PARKEREN:MOET ZATERDAGMARKT VERHUIZEN? BIJNA IEDERE STRAAT IN FALUINTJES HEEF EIGEN PLUIMVEESLACHTERIJ VOETPADPROBLEEM 0VERBR0EKSTRAAT WORDT ACUUT WATERZUIVERING EN BEVOLKING l' swingt-de-pan-uit met Roger Bird en The Old Gate Swing Quintet ent Al es 4 - 31.10.1980 - De Voorpost Vervolg van pag. 1 de nieuwbouw van de C en A in de Nieuwstraat en van het Krooncenter in de Zout- straat; de herinrichting van de parking achter de Keizers- hallen; de inrichting van een parking achter de Generale Bankmaatschappij (Hop markt) en de regeling van de wekelijkse markt bij middel van parkeerautomaten en parkeermeters. Twee onderdelen zijn in het bekomen cijfermaterieel te onderscheiden: kleine ring (met bv. Begijnhof, Esplana destraat, Houtmarkt, Keizer lijk Plein...) en middenring (Burgemeesterplein, Den- dermondse Steenweg, Sta tionsplein, Koolstraat...). Tel kens wordt het «probleem» nagegaan voor kort- en mid- dellangparkeren of langpar- keren. Kunstmatige vermeerdering van parkeerplaatsen Zowel de straten binnen de kleine ring als in de midden- ring hebben op het eerste gezicht te weinig parkeer plaatsen. Voor de kleine ring zijn er 1150 privéparkeer- plaatsen en 1506 openbare. Er zijn er volgens de normen van Openbare Werken ech ter 5930 nodig. Voor de mid denring is er een behoefte van 5868 parkeerplaatsen, waar er slechts 2453 privé- en 3150 openbare parkeer plaatsen beschikbaar zijn. Dit zijn evenwel theoretische tekorten, want er wordt geen rekening gehouden met het feit dat een parkeerplaats meedere keren per dag kan ingenomen worden door verschillende auto's. Dit is inzonderheid het geval met parkeermeters, -automaten en blauwe zones. Door de beperkte parkeer- duur stijgen de parkeermo gelijkheden dan merkelijk. Bij een parkeermeter van 90 min. krijg je 6 parkeerwisse- lingen. Bij een van 120 min. zijn er 5. Een parkeerauto maat heeft 4 wisseling en een parkeerschijf 6. De hele filosofie die achter die spul len zit is niet (alleen) geld te kloppen uit het eerzaam par keren, wel die plaatsen te reserveren voor kort- en middellangparkeren. Wie naar zijn werk trekt, moet maar verderop (bv. achter de Keizershallen) zijn gratis parkeerruimte gaan opzoe ken of zijn bedrijf gelieve voor een private parking te zorgen. Winkelende dames en heren krijgen dus voor rang... De parkeerschijven zijn ech ter geen voldoende middel, stelt de politie, om een par- keerwisseling tot stand te brengen zonder een degelij ke kontrole op de geparkeer de auto's. De schijven wor den immers verzet, zodat een auto een ganse dag de zelfde parkeerpla ts kan in nemen... Niet voor niets werd dus bv. op de Hop markt vanaf 10 juni II. een parkeerautomaat gezet i.p.v. de vroegere blauwe zone. Resultaat: er is nu voldoen de parkeergelegenheid: het kantoorpersoneel zoekt gezien de kosten elders een standplaats, een tweede rekensommetje moet dus. Zo bekeken met alle mogelijke parkeer automaten -meters en -schij ven rekening houdend krijgen we in de kleine ring 5997 openbare parkeermo- Vervolg van pag. 1 kreeg om zijn pluimvee slachterij met een kapaciteit van minder dan 500 kippen per dag verder te exploite ren. Op dezelfde dag ver leende het Kollege van Bur gemeester en Schepenen ook de toestemming aan de heer Maurits Fieremans, Eu ropastraat 29, Baardegem om een identieke inrichting uit te baten, alhoewel het openbaar onderzoek voor dit bedrijf slechts beëindigd werd op 8 juli jl. Andere groot-Aalstenaars die nog op hun vergunning moeten wachten zijn de he ren Raymond en Alfons de Meersman, Pontweg 76, Herdersem; Louis Aelbrecht, Kammestraat 