A Basketbalkalender Slechts een helft gevaarlijk Grootheid en verval Heksenketel Aanvalskracht ontbrak Leidersplaats in goede handen Spektakel ontbrak Onverwachte zege Thuisploeg onvolledig Olympos Dendermonde en Temse Scheldezwemmers toonaangevers De D.Z.O.-sportzwemmers te Antwerpen 5de uitgave van tornooi Van Laere tu-oi.iu.i aou - uw voorpost Rubac-Melle Vogelhoek 52-67 De twee hekkensluiters uit de reeks traden tegen elkaar in het strijdperk voor een vierpuntenwedstrijd. Thuis ploeg Rubac wilde een eer ste overwinning behalen maar was zonder Becquet tezeer gehandicapt om de eerste helft reeds winst op de bordjes te brengen. Was De Keersmaecker nochtans in zijn dagje toch leidden de Gentenaars al bij de rust met één schamel punt 34-35. Wanneer de tweede helft de foutenlast te groot werd en de manschappen van Rubac te fel werden uitgedund, lie ten de bezoekers langs Latai- re en Degrijze nog een ruim verschil optekenen. Het roodwitte Rubac blijft dus met een nul onderaan de rangschikking en het ziet er niet naar uit dat de eerste weken daarin verbetering komt. Misschien zal de te rugkeer van Becquet wel nog voor een twintiger zor gen maar tegen sommige andere tweede provincialers zal dit wel te weinig zijn om het behoud te verzekeren. Punten: Rubac: Spildoorn 13, Verlent 2, Verschooren 13, Verbeke 4, Poppe 4, De Keersmaecker 16, Melle Vogelhoek: Ver- speeten 11, Degrijze 14, La- taire 26, Corleer 12, Doubels i 4. WEGA Scheldejeugd Temse-Bertino 129-67 De recente zege van Berti- no tegen het Gentse Batavo werd een hoogtepunt van de Waaslandse ploeg. Amper 7 dagen later brengt de Berti- no ploeg een prestatie voor het voetlicht tweede provin ciaal onwaardig. Dat buur Temse in een uitstekende dag was zal niemand ont kennen. Reeds van bij de start liep Temse 15 punten uit en hoe sneller de Bertino- bal in de aanvalszone brach ten hoe meer Scheldejeugd aan zijn trekken kwam. Het was zo erg dat naarmate de eerste helft verstreek nie mand van de Bertino-ploeg nog een lijn in de wedstrijd kon leggen. Temse was onhoudbaar en de 52-29 rustcijfers spre ken boekdelen. Na rust kwam dan een koud stort bad de bezoekende ploeg nog storen. Temse lukte een 20-0 en verhing de bordjes naar 72-29. Onmondig in de aanval met Pauwels als uit schieter bleef Bertino op de dool. Temse bracht na 10 minuten zijn invallers in het veld maar dit veranderde niets aan het spelbeeld. Ivo De Pauw als invaller scoorde nog 22 punten zonder één misser, terwijl ook Van Lom- bergen met een serie de deur naar de 100 punten wa- gewijd openzette. Dat Bertino een smadelij ke nederlaag tegemoet ging had niemand durven verho pen. Het dient gezegd dat tegen dit Temse weinig ploegen hun draai konden vinden. Alléén een gemoti veerde ploeg kon hier voor tegengewicht zorgen. Punten: Scheldejeugd: Gosselin 28, De Pauw Kris 19, De Pauw Ivo 22, Van Lombergen 20, Aertgeerts 17, Verspecht 4, Waltens 2. Bertino: De Beleyr 6, Van Damme 27, Persiau 10, Pau wels 6, D'Hooghe 18. WEGA Wasocub Waasmunster-Luchtbal 97-91 alco St. Amandsberg - Hemaco Dendermonde: 86-59 •ien zege bij Falco daar had nen zeker bij Hemaco niet gerekend. De eindcijfers komen nog al zwaar