Tieners met talent Beker van België Happy birthday, David! v\ VOETBALKALENDER Allerzieligst! Freethielflash 18 - 7.11.1980 - De Voorpost Beveren bekert verder! Zonder Schönberger, De Cubber, Janssens en Baecke, terwijl Buyl nog vóór de rust naar de douche mocht wegens een venijnig spier- scheurtje hebben de Waaslanders in amper drie maanden tijd voor de vierde keer een moe- lig AA Gent «overmees- ?rd». Nochtans heeft het >t de allerlaatste secon- e geduurd vooraleer an fel gehandicapt maar ieteen ook fel verjongd everen zekerheid had aar de achtste finales oor te stoten. Hoe je het >ok draait of keert de reativiteit van de jonge aspaardjes dat zeker - Peter Creve, Patrick Schoofs, Dieter Weih- rauch en David Alcock kan nog steeds niet op wegen tegen de ervaring van de routiniers. Geluk kig miste lange Erwin de aangeboden reuzekan sen via haas Cluytens niet en hield de Schot Gillespie, rond het uur al leen voor 't kot, het bij een beleefdheidsknikje dat als een appeltje in de grijpers van Pfaff viel. Robert Goethals loofde na afloop de panache waarmee zijn «invallers» hun streng hadden ge trokken. Toch onder streepte de leperling de ervaring van ouwe ratten bij cruciale momenten in zo'n cupmatch. Gelukkig voor geelblauw regeerde Wilfried Van Moer, bijna 36, afgelopen zondag als een volleerd generaal op het midden veld, geassisteerd door Pat Schoofs en David Al- cock. Samen goed voor 38 lentes! Nou ja, David had even goed de zoon van Wilfried kunnen zijn. Hij is één van die weinig, getalenteerde cracks die op 17-jarige leeftijd reeds mee kunnen opdraven Dokterspraatje De keren dat Beveren met zijn type-elftal dit seizoen kon aantreden zijn nog maar schaars. Ook voor de bekermatch tegen de Buffalo's zaten enkele titularissen in de tribune. Mark Baecke is wel al verlost van het gips maar van voetballen is voorals nog geen sprake. Heinz Schönberger ondervond nog heel wat last van ademstoornissen als gevolg van een slepende bronchitis. De Duitser bleef wijselijk warmpjes ingeduffeld langszij. Danny De Cubber leek nog onvoldoende hersteld van griep. Tijdens de laatste oefengalop liep Jean Janssens een spierver- rekking op achteraan in de dij. Van lopen was geen sprake meer. Pas enkele minuten voor de wedstrijd tegen AA Gent werd beslist Berre Cluytens toch maar te laten spelen. Bert trapte tijdens de afzondering in het Antwerpse bij een lichte training tegen een paaltje van een afsluiting. Gezien het gekwetstenlijstje beslis te men de Hobokenaar toch maar te laten aantreden. Gelukkig maar! Wellicht zal trainer Robert Goethals op al deze zieken en gekwetsten, met uitzondering van Mark Baecke, aanstaande zondag terug beroep kunnen doen. Fatale vreugdesprong Toen Erwin Albert in de 35ste minuut de gelijkma ker had aangetekend, 'werd hij door zijn medespelers gefeliciteerd, uitgezonderd door Freddy Buyl. De Beverense skipper lag kreunend op het veld. Toen Erwin scoorde, sprong ik op van vreugde maar hoorde net een touwtje afknakken in de kuit. Pijnlijk!». Freddy pakte het gebeuren nogal optimis tisch aan. Toch zal deze «fatale» vreugdesprong Freddy enige weken inaktivileit kosten. Spionnen Tijdens de bekermatch tegen AA Gent merkten we in de Beverense tribune enkele gekende voetbalpro fessoren op. Het bezoek van showman Rik Coppens was wellicht niemand vreemd. Zijn discipelen zijn de komende tegenstanders op de Freethiel. Robert Was- seige volgde aandachtig de kronkels van