r entoonstelling honderd jaar St.-Maartensinstituut 5 jaar Chiro H. Hart RENDEMENT VAN STADSVOERTUIGEN KAN VERHOOGD WORDEN BOMEN KAPPEN IN MARKTWEG, MAAR NIET IN REGELSBRUGGESTRAAT De staart van een «nota» >ikIARTCHIRURGIE -IN O.L.V ZIEKENHUIS aalsterse flitsen uw woord 6r| een HUTCHINSC eskulaap aalst Schelfhaut in Pieter Coecke De Voorpost - 31.10.1980 - 5 r aanleiding van het honderdjarig bestaan van het Maarteninstituut wordt in het Oud-Hospitaal een ten- e vailing georganizeerd die enerzijds een overzicht iet n< van het ontstaan en de verdere bloei van het «Klein vestiAe» en anderzijds de kunsttalenten van leraars, leer- rn, m en oud-leerlingen laat bewonderen, orden aatse|e tentoonstelling, die derd portret van burgemees- noojwat betreft het eerste ter V. Van Wambeke-Horen- es za nogmaals onderver- brant wordt overgegaan jgn. js jn vijf verschillende naar een «gouden blad uit stad n> moet gezien worden de geschiedenis van de 1 de Ifcen uitloper van het schoolstrijd in het Aalster- ïn w tige boek van Geert se». Het portret van de me- groeiJBockstaele, leraar ge- destichter van het St.-Maar- eelPl%lenis, die het in zijn teninstituut, Paul Valery Be ltings ivrucht eveneens over thune, en een foto van de Z|jn vel en wee van de eerste direkteur van de Prap| heeft. Het eerste punt school, E.H. Leo De Vos, zijn rd a< idelt de stichtingspro- samen met een aantal doku- kend ,tjek Een aantal kaar- menten die hun levens be- °te het jaar 1881, waarop staan behandelen te aan- we en bestaande vrije se- schouwen. Een plan van °9e ifejre scholen voor jon- Aalst met de situering van en r en meisjes en de offici- de opeenvolgende vestigin- fekundaire scholen voor gen van het St.-Maartenin- (maaUns en meisjes staan stituut sluit het eerste deel ker %stipt, vormen de inlei- af. 'ent- via tal van foto's, o.a. In het tweede punt wordt ec'tinderen in de fabriek, gehandeld over de expansie aers Jelie, en een geschil- van de school. Gedurende loger en ei men] meer dan dertig jaar bezat het kollege slechts drie mid delbare klassen en een voor bereidende afdeling. Het was pas in 1942 dat een volwaardige humaniora een feit werd. In 1950 ging men van start met een Latijnse afdeling en sinds 1965 be schikt het instituut, binnen de sekundaire afdeling, over een heel gamma van moge lijkheden. Ook de verschil lende direkteurs en supe riors hielden het been niet konservatief gestrekt, maar evolueerden met de tijd mee. De oprichting van een nijverheids- en avondschool getuigen hiervan. Het kolle ge heeft zich steeds perio- disch aangepast, wat blijkt uit de houding ten overstaan van het Daensisme, de ver nederlandsing vanaf 1920, de tweede schoolstrijd enz. Deze flexibele houding heeft geleid tot het grote aantal leerlingen die de school nu rijk is (4.000). Deze evolutie is te bewonderen aan de hand van talrijke foto's, ver slagen, katalogussen en kranteknipsels. Het derde deel handelt over de schoolgemeenschap op zichzelf. Op te merken zijn hier vooral de foto's van de diverse superiors en di rekteurs. Foto's van het lera renkorps, van het huipop- voedend en administratief personeel en van het dienst personeel, klasfoto's, leerlin gentijdschriften, statuten van de oudervereniging en van de oudleerlingenbond, jubileumnummers van het tijdschrift van de oudleerlin genbond, affiches naar aan leiding van allerlei aktivitei- ten enz. vormen hierbij het kader van dit derde punt. in het vierde deel, hande lend over de pedagogiek en de didaktiek, worden vooral weekrapporten, diploma's, getuigschriften, prijsboeken en school rekeningen getoond. De socio-kulturele aktivi- teiten en vieringen sluiten het eerste grote deel van de tentoonstelling af. Van bij het begin had het Sint-Maar teninstituut een zangkoor, Sint-Gregoriusvereniging genaamd, dat uitgegroeid is tot het wijd en zijd bekende «Cantate Domino». Ook worden nog ieder jaar to neelstukken door de leerlin gen of oudleerlingen opge voerd. Het geheel van fees ten werd tenslotte omlijst met grootse plechtigheden zoals er in 1905, 1930, 1956 en nu, 1980-81 plaatsvinden. Liederen, foto's, turnfeesten, poppenteater, herinnerings medailles, ontvangen naar aanleiding van optredens van Cantate Domino, ge denkpenningen en feest- brochures tonen best aan dat het St.