Ijskoud Nationale voetbalkompetitie Slagzij op klippen Beker van België «Tonen dat we de leiders zijn» zegt Eric Delmulle (Jong Lede) VW Hamme gaat Bornem niet uit de weg VOETBALUITSLAGEN Eendracht Zele viert 10 jaar fusie De Voorpost - 7.11.1980 - 19 SC Lokeren-KV Mechelen 3-0 Enerzijds ontgoocheling, anderzijds berusting bij Lokeren na de 1/16de finale om de Belgische beker. Het werd inderdaad zaterdagnamiddag geen groot voetbalvertoon op Daknam. Zij die zich nog niet tegen de plotse winterse kou hadden gewapend dropen wel vroegtijdig af, want aan het spel binnen de lijnen kon je je nauwelijks opwarmen. KV Meche len bleek vooraan onmondig. Bij de Waaslanders zat wellicht een meer prestigieuze en financieel meer aantrekkelijke beker in het achterhoofd. Uit hun voeten rolde in ieder geval weinig fraais. En toch werd er, in cijfers uitgedrukt, een afgete kende 3-0 overwinning geboekt tegen de Maneblus- Er was amper één mi nuut gespeeld toen René Verheyen een hoekschop mocht trappen. Mom mens liet de bal door de benen lopen en Lubanski trapte de plotse reuze kans naar de reklame- borden. Deze ouverture wekte enige hoop maar die ver dween al even plots als de koude wind was ko men opsteken. Mechelen dat tot nog toe in de kom petitie slechts vijf doel punten diende toe te staan geloofde weinig in zijn kansen en schonk dan maar extra aandacht aan zijn verdediging. Lo keren stond er ongemoti veerd, zeg maar laks bij. Twee hoekschoppen na elkaar en telkens slechts twee withemden in de Mechelse grote 'recht hoek. Vast geen positie voor een doelpuntenhon- gerig team. En toch kwam men op voor sprong. In de 24ste mi nuut een doorsteekpass van Dobias en de Me chelse kapitein Assel- berghs stopte de bal met de hand in de fatale zone. Scheidsrechter Fontaine sloot de ogen niet en liet Verheyen rustig zijn gang gaan vanop 11 meter. Een lage knal en dan toch eindelijk een gelegenheid voor de Lokeraars om in de handen te klappen (1- 0). Aan opwindends werd in de ganse eerste perio de verder niets meer ge toond tenzij je nog warm- loopt voor een gele kaart. Die was er voor Kesse- laers na een foutieve tackle op Mommens. De vlotte voetbalfazen wa ren op één hand te tellen. 1 t:.. 'V-- Verheyen knalt de tweede strafschop voorbij Verbeten (SC Lokeren-VK Mechelen 3-0) (dm) Gudjohnsen scoort met het hoofd (SC Lokeren-VK Mechelen 3-0) (dm) Verlichting, geen verluchting Voor de tweede wed strijdhelft werden wel de stadionlichten aangesto ken maar het spel bleef steevast zitten. Hierbij dient wel opge merkt dat de Mechelaars vrij aardig kombineerden in de middenstrook, maar zelden in de zone der waarheid geraakten. Hoogenboom die de gan se eerste periode werk loos was geweest kon dan toch even tussenko men. Eerst op een verra derlijke hoge bal van de trage, maar technisch on derlegde Nederlander Van Rooy. Later moest hij in de voeten van De Cos- ter, die na de beste Me chelse aanval vergat twee vrijstaande maats aan te spelen. Ook in de 74ste minuut was er eun warm en verward standje voor de Lokerse kooi. Crabbé trapte eerst half naast de bal, gevolgd door Lambrechts die he lemaal de ijle lucht trof. Verbruggen kon uiteinde lijk ontzetten. Minder ge zichtsverlies dus voor de mannen van de «Mali- nois», dan voor de eer steklassers die reeds vroegtijdig aan de Schot se rokken dachten. De thuisploeg werd wel een handje geholpen door een konsekwente Fontaine. In de 64ste mi nuut verspeelde de Me chelse keeper Verbeelen op stuntelige wijze de bal aan Lato die onmiddellijk doortikte naar Somers. Een boogbal van de Lo kerse flankverdediger werd op de lijn nog maar eens met de hand ge stopt. Dit keer was het Kesselaers die zich van sporttak vergiste. René Verheyen, overigens de enige Lokeraar die op ni veau akteerde, maakte het penaltykarwei voor de tweede maal feilloos af (2-0). Vijf minuten voor tijd kwam er dan