F jeugdpagina b Allerheiligenfestival te Affligem: nieuw festival, nieuw geluid! VTB Essene, Hekelgem, Meldert, Teralfene uiterst aktief Faluintjes majoretten weer aan de top! «De kleine Profeet» te Baardegem Jeugd van Meldert voor Kinderen uit Derde Wereld (tussen haakjes) geknipt ZANDSTEENTJES ROZEN EN DOORNEN V0N(C)KJES MEIVISK0PPEN De Voorpost - 7.11.1980 - 13 Supertombola VC Eendracht Meldert, de laatste twee jaar telkens kam pioen, heeft uiteraard veel geldelijke middelen nodig. Spor tieve suksessen brengen immers een hele boel kosten mee, waaronder niet in het minst de aankoop van nieuwe spelers. Het bestuur organiseeert dan ook een supertombo la met als eerste prijs een volledig ingerichte keuken ter waarde van 60.000 fr. waarna tal van andere waardevolle prijzen. Loten worden eerstdaags ten huize aangeboden. 25 fr. per lot. Ophaling van glas Eerst volgende ophaling van glas te Meldert op woensdag 12 november. Belotterprijskamp In café «Paa's Pië» op zaterdag 15 november te 19 u. stipt 3e belotprijskamp. 2000 fr. gratis en twee trofeeën geschonken door Maria Van de Velde, Achterstraat 13. Bakschieting Grote bakschieting en teerlingenworp op zaterdag 15 no vember naar kippen, pensen en haring georganiseerd door WTC «De Faluintjes» in café «Drie Wegen», Molenstraat 30. Elf November Te 9 u. samenkomst voor de oudstrijders en simpatisanten aan lokaal Constant Van den Broeck en vandaar te 9.15 u. optocht naar de kerk begeleid door de Fanfare St.-Cecilia. Te 9.30 u. dienst voor de oorlogsslachtoffers waarna Te Deum en plechtigheid aan het gedenkteken in aanwezig heid van schepen De Maght. Voor de feestvierende NSB-ers eetmalen in het lokaal te 11 en te 14 u. Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Alfons en Maria Maesschalck- De Meersman. Ceciliaviering De Koninklijke Fanfare St.-Cecilia die op Allerheiligen haar traditionele dodenhulde hield op het kerkhof viert Cecilia op zondag 9 november Eucharistieviering voor de overleden muzikanten te 9.30 u. Vrouwengilde Jaarlijks feest van de Vrouwengilde St.-Cecilia op zaterdag 8 november. Mis voor de overledenen te 17.30 u. Etentje in jongensschool Op zaterdag 15 en zondag 16 november in de gemeentelijke jongensschool etentje voor iedereen. Allerlei mogelijkhe den: koude schotel (50 fr.), vol-au-vent met friet (160 fr.), koteletten en friet (185 fr.), 1/2 kip met friet (195 fr.), kindermenu vol-au-vent met friet (110 fr.). Verder aperitief, gebak, koffie, bier, frisdranken en «Cha- teauneuf du Pape». Steunkaarten van 100 fr. zullen worden aangeboden. Deze worden dan in mindering gebracht voor het etentje. Liefst op voorhand bestellen aan leerlingen, personeel of leden van het ouderkomitee. Wapenstilstand Verzameling aan het oud-gemeentehuis te 9.30 u. en op tocht, begeleid door de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia naar de kerk. H. Mis gevolgd van Te Deum. Na de dienst optocht via Dorp, Nieuwstraat en Statiestraat naar het Het Affligems Kultureel Centrum is reeds voor de twaalfde maal het toneel van het Allerheiligenfestival van VTB-VAB. Wegens het vallen van de feesten zelf op het week-end werd deze maal geopteerd voor de periode van vrijdag 7 tot en met dinsdag 11 november. Behalve het vertrouwde kader van de reeds traditierijke Boeken- en Platenbeurs die in de ganse streek haar weerga niet vindt en een tentoonstelling van kunstschilder Willy Bosteels is er een zeer gevarieerd feestprogramma dat dit jaar, dank zij manifestaties of aktiviteiten die kaderen in het Benediktijnerjaar, nieuwe kleur en klank krijgt. Dinsdag 11 november Te 13.30 u: wandeltocht met vertrek aan het Oud Zandta- pijt, een organisatie van de gemeentelijke sportraad Af fligem. Te 15 u.: «Die excellente Cronycke», een beeldver haal met dia's en film over de afdelingsaktiviteiten. I_i„. v .1.