-Maarteninstituut een bloeiende kuituurge meenschap is. Het tweede grote deel van de tentoonstelling wordt ge vormd door de beeldende kunst. Niet minder dan vie renveertig kunstenaars to nen hier hun kunnen. Vele disciplines komen aan bod: verschillende grafische technieken, materieonder- zoek, mixed-media, enz. Zij wijzen erop dat het St.-Maar teninstituut in het verleden én ook vandaag nog een hel pende hand reikt naar een groot aantal kunstenaars in hun groei en eventueel be vestigingsproces. Deze tentoonstelling, die werkelijk de moeite loont en nog toegankelijk is tot 2 no vember 1980, werd opge bouwd onder de kundige lei ding van algemeen koördi- nator Fons Dierickx. De uit stekend verzorgde brochu res, die voor een spotprijs te koop zijn, geven de nodige uitleg bij een rondgang. Het St.-Maarteninstituut heeft door middel van deze organisatie aangetoond dat het immer pal staat om de grootste moeilijkheden, die het bij zijn oprichting gekend heeft, ook later uit de weg te ruimen. in gewoon niet op met de vieringen in Aalst. De zoietf"'6 van het Hart heef1 no9 maar net haar 50-jarig mogjan gevierd, of op dezelfde parochie viert de Chiro haar >ig bestaan. Zaterdag was het zover. Intuj |en Iget allemaal begon krijgt pasen 1955 kwam sol- 'erdW>ist, John Hendrickx de' ln 1964 kondlet 2lt:h ;.oor de Craene me. de de p.r^h.e^een meuv,e her- Onder zijn impuls kende de Chiro een bloeiende perio- te beschikken over veel ma teriaal. Kortom in die 25 jaar gebeurde heel wat om de jeugdbeweging up to date te laten blijven. Het feest begon... Na de Eucharistieviering in de kerk trok iedereen naar de H. Hartkring. Daar wachtten de lekkere mossels. Nadat de magen gevuld waren, zong men enkele oude chi- roshlagers. Oud leiders, kookmoeders, proosten, weldoeners, ontvingen een kramiekbrood in het teken van de Chiro. Enkele chiroleden vertelden oude herinneringen. Nadat iedereen een pintje gedron ken had was het tijd om wat te dansen. Dit tot laat in de avond. Al bij al was het een geslaagd feest en een start om verder te doen onder impuls van E.H. Lievens. Shalom Chiro. Shalom. H.J.M. of hij voor de H. Hart- 4hie niets kon doen. Hij it hij vooral iets voelde jeugdwerk. Al vlug der aan, E.H. De Cubber. Hij was een man met allure en vastberadenheid die oog had voor de noden van de je men op da. derê jeugd. Op de vooravond van voortreffelijk om kon «ei-stmis branden de lokalen me. jonge mensen en !n hout', °J. de, h°' van de -• kring af. Al vlug door de verkoop van steunkaarten en aktiviteiten konden nieu- ird een Chiro groep ge i. Het eerste leiders- i te Schilde wordt door B chiroleider nooi. ver- we s'ene" lokalen gebouwd lOp 11 november ter worden. Vanaf de jaren 60 is r»r nnk ppn hptprp tampn- nheid van Sint Maar- iracht de Heilige man irste Chiro uniformen, in 1956 moeten de Chi- jens afscheid nemen latsefe heer Hendrickx. E.H. 3moW De Craene nam de er ook een betere samen werking met het oudercomi té. Onder impuls van dit co mité, komt er het jaarlijks terugkerend Zomerfeest en het Breugelfeest. De tijden veranderen en voor een '•ftaak öp zich. Onder jeugdbeweging die reeds zo- ha< Hiding gaat voor de gan- 'an9 bestond deed de nood a nof a 3 a aan mfrastruktuur zich voe len. Door enkele leiders werd dit opzet waar ge- maakt. Samen met enkele E H pastoor laat vr'iwilli9ers werd de hof van pastoor laat de krjng gep|aveid a)sook de lokalen tip top in orde gezet. Qua sportinrichting, kende