Die sakkerse Verwachtingen ingetost. 2 v T t /r Nationale voetbalkompetitie Voetbalkalender '•■am 20 - 31.10.1980 - De Voorpost Eendracht Zele-Union 3-0 Voor zijn eerste overwinning heeft Eendracht na afloop een zware tol moeten betalen. Tijdens deze vierpuntenwedstrijd met het Brusselse Union ver loor het zijn kapitein Jaak Goossens wegens spier- verrekking in de dij, keeper André De Decker met een schouderontwrichting en bekwam het drie gele kaarten voor Deferrere, Hulders en Steeman, van een allesbehalve konsekwent optredende scheids rechter Goris. Een prettige vaststelling was evenwel het opportunisme van de vergruisde André Maes, die na een bolwassing van trainer Ceuleers, opnieuw het Zeelse publiek kon bekoren. Na de wedstrijd kon een gelukkig Eendracht met de opkuis beginnen van de baardenhistorie, alhoewel niet iedere Eendrach- ter spontaan bereid bleek om dit voor sommigen althans niet onaardig uitzicht in de vergetelheid te srcheren. Een sterk gemotiveerd maar de Zeelse half rea- Eendracht had tijdens de geerde met twee fraaie eerste twintig minuten al- kopstoten naar de Union- le aandacht nodig om het kooi op corners getrapt fris kombinerende Union door Maes, waarvan Kee- in te tomen. Het dribbel- per Slowack er slechts werk van Marievoet zaai- één wist te pareren, de de heel wat onrust in de andere bracht de thuis- Zeelse verdediging, waar ploeg onverwacht op achtereenvolgens Steen- voorsprong. De euforie wercx, Nijs en Terzis wat om dit doelpunt verstom- opportunisme tekort de toen De Decker een kwamen om hun ploeg doelpunt voorkwam met aan een doelpunt te hel- zich in de voeten te wer pen. Toen Marievoet uit- pen van Steenwerkx, die eindelijk zelf aanlegde, op een onstuimige ma- was er een attente De nier de Eendrachtkeeper Decker nodig om dit naar de kleedkamers schot in twee tijden on- stootte. Goris die zich schadelijk te maken, van de toestand kwam Even sloeg de schrik in vergewissen haalde "de Eendrachtkolonie toen prompt geel boven, ter kapitein Jaak Goossens wijl de lokale aanhang de plaats diende te rui- om rood schreeuwde, men voor John Chris- Even voor rust lukte tiaens die zijn taak als Maes een fraaie aktie dirigent en laatste man in toen hij de Union-verde- de verdediging uitzon- diging te grazen nam. de derlijk goed opknapte. Of uitvallende Slowack om- dit voorval Cooreman in- speelde en verstandig SDireerde weten we niet, genoeg bleek om zelf het leder in doel te schieten, nadat zich twee mede- maats voor doel aanbo den om het leder in doel te verlengen. Hierdoor bespaarde hij Goris de kans om het doelpunt eventueel te annuleren voor mogelijk buitenspel. Ook na de koffiepauze ontbond Maes zijn dui vels, nam een naar schoenmaat gegeven steekpas van Deferrere in dank aan, bracht Slowack met een stop- en schijn beweging van de kook en schoot beheerst onder de Unionkeeper binnen. Als of dit alles nog niet vol stond trakteerde hij Slo wack in dezelfde minuut met een schot in de lin kerbenedenhoek die de bezoekende portier tot een karpersprong noopte om het gevaar te be zweren. Ondanks deze te ruime achterstand ging Union onder het impuls van de hardwerkende De Mey en De Raeve, gesteund door de inbreng van Zol Gha- ghar en de technisch ver fijnde Ganga over tot een verwoed offensief. Nadat Marievoet een vrijschop Pierre Verbeeck: «Bang voor de toekomst» Ondanks onze eerste zege blijf ik bang voor de toekomst,» verklapte de voorzitter. «Gelukkig hebben we kunnen rekenen op