De Kinder mist mooiste kans! Bleke leiders KluK op V PROVINCIALE Voetbal KI^K OP 2e PROVINCIALE Jqn Jacobs naar ziekenhuis getrapt! ervk I Ge Het gebeurde na de rust Lc Op de valreep gestrand Achtste doelpunt van Frank Van den Broeck Philippe Roedoli nieuwe voorzitter van KAV Dender monde Tevreden Een maat voor niets! Billijk Ec 22 - 7.11.1980 - De Voorpost r <JQ KAV Dendermonde-FC Brakel 0-0 Na de mooie prestaties van de afgelopen weken was er toch wat te verwachten van KAV Dender- monde dat op eigen publiek toch eens een prestatie zou moeten leveren dat tot de verbeelding zou spreken. Dat zal dan toch wel voor een andere keer zijn want tegen een stug verdedigend Brakel bleef de nul op het bord. Onbegrijpelijk eigenlijk als men weet dat de paarsblau- wen gedurende een ganse eerste helft doorlopend op het plekje grond van Brakel te vinden waren. Op een be paald ogenblik stond slechts Heyvaert op de plaatselijke helft want allen waren steeds maar voorwaarts ge togen. En veel kansen waren Het schot van Garry De Kinder (KAVD) wordt gecounterd (KAVD-Brakel 2-2(wvc) er ook al niet te noteren. Wel veel scrimages die dan door de potige bezoekers met weinig omhaal van woorden weg werden geveegd. Die eerste kans dus kwam er op de twintigste minuut toen Joris een ver schot waagde dat nipt naast zoef de. Voor doelman Verstiche- len was dat schot onhoud baar. Als een zoutpilaartje stond hij aan de bodem vast geroest. Een minuut voor de rust was het een hardwerkende De Kinder die zijn kans waagde doch niet had gere kend op een snoekrefleks van Verstichelen. Het werd een drukke namiddag in het Brakelse strafschopgebied waar konstant een té grote massa aanwezig waren. Re den daarvan was wel de tak- tiek die Dendermonde blijk baar zonder skrupules bleef huldigen door te weinig op de flanken en steeds maar via het centrum van de ver dediging te willen door dringen. Scheidsrechter Praet was tijdens de eerste helft al eens uit zijn rol gevallen, nam de tweede te baat om zowat iedereen zuur te doen kijken. Het toppunt kwam er wel aan de 75ste minuut toen hij een doelpunt vali deerde van Michielsens (die nochtans erg duidelijk de bal met de bovenarm had mee genomen) en minstens vijf minuten in de middencirkel bleef rondwandelen alvo rens tenslotte zijn lijnrechter te raadplegen die alle Den- dermondse protest afwees met de woorden «als hij mij iets vraagt, zal ik het wel zeggen.» Die Brakelse kans was er dus, de mooiste Dender- mondse gelegenheid moest nog komen. Een doorsteek pas van Joris gaat richting Van den Broecke die heel listig over het leder springt dat ongehinderd in de voe ten rolt van De Kinder. Met een heel veld vrij stapt De Kinder naar het «vijandelij ke» doel en slaagt er in de bal nipt naast een kwasi- vrije kooi te trappen. Ondertussen slaagt de scheidsrechter er niet meer in de wedstrijd onder kon- trole te houden, neemt on begrijpelijke beslissingen in het nadeel van de beide ploegen, fluit wanneer er geen vuiltje aan de lucht is en laat grove overtredingen, o.m. een hakbijl op Van den Driessche, ongemoeid Maar hoedanook, Dender monde maakte niet de doel punten die het nodig had om te winnen., en dat was de taak van de spelers...! gdp RCDUKTE\: btVtLOrDVi- t V net ec om lei te hou /atte onder kende eerste over o Naast de tus onderl Van den Broecke wordt op onortodokse manier gestuit. (KAVD-Brakel 2-2) (wvc\ viel. r het b< een l( Bleecl< de sta minut Collev ningsr moed valsak DEFTINGE - BUGGENHOUT 1-1 (geschorst] Lokerse S.V. - F.C. Denderleeuw: 1-0 De leiders uit Denderleeuw hebben een matte indruk gelaten te Lokeren. Op geen enkel ogenblik konden ze zich de allure van een leidersploeg aanmeten. Het spel werd dan ook hoofdzakelijk gemaakt