aan. Maar Falco is duidelijk aan oen heropstanding toe. Het mistte de kompetitiestart, wegens verschillende onbe schikbare spelers. Coach Louis De Bruyne beschikt nu bijna over al zijn spelers. Dit betekende dat Hemaco dui delijk in de rebound werd gedomineerd. Bij de Colle- geploeg worstelt men ook elke week met het probleem van een onvolledige kern. Spelers als Wijnendaele, Pe- licaen en Leo Verstappen moeten missen spreekt wei nigen aan. De jeugd spant zich fel in en heeft mogelijk heden, maar moet leergeld betalen en zich doorzetten tegen routinerijke spelers als Noben, Scheirs, Servaes, Gevaert en Polfliet's is wel een moeilijke opgave. Aan de 10e minuut was het ver schil dan ook 25-14 en aan de rust vergrootte het ver schil tot 44-30. In de tweede helft moest Hemaco laten begaan en kon de thuisploeg de kloof verdubbelen. Punten: Pat Van Lembergen 4-3, Verhas 6-0, Luc Van Lembergen 4-7, Dirk Ver- helst 3-0, Van Nuffel 8-4, Hedwig Verstappen 3-4, Pat- riek Verhelst 0-5, Van Caus- broeck 0-2, De Decker 2-4. In de Waasmunsterse sporthal een spannende wedstrijd betwisten is geen sinecure. Dit ondervond Luchtbal, één der tenoren uit de reeks, dat tot de laatste sekonden moeten vechten heeft voor de zege. Het woord «vechten» mag deze keer wel van de partij zijn, want in letterlijke zin van het woord moest de wedstrijd 5 minuten onderbroken wor den om zowel vechtende supporters als spelers uit el kaar te halen. Gebroken tan den waren het rezultaat en misschien heeft dit feit wel een beslissende wending aan de wedstrijd gegeven. Wasocub had inderdaad de leiding en tot op enkele mi nuten van het einde stond er winst op het scorebord. Na 18 minuten immers bij een 97-95 stand viel Van den Bossche uit met fouten. De Vrouwei ibaskelbal Hansbeke Aurora Zele: 49-69 Alhoewel de Aurora clublei ders de kompetitie niet met gerust gemoed aanvatten, staan ze ne 5 kompetitie wedstrijden alleen aan de leiding. Men meende dat het beperkt aantal speelsters ef- fektief hun wel eens parten zou kunnen spelen. Trainer Etienne Van Cauwenberghe is er evenwel in gelukt om zijn ploeg te motiveren en in die optiek mag de leiders plaats zeker verdiend ge noemd worden. Anderzijds passen De Vuyst en Flies zich goed aan het eerste ploegritme aan. De verplaatsing naar Hans beke werd dan ook met goed gevolg afgehaspeld. Onder impuls van het tweetal De Roover-De Lintdecker zorg de Aurora onmiddellijk voor een kloof die aan de rust door De Vuyst-De Graeve tot 19-36 werd uitgebouwd. In de tweede helft konden de bezoeksters hun voorsprong dan ook behouden en Flies- Van Acker en Heirwegh had den hierin hun deel BENO B.B.C. Dendermonde - Vovka Oudenaarde: 61-47 Bavo Moerzeke speelde The Donalds met 78-47 weg. (vh) Oe wedstrijdwinst was het enige waarover men in het thuiskamp tevreden was. Men besefte goed dat men het spektakel gemist had. In de St.