Tm Drie Nationale jeugdtitels voor Asahi Kwai Zele De Winne, Blancquart en Uyttersprot aan de bak Voetbal Kijk op 3e Provinciale Frank Van Boxelaere spelverdeler AFSTRAFFING Melsele deed het Wilskracht Moorsel op de valreep Eén tegen allen fjerste bezoekend verliespunt in weken ™;Puiten laten leiders van êïkastje naar de muur hollen Mere haalt Boekei uit de top Pechploeg Sint-Pauwels Eindelijk «staat» Stekene er Ongeslagen leider De Voorpost - 31.10.1980 - 23 Mini St. Gillis-Waas - Kwik Pils Ronse: 8-2 ■adat Melsele een week loordien een puntje in de ■rand liet tegen Stekene, |noopte Svelta opnieuw met _e zege aan. Kallo moest er ^oor eigen fans met 1-3 aan ijeloven. Die overwinning fleet echter erg lang in de iicht hangen. Picavet had na Jen minuten de thuisploeg voorsprong geknald, Üaar dat was slechts stro- iuur: bijna onmiddellijk na lat goaltje speelde Van Dae- 9 zo onbehendig naar zijn i&igen doel terug dat de bal ■gen het net rolde. Nog jroor de pauze werd het 1-2, Joch daarmee was Melsele _£ng niet safe. De onzeker heid werd slechts een zeker heid nadat de bezoekers, na jang aandringen, een penal- i trapten en die kans niet Inisten. (m) GREMBERGEN - WAASMUNSTER 1-4 Verloor Waasmunster vori ge week op eigen veld, dan ging het nu net met dezelfde cijfers in Grembergen win nen, waarmee het vorige week door Eendracht St.-Gil- lis werd vernederd. In Waas munster is men uiteraard te vreden met deze onverhoop te winst. Tot vorige week waren de resultaten zeker niet om over naar huis te schrijven. In Grembergen, lieten de bezoekers alvast een gunstige indruk. Vooral dan in de tweede helft. Het was trouwens in die periode dat Waasmunster zijn vier doelpunten lukte. Vroeg in de eerste helft was Grem bergen op voorsprong geko men na een actie Jan Van Damme met Luc Tassent, door deze laatste afgerond. Die 1-0 voorsprong werd be houden tot aan de rust. Na de kampwisseling waren het de bezoekers die de situatie gingen beheersen. Dat was voornamelijk onder impuls van Frank Van Boxelaere die de grote mijnheer was op het middenveld en voortdu rend de spitsen in de acties wist te betrekken. Dat resul teerde trouwens in vier doel punten, respectievelijk twee van Wouters en evenveel van De Bondt. In Waas munster is men opgetogen met de huidige gang van zaken. Deze winst schenkt ons vertrouwen in het voor uitzicht van twee opéénvol- gende thuiswedstrijden zegt men. Nu zondag komt im mers Bazel op bezoek. Een tegenstander die men zeker niet zo gemakkelijk zal kun nen overrompelen. In Grem bergen stond men aan de klaagmuur. Toch een eigen aardige ploeg dat S.K. Het valt zowat van het ene in het andere uiterste. In de eerste helft liet het bovendien een bevredigende indruk. Na de rust raakte het in verval om uiteindelijk als een kaarten huisje in mekaar te stuiken. E.D.M. Kwik Pils kwam slechts op het laatste moment en met vijf man aantreden. Het was dus van meetaf aan de be doeling van de Ronsenaren met zo weinig mogelijke tegendoelpunten de wed strijd te beëindigen, dit hiel den ze vol tot halfweg de eerste periode, maar Guy Dullaert (weer hij) bracht bij een onvoldoend ontzetten met een retro de stand op 1- 0. 