„i Centrum is toegankelijk op vrijdag 7.11 vanaf 19.30 u. en de overige dagen telkens van 14 tot 21 u. Er is ook de Affligembar met Breugheliaanse spijs en drank en de Affligemkelder met kaas en wijn. Een programma om van te snoepen! LH Wapenstilstandsherdenking Op dinsdag 11 november te 9.40 u. verzameling in de Dorpsstraat aan het vroegere café Maria Fies. Te 9.45 u. optocht naar de kerk begeleid door de Kon. Harmonie St.- Cecilia en te 10 u. H. Mis gevolgd door Te Deum. Na de Mis optocht door Dorp- en Kerkhofstraat naar het kerkhof. Bloemenhulde aan het monument van oorlogsslachtoffers en uitreiking van eretekens. Gouden Bruiloft Eens te meer was Baardegem in feest. Deze keer was het op de Elderberg waar Maria en Jef aan hun 50e huwelijksjubi leum toe waren. De wijk vierde en schepen Edgard Hong- huys was present met de felicitaties van het stadsbestuur. Hoop in de toekomst «Fientje Beulemans» wordt opgevoerd in zaal «Ons Huis», Hoogstraat, op 7, 8, 9, 10, 14 en 15 november. Plaatsbespre king bij De Bie-Spinoy, Hoogstraat. Prijs per kaart 80 fr. Nummeren gratis. 11.11.11-aktie Ook Baardegem doet mee aan de 11.11.11-aktie. Scouts en Chiro verlenen er hun medewerking aan. 11 november De herdenking van de wapenstilstand op dinsdag 11 no vember heeft volgend programma. Te 9.45 u. samenkomsl aan café St.-Antonius. Te 9.55 u. aan de ingang van de kerk bloemenhulde aan de gedenksteen van de oorlogsslachtof fers. Te 10 u. H. Mis gevolgd door Te Deum. Daarna optocht met de Kon. Harmonie Concordia et Docilitas naar het kerkhof via de Grote Baan en de Kouterbaan. Op het kerkhof bloemenhulde en uitreiking van eretekens. Verdere optocht door de Kouterbaan en de Kapelleommegang. VTB-St.-Maartensfeest Op zaterdag 8 november te 18 u. VTB-St.-Maartensfeest met de gebruikelijke avondwandeling met toortsen gevolgd door het bezoek van de heilige en een gezellig samenzij,. Deelneming in de kosten: 125 fr. Wandelen Wandelen met «De Trekvogels». Afstanden 8, 15 en 30 km. In samenwerking met de Vlaamse Wandelaarsbond. Start aan café St.-Antonius, Grote Baan. Startgeld 25 fr. VTB- VAB, VWB-leden 20 fr. Starten tussen 9 en 11 uur voor 30 km, 11 13 u voor 15 km, 13 14 u. voor 8 km. Einde van de mars: 18 u. Herinnering voor ieder deelnemer! Partijfeest I Jaarlijks partijfeest van de socialisten op zaterdag 15 no vember voor alle leden van de gemeenschappelijke aktie: BSG, SW en SP. Majorettenbal Op zaterdag 15 november, in zaal «De Kletser», 12e Majo rettenbal. Aanvang te 20 u. Discobar. Toegang 50 fr. met gratis tombola op de inkomkaarten. Tijdens het bal grote sneltombola. Bij de Harmonie Eerstvolgende aktiviteiten zijn: Zondag 16 nov.: uitstap naar St.-Lievens-Houtem voor de viering van de honderdjarige Remi Van den Berghe. Start aan 't lokaal te 12.45 u. Stoet te Houtem vanaf 13 u. Zondag 23 nov.: Ceciliaviering. 35 jaar in 't onderwijs Verleden vrijdag werd mevrouw Aline De Ridder, «madame Aline», te Baardegem begraven. 35 jaar lang was ze een gewaardeerde onderwijzeres in haar geboortedorp en heel wat van de huidige bevolking heeft bij haar lezen geleerd Ze stierf, als grootmoeder van zeven kleinkinderen, in de ouderdom van 76 jaar. BGJG Baardegem Veel belangstelling voor het vierde St.-Maartenfeest van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen verleden maandag in de parochiale zaal. Na een Walt Disneyfilm bracht St.