Omstreden goal 1 Geen rehabilitatie Nationale voetbal kom petitie FLASH De Voorpost - 31.10.1980 - 19 bendracht Aalst-Harelbeke 1-0 Een voorzet van de pittige nummer 7 Vermeulen naar de op de rechterflank doorgestoten William Stallaert, een rush langs het lijntje en daarna een gestrekte center op het hoofd van Leo De Smet. Dat was de proloog tot het doelpunt dat Eendracht Aalst tegen het «lastige» Harelbeke aan de volle buit hielp. Een omstreden doelpunt, want als één man be stormden de Westvlamingen scheidsrechter Derou- lou en gingen nadien hun verdriet uithuilen op de schouders van de grensrechter die inderdaad (heel even) zijn vlag naar omhoog had gestoken. Deroulou stapte eerst kwam als de bliksem een kordaat naar het middel- tweede «belager» opda- punt en ging tenslotte gen. Echte kuitenbijters, dan toch overleg plegen die Harelbeekse ratten, met zijn vlaggeman. Hij Doch in de gegeven om- bleef evenwel bij zijn be- standigheden deden ze slissing: goal. Eerst ver- wat hun opdracht was: tikten de paarsbroeken een punt uit de brand po- het de bal weer aan het gen te slepen en azen op rollen te brengen, doch een snelle counter om toen ze ervan overtuigd doelman Van Geersom te kleei) geraakten dat de «zwarte verschalken. Uitbreken man» niet te vermurwen deden de paarsbroeken bleek, besloten ze toch in de eerste time meer maar dat laatste kwar- dan op hun beurt. Bokila tiertje rond te maken was er niet bij, de vier- Eendracht Aalst voet- kant draaiende Dirk San- balde zondag tegen een ders evenmin. Doch met erg moeilijk te maneuvre- Kesteloot liep een ge ren tegenstander: ieder- vaarlijk mannetje op het een kreeg zijn mannetje terrein, en Van de Venne mee. En als de waakhond toonde zich niet alleen dan toch verschalkt was, een nijdig kereltje en on- met Ach ns ren >om net in zo'n t in vervaarde kamikaze, doch tevens een zeer be dreven en snel voet baller. Al na al bleek Harelbe ke in de eerste helft ge vaarlijker dan de «ro den». Een autoritaire Alain Van Kemseke, een steengoeie William Stal laert en de uitstekend keepende Van Geersom hielden de Westvlaamse spitsen evenwel op af stand. Heel even dreigde de Eendracht-defensie dan toch in de fout te gaan, toen een slordig heidje bijna afgestraft werd door de steeds op zittende struikrovers van trainer Van Maldeghem (38'). Wat deed Aalst intus sen? Behoorlijk doch niet denderend voetballen. Aan een schietkans wa ren noch Geert Van Roy noch Salva ooit toe: ze werden zwaar op de huid gezeten en daarenboven konden ze moeilijk in be hoorlijke omstandighe den worden aangespeeld omdat de gegroepeerde Harelbeekse achtmans- Salvador wordt aan het broekje getrokken: safety first, op om het even welke manier. (E. Aalst-Harelbeke 1-0). (per) defensie de aanvoer van valabele voorzetten be lette. Leo De Smet, aan vallend veel beter in zijn sas dan verdedigend, knalde een drietal keer uit de tweede lijn, doch De Maeght toonde zich zeer attent. Meer spanning Vooraleer de eerste halve minuut van de tweede helft erop zat, had Van Geersom twee terugspeelballen moeten oprapen. Onmiddellijk daarna poogde De Smet de weghollende Salva te bereiken, maar de voor zet werd onderschept. Er kwam wél een schot. Aan de overkant: van Petit- jean. Velen meenden dat het meteen 0-1 was, doch daar stak de fluks reage rende Van Geersom een stokje voor. Een fraaie, door Ver meulen opgezette aanval ontlokte applaus: het was kijken naar enkele goede kombinaties, maar het maneuver