toch nog een velddoelpunt. Een hoekschop genomen door Lubanski, Costers onder de bal door en Gudjohnsen die met een kopbal Verbelen voor de rept zich om Mommens te stoppen. (SC Lokeren-KV Mechelen 3-0) (dm) derde maal passeerde (3- 0). Een ruime cijferover- winning dus voor een krasselpartij, met onge- koncentreerde spelers. Ergens begrijpelijk maar zeker niet goed te praten. Jammer ook voor de ca. 5000 toeschouwers dat beroepsvoetballers zo weinig beroepsernst aan de dag legden. Na afloop schoven hele rijen supporters aan de kassa voorbij waar een voorverkoop werd ge houden voor de Europe se midweekwedstrijd. Was het om zich een toe gangskaartje aan te schaffen of.om het terug te geven? De ploegen SC Lokeren: Hoogen boom, Verbruggen, De Schrijver, Dalving, Ver heyen, Somers, Lubans ki, Mommens, Gudjohn sen, Dobias, Lato. KV Mechelen: Verbelen, Immens, Kesselaers, Brookes, Asselberghs, Crabbé, Lambrechts, De Coster, Mertens, Van Rooy en Janssens. Vervangingen: 89' Ver bruggen door Ingels Gele kaart: Kesselaers Doelpunten 24'Verheyen (pen.) 1-0 64'Verheyen (pen.) 2-0 85' Gudjohnsen 3-0 Scheidsrechter: Fontaine Toeschouwers: 5000 Robert COREMANS VG Oostende-Eendracht Zele 3-1 De puike prestatie van het Oostendse duo De Mey- Desmedt heeft een in de tweede speelhelft sterk terugvallend Eendracht, tien minuten voor tijd de das omgedaan, nadat de Zeienaars met een bijzon der gunstige ruststand (0-1) gretig aanspraak maak ten voor enige puntenwinst op Armenonville. Door deze nefaste uitslag bij een rechtstreekse konkurrent verzeilen de Eendrachters opnieuw naar de allerlaatste regionen en vervloog de kans op een meer ontspannen aanpak van de komende thuis wedstrijd tegen de Westvlaamse grensploeg Menen, die zowat in hetzelfde sukkelstraatje verkeert als de leerlingen van trainer Ceuleers. Zonder de gekwetste peerde verdediging de kapitein Jaak Goossens, hoofdrol opeiste en het maar met de niet van ta- middenveld de taak mee- lent gespeende invaller kreeg zonodig de spitsen John Christiaens op de enige steun te bezorgen liberoplaats, schreef Een- in het counterwerk. Ge- dracht een bekend scena- start met de wind in de rio, waarin het wapen rug bleken de bezoekers van een sterk gegroe- na de eerste 45 minuten Het komt zondag te Le de onbetwistbaar tot een krachtmeting tussen de ploegen die tot op heden zowat de kompetitie heb ben «gemaakt» in derde nationale A. Te Lede is men er zich bewust van dat Stade Leuven ten al- j len prijze de inzet wil ver- Overen. Om de kadans niet te remmen werd tij dens het voorbije week end door Jong Lede een oefenwedstrijd afgewerkt op VW Hamme. Een wed strijd die weinig of geen lichtpunten heeft ge bracht buiten het feit dat verschillende spelers de ze vriendschappelijke wedstrijd niet zo ernstig bleken op te vatten wat lang niet naar de zin bleek van oefenmeester Delmulle. De eerste kou de en het feit dat Roger Van den Bossche niet in zijn schik was, De Groote in Spanje vertoeft en Bombeke eveneens vrij snel uit het veld ver dween wegens letsel aan de kuitspieren, heeft Jong Lede geremd in een wedstrijd waarin groen wit toch wel zijn prestige als leider in derde natio nale te verdedigen kreeg en wegens gebrek aan koncentratie in de eindfa- ze van de wedstrijd door de thuisploeg geklopt werd. «Deze mindere presta tie zal de positieve instel ling tegen Stade Leuven niet schaden. Zoals bij de vorige wedstrijden het geval was, zal de op dracht luiden: het leder snel van man tot man laten cirkuleren. Veel zal evenwel afhangen van de speelwijze van de tegen stander, die de wedstrijd kan helpen maken door voluit zijn kans te gaan. Tegen een ploeg die zich ingraaft wordt het echter moeilijk, dit hebben we in Tienen ervaren. Voor de wedstrijd tegen Stade Leuven kan opnieuw ge rekend worden op Toon Pfaff die in Hamme een ganse wedstrijd speelde. Rudy Van Belle blijft