TENTOONSTELLING DAVIDSFONDS Met fakkels voor vrede nLEINVEEVERENIGING «HET NEERHOF» TELDE TENTOON :d;; RW Nieuwe supportersklub Verbruiker: ken uw recht WACHTEND OP DE KOFFIE... De Voorpost - 31.10.1980 - 7 eten ere. I it va else) gek een rgen maal irnavf. legenheidspreker had het over het doel van het Davidsfonds. 'dt v deinveevereniging «Het Neerhof» voor het Land van kers veel moeten hebben t, stelde op zaterdag 25 en zondag 26 oktober tentoon om hun dieren in een opti- vane Keizershallen. Zowat 1143 dieren van een diverse male konditie naar voor te nage werden voor de veertiende keer aan het publiek brengen en over de begees- prinj gesteld. tering die deze mensen in oals) hun vrije tijdsbeleving leg- hun respektievelijke ei- res waren opgekweekt, n zich van hun beste zij- n 876 stond erop om alle Aalsterse konijnen via deze weg te groeten. (Per) 'ark- en watervogels, de Op zondag 26 oktober vond e hoenders, de krielen, in de feestzaal van het stad- luiven en konijnen die huis de viering van de kam- veel zorg en toewijding pioenen plaats. Schepen Ed- u..„ u»: dy |y|onsieur, <jie jn afc,sten- tie van burgemeester Louis D'haeseleer het wel- jien. Een uitstekend kata- komstwoord verrichtte loof- die de bezoeker bege- de de organisatie van deze "e bij zijn rondgang tentoonstelling. «Via dit ge- heen de kooien, ver- beuren hebben de kwekers :e de nodige uitleg. Bar- de mogelijkheid om hun ilder, mondain, Vlaamse vrije tijdsbesteding te toet- sen aan elkaar en aan het aldus schepen Verder deed hij inbaar zijn, maar die met ook een beroep op de pers, Srochure in de hand in die inderdaad in geringe ma te aanwezig was, opdat der gelijke initiatief volledig naar irvoorzitter De Block waarde zou geschat worden, is er trouwens ook op dat Hij sprak ook nog de hoop ujt dgt er een vervo|£ op deze aflevering zou komen. Willy Van Impe, voorzitter len. De redelijke publie- van het Komité voor Vrije belangstelling, gemid- Tijd, uitte op zijn beurt z'n was er meer volk dan bewondering voor het vlotte met voor deze en degelijke verloop van dit :veevereniging een sti- dierenfestijn. In lovende ter ms zijn om de ingesla- men had hij het over het varjwe9 voort te gaan. engelengeduld dat de kwe- Imu gen. De heer Van Impe deed ook een warme oproep om de terugkeer tot de natuur te bewerkstelligen. Hij haalde hierbij enkele voorbeelden aan die de leden van «Het Neerhof» zouden kunnen aanwenden om hun steentje bij te dragen en dergelijke terugkeer mogelijk te ma ken. «Hiervoor moet men beginnen bij de basis en die ligt vervat in het kind en de school. Waarom daar geen tentoonstellingen organise ren, waarom daar geen in formatie verstrekken? Het kind moet inzien dat de na tuur nog leeft, het moet op nieuw eerbied krijgen voor de natuur. Het Komité voor Vrije Tijd wil hierbij zeker hand in hand gaan met «Het Neerhof» aldus de heer Van Impe die zeer verheugd was dat de vereniging zich schaarde onder de vlag van het Comité. Daarna werd overgegaan tot de huldiging van de laurea ten. Schepen Any De Maeght, De Waele, Willy Coppens en Paul Maeger- man, en aan, en aan de der tig reekskampioenen. Ook enkele vooraanstaande prominenten schonken een prijs o.a. Minister van de Vlaamse Gemeenschap M. Galle, Minister van P.T.T. F. Willockx en Minister van Landbouw A. Lavens. Tenslotte richtte de voorzit ter van de vereniging Willy Coppens, nog een dankwoord tot het Komité voor Vrije Tijd dat instond voor de prachtige bekers. Tevens reikte hij een prijs uit aan de verstkomende- en aan de met het meest aantal dieren tentoon stellende deelnemer. Met het traditio nele «tot volgend jaar» werd achter deze tweedaagse kleinveetentoonstelling een punt gezet. R.G. Een vervolgverhaal van Sylvain Van der Gucht prei, wit van Hotot enz., maal begrippen die voor publiek» leek nauwelijks