de beweging het voorrecht gefigdbeweging het eerste ts tel door te Kasterlee. In ®enlmber 1959 krijgt de I °°Heyse. E.H. pastoor Z0lnrie splinternieuwe he- e" 'bouwen. In 1962 kreeg p aanirojeugd opnieuw een en V proost E.H. Cieters. Verleden week brachten wij in dit weekblad een overzicht van de aankopen van voertuigen die het huidig stadsbe stuur sinds de fusie van Groot-Aalst realiseerde. Naar wij op de jongste perskonferentie van het stadsbe stuur vernamen heeft ook het schepenkollege zich, buiten ons weten om, over de materie gebogen dit om na te gaan in hoeverre er op dit vlak niet kan bezuinigd worden. Volgens een eerste vaststelling zouden er besparingen op dit vlak wel mogelijk zijn. Anderzijds deelde schepen van Openbare Werken Jan De Neve mede dat het gebruik van het rollend materieel volgens een wel uitgekiende planning gebeurt. Dat er zoveel wagentjes rijden wordt mede veroorzaakt door het feit dat iedere ploegbaas (zoals van de sektor straten, van de sektor elektriciteit, van de sektor gebouwen, enz.) over zijn eigen stadswagen beschikt. Daar deze kontrole moeten houden op alle werven, wordt er geen grote mobiliteit van het verwacht. Anderzijds staan zij ook in voor het vervoer van materialen en personeel, zodat ook hier een verklaring kan te vinden ziin in het feit dat deze waqentjes zoveel op de Aalsterse wegen te bespeuren zijn. Gezien meerdere sekto ren ook kunnen werkzaam zijn op dezelfde werf, gebeurt het ook regelmatig dat men twee of meer stadswagentjes op dezelfde plaats terugvindt. Volgens schepen van Burgerlijke Stand Hooghuys is het rendement van de stadsvoertuigen volledig uitgekiend. Volgens hem is er voor sommige diensten zelfs nog een gebrek aan voertuigen. Deze schepen was het er wel mee eens dat misbruiken dienden uitgeroeid te worden. Aldus weigert het schepenkollege regelmatig aanvragen van stadspersoneelsleden die een stadsvoertuig willen gebrui ken voor een verhuis of voor het vervoer van persoonlijke goederen. Schepen De Neve kon het hiermee dan weer minder eens zijn «omdat dergelijke praktijken wel gebeuren in grote privé-firma's». Tenslotte preciseerde hij nog dat sommige personeelsleden een stadsvoertuig thuis ter beschikking hebben, omdat zij steeds beriekbaar en paraat dienen te zijn bv. bij een ongeval of een overstroming, enz. VEHE .het kader van de reorganisatie van de afdeling hartchi- gie heeft de leiding van het Onze Lieve Vrouwzieken is, onder stuwkracht van Dr. Cuvelier, Prof. J. Hutchin- van het St.-Luke's Hospital Center van New-York lenodigd om een lezing te houden over zijn ervaringen het gebied van hartoperaties, deze lezing, die doorging op 21 oktober in het j ditorium van het O.L. Vrouwziekenhuis waren meer dan nderd dokters uit het Aalsterse aonwezig, vond er nog n receptie plaats. (Per) 2 en 3 Een goede week geleden werden in de Marktweg te Aalst een dertiental bomen omgezaagd. De bewoners van deze wijk, evenals hun buurtgenoten uit de Regelsbruggestraat, hadden een petitie ondertekend waarin stond dat deze bomen een belemmering betekenden voor het uitzicht. De voornaamste reden tot het eisen van een algehele snoeiing was echter de vuiligheid die de rottende bladeren tijdens de herfstperiode met zich brachten. Menige dakgoot raakte daardoor verstopt. In de Marktweg zijn ze nu wel tevreden, de bomen zijn weg, maar dit is geheel anders in het kleine stukje Regelsbruggestraat. De drie huizen die daar staan twee bomen, die oorspron- worden nog voortdurend kelijk ook naar de eeuwige geplaagd met dakgoten die houtvelden dienden verwe- overvol zijn van vunzige bla- zen te worden, nog steeds deren en geknakte takken, hun kruin weten te redden. Hun voetpaden worden nog Deze bomen behoren im- steeds bedekt met een smu- mers niet meer tot het stads- rie die, wanneer het gere- eigendom, maar zijn in han gend heeft, zeer