- Maarten vergezeld van een stel Zwarte Pieten geschenken voor de kinderen van de leden van de Bond. ACV-CM Op het jaarlijks ACV-CM-feest te Baardegem werd de vroegere voorzitter Raymond Nuelandt onderscheiden door de verbondsvoorzitter en -sekretaris met het gouden erete ken voor zijn 35-jarig lidmaatschap. monument alwaar bloemenhulde en uitreiken van erete kens. Verder naar het kerkhof via Klooster- en Beugemstraat alwaar bloemenhulde aan de monumenten. Langs Beu- gem- en Kloosterstraat terug naar het Dorp. Corsika De Davidsfondsafdeling Moorsel organiseert op vrijdag 7 november te 20 u. in het KLJ-Heem een dia-avond over Corsika door J.P. Demarsin. De Sint in de Kaalbergschool Op zaterdag 8 november, rond de klok van 13.45 u., komt de Goede Sint op bezoek in de gemeenteschool van Moorsel- Centrum, Kaalbergstraat. Hij wordt vergezeld door de kin deren zelf en waarbij de leerkrachten de kunst verstaan op het achterplan te blijven. Ouderkomitee, leerkrachten en meisjes en jongens van de school nodigen U hierbij uit tot dit kinderfeest. Is er nog een kleintje bij U thuis, geen hinder, breng het gerust mee. De Sint, kindervriend bij uitstek, zorgt wel voor een verrassing voor alle kinderen. Tijdens het feest tevens trekking van de reuze-tombola die een onverwacht sukses heeft gekend. Na dit feest gaat het gezellig samenzijn verder in de eetzaal van de school. Missiezondag De omhaling leverde op, op het Dorp 22.730 fr. en op het Steven 26.614 fr. Ik leef niet alleen Op zondag 9 november organiseert de KAV in het paro chiehuis een algemene vergadering met als jaarthema «Ik leef, maar niet alleen». Katechese 1e jaar lering op zaterdag 8 november te 14 u. Etentje in de Tinnenhoekschool Na het bezoek van St.-Maarten gisteren is er morgen zaterdag 8 november van 18 tot 21 u. en zondag 9 novem ber van 11.30 tot 14.30 u. en van 17 tot 20 u. eetgelegenheid in de gemeenteschool aan de Herbergstraat. Naar keuze: mosselen of koude schotel. Een organisatie van ouderkomi tee, personeel en leerkrachten van de school. 45 jaar na de onthulling van de VTB-oriëntatietafel op de Boekhouterberg, steen die in 1952 wegens het belemme ren van het uitzicht door steeds meer villa's en begroeiing naar Brussegem werd overgebracht en 17 jaar na de nieuwe start van de plaatselijke afdeling past het even terug te blikken naar de meest in 't oog springende aktiviteiten van deze afdeling, volgens zij die het kunnen weten «haast nergens in Vlaanderen te evenaren». rijmpjes». 1980 tenslotte werd gewijd aan de zandschilders met onthullen van een kunstwerk Een veelheid van toeristi sche uitstappen en reizen, gezelschapsfeesten, vor- mingsaktiviteiten, kursus- sen, boekenbeurzen, ten toonstellingen, wedstrijden allerhande, verkeersavon- den, onderafdelingen voor wandelaars en dia-fans enz. Niet in het minst de twee maandelijkse uitgave van «Klaver vier». De afdeling wil drijfkracht en bezieler zijn van a-politieke maar we! radikaal-Vlaamse bewustmaking en aktie en initiatieven nemen of mee werken aan al wat betrek king heeft op bescherming en verfraaiing van het eigen erfgoed. Dank zij de milde geldelijke steun van VTB-VAB evo lueerde de vroegere zuivel fabriek Affligem tot een kul tureel centrum met wijde uitstraling. Het houten bas reliëf van beeldhouwer Gil bert de Smet herinnert er aan in de inkomsthall. In 1972 werd een wandelwe gennet geopend en versche nen het speciaal nummer van «De Autotoerist» en de «Wandelgids». Andere wan delboekjes zouden volgen als «Dwars door de Faluint jes», «Drie dorpen in één stap» en «Affligem-Buggen- houtbos». In 1967 startte de aktie tot bescherming en restauratie van de Kluiskapel die in 1979 zou worden verfraaid met brandglasramen. Na de fu sie kwam aan het nieuw ge meentelijk centrum een ar tistiek wandelbord evenals trouwens aan het centrum Affligem en verscheen de «Stergids voor Affligem». 