een uitstekende John Christiaens en de sterk spelende Deferrere en Maes. Vooral André Maes nam revanche op de kritiek die bij zijn opstelling naar boven kwam. Zijn beslissende voorzetten en mooie doelpunten zijn voor ons de beste getuigenis van zijn klasse.» AJZ Keeper De Decker out voor dit seizoen? Het heroptreden van de Eendrachtkeeper heeft juist 30 minuten geduurd. Nadat hij eerder door een trap in de nieren tijdens het bekertref- fen in Gerhees tot inaktiviteit werd gedwongen, bezorgde de aanstormende Steenwerkx De De cker een harde trap op het lichaam zodat een overbrenging naar de kliniek zich opdrong. Het rezultaat was een nieuwe ontwrichting van de rechterschouder, een kwetsuur die De Decker reeds vroeger overkwam en wellicht het einde kan betekenen van de loopbaan van de Zeelse doelman. Een teneergeslagen echtgenote bevestigde na de wedstrijd het onheilspellende bericht en meldde dat haar echtgenoot tevens schaafwon den vertoonde op de borst en arm die volgens de behandelende geneesheer te wijten waren aan de kracht van de studs van de tegenstander. AJZ verknoeide, kregen Stee man onverdiend en Hul ders na een zware sliding beiden geel van Goris, die doorlopend de ban bliksems naar het hoofd kreeg van vriend en tegenstander bij enkele van zijn nummertjes kunst- en vliegwerk, doorspekt met wat men in de voetballerij kom- pensatie noemt. Het bleek niet allemaal ten nadele van de thuis ploeg toen Marievoet zich tot tweemaal toe ge vaarlijk aanstelde en Co- les zich in de strafschop zone met een ezelsstamp van de Unionist ontdeed. Gelukkig was het ingrij pen van libero Chris tiaens meer taktvol zoniet zou de zwaarste sanktie onvermijdelijk zijn ge weest. Bleef Union het spel maken, de Zeelse spitsen stormden ge zwind de ruimte in hen aangeboden door de risi- konemende Union-de- fensie. Ei zo na kwam Maes tot een hattrick na een miskleun van Zol Ghaghar, doch de Zeelse olijkerd talmde iets te lang om de kroon op zijn werk te zetten. Met een droompass naar Deferrere, die naast zijn voorzet liep en een dribbelnummer in de pe naltyzone, dat eindigde met een onbestrafte haakfout door een Union- verdediger, onderteken de Maes zijn voetbaluur tje waardoor Eendracht een duur bevochten maar verdiende overwin ning bekwam. Een wed strijd waarin de Zeelse spitsen ditmaal bij de pinken waren in tegen spraak met Marievoet en co die niet in staat bleken de sterke afweergordel van Eendracht te ont mantelen. AJZ hout nerv Doelman De Decker is de pechvogel van het jaai amper hersteld van slepende kwetsuren moest h opnieuw van het terrein, ditmaal met een sleutet beenbreuk. (E. Zele-Union 3-0) (wvc) Trainer Ceuleers: «Zeelse spitsen hebben het gedaan» Een zichtbaar in zijn nopjes verkerende trainer Ceuleers loofde vooral zijn spitsen voor hun opportuniteit. «Mijn gok met André Maes is goed uitgevallen. Deze speler mag niet afge schreven worden, wij zullen zijn klasse dit sei zoen nog best kunnen gebruiken.» Op de vraag naar de revelatie van de wed strijd vernoemde Ceuleers spontaan libero John Christiaens, die zijn ondankbare taak met veel doorzicht en autoriteit volbracht. AJZ Racing Tienen-long Lede 0-0 Deferrere (Zele) op weg naar de Unionkooi. (E. Zele-Union 3-0(wvc) aider Jong Lede is op Racing Tienen niet tot scoren akomen. Dit betekent evenwel niet dat Bombeke n Uyttenhove in gebreke zijn gebleven. Wel kregen 3 van de sterk verdedigende thuisploeg weinig of éven" verdiend "als" aan" een bewegingsvrijheid, zodat