door de Lokerse gastheren die evenwel iets te weinig punch in de aanval konden steken om Denderleeuw duidelijker te kunnen afstraffen. Maar verdiend was de zege van Lokerse zeker ook al werd het enige en meteen beslissende doelpunt door Beeckman in eigen doel getrapt. Voor Lokerse was het een uiterst belangrijk duel. Een nederlaag moest in ieder ge val kunnen vermeden wor den want dat had Lokerse op 5 punten geduwd. Toch wel een belasting als men in der gelijke omstandigheden een topper moet aanpakken. Bo vendien moest trainer Bet- tens de geel geschorste Claude Van Bocxlaer langs de lijn laten. Ollevier werd meteen libero terwijl Ott voorstopper werd en Du- pont na zijn rode schorsing terug in de ploeg kwam. Een beslissing die bijzonder po sitief is uitgevallen. Ollevier speelde immers een reuze partij als stopper. Hij was niet alleen autoritair bij kop duels maar stapte ook regel matig met veel overtuiging in het offensief. Dit stimu leerde blijkbaar de rest van de verdediging want Van Rumst speelde zijn beste wedstrijd sedert weken ter wijl Van Renterghem steeds beter doet. Own-goal Denderleeuw mocht met de wind in de rug van start gaan. Een duidelijk voordeel waar de bezoekers evenwel geen profijt konden uit ha len. Bij Lokerse speelde Eve- raert nog maar eens een reu- ze-partij en zou voor de rust er dan ook in ruime mate toe bijdragen dat Denderleeuw nooit het initiatief kon opei sen. Dupont kon van dat sterk defensief werd van Everaert profiteren om de tegenaanval te lanceren. En in die Lokerse counters zat heel wat meer doelgevaar dan in het steriele aanvals- werk van de bezoekers. Zo op de 25' toen Van Rumst een knappe aktie op gang trok die via Van Rompaey bij Michaël Van Bocxlaer kwam maar alleen de afwerking bleef achterwege. Lokerse kwam dan toch nog voor de rust op voorsprong toen een kromme bal van Everaert door Beeckman in eigen doel werd gedevieerd. Druk Meteen een ideale uitgangs positie voor de lokalen die na de rust immers de wind in de rug kregen. En Lokerse liet zich inderdaad niet pra men om de leiders onmid dellijk onder druk te zetten. Snel opkomende flankverde digers en een hard wer kende Everaert in het mid denveld zorgden ervoor dat fMSL-ï. OKEREf Een tiental minuutjes heb- druk van de thuisploeg die ben in de bovengenoemde enkele kansen afdwingt wedstrijd meer stof tot na- doch niet voorbij Hedwig Til- kaarten geleverd dan de 'ey geraakt, tweeënzestig vorige Op de 61' krijgt Jackie Schei- minuten. fout terecht geel voor pro- Beginnen we dus maar met test. De 62' wordt weer on- die 62. De eerste helft werd derbroken, net vooraleer de vlot gedomineerd door Bug- thuisploeg de bal in het doel genhout dat even na het krijgt. Protest bij de bezoe- startsignaal al gevaarlijk kers die plotseling een rode werd met een schot van Ver- kaart uitlokken die nadien heyden op de deklat. Uitge- voor Schelfout blijkt te zijn. steld was niet verloren want In het tumult komt ook reser- twee minuten voor inrukken vedoelman Jan Jacobs zich knalde Emanuel een vrij- mengen die langs achter schop naast het muurtje in wordt aangevallen door een doel. plaatselijk bestuurslid. Ja- Na de pauze komt er zware eobs wordt professioneel te gen de vlakte gelegd (waa woont James Bond ergens? en nadien wat knap aange trapt door twee spelers var de thuisploeg. De ref schijnl het allemaal zo niet op te vatten, en maakt eerder on verwacht een einde aan de partij. Jacobs wordt met de diensl 900 nog weggebracht naar het ziekenhuis van Ge- raardsbergen terwijl ook nog klacht wordt ingediend tegen een afgevaardigde van de thuisploeg en twee plaatselijke spelers. Het zoveelste geval voor Buggenhout. (gdp) Vlierzt Burst De t mome zijn in lieten in Vli. die