2' later rukte hij op langs de linkerzijlijn en schoof dan de bal naar de vrijstaande Eddy Franckaert, die er 2-0 van maakte. Na een paar prachtige reddingen van de Ronse-verdediger, in de 9' van de tweede periode gaat de bal naar Neyt Kamiel, die met een ver schot in de rech terbovenhoek de bezoekers weer hoop geeft. Als Luc Van Den Bossche dan de bal van een aanvaller afsnoept, stuurt hij met een gemeten verre pas Guy Dullaert in het straatje 3-1. Voor het einde van deze periode ketst een schot van dezelfde Luc Van Den Bossche dan nog op de paal. Na een eerder aarze lend begin van Karei De Mol in de derde periode, zou de ze toch nog zijn stempel drukken op de tweede wed strijdhelft, ondanks zijn lan ge afwezigheid wegens ziek te. Zo ligt hij in de 8' aan de basis van het vierde doel punt; waarbij hij twee verde digers uitschakelt en de vrij- lopende Eddy Franckaert de bal in een tijd op de slof neemt 4-1. In de tiende mi nuut van deze wedstrijd zijn het weer dezelfde spelers, die na een dubbele 1-2 voor een 5-1 zorgen, ditmaal is het echter De Mol die het doelpunt aantekent door de laatste man op het verkeer de been te zetten. Pas in de vierde periode gestart of een schot van Luc Van Den Bos sche gaat nipt naast. In de 6' lepelt dezelfde speler de bal over de verdediging, De Mol kontroleert deze haarfijn en schiet in één tijd, zonder dat de bal de grond nog raakt, binnen 6-1. Eén minuut later zorgt een 1-2 tussen dezelf de De Mol en Eddy Franckaert die scoorden voor een 7-1. In de voorlaat ste minuut spelen Luc Van Den Bossche, Karei De Mol en Eddy Franckaert de bal zo snel en goed rond dat laatst genoemde geen moeite heeft om 8-1 te scoren. Pas is er afgetrapt, of in een ge harrewar voor het doel van Luc Van Goethem weet Deli- veyne Guy de pil voor zijn ploeg wat te verzachten: 8-2. G.V. Asahi Kwai Zele: provinciale en nationale titels op een rijtje, (bvw) .hrnAilskracht Moorsel - T.K. Jeldert 1-0 tegepeze derby heeft alle ver- j JlJvachtingen ingelost. In de ™erste plaats werd het een konti3rde wedstrijd. In de twee- rnm%e plaats werd het een op en jieergaand spel. Ten derde efenwas het een echte modder- derpoel aan 't Hof Texel en ten kur^ierde bleef de spanning in zjj|de wedstrijd tot het eindsig- fL üiaal. Reeds na 4' maakte Wilskracht een uitstekende kans mee, toen Nueland een D.Mi/oorzet van Verleyen, in ^cioel deed afwijken, maar de *^)al in de modder bleef ste ken. T.K. reageerde heftig. doch ook de lokale defensie bleek moeilijk te pakken. Moorsel trok opnieuw in het offensief en doelman Eve- raert moest al zijn kunnen tonen op een goedgerichte schicht van Stefan Van Waeyenbergh. Moorsel ver kreeg ietwat overwicht in het middenveld, richtte zijn aan vallen echter te zeer op één speelveldzijde, en vond daar steeds de sterke Van den Steen op zijn weg. De 0-0 ruststand was dan ook billijk voor beide ploegen. In de tweede periode, eenzelfde speltrant aan weerszijden. Niemand kon werkelijk zijn wil opdringen en de score bleef dan ook blank. Aan de 76' kwetste de Thorkeeper Everaert zich. De oorzaak van de nederlaag bij zijn doublures zoeken, zou ech ter verkeerd zijn. 3' voor tijd kon hij een doorgebroken Dirk Verleysen, nipt stoppen, doch zijn afgeweerde bal be landde opnieuw in de voe ten van Verleysen, en deze maal was het roos. Triomf voor Wilskracht doch een onverdiende nederlaag voor T.K. Meiderl, dat afgaande op de 90' voetbal zeker een gelijkspel zou verdiend hebben. Zonnenhof Munte - Mini Temse 2-4 gsziifc docBT.-GILLIS - WIEZE 1-1 ie wedstrijd tussen St.