-Gillisse sporthal is BBCD nog niet aan zijn trek ken gekomen. De prestatie stak schril tegen hetgeen ze de week voordien te Grem- bergen tegen Panters Baas rode lieten zien. Men mag de thuisploeg niet alle schuld in de basketslof- Van den Spiegel kan niet beletten dat Oudenaarde fhtn twee nieuwe punten komt. (Dendermonde-Ou- denaarde 61-47). (wvc) beloond voor c fen schuiven. Het bezoeken de Vovka was met dezelfde taktiek naar Dendermonde gekomen, waarmee Eine de eerste kompetitiedag succes kende. Ze staken hun bedoe ling niet onder stoelen of banken De 30 seconden uit spelen en alleen maar een shot nemen als het hoogst nodig is. De 19-15 ruststand is dan ook niet onlogisch. De thuisploeg vond echter ngoit zijn draai. Het leed balver lies, gaf slechte passen, kwam in de aanval nooit tot een vloeiende kombinatie en aan de 4* minuut was het 2- 0. Het profiteerde zelfs niet van de vorige foutenlast van de twee beste bezoekers: Dherdt aan de 5* minuut en Meuleman na 8 minuten. Al le penetratiekracht onder de korf was zoek, zodat de 15-7 aan de 15* minuut niet kon uitgebouw i worden met een 9 op J shotprestatie. In de tweede helft wilde Nor- bert Piron meer vaart in ei gen ploeg om hei slow bas- keta van de bezoekers te on dervangen en aan de 9° mi nuut werd het verschil 37-27. Bieseman was nu nog moei lijk te stoppen en bediende Van Leemput. Goossens scoorde aan een hoger ge middelde en was present om fastbreaks af te ronden en Van den Spiegel ging de Vovka plekken aftasten en aan de 12* minuut werd het 48-31 en via 57-41 werd de eindstand bereikt. De tweede helft vergoedde veel, maar de thuisploeg mistte toch de gelegenheid om voor eigen publiek voor meer spektakel te zorgen en die mogelijkheden hebben ze zeker. Men staat als nieuwkomer niet zo maar op de plaats in de klassering. 2e AFDELING: 20.30 u. (1.11): Andenne - Okapi Aalst 3e AFDELING A: 20.30 u. (1.11): Osiris Denderleeuw - Gilly 17.15 u.: Hermes St.-Niklaas - Usgff 78 4e AFDELING A 18.15 u.: Wasocub Waasmunster - Eikenlo Eeklo 11.15 u.: Wevelgem - Dole Beveren 16.00 u.: St. Jan Antwerpen - Cabrita Zele Ie AFDELING VROUWEN: 15.30 u.: Aalst - Denderleeuw - Logis 15.30 u.: Aurora Zele - Haantjes 11.00 u. Sgolba Aalter - Lokeren 2e PROVINCIAAL: 10.30 u.: Panters Baasrode - Hoger Op 19.30 u. (1.11): Melsele - Tissac le PROVINCIAAL MANNEN: 11.00 u.: Falco - Erope Mere 11.00 u.: Gentson - Dendermonde 20.30 u. (1.11): Hemaco Dendermonde - Bavi Gent 20,30 u. (1.11): Panters Baasrode - Were Di St.-Niklaas 2e PROVINCIAAL A: 10.30 u.: Rubac Rupelmonde - Scheldejeugd Temse 18.30 u.: Vlierzele - Grembergen 11.00 u.: Melle Vogelhoek - St.-Niklase 18.30 u.: Cibo Zele - Melsele 15.30 u.: Bertino St.-Niklaas - Lokeren 20.30 u. (1.11): Eenhoorn Bazel - Melle 2e PROVINCIAAL B: 20.00 u.: The Tower Aalst - Sphinx Ronse 16.00 u.: Leeuwerik Lede - Viane 3e PROVINCIAAL A: 15.30 u.: Oostakker - Eksaarde 3e PROVINCIAAL B: 11.00 u.: Sp. Temse - The Donalds 20.00 u. (1.11): Old Stars - Bolas Dendermonde 11.00 u.: Begonia De Pinte - Haaltert Eerste Nationale Basketbal: Spartacus Antwerpen - Leonidas Aalst: 57-60 Spartacus Antwerpen, ge start als de titelkandidaat bij uitstek, heeft tegen een sterk verdedigende Leonidas- ploeg, nooit zijn draai kun nen vinden. Het werd een evenwichtige wedstrijd, met de nadruk op de verdedigin gen langs weerszijden. Het afstandshot van de Ant werpse girls faalde volledig en Anneliese Bressinck kon het alleen onder de ringen ook niet rooien. Daarente