zo moest tig v slecht de ga zonde Clinck Coen Beeckman kopt de bal weg voor Van Rompaey Lokerseterwijl Michael Van Boxelaer op vinkenslag ligt. (Lokerse-FC Denderleeuw 1-0) (dm) Muide - Vrasene 2-2 De Gentenaars van de «Mui- de» keken erg sip na afloop van de wedstrijd tegen Vra sene. Het duurde niet lang vooraleer het 0-1 werd. Luc Van de Vijvere spurtte weg, slingerde de bal voor doel en Lardinoit knalde keihard binnen. Lang duurde de Wa- se vreugde niet: na een hoekschop kopte Verlez in de richting van het doel en de afgeweerde bal werd door Leers in de verste hoek gekanjerd. Denderleeuw gedurende ruim 20' nauwelijks tijd kreeg om te herademen. De Maer liep zich steeds weer knap vrij op links maar Lo kerse beging de fout om het spel teveel op rechts te con centreren waar Van Dries sche niets kon klaar maken. Wel viel een vrijschop van Van Driessche via een verde diger op de dwarslat op de 51' maar even later kon Van Driessche niet besluiten na aangeven van Michaël Van Bocxlaer die een misser van Beeckman had kunnen be nutten om door te gaan. Voor de grootste dreiging zorgde evenwel Van Rom paey die knappe akties lukte en goed geïnspireerd was maar te weinig steun kreeg om Denderleeuw definitief in de vernieling te trappen. Het uitblijven van het gerust stellende tweede doelpunt had voor gevolg dat Lokerse meer op zekerheid ging spe len wat wel enkele kansen opleverde voor de gasten. Het resultaat van enkele schoonheidsfoutjes van de Lokerse defensie. Een flater van Ollevier kon niet benut worden door Crabbé terwijl diezelfde Crabbé wel fors kon uithalen na een afweren van Van Renterghem. De beste kans kreeg evenwel Verleysen op inzenden van Crabbé maar ook deze knal ging hoog over. Stopper Roeland kwam nog vooraan postvatten maar Lokerse bleef in het slotkwartier rus tig de 1-0 voorsprong verde digen. W.V.L. Lokerse speelde met: Van den Bogaert, Van Rumst, Ol levier, Ott, Van Renterghem, Dupont, Everaert, De Maer, Van Driessche, Michaël Van Bocxlaer (87' De Kerf) en Van Rompaey. Een hard werken Ivan Drie- ghe stuurde de Gentse spit sen steeds in de vuurlijn en bijna was het 2-1 toen Smet slordig op zijn doelman te rugspeelde en Schauteten kon afdrukken. Het schot werd echter in extremis ge stopt. Een aktie van Naudts luidde dan toch een tweede Muidegoal in: de spurtende Losschaert pakte de bal mee en scoorde. Vrasene liet zich niet op de kop zitten, doch een knal van Janssens werd door de paal gestuit. Na de pauze ging Vrasene er zeer wilskrachtig tegenaan. Al te fel soms, want er vielen vier gele kaarten. Het werd ten slotte 2-2, maar Muide vocht de geldigheid van de ze treffer met man en macht aan: de grensrechter had een buitenspelstand gesig- naliseerd, doch de ref ging daar niet op in. Vandaar... Het werd een bikkelhard slot met een beter Vrasene. Lar dinoit zat evenwel in de greep van Eric De Clercq en Janssens had Brusseel als een blok aan het been. (m) Nieuv Kerks In e ste h beide krege weini enige was ook van voor Schu Petegem - Eendracht Meldert 4-3 Ondanks de puike eerste minuten legde Petegem de helft van de lokalen mag hun basis van zijn overwinning, overwinning gevleid ge- Een vrijschop werd door de noemd worden. Petegem Eendracht-goalie gelost en kwam reeds na 3' op voor- de goed gevolgde De Blanc sprong, toen Goeminne de kon inschieten. Willemeyns Meldertse doelman het na- mocht een strafschop in kijken gaf. Eendracht Mei- twee tijden benutten, daar dert reageerde prompt doch een collega onderuit ge- moest tot de 20' wachten, haald was in het zestienme- alvorens gelijk te stellen, tergebied, en dan een Van de Winckel werd neer- schoolvoorbeeld van een gelegd in de grote recht- doelpunt, afgerond door de- hoek, en