1, Meldert en Alfons de Meersman, Broek- straat 10, Herdersem. De openbare onderzoeken, hier voor waarbij iedere burger eventueel zijn schriftelijke of mondelinge bezwaren kan indienen, liepen respektieve- lijk tot 22 juli 1980, 9 septem ber 1980 en 4 november 1980. Ook de heer Frangois Pieters, Kruisabeelstraat 49 te Moorsel wenst verder maximum 500 kippen per dag te kunnen slachten. Dat de kapaciteit van de te slachten dieren niet steeds even groot is, moge blijken uit het feit dat de heer Frans De Meersman, Klausstraat 4, Herdersem een aanvraag deed voor het verder uitba ten van een slachterij met een kapaciteit van 1500 kip pen per dag. Hierbij maakt hij gebruik van motoren met een gezamenlijke kracht van 30,5 PK. Wie hiertegen even tueel bezwaar kan indienen, kan dit nog doen tot 4 no vember eerstkomende. Dat exploitatie vergunnin gen niet zomaar automa tisch toegekend worden, moge blijken uit het feit dat de Bestendige Deputatie van de Provincie Oost-Vlaande- ren op 16 april 1980 besliste definitief de toelating te wei geren aan de heer Raymond De Landsheer, Achterstraat 5, Meldert om verder een pluimveeslachterij te exploi teren. Niet akkoord met deze beslissing, is betrokkene zelf in beroep gegaan bij de Ko ning. Voor zover ons bekend wordt dit beroep nog steeds onderzocht op ministerieel niveau. Alles bij elkaar kan men als waarnemer toch besluiten met de vaststelling dat in de Faluintjesgemeenten Mel dert, Moorsel, Baardegem en Herdersem bijna elke straat zijn eigen pluimvee slachterij heeft en dit gebied dan ook terecht het «mekka» van dergelijke inrichtingen is. VEHE gelijkheden, waarvan met tijdslimiet (dus voor korte en middellange parkeerders): 5537. Aangezien er voor de ze parkeerders 1640 plaat sen nodig zijn, is er een overschot van maar liefst 3897 parkeermogelijkheden. Ook in de middenring zijn er genoeg parkeerplaatsen. Daar zijn er 3052 over (voor 5868 nodige parkeerplaat sen zijn er 6467 openbare en 2453 private). Van de open bare is 1/3 zonder tijdslimiet, zodat ook langparkeerplaat- sen hier terecht kunnen. Omtrent deze laatsten: bin nen de kleine ring buiten de openbare weg zijn er slechts 519 plaatsen voor hen. In de middenring zijn er echter voldoende plaatsen waar ze nog heen kunnen. Er zijn daar immers 2013 parkeer plaatsen zonder tijdslimiet (nvdr. met wat rekenwerk komt men zo aan een over schot van 101 plaatsen, maar over de langparkeer- behoeften in de middenring wordt niets gezegd. Moge lijks is er dus géén over schot; we hebben daar geen uitsluitsel over). Winkelen en zaterdagmarkt «Dank zij de kunstmatige parkeerplaatsvermeerder ing, geen problemen meer», kan je stellen met deze En quête onder de arm. Toch nog een voorbarige konklus- sie, want winkelen bv. ge beurt met pieken (nl. tussen 14 en 18 u.) en is dus niet mooi over een periode van 9 tot 19 u. gespreid. Door her berekening komen er aldus wel minder parkeermogelijk heden in de kleine ring (nl. 2824). Aangezien er echter 1640 nodig zijn, is er toch nog altijd een overschot van 1184. Een andere kwestie is de za terdagmarkt. Ook hier werd een herberekening doorge voerd met spreiding van de parkeermogelijkheden tus sen 8 en 14 u. Voor de 1640 noodzakelijke parkeerplaat sen zijn er dan toch nog altijd 3100 openbare par keermogelijkheden. Een sur plus dus van 1460. Wel is het zo dat markten in feite ge beurt tussen 8 en 12 u. zodat de parkeermogelijkheden nog eens gehalveerd moe ten worden. «Er ontstaat dan inderdaad een tekort om aan de parkeerbehoefte te vol doen van de handelsvestin gen in de cityring, onvermin derd