-Gillis i"fcn Wieze is niet alleen een iederantrekkeli'ke Parti' 9ewor" ilen. Ook de einduitslag mag men als een billijke verde- ing van de punten noemen. Waren de bezoekers in de ■■■Eerste helft licht in de meer derheid dan was het St.-Gil- lis dat in het laatste halfuur duidelijk het hoge woord voerde. De thuisploeg stond enigszins gehandicapt op het veld. Het moest de dien sten ontberen van Leo Putte- man die zijn militaire dienst vervult en geen vrijaf kreeg. Anderzijds sukkelt Willy cottipoossens nog altijd met zijn ;r achillespees. Hierdoor dien- achde Frans Peeleman die nor maal voorlaatste man is, de biee^' van stopper over te ne- éntemen- 'n de plaats van Putte- !r|je(man kwam Chris De Backer, eedi de die trouwens een zeer ver dienstelijke verrichting weggaf. De beide doelpun ten kwamen tot stand in am per twee minuten. Dat was rond het halfuur in de eerste helft. Eerst opende Merckx de stand, een doelpunt waarbij de plaatselijke doel man De Clercq beslist niet vrij uitgaat. De gelijkmaker kwam tot stand langs Fran- kie Van Hecke, nadat de be zoekende doelman de bal had gelost. Eigenlijk ging het hem hier om wat men flod dergoals noemt in de volks mond. Vooral in het laatste halfuur van de wedstrijd zijn de lokalen nog op jacht ge weest naar de overwinning. In die periode werd de be zoekende speelhelft welis waar voortdurend bezet, maar het ging bij de lokalen te krampachtig om er we zenlijk resultaat bij te force ren. Al bij al kan de punten- deling de beide ploegen be vredigen. In St.-Gillis ziet men de toekomst hoopvol tegemoet. De ploeg is er stil aan aan het doorkomen, wordt gezegd. Het is een tra ditie dat de seizoenaanhef steeds minder goed is. Een dracht verspeelt ieder jaar zijn punten tijdens de eerste wedstrijden. De kloof echter met de leider bedraagt slechts twee punten en dat is slechts een peulschil. Bovendien schijnt die leiderstroon aan het wanke len. In Berlare kwam Kalken er immers niet bij te pas, alhoewel het nog een punt in de wacht sleepte. E.D.M. Jd< orre— F.C. BERLARE - KALKEN 1-1 red- VanF.C. Berlare heeft met een puntendeling zeker niet ge kregen waarop het aan- ipraak mocht maken. Wie de idstrijd bijwoonde, stelde :ich de vraag wie er nu ei genlijk de leider was. Die lieten in Berlare maar een belabberde indruk. Ik begrijp niet dat die ploeg aan de leiding staat» zei clubleider en voetbalken ner Bruno Sacré. Berlare heeft doorlopend het initiatief gehad. Het kwam al na tien minuten op voor sprong langs André Leon. Het zag er dus goed uit voor de lokalen die met deze ver worven voorsprong ook de rust bereikten. Zeker niet on verdiend. Dat beaamden trouwens ook de bezoekers. In de tweede helft was het plaatselijke overwicht zeker even uitgesproken. Bij die herneming was een gekwet ste Gino De Wilde vervan gen door Serge Cornelis en dat scheen wel niet zo goed mee te vallen. Toch behield Berlare duidelijk zijn meesterschap. Zelden slaag den de bezoekers erin een dreigende vuist te maken aan het adres van doelman Rudy Kerre, die trouwens niet zo heel veel werk had op te knappen. Dat in het laatste gedeelte van de wedstrijd de thuisploeg zich meer ging toeleggen op het verdedigen van de verworven voor sprong, was vanzelfspre kend. Een jammer doelpunt zou echter een streep trek ken door de Berlaarse ver wachtingen. Een mee ach teraan gekomen Willy Van Linter trapte op een bepaald ogenblik de bal in eigen doel. Deze voorbeeldige voetballer was er na afloop het hart van in. Positief is de verrichting die men