1979 was het |aar dat ge poogd werd de Kornelius- viering te intensiveren en werd aandacht geschonken aan «dorpseigen aftel- Andermaal hebben drie meisjes uit de Faluintjesstreek in de majorettenwereld gezorgd voor opzienbarende prestaties. Op zaterdag 11 oktober behaalde Gerda Cami, lid van de «Blue Stars» uit Herdersem, voor de tweede maal een eerste prijs in de «Concours de la Canne de Cristal» waar zij dan ook in de kategorie tamboerma joors bedacht werd op de kristallen stick. Karine Arts behaalde er een mooie derde plaats bij de seniores en Bianca De Cock werd eveneens derde bij de mi niemen. Op zaterdag 18 oktober, pas een week later, pas een week later sleepte Gerda Cami weer een eerste prijs in de wacht bij de tamboer-majoors. Deze keer ging het om de prijs «Miss Charles Quint» te Walcourt. Bij de seniores werd Karine Arts de laureate en Bianca De Cock werd tweede bij de miniemen. Van harte gefeliciteerd. LH Dit 12e festival wordt inder daad een Benediktijnerfes- tijn, dank zij de diaprijskamp «Benediktijnerabdijen in Vlaanderen en niet minder wegens de Affligemse jeugd die de abdij Affligem in 't krijgt zal uitteken op het be ton van de Abdijstraat. Ook het gastland Portugal brengt een nieuwe toets bij dit festijn. Er is immers niet enkel een toeristische infor matieavond waaraan de Portugese Dienst voor Toe risme zijn medewerking ver leent maar tevens een toe ristische kwis en een boeiende reportage over dit prachtig vakantieland. Hierbij een greep over dit feestprogramma waarbij wellicht ieder aan zijn trek ken komt. Vrijdag 7 november Plechtige opening van het festival te 20 u. door alge meen voorzitter VTB-VAB Robert Orient waarna histo- rikus Piet Vermeir kunst schilder Willy Bosteels uit Buggenhout inleidt na een welkomstwoord van organi sator en duivel-doet-al Lau rens Van der Schueren en een muzikale omlijsting door klarinetvirtuoos Bart Van Nieuwenborgh. Te 21 u. vrolijk tap-open in de gelagzaal met het muziekensemble Harry Pin ky en tussendoor toeristi sche kwis over Portugal. Zaterdag 8 november Vanaf 14 u. kosteloos St.- Maartenfeest voor alle kin deren. Te 18 u.: reisreportage over Portugal door Georges Gorré Te 20 u.: reuze-gezelschaps avond met de «Airekens» van Asse en als animator Ricardo del Tram, de man die zijn eerste banaan kreeg jaren terug van een gevallen koereur en zijn eerste «ap pelsien» van een stadsmus- je, de «kleine van Marie van Neles die zo goed kan zingen». Zondag 9 november vanaf 14 u.: vijfde antiek beurs en oude markt in de Abdijstraat. Animatie door Pol Van Gucht. Te 15 u.: «Affligem in 't Krijt», een tekenwedstrijd voor kinderen. Maandag 10 november Te 18 u.: reisreportages aan de lopende band. Te 20 u.: Benediktijnerfestijn met reportages over Bene diktijnerabdijen te Zevene ken, Affligem, Dendermon- de, Oosterhout, Arles-sur- Tech en als toemaatje de mooiste dia over Affligem en/of Maria Mediatrix, wed strijd waaraan ieder kan deelnemen mits net voor de vertoning drie dia's in te leveren. De Baardegemse Jongerengemeenschap brengt op zater dag 6 december in zaai «Ons Huis», Hoogstraat, de sacro- musical «De Kleine Profeet». Het scenario toont God als staande aan de oorsprong van alles met de mens als hoogtepunt van zijn schepping. Mens die hij in de passie van zijn schepping laat delen en die de opdracht krijgt om, in verbondenheid met Hem, een variatie te scheppen op