on zeker, zodat Freddy Par- rez een kans maakt om opnieuw als laatste man te fungeren, met naast hem Van Impe, De Groo te en D'Hondt. In het mid denveld mogen Pfaff, Oosterlinck en De Winne verwacht worden en in de spits Dieltjens, Bom beke en Uyttenhove. Wie in dit geval op de bank terecht komt blijft voorlo pig nog een vraagteken. Wanneer Rudy Van Belle opnieuw speelklaar komt en bij de invallers kan proefstomen, komt hij wellicht op de bank waarvoor uiteraard ook Kino en De Poorter die op Hamme een niet zo flinke beurt maakten, in aan merking komen. Tegen Stade Leuven moeten we bewijzen een volwaardig leider te zijn. Er mag geen onverantwoord risi- ko worden genomen, maar de aanval blijft de beste verdediging,» al dus Eric Delmulle. C.V. VW Hamme heeft van üe kompetitieonderbreking gebruik gemaakt om een vriendschappelijke wed strijd te spelen tegen Jong Lede. de leider in de derde klasse. Hamme won deze wedstrijd met 3-0 cijfers (doelpunten van Robby Smet. Ronny De Beule en Luc Schuddinck). Die overwinning was het gevolg van een uitstekend koliek- tieve verrichting waarbij de lokalen weerom iedereen verbaasden. Trainer Willy Meersman was op die wed strijd niet aanwezig. Bij de Hamse trainer gaat het om de punten en in dat opzicht was hij de volgende tegen stander al van nabij gaan volgen. Bornem speelde een be nefietwedstrijd tegen Merchtcm. «Dat is natuurlijk geen waardemeter.» zegt Willy Meersman. «Het tempo ligt bij dergelijke wedstrijden niet hoog. maar je kunt toch zien hoe er wordt ge voetbald. Wie de sterke in dividualiteiten zijn enz.. Bornem heeft me be koord in die zin dat het een technisch flinke ploeg is. Omdat we nu éénmaal de winnaars zijn van de laatste weken moeten we ze aan kunnen. Voor de eerste keer dit seizoen kan ik be roep doen op de voltallige kern. Chris Van Dam werd al gekneusd aan de ribben, maar dat schijnt niet zo erg te zijn in die zin dat zijn optreden voor zondag niet in het gedrang komt. Ook Dirk Van Buyten en Dirk Verbustel die een gele zon dag achter de rug hebben zijn terug. Dit wil niet zeg gen dat ze metéén al titula ris zijn. Het is moeilijk om spelers die mede aan de basis lagen van een 4-0 zege tegen Eeklo zomaar terug naar de bank te verwijzen. Anderzijds mag ik mij bepaald gelukkig achten dat ik over vijftien vrijwel evenwaardige kernspelers beschik. In dat opzicht heb ik zeker geen kopzorgen. VW Hamme gaat in geen geval het sterke Bornem uit de weg. Het zal offensief van stapel lopen in een zelf als favoriet voorop wedstrijd waarin het zich- stelt. E.D.M. Beker van België (1/16 de finales) SC Lokeren - KV Mechelen Beveren - AA Gent R. Mechelen - SK St.-Niklaas Eendracht Aalst - Menen Kompetitie VG Oostende - Eendracht Zele Olsa - SK Lebbeke KAV Dendermonde - FC Brakel Haaltert - Kemzeke Excelsior - Gandasparta St.-Pauwels - Destelbergen Muide - Vrasene Ertvelde - Sint-Gillis-Waas Temse - Robur Moerbeke - Oudegem Deftinge - Buggenhout (geschorst) Bevere - SK Aalst Vlierzele - Burst Nieuwerkerken - Kerksken Bambrugge - Pollare Mere - Terjoden Baasrode - Grembergen Wilskracht Moorsel - Stekene Berlare - Klinge 3-0 2-1 2-0 2-0 3-1 2-2 0-0 1-1 1-2 0-3 2-2 0-0 1-1 0-0 0-1 2-3 0-2 4-2 1-2 4-1 Thor Meldert - Kallo Sinaai - Melsele Wieze- Haasdonk Waasmunster - Bazel Eendracht St.