gevaarlijk den van de Generale Bank- is. De reden van zoveèl on- maatschappij die zich op een heil komt door het feit dat de paar honderd meter daar vandaan bevindt. Zou de G.B. zich niet eens over het hart kunnen strijken en de toelating geven om deze twee mastodonten, waarvan er één zelfs geen leven meer in zich draagt, ook om te zagen. Vooral de families Waterinckx en Lie- baut worden te zeer ge plaagd met de ongemakken die deze twee bomen met zich meebrengen. Hopelijk zijn de direkteurs van de G.B. ook mensen en weten ze wat dienstvaardigheid be tekent. Het is niet altijd goed van te krijgen, men moet ook kunnen geven II Werken schieten goed opl! Een zes weken geleden deed zich, eveneens in de Regels bruggestraat, een kleine ver zakking van het wegdek voor. Het 3tadspersoneel was er als de kippen bij om er een «waarschuwings bord» over te plaatsen, ledereen weet best dat men niet op alle plaatsen tegelijk herstellingen kan uitvoeren, maar zes weken om vier of vijf stenen op te hogen... nou, noul Misschien moet men een kraan laten aanrukken die het hele wegdek open rijt zodat men aan het werk kan tijgen. U ziet het beste medebur ger; is er iets stuk: bel nu dan komt men volgend jaarlll! In brede kringen van de Aalsterse jeugdwereld is de diskussie over de zgn. «nota van het kristelijk geïnspireerd jeugdwerk» niet gestopt na de Algemene Vergadering van de Jeugdraad op 21 oktober II. Duidelijkheid mag er dan al zijn over het feit dat die in werkelijkheid slechts uitging van een beperkt aantal personen, er blijven vragen. De plichtenleer van de pers wordt in herinnering gebracht, het k.j.g. zelf is aan bezinning toe, de werkelijke auteurs van de nota worden opgespoord. Nu kan je de andere richting uitkijken en net doen of de «kwestie» is afgehandeld, maar er groeit hoedanook een staart Pers Gustoaf De Meersman had namens de M.J.A. op de Alge mene Vergadering reeds met de vinger naar de pers gewe zen. Ook het Bestuur van de Jeugdraad neemt de perskor- respondenten kwalijk aan dacht besteed te hebben aan een niet-ondertekende motie, naar jeugdsekretaris Guido Moens ons meedeelde. De vrij onkritische overname van de inhoud door sommige perskor- respondenten wordt daarbij zeer betreurd. Wie is verantwoordelijk voor de «nota»? Op de perskonferentie van zaterdag 18 oktober van het k.g.j. in Jebron, werd de vraag gesteld wie aan de «nota»' meegewerkt heeft, Enkel Michel Bekaert, Geert Des- camps en (zeer gedeeltelijk) Guido Debree waren daar van wege het k.g.j. op aanwezig. Michel Bekaert noemde toen de volgende namen: Ann De Veylder, Wim Nijs, Geert Des- camps, Paul Jacobs, Guido De Cock, Hugo Van de Voorde, André Helin en hijzelf. Eén en ander schijnt echter niet te kloppen. Reeds op de Algeme ne Vergadering ontkende An dré Helin tot de werkgroep be hoord te hebben. Wim Nijs zegde op de bestuursvergade ring van 14 oktober dat «hij wel op de hoogte is van dit doku- ment maar dat hij aan de uit eindelijke samenstelling van de tekst niet heeft meegewerkt» (citaat verslag). Geert Des- camps en Michel Bekaert be twisten dit echter. Een formele ontkenning eraan meegewerkt te hebben kwam van Guido De Cock. Geert Descamps van zijn kant ontkent niet eraan mee gewerkt te hebben, maar ver klaarde te goeder trouw ge handeld te hebben op basis van informatie, die achteraf onjuist en onvolledig bleek te zijn. Hij voelt zich enigszins in de rug geschoten doordat op de perskonferentie niet meer personen aanwezig waren. Nu is het duidelijk dat niet ieder van de resterende perso nen in gelijke mate aan de tekst meegewerkt heeft. Niet ieder was op elk van de drie voorbereidingsvergaderingen aanwezig. Feit is wel dat ge werkt werd op basis van een voorontwerp van Michel Be kaert, dat evenwel geamen deerd werd zodat het zeker niet als éénmanswerk kan be stempeld worden. Zo kwam er bv. een aksentverschuiving van diskriminatie van jeugdbe wegingen naar het ganse k.g.j Er moet aan toegevoegd worden dat de (reeds een eer ste keer geamendeerde) werk tekst naar de diverse kgj-ver- tegenwoordigers gestuurd werd; er kwam echter maar weinig respons. K.G.J.