als zeer goed mag krediteren. Berla re kan zeker derde provincia le aan. Wanneer men niet alleen de leider in bedwang kan houden, maar die zelf gaat overspelen, is men be kwaam om een degelijke rol te vervullen. Vermelden we tenslotte nog dat alleen Dan ny Van Hauwe bij Berlare ontbrak. Die sukkelt nog al tijd met een kwetsuur en dat is een handicap voor de puiten. E.D.M. Mere heeft het andermaal teklaard. De bezoekers uit 'oHBoekel waren nochtans niet de eerste de beste en speel den in de eerste periode vlot «_;mee. Rond het halfuur kre gen ze terecht een penalty toegewezen daar de lokale doelman. De Naeyer, een aanvaller van Boekei onder uit liep. Gelukkig voor Mere om 'aaide de bezoekende straf- schopschutter. In de tweede niet helft kwam de thuisploeg >de ^eer aan bod en na tien hte'minuten scoorde Oscar De 'Taeye op aangeven van trai ner-speler Vanden Haute. Met een laterale pas bereikte deze De Taeye, die inschoot. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. De Coensel trof dwarsligger maar de te len rugbotsende bal werd door goeie zaak voor Mere dat na een attente Pierre Dumoulin deze overwinning zich ze- in de netten gedropt. Boekei vende rangschikt op slechts kon nog proberen iets terug drie punten van de leiders, te doen doch de 2-0 bleef tot j_q_ het einde op het bord. Een Reeds in de vierde minuut kreeg Temse een ernstige verwittiging toen Dick op de paal knalde. Temse herstel de zich, kwam tot enkele knappe acties maar kon te zelden echt doelgevaar scheppen. Even voor het af sluiten van de eerste periode kreeg Temse een koud stort bad toen De Vos de bal tus sen de palen plaatste (1-0). De tweede periode was pas begonnen toen Guy Van Hoeylandt de doelman kans loos liet met een 18 karaat schot (1-1). Temse bleef op het leder jagen en maakte het zo de thuisspelers wel moeilijk om uit te verdedi gen. In de vierde minuut kon Staf Arbyn van de oprukken de doelman het leder ontfut selen en die kans werd niet gemist. Meteen kwam Tem se op voorsprong. De thuis ploeg kon zich wel vrij lopen van de Temse defensies maar hun doelschoten lever den geen doelpunten op wel hoekschoppen en zo kwam zij aan de achtste minuut aan een strafcorner door Ryckbosch ingeknikt. Met de rust wezen de bordjes gelijk. Na de rust kwam Temse vlug op voorsprong. Een één-twee beweging tussen Staf Arbyn en Guy Van Hoeylandt luidde het in. De ze laatste omzeilde nog een verdediger en knalde toen het net bol. De Temse verde diging ging zich toen beter organiseren met André De Wolf en Freddy Van Breu- seghem. De afstandsscho ten bleven niettemin gevaar lijk maar Jean De Ryck on derstreepte nogmaals hoe moeilijk hij te kloppen is op zijn doellijn. Was de wedstrijd tot dan fair verlopen dan kreeg men nu heel wat spelonderbrekin- gen ten nadele van Temse, Eindelijk heeft Stekene dan toch eens gewonnen. Het werd trouwens de hoog ste tijd: na zeven weken werd slechts één puntje ge sprokkeld en die vaststelling was gewoon alarmerend. Bazel kwam nochtans eerst aan de bak langs Maes doch Ferket zorgde voor be taald antwoord. Oosterlinck tilde de bezoekers naar een 1-2 voorsprong doch langs de wilskrachtige De Clercq kwam Stekene opnieuw langszij. Lang geloofde iedereen dat het op een draw zou uitdraaien, doch in de laatste, vijf minuten werd het langs Ferket en De Clercq 4-2: twee nieuwkomers hadden zich waar gemaakt. Bazel wgs niet gelukkig met deze gang van