deze geschapen door de wekelijkse markt zelf». De vraag wordt gesteld «of de wekelijkse markt dient te worden overgeheveld naar een andere geschikte plaats, buiten de cityring. Gezien de sluiting van de meeste kan toren en bedrijven is er op die tijd genoeg parkeergele genheid op de middenring». Wandelstraten Zelfs bij eventueel verkeers vrij maken van de Katte- straat, de Nieuwstraat en de beide Zoutstraten (861 par keermogelijkheden gaan daarmee verloren) is er toch nog een rest van 3036 plaat sen voor korte en middellan ge parkeerders. Stallingsprobleem Van een reëel probleem kan wel gesproken worden wat het stallen van de wagen betreft binnen de cityring. 861 woningen is daar zonder garage en evenveel auto's moeten dus buiten staan en de plaats innemen van ande ren. Dit probleem ziet men alleen op te lossen door ge groepeerde stallingsplaat sen per woonblok. Verdere beleidsvoorstellen Naast suggesties zoals i.v.m. de zaterdagmarkt, staan nog wel wat voorstellen voor de beleidsvoerders vermeld. Op basis van het grondi ge cijfermateriaal meent men te mogen stellen dat er voldoende parkeermogelijk heden zijn, dank zij het «meervoudig» gebruik van een parkeerplaats door «be perkte parkeerduur», om in normale omstandigheden te voorzien in de parkeerbe hoefte voor kort- en middel- langparkeerders in de city ring. Gesteld wordt dat zolang het «straatparkeren» wordt toegelaten aan langparkeer- ders, de kantoren, scholen en andere instellingen zullen nalaten om met eigen mid delen en op eigen bodem voor parkeergelegenheid te zorgen, tenzij zij daartoe op absolute manier zouden ver plicht worden. In de toekomst, zo vindt r aanleic üaartenir men, zouden vele vanjtelling instellingen die niet notyan het i kelijk dienen gevesti^e» en ar zijn in de stadskern, m en oud-i getransfereerd worden beter geschikte plaatse e tentoc Een dringende noo wat betr aan parkeergarages za staan indien de zgn. nogma< is in vijl ruimten» in de stad n> moet uitlc tige bo< (pleinen dus) aan de b ners teruggegeven in de vorm van groenjBockstae zieningen, speelplf fenis, d rust- en ontmoetings S\ sen. Momenteel zijn v «open ruimten» prak heeft. I volledig opgeofferd a^,delt de auto, met als bekendfetiek. Ee zondering de Grote Aangestipt wordt we e parkeergarages hoge i teringen vereisen en ner bel moeten zijn. Wat u daar allemaarn t het jaa en besté lire schc en meisj ikundairi ns en vindt is belangrijker c^stipt, vc misschien zelf meent. die zaterdagmarkt ecltj ders of kan het anders lost worden? Mogen"" winkelwandelstraten ei voor uw part komen?| met het reële stallingL bleem in de cityring?...- In onze rubriek «uw w<B kunt u mening altijd Als morgen echter iedei de bus of de fiets #?.n 9 waarts trekt, hoeft zoietfnie vai? meer want alle mogj?n9evie parkeerproblemen zf'9 besta dan ver weg zijn... Intuj zijn alle inspanningen Iqet allem swaardig en dus krijgt de politie een verdij pluim. Peter Df, Via tal tinderen Jelie, er JAZZ kafe oorzaak zijn van de onder vonden ongemakken. Zo bij voorbeeld werd ons verze kerd dat er in de Overbroek- straat mensen zijn die op zondagvoormiddag hun wa gen buitenhalen om die op straat te stallen, enkel en alleen met de bedoeling om een plaats af te nemen van de voetballiefhebbers. Dat ze daardoor mee helpen de gewraakte situatie nog te verergeren is blijkbaar nog niet bij hen opgekomen en men kan dan ook alleen maar van mening zijn dat een dergelijke handelswijze getuigt van een zekere klein geestigheid. In elk geval, men hoopt ter plaatse dat de stad Aalst zich niet op het standpunt stelt dat het ge vaarlijk