je 't hebben hoorden we een geelblauw gesjerpte supporter met sin- joors aksentje beweren. Moet je ons zeggen! Beveren mocht zich na afloop nog wel erg tevree weten met dit ene punt want zelfs met een tikkeltje mee val grabbelen de sinjoren zondagnamiddag de volle buit mee naar de Bosuil. Voetbal blijft gekneld in de ban der mysterieuze krachten. Hoe anders ver klaren dat Beveren na de forse voetbaldaden tegen AA Gent en Standard plots ineenstuiken als een pudding. Robert Goethals had er evenmin een zinnige verkla ring voor. Hij pleitte wel verzachtende omstandighe den voor de «invallers» Ste vens en Danny Pfaff, die op een voor hen ongewone plaats moesten aantreden. «Zo zie je maar dat er ook een grens bestaat aan ver vangen en inpassen van spe lers in een basisteam», ver duidelijkte de Ieperling die zich wel gelukkig toonde maar het niet was! met het gewonnen-verloren- punt. dat de Duitser de ganse week lang antibiotica slikte om van een slepende bronchitis af te geraken. En «internationaal» Cluytens? Gewoon niet gezien! Roep Guy Thijs vlug terug naar de eretribune of wat er voor door moet gaan. Met de inbreng van Al- bert verhuisde Peter Creve naar de bank. We zijn de laatsten om een taktisch plan van een kenner in het vak in vraag te stellen maar wat ons afgelopen zondag toch opviel was dat de Waaslanders opnieuw ver- uwltjens is gepast uitgelopen en Albert beseft dat hij vielen in hun oude kwaal Kansloos is. IBeveren-Antwerp t-t) (pm) bestuur en de supporters kernen omtrent het spelen 's avonds of 's namiddags. Van de spelers zelf geen woord! In de Beverense kleedkamer klonk het ech ter in koor: «Laat ons maar spelen 's avonds!». Argu menten als: we trainen ook bq avond; na de wedstrijd kan je nog een stapje zetten. (wat dat betekent laten we liever aan hen over), 's zon dags kryg je dan de kans om eens luilekker niets te doen, dienden hun pleidooi te staven. Begrijpelijk. Het wordt een moeilijk te ontwarren knoop voor het Beverens bestuur vooral daar de financiële en spo tieve eisen elkaar hieri All kompromitteren. Weilid ij—, zullen het de uitslagen zé 1 zijn die de eerstkomend namiddagen over del kwestie zullen beslisse{ wUn? Hopelijk wordt de suppof ter er niet de dupe van. e K zijn Luk VAN BE u t Frank Van Den Broeck heeft in de wedstrijd SK Leb- beke-KAVD zijn naam als topscorer weer alle eer aan gedaan. Was hij een week voordien auteur van een hat trick, dan nai.i hij tegen Den- dermonde het enige Leb- beekse doelpunt voor zijn re kening. Met zeven doelpun ten in deze kompetitie voert hij uiteraard de ranglijst in zake produktiviteit aan. Wim Waegeman trad in Lebbeke een eerste maal op in deze kompetitie met zijn nieuwe ploeg KAV Dender- monde. De van Beveren overgenomen voetballer die tijdens de augustuswedstrij- den gekwetst raakte deed dat trouwens met brio. Bo vendien lukte hij de gelijk maker waardoor hij al van zijn eerste optreden in de belangstelling komt. De wedstrijd reserven tussen KAVD en SK Lebbeke die zaterdag in Grembergen werd gespeeld eindigde eveneens op een gelijkspel (2-2). Ook hier klom Lebbeke het eerst op voorsprong. Aan de rust wezen de bord jes trouwens 0-2 aan. In de tweede, helft kwam Dender- mondé sterker opzetten en slaagde er nog in twee doel punten aan te tekenen. Onze fotograaf Cesar voor eenieder goed bekend, De grote afwezige Dendermonde was d keer Julien Van Den Broe Het was normaal voor dat trainer Arm and Rouck op hem in Lebbe een beroep zou doen. Op j donderdagtraining had Dendermondse spits Ru houdt aan de wedstrijd van daad gevoegd. Nu kuni zondagnamiddag een slech- de persmensen in ide te herinnering over. Toen hij omstandigheden hun w zich naast het doel van Jean- doen. Pierre Heyvaert bevond om enkele Lebbeekse aanvals- akties te schieten, kreeg hij plots de bal op een voor hem biezonder gevoelige plaats. Heel wat toeschou wers hadden dat bemerkt. Dat kon men duidelijk horen Het was net of er was een doelpunt tot stand gekomen. Zag hij er zondagavond nog wat bleek uit. dan evolueer- "I'm 9 T V de zijn gezondheidstoestand ''""enkel,,k dat in de loop van de week toch ÏJf J° 9 was wel gunsilg. Gelukkig maar. ^nZCen Z wedstrijd te beginnen. Het\ reec Een muziekkorps op het dan maar beter de plas veld van SK Lebbeke is een open te laten voor iemai zeldzaamheid. Daarvoor anders, moet men in Dendermonde T,hleL9Hen2e?hZLÖ?anu dB G"V N»rré. ook maal Ha, Oeodarmondse aanwt, maal het trommel- en trom- dje aekwetst aera/tktn SciPoV" "d PHnSe' dens de voorbereidingswa. ?n,r.Z' 3LÏÏÏ d "i s'"'de"'r3d "doge ten» ËÏ2 Zn aan 'aki I V T een aantrekkelgke show Êen eers,e dm m, extraatje voor liefhebbers a/s ea hehnnrliik h van muziek, en die zijn ook atampehn. De Genwnaar onder de voetbalsupporters een u/BteW voetbail, te vmaen. De achterstand die hij op zil kollega's heeft opgelopi tracht hij weg te werkt door intensief te oefent Dat hij een sportman is Ve A ghe relt De persmensen hadden in Lebbeke niet te klagen. Sedert zondag beschikken ze immers over een voor hen speciaal opgetimmerde perstribune. Bestuurslid Eric Buytaert had dat enkele we- een enorme wilskracht heé men in Dendermonde al tear Aal; den disk varen. Wellicht wordt hij bilt '°fU' nen de kortste keren ee» ken geleden in uitzicht ge- kandidaat voor het eersti ro1 steld. De Lebbeekse klublei- elftal. j Da a der heeft het woord bij de E.D.M star me;

De Voorpost | 1980 | | pagina 18