zaken en vooral de afwezigheid van Van der Weken werd als ver zachtende omstandigheid ingeroepen. maar beslist niet altijd ge rechtvaardigd. De ref sloot zich bij de thuisploeg aan. Begrijpelijk dat die man zo de Temse speler irriteerde. Na een duel trapte een thuis- speler de bal naar een Tem se speler, die prompt rea geerde. Beide spelers wer den van het terrein verwe zen. Met vier tegen vier ging de wedstrijd verder. Bij het begin van de vierde periode had Temse drie hoekschoppen, begrijpelijk dat men naast een doelpunt ook nog naar een corner hunkerde en die kwam er in de 7e minuut. De concentratie bij het Tem- se-duo werd niet gebroken. Freddy Van Breuseghem slaagde erin de bal keurig te lobben en Carlos Van Hoey landt kopte ijzig kalm in 2-4. Munte kwam nog even op zetten, maar Temse ving de aanvallen goed op. De thuis ploeg kreeg nog een hoek schopgeschenk. De strafcor ner werd gemist en toen Guy Van Hoeylandt zich liet ontvallen dat recht was ge schied kreeg hij er als toe maatje nog een gele kaart van de arme leider bij. Eén tegen allen In deze wedstrijd heeft Tem se bewezen over een uitste kende teamgeest te beschik ken op momenten dat het een één tegen allen moest afwerken. Was de partij evenwichtig begonnen, dan kreeg dit een heel ander beeld toen Temse in de der de periode op voorsprong kwam. Scheidsrechter Renier bleek duidelijk niet gelukkig met deze gang van zaken. Tel kens een Temse speler in de nabijheid van een Munte speler kwam, werd tegen de bezoekers een fout gefloten. Toen dat voor Munte geen munt opleverde ging de uit daging verder. Zo zag de fluitenier, hij alleen, hoe een bal die meters naast doel vloog door een Temsenaar nog werd aangeraakt. De Muntespelers waren er blijk baar zelf van aangeslagen dat zij de strafcorner zo op een serveerblaadje kregen. Temse had het strop om de hals, de ref kon de blauw- hemden echter niet lynchen. Tegen Welle Vrijdagavond speelt Temse na twee uitwedstrijden terug in eigen midden. In de sport hal Tilrode wordt van af 21 uur de wedstrijd tegen Welle betwist. Om aan de nationale jeugd kampioenschappen te mo gen deelnemen moet men op de provinciale en Vlaam se kampioenschappen een podiumplaats behalen. Asa hi Kwai Zele had nog vier gekwalificeerde judoka's met kadet Abdella Bouhar- rak, beloften Freddy De Schrijver en Eric Van Rie en junior Mario Bauwens. De grote afwezige bij Asahi Kwai was zeker het natuurta lent Said Bouharrak. De uit tredende kampioen kon zijn kans niet verdedigen. Hij werd wel Oostvlaams kam pioen, maar kon aan de Vlaamse kampioenschap pen niet deelnemen wegens een verwonding, zodat hij zich niet kon kwalificeren, maar Said pakt de titel vol gend jaar wel terug. Bij de kadetten (13-14 jaar) zorgde Said's broer Abdella Bouharrak voor de verras sing. Hij was Oostvlaams ti telhouder en werd derde op Vlaamse kampioenschap pen. Zijn trainer verwachtte hem wel op het podium maar een nationaal schildje kwam wel verrassend aan. Abdella bezorgde zichzelf een mooi verjaardagsge schenk, na drie overwinnin gen won hij de finale met een houdgreep. Bij de beloften mocht trainer Raymond Van Ayermaet twee leden inschrijven, Ih de kategorie - 47 kg de eerste jaars belofte Freddy De Schrijver en in de reeks - 68 kg Eric Van Rie. Freddy De Schrijver, die de titels al op een rijtje zette en reeds vier keer Belgisch titel houder werd, faalde ook de ze keer niet. Schrijverken