men de kansen op én hand kon tellen. Volgens het gekende recept ad Jong Lede in het veld met drie aanvallers en iet de opdracht het leder snel rond te spelen, acing Tienen daarentegen hield slechts twee man dit deed hij op Tienen uiteraard draaide de niet. In de gegeven om- groenwitte defensie, de standigheden is de 0-0 nogal slordige terug speelbal in de aanvangs- vaardbaar. periode buiten beschou- In het vooruitzicht van wing gelaten, uitstekend, de verplaatsing naar Ra- De Poorter zag men dit- cing Tienen had trainer maal in een meer bij de Delmulle opnieuw moe- defensie aansluitende etjes vooraan en wist onmiddellijk hoe laat het ten voorzjen jn <je ver- rol. «Vorige week had De vanging van Toon Pfaff Poorter wel een voet in ,vas. De thuisploeg die zich slechts zevenmaal dien de gewonnen te geven in evenveel wedstrijden, en rekening houdend met het feit dat het van deze zeven liefst viermaal in één en dezelfde wedstrijd werd verslagen op Stade Leuven, wilde ook tegen leider Lede zijn reputatie Van ongeslagen thuis ploeg tot het uiterste ver dedigen. De 4-4-2 opstel ling loog er niet om. Zoals verwacht heeft long Lede de wedstrijd gemaakt en wist zich uit- ïindelijk toch nog een drietal kansen te schep pen tegen de gereputeer- fie defensie. Bij een eer- UUEUZê 1^*3' f w£-C'C4 ste poging scheerde een a vluchtschot van Bombe- e over de dwarsligger. )e beste kans kwam er op tien minuten van het - einde. Dieltjens kopte jussen twee verdedigers D& unjon.(joelman Slowack grijpt de bal boven het hoofd van Cooreman. (E. m op doel. In een uiterste Zeie.Union 3-0) (wvc) refleks wierp de Tiense doelman zich in de rich ting van het leder en tekenen voor een gelijk- en ook van Rudy Van Bel- twee doelpunten kreeg het pardoes tegen spel, we zouden zeker ak- Ie, die blijkbaar weer last het been, zonder zelf te koord zijn geweest. De had van de schouder weten waar de bal zich omstandigheden hebben kwetsuur op Roeselare bevond. Zo werd de bes- evenwel uitgewezen dat opgelopen. Dit had voor te Leedse kans ongedaan het best de volle inzet gevolg dat De Poorter gemaakt. Aan de over- had kunnen zijn. Bij een een tweede kans kreeg kant werd men slechts ploeg die op volle toeren om zich waar te maken éénmaal in verlegenheid draait en drie kansen en ook Freddy Parrez in gebracht, maar deze kans krijgt moet minstens één- de ploeg kwam in de rol werd door Nicolaes in het maal gescoord worden, van laatste man. In de zijnet geschoten. Het zat evenwel niet mee. aanvangsminuten akteer- Trainer Delmulle was Er werd zeker niet slecht de Parrez wel ietwat ze- j tevreden met het bereikte afgewerkt maar de bal nuwachtig, maar vrij snel j fesultaat. «Moesten we moet uiteindelijk ook had hij de rust en ritme I vooraf hebben kunnen voor u willen rollen, en qevonden. Met het gelijkspel op Tienen vielen ook de eer ste gele kaarten van het seizoen voor Lede. Mare D'Hondt kreeg geel voor een fout op Nicolaes en Freddy Parrez, die protes teerde, kreeg van hetzelf de laken een broek. Tenslotte was er ook nog Gilbert De Groote die tegen geel diende aan te kijken. In het vooruitzicht van de komende wedstrijden zal zulks al vast weinig of geen scha de berokkenen. Voor de komende thuiswedstrij den op zondag 9 novem ber 1980 komen de ge kwetsten Van Belle en Toon Pfaff waarschijnlijk ook opnieuw speelklaar. Om de kadans bij Jong Lede niet te breken wordt a.s. zondag ter gelegen heid van de kompeti tieonderbreking een vriendschappelijke