karakter van de toe stand niet bewezen is zolang er geen ongelukken gebeurd zijn en dat men aan de situa tie zal verhelpen vooraleer een slachtoffer is gevallen. Naar aanleiding van de klachten van de omwonen den werd het probleem reeds een eerste maal aan de orde gesteld in juli van dit jaar, en dit door E. Dierickx. Er werd contact opgenomen met de Schepen van Open bare Werken, Jan de Neve, en deze liet aan zijn «inter- pellant» weten dat hij bij zijn technische diensten navraag had gedaan naar de stand Vervolg van pag. 1 van zaken in verband met het hogergenoemd voetpad. Aldus kwam de Heer Die rickx te weten dat het werk op dit ogenblik wordt opge meten. Het gaat om een dos sier van ongeveer twee mil joen. Alle verlichtingspalen dienen eerst verplaatst of af geschaft te worden. Aldus weten de bewoners van de betrokken straten dat aan hun problemen gehoor werd gegeven en dat de werken ter studie zijn. Ongetwijfeld begrijpen ze dat tussen plan ning en uitvoering onvermij delijk een zekere tijd dient te verlopen, maar dat Hofstade weer een nieuw voetpad rij ker zal worden. pasen 1 subist, J stoor de of hij v< 4hie niets it hij voc jeugd\A je men voortrel met jon rd een C Het te Schi j chirok i. Op 11 enheid 1 bracht d erste Cb in 1956 Op verschillende iWns a1 steeds dezelfde plaatsefe beer Hofstade zijn er automo|or De ten die de onhebbelijke^ taak woonte hebben om het &djnq q£ pad ten onrechte te geLdbew( ken als parkeerplaats tei door t ze in de omgeving eenj^g,. zijn gaan drinken of ero een op bezoek zijn. Als oo^eyse met de voetgangers zoiijr|e sp|j rekening houden en voertuig zouden pla< waar dat toegelaten en zien is, zodat ze de reef van de wandelaar niet rfc met de voeten (banden) i den treden dan zou ook| een positieve bijdrage tot de verbetering van' verkeerssituatie in Hofsl' louwer irojeug re proo Roger Bird en The Old Gate Swing Quintet bevestigden zichzelf op overtuigende wijze tijdens hun jongste concert, zondagavond 26 oktober in The Crazy Bol Jazz Kafé. De jazzliefhebbers waren dietmaal massaal opgekomen en de sfeer was dan ook geladen en vol verwachting voor wat komen moest. Een swingend Lady Be Good, gestart zonder laatkomer bassist Karei Algoed, zorgt meteen voor de nodige stem ming mede door een pittige vocal van Roger Bird. Cocquet- te, een nummer uit het pop-repertoire wordt gevolgd door een huppelend ragtime-nummer. Het kontakt is meteen gelegd, iedereen is «mee». iets groter lokaal, geschikt om jazz-optredens te organi seren en er in de week-ends de jazz-club in onder te brengen. Dit schijnt in Aalst geen ge makkelijke opgave, alle suggesties zijn dan ook wel kom in de Geraardsbergse- straat 84 bij Phil Arijs. Laat ons echter terugkomen bij Roger Bird en The Old Gate Swing Quintet die de mewerk duidelijk geïnspi reerd is door Count Basie's steunpilaar Freddie Greene. Samen vormen zij een hech te basis voor de improvisa ties van Roger Bird, Dave Senior en Norbert Detaeye. Tijdens de derde set roept Dave Senior de in het pu bliek aanwezige drummer Jan Van Acoleyen op om en kele «nummers mee aan te zitten». Jan laat zich niet smeken en begeleidt de band tijdens enkele vlotte nummers in zijn eigen New- Orleans gerichte stijl waar bij hij op sommige ogenblik ken refereert naar zijn idool Sammy Penn. Zo horen wij Jan ondermeer in een snelle Muskrat Ram ble en het zachte Georgia met een gevoelige vocal door Norbert, die het pu bliek dwingt naar hem te luisteren. Trouwens de ee- ste keer die avond dat de uitgelaten fans even aan dacht willen besteden aan een ballade. Het schema van