ver- Monsieur. Iiare termen werden uit- lgezet. |el rasdieren die officieel 1 waren aan deze ten- listelling mochten deel- Op de kleinveetentoonstelling in de Keizershallen was er in ieder geval veel vee. (Per) eeds ..vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 oktober 1980 vond _«Het Apostelken» de tentoonstelling van het Davids- ds plaats. Dit gebeurde naar aanleiding van hun vijftig- g bestaan. vrijdagavond was er de vooropening in aanwezigheid schepenen De Maeght, Roels en De Bisschop en van de r Claus, voorzitter van de kultuurraad. i schepen Herman Roels werd ter dezer gelegenheid het thtige boek «Vlaanderen - Lappendeken» overhandigd. Het waren enkele de leden van het Davidsfonds die hier tentoon stelden en men kreeg een grote diversiteit van werken voorgeschoteld. Een eerste opvallende én vermeldenswaardige kreatie was de onafgewerkte op richting en afdoening van het Kruis. De ontwerpers Je rome Vervoenen, stond vooraf nogal weigerachtig tegenover de medewerking bij middel van deze teke ning, maar zelfs onvoltooid was dit reeds het bekijken zeker waard. De muren waren getooid met schilderijen die de pitto reske steegjes uit een vroe ger verleden weer deden herleven. De kunstenaar van deze modellen bewees dat vaardigheid met verf en pen- I hem zeker niet kan ont zegd worden. Er waren ver der ook nog ingelijste puz zels, kantwerkjes, schitteren de madonnabeelden, post zegels enz. te bewonderen. De drie opvallendste onder delen op deze tentoonstel ling waren een enorme ver zameling oude kranten, ko mende uit verschillende lan- Dhr. Bogaert toont fier zijn ludieke kunstwerken. (Per) den en zelfs uit verschillende werelddelen. Zo troffen we ondermeer dagbladen uit Rusland, Spanje, Vaticaan stad en uit Oceanië, Zuid- Amerika en Azië. Ten twee de was er een groots orkest, ontworpen uit oude, leeg- geknepen tubes. Luc Van Vaerenbergh, die met enge lengeduld niet minder dan ierentachtig (84) van deze Geen verschrikkelijke droom was dit. Wel de naakte waar heid. Dat klein, hatelijk wezen boog diep voor hem neer. Hij zag die grote mond met af zichtelijk uitstekende tan den en de valse ogen onder de dikke wenkbrauwen. Dit monster was dus in de kamer aanwezig geweest en had al les gehoord. Het was tevens getuige geweest van zijn schande. Voortaan zou hij de slaaf we zen van deze ellendelingen. Zijn lot was aan het hunne verbonden. De heer Treems wil zijn ereschuld betalen? grinnikte Sprietvlechter. Ik had vertrouwen in V. Een man van eer als V komt nooit aan zijn verbintenissen te kort. Het is 20.000 fr. mijn heer, geen duit minder maar ook geen duit meer! Treems telde de gouden louis, legde ze op stoppeltjes, vergiste zich af en toe uit zenuwachtigheid. Spriet vlechter scheen een demo nisch vermaak te vinden in de onhandigheid van de ad- vokaat. Wat voor Spriet vlechter een vreugde was, werd een foltering voor Treems. Wanneer alle 100 hoopjes klaar waren danste Spriet vlechter errond, als een har lekijn waarna hij Treems buitenliet. Alleen in zijn rijtuig kon Treems zijn gedachten niet ordenen. Hij verborg zich in een hoek tussen de kussens. Hij was bevreesd zich aan de mensen te tonen en dacht dat de vlekken van de schande op zijn voorhoofd te lezen stonden. Thuis gekomen met het schandgeld barstte hij in snikken uit. Wat zouden Vosselaer en zijn klerk met de heer Rigault doen? Zouden ze hem ver moorden? Met deze schurken had hij een verbond aangegaan. Een bloedverbond... Hij was een dief, een moordenaar? Hij verraadde zijn beste vriend als een vulgaire Judas. Zoals deze laatste wilde hij het bloedgeld weerdragen en zijn snoodheid over de daken uit schreeuwen. Hij wilde red den wat er nog te redden Maar zijn goede voornemens verzwonden langzamerhand en hij liet zich in zijn leun stoel zakken met de gedachte dat hij niets meer aan