zijn liefde. Doel van deze musical is doorheen voorbereiding, uitwerking en nawerking even stil te staan bij het ge beuren dat wij allen .per soonlijk en in gemeenschap, door God zijn geroepen en in de wereld gezonden om deze variatie op zijn liefde te realiseren. Zo worden we al len Gods kleine profeten. Deze Sarco-musical wordt een familieprogramma uit gewerkt in musical-stijl met zang, koreografie aktie, licht en kleur, dia's, film en spe ciale effekten. Specifiek is wel dat dit pro gramma wordt gebracht door de plaatselijke jeugd en dat zij voor de opvoering slechts twee animaties (re petities) van telkens twee uur nodig hebben om dit waar te maken. Het koncept, het regie, ani matie en klankmontage zijn van Robert Kino. De lieder teksten van leefgroep «De Graankorrel», de research van Roger Burggrave, de muziek van Eddy Govert, de «stem» van René Geysen- bergh en dia's, platenhoes en lay-out van het drukwerk van Paul Van Praet. Voor dekoruitwerking staan in Guy en Dirk Kino en voor de kostumering Ghislaine Co de, Maria Decoene en Anita Mertens. Verder een hele schare me dewerkers waaronder Stu dio Reusens, NTT en «De Graankorrel» uit Groot-Bij gaarden. LH Op hun jaarplanningsweek-end van september nam de leiding van de gemengde scoutsgroep «De Hopduiveltjes» zich voor zich in de loop van het werkjaar aktief in te zetten voor een projekt dat verder zou reiken dan louter het welzijn van de eigen Meldertse jeugd. De groep, die momenteel 97 leden telt waaronder 14 leiders en leidsters en 4 begeleiders, opteerde voor deelname aan de 11.11.11- aktie. Toen de aktie te Aalst startte konden afgevaardigden van de groep Edwig Lelie en Ro ger Callebaut de aktie te Meldert reeds konkreet be vestigen. Vooral Edwig, lei der van de Jonggivers, zou zelf gemotiveerd, geschikte aktiviteiten zoeken en vooral de jeugd bewust maken van de schrijnend toestanden in de Derde Wereld en onze eigen verantwoordelijkheid op dat stuk. Samen met de Jongerengemeenschap van Baardegem werd een info- vergadering gehouden te Baardegem. Meldert kreeg ondertussen echter een bondgenoot. Bij monde van Bob Davidse vroeg de BRT, Dienst Jeugd uitzendingen, aan vier kinde ren te Meldert te noteren wat ze in een week zoal eten 's morgens, 's middags, bij het thuiskomen van de school en 's avonds. Daarbij zeker niet te vergeten de koek of chokolade te 10 u., de frisdrank zo maar, de chips, de snoepjes... Zo gin gen dan Bart Cleymans, Har ry De Smedt, Kathlijn De Valck en Elke Daelman rond de tafel zitten en schreven bladen vol. Daaruit kozen ze een weekmenu, eten van ontbijt, avondmaal voor elke dat van de week. Enkele da gen later later werd Elke Daelman, al geen onbeken de meer voor «Nonkel Bob», opgeroepen om het filmpje dat in Tip-Top zou gedraaid worden het gebeuren te pre senteren. Op een grote tafel stond een volledig weekmenu. «Geen feestmaal hoor, gewoon eten van elke dag», zegde Elke voor de kamera. Toen dit gefilmd was haalde men de tafel leeg en werden er zeven kommetjes rijst op gezet. De rest van de tafel leek wel een desolate woes tijn... Als kontrast was het alles zins geslaagd. Men voelde zich wel even beschaamd en dit zette de initiatiefnemers dan aan een «Hongermaal» te organiseren waarbij het kontrast tussen rijke en arme landen aan den lijven kon worden ervaren. Konkreet kwam dan het vol gende uit de bus: Op zaterdag 8.11 vanaf 18 u. en op zondag 9.11 van 8 tot 11.30 u. autowas op het verkeersvrij gemaakt stukje dorpsplein voor de pastorij. 