-Gillis - HO Kalken Valentino's Overmere - Stand. Gent Lochristi - SK Overmere Schellebelle - Zaffelare Serskamp - Edixvelde Oordegem - Welle Bavegem - Smetlede Heldergem - Erondegem Massemen - Erpe Appels - Lutterzele Gijzegem - Baardegem Opstal - Doggen Opdorp - Schoonaarde Herdersem - Schroevers Moorsel Rapide Lebbeke - Wichelen Boonwijk - Hofstade Hoogeinde - Sombeke SK Lokeren - Kieldrecht Gerda - FC Moerbeke White Boys - Rupelmonde Straatje Stekene - Meerdonk Verrebroek - Kruibeke Eksaarde - Heikant Zele op rozen te zitten, toen Mare Cooreman (op nieuw hij) zich had vrijge- lopen in de strafschopzo ne om daar een flitsende kombinatie via Maes en Deferrere te benutten en zijn ploeg op voorsprong te schieten. Met dit eerste schot tussen de Oostend se doelpalen puurde Een dracht zowat het maximum uit de schaar se kansen die het van de lokale verdediging mee kreeg. Een wilskrachtig en hard opzittende VGO stak regelmatig de neus aan het venster, waar door de Zeelse verdedi ging bijwijlen naar de noodrem diende te grij pen toen Ronny Steeman de doorgebroken De- smedt voor de fatale zo ne neervelde en doelman Van Puyvelde alle aan dacht nodig had om en kele gevaarlijke centers voor zijn doel onschade lijk te maken. Via Van de Putte en Ballegeer glipte de thuisploeg door de mazen van het Een- drachtnet en kreeg de lo kale aanhang bijna voet balrecht doch de lobbal over de uitlopende Van Puyvelde werd voor de doellijn gekeerd door John Coles. Na de her vatting kon Eendracht even uitpakken met een fraaie beweging waarvan Abbeel en Maes de au teurs waren tot midden velder De Mey het welle tjes vond en gretig ge bruik maakte van een licht toegekende straf schop, na een haakfout van Freddy Jacobs, om de beide ploegen op ge lijke hoogte te brengen. Een vinnige reaktie van Deferrere stuurde Maes in het straatje, zijn rush naar doel kon de VG-de- fensie enkel ten koste van een overtreding tot stil stand brengen. Naarmate de wedstrijd vorderde verkwijnde de weerstand van het Zeelse middenveld en kwam de bezoekende achterhoede onder zware druk te staan. Een gevaarlijke De Mey slipte opnieuw dooi de Zeelse afweergorde doch het schot van de Oostendenaar keilde naast de uitgelopen doel man Van Puyvelde en de gapende doelmond bui ten. De voor Piet Abbee ingekomen Van Wambe- ke die het opnieuw als spits diende waar te ma ken, bood enige weer stand aan het lokale over wicht maar kon een oper kans niet benutten, toer hij in eerste instantie eer voorzet van Deferrere ir dank meenam en Maes op rechts bediende. Mei schitterend dribbelwerk slalomde de Zeienaar doorheen de VG-defensie en toen iedereen zich aar het verlossend eindschol verwachtte, bediende een niet egoïstisch inge stelde Maes op zijn beurl de toegesnelde Peter Van Wambeke, de knal van de jonge Eendrachter trof eveneens het lichaam van een Oostendenaar Wat zich door de evolutie van het spel aankondigde gebeurde tien minuten voor tijd, toen een kwieke Desmedt een zwiepende voorzet van Van Welse- naere vanop het penalty- punt met het hoofd kon bewerken zodat Van Puy velde kansloos was bij zijn lage kopstoot. Vijl minuten later voltrok uit blinker De Mey het zware vonnis toen hij een hoge voorzet wist te kontrole- ren en het lokale over wicht in doelpunten uit drukte. Met de komende Ceciliafeesten kan trainei Ceuleers alvast van de gelegenheid gebruik ma ken om het moreel var zijn discipelen opnieuw op punt te brengen, wani iedere Zeelse supportei zal stilaan overtuigd zijr dat het plaatselijke team een zwaar en moeilijk sei zoen tegemoet gaat. A.J.Z. Zaterdag 8 en zondag 9 november viert de Een- drachtfamilie het tiende jaar feest na de fusie in 1970. Na de eucharistieviering om 18u30 in de St.-Ludgerus- kerk brengen de feestvier ders een bezoek aan de sup porterslokalen «Gildenhuis» en «Durmen voor Een dracht», gevolgd door een bezoek aan café «Safir». Om 21 uur start in het klubhuis het Groot Eendrachtbal met discobar Hurricane, waarop een monstertombola voor de aanwezigen is voorzien De festiviteiten op zondae omvatten in de voormiddac een bezoek aan de suppor tersklub De Linde, het lokaa De Zeven er, het supporters lokaal bij Eendracht-fan nr. Remi Eeckman en het tradi tionele jaarfeestdiner vooi alle medewerkers van de klub waarmee het bestuui van FC Eendracht een blij vend entoesiasme beoog dat het verblijf in derde klas se moet bestendigen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 19