zijn lot kon veranderen. .Va het vertrek van de ramp zalige advokaat Treems die zijn ziel kwam te verkopen voor een aantal goudstukken bleven Vosselaer en Spriet vlechter alleen in het kan toor over. Die zaak is verduiveld flink van stapel gelopen, juichte Spriet. Nog niet, mijn waarde Sprietvlechter. Het overige is niet erg meer. Dat kunnen we als een afgedane zaak beschouwen. In 't geheel niet, weder voer Vosselaer. We moeten de akt van Rigault nog in onze handen krijgen en hij zelf dient van kant te worden gemaakt. -Finis coronat opus- ofte -het einde be kroont het werk- en dat moet nog gebeuren. Daarmede wil ik me wel belasten, werdervoer Spriet. Zoudt ge dat willen doen, mijn waarde Spriet? 't Is te zeggen, ik wil ie mand zoeken, die zich met deze karwei wil belasten. Een kerel met haar op de tanden, kloek en kracht dadig. Die hebben we. Te Oorde- gem woont Clara, het lieve meisje van -La Belle Vue-, een der beste leden van de bende. Die zal ons wel ie mand die dit spelletje wil spelen aanwijzen. Bij voor beeld Bul. Op hetzelfde ogenblik werd aan de deur geklopt en de dienstbode kondigde een be zoeker aan. Zijn naam? vroeg Vosse laer. Hij wil hem niet opgeven, antwoordde de bediende. Hoe ziet hij er uit? Slecht. Hij wacht in de gang. Laat hem in de spreekka mer. Een zweem van kwade luim verscheen op de lippen van Vosselaer. Waarschijnlijk een BIN DER, mompelde hij. Dege nen die me kennen weten nochtans goed genoeg dat het zeer streng verboden is zich hier aan te bieden. Het zou argwaan kunnen opwekken. Misschien is het een zeer dringende boodschap, merk te Sprietvlechter op. Laat ons eens zien, zei de notaris. Hij schoof een ka lender aan de muur even op zij en bracht zijn oog voor een klein in de muur aange bracht gaatje. Ik ken hem niet. Kijk gij eens, Spriet. Hij is me ot k volkomen onbekend en ik ken alle bin ders. Dit is er geen. Daarvan ben ik stellig overtuigd. Ga bij hem en luister wat hij verlangt. De klerk verliet het kantoor terwijl Vosselaer zenuwach tig op en neer liep. Hij wil L' volstrekt per soonlijk spreken, zei Spriet bij zijn terugkeer. Hij zegt door iemand gezonden te zijn. De notaris ging achter zijn bureau zitten en opende een lade waarin twee pistolen ge reed lagen. Dan belde hij en gaf bevel de vreemdeling bin nen te laten. Hij zag dra een kloeke kerel, de muts in de handen wrin gend, binnenkomen. Wat voert U hierheen? vroeg de notaris. Ik kom van Oordegem, heer notaris. Clara van den Belle Vue heeft me naar hier gestuurd en me gezegd U dit te tonen. Uit zijn vestzak haalde de man de medaille die Clara erin had gestopt. De notaris bekeek aandachtig dit stuk, vond het goed en sprak: 7 Is goed, mijn vriend. Ik luister. Clara heeft me gezegd dat ge me zult redden. Misschien wel. Waf moet ik hiervoor doen? De man zweeg, zijn blik vloog door het kantoor en toen hij niemand zag fluis terde hij: Ik heb gemoord.' Hij meende dat de notaris vol angst van zijn stoel zou zijn opgesprongen en hem vol af schrik de deur zou hebben gewezen. Niets daarvan. De notaris beroerde niet en geen enkele trek van zijn gelaat toonde enige spanning. Goed, goed. Ge hebt ge moord. En dan? wordt voortgezet) Als je ook vindt dat de no-more-war-kreten in het Europa ,w-r, na november 1918 meer dan ooit vandaag gelden, dan figuurtjes had vervaardigd, wordt je verwacht op de FAKKELOPTOCHT VOOR DE VREDE, die op 10 november door de Aalsterse straten zal trekken. liet ook zijn tekentalent be wonderen door middel van pentekeningen. ningswedloop te bemerkten Een front van socialistische, Godfried Van Gijsegem stal liberale en humanistische en schaamt men zich niet met zijn kombinatie van pen- verenigingen roept daartoe voor «limited war»- houtskooltekeningen op: Humanistisch Verbond, denkbeelden. Atoomwapens ABVV, Oudervereniging kunnen de wereld