Gent. Winterslag geeft zondag de betonwegenbouwers par tij. in het Ottenstadion. Met gerust gemoed zag nationaal keuzeheer Guy Thijs zijn Rode Duivels, Bert Cluytens en Wilfried Van Moer, aan hel werk. Zij kregen alvast een 10 op 10 in het vooruitzicht van het burenduel woensdag 19 november a.s. te 20 uur legen Nederland in het Heizelstadion. Vier keer AA Gent Sedert de Beker van Vlaanderen stonden Beveren en AA Gent afgelopen zondag voor de vierde keer tegenover elkaar. Net iets van het goede teveel! De Waaslanders wonnen de eerste twee beurten met 3-1 en 2-1 en Crèveerde de Buffalo's met een 5-0 pandoering in de kompetitie. Dit keer werd het een moeizame 2-1 zege. Wat er op wijst dat de zonen van Artevelde met de komst van Han uit Brugge er zeker op vooruit zijn gegaan. Moed, Buffalo's! Geel voor Verhaeghe De man in het zwart is vaak de schietschijf bij uitstek voor misnoegde supporters. Daarom zijn we steeds de laatsten om kritiek te spuien aan het adres van de ref. Toch waren we dit keer geneigd om te onderschrijven wat Han Grijzenhout diplomatisch noemde «home-arbitrage». Verhaeghe trok terecht het gele karton voor kwajongen Frank Noliet en in het tweede bedrijf voor Hanssens. Maar waarom de leidsman de ogen sloot voor een fout van Weihrauch op Gillespie in het strafschopgebied net voor de koffie begrepen we niet. Trouwens voordien hadden Buyl en ook Garot de eenzame Schotse spits meer dan het leven Zuur gemaakt. Van geel echter geen sprake. Wie zondagnamiddag o.i. geel verdiende was ref Verhaeghe zelf. Liefst niet Waterschei! Vandaag 7 november vindt de loting te Brussel plaats van de achtste finales in de beker van België. Wij treffen liefst niet een tweede of derdeklasser indien die overleefden. Maar daarmee zal het klub- bestuur wel niet zo opgetogen zijn,» profiteerden Robert Goethals en Rik Pauwels. Een tegenstander die het Beverense trainersduo liefst niet zouden ontmoeten is Thor Waterschei. Begrijpelijk! Tegen de Limburgers hebben de Waas landers het nog nooit gemakkelijk gehad. Luk VAN BEL met oud-gedienden in het vak. Eigenlijk had Da vid zijn debuut in eerste- klasse reeds een week eerder kunnen vieren in de thuisbeurt tegen Ant werp. Alleen een zere teen hield de Brit toen naast het kalk. Door de afwezigheid van vier basispionnen voor het bekertreffen tegen de Buffalo's kreeg de tiener uit Leicester dan toch zijn kans. Alcoco heeft die met zijn beide voeten ge grepen. Kleine David, on getwijfeld de jongste ac teur uit de zestiende be kerfinales, heeft het te gen «toren» Koudijzer met een behoorlijk waar decijfer vanaf gebracht. Het ontbrak wellicht aan ervaring bij David toen Aad van Oranje reeds na vier minuten moederziel' alleen de knikker onder het leer mocht steken met het gekende gevolg. Jeugdzonden, David, leer je wel! De manier echter waarop de Engelsman als een keffertje op de bal zat, stevig tackelde en ge durfde voorzetten rond strooide verraadden dat hij uit het goede voetbal hout is gesneden. Geen twijfel aan! Voor een handjevol gul den nog net voor de competitiestart heeft Be veren met de aankoop van David Alcock een reuzetransfert afgerond. Talent De tocht van over de plas, een heel apart ver haal. Het gebeurde alle maal tijdens de voorbije zomer. Peter Claus, pro vinciale junior bij Beve ren, kreeg een paar En gelse boys op bezoek om de «derde» taal bij te schaven. Soids tisRsrs wisten eveneens een aar dig stukje van voetballen af. Via