Ellington's goed station water moet le veren dat minder dan dertig milligram zwevende stoffen per liter bevat. De oorspron kelijke belasting aan zwe dende stoffen kan gemakke lijk driehonderd milligram bedragen. Bevolking Gewoonlijk staat de bevol king nogal negatief tegen over de vestiging van een zuiveringsstation als dat in de buurt opgevat wordt in geplant. Deze terughouden- heid is eigenlijk ongegrond want een degelijk opgevat en gebruikt station veroor zaakt geen enkele hinder, tenzij misschien bij erg warm weer wanneer kwalij ke geuren kunnen opstijgen uit de bezinktanks. De ves tigingsplaats zoals deze te Hofstade werd gekozen is Vervolg van pag. 1 echter zodanig dat eventuele bezwaren van die aard op voorhand ondervangen wor den. Ten andere, zoals altijd wanneer het gaat om het behoud van het leefmilieu, is de steun van de bevolking in de strijd tegen de waterve rontreiniging noodzakelijk. De inwoners zijn namelijk op tweeërlei wijze bij het ver schijnsel der verontreiniging betrokken: als verantwoor delijken en als slacht* Zij moeten dus gevoelig zowel voor de gevaren uit de bestaande toesi kunnen voortvloeien voor de rol die zij zelf ten spelen in de strijd ti deze gevaren, zoals het vaarden van de social* financiële offers voor doeltreffende strijd tegei waterverontreiniging. C Jam Blues is voor de muzi kanten ideaal om lekker door te drammen en het pu bliek weer op te zwepen. In Roger Bird's virtuose klari net-solo horen wij even een saluut aan de grote Edmund Hall. Fat's Waller wordt ons even voor de geest geroepen met Norbert's vocal in Ain't Misbehaven en de band Roger Bird and The Old Gate Swing Quintet (Per) Dave Senior vergeet zijn en onze vrienden niet en draagt de drie volgende nummers op aan fervent jazzliefheb ber- en kenner, ons aller «Henri», trouw bezoeker van vele Jconcerten, festivals en reeds meerdere malen New- Orleans reiziger, hier afwe zig om gezondheidsre denen. Het gevoelige How I miss you to night met een mooie vocal van pianist Norbert Detaeye is dan ook een wens tot spoedig en volledig herstel van Henri. You Al ways Hurt The One You Lo ve is nog zulk een klassieker uit het New-Orleans reper toire gevolgd door een schit terende klarinetfeature voor Roger Bird in een spetteren de Saint Philip Street Break Down en een in de beste boogie-woogie traditie ge- b'acht piano-solo van Nor bert Detaeye. Dave Seniors trombone klinkt volkomen «Mellow» in Duke's «In a meelow tone». Rebecca, bezongen door een bijzonder zwart klinkende Norbert Detaeye, ontketent Roger Bird in zijn klarinet solo en Karei Algoed de monstreert zijn bass-kunnen gesteund door de hechte rit- mesektie met guitarist Luc Van Hoeteghem en drummer Guy Preckler. Een daverend slot van de eerste set. De Crazy Bol is ondertussen volgelopen als een... jawel zitplaatsen zijn er niet meer te vinden en om en rond de tapkast zijn de fans opme- kaar gepakt, een gedrum van jewelste al dan niet op het ritme van de muziek. In dit verband vertrouwden The Andrew Brothers ons trouwens toe dat zij reeds enkele tijd op zoek zijn naar tweede set inzetten met nummers als In a little whi le. dinah en een sentimente le Moonglow met een opge merkte gitaarsolo van Luc Van Hoeteghem. Luc gaat meteen door met een voor treffelijke gitaar-intro voor Gate Blues, Norbert verzorgt de vocale partij op lyrics van Punch Miller, Roger Bird grijpt nog maar eens naar de alt-sax voor een ge paste solo. Op te merken valt het steeds voortreffelijk drumwerk van Guy Preckler, duidelijk gun stig beinvloed door enkele grote «swing» drummers en zeker door Jo