100 fr. per wagen. Op zaterdag 8 vanaf 19 u. en op zondag vanaf 11.30 u. in het parochiecentrum hon germaal. Deelname mini mum 50 fr. Verder wordt gevraagd dat alle bewoners bij wijze van aanmoediging de kleine af fiche die de stad zal laten ronddelen goed zichtbaar te willen bevestigen aan voor deur of vensterraam. Bovendien zal een ploeg vol wassenen in elke wijk ko men aanbellen en de met de affiches rondgedeelde om slagen komen ophalen zodat ook wie niet aan autowas of hongermaal kan deelnemen de kans krijgt mee te doen. Vanzelfsprekend beslist elk voor zich zelf welke formule hij hierbij verkiest. aan het oud-zandtapijt en het verschijnen van de bro chure «Van zandman tot zandschilder». LH J.A. Klakson, Hammestraat 20, Aalst Zat 8: 14 u.: maken van instrumenten, moderne dans aanleren en voorbereiding van een sketch. Dit alles in het kader van de voorbereiding van een eigen kindershow. Deze zal in Vilvoorde op 29 november opgevoerd worden. De Liberale Federatie van Jeugdateliers viert daar dan haar 10-jarig bestaan. J.H. 't Republieksken, Stoofstraat 1, Aalst Zon 9: 14 u.: geleide wandeling in de Osbroek. Vertrek aan het jeugdhuis. J.H. De Leeuwerik, Ommegangweg, Lede Zon 9: film «de 55 dagen van Peking» om 20 u. Ma 10: 20 u.: St.-Maarten-tede Di 1.1: voettocht «Vlaanderen wandelt» Woe 12: 19 u.: volksdans Zat 15: 20 u.: TD volley heren Zon 16: mosselfeesten. J.H. Terlinden, Raffelgemstraat 8, Aalst Vrij 7: 19 u.: vertrek schaatsen te Brugge Zat 8: Dankavond voor Jef, dansavond met oude muziek Zon 9: emailleren Ma 10: 's avonds rustige instuif Di 11: 20 u.: Sint-Maartensfeest Zat 15: 20 u.: Sint-Maartenfeest. Zat 15: 20 u.: tornooi vogelpik, sjoelbak en ping-pong. Zon 16: 9 u.: bezoek aan de Limburgse steenkoolmij nen. Terug rond 21 u. Minderjarigen moeten een schriftelijke toestemming van de ouders meebrengen. Jebron, Begijnhof 1, Aalst Vrij 7: 19.30 u.: gebedsmoment Zat 8: 8 u. tot 13 u.: 11.11.11-postkaartenverkoop op de markt. Om 18.30 u. eucharistie gevolgd door ontmoetingsavond. Zon 9: 19.30 u.: eerste avond rond Welzijn: Piet Cramer (Tele-Onthaal Gent) komt spreken over «een zaam zijn in onze maatschappij». Di 11: 8 u. tot 13 u.: 11.11.11-postkaartenverkoop op de jaarmarkt. Jongsocialisten in Stedel. Wijkcentrum Kreja, Dries- leutelstraat 51, Aalst Vrij 14: 20 u.: info-avond over Nicaragua, met dia's, getuigenissen, tentoonstelling door Frieda Hermans van «Socialistische Solidariteit». J.H. Zonnestraat, Zonnestraat 20, Aalst Zat 8: in de bovenzaal: dansavond van kunstgroep Alkuone Zon 9: grote ontmoetingsdag voor de vrienden van het jeugdcentrum. Om 11 u. is er apteritief, van 12 tot 14 u. middagmaal (inschrijven vooraf!) om 13 u. een eerste optreden van de groep «Jong Talent» o.l.v. Paul Beek; vanaf 16 u.: wafelbak en om 16.30 u.: tweede optreden van «Jong Talent». Ook grote en kleine kinderen zijn welkom. J.A. Team, Kreja, Driesleutelstraat 51, Aalst. Woe 12: 15 u.: filmnamiddag voor kinderen. Inkom: 40 fr. Wie mee wil kiezen welke film gedraaid wordt, kan een invulkeuzeformulier bekomen in RISA, H. Hartlaan 30, Aalst. v jèk.-Pijpestqel, Houtmarkt 5, Aalst Zon 9: 16 u.: Sint-Maartenfeest! Gastarbeiderkinderen zijn zéééker welkom. (Peter) Derrol Adams Op zaterdag 29 november doet jeugdhuis de Leeuwe rik wat jeugdgroep Zoektiet (Burst) vier maand eerder deed, nl. Derrol Adams uitnodigen. Die Amerikaanse zanger is nog houthakker geweest, cowboy, taxichauf feur, godsdienstleraar... Uit bittere noodzaak was hij zwerver geworden en dat ligt allemaal in zijn wat weemoedige zang op banjoritme. Al jaren woont hij in Antwerpen, dochter Adams beheerst het dialekt. Zijn warme stem is in Lede te horen op 29 nov, om 20 u. en daarna.

De Voorpost | 1980 | | pagina 13