bestuurslid Marcel Relaes bond David Al cock de shoes aan voor een test op de Freethiel. Na een eerste test onder ging David dé vuurdoop op Daknam in het kader van de Beker van Vlaan deren. Tegen Raymond Mommens, terend op een reuze Italia-forme, raakte David wel eens het noorden kwijt maar werd duidelijk dat zo'n talent niet terug de zee mocht ingaan. David Alcock speelde voor Leicester City, dat momenteel aan de staart van de Engelse eerste klasse bengelt. «Voor een jeugdspeler is het moei lijk om een plaatsje te veroveren in de basiself. Ikzelf heb weinig geduld om daarop te wachten en daarom hapte ik gretig in op het voorstel van Be veren.» De Engelse vondst kostte de Wase ligaclub weinig centen omdat een jeugd speler een club naar keu- Geharrewar voor het Buffalodoel met Pirelli, Criel, Cluytens en Quipor (Beveren- AA Gent 2-1(pm) ze mag kiezen. Niet slecht! David woont momenteel in de Ciamberlanidreef te Beveren, in de buurt van die andere Beverense vondst Erwin Albert. In het begin werkte hij part time bij de Beverense sponsor. Het werk lag de Engelse smaak niet hele maal. Voorlopig doodt David nu zijn zee van vrije tijd met klusjes, le zen, een mondje Neder lands leren en... voetbal len. Zondagavond trok Jean-Marie Pfaff samen met David naar de bios coop te Sint-Niklaas. Bij Beveren ontdekte ook de Engelsman een échte vriendenkring. Toch kijkt de frele tiener ongedul dig uit naar zondag want dan viert hij zijn achttien de verjaardag, thuis! Happy birthday, David! Luk VAN BEL Beveren - AA Gent 2-1 De zestiende bekerfinale tussen Beveren en AA Gent werd geen spektakelstuk van hoogstaand techni sche kwaliteit maar een echte cupmatch vol span ning tot in de slotseconde. Slecht voor hartlijders! Als de Gentse praeses Albert De Meester dan na afloop tegen iedereen die het wou weten, bulderde dat zijn Buffalo's best geen ronde verder kwamen dan was dit vast pritpraat en apekool want zoals dit Gent er tegenaan beukte kon de wedstrijd tot het eind alle kanten uit. Meer zelfs, indien James Gille spie in het vierde kwartier een gedroomde kans met een Schotse air niet verkwanseld dan werd het voor een fel gehandicapt, zonder De Cubber, Schönber ger, Janssens en Baecke, maar verjongd Beveren, met Peter Creve, Patrick Schoofs en David Alcock hard labeurwerk om langs zij te komen. Dankzij twee bevliegin gen van Berre Cluytens en evenveel soccers van Erwin Albert, terug in grote doen, bekert de ex- beker- en landskampioen op 4 januari 1981 in de achtste finale verder. De inzet van de geelblauwe «teenagers» Pat, Peter en David was hieraan niet vreemd. Gelijk opgaand In de eerste minuut stak Peter Creève reeds het vuur aan de lont. Via Van Moer en een voorzet van Schoofs dook de ex-Oos- tendenaar alleen voor doel. Zijn lob reikte ech ter niet verder dan de tang van de Gentse goa lie. De Buffalo's kenden al meer succes na hun eerste actie. Pirelli speel de op links Quipor aan die ongehinderd het hoofd van Aad Koudijzer mocht zoeken. De Neder lander kreeg ruimschoots voldoende tijd en ruimte om met een gemeten knik doelman Pfaff ver slagen naar het leer te laten grabbelen (0-1). Het vertrouwen in een erg verjongd Beveren kon ook niet anders meer met zo'n waslijst aan ge kwetsten wankelde even. Niet voor lang ech ter want de manier waar de 20e minuut net iets te lang om de bedienaar van het elektronisch sco rebord bij fel zonlicht erg moeilijk leesbaar aan het werk te stellen. Na een