liep spaak omdat voor off-side werd afgevlagd. Een kwartier voor af fluiten gebeurde het: Leo De Smet kopte van dicht bij voorbij de wanhopig graaiende De Maeght. Eerder had de rumoerige Van de Venne de gele kaart gekregen. Nu inkas- seerde Harelbeke een doelpunt dat het met man en macht aanvocht. De 45 minuten zaten er reeds op toen toch nog gevaar dreigde voor de kooi van Van Geersom: De Smet, stilaan wegge- deemsterd, veroorzaakte in de buurt van de hoek- schopvlag een fout, en zelfs de Harelbeekse keeper De Maeght kwam toen mee vooraan om alsnog een draw te force ren. Het bleef evenwel 1- 0. Verdiend? Daar kan lang over nagekaart. Ha relbeke scoorde niet en kon dus bezwaarlijk aan spraak maken op de zege. Marcel Van Hauwer- meiren Georges Heylens: «Dat is geen voetbal meer» Georges Heylens, de trainer van Eendracht Aalst, was allesbehalve in zijn nopjes met de taktiek die zijn kollega André Van Maldeghem de Harelbeekse akteurs had opgelegd: «Dat is geen voetbal meer. Het is veeleer de tegenstan der beletten iets te tonen. De Westvlamingen trokken de wacht op voor keeper De Maeght en onze spitsen kregen steeds twee mannetjes op de huid. Ik vind het logisch dat we wonnen. Wij poogden er tenminste wat positiefs aan te doen. In dergelijke omstandigheden is het ech ter bijna onmogelijk er een goeie show van te maken. Als één van de twee teams aan antijeu doet, drukt dat onvermijdelijk op het spelpeil.» Van Geersom in keeperstrui Geen Jean Trappeniers in het Eendrachtdoel. De vader van de ex-internationaal overleed tijdens het weekeinde. Vandaar dat Van Geer som er bijliep. De marine-officier uit Gent deed het prima. Hij redde in het begin van de tweede time een gemaakte goal van Petitjean en voor kwam meermaals gevaar door gevat te antici peren. Diep in de tweede helft liep hij tot buiten het strafschopgebied om een aanrukkende Westvlaming de bal te betwisten. Harelbeke hield er een ingooi aan over. Van Geersom graaide echter, na een (onschuldig) robbertje met zijn tegenstander, het leder mee om te beletten dat zou ingegooid worden vooraleer hijzelf weer tussen de palen zou staan. Van Geersom: «Ik was een beetje zenuwach tig voor de match, doch na mijn eerste tussen komst gleed alle nervositeit van me weg. Mijn vertrouwen groeide met de minuut.» Bankxitters Paul De Cremer, een Ledenaar en keeper van de Aalsterse doublures, zat op de bank. Andere bankzitters waren de Lebbekenaar Bert De Schrijver en Gerard Desanghere. Laatstge noemde werd ingehaald in de 91ste minuut om het late wanhoopsoffensief van Harelbeke te verlammen. M.V.H. 1 j Leo De Smet, met wassende baard, knalde tijdens de eerste time meermaals g doch zonder sukses naar het doel van De Maeght. (E. Aalst-Harelbeke 1-0) (per) Ik ben misselijk Eén minuut voor affluiten moest Marc Van Geersom de bal boven het hoofd van cowboy Alvarez weghalen. (E. Aalst-Harelbeke 1-0). (per) De Ratten aten zich ziek aan de Ajuinekost Eendracht is nu van zijn zorgen verlost hicri Alvares n'ri'icp weg ™dd Alvares liep met het lisset nummer 15 °P de rug. ippot Veel pret heeft deze 9ast" n arbeider niet beleefd aan Lj zijn optreden tegen Aalst. Hij beet zich de tanden stuk op de onvermurw bare Stallaert en verhuis de nadien van lieverlede naar de andere flank waar hij evenmin scher ven maakte. De werk- :unn kracht en het talent van /dei de Harelbeekse jeugd wt stak schril af tegen wat Alvares toonde. De man is beter op zijn plaats in de pampa dan op een