speler-trainer Van zelfde De Blanc. Met drie Royen zette de strafschop doelpunten om. Binnen de 5 volgende scheen het het krijt onbegonnen werk voor de wilskrachtige Eendrachters, iets terug te doen. Doch Meldert deed wat het kon. Via De Nijs en later Van Royen kwam het terug tot 4-3. Petegem da verde op zijn grondvesten. Eendracht Meldert bekogel de het lokale doel, doch een fantastische 37-jarige Pete- gemdoelman hield zijn net ten voor het verdere verloop! gaaf. Zodoende werd deze weer opgeviste noodkeeper de man van de wedstrijd. A.V.H. Philippe Roedolf is woensdagavond, bijna unaniem, tot voorzitter van voetbalklub KAV Dendermonde verkozen. Hij volgt de onlangs overleden Guy Piret op. Roedolf, een zaken man die reeds verschei dene jaren in Dender monde woont, was voor- alsnog financieel beheer der van KAVD en dus nauw bij het klubleven betrokken. Olsa Brakel - S.K. Lebbeke2-2 In de Lebbeekse voetballokalen was men zondagavond tevreden over de voorbije wedstrijd op Olsa Brakel. S.K. haalde daar in extremis nog een gelijkspel uit de brand en met dat ene puntje was men beslist opgetogen. Over de thuisploeg hadden de Lebbekenaars heel wat lovende woorden over. «Het is een ploeg die dicht zal eindigen» zegde doelman Depage ons. «Ze zijn collectief sterk en beschikken over enkele individualiteiten». Lebbeke werd in Brakel in Van Den Broeck tot 2-1 wist de eerste helft op een 2-0 te milderen, en meteen zijn achterstand geplaatst. Op achtste doelpunt in deze een ogenblik dat die cijfers kompetitie op zijn naam op het bord verschenen schreef, kwam Lebbeke geloofde geen enkele Leb- meer opzetten. Het moest beekse toeschouwer nog in nochtans tot twee minuten de goede afloop. Lebbeke voor het einde wachten om heeft naast die twee voltref- de gelijkmaker te zien tot fers voor de kampwisseling nog enkele bange momen ten doorstaan. Vooral ach teraan werd er zenuwachtig standkomen. Van dit doel punt was de ingevallen Mare Meert de auteur, alhoewel we er zeker niet en bijwijlen onzeker opge- mogen vergeten bij te ver treden. Dat kwam door het ontbreken van organisa tor Leo Verhulst. Die moest in Brakel een gele zondag uitzitten. Zijn positie op het veld werd ingenomen door Staf Van Dessel. Die vond op deze voor hem ongewo ne plaats moeilijk zijn draai. In de tweede helft zou dat wel wat beter gaan. Het was in die periode dat Lebbeke kon terugkomen. Dat was hoofdzakelijk onder impuls van Jean-Pierre Lippens die op het middenveld, net zoals tegen Dendermonde, weer een heersende rol vervulde. Dat gaf impulsen aan de aanval, toen Frankie melden dat Jean Pierre Lippens een groot aandeel had in deze voltreffer. - Het meest positieve uit deze wedstrijd is dat we een achterstand kunnen opha len, en dat ging vroeger niet - trok voetballer Eddy Van Den Steen als konklusie. Ook trainer Hans Schoning deelde die mening. Ook hij was tevreden met dat ene punt tegen een ploeg die hij tot de besten van de reeks citeerde. Voor de Konkel- goedploeg werd het de tweede opeenvolgende puntendeling. Zondag moet het opnieuw op verplaatsing, deze keer naar Haaltert. Dat mag geen onoverkomelijke hinderpaal worden. E.D.M. MOERBEKE - OUDEGEM Tegen rode lantaarn Moer- beke is Oudegem niet tot scoren gekomen. Al ria vijf minuten kan Lambrecht goed naar doel koppen doch de plaatselijke doelman haalt het leder gepast uit de lucht. Oudegem behoudt het initiatief en dwingt enkele doelrijpe kansen af die niet 0-0 worden benut. Na de pauze is het weer Oudegem dat de meeste kansen afdwingt. Eerst is er Lambrecht die een vlucht- schot aflevert dat nipt naast gaat Even voor het einde is ei Aerts die een mooie gele genheid voorgeschoteld krijgt doch mist. Het wordt een dubbele nul waarmee