gen waren de Aalsterse girls, met Nora De Luyck, sterk vanop afstand, Rom mel dominerend in de re bound, en Meurice met een sterk wedstrijdeinde, heel wat beter dan de lokalen, die bij de rust toch nog één puntje voorsprong telden: 33-32. Onder impuls van De Luyck en Heireman kon Leo nidas onmiddellijk na de kof fie het heft overnemen, en leidden zelfs met 46-54. Maar de sinjoren lieten niet begaan, en kwamen langs een onstuitbare Bressinck terug op 57-58. Maar dan legde Marleen Meurice, die de laatste 10 Aalsterse pun ten voor haar rekening nail de overwinning vast. zegswijze van de Aalstej sekretaris was dan ook I zijn plaats na de wedstrift Leonidas was meester de Spartanen, zals bij Griekse mytologie. BBC Leonidas: Rommel 1 De Luyck 18; De Meyer Meurice 10; Heireman De Moor 4. ipbelle en die nelder Spartacus: De Scheerma ®a ker 3; Lanoote 1; Maes 1 lak. F ïileden Kersebeek 8; Bressinck 2 w00,rdj Delacuvelerie hout 2. 6; Moere Bolas Dendermonde - Sportief Temse: 65-86 Col man (Bavo) scoort hier een mooie korf. (Bavo Moerzeke-The Donalds 78-47). De Bolas coach Staf Stae- lens begon gehandicapt aan de wedstrijd. Hij diende twee basisspelers te missen: Dhondt en De Decker en voor een debuterende ploeg is het zeker geen voordeel. Bolas liet zich dan ook ver rassen in de wedstrijd en de 12-21 achterstand aan de 8" minuut was aan het kwartier reeds opgelopen tot 16-36. De thuisploeg kon De Groep moeilijk stoppen en met de hulp van Bruyssel en Van Laeken werd de rust bereikt met 21-38. In de tweede helft kwam de thuisploeg beter aan bod en Eric Dupont was niet alleen de topscorer van de match, maar hij was on stuitbaar onder de korf en met nog wat meer routine zou hij samen met Kamiel Dupont en Cool zijn ploeg zeker nog dichter gebracht hebben. Het bezoekeni Sportief nam de gelegens* heid te baat om alle spelejd* ruime speelgelegenheid geven. Punten: Bolas: Eric Dupo 37, Kamiel Dupont 16, C< 12. Sportief: Van Britsom 6, Groep 28, Ketels 2, Verbei 8, Noens 4, Vael Bruyssel 12, Van Laeken Anné 6. BENC Va iend. Av Ie, de ihet d. eken i (apid Het b verras: erg sp treren telkens ietove lankt I oOn 1 Naarn derde Geest was hem reeds vroe ger voorgegaan en dit deed de deur dicht voor Wasocub. De Meestere scoorde de be slissende punten en een nieuw minimaal verlies voor Wasocub brengt hun in nau we schoentjes. De terugkeer van Kinders komt misschien voor elkaar rond de jaarwisseling en dit kan de redding betekenen. Wij vermelden graag de opmerkelijke wedstrijd van het reeds uitgedund Waso cub met Windey-De Geest en Jan Van den Bossche in vedette. Punten: Wasocub: Van den Bossche 29, Gerlo 12, Windey 22, De Geest 30, Col man 8, Waterschoot 6. Luchtbal: Coppens 22, De Meestere 17, Wellens 2, Sab- be 14, Van den Bergh 19, Joris 16, Theunis 8. WEGA ^IVIHIIIMIMM In Temse werd het gelukkig initiatief genomen om twee honderd meter wedstrijden in te richten en dit voor alle leeftijdsklassen. Wel kwamen slechts een zestal clubs aantreden, maar daar het juist verenigingen waren, die aan elkaar gewaagd zijn, dit was een garantie voor boeiende wedstrijden en herhaaldelijk betekende het verschil tussen goud en zilver slechts