dvoetbalterrein. koe Rudi op bezoek In de tribune zat Rudi Haleydt, die zaterdaga vond met eerste nationa- ler Waregem meereisde naar Winterslag. Rudi: «Ik mocht weer meedoen na rust. Toen was het kalf reeds verdronken». Ook in diezelfde tribune zagen we Marcel Van Nuffel, een dorpsgenoot van Gij- zegemnaar Haleydt en e6 die reeds jaren in Wette- '/nf ren woont, doch «zijn» „A Eendracht door dik en r(jl dun trouw blijft. zi> Van Maldeghem André Van Malde- ghem, de trainer van Ha- j relbeke, stak in zak en as na de nederlaag van zijn i team op het terrein van I Aalst: «Mijn spelers had- f den ongelijk te blijven T diskussiëren met Derou- J lou. Of een ref gelijk heeft J of ongelijk, speelt geen i rol: hij is en blijft de baas. 1 Daar moet je in alle om- standigheden rekening mee houden.» Voorzitter Daeleman: «positief» «De jongens hebben vandaag behoorlijk ge werkt. De omstandighe den waren nochtans niet gunstig omdat Harelbeke niet met open vizier streed,» aldus Eendracht^ voorzitter Daeleman, die vond dat de weer talrijke toeschouwers in de twee de helft waar voor hun geld kregen. Die periode was trouwens de beste van een vertoning die vooral onder het taktisch spelletje van de Westvla mingen leed. «Oscar» Van Kemseke Samen met de jonge Vermeulen was kapitein Alain Van Kemseke één van de beste akteurs. We zouden Van Kemseke zelfs de Oscar durven toekennen. Hij was de spil rond wie de verdedi ging draaide en de man die overal de bressen dichtte. Al moet gezegd dat de sobere Sergeant als laatste man erg be trouwbaar was. Herwig voerde geen enkel bril jant nummertje op, maar dat was trouwens alles behalve zijn opdracht. Kandidaat catcher Na afloop van de match werd scheidsrech ter Deroulou door een Harelbeeks bestuurslid bedreigd. De man, een langopgeschoten brildra ger, was het off-sidedoel- punt duidelijk in de keel geschoten. Deroulou eiste dat de identiteit van de kandidaat-catcher zou worden nagegaan, doch dat leek niet zo simpel: de kerel zocht onderdak in de kleedkamer van de bezoekers in de hoop dat men hem daar zou «ver geten». Ref Deroulou: «geldig doelpunt» «Off-side? Dat dacht je maar. Stallaert stond minstens vijf meter voor de Harelbeekse verdedi ging toen hij de bal kreeg toegespeeld. Dat een paar andere Aalstenaars in niet strafbare buiten spelpositie stonden, is mogelijk. Maar ze heb ben de faze niet be ïnvloed. Als ik het doel punt van De Smet annu leer, maak ik me hope loos belachelijk,» zegde ref Deroulou na afloop van de match Eendracht Aalst-Harelbeke in zijn zangerig Limburgs. De roulou werd gedurende 93 minuten gadegesla gen door «kontroleur» Richard De Beeckere, op leider bij de Centrale Scheidsrechterskommis- sie, die vergezeld was door zijn zoon René die in Eerste Nationale fluit. Veel wijzer zal «pa» De Bleeckere over de kapaci- teiten van Deroulou niet geworden zijn. De scheidsrechter stond nooit voor onoplosbare problemen, toonde zich af en toe een beetje va derlijk, maar was konse- kwent met zichzelf toen hij het Eendrachtdoel- punt valideerde. Seraing-SK Sint-Niklaas 2-0 Bij een trainerswissel verwachten bestuur en toe schouwers dat de ingreep voor zulke «kick» zal zorgen dat niet anders meer kan dan gewonnen worden. Geloof het maar. Om dat te kunnen volbrengen moeten de omstandigheden dermate ideaal zijn dat het niet bij een utopie kan blijven. Men zou ons toch eens moeten duidelijk maken waar elke psychologi sche grondslag verborgen ligt om precies dergelijke