wed strijd gespeeld op Ham- me. «We moeten opti maal in konditie zijn om Stade Leuven, de vedet- teploeg, partij te geven en zoals gebruikelijk zal dat gebeuren met open vizier,» aldus trainer Eric Delmulle, die met Jong Lede aangenaam blijft verrassen. C.V.j En de g< tende ons I; dacht toen vooral aan het ondersteunen van de aanval hierbij enigs zins zijn verdedigende taak uit het oog verlie zend. In het vooruitzicht van de wedstrijd op Tie nen kreeg De Poorter op dracht meer naar het midden te gaan aanleu nen en in steun te komen van Oosterlinck. Dit gaf Lede uiteindelijk nog meer armslag in het mid denveld. (zondag 2 november 1980 om 15 uur) Beker van België - 1/16de finales SC Lokeren - VK Mechelen (1.11.80 om 16u) (Fontaine) Racing Mechelen - SK Sint-Niklaas (14u) (Deflem) SK Beveren - AA Gent (Verhaeghe) Eendracht Aalst Menen (14u) (Van den Wijngaert) Kompetitie III Nationale VG Oostende - Eendracht Zele (Delferière) I Provinciale Olsa - Lebbeke (Schrauwen) Lokerse - FC Denderleeuw (Taeleman) Haaltert - Kemzeke (Van den Berghe) KAV Dendermonde - Brakel (De Saedeleer) II Provinciale A Excelsior - Gandasparta (Lauwereys) Sint Pauwels - Destelbergen (De Meyer) Muide - Vrasene (Staes M.) Ertvelde - St.-Gillis-Waas (Okladnicoff) Temse - Robur (De Bruyn) II Provinciale B Moerbeke - Oudegem (Wiels) Petegem - Eendracht Meldert (Anica) Deftinge Buggenhout (Balthazar) Bevere - SK Aalst (Segers) III Provinciale C Vlierzele - Burst (De Kimpe) Nieuwerkerken - Kerksken (Teugels) Bambrugge - Pollare (Van Damme) Mere - Terjoden (Vermassen) III Provinciale D Baasrode - Grembergen (Staes Luc) Wilskracht Moorsel Stekene (Leroy) Berlare - Klinge (Speleers) Thor Meldert - Kallo (Rottiers) Sinaai - Melsele (Van Gijsel) Wieze - Haasdonk (Cooreman) Waasmunster - Bazel (Melkebeeck) Eendracht St.-Gillis - HO Kalken (Van Droogenbroeck) IV Provinciale C Valentino's Overmere - Standaard Gent (Reyniers) Lochristi - SK Overmere (Dobbelaere) Schellebelle - Zaffelare (Eeckeman) IV Provinciale G Serskamp - Edixvelde (Van Haver) Oordegem - Welle (Nevens) Bavegem - Smetlede (Huylebroeck) Heldergem - Erondegem (Van der Eecken) Massemen Erpe (Martens) IV Provinciale H Appels - Lutterzele (Opdecam) Gijzegem - Baardegem (De Bolle) Opstal - Doggen (Vereeken) Opdorp - Schoonaarde (Dierickx) Herdersem Schroevers Moorsel (Moreel) Rapide Lebbeke - Wichelen (Drieghe) Boonwijk - Hofstade (Moons) IV Provinciale I Hoogeinde - Sombeke (Burm) SK Lokeren - Kieldrecht (Van Gasse) Gerda - Moerbeke (Janssens) White Boys - Rupelmonde (Meiresonne) Straatje Stekene - Meerdonk (Steels) Verrebroek - Kruibeke (Van Houweghen) Eksaarde - Heikant Zele (Rietens) Vrouwen Evergem - Kamillekens Aalst (Heirebrandt) UEFA'S (10u30) KV Mechelen - SK Sint-Niklaas (Verhoosel) SK Beveren - SC Lokeren (Van Acker) Eendracht Aalst - Boom (10u) (Delombaerde) Prov. Juniores (10u) Lede - Zele (Van Bever) Aalter - SK St.-Niklaas (Bellemans) Hamme - Beveren (De Ridder Jos) SC Lokeren - Geraardsbergen (Annaert) Zottegem - E. Aalst (De Ridder Eddy) Prov. Scholieren (10u) Lede - Zele (De Winne) Aalter - SK St.-Niklaas (Cocquyt) Hamme - Beveren (Engels) SC Lokeren - Geraardsbergen (De Buyser) Zottegem - E. Aalst (Goossens) trend één r bleef oude kan i punte derhé puntj keld daar ren d moet één r Er «gele den Je h voor en h onbe wore B, di punt sche voor punt Wi spel Of stan ten, fouti valle W met Er VOOI op o tikt zone duu van jes» rein hore

De Voorpost | 1980 | | pagina 20