Oudegem iets te weinig krijgt maar één zaak is zeker: met schoonheids voetbal krijgt men geen pun ten, dat kan men alleen met doelpunten. (gdp) Haaltert - Kemzeke 1-1 «Als we buitenshuis telkens één punt meegraaien, kan ons niets gebeuren», vertel de Alex De Block na afloop van de match die de Klau- waerts op het terrein van nieuwkomer Haaltert met een draw afrondden. In de eerste minuten zag het er erg belabberd uit voor de Waaslanders. Kemzeke kwam immers zelden aan de bak. Toen het 1-0 werd, was het plots kiezen of delen: Heyndrickx werd ingehaald om de aanval te steunen en meteen sloeg het spelbeeld om. Roodzwart bedreigde meer dan op zijn beurt thuis- doelman Van Bever, maar tot scoren kwam het niet. Of toch,, maar Kemzeke moest nu tot het uur wachten voor aleer Dirk Roelandt zijn team langszij bracht. Op dat mo ment was Klauwaerts beslist de betere ploeg Er zat nog meer in dan dat éne goaltje, want Saman, in een uitste kende dag, creëerde nog meer kansen, doch die kon den niet worden afgerond. Niet alleen omdat de schut ters in de fout gingen, doch vooral wegens de glanzende prestatie van de onberispe lijke «pakkeman» Van Bever. TEMSE - ROBUR 1-1 Reeds in de aanvangsminu- ten lieten beide teams mooie combinaties zien. Voor het eerste kwartier rond was, werd Fobé feilloos aangespeeld door Edwin By- noe, maar een briljante ref lex van doelman Van de Sompel voorkwam onheil. In de daaropvolgende tegenac tie glipte Erik Raemdonck door de mazen van de Tem- se defensie maar zijn schot scheerde de doellat. Het tot dan toe behoorlijk spel werd enigszins door de vele onderbrekingen ont sierd. Ondertussen trapte Fobé nog eens nipt over en Paul Vangenechten keek te gen een gele kaart aan. In de 20e minuut weer een fout. Via de Temsemuur kwam de bal voor de voeten van Lelie, die te zwak afdrukte zodat Giovanni Sciacca zijn portier kon bijspringen. In het ver dere verloop van deze helft kon Robur nog zelden doel man Joris De Maeyer tot daadwerkelijke akties no pen, Roburspits Erik Raem donck stoorde wel de Tem- seachterhoede. Hij toonde eveneens dat hij naast enig voetbaltalent ook goed kan acteren. Zijn opvoering van Het onstabiel evenwicht had bij de ref succes. Temse toonde zich vooral gevaarlijk langs persoonlijke acties van Walter Van Haver. Ook het geregeld oprukken van Wal ter Vermeulen hinderde Ro bur. Vijf minuten voor rust paste Franky Van Buyn- der naar Fobé, die op zijn beurt Edwin Bynoe bedien de. Met een knap schot tilde de ex-Sint-Niklaasspeler Temse op voorsprong (1-0). Meteen ook de ruststand Het eerste kwartier na de koffie dwong Temse een overwicht af maar een beter georganiseerde Roburver- dediging liet zich niet te gra zen nemen. Slechts in de 17e minuut kwamen de bezoe kers voor het eerst in de omgeving van het Temse- doel. Toen stelde Robur het, licht op groen, Temse ver-, loor zijn greep op het mid-, denveld en de achterhoede kreeg hooi op de vork. Paul Vangenechten zorgde voor- kalmte. Willy Raemdonck' keek in de 31e minuut tegen; geel aan na fout op Patrick Van de Vel. Hiermee kwam de gele stand gelijk maar ook de score kwam in even wicht 10 minuten voor tijd. Een afgeweerde bal kwam bij Albert Lelie, die deze ge legenheid benutte (1-1). Toen kwam Temse weer even boven het vriespunt met de mooiste actie van de wedstrijd. Edwin Bynoe pa ste naar de op links uitgewe ken Fobé, die de bal bij Gio vanni Sciacca bracht, deze besloot nipt over. Nog een offensief van Temse, maar met weinig inhoud, sloot de wedstrijd af. 7'egt 4-2. S.K. Zont topp ben strijr nen. hun moe daar zoer Hert ze aller plaa vam de mat voo kan wat luid Her zon tricl sch Boe mo snij me Sch mis kar me net der val en spt bei ma

De Voorpost | 1980 | | pagina 22