had de voorafgaande weken hard getraind en was met de konditie naar Etterbeek ver trokken en hij haalde drie overwinningen met Yuko, ippon en waza-ari en meteen was zijn vijfde nationale titel binnenschot. Erik Van Rie, een judoka die men ook moeilijk van het podium kan verdringen. Vorig jaar mistte hij van een niet een medail le, maar ook hij had zich goed voorbereid. Hij bereik te de finale, maar moest op de tatami tegen de Antwerp se zwarte gordel Laats en^e opdracht was net iets* te zwaar. Hij verloor met houd greep maar haalde ove^yèr' diend zilver. Bij de juniores kon Mério Bauwens voor een déVéle gouden medaille zorge^en deze para-commando en mi litair internationaal •Hte- schaamde zeker de in Jiem gestelde verwachtingen, niet. Hij was reeds provin ciaal en Vlaams kampioen en vervolledigde het drieluik met een nationale titel.. Hét was voor hem een ver)ah: ging van zijn titel. Vooraleer de finale te beginnen won Mario met ippon en wazza- ari en in de beslissende kamp overwon hij zijn tegen stander met een armklern, dus een nieuw ippon zege. Het kon dus niet beter voor Asahi Kwai: 4 deelnemers en 4 medailles of de vruch ten van een intense jeugd; werking. BENO H Martin De Winne werd win naar met de tijd bij de inters tijdens de BLB-cross te Me- relbeke. De reekswinnaars bij de inters waren Van der Vorst en De Winne. De Win ne werd laureaat bij de in ters 500 cc voor De Cuyper en Schroyen, dit trio had elk vijf punten na de twee manches. De overwinning bij de 250 cc ers was ander maal voor Jan Blancquart. Hij won voor Danckaert en De Wolf. Baetens werd vijf de. De eerste reeks bij de zijspannen werd gewonnen door Claeys - Hereyers en de tweede door Versluys - De Witte. Claeys - Hereyers werd eindwinnaar voor het duo Sagaert - Sagaert. Het duo Rombaut - Dhont ein digde vijfde. Gaston Struyf won beide reeksen bij de nationalen 500 cc. Tweede eindigde Van de Klooster en derde Thielemans in de eindstand. Benoot won bij de 250 cc ers voor Van de Velde en Montele. Stouve- nackers won beide reeksen bij de seniores 125 cc. Voor de tweede plaats werd het een Aalsters duel, Marc Van der Meerssche haalde het met acht sekonden voor Geert De Ruysscher. Rose- marie Uyttersprot uit Den- derhoutem won bij de da mes 125 cc voor Van As- broek en Vernimmen. De Winter werd vijfde. De schif tingsreeksen bij de juniores werden gewonnen door De Clercq en Baeyens. Lensen won de finale bij de 250 cc rijders voor Ghijs en Huyg- he. De Clercq won bij de juniores 500 cc voor Mijzen, Packo en Baeyens. Peter Dhanis en Alletru waren de reekswinnaars bij de nieu welingen 125 cc. Met een betere tijd werd Alletru eind winnaar voor Dhanis, Con stant Feyaerts en Luc Goffin. De sluitingscross van de BMB te Bolderberg heeft Limburg voor de derde opeenvolgende maal de tro fee der negen provincies ge wonnen. Luik won de ploe gentijdrit voor Limburg, Oost-Vlaanderen werd vijf de. De eerste rit in lijn werd gewonnen door Rahier. De handicaprace werd gewon nen door Greisch, waar de Oost-Vlamingen Guy Van Gijsegem tweede eindigde en Patrick Meerschaert als tiende werd afgevlagd. De tweede rit in lijn werd een Limburgs onderonsje. Velke- neers won voor zijn teamge noot Lassaut. In de eind stand per ploeg werd Lim burg winnaar voor Luik en Brabant. Oost-Vlaanderen eindigde vijfde. De reeksen bij de inters B die samen reden met de natio nalen werden gewonnen door Smeyers en