ettelijke voor de Moraal, Kommunis- malen verwoesten, maar echter de show. Zijn reisim pressies uit Frankrijk, Tsje- choslowakije, Polen e.c tische Jeugd, Humanistische zelfs deze waanzinnige idee De voorzitter van het supportersverbond Eendracht Aalst, Alfons Van Leuven, meldde ons met trots de geboorte van een nieuwe supportersklub in Gijzegem. Als naam kreeg deze kersverse stichting «Eendracht Vooruit» mee. Het lokaal is gehuisvest in de café «Onder de toren» te Gijzegem. En nu maar hopen dat Eendracht Aalst goed speelt zodat vele mensen zich scharen onder het banier van «Eendracht Vooruit». R.G. ksvertegenwoordiger Ghis Willems in gesprek met kultuurraad voorzitter Gilbert Claus en dhr. loert, vader van raadslid Etienne Bogaert. (Per) te hij op een zeer fijnzinnige Jongeren, Jongsocialisten, wijze op paier. Ook in bin- Fr. Masereelfonds, Liberaal nenlandse bezienswaardig- Vlaams Studentenverbond, gastarbeiders en Joden als heden vindt hij zijn gadding PVV-Jongeren, C.S.C. De zondebok voor de ekonomi- (o.a. het Brugse Begijnhof). Rank, De Rode Mol, Werk- sche krisis in sommige krin- Op een eigen wijze zet hij groep Moraal, Liberaal gen een realiteit; men hoort ieder hoekje, ieder deeltje Jeugdwerk Aalst, Socialisti- soms ook het verlangen van de realiteit om in een sche Vooruitziende Vrou- kunstvorm die leeft. Deze wen, Vrienden Vrije Univer- jonge kunstenaar verdient, siteit Brussel, Emancipatie sluitvorming aan de hand van wat hij in Vrouwen Aalst, v.z.w. Vrije bestempeld. «Het Apostelken» ten toon Meningsuiting, stelde zeker krediet voor de Zoals de voorgaande jaren is ons al vertrouwd. Binnen lands is een afkeer voor naar een «sterke man» en wordt demokratische be- als een luxe Zonder vlagvertoon welte verstaan, maar met «fakkels toekomst. Er waren ook nog steeds het geval was, gaat van de herinnering als sym- tal van boeken, o.a. geschre ven door Vlaamse meesters, te aanschouwen. Ook dhr. het om een alternatieve her denking van de wapenstil- bool» van die vredeswil. Dit jaar wordt in het bijzonder stand in 1918. Niet het triom- gemanifesteerd tegen het le- 1 1 vend fascisme en racisme. Bogaert, vader van raadslid falistische trikolore «hoera» Etienne Bogaert stelde wer- staat daarin centraal, wel de Vertrek op de Houtmarkt te ken tentoon. Naast een kar- golf van afschuw tegen oor- Aalst om 19.30 u Fakkels navaleske schilderij met ons log en militarisme. In de de- schepenkollege op de voor- cennia die daarop volgden grond, was er ook een werk kwamen er andere gedach- tenstromingen: nazisme en fascisme, antisemitisme en racisme, koude-oorlog-dok- De verbruiketsklub van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen Aalst richt geregeld informatie-avonden in. Op donderdag 6 november wordt dhr. Stevens uitge nodigd als spreker. Hij is juridisch adviseur verbrui- kersbelangen en komt uit Herzele. Er zal gehandeld worden over de middelen die de verbruiker heeft om zich te beschermen. Aanvang om 20 u. in een lokaal van 't Kapelleken, Meuleschettestraat, Aalst. (Peter) tknappe realisatie: een orkest uit uitgeknepen tubes. (Per) gemaakt uit pluimpjes te be kijken. Wel origineel! Zo had éénieder zijn steentje bijge dragen tot het welslagen trine... In de buitenlandse van deze tentoonstelling. politiek vandaag is een her- R.G. opflakkering van de bewape- worden gratis ter beschik king gesteld. Na de ontbin ding op de grote markt zal een korte toespraak gevolgd worden door een filmverto ning in de feestzaal van het stadhuis. (Peter) Van onze medewerker te plaatse: Jakov Gotovac uit het Joegoslavische Bisevo is de eerste man die er in geslaagd is om in het plaatselijke nudisten- kamp een boetiek open te houden. Hij heeft maar één kledingstuk te koop: plastiekregenmanteltjes. Transparant uiteraard.

De Voorpost | 1980 | | pagina 7