tienden van seconden. Zowel in de vrije slag als in de rugslag heren mochten de drie Temsezwemmers Gert Vercouteren, Danny Meersman en Pierre Bodson de trofeeën in ontvangst nemen, dit na een hevig duel met de Lokerse deelnemers Chris Van Cauteren en Danny Van Puymbroeck. Bij de dames ver sloeg de Kapelse Ann Selleslag Smet Audrey (Temse) en Gertrude Van Cauteren (Lokeren) in de vrije slag, maar werd Karine Briessinck (Temse) eerste voor Gertrude van Cauteren en Ann Selleslag in de rugwedstrijd. De 200 meter dolfijn bij de kadetten werd beheerst door de Dendermondse minie men Michel Beeckman en Kris Saerens. In de 200 m rug moest Daniel Beeckman na een spannend duel met Rik Mestdagh van Lokeren aan deze laatste het goud afstaan. Chris De Meyer (Temse) haalde hier brons. Bij de meisjes toonde de Lo kerse Kristin Van Cauteren zich de onbetwiste leidster in de wissel en in de vrije slag. De Scheldezwemmers Jean Paul Mijs, Guido De Meyer en Alain Meirte duld den geen tegenstand in de 200 m rug miniemen, maar in de 200 m vrije slag werd Olympos-zwemmer Michel Beeckman (2.13.8) eerste met 7 sec voorsprong op Jean Paul Mijs, die Kris Sae rens versloeg voor het zilver. De achterstand van de ande re deelnemers was vrij groot, al hadden zij allen een achterstand van een jaar te overbruggen: Alain Meirte, Serge Verhelst, Guido De Meyer en Eddy Beeckman. Sabine Pauwels, nog niet met de vinnigheid die we van haar gewoon zijn, won zonder verhaal de 200 m wissel en de 200 m school slag. Annick Pauwels, die voor het eerst deze afstand zwom in schoolslag, zette met 3.23 het clubrecord op haar naam. Met tweemaal goud voor Wim Bruneel en tweemaal zilver voor Kris Rottiers be heersten de Dendermondse bejamiens hun wedstrijden. Karei Moerman, een jaar jonger, bekleedde tweemaal de derde plaats. Jan Serraris en Gino Van Kerschaver (D.Z.O.) verbeterden hun persoonlijk record in de vrije slag. De 200 m wissel benja- miens meisjes bracht succes voor de eerstejaars Greëtje Vercouteren (2.58) na een spannende strijd met club genote Veronique Weste- peil. G verwa de eer Toen perioc voorb hard outs I" de thi imet 1 1-0 in de se op f Romb jhove, Tinck, aert c Marte linck. Nicole Pouliart leverd^enc|e een prachtige wedstrijdaan n mits volgehouden training wordt zij een competitie] zwemster bij uitstek en zö Veerle Parijs haar krachtenNatl minder royaal verspilt, zal ook zij zich bij de top kunnen klasseren. De vrije slaljOr bracht een boeiend duel tus- r sen Annick Pauwels en Vei ronique Westelinck, door dei ze laatste gewonnen mei Meel slechts drie tienden van eer seconde. Het gemi: Stefan Vercruyse (Temseldaf c beheerste de eendjes |onjmees gens, maar ook de D.Z.O.-er, ^g Frank Bruneel (72) rangfMech schikte zich reeds bij de toespeel Door zijn flinke fraaie presta«^et ri ties voor de vrije slag en de deler rug, behaalde hij de Zilveren voeg Olympos en werd tevens B-^ Kruit zwemmer Sabine D'Hollan-vens1 der (D.Z.O.) werd de onbe- Spee| twiste primus bij de eendje^ we|d meisjes. De mindergoede zoe|<< tijd in de schoolslag (1 37.5) mjns' werd in de schaduw gesteld meer door een tijdsverbetering; jn van zomaar 6 sec. in de vrije ce c slag (1.20.7). De vier Dender mondse eendjes: Nathalie Portaels, Karine Bertram, Peggy De Block en Sandy Verhelst verbeterden allenj™® hun tijden en beloven voor de toekomst. VOG De aflossingswedstrijden werden praktisch alle ge wonnen door Temse, wat bewijst dat in deze club uit! een brede basis kan gekozen worden. Punten: Coeckelbergh 2-0, Goossens 6-13, Van den Van Leemput 2-6, Bieseman Spiegel 2-8, Piron 0-0. 