goed halfuur kwam de verdiende tref fer er dan toch. Van Hae- cke verloor op de Wase speelhelft een gemakke lijk weg te spelen bal aan Bert Cluytens, die met een droomvoorzet Albert bediende. De Duitser spurtte voorbij Pirelli en binnen de strafschopzo ne gewoonweg in de tang genomen. Scheids rechter Verhaege, voor ons part in een off-day, gaf echter geen kik. Albert In het tweede bedrijf dienden we een portie spetterende actie meer te noteren. Binnen de eer ste vijf minuten al wer den drie hoekschoppen afgedwongen. Op een er van getrapt door Pirelli «We liggen eruit en dat is maar best ook! Ik heb zaterdag aan onze trainer nog gezegd dat het beter was om uit de beker te worden gewipt en dat hij er weinig inspanningen voor moest leveren om AA Gent een ronde verder te brengen. Het behoud is ons enige doel. Daarvoor moeten we nu alles doen.» Tot daar een opgewonden Gentse praeses De Meester. Hij bulderde deze prietpraat gelukkig uit met een ongelukkig gezicht onder de Beverense tribune na afloop van een steengoeie cupmatch. Het moet toch zijn dat Han en co de briefing van hun opperhoofd aan de laarzen hebben gelapt want zoals de Buffalo's hun huid duur verkochten, maak ten ook zij tot in de slotsekonden kans op een plaatsje in de achtste finales. De Waaslanders wonnen echter omdat opportunist Albert twee keer scoorde na evenveel superbevliegin gen van Berre Cluytens en aan de overkant James Gillespie net zoveel kansen verkwanselde, een spits onwaardig. Han Grijzenhout toonde zich trouwens erg ont goocheld achteraf. «Dit Beveren, met zoveel gebles seerden was te pakken,» mijmerde de Hollander. Zelfs de schuchtere Robert Goethals werd door de betonwegenbouwer niet gespaard. «Wat wil je dat mijn jongens tegen jou profspelers optornen. Wij die zoveel jaren dobberden,» galmde het nog maar een keertje. De Westvlaming feliciteerde desalniettemin de Gentse voorzitter met de geleverde prestatie van «zijn» jongens. Als zij zo blijven spelen gaan zij er niet uit,troostte diplomaat Goethals. Albert De Meester had echter ook deze keer zich getoond. En hoe? Hij blijft voor pit naast beton zorgen. Allerzieligst klonk het op Allerzielen! Luk VAN BEL Hanssens poogt Erwin Albert vergeefs te stuiten: de bal vliegt voorbij Laureys- sens en het is 2-1 (Beveren-AA Gent 2-1(pm) op de tieners meedraai den onder het comman do van Wilfried Van Moer om de achterstand in evenwicht te brengen ge tuigde van groot talent. Gedroomde wissels voor morgen! Na het Gentse doelpunt luidde Beveren resoluut de aanvalsklok, de Buffa lo's plooiden terug. Zo aarzelde Bert Cluytens in Noliet en omzeilde ook doelman Laurijssen. (1-1) Voordien zag een hard zwoegende Van Moer zijn lob niet overgaan. Net voor de koffie mocht geelblauw een kaarsje branden. Noliet stuurde Quipor nog maar een keertje weg op links en die zwiepte de bal hoog voor doel. Gilespie werd door Garot en Weihrauch kopte Criel van dichtbij naast. In de 55e minuut had Gent victorie kunnen kraaien. Pirelli wat een talent! schilderde toen een gemeten voorzet op de knikker van Gillespie die té zeker van zijn stuk ook véél te zwak besloot op Pfaff. De reactie van Beveren was navenant. Cluytens stuurde drie minuten la ter Albert weg die zijn schot tegen de staander zag openspatten. Hon derdtwintig seconden la ter moest Truyens de bal uit de voeten van Cluy tens halen die anders al leen naar doel stevende. In het vijfde kwartier ge raakte Bert Cluytens op