-platform De idee van een K.G.J.-plat form groeide weliswaar los van deze «nota»-kwestie, maar de ze laatste werpt er wel een biezonder licht op. Waar gaat het om? Door de dekanale priester raad van 16 oktober werd be slist tot de oprichting van een K.G.J.-platform met diverse doelstellingen: toezien o de Je- bronwerking, zorg voor de jeugdpastoraal en een stuw- groep vormen voor het kriste lijk geïnspireerd jeugdwerk in de stedelijke jeugdraad. Deel zouden hiervan uitmaken: Jeb- ronverantwoordelijken, afge vaardigden van de parochies en priesters. Uitnodigingen zijn intussen verstuurd door sekre- taris M. Bekaert voor een eer ste samenkomst op 5 no vember. Uiteraard wordt er nog wel over de inhoud zelf van de «nota» doorgeboomd. Zolang zoiets echter informeel ge beurt, in private gesprekken moet dat niet op krantepapier. Wie sprak er ook alweer over joernalistieke plichtenleer? le der zijn waarheid intussen, maar die heeft ook haar rechten. PETER Het artikel «Stadscentrum wordt volgend jaar terug grondig gewijzigd» heeft schijnbaar een paar men sen niet kunnen appreciëren. Vooreerst was er een onjuistheid van onzetwege om te beweren dat dhr. Luc Kieckens ZIJN woning had verkocht aan de Nationale Bank. Een kleine vergissing waar de lezer op blz. 2 in de rubriek Uw Woord een rechtzetting kan terug vinden. De direkteur van de Nationale Bank, dhr. De Key- zer, nam eveneens met ons telefonisch kontakt op. De verklaring dat een deel van de zeer prachtige binnentuin van de bank en van de aanpalende woning zou verdwijnen neemt hij niet. Wij dachten nochtans over degelijk materiaal te beschikken Wij hopen dat het niet waar is, we zullen zien! Uit een persmedeling kan opgemaakt worden dat de zuivering van de Dender nu ook prioritair gesteld werd in Wallonië. In recente tijd werd de Dender immers veelvuldig vervuild door bedrij ven die in het zuidelijk landsdeel gelegen zijn. Op dergelijke manier was de aanpak van de water zuivering van deze rivier in Vlaanderen een maat voor niets. Minister Dehousse besliste zopas ook de zuivering van het deel van de Dender gelegen tussen de bron en Geraardsbergen prioritair te stellen. In een uitgebreide nota van de SP-afdeling uit Groot- Aalst gaat deze partij, die mede bestuursverant- woordelijkheid draagt, in op de recente ontslagen van een aantal personeelsleden( tewerkgestelde werklozen). In dit verband wordt er letterlijk ge schreven: wensen we te onderstrepen dat we steeds hebben aangedrongen opdat de kaders zou den worden opgevuld. We pleiten voor een verant woorde besteding van de stadsgelden. We zijn van oordeel dat de stad haar mogelijkheden niet mag overschatten». In feite wordt meteen toegegeven dat men zich akkoord verklaart met de recente ontslagen, en dat het stadsbestuur niet verder mag doorgaan met het ongebreideld aanwerven van tewerkgestelde werk lozen. In een motie nemen de volksuniejongeren, van Aalst, die op 16 oktober 11. in algemene vergade ring bijeen waren, de CVP-fraktie en inzonder heid haar leider Ghis Willems scherp op de korrel naar aanleiding van zijn interpellatie over het «geval Van der Beken» op de gemeenteraadszit ting van 13 oktober. Hierbij wordt de oppostiepartij o.a. gefeliciteerd omdat zij «eindelijk haar Vlaamsgezind masker heeft laten vallen om haar ware unitaire en anti- VI aam se gezicht te tonen». Verder wordt er nog maals aan herinnerd dat het «in katholieke kolle ges en kerken was dat werd opgeroepen voor het oostfront». Tenslotte worden alle vlaamsnationa- le mandatarissen opgeroepen om het voorbeeld van Dr. Vander Beken na te volgen om zo de