7-15, Van Causbroeck 0-0, BENO Ook de D.Z.O.-sportzwem mers stonden in de schijn werper en dit te Mortsel, waar ze deelnamen aan de wedstrijd van het distrikt Antwerpen op uitnodiging van de Zwemclub Otters Mortsel. Louis Van Hemel- rijck legde 50m schoolslag categorie heren 35 - 44 jaar af in 48.8 op enkele tienden van een seconden van zijn tegenstanders In de vrije slag viel hij met 0.39.4 net buiten de prijzen De dames Agnes De Bruycker werd met 0.55.8 tweede achter Denise Verbraecken van Wa- De hun niet Antw team ploej ook c aan I VC en st Via bezo ware te bc de t\ even 10. I se (o.55) en voor Georgette Touchant met 0.57 Deze rangschikking herhaalde zich ook in de vrije slag. Tot slot zou Christiane D'Hoo ghe net buiten de prijzen vallen in de categorie 45 ^ari jaar met een tijd van 0. M. ie 45 0.55.8. rr~T W.L.D.L.I G Zondag werd de 5de zwem- ontmoeting van het tornooi Van Laere georganiseerd in het Gemeentelijk zwembad te Beveren; de organizatie was in handen van zwemklub Flippers van Kiel- drecht. Gewoontegetrouw kwamen volgende Wase zwemklubs opdagen: de Temse Schelde Zwemmers, zwemklub Bevers van Beve ren, Wase Zwemkring van St.-Niklaas, Baudelo FW Moerbeke, de Beverse Zwemklub, Jastremski Ham- me, de Lokerse Zwemvere niging en de Flippers van Kieldrecht. Nogmaals kon Dhr. Van Laere zich verheu gen over de talrijke inschrij vingen die elke klub binnen- leverde; met zowat een 125 zwemmers en zwemsters was de avond immers goed gevuld. Opvallend is toch dat de Temse Scheldezwemmers samen met de Wase zwemkring steeds het gros van de medailles wegkapen in deze Wase zwemontmoe- tingen; hoewel moet gezegd dat de Beverse zwemklubs de C-zwemmers. TSZ 1.19.3 BZC 1.41.9 TSZ 1.33.1 en Jastremski Hamme een zwemmeeting met telkens stevig woordje beginnen de eerste van de A, de B en mee te praten. Hier volgen dan de uitslagen van deze Uitslagen 100 meter vrije slag eendjes jongens A. Vercruyssen Stefan B. Van Leuvenhaeghe Geert C. Lockefeer Jelle 400 meter vrije slag eendjes meisjes A. Boon Ann B. Mertens Petra C. Van Der Straeten Jessi 200 meter streek benjamins jongens A. Bosman Kurt B. Van Gorchum Michel C. Van Hese Filip 200 meter rug benj. meisjes A. Vercouteren Greetje B. Blondeel Karolien C. Vermeulen Nicole 100 meter wissel miniemen meisjes A. Mijs Jean-Paul B. Meirte Alain C. Heirbaut Dirk 200 meter wissel kadetten meisjes A. Van Cayteren Kristin B. Roels Karin C. Cools Els L. G repu mes spee kop, het Dar Exti B 3.27.9 B 3.27.0 B 3.41.1 De gelij doo Reyi WZK 5.50.4 Klin JZH 6.42.4 sprc JZH 8.04.1 15-9 Ged dert voo toer Gen Den TSZ 3.01.5 der BZC 3 16 l,ou' TSZ 3.26.1 Gilv set alh< kwe Voc gek de wet wa! TSZ 1.13. TSZ 1.19.7 WZK 1.27.1 LZV 2.43.1 WZK 3.08.4 WZK 3.01.5

De Voorpost | 1980 | | pagina 26