Voldérs. Marien werd evenwel eind winnaar voor Smeyers en Van Loon. De reeksen bij de seniores waren voor Van Uytrecht en Heylen. De bfbe- men waren voor Van LJyt- recht, hij won voor Den Hondt en Martens. Dirk Van de Walle werd zevende. Bij- de juniores waren Jamers en Philtjens de reekswin-' naars. Eindlaureaat werd Ja mers voor Philtjens en Mar tens. Guy Smet werd tiende'.' Motorcrosska lender BLB sluitingscross te Mber- beke-Waas. Het programfna bevat wedstrijden voojr;.in ters 500 en 250 cc, zijspan nen, nationalen 500 err'250 cc, seniores 125 cc, dames 125 cc, juniores 500 en 250 cc en nieuwelingen 125 De eerste start wordt gege ven te 11 uur. Gastpiloten zijn inter Marc Baetens en Etienne Maes die uitkomt bjj de seniores 125 cc. MT BURST 1BAMBRUGGE 0 In Adegem ging Sint-Pau- wels met een zeer nipte 1-0 score kopje onder. Het doelpunt kwam daar enboven zeer eigenaardig tot stand: Sierens knalde de bal in de richting van het doel en de wind stak een handje toe. Keeper Herre- mans kon zijn ogen niet ge loven toen hij dat domme ronde ding via de paal in zijn doel zag verdwijnen. Eigen lijk zou Herremans, een klas- bak, dat goaltje hebben voorkomen, doch hij was en kele sekonden tevoren tame lijk flink aangepakt door een plaatselijke spitsloper. Daar hield Sint-Pauwels een vrij schop aan over. De bal werd evenwel onderschept door Sierens en met een ver schot afgerond. De nog niet hele maal herstelde Herremans was meteen «gezien». Jam mer eigenlijk voor een man die een prachtprestatie had opgepoetst met enkele fraaie parades. Sint-Pauwels trok in de laatste tien minuten met man en macht in de aanval, in de zoete hoop alsnog een punt te redden, doch slaag de er niet in. Deze derby kende een mas sale opkomst. De thuisploeg moest haar 2 sterke midden spelers Herman Muylaert en Rudy Van Laethem vervan gen wegens kwetsuur. Bam- brugge zette tijdens het eer ste half uur een geweldig offensief op en lukte bijna twee doelpunten, doch eerst bracht de paal redding, ter wijl daarna Hervé Goossens paraat was. Meen niet dat Burst er niet bij te pas kwam. Integendeel, bracht de paal eveneens redding op een schot van Eloot, waarna de bal tweemaal op het nipper tje werd gered om nadien door Stammeleer te worden overgekopt. Rusten kwam met 0-0, waarmee Burst zich gelukkig mocht achten, we gens de felle inzet van de bezoekers. Na de rust kregen wij een beter Burst en de geweldige inspanning van Bambrugge op het zware veld tijdens de eerste helft deden zich bij de bezoekers geweldig gevoe len. Burst zette de ene aan val na de andere op en na 70 minuten en een prachtig staaltje van de jonge Patrick Van Laethem kon deze een briljante Bambrugse portier verslaan doch de bal bleef in de modder steken, gelukkig voor Burst was er een waak zame Van Herreweghe die de bal tegen de touwen knal de: 1-0. Bijna was het een paar minuten nadien 2-0, doch de bal bleef in de mod der steken en een hpznpkpn- de verdediger kon de bal weg werken. Wanneer nog 7 minuten te spelen bleef, werd Eloot, die een zeer goe de wedstrijd speelde, ver vangen door Van Aerde. De ze wissel bracht een hele ommekeer bij Burst. Een" hard zwoegend Bambrugge drukte Burst tegen de muur en het was met een zucht van verlichting dat de ref het einde van de match floot HET ZIJN STEEDS DE DOMMEN, DE ENGEN VAN GEEST DIE DE MEEST UITGESPROKEN IDEEEN KLAAR HEBBEN. Hugo Roes

De Voorpost | 1980 | | pagina 23