twee- maten-twee gewichten politiek aan te klagen, waarvan de Vlamingen in dit land nog steeds het slachtoffer zijn. Gustaaf Van Gucht, boswachter tc Baardegem, deed een goede vangst. Hij betrapte een illegale vogelvanger met een net. Deze man bedreigde de boswachter met een riek. Door de rijkswacht werd de Baardegemnaar opgepikt. Toen vandalen de omheining van het buitenver blijf van Georges De Schrijver vernielden, ontsnapten de herten uit het domein. Het had heel wat voeten in de aarde om deze terug te vangen. De rijkswacht deed te Baardegem het onderzoek. Tweemaal trok de rijkswacht op speurtocht, twee maal (gelukkig) was het verloren moeite. In het warenhuis Sarma in de Kattestraat en bij juwelier Bikkens aan de Geraardsbergsestraat. ging de alarm schel. Het was loos alarm! Alarm sloeg ook de stadswerkman die verant woordelijk is voor de «eeuwige vlam» van het Vrijheidsmonument aan het Vredeplein. Toen hij zondag rond 10 uur de vlam moest aansteken ter gelegenheid van een kransneerlegging door de oudleerlingen van de Pupillenschool, kreeg hij er de brand niet in. Zelfs een paar kranten verander den in een fakkel maar niets mocht baten. De brandweer werd erbij geroepen, deze maal om pyromaan te spelen. Met ether trachtte men het zelfs aan gang te krijgen. Uiteindelijk kwam men tot de ware oorzaak: de brander was defekt en reeds een week verwijderd. Met enige vertraging en zonder vlam kon de ceremonie beginnen. Wilfried Wesemael, de bekende beroepsrenner en winnaar van de Ronde van Zwitserland, kan zich roemen op zijn eerste huwelijksnacht met hinder nissen. Vrijdagnamiddag trad hij met Anita Goense, nicht van renner Cees Priem, in het huwelijk. Terwijl het feest in het ouderlijk huis «De Oude Uil» te Gijzegem bezig was, slipte een wagen op de steenweg naar Dendermonde en kwam pardoes in de gevel van het huis waar de pasgehuwden introkken terecht. De klap was zo hard dat het huis moest worden gestut. Brussel weet met zijn huisvuil geen weg meer. Na het stort te Vlierzele komt men nu met een origineler idee voor de proppen. De oude vlamoven aan de Ninoofse steenweg zou als stortplaats worden uitgekozen. Na de Azimalia, de Globus, zou er een stort bijkomen. Alsof het er nog niet genoeg stinkt! Soms kan men tot in Aalst de walgelijke geuren van de Animalia opsnuiven. Het gemeentebestuur heeft protest aangetekend tegen de toewijzing. Bart Van der Beken, zoon van raadslid P.P.J. Van der Beken, is een voortreffelijk milicien. Ondanks zijn V.M.O.-sympatieën trekt hij trouw de wacht op aan... het koninklijk paleis te Laken. En dat is geen grapje! Op 3 november moet ex-COO-voorzitter Piet Rousseau en een groep verpleegsters voor de rechtbank verschijnen. Ondanks hun goede be doelingen worden ze vervolgd. De kosten van de rechtspraak worden door het O.C.M.W. gedragen. Hopelijk worden de boetes eveneens door het O.C.M.W. betaald. Brieven waarvan de afzender met aan ae redaktie bekend is. komen met voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent met dat de redaktie achter de inhoud staat In het artikel ^Stadcentrum wordt volgend jaar terug grondig gewijzigd» (zie De Voorpost van 24 oktober j.l.) schrijft U dat op het Keizerlijk Plein de woning van de heer Luc Kieckens door de Nationale Bank werd aangekocht, Dit strookt niet helemaal met de waarheid, vermits dit huis niet aan mij""doch aan mevr. G. Meert-Piron toebehoorde. Met een telefoontje om deze informa tie op zijn juitsheid te kontroleren, had U mij de moeite van deze rechtzetting kunnen besparen. Luc Kieckens Volgende week donderdag 6 november te 20.30 uur wordt in de galerij Pieter Coecke (Molenstraat 44) een tentoonstelling geopend met recent werk van Walter Schelfhaut. De inleiding wordt gehouden door Roger D'Hondt, terwijl Minister Mare Galle officieel zal openen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 5