Jones. Zich nooit op de voorgrond drin gend, maar steeds aanwe zig daar waar hij hoort te zijn met af en toe geïnspi reerd solowerk, Algoed, als ook van gitarist Luc Van Hoeteghem welke in het rit- Britse invasie in The Crazy Bol? (Per) steunt hem met een zeer harmonisch samenspel. Ro ger Bird neemt op zijn beurt een vocal chorus voor zijn rekening en past de lyrics aan bij dit elektronische tijdperk wanneer «Me and my radio» bij hem wordt «Me and my stereo». Van Lester Leaps In maken zij een ware hommage aan de jazzgroten die het num mer oorspronkelijk kreëer- den. Het wordt in een goed tempo genomen, de komple- te ritmesektie steunt en stuwt konstant de blazers en roept een klankbeeld op van Basie's ritmesektie met Count William Basie op de piano, Walter Page bass, Freddie Greene gitaar en Jo Jones drums. Roger Bird weet beslist wie Lester Young was en Dave Senior haalt uit met een geïnspi reerde trombone-solo. Karei Algoed's bass, gesteund door een voor de gelegen heid Basiegekleurde piano van Norbert, en enkele drum-breaks door Guy Preckler bereiden een eks- plosieve finale voor. Hierna lijkt een lavende pauze voor muzikanten en publiek welkom, hoewel sommige onder laatstge noemden zich beslist eerder niet tekort gedaan hebben. Weinige tijd later voert Da ve Senior de stemming da delijk weer ten top met een humoristische vocal in All Of Me. Dó You Know What It Means... is weer een van die gevoelige ballades waar van het geheim in «The Cre scent City» ligt. Een zuid-amerikaans kleurt je krijgen we in een muzi kaal minder geslaagd Jam- balaya, waarbij enkel «rij pere» dames het zodanig op de heupen krijgen dat ze zo nodig een nogal «gekruid» dansje willen opvoeren; sukses gegarandeerd bij de «kenners», bij de lachers ook. Norbert Detaeye fluit de in tro van When We Go To The Mardi Gras door de mikro- foon, en laat eens te meer zijn biezonder «zwarte» stem doorklinken in dit blues ge tinte nummer. Volgt een medley van keiharde rock nummers met achtereenvol gens Blue Suede Shoes, Long Tall Sally, Jailhouse Rock en Hound Dog waarin hij zijn piano-meesterschap demonstreert; Roger vliegt erin met een rauwe alt-sax- solo en Luc Van Hoeteghem volgt met enkele Bill Halley riffs op de gitaar, eindelijk krijgen wij ook het volle vo lume van Dave's swingende trombone te horen. Alle duivels zijn los en de Old Gate is niet zo goed of ze moeten er Sweet Georgia Brown ook nog doordraaien. Dave start het nummer in een traag tempo, wat velen even verrast, doch enkele maten laten is het weer kei hard swingen geblazen. Als toemaatje komt er nog een daverende Caledonia door allen uit volle borst meege zongen Louis Jordan zal zich wel omgedraaid heb ben in zijn graf maar werd vast dadelijk gerustgesteld door de zang van Norbert. Uiteindelijk wordt het dan toch afscheid nemen, zij het uitgebreid en langgerell zagen wij de meesten c derend en tevreden huis trekken. The Old Gate Swing Qui is nu duidelijk goed opl kaar ingespeeld en metl ger Bird erbij kon het gel alleen maar-rijker mischer worden. Te\f blijkt hun repertoire uil" het kac is. ondi - genodk ditoriur recep Roger Bird himself. (Per) breid te zijn door enkele vallend goede nummers zijn geheel is het strak gebonden aan het de-stijl-jazz-idioom. San gesteld uit individueel, voor stuk, goede muzik ten is Norbert's piano een onmisbaar element deze formatie. Voor de langstellenden kunnen nog vermelden dat de Gate Swing Quintet l werkende is aan een twe LP. De eerste was «The Gate Swing Quintet» Beerendonk Records. Till next time. Wiliy Schuy

De Voorpost | 1980 | | pagina 4