belangrijke ingreep te doen als het team het liefst drie uitwedstrijden voor de boeg heeft. En welke dan nog? Eerst Seraing overmeesteren dat briljant voet bal speelt en met Yves Barré naar de eerste periode- titel lonkt, dan de Beker van België waar Racing Mechelen moet aangedaan worden, vervolgens nog eens naar Charleroi dat vastbesloten is het verblijf in tweede klasse tot slechts één jaar te beperken. En het dan nog bewijst ook. Kom, laten we eerlijk zijn, om het even welke trainer kan die taak niet aan. Zeker niet als het hier gaat over dezelfde spelers. Wat had je van Staf Van Camp ver wacht? Precies, hij zou teruggrijpen naar een Pierre Deraet en een Franky De Daele die vorig seizoen iedere wedstrijd hun opwachting maak ten. Hij zou ook de jeug dige elementen aan de kant laten omdat zij nog altijd niet over voldoende maturiteit beschikken. En daar sta je dan. Een mirakel wordt van je ver wacht maar het hemd is zoals steeds nog altijd nader dan de rok. Mira kels hebben niks met de realiteit te maken en dat heeft Sportkring op het terrein van Seraing moe ten ondervinden: Se raing was stukken beter, da's al. Caers werd op Van Heusden geplaatst, en dat was goed, enkel speelde die niet als spel verdeler maar wel als linksachter en dat veran derde natuurlijk de zaak. De mutatie met Verlaine leek dus vruchten af te werpen want die kreeg natuurlijk vrij spel. Dat was in de eerste periode al voldoende voor twee knappe afstandsschoten die door doelman Sti- ckens telkens keurig in hoekschop konden wor den verwerkt. De thuis ploeg kombineerde uit stekend via Royas, Sjlivo en Benigier. Maar telkens zou de bezoekende doel man zich bij de pinken tonen. Voorlopig was dit maar uitstel van execu tie: even voorbij het half uur speelde Royas zich vrij op links, passte ach terwaarts op Verlaine die keihard de paal trof. De teruggekaatste bal kwam bij verdediger Gof- fin goed meegevolgd die raak trof: 1-0. Nog geen vijf minuten later zou de auteur van het eerste doelpunt er een verlengstuk aan maken: een voorzet van Sjlivo was voldoende om eerst genoemde laag binnen te doen koppen. Sportkring, dat vooral een verdedi gende optie nam, kreeg wel mogelijkheden tot kombineren vooral dan in de tweede helft maar dat leidde ook tot even zoveel counters van de thuisspelers die meer gerezerveerd de laatste 45 minuten ingingen. Meteen was het ge beurd voor SK Sint-Ni- klaas dat plots tot de voorlaatste plaats in de klassering terugsloeg en nu konstant zal moeten vechten om hogerop te kunnen komen. «L'histoi- re se répète», zegt men, maar in dit geval ziet het er alleen niet zo rooskleu rig uit. Sportkring moet nu maar eens wat gaan doen op het terrein van Racing Mechelen, een ploeg die men aankan. Daèr winnen, betekent al vast bekeren, in dat geval zou men toch iets konkreets in handen hebben. De ploegen: Seraing: Horvat, Goffin, Grosjean, Rupcic, Bernar- di, Fimini, Van Heusden, Benigier, Royas, Verlai ne, Sjlivo. SK Sint-Niklaas: Sti- ckens, De Groote, Van Haevere, Lodewijckx, Van Bladel, De Daele, Be vers, Deraet, Caers, Nijs en Lacroix. Doelpunten: 35'Goffin 1-0 40' Goffin Wijzigingen: 60' Rodrigo en Van Bladel (St.-Ni- i.p.v. Bevers, 79' Lakner klaas), i.p.v. Benigier en 81' Fas- Toeschouwers: 4.000 tré i.p.v. Van Heusden. Scheidsrechter: de heer Kaarten: geel voor Ber- Seghers. nardi (Seraing), Bevers Sportkring ujou een knuppel in het hanekot smijten maar moest nog heel hard

De Voorpost | 1980 | | pagina 19