snelheid voorbij drie tegenstaanders, zette voor naar Albert die hij verplichtte te scoren. (2- 1) Analoog rende Dieter Weihrauch naar de Gent se kooi. Zijn geplaatste bal week af op een Gent se schouder maar met een schitterende reflex, ranselde Laurijssen het leder uit zijn kooi. In tegenstelling met de vorige uitgaven Beveren - AA Gent gaven de Buf falo's zich deze keer niet zo maar gewonnen. In de slotminuten zeilde een schot van Noliet naast en knalde Pirelli op de be nen van Danny Pfaff. Het zat er allemaal in tot het eind. Aan het dreigende doelgevaar hadden ver- kleunde supporters op deze Allerzielenmiddag zich alvast kunnen op warmen. LUK VAN BEL De ploegen: SK Beveren: Pfaff, Jas pers, Buyl, Garot, Weih rauch, Schoofs, Van Moer, Alcock, Cluytens, Albert, Creve. AA Gent: Laurijssen, Hanssens, Criel, Van Goethem, Truyens, Nol- let, Koudijzer, Quipor, Van Haecke, Gillespie, Pirelli. Doelpunten: 4' Koudijzer 0-1 33' Albert 1-1 72' Albert 2-1 Vervangingen: 35' Pfaff D. i.p.v. Buyl 46' Heyt i.p.v. Van Haecke 81' Cordiez i.p.v. Koud ijzer Gele kaarten: Noliet en Hanssens Scheidsrechter: de h. Verhaeghe Toeschouwers: 12.000. I Nationale SK Beveren - Berchem (Delsemme) SC Lokeren - Klub Luik (Schoeters) II Nationale SC Charleroi - SK Sint-Niklaas (zaterdag 8. 19u30) (Modave) SK Tongeren - Eendracht Aalst (Van Volcem) III Nationale A Jong Lede - Stade Leuven (Fontaine) Bevordering A Bornem - VW Hamme (Salembier) I Provinciale KAV Dendermonde - Latem (Delombaerde) Haaltert - SK Lebbeke (Lippens) Lovendegem - Lokerse (Bral II Provinciale A Temse - Gandasparta (Kielemoes) Sint-Pauwels - Oostakker (Matthijssens) Excelsior - Maldegem (Staes Mare) Sint-Gillis-Waas - Vrasene (Van den Dungen) Robur - Destelbergen (Lauwereys) II Provinciale B Nederename - Oudegem (Vervaeke) Appelterre - Buggenhout (Vermassen) Gavere - Eendracht Meldert (Staes Luc) SK Aalst - Standaard Wetteren (Praet) III Provinciale C Bambrugge - Herzele (Van Cauwenberghe) Nieuwerkerken - Burst (Meiresonne) Sparta Geraardsbergen - Mere (Eeckeman) Eist - Vlierzele (De Ruyck) Terjoden - Voorde (De Meulenaere) III Provinciale D Waasmunster - Klinge (Redant) Wieze - Stekene (Heiremans) Sinaai - Grembergen (Van Damme) Thor Meldert - Eendracht Sint-Gillis (Van Limbergen) Berlare - Baasrode (De Cock) Bazel - Kallo (Rietens) HO Kalken - Wilskracht Moorsel (Van Nieulande) IV Provinciale C Schellebelle - Tenstar Melle (Roels) SK Overmere - Dynamo Beervelde (Van der Haegen) SV Oostakker - Valentino's Overmere (Van Bocxlaer) (Zondag 9 november 1980 om 15 uur) IV Provinciale G Oordegem - Iddergem (Leroy) Serskamp - Massemen (Huylebroeck) Smetlede - Welle (De Bolle) Erondegem - Edixvelde (Dierickx) Erpe - Ol. Wetteren (Van der Eecken) Rapide Lebbeke - Doggen (Van Extergem) Herdersem - Baardegem (Moons) Erombodegem - Lutterzele (Van Gijsel) Opdorp - Boonwijk (Dierckx) Opstal - Appels (Steels) Wichelen - Schoonaarde (Lambrechts) Hofstade - Gijzegem (Nevens) IV Provinciale I Verrebroek - Moerbeke (Fierens) Straatje Stekene - Kieldrecht (Burm) White Boys - Eksaarde (Lievens) Gerda - Hoogeinde (Van Hoyweghen) Meerdonk - Klein Laar Vrasene (Moulin) Kruibeke - Rupelmonde (Van Droogenbroeck) Heikant Zele - SK Lokeren (De Kimpe) UEFA'S (10u30) SC Lokeren - Club Brugge (De Saedeleer) (10u) SK Sint-Niklaas - Beerschot (Verniers) Eendracht Aalst - Harelbeke (Meganck) (10u) Lierse - SK Beveren (Jennes)

De Voorpost | 1980 | | pagina 18