BASKETBALL ^VOETBAL LIEFHEBBERSBASKETBALL 46 PUNTEN VOOR FERRE VAN DEN HAUWE EN RECORDSCORE VOOR COCKPIT-ZORBA JEUGDHUIZEN Tijl en Tanu verdedigen met moeite leiderspositie K.B.L.V.B.-M.T.S.A. STAR BOYS HOUDT NIEUWE WIJK IN BEDWANG EN 2e OPEENVOLGENDE NEDERLAAG VOOR RAYO ESPANOL SETOK Heren GEVLEIDE ZEGE VOOR TIJL SNAS 14 - 7.11.1980 - De Voorpost De «Klokken» speelden geen denderende partij bij Terlinden. (Per) rtEtiwtar EflfWjcK Olympia juist met genoeg om te kunnen basketten. (Per) Terlindenj ZAALVOETBAL let Re 6-l°°r bi 7-lkale 8-èijn si —iegori pn ha ,_7Jucant phrikk SETOK VROUWEN ag vi bnge' rootsi ij Ve lequie oor ei I ZAALVOETBAL: Zé Nat. ïtroe Twee ogenschijnlijke niet zo moeilijke confrontaties heb ben de leiderszetel van Tijl en Tanu aan het wankelen gebracht. Den Hoorn speelde donderdagavond tegen Olympia (Per) in de De eerste twee punten zijn na 4 missers dan toch waar (Per) Tijl, die het bezoek kreeg van Bosveld, geraakte slechts nipt voor zijn tegenstrever, bij wie de gebroeders De Leeuw, steeds weer aan hetzelfde la ken trekken, en voor de twee de maal dit seizoen alle drie geel kregen, voor commentaar op de scheidrechterlijke be slissingen Pallieter plaatste Tanu op achterstand reeds vroeg in de wedstrijd. Tanu kwam terug uit strafschop en haalde op de valreep de over winning binnen. Ook Tuf Tuf kwam bij Eureka met de hak ken over de sloot. Eureka kwam op voorsprong, toen een slecht uittrappen van de Tuf-doelman kon onderschept worden. Onmiddellijk daarop kreeg Tuf Tuf de kans om langszij te komen, toen Geert Dufour een strafschop mocht nemen. Ook na de kampwis seling drukte Eureka sterk, Een ver afstandsschot werd door de deklat gestuit en met een bleek het vuur uit de Eure- kaploeg. In een woelig wed strijdeinde, met een agressie ve leiding van ref Boterberg die goed onder de invloed bleek van kritiek van lokale zijde, kon Marc Jacob twee maal scoren en meteen een gevleide zege voor zijn ploeg binnenhalen, Efsee geraakte met een oneven doelpuntje voorbij Spokuon, en Zenith en Twentiers deelden broederlijk de punten. Tot slot was er de onverwachte nederlaag van Sint Joris bij Ypsilon. Stand na 9 speeldagen Tijl 18. Tanu (8) 16. Tuf 12, Twentiers Nijdrop 10, Bos veld, Sint Joris, Pallieter Ef see 8, Spokuon Ypsilon 6, Eurekan Terlinden 5, Zenith 0. A.V.H. Heel wat verrassende uitslagen, in de zondagreeks van de M.T.S.A. kompetitie. Vooreerst hekkensluiter Timarcha, dat Morta, co-leider, zijn tweede opeenvolgende nederlaag toedient. Morta was nochtans goed gestart. Op een verre inworp, kon Corten de bal in het Timarchadoel tikken, en dit na slechts 5' spel. Timarcha was nochtans niet geïntimi deerd door de titelpredendent, en na 17' kon Danny Kinoo de bordjes in evenwicht brengen. Daar waar het SETOK voetbal normaal aan rusten toe was, hebben de leidersploeg van Tijl, Snas en deze van Wembley elkaar reeds partij gegeven. Tijl Snas zal zich deze wedstrijd lang geheugen. Ondanks hun grote over- blik zichzelf en moesten winning op het scorebord tegen Wembley steeds in waren zij geen enkele ogen- verdediging terugkruipen. De uitslag had evenwel omgekeerd kunnen zijn. Wembley verkwanselde in de eerste periode twee reuzen van kansen, en be ging in verdediging twee onvergeeflijke flaters, die Tijl Snas toelieten met 2-1 te Morta reageerde via Van Kerckhoven aan de 25', doch Dany Kinoo zette één minuut voor het rustsignaal beide ploegen opnieuw gelijk. 4' na de kampwisseling was weer Kinoo iedereen te vlug af en zette Timarcha 3-2 voor. Op nieuw deed Morta het onmo- leiden. In de tweede helft identiek spelbeeld, met identieke situaties. Wem bley bepaalde het spelbeeld, doch speelde de bal twee maal in verkeerde voeten terug, nadat zij via Rudy Stadfeld (2 doelpunten) ge- gelijke om deze achterstand weg te werken. Het slaagde in zijn opzet, toen Dokter Luc Hillewaere, soms ook voorzit ter van BBC. Okapi, met een droge lobbal 3-3 gelijkspelde. Toen iedereen zich reeds zich verzoenen met het gelijkspel bij Morta, kwam Dany Kinoo lijk kwamen. De 5-2 over winning van Tijl Snas was zeker geen glansrijke over winning, maar een kam- pioenenploeg moet in een seizoen ook al eens wat meeval hebben, ten koste van wie het benijdt. A.V.H. De Rode Duivels hoopvol gestart maar naar het einde toe door Jaco en de scheidsrechter schaakmat geezet (Per) opnieuw op de proppen, zij het dan door toedoen van de Mor- ta-portier. Een flauw schot rol de door de handen van de doelman, zodat Timarcha, on der impuls van Dany Kinoo, goed voor 4 doelpunten, een zege op de valreep verwierf Vermeldens waardig was ook de perfekte leiding van ref Ro ger Meert in deze sportief be twiste wedstnjd. Real Familial is na zijn 3-1 zege tegen IJs- boerke mede aan de leiding gekomen. IJsboerke leidde aan de rust nochtans met 0-1 de dans. Na de koffie zag men echter een veel betere Real- ploeg, dat met drie doelpunten zijn prestatie in de verf zette. Verrassing eveneens bij Star Boys, dat na een moeilijk sei zoendebuut er blijkbaar door komt. Nieuwe Wijk was noch tans op voorsprong gekomen uit een licht toegekende straf schop die heel wat commen taar te weeg bracht bij de loka len, zowel binnen als buiten te lijnen. Scheidsrechter Van der Veken kreeg tenslotte de ge moederen toch tot bedaren, zodat de wedstrijd voor de rest een ordentelijk verloop kende. Star Boys kon tenslotte ver diend gelijkmaken, zodat de kampioenenploeg van Nieuwe Wijk meteen weer een puntje prijs geeft. Een sportief betwis te wedstrijd werd de derbij tus sen Adelaars en Inno. Inno nam na een aarzelend debuut het initiatief en drukte dit uit met een doelpunt van Renne- boog aan de 27'. In de tweede periode verliep het Adelaars- spel heel wat vlotter en sneller. Frans De Pauw, die steeds op vinkenslag lag, zou tenslotte een gevleide zege voor Ade laars binnenhalen, door op de 15* en de 19* minuut de Inno- doelman tweemaal te vloeren. Gemakkelijke wedstrijd voor ref De Sutter. In de zaterdag I reeks was ere de verrassende nederlaag van Rayo tegen En- doka. Een Endoka, die de laat ste weken zowat weggedeem- sterd was, bewees dat het te gen sterke ploegen, nog altijd wat meer kan. Meteen heeft Jaca nog alleen Tinne Boys in zijn spoor, dat een moeilijke uitzege verwierf bij Simca Boys. Jaca, daarentegen had alle moeite van de wereld om Rode Duivels kopje-onder te houden. Nochtans startten zij het best, doch driemaal tereke kwam een goede Rode Dui vels portier gepast tussenbei de. Het Jaca-doelpunt hing in de lucht, doch het viela aan de overzijde Een counter via Schockaert bezorgde Rode Duivels een 0-1 voorsprong. Jaca, aangeslagen door die tegenslag, kroop terug en moest zelfs een tweede doel punt toestaan gemaakt door Van Asbroek, en men speelde slechts 23'. Rode Duivels leef den dan af ais het ware in een roes, en vergaten zelfs te ver dedigen Hiervan profiteerde Jaca om via Steghers en diens broer Adriaan 2-2 aan de rust terugkomen. De tweede perio de werd een zeer harde 35' met tegenstanders die meer eikaars benen, dan de bal vis- seerden. Daarbij werd de re- ierree meermaals op de korrel genomen door spelers en sup porters zodat de wedstrijd wer kelijk ontaarde Twee vrij schoppen zouden tenslotte aan de basis liggen van een gevleide Jacazege. Een eer ste maal van Schollaert en een tweede maal van Troch. Standen na 8 speeldagen Zondagreeks: Beukenhof Real 13, Morta, Juventus Nieuwe Wijk 11, Adelaars 10. Cosmos 8, De Zwaan Star Boys 7. Sunset 6. Amapola 5, Timarcha IJs boerke 4, Inno 2. Zaterdag I reeks Jaca 16, Tinne Boys 14, Rayo 12, Endoka Camu 11. Simca Boys 10, Rode Duivels 7. Melckenbeeckvrienden Hei- plas 6, Leeuwerik Nieuwe Wijk 5, DDT 'e Lada Boys Dhondt 3. A.V.H. VOETBAL K.B.L.V.B. - M.T.S.A Zondagreeks: Adelaars - Inno Amapola - Sunset Beukenhof - Cosmos Real Familial - IJsboerke Star Boys - Nieuwe Wijk Timarcha - Morta Juventus - De Zwaan Zaterdagreeks I Leeuwerik - Nieuwe Wijk D.D.T. - Heipias D'Hondt Melckenbeec vrienden Rayo Espanol - Endoka 0 Camu - Lada Boys Jaca - Rode Duivels Simca Boys - Tinne Boys Jeugdhuizen Tijl - Bosveld Ypsilon - Sint Joris Eureka - Tuf Tuf Tanu - Pallieter Spokuon - Efsee Zenith - Twentiers Vrij: Nijdrop en Jeugdhuizen Efsee - Ypsilon Bosveld - Pallieter Tuf Tuf - Eureka I BASKETBAL Terlinden - Olfit Borghmans - Olympia Opel - Den Hoorn Charlies - De Klok Sint Antoon - Hughs Cockpit - Den Beiaard SETOK HEREN Tijl Snas - Wembley Ladies - Leberg Hardy - D.V.V. Comar Sport Aalst 4 sel-Lo 3 De Rode Duivels kwamen na 20 minuten op een komfortobele 0-2 voorsprong bij de leiders Jaco Doch eer het eindsignaal weerklonk leidde Jaca met 4-2. (Per) De Rode Duivels verdienden bij de leiders zeker een punt. (Per) MINIVOETBAL: 1é Nat. P°r J[8t IS M. Martens Sport Aalst - Stfdstu Gilles Waas uitgest. pn I 2e Nat. porde Witte Leeuw Aalst 5 - Styloij® sec Aalst 4 lidinc 3e Nat. (druk Resocub Aalst 5 - Renault B;Ptroe Lokeren 2 ferkw De ophefmakende uitslag, kwam van de zijde van Cockpit- Zorba, die tot op heden nog buiten de titel gebleven is. gezien hun eerder matte prestaties. Na een eerder moeilijk seizoendebuut tegen de toppers van het liefhebbersbasket bal, ais Borghmans. Olfit en Hugh's, schijnen de Hopmarkt jongens zich toch enigszins aan het hervatten. Zij komen meteen in de rangschikking meer op een plaats, hun naam waardig. Tegen Den Beiaard steeds zonder Gerrit Troch. die naar zijn eigen zeggen, nog een 4 tal weken inaktief zal zijn, waren de gebroeders Van den Hauwe onstuitbaar. Vooral Ferre was in een glorie dag. miste slechts één af standsshot en was in de fast- break outstandig. Hij werd dan ook topscorer met 46 punten voor zijn broer Guy met 28. Jacques Rasschaert, keizer in de rebound, totaliseerde 20 punten. Bij Den Beiaard ging het gevaar uit van L. Stassijns met 27 punten, doch kreeg alleen maar steun van Muy- laert met 15 punten. Den Hoorn, steeds zonder de ge kwetste John Cooreman, en nu ook gehandicapt door "de afwezigheid van De Saede- leer, kon zijn stunt van vorige week tegen Olympia niet her halen Pat Van der Speeten werd door de Opel-ploeg doel treffend uit de wedstrijd ge houden. en lange jongen Igna- ce Van Stichel. was wel baas in de rebound maar faalde in de afwerking op erbarmelijke wijze. Bij de lokalen was het afstandsshot opnieuw onver stoorbaar, zodat reeds na 13' de wedstrijd gespeeld was 21 - 2. In de tweede helft (35-12) herpakte Ignace Van Steichel zich enigszins, doch dit bleek plaaster op een houten been Scoorden voor Opel-'t Pavil joen B. Borms 8; L. Lefevre 22; P Stadfeld 9; R. Van den Bossche 20; J. Tembuyser 12; J. Geerinckx 4 Voor Den Hoorn. De Swaef 2: Van der Speeten 12; Van Stichel 14: Thybaert 2: Huylebroeck 4. Leider BBC Olfit Jeans Shop, won verdiend de wedstrijd op Terlinden. Reeds van bij de aanvang kwamen de Olfitters nooit in moeilijkheden en ver wierven reeds bij de rust een geruststellende 19-33 voor sprong. De leidersploeg be perkte zich na de rust tot het kalm uitbouwen van die voor sprong, wat Terlinden toeliet de score wat te normaliseren. Scoorden voor Olfit: Steen- houdt 28; De Wilde 12; De Saedeleer 11 Borghmans-Ricoh, met de we- deroptredende Luc Teirlinck van de partij, kon in 8' tijd via een onhoudbare Sterck de de finitieve kloof slaan tegen Olympia. Een ontredderde Olympiaploeg, zocht zijn heil in een mandekking, die wel het tempo van de wedstrijd brak, doch Borghmans niet kon weerhouden, om met een schitterende Gust Van Ghyse- gem 41-25 aan de rust te lei den. Reeds na 2' in de tweede periode konden de lokalen hun voorsprong tot 20 punten op drijven. De Olympiaspelers, blijkbaar sterk onder de mat, van die afslovende mandek king moest de fotograafjon gens, bij wie nu ook Rony Van Ghysegem de weg naar de ringen gevonden had. moest lijdzaam toezien, hoe hun tegenstrevers naar een zware 84-54 overwinning stevenden. De punten kwamen er langs Coen 10; Van Ghysegem R. 16; Gust Van Ghysegem 28; Teerlinck 7; De Meyer 3; Sterck 20. Voor Olympia: Huy lebroeck 16; Blanckaert 12: Van den Borre 12; Arijs 2, Van Caerenberg 7; Van Eeckhoudt 5. De slechte afwerking in de eerste periode was er de oor zaak van dat Kozen-Sint-An- toon zijn tweede opeenvolgen de nederlaag leed Hugh's daarentegen kon rekenen op afstandsworpen van Van Driessche, De Wolf en Van der Borght, en stond bij de rust 21- 36 voor. In de tweede helft zag men een veel beter sterker Sint-Antoon. Met gevarieerd aanvalsspel kwamen zij via Rubbrecht, Loos en Stuere- baut terug. Toen Rubbrecht echter met vijf fouten naar de bank moest, stokte het Koszen Sint-Antoons raderwerk, zodat Hugh's in de laatste minuten een kleine voorsprong kon vrij waren. De punten werden aangebracht bij Sint Antoon. Rubbrecht 21. Loos 14, Stue- rebaut 12, Schelfout 6, Kieke- poss 2. Bij Hugh's Toff Sha- kespeaere: De Wit 4: Van Driessche 20, De Wolf 14, Van der Borght 12, De Keghel 10. Stand na 5 speeldagen Olfit 10, Borghmans en Hugh's 8; Opel, Cockpit Sint-Antoon en Charlies 6; Olympia en De Hoorn 4; Terlinden 2; De Klok en Den Beiaard